Rijnsburgse Boys kan weer lachen Noordwijk worstelt nog steeds Katwijk heeft nog lange weg te gaan RCL loopt rood aan Punt voor Ter Leede MAANDAG 25 JANUAR11993 Na een kwartier hapte hij al naar adem. Martin de Louw, weer getooid in het geelzwarte tenue van Rijnsburgse Boys, kampt nog met conditionele problemen. De door trainer Arie Kurver teruggehaalde aanvaller speelde za terdag in de wedstrijd tegen Hoek niettemin een opval lende rol. De Louw scoorde het êerste doelpunt en be reidde het tweede voor. Rijnsburgse Boys won in een slechte wedstrijd met 2-1 en heeft nu de laatste plaats overgedaan aan ARC en de Zeeuwse ploegen Serooskerke en Hoek. De drie ploegen hebben een punt minder, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. Louw de komende twee weken zijn gezicht niet op sportpark Middelmors laten zien. Hij heeft 'wintersportverplichtingen'. Om dezelfde reden was Wim Hooy- mans zaterdag niet van de par tij. De Louw is pas anderhalve week in training. En dat was hem aan te zien. Regelmatig laste hij rustperiodes in door aan de zijlijn met de handen in de zij zich even aan het spel te onttrekken. Maar er ging de en kele keren dat hij in balbezit kwam wel enige dreiging van hem uit. Zo bediende hij bij de tweede goal Peter van Duyn die met een harde schuiver de 2-1 aantekende en zo matchwinner en clubtopscorer (vier doelpun ten) werd. Negen minuten eer der was Hoek op gelijke hoogte gekomen toen aanvoerder Dick Heemskerk een voorzet van Mart van de Guchte achter zijn eigen doelman Jan Blankespoor schoot. Voor hoelang Rijnsburgse Boys de laatste plaats heeft ver laten is echter nog onduidelijk. Want ook tegen matige Hoek maakte het team een povere in- RIJNSBURG GUS VAN OOSTEN Rijnsburg kan weer lachen. Sinds 20 april 1992 won het elf tal van Kurver op eigen veld in competitieverband geen enkele meer. Ook toen scoorde De Louw vroeg in de wedstrijd de eerste treffer. Zaterdag tegen Hoek kreeg hij na acht minuten de 1-0 op een presenteerblaadje van Ron de Jager. De Scheve- ninger profiteerde van een blunder van de laatste man van Hoek, John Alleman, die ver zuimde de bal weg te werken. De Louw was in oktober ge stopt met voetballen. Zijn pet stond er niet meer naar en het sfeertje in Rijnsburg stond hem ook niet meer aan. Kurver kreeg enkele weken terug de rechts buiten echter zover om zich toch weer beschikbaar te stellen voor de kwakkelende Rijnsburg se eersteklasser. Evenals Fred Bodaan die tegen Hoek een kwartier voor tijd inviel voor Pe ter van Duyn, kwam De Louw de selectie van Kurver verster ken. In het belang van de club, heette het. Het eerste tastbare resultaat is er. Overigens zal De druk. De geel-zwarten maakten zelfs een moeilijke periode door, toen zij zich (bewust) te rug lieten vallen en Hoek het spel lieten maken. De club uit Zeeuws Vlaanderen kreeg via Mark de Kunder drie scorings- mogelijkheden. De houterige spits verprutste echter de hem geboden kansen. Naast de twee doelpunten was Rijnsburgse Boys, dat de speelgerechtigde Braziliaan Val- ter Camello in het tweede liet debuteren, voor rust nog een keer gevaarlijk via Martin den Haan en Leon Vonk. Den Haan omzeilde de buitenspelval, om speelde doelman Gort en bood Vonk een niet te missen kans. Vonk schoot echter voorlangs. De tweede helft was van een bedroevend niveau. Beide trai ners verontschuldigden zich. Kurver: ,,Het was slecht, dat we twee punten hebben is alleen maar mooi meegenomen." Col lega Zegers van Hoek: „Van te voren zei ik al dat het geen bes te wedstrijd zou worden. Dat was op dit veld niet mogelijk. Het was heel slecht, misschien wel de slechtste wedstrijd van Hoek dit seizoen." Na rust gebeurde vrijwel niets. De thuisclub kreeg kan sen via de counter. Marcel de Jager, weggestuurd door broer Ron, werd in zijn ren naar het doel van Hoek gestuit door Alle man en Vonk strandde bij een uitbraak op keeper Gort. In de laatste minuut kreeg Hoek nog een dot van een kans op de ge lijkmaker, die niet onverdiend zou zijn geweest. Middenvelder Jacky Scheele faalde echter van Martin de Louw, de verloren zoon, vormt het stralende middelpunt van een Rijnsburgs feestje. Leon Vonk feliciteert de aangever. Peter van Duyn (2) is de maker van het doelpunt. foto henk bouwman enkele meters. Rijnsburgse Boys - Hoek 2-1 (2-1) 8. De Louw 1-0, 36. Heemskerk (e.d.) 1-1, 45. Van Duyn 2-1Scheidsrechter: Fok- kema. Toeschouwers: 500. Geel: Bader (Rijnsburgse Boys), Thoen, Nieuwen- huyse, Scheele, Jos Kayser (Hoek). Rijnsburgse Boys:Blankespoor; Van Delft, Aandewiel, Heemskerk, Bader; Van Duyn (Bodaan), Marcel de Jager, Den Haan, Vonk; De Louw, Ron de Ja ger (85. Carli). Zege FC Lisse op sterk DOVO FC Lisse heeft de uitbeurt tegen DOVO benut om 'de beste wedstrijd van het sei zoen tot nu toe' te spelen. Er werd ook nog gewonnen. Een 0-1 overwinning met gevolgen. Niet alleen weet Lisse zich nu nog vaster op de vierde plaats van de eer ste klasse A, ook doet de ploeg van trainer Ruud Brö- ring serieus mee in de strijd om de tweede periode. De Noordwijkse oefen- meester in Lisser dienst kwam na afloop van het, spectaculaire treffen in Vee- nendaal superlatieven te kort. „Zo moet het spelletje worden gespeeld. Twee ploegen die allebei willen winnen en de kwaliteiten hebben om aanvallend voetbal te spelen. Ik heb ge noten." En niet alleen van zijn FC Lisse. Ook DOVO had in druk gemaakt op de trainer van de Fusieclub. „Ik denk niet dat die ploeg dit sei zoen nog veel verliest." DO VO had zaterdag ook tegen FC Lisse regelmatig uitzich ten op meer dan een neder laag. Sterker nog, alleen in het eerste kwartier al kwam Lisse een paar keer ver schrikkelijk goed weg. Freek Wittenrood raakte in die fa se de lat, Emiel Wayer haal de de rebound van Henne Oostermeijer van de lijn en Teunis Wenneker mikte op de binnenkant van de paal van het door Paul Veenboer ijzersterk verdedigde doel. Maar ook Lisse kreeg kansen. René Ras raakte op zijn beurt de paal en ook Edward van der Putte en Radjin den Haan kwamen dicht in de buurt van de openingsgoal die in de der de minuut van de tweede helft daadwerkelijk viel. Van der Putte en Robert Vermin brachten Bert van Duiven- bode in stelling en diens kopbal binnenkant paal was doelman Johan de Bruin te machtig. Die 0-1 was voor DOVO het sein nog nadrukkelijker alles op de aanval te gooien waarna de sensationele momenten voor beide doe len elkaar supersnel afwis selden. Ook al omdat Leon van der Zwet en Van Duivenbo- de hun schoten op de lat zagen afketsen en omdat Wittenrood in blessuretijd niet verder kwam dan de binnenkant van de kruising van het Lisse-doel, bleef de kostbare 0-1 intact. Rocky Pitti zet de bal voor. Zijn Scheveningse tegenstander komt te laat foto loek zuyderduin Van Kins zorgt op valreep voor punt tegen Scheveningen NOORDWIJK NICK VERWOERD Tijdens de ontmoeting tussen Noordwijk en Scheveningen knalde de jeugdige aanhang van de thuisclub een minimaal res- tantje vuurwerk van oud en nieuw de lucht in. Binnen de lij nen zorgden de twee eersteklas sers voor een overeenkomstige hoeveelheid vuurwerk. Het wei nig boeiende schouwspel lever de beide teams een punt op: 1- 1. Met de remise mocht vooral het in de degradatiezone verke rende Noordwijk tevreden zijn. De roodwitten, met de routi niers René van Staveren en Geert Jan Bakker in de gelede ren, kenden weliswaar een flit sende start, maar al snel raakten zij de grip op de wedstrijd kwijt. De sterke opening resulteerde bijna in een goal: Na een gave combinatie tussen Bakker en Rocky Pitti belandde Bakkers voorzet bij Jeffrey Stolk, die op de lat kopte. Bij de drie voorzet ten die de naar links en rechts uitwijkende Bakker daarna nog in de eerste vijf minuten van zijn voet liet vertrekken, waren de voorwaartsen niet erg attent. Scheveningen-coach Leen de Graaf had ondertussen in de ga ten dat de blonde Noordwijker wel erg veel vrijheid genoot. Hij gelastte z'n voorstopper Ron Cramer om daar eens verande ring in aan te brengen. Met handen en voeten kweet de ver dediger zich van zijn taak. Bak ker kreeg geen centimeter meer en haakte in de 22e minuut ge blesseerd (spierverrekking in het bovenbeen) af. Hein van Heek verving hem. Scheveningen had inmiddels volledig orde op zaken gesteld. De begaafde John Blok deelde op het middenveld de lakens uit en voorin waren de vleugelspit sen Harold Tjaden en Hans Tel lier hun opponenten Cees Smit en Gerard van Roon voortdu rend de baas. Tellier kreeg hal verwege het eerste deel een riante mogelijkheid om de be zoekers op voorsprong te zet ten. Na een misser van Van Roon had hij zo maar vrije doorgang. Doelman Arjan van Heusden bracht evenwel red ding. Vlak voor rust kwam Noordwijk, dat zelf alleen via de b,ehendige Pitti nog een paar maal dreigend doorkwam, toch op achterstand. Jos Smits liet zich bij een hoge bal door Ray mond Buis wel erg gemakkelijk wegzetten, waarna de Scheve ningse middenvelder een vrij veld voor zich had. Alleen voor Van Heusden mikte Buis de bal heel koelbloedig in de boven hoek: 0-1. Kees Zethof knalde daarna namens de thuisclub nog eenmaal net over. Hij was blijkbaar de enige Noordwijker die geen faalangst had en durfde te schieten. Zijn teamgenoten volhardden bij perspectief biedende situaties in breedtepasses. Besluiteloos heid troef. Trainer John Eelman: „We zitten natuurlijk in een moeilijke situatie en dan wordt de druk toch een beetje groot. Ik heb de jongens voorgehou den dat je ook onder een be paalde druk intitiatief moet ne men. Ais het je dan lukt, word je er alleen maar sterker van." Eelmans pupillen slaagden er niet in die woorden op het veld waar te maken. Ook na rust niet. Nadat bij de tegenpartij rustbrenger Blok en verdediger Roeleveld gekwetst waren weg gevallen, wist Noordwijk echter wel een veldoverwicht op te bouwen. «Veel gevaar ging er niet van uit. Scheveningen kreeg via acties van de door Van Roon niet te stuiten Tellier zelfs de beste kansen, maar in de af werking waren de bezoekers niet erg nauwkeurig. Leen de Graaf: „Het was weer het oude liedje. Wij kunnen nooit echt afstand nemen van een tegenstander. Er zijn zeker drie mogelijkheden geweest om op 2-0 te komen. Dan was het beslist. En op het benutten van kansen kun je ook niet trainen. De wedstrijdspanning kun je namelijk niet nabootsen. Ik word er gek van." Noordwijk kon zo hoop blijven koesteren. Libero Van Staveren schoof door en opportunistisch voet ballend werd getracht toch nog een puntje te bemachtingen. De voor Van Roon ingevallen Adrian Carter bracht uitkomst door Jerry de Rijk tot een over treding in het strafschopgebied te verleiden. De sterk spelende Martin van Kins wist wel raad met de strafschop: 1 -1 Noordwijk - Scheveningen: 1-1 (0-1). 42. Buis 0-186. Van Kins 1 -1Scheids rechter Bijlsma Toeschouwers: 600. Boekingen: Tellier en De Rijk (Scheve ningen). Noordwijk: Van Heusden; Smit, Zet hof, Van Staveren, Van Roon (Carter); Van Kins, Van Dijk, Smits; Stolk, Bak ker (Van Heek), Pitti. ROTTERDAM ROB VAN DER ZANDEN De w Katwijk zit in de kam pioensrace, maar steekt niet in de kampioensvorm. Tegen middenmoter Zwart Wit '28 bewees de titelkandidaat dat er nog een lange weg te gaan is. Het feit dat er in de misera bele wedstrijd ook nog een puntje werd vermorst (0-0) bevestigde die stelling alleen maar. Op sportpark De Vaan in Rotterdam-Zuid was het zo'n duel waarbij het eindsignaal van de scheidrechter als mu ziek in de oren klinkt. Spelers, begeleiders en toeschouwers waren zeer verguld met het fi nale fluitje van arbiter Nefs. Na anderhalf uur geploeter kwam een einde aan een voorstelling, die heel weinig om het lijf had en die ge doemd was in 0-0 te eindigen. 'Gauw vergeten' was het motto na afloop in alle gele dingen. Het was one of those days. Zo'n dag waarop ieder een van goedé wil is, maar waarop de benen niet hele maal doen wat het hoofd wil. Katwijk-trainer Arie Lagendijk was in de dug out ook niet echt warm geworden van de vertoning. Hij erkende dat zijn ploeg niet de vorm had getoond die past bij een team dat zich in de kampioensrace wil mengen. „Nee, maar zo'n wedstrijd loopt er altijd tus sendoor. Wij kwamen hier voor de twee punten en heb ben daar ook op gespeeld. Maar dat doelpunt bleef maar uit en dan wordt het spel er niet makkelijker op," aldus de oefenmeester. De voetballers waren be paald niet met verkeerde be doelingen aan het duel be gonnen. Aan de sportiviteit en inzet lag het allemaal niet. Maar het kwam eenvoudig niet tot een aardig partijtje voetbal. Er mislukte te veel aan beide kanten en doelkan sen waren te zeldzaam om het schouwspel aangenaam te maken. De oranje-hemden hadden het meeste balbezit. Katwijk speelt altijd met een vrije man vóór de verdediging in plaats van erachter en doet nooit concessies doet aan het drie-spitsensysteem. Maar ondanks het optische veld overwicht wisten de bezoe kers geen moment een seri euze stempel op de wedstrijd te drukken. Ballen werden slordig aangespeeld en van achteruit opgezette combina ties stierven óf in schoonheid óf buiten de zijlijn. De zuivere speeltijd lag laag, maar gezien het niveau dat binnen de lij nen werd bereikt was dat niet eens zo erg. Halverwege de eerste helft verscheen Edwin Verhoogt na een slim kopballetje van Hans Zwaan alleen voor keeper Hielke Brugts. Hij nam de stuiterende bal te laat op zijn schoen, waardoor de doel man voor zijn neus opdook en het schot makkelijk kon blokkeren. Na afloop zou dui delijk worden dat het dé kans van de wedstrijd was geweest. Want al kregen Zwaan en Ver hoogt in de tweede helft ieder voor zichzelf nóg een klein kansje, echt aanspraak maken op de winst deed Katwijk niet. De kampioenskandidaat moest zelfs in de slotfase nog oppassen voor een tegentref fer van de Rotterdamse mid denmoter. Patrick Thijsen wurmde zich door de verde diging en stond opeens oog- in-oog met Teun van Duy- venbode. De sluitpost, die verder een hele makkelijke middag geleefde, redde met de benen en behoedde zijn team voor een nederlaag. Te recht, want net als een over winning verdiende Katwijk een nederlaag niet. Zwart Wit '28-Katwijk 0-0 Scheids rechter Nefs. Toeschouwers: 500. Geel: Verhoogt (Katwijk) Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat, Pouw, De Kroon; Mieras, Verhoogt (Van der Plas), Langeveld; Krayenoord, Zwaan, De Ridder. RCL verloor zaterdag twee punten en twee voetballers. Er moet nu een wonder gebeuren wil de Leiderdorpse club zich in de derde klasse handhaven. Beide ploegen vonden dat de 'scheids' een te groot stempel op de sportieve strijd drukte met te zware beslissingen. Feit was dat RCL in deze wedstrijd achter de feiten aanliep. De vlam sloeg pas echt in de pan toen Brouwer een overtreding van Brasker met een tweede strafschop bestrafte: 3-0. Zwauluwen Vlaardingen - RCL 3-1 (2-0) 4 Krommert 1-0, 35. Krommerl (pen) 2-0, 72. Krommert (pen) 3-0, 87 Oostertee (pen) 3-1 Scheidsrechter: Brouwer Toeschouwers 250 Geel Witmus (Zwaluwen), Brasker, Van der Maat, Nobbe (RCL). Rood: Oppenheimer (2x geel), Zonneveld (RCL). LEIDEN RON HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER In de derde klasse sleepte Ter Leede bij het sterke Monster ternauwernood een gelijkspel (1-1) uit het vuur. Leiden bleef in een bar slechte wedstrijd SEV met 3-1 de baas. Monster - Ter Leede 1-1 (1-0). 30. Van der Marei 1-0, 73 Kruik 1-1 Scheids rechter: Letterman. Toeschouwers 300. Geel: Reedijk (Monster) Ter Leede kreeg in en tegen Monster geen voet aan de grond. Niettemin waren beide ploegen redelijk aan elkaar ge waagd. In het begin kreeg Mon ster de beste kansen, maar de scherpte ontbrak. Een kwartier voor rust liep de brigade van Wim van Harskamp tegen een ongelukkige achterstand aan. Na de pauze werden de zaken serieuzer aangepakt, maar de Sassenheimse aanvallen stuit ten steeds op de stugge Mon ster-defensie. Toch werd de in zet van Ter Leede een kwartier voor tijd beloond met een doel punt gescoord uit een kort ge nomen corner. Pal voor tijd kreeg Monster een ideale kans om de winst te grijpen, maar ook nu stond het vizier van de gastheer niet op scherp. Mon ster-trainer Dick Suiker was achteraf tevreden met het ge lijkspel. „Ik moet zeggen dat Ter Leede over het geheel de betere ploeg was, maar de beste kan sen waren voor ons", aldus de Delftenaar. Leiden - SEV 3-1 (1-1) 8 Van Berkel 1- 0, 20. De Jong 1 -164. Van Berkel 2-1 77. Klinkenberg (pen.) 3-1 Scheids rechter: Van Grondelle. Toeschouwers. 85. Geel: Hilliger (Leiden) Leiden pakte weliswaar twee belangrijke punten, maar daar is echt alles mee gezegd. Het was een sfeerloos duel dat wei nig om het lijf had, vond Lei- den-coach Peter Ciere. SEV kwam in de beginfase scherp voor de dag en verprutste daar bij een aantal opgelegde kan sen. Aan de andere kant liet Lei den spits Maurice van Berkel zien hoe wel moest. Hij stuurde drie man het bos in en schoot de 1-0 op het bord. Maar al heel snel profiteerden de bezoekers van het slordige uitverdedigen van Pedro Hilliger 1-1. De wei nige toeschouwers zagen tot de rust weinig of niets aantrekke lijks meer. Na de pauze was het weer Van Berkel die het net vond en daarmee de basis legde voor de Leidschendamse knock-out: 2-1. Een kwartier voor tijd bepaalde Klinkenberg namens Leiden de eindstand op 3-1. UVS-jeugd dendert door LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER De blauw-witte trein dendert maar door. UVS is al enige tijd de meest opmerkelijke ama- teurploeg in de eerste divisie A van de Landelijke Jeugd en af gelopen zaterdag werd dat nog eens bevestigd. In de moeilijke uitbeurt tegen Volendam won nen de Leidenaars met 1-2 en bezetten nu één van de twee plaatsen die recht geeft op pro motie naar de eredivisie. Volendam - UVS 1-2 (1-2) Na de klinkende zege op Sparta gingen de jeugdige Leidenaars voj goede moed op weg naar het sterke Volendam. Niet ge heel onterecht, want de resulta ten van de laatste weken zijn zeer bevredigend en met een trainer als Fred Filippo aan het hoofd lijkt UVS inderdaad de stap omhoog te zullen maken. De treffers van UVS waren eveneens van hoog niveau. De eerste op aangeven van Stefan van Dalen die de bal loepzuiver op het hoofd van Marco Aker boom legde en wiens kopstoot snoeihard in het Volendamse doel verdween. Van Dalen stond ook aan de basis van het tweede Leidse doelpunt. Hij be reikte Barry Dubbeldeman die na enkele schijnbewegingen de Volendamse defensie en daarna de doelman met een prachtig 'stiffie' volslagen kansloos liet. In de tweede helft kreeg UVS het nog wel moeilijk maar de in het Leidse doel teruggegekeerde Eric van Tol weerhield Volen dam van de gelijkmaker. Roodenburg - UW 0-4 (0-1). UW was veel te sterk voor Roodenburg maar misten veel kansen. Toen Roodenburg de achterstand probeerde goed te maken sloegen de Utrechters onverbiddelijk toe. Hollandia - Quick Boys 4-1 (0- 0) De Katwijkers waren minder trefzeker dan de ploeg uit Hoorn. De nederlaag was daar een logisch gevolg van. Huig van Beelen scoorde voor Quick Boys.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19