Sport 'Dit was de kans om hogerop te komen' Altior heeft baat bij speldiscipline WK-schaatsen gaat aan Berlijn volledig voorbij Twee etappezeges voor ploeg-Raas f ZATERDAG 6 FEBRUAR11993 Zaalvoetballers Martin Centrum vinden de weg omhoog LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN MEDEWERKER Eindelijk lijkt Martin Centrum de weg om hoog gevonden te hebben. Na de bekertri omf op DEPA, won het zaalvoetbalteam gisteravond in De Vliethorst na een hecti sche wedstrijd van Home Center: 5-1 De Voorschotenaren namen in de eerste helft een 2-0 voorsprong via treffers van Patrick Heymans en Hans van As. De gas ten uit Lelystad konden voor rust pas te rugkomen nadat doelman John Erades door scheidsrechter Ten Oever voor twee minuten naar de kant was gestuurd. Era des was te vroeg ingelopen bij een vrije trap voor Home Center, waarna Cees van Tongeren, als stand-in goalie, zonder suc ces het Voorschotense doel probeerde schoon te houden: 2-1 In de tweede helft speelde leidsman Ten Oever opnieuw een hoofdrol. Vijf minuten voor tijd had Heymans Martin Centrum op 3-1 gebracht, tot groot ongenoegen van Home Center. Eén speler had zoveel praats dat Ten Oever hem twee minuten liet af koelen. Hetzelfde overkwam één van zijh ploeggenoten r\a een forse overtreding, dit kwam Ten Oever weer op een duw te staan van een derde speler. Deze kreeg een tijd- straf van vijf minuten. Martin Centrum profiteerde vervolgens van de chaos bij Home Center via treffers van Marcel van den Burg en Cees van Tongeren: 5-1. Darts r Leidenaar Jos Vasen <Z 3 is dit weekeinde van de partij op de Open Ne derlandse Darts Kam pioenschappen in Noord- wijkerhout Portret Kurver -y Arie Kurver, trainer Z van Rijnsburgse Boys, stopt na dit seizoen. Hij gaat dan de krant hele maal lezen en in de bossen wandelen Jan Siemerink naar halve finale Marseille jan Siemerink heeft gisteren de halve eindstrijd be reikt van het met met ruim negen ton gedoteerde tennistoernooi in Marseille. De als achtste geplaatste Rijnsburger won in de kwartfinale zonder al te veel moeite van de Italiaan Gianluca Pozzi: 6-3 6-3. Pozzi had in de vorige ronde Ivan Lendl uitge schakeld. Siemerink speelt vandaag in de halve finale tegen de Zweed Henrik Holm. De andere partij is een Zwitsers onderons je: Mare Rosset - Jakob Hiasek. Nico Jalink drie duels geschorst zeist» RKC kan de komende drie wedstrijden niet beschikken over middenvelder Nico Jalink. De commissie van beroep van de KNVB handhaafde de straf die de tuchtcommissie oplegde naar aanleiding van een incident tijdens de wedstrijd Fortuna Sittard - RKC op 28 november. Jalink zou bij dat door Fortuna met 4-1 gewonnen duel grensrechter Van Dijk hebben beledigd. PSV zal vanavond in de uitwedstrijd tegen Cambuur niet kun nen beschikken over Romario. De Braziliaan heefteen dijbeen blessure opgelopen tijdens de training. Trainer Boesveld blijft bij Kickers leimüidenDick Boesveld zal ook het volgende seizoen de voet ballers van Kickers'69 trainen. Voor de Nieuwkoper, eerder werlczaam bij Oegstgeest en Nieuwkoop, wordt dat het derde jaar bij de afdelingsclub uit Leimuiden. Henk Landwaart, nu tweede trainer van LFC, vplgt bij Woubrugge Jan van Luyk op. Dekker nieuwe bondscoach zwemmen bunnik De Koninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) heeft René Dekker, trainer van de Deventer zwemclub De IJsel, op voordracht van technisch commissaris Ad Roskam en coördina tor Hans ELzerman aangesteld als de nieuwe bondscoach zwem men. De 32-jarige gymnastiekleraar uit Raalte volgt met onmid dellijke ingang Ton van Klooster op, die na de tegenvallende Olympische Spelen ontslag nam. De KNZB contracteerde naast Dekker de eveneens 32-jarige Titus Mennen als bondscoach voor de junioren. Trumbic begint met grote selectie den haag Bondscoach Ivo trumbic begint het internationale waterpoloseizoen traditiegetrouw meteen grote, voorlopige se lectie. De groep die zich gaat voorbereiden op het EK-kwalifica- tietoernooi in Barcelona eind mei telt negentien man. De voor lopige selectie is: Van de Beek, Kunz, Van der Leden, Van de Meer, Rosner en Uri (Double Duty/VZC), Van de Bunt, De Groot en Van de Kolk (AZ&PC), Gast en Havenga (Rotterdam), Mare van Belkum en joor (De Zijl/LGB), De Jong en Nieuwenburg (Polar Bears), Pielstroom en Stoffels (AZC Alphen), Booy (ZPB- /Profus) en Grooters (Nereus). FC Twente slaat slag met aantrekken van Vurens en Mols Trainer Blijleven succesvol in Langeraar SCOREBORD VOETBAL !f 2-0 (Strafschop). 51. Braem 3-0. 63 BIUARTEN TENNIS WIELRENNEN ZAALVOETBAL eerste divisie Fv Sm«. ,Gt(. and F DRC JBS 5 Ba.B'e/an 6 4, JSB J lil 3-2, Scagha Ceverbo 7-12. Martin C« THB Boys-de WW 15 Sleutels 14-24 MigOf THB Boys 15 23 WalfyS B-amsSn 15 21 TIB de B E'geman 15-19 ACS Cocet 16 17 Lugdunum ZEILEN FC Twente heeft de miljoenen voor de naar Ajax vertrok ken topscorer Ronald de Boer aangewend om Michael Mols en Edwin Vurens aan te trekken. De spelers van Cambuur Leeuwarden en Sparta tekenden voor respec tievelijk drieënhalf en tweeënhalf jaar. Vurens, afkomstig uit Stompwijk en thans woonachtig te Rotterdam, was zeer gelukkig met de overgang naar Twente: ,,Dit was voor mij de kans om hogerop te komen." Het tweetal is gisteren vertrok ken naar het trainingskamp van FC Twente in Den Helder en is morgen inzetbaar tegen FC Groningen. Door de komst van Mols en Vurens viel Hans Gill- haus af. De oud-international zit al ruim een half jaar zonder club. Zijn voormalige werkgever Aberdeen vroeg ook ongeveer een miljoen gulden voor de aanvaller. Baan kent de 22-jarige Mols van vorig seizoen, toen hij trai ner was van Cambuur. In zijn voordeel sprak ook dat hij aan merkelijk jonger is dan Gillhaus: 22 om 29 jaar. Baan: „Ik zocht een speler als De Boer. Iemand uit de Ajax-school. Dat is Mols. Ik heb hem zelf destijds van Ajax naar Cambuur gehaald." Door ook Vurens te contrac teren, de 24-jarige spits van Sparta, kocht Twente meteen behoorlijk in. De Boer maakte tot nog toe elf competitiedoel- punten, Mols en Vurens zijn sa men goed voor dertien treffers. Baan beschikt ook nog over de aanvallers Youri Mulder en Prince Polley. Dat duo ont breekt voorlopig door blessures. Baan: „Vurens is op veel plaatsen inzetbaar. In de voor hoede en vlak achter de spit sen." De Stompwijker maakte woensdag zijn laatste doelpunt voor Sparta. In het duel bij PSV boogde hij de bal prachtig over invaller-doelman De Ron. Baan zit nu goed in zijn aanvallers: „Het kan geen kwaad als in de groep concurrentie bestaat." Rob Baan houdt er van snel zaken te doen. Dat bleek eerder dit seizoen al bij het aantrekken van Prince PoJley en Nico-Jan Hoogman. Gisteren deed hij dat nog eens dunnetjes over met Mols en Vurens. De 24-jarige ex-Spartaan had voor het afron HOOFDDORP WIM VAN WANROOY „Het uitgangspunt van het be stuur was plezier maken met de groep. Maar als trainer kijk je natuurlijk ook naar de presta ties. Welnu, de combinatie is bijzonder goed gelukt", vindt Dick Blijleven, die vanaf het be gin van dit seizoen de afdelings- ploeg Altior op succesvolle wijze onder zijn hoede heeft. De in Hoofddorp woonachti ge en werkzame voetbaltrainer staat voor het eerst op eigen be nen. Tot nu toe, een korte pe riode bij Ter Leede uitgezon derd, heeft de jeugd altijd zijn aandacht gehad. Het lijkt *er overigens verdacht veel op dat die attentiewaarde bij de senio ren in Langeraar nauwelijks ver minderd is. „Ik heb inderdaad een verjon ging doorgevoerd. Dat was een van mijn doelstellingen. Er lo pen in de personen van Wim Fransen, Bert Otto en Marco van der Jagt nog drie spelers die wat ouder zijn. De rest is dus nog jong. Zo jong, dat ik denk dat als het tweede tegen het eerste zou spelen dat team het op routine wint. Beide ploegen hebben echter gemeen dat ze bovenaan staan. Het gaat dus goed met Altior." Racisme En derhalve ook met Blijleven, die voorheen voornamelijk jeugdteams bij Stormvogels, Ter Leede en RCL begeleidde. In Sassenheim leek hij tot de in ventaris te gaan behoren. Hij diende Ter Leede dan ook ne gen seizoenen lang. Omdat hij als scheidsrechter oo.k nog de zondagamateurs van dienst was, was zijn weekeinde be- Jan Raas had gisteren reden tot vrolijkheid. Zowel in de Ruta del Sol als in de Ster van Bessèges was een renner uit zijn ploeg de snelste sprinter. In Spanje won Sammie Moreels, in Frankrijk ook een Belg, Eric Vanderaer- den. De vierde etappe in de Ruta del Sol betekende het einde van de winstkansen van Juan Llane- res. De Spanjaard, tot gisteren leider in het algemeen klasse ment, verloor in de beklimming van de besneeuwde Puerto de la Rague, een berg van de eerste categorie, meer dan twintig mi nuten. Ook Miguel Indurain moest lossen. De renners merkten in de Spaanse koers naar de zon dat het in de Sierra Nevada nog volop winter is. De weg naar de Puerto de la Rague was 's nachts met man en macht sneeuwvrij gemaakt, maar de aangetroffen omstandigheden waren verre van ideaal. Na de col vormden zich twee groepen die zestien kilometer vobr finishplaats El Egido sa mensmolten en in totaal 44 ren ners telden. In de eindsprint was Moreels de rapste. Hij ver sloeg de Rus Saitov en Verhoe ven, van de ploeg-Post, op de streep. De Spanjaard Julian Gorospe werd de nieuwe leider in het algemeen klassement. In de Ster van Bessèges bleef Vanderaerden John TaJen een seconde voor. In het algemeen klassement behield de Frans man Armand de las Cuevas de leiding. Bart Voskamp bezet op 24 seconden de achtste plaats. Prince Polley (I) schudt zijn nieuwe ploeggenoot Michael Mols de hand. Rechts Rob Baan, de trainer van FC Twente. foto cpd den van de transfer niet eens de kans met Baan van gedachten te wisselen. „Vanavond hier in het trainingskamp in Den Hel der heb ik Baan pas voor het eerst weer gesproken. Het ging allemaal razendsnel. Peter Ge- rards vertelde me gistermiddag dat FC Twente belangstelling voor me had." Een paar uur la ter was de zaak al beklonken. Vurens was een contract voor tweeënhalf jaar rijker. Sparta kon een transfersom van één miljoen gulden tegemoet zien. Edwin Vurens had voor zich zelf al uitgemaakt dat hij na dit seizoen bij Sparta zou vertrek ken. „Ik had het na zeven jaar wel gezien, was aan iets anders toe. Daarom ben ik ook niet in gegaan op het verzoek van Sparta mijn contract tussentijds open te breken. Sparta is op zich een heel fijne club, ze sla gen er alleen nooit in de betere spelers te behouden. Op zich niet erg, als je er maar voor zorgt dat je zelf ook een keer aan de beurt bent." Het vertrek van Mols bij Cam buur was mede mogelijk, omdat de Friese club kort geleden Mil- ko Djurovski overnam van FC Groningen. De Macedoniër, die morgen voor zijn nieuwe club debuteert tegen PSV, had zich al verheugd op de samenwerking met Mols. Sparta heeft nog geen beslis sing genomen of de transfersom zal worden aangewend op de transfermarkt. Voor FC Twente was het financieel een buiten gewoon actieve dag. Behalve het aantrekken van Mols en Vu rens werd ook het nog resteren de transferbedrag voor Prince Polley aan Germinal Ekeren overgemaakt. hoorlijk gevuld met voetbal. „Maar toen ik vorig jaar grens rechter was bij Elinkwijk - Stormvogels heb ik op het ge bied van racisme zo'n slechte ervaring gehad, dat ik acuut ge stopt ben. Daardoor was ik op zondag vrij om clubs te gaan bekijken. Altior heb ik daarom al een poos kunnen volgen." Blijleven had zijn oordeel over de oranjehemden om die reden snel klaar. „Ik vond het meteen een leuke ploeg, maar van speldiscipline was geen sprake. Ze scoorden toen 33 goals, net zoveel als de kam pioen, maar degradeerden om dat ze er 69 tegen kregen. Ik moest dus in de eerste plaats zorgen voor een gesloten ach terhoede. Overigens heb ik er wel even tegen aan zitten hik ken dat ze in de onderbond te rechtkwamen." Altior sloot met die afdaling een martelgang af die vijf jaar duurde. Want aan het begin van de neergang mocht de Lange- raarse ploeg zich op de borst slaan met het predikaat tweede klasser. Die (korte) succesperio de lijkt nög altijd een droom voor de bespelers van het plas- sendorp. „Altior schat ik nu in als een modale vierdeklasser, met een mogelijkheid tot uit schieten naar de derde klasse toe", luidt het waardeoordeel van Blijleven. „Maar we moeten eerst uit de onderbond zien te komen", voegt hij er aan toe. Dat laatste lijkt geen enkel probleem. Altior voert momen teel de ranglijst aan met een voorsprong van zes punten op de naaste belager Warmunda, dat overigens een wedstrijd minder de groene mat betrad. Een periodetitel zit voor de ze- Vrouwen draaien dit weekeinde rondjes voor lege tribunes kerheid al in de knip. „Over een kampioenschap wordt nog niet gesproken, maar er moeten veel gekke dingen gebeuren om het niet zover te laten komen. Ja, andere clubs denken er ook zo over, dat weet ik. We moeten echter uitkijken dat we ons geen zand in de ogen laten strooien. Want iedereen wil natuurlijk van Altior een punt afsnoepen. En er komen ook nog wat der by's. Zo zullen we er morgen te gen Alphen weer voluit tegen aan moeten, ook al is het sei zoen voor die ploeg al weer ver loren. Adel verplicht nu een maal, nietwaar?" Zodra de titel een feit is gaat Blijleven overstag waar het zijn defensieve concept betreft. „Met veel mensen achter de bal bij balverlies, neem je weinig ri sico. Geeft de tegenstander dan wal extra's, dan komt er natuur lijk druk op de ketel. Ons spel is dus nog te behoudend. Mis schien ongepast om kampioen mee te kunnen worden. Maar ik heb geen reden om daar nu al vanaf te wijken. En ook de spe lers of supporters hoor ik er niet over zeuren. Sterker: als je je doelstelling haalt, heeft ieder een er plezier in." Het WK-schaatsen voor vrou wen gaat dit weekeinde onge merkt aan Berlijn voorbij. Hoe wel een landgenote torenhoog favoriet is voor de mondiale ti tel, ligt de sportieve interesse van de Duitse hoofdstad mo menteel op een heel ander ter rein. Op elke straathoek wordt de bezoeker er aan herinnert, dat Berlijn kandidaat is voor de Olympische Spelen van 2000. Later dit jaar beslist het IOC of de gigantische olympische re clamecampagne die de stad voert, niet voor niets is geweest. Uitgezonderd Nederland be staat ook in het buitenland wei nig belangstelling voor het WK. Zelfs de kersverse Europees kampioene Emese Hunyady, na haar zege in Heerenveen door alle Oostenrijkse media uitvoe rig voor het voetlicht gehaald, moet constateren dat haar land genoten haar niet naar Berlijn zijn gevolgd. „De Oostenrijkers zijn deze dagen helemaal gek van het WK-skiën. Daarbij ver geleken stelt schaatsen niks Om de titelstrijd nog enigszins onder de aandacht van de plaatselijke bevolking te brengen, heeft de organisatie het evenement een actueel the ma meegegeven. 'Schaatsers te gen racisme'. Voor - regerend wereldkampioene Gunda Nie mann vormde dat zelfs aarilei- Dick Blijleven is met Altior op de weg terug. „Als je bovenaan staat heeft iedereen er lol in." foto holvast Wereldkampioene Gunda Niemann Verdedigt haar titel in eigen land, maar hoeft op weinig steun te rekenen van het Duitse publiek. foto archief ding om voor het eerst in haar carrière tijdens een persconfe rentie over iets anders te praten dan. schaatsen. „Ik verblijf 150 dagen per jaar in het buiten land. Overal kom ik vriendelijke en behulpzame mensen tegen. Ik hoop dat mijn landgenoten begrijpen wat dat waard is. Voor de Duitsers die in de afgelopen maanden buitenlanders hebben aangevallen, heb ik geen enkel respect." Op het ijs van het Berliner Sportforum heeft Niemann dit weekeinde gezelschap van 31 andere rijdsters. Twee weken terug meldden zich in Heeren veen voor het EK slechts 21 vrouwen. Voor Emese Hunyady. de voornaamste belager van de Duitse titelverdedigster, vormen die getallen aanleiding om de schaatstoekomst bezorgd lege- moet te zien. „Het wordt elk seizoen minder. Ik ben wel eens bang dat het vrouwen aan het uitsterven is. Gelukkig voor ons wordt over enkele jaren het WK combineerd Dit weekeinde draait ze haar rondjes voor nagenoeg lege tri bunes. Het Berlijnse huis aan huis-blad 'Hallo Berlin' meldde donderdag, dat ter redaktie 44 kaarten voor het WK klaar la gen. De tickets konden door be langstellenden gratis afgehaald worden. Tot gisteravond had den welgeteld twee liefhebbers zich gemeld aan de balie.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23