Jongerencentrum niet bij sporthal Regio Digros Winkelhof wil maandagochtend open Zelfs fles champagne kan boze Noord-Hofïland wordt vernieuwd na verkoop bewoner Hofweg niet vermurwen Op de latten? 162,- "18.- p.p.) DONDERDAG 4 FEBRUAR11993 JSL Ouderen Oegstgeest verhuizen alleen naar grotere flatwoning Ouderen in Oegstgeest vinden tweekamerflats veel te klein. Ze willen wel verhuizen naar een kleinere huurwoning, maar die moet wel 'een kamer of vier' hebben. Dat geluid liet me vrouw Schalekamp (indicatie commissie) gisteravond horen tijdens de bijeenkomst van de commissie volkshuisvesting. Zij stelde wethouder T. Kohlbeck voor nader onderzoek te doen naar de wens van de ouderen. De vertegenwoordiger van de Dorpsraad Ouderen Oegstgeest. Hofman, verklaarde de vraag naar grotere appartementen al eerder te hebben gesteld. „Vele Ambtenaar Van der Loo van de afdeling volkshuisvesting denkt niet dat het probleem zo groot is. .Als het over twee wo ningen onder een kap gaat krijg ik elke dag wel vijf telefoontjes. Maar van senioren krijg ik maar een telefoontje per maand." Volgens Van der Loo is het niet logisch om voor ouderen grotere appartementen te bou wen in de Morsebelpolder, ge zien de afstand tot het centrum van Oegstgeest. Bovendien rij den er geen bussen in de toe komstige wijk. leiderdorp roy klopper Als Albert Heijn in de Winkelhof een half uur langer mag open blijven. is het hek van de dam in het Leiderdorpse winkelcen trum. De concurrerende super markt Digros wil dan op maan dagochtend eerder open dan de rest van de winkels. Zij voelt niets voor latere sluiting in de avond. Het bestuur van de winke liersvereniging in de Leider- dorpse Winkelhof heeft dan wel een duidelijk standpunt (allen gelijktijdig open en dicht), de le den zijn onderling verdeeld over de Albert Heijn-kwestie'. Velen hebben er geen bezwaar tegen als de supermarkt een half uurtje langer openblijft, an deren moeten daar niet aan denken. Eergisteren werd bekend dat het Albert Heijn-filiaal in het winkelcentrum in de clinch ligt met de andere ondernemers. Ze wil graag gebruik maken van de mogelijkheid die de wet sinds 1 januari biedt om tot half zeven open te blijven. De winkeliers vereniging heeft hier echter een stokje voor gestoken. Behalve Albert Heijn voelt niemand voor een extra opening in de vroege avond. Eigen belang Ook de Digros niet. Bedrijfslei der Van Rooden heeft er even wel geen bezwaar tegen als AH alleen openblijft. Maar: „In dat geval willen wij graag maandag ochtend open." De andere winkeliers zijn te vreden over de huidige ope ningstijden, maar denken ver schillend over de vraag of de su permarkten andere sluitingstij den mogen hanteren. Dit blijkt uit een rondje langs diverse Winkelhof-middenstanders. „Waarom zouden we zo moeilijk doen?", vraagt een woordvoerster van de dames modezaak Lady Schrier zich af. De suggestie dat vandalisme toeneemt als er na zessen geen toezicht meer is vanuit andere winkels, wuift ze weg. „Hier ge beurt eigenlijk nooit iets. en de bewaking blijft toch rondlo pen." I laar collega van de ledenrin kel Liesbeth's denkt er hetzelfde over. „Ik moet er zeil nu t aan denken nog een half uur langer in de winkel te staan, maar be grijp wel dat een supermarkt met ploegendiensten meer mo gelijkheden heeft. Geen be zwaar dus." De bedrijfsleider van automa- terialenhandel Halfords \indt eveneens dal Albert Heijn niet te strikt moet worden aange pakt. Tegenstanders Er zijn ook tegenstanders te no teren van een uitzonderingspo sitie voor Albert Heijn en even tueel de Digros. De eigenaar van de winkel Mexx Kids vindt dat de supermarkt te veel aan zichzelf denkt. .Als ze er zo'n moeite mee hebben moeten ze niet in een winkelcentrum gaan zitten. Daar heb je te maken met de wil van anderen." Hij verwacht dat de roep om een langere opening niet het initiatief is van de AH Leider dorp. „Ze weten hier zelf ook wel dat langere opening in een gemeente als deze niet zo veel zin heeft." De kledingverkoper verwacht dat het hoofdkantoor van Albert Heijn in Zaandam achter de stampij zit. „Daar is de actie op touw gezet. En men wil volhouden, ook al levert de actie amper klanten op." Eigenaar Van der Velden van de gelijknamige dierenwinkel gaat nog iets verder. „Je moet de Winkelhof niet beschouwen als zeventig verschillende win keltjes. Het is één grote super winkel. en dan kun je je geen verschillende openingstijden permitteren. De klant begrijpt daar helemaal niets van." Emoties bewoners geren doorslag voor Voorschotense politiek De omwonenden van sporthal De Vliethorst aan de Ko ninklijke Marinelaan in Voorschoten krijgen hun zin als het aan WD en CDA ligt. Beide partijen, die samen een meerderheid hebben in de Voorschotense gemeente raad. willen niet dat bij de sporthal een jongerencentrum wordt gebouwd. Dat bleek gisteravond tijdens een zeer emotionele commissievergadering. voorschoten judy nihof De Voorschotense CDA-fractie wil onderzoeken of het terrein bij zwembad 't Wedde in aan merking kan komen. Daar zou minder kans zijn op overlast. De WD ziet meer heil in een ter rein aan de Beethovenlaan, de locatie bij 't Wedde is de tweede keus van deze partij. De emoties liepen gisteren tij dens een vergadering van de commissie welzijn hoger op dan ooit. De bijeenkomst mondde uit in een scheldpartij van een aantal bejaarde omwo nenden die de herinnering aan de overlast van het inmiddels afgebrande jongerencentrum De Lindenhoeve, dat honderd meter verder stond, nog vers in het geheugen hebben. „Komt dat jongerencentrum toch bij de sporthal, dan gaat het in de fik." De vrouw op de publieke tribune zwaaide dreigend met haar vuisten. Een man op leeftijd had zichzelf niet meer in de hand. „Houd je bek", schreeuwde hij wethouder M. Breunesse toe, die de omwo nenden en de fracties ervan wil overtuigen dat het jongerencen trum bij de sporthal aan Ko ninklijke Marinelaan moet ko men en niet ergens anders. Uit verschillende onderzoe ken is deze plek als beste naar voren gekomen. Voordeel is dat de locatie in een woonbuurt ligt, wat veilig is voor de bezoe kers. Bovendien kan bij de sporthal de bouw van het on derkomen voor het open jeugd- en jongerenwerk snel beginnen. PvdA, D66 en Groen Links ble ken het ook gisteren weer met het college van B en W eens te zijn. Het CDA - in ee ingenomen met de locatie bij de sporthal - stelde dat de emoties van de omwonenden toch zwaarder wegen. „Het is wel een aardige locatie, maar de ge schiedenis van de Lindenhoeve moeten we niet vergeten. Er zit ten zoveel negatieve kanten aan, die zijn voor ons steeds zwaarder gaan wegen", ver klaarde W. Zoetemelk de om slag binnen haar partij. D66-raadslid Y. Molenkamp verweet het CDA terug te dein zen voor impopulaire maatre gelen. „Dat heeft nog nooit een goed bestuurder gesierd." Wethouder M. Breunesse vindt dat CDA en WD geen re kening houden met de rechten van een groep, de Voorschoten se jongeren, die deel uitmaakt van de samenleving en volgens haar niet moet worden wegge stopt aan de rand van het dorp. Het lijkt er sterk op dat het voorstel van de locatie bij de sporthal ook in de gemeente raad, eind deze maand, geen meerderheid krijgt. B en W be raden zich komende week dan ook of het voorstel nog wel aan de raad moet worden voorge- Inbreker neemt naaimaehine mee Een woning aan de Warmondse Beatfixlaan was gis teravond doelwit van een inbraak. De dader kwam ria een aan bouw aan de achterkant en het balkon binnen. Zijn buit bestond uit een videorecorder, een naaimachine en gouden sieraden. In de tuin vond de politie zakjes met buitenlands muntgeld, maar die waren niet uit de woning afkomstig. Aanhangwagen gestolen leiderdorp» Bij een woning aan de AchtKovenerweg in Leider dorp is gisteren een aanhangewagen gestolen. Het wagentje was met een kettingslot aan een lantaarn vastgemaakt. De ketting is door de dieven met een tang doorgeknipt. Gemeentesecretaris Willems onderwerp in 'Ook dat nog' Het satirisch levisieprogramma 'Ook dat nog' van de KRO wil aandacht beste den aan de Leiderdorpse Wil- lems-affaire. 'Ook dat nog' heeft, over de affaire verschillende brieven van Leiderdorpers ont vangen, die zich boos maken over de hoge afkoopsom die de gemeente Leiderdorp mogelijk aan gemeentesecretaris A. Wil lems betaalt. Dit geld komt dan niet ten goede aan de gemeen schap. zo betogen de boze Lei derdorpers. De Leiderdorpse gemeente raad overlegt achter gesloten deuren of gemeentesecretaris A. Willems op non-actief moet worden gesteld. Daarbij wordt volgens welin gelichte bronnen gesproken over een bedrag van 1,3 miljoen gulden. Dat bedrag zou wacht geld, een afkoopsom of een gouden handdruk kunnen zijn. In welke 'Ook dat nog'-uit- zending Willems wordt behan deld, is nog niet bekend. Belegger krijgt nog één kans voorschoten Het Voorschotense college van B en W neemt vooralsnog geen juridische stappen tegen Grou- wels Vastgoed BV. Het bedrijf verkoopt in Voorschoten veel meer huurwoningen dan vorig jaar juni in de gemeenteraad is afgesproken. Alle fracties drongen gisteren tijdens een commissievergade ring aan op sancties. Maar Grouwels krijgt van het Voor schotense college nog één keer de kans om tekst en uitleg te ge- „Volgens de firma is er sprake van een misverstand omdat er destijds afspraken zijn gemaakt die voor meerdere uitleg vat baar zijn. De firma beweert zich naar behoren te hebben gedra gen, en dan krijgt ze de kans om dat aan te tonen", aldus wet- houder M. Breunesse. Beleggingsmaatschappij Grouwels uit Maastricht bezit 91 flats aan de Paganinidreef en het Schubertplantsoen in Voor schoten. Daarvan mogen er vol gens de afspraak maximaal acht per jaar worden verkocht. Er zijn er inmiddels al veertien van de hand gedaan. Haan is weer thuis zoeterwoude-dqrp» Onder luid applaus van de on geveer 75 toeschouwers plaatste wethouder R. Ho- genelst (ruimtelijke ordening) van Zoeterwoude gisteren de haan op de toren van de Nederlandse Hervormde kerk. De kerk, die nog steeds in de stei gers staat, heeft het een halfjaar zonder haan moe ten stellen. De wethouder stapte manmoedig in het bakje van een hoogwerker waarna hij veertig meter boven de grond de haan op zijn oude plekje terug zette. De nog geen tien kilo wegende haan is ge restaureerd en door klokkenmaker Elderhorst op nieuw bekleed met bladgoud. De haan werd in een deken naar boven gebracht. Bladgoud mag name lijk niet met de blote handen worden aangeraakt anders komen er zwarte plekken op. Op de toren staan nu weer een haan, een kruis en een bal. De haan staat voor waakzaamheid, het kruis voor saamhorigheid en de bal voor verleiding. De kerkt oren is weer compleet. FOTO HENK BOUWMAN Ondernemers blij met nieuwe eigenaar winkelcentrum Voorschoten voorschoten liesbeth buitink De Alphense beleggingsmaat schappij 'Verenigde Bedrijven Krol' heeft het Voorschotense winkelcentrum Noord-Hoffland gekocht van verzekeringsmaat schappij Delta Lloyd. Krol is van plan het winkelcentrum aan de Admiraal de Ruytersingel een grondige opknapbeurt te geven. De winkeliers van Noord-Hoff land zijn blij met de overname. „Geen enkele eigenaar kan slechter zijn dan Delta Lloyd. Die kwam nooit zijn woord na", aldus de voorzitter van de win keliersvereniging P. Straver. Voor welk bedrag Delta Lloyd het centrum van de hand heeft gedaan is onbekend. Volgens een woordvoerder kijkt het Am sterdamse bedrijf elk jaar naar het rendement van de panden die het in eigendom heeft. Daarbij is de keuze gemaakt om Noord-Hoffland te verkopen. „Maar dat wil niet zeggen dat we geen rendement uit het win kelcentrum haalden", haast 'de woordvoerder zich te zeggen. Krol denkt door veranderin gen in het uiterlijk, het winkel centrum meer 'trekkracht' te geven. „De kleurstelling en de verlichting zijn heel bepalend. En de mensen moeten weten welke winkels in het winkelcen trum zitten, ook als je er van buitenaf naar kijkt", legt woord- t voerder F. Rossel uit. „Het lijken maar minimale veranderingen. De winkeliers hebben kunnen maar het kan een wezenlijke meedenken over de vernieu- bijdrage leveren aan het func- wing van Noord-Hoffland. die doneren van het centrum." wordt uitgevoerd door een ge- De nieuwe eigenaar van Noord-Hoffland wil het winkelcentrum vernieuwen. specialiseerd ontwerpbu YVinkelier Straver: „Qua vorm het winkelcentrum laatst in 1985 gerenoveerd, maar de kleuren kunnen nu wel eens vernieuwd worden. We hebben met de mensen van Krol gesproken en ze klonken heel positief." Volgende week wordt duide lijk welke veranderingen Noord- Hoffland precies ondergaat. All-Risk- en inzittendenverzekering. Bel gratis voor meer informatie: 06 - 0 99 66 86 Ook verhuur van ski-boxen, sneeuwkettingen en allesdragers. Tijdens de jaarwisseling ging hij nog met flessen champagne langs de deuren. „En echt niet van dat goedkope spul. hoor." G. Vuyk, chef verkoop van auto bedrijf Rodenburg aan de Hof weg in Voorschoten stelt alles in het werk om de relatie met de omwonenden te verbeteren. „Iedereen reageerde heel en thousiast. Op één bewoner na. Weet je wat hij zei? 'Steek die fles maar in je hol!'." Vuyk be grijpt de ergernis van die ene bewoner niet. Ondanks de maatregelen die het bedrijf heeft genomen, blijft de bewo ner maar klagen over overlast van klanten van het bedrijf. Het zou te druk zijn in het doodlo pende straatje en er zou te hard worden gereden. Vuyk: „Deze man spreekt namens een heel klein deel van de bewoners. Dat weet ik zeker. Echt. we hebben al zoveel geld gëinvesteerd om het de bewoners naar de zin te maken." Vuyk noemt de extra parkeer plaats die is aangelegd om de parkeeroverlast van klanten te verminderen. Het is een par keerruimte met een uitgang aan de achterkant, zodat de klanten niet weer terug hoeven te rijden door het doodlopende straatje. Verder heeft Vuyk plannen voor het plaatsen van een bord aan het begin van de straat met de tekst 'Pas op voor spelende kin deren'. Alles wat het bedrijf doet. gaat in overleg met de bewoners, verzekert Vuyk. „Het nieuwe parkeerterrein sluit aan op de achtertuinen van een paar hui zen. De bewoners van die hui zen mogen zelf kiezen hoe ze de afscheiding willen. Als ze coni feren willen, krijgen ze conife- Vuyk denkt niet dat hij het de protesterende bewoner ooit naar de zin zal kunnen maken. „Hij zal net zo lang zoeken tot hij weer iets vindt om over te klagen." Huur een 9 persoons bus per dag voor: Alle kilometers vrij en inklusief BTW,

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15