Vertrouwen TVM groeit Sport Ceverbo geeft zaalvoetballers Bax ongenadig pak slaag Dammers Lisse vrijwel zeker van degradatie DONDERDAG 21 JANUAR11993 Koudekerk stelt racisme aan de kaak koudekerk Voetbalvereniging Koudekerk trekt ten strijde tegen het racisme. De redactie van het clubblad 'Koudekerk Corner' heeft al 150 sympathisanten gevonden voor haar tekst, die in de volgende uitgave van het clubblad wordt gepubliceerd. Onder de titel'Geef racisme geen kans' stelt de redactie, gesteund door bestuur en spelers van de zaterdagvierdeklasser letterlijk: 'Racis me is laf, kwetsend dom en weerzinwekkend. Het kan een sa menleving verzieken en moet overal, ook binnen onze voetbal wereld, krachtig bestreden worden. Geef racisme daarom geen kans, nergens!' Alleen Schenner zeker van laatste 16 warmond Milco Schermer is al zeker van een plaats bij de laatste zestien, de overige toppers nog niet. Dat is de belangrijk ste conclusie na de 13de ronde van het open snookerkampioen schap van Warmond. Schermer leidt het klassement met 95 punten, ruim voor Robert Parlevliet (67) en Hiran Perera (63). De winst in de finale was dit keer voor Marco Luca die Remco van Dortmond versloeg (2-1). Luca had daarvoor met Ger Blok afgerekend (2-0), terwijl van Dortmond Arnold Roeien voorbleef. Marcel Veenstra won de verliezersronde: 2-0 tegen Ed Hede- Moeizame bekerzege Grasshoppers den bosch De basketbalsters van Grasshoppers hebben een angstig bekeravontuur beleefd. In Den Bosch bleek promotiedi visionist Flash een lastig obstakel voor de Katwijkse eredivisio- nist, die met 69-62 (rust 29-34) won. Topscorer bij Grasshoppers was Anja Kuyt (18 punten) voor Marie José Allers (16). In de kwartfinale komt Grasshoppers uit tegen Hoofddorp. Kortrijk wil geld zien van Anderlecht Brussel KV Kortrijk, dat vorige week trainer Johan Boskamp af stond aan Anderlecht, wil snel financiële compensatie van de topclub. Wordt er niet voor maandag zaken gedaan, stapt de tweedeklasser naar de rechter. Volgens Kortrijk had Anderlecht reeds met concrete voorstellen moeten komen. Boskamp had nog een verbintenis tot het einde van het seizoen bij de club en stond op het punt zijn contract te verlengen. Anderlecht maakt zich geen zorgen. Manager Verschueren: ,,Wij hebben toegezegd een regeling te treffen en zullen ons woord houden. Binnenkort zullen we het gesprek met Kortrijk heropenen." FC Twente doet alleen zijn plicht enschede«anp FC Twente heeft in het inhaal- duel met het armetierige FC Den Bosch niet meer dan zijn plicht gedaan. Het verzuimde de kandidaat voor de eerste di visie in de stromende regen vol ledig af te drogen. In het Diek- man Stadion lieten de cijfers desondanks niets aan duidelijk heid te wensen over: 5-0. Met wat meer inspiratie had de Enschedese ploeg de dubbe le cijfers kunnen bereiken. Het troosteloze weer en het al even bedroevende verweer bezorg den de formatie van trainer Baan geen uitdaging. Al na twintig minuten bestond over de verdeling van de punten geen twijfel meer. Gaasbeek en Arts, de laatste uit een fraai ge nomen vrije trap, zorgden snel voor zekerheid: 2-0. Op slag van rust haalde ook De Boer nog eens verwoestend uit: 3-0. Na de pauze maakte Twente er helemaal een trainingspartij tje van. Het onderdeel afwerken op doel bleef royaal onder de maat. Alleen Van Halst en De Boer werkten de bal nog achter de Brabantse doelman Vonk. Voor De Boer betekende dat zijn elfde treffer in deze compe titie, waarmee hij naast Berg kamp (Ajax) en Kiprich (Feye- noord) aan de top van de vader landse schutterslijst kwam. Twente-speler Ruud Kool danst van de pijn na een overtreding van René Nijhuis van Den Bosch. Twente moet Youri Mulder De 23-jarige speler heeft in vermoedelijk weer een maand het lopende seizoen ongekend missen. De aanvallende mid- veel last van blessures gehad, denvelder ondergaat morgen Het begon met een gebroken een kijkoperatie aan zijn rech- middenvoetsbeentje, daarna terknie. Gevreesd wordt voor had hij last van zijn spieren in een kapotte meniscus. het bovenbeen en de laatste tijd „En Tristan, wat is er het afgelopen halfjaar allemaal met je gebeurd?", wilde het zoontje van sponsor Bos blozend èn enigszins hijgerig weten. Tristan Hofman, de Neder landse wielerkampioen reageerde ontnuchterend: „Niets, ik ben alleen zes maanden ouder geworden." sgovertvan veen gpd-verslaggever j;Toch bevatte de presentatie van ;de TVM-wielerploeg gisteren in fVaals dichtbij het drielanden punt dit keer wel degelijk een aantal interessante huishoude lijke mededelingen. Zoals die van sponsor Ad Bos („we gaan in elk geval nog drie jaar door"), van ploegleider Cees Priem („Theunisse mag alles op de Tour gooien dit jaar") en van de ronde-specialist zelf („over een paar dagen ben ik weer weg, voor een hoogtestage in Zuid- Afrika"). Het kan en mag allemaal dit jaar, want Priem en Bos zijn in een goede bui. En dat niet in de laatste plaats omdat ze het in j Nederland nu eindelijk voor het vv zeggen hebben. Raas en Post f "vluchtten naar buitenlands ka pitaal, maar TVM schraapte op __de nationale markt een slordige zes miljoen bij elkaar. „Dat is een miljoen minder dan we vorig jaar uit te geven hadden, maar gezien de markstsituatie doen we nu met zes miljoen meer dan vorig jaar met zeven", glimlachte de be nijdenswaardige Zeeuwse ploegleider. „Ik heb precies op het goede moment ingekocht." Hij bedoelde renners als Talen (PDM) en De Vries (Buckler). En de sponsor: „Bovendien is bij ons de voertaal tenminste Ne derlands en waar kan dat in het peloton nog gezegd worden te genwoordig." Woorden als 'trots', 'uniek' en 'tevredenheid' horen bij een ge beurtenis als gisteren in Vaals. Een dit keer met zichzelf en de ploeg ingenomen Ad Bos had het over de achttien jaar dat de vrachtverzekeraar nu in de koers actief is, waarvan de laatste acht in het profwielren- nen. „We gaan de twintig vol maken." Bovendien hoeft TVM dat dit jaar niet alleen te doen, maaf is er een lijmfabrikant die als serieuze co-sponsor gaat op treden. „We hebben nu de po tentie om overal waar we star ten met deze ploeg twee man bij de eerste tien te krijgen", zegt Priem. Waar hebben we dat meer ge hoord? Gert Jan Theunisse laat zich in elk geval niet gek maken. Hij zoekt het zelf wel uit, dit jaar nog meer dan hij al gewend was te doen. Scherp zijn in de Waal se klassiekers, enkele koersen in Spanje, de Ronde van Zwitser land en dan de Tour. Daartus sendoor meerdere hoogtestages in de Franse Alpen, op Tenerife en dus in Zuid-Afrika. „Daar ga ik zaterdag al naar toe voor twee weken. In mijn eentje ja. Ik betaal de trip ook zelf. Maakt me niet uit. Ik heb een video ge zien van een terrein ten westen van Johannesburg: 500 tot 600 kilometer rechte weg, zo naar de woestijn, op 1700, 1800 me ter hoogte. Dat lijkt me wel wat, ver weg van alles en iedereen." Het lijkt wel alsof Theunisse steeds zonderlinger en ongedu riger wordt. De (privé-)hoogte- stages zijn zo langzamerhand niet meer te tellen, de dwang om alles uit het wielerleven te halen en de door dopingproble men verloren jaren in te halen, blijft hem achtervolgen. Vakan tie? Theunisse? Kom nou. „Ik ben een week weg geweest, naar Jamaica. Maaar al na vier dagen had ik het niet meer. Ik kan het niet verdragen 's avonds onder de douche te staan en die dag niets met mijn lichaam gedaan te hebbep." Rare jongens die renners. Di- mitri Konyshev is er ook zo één, al is de GOS-coureur anders 'gestoord' dan die andere kop man, Theunisse. 'Dimi', zoals hij gisteren werd gepresenteerd, of 'de Romario uit Rusland', zoals ze hem in Vaals ook wel noemden, tekende namelijk af gelopen najaar ook een contract bij het Jolly van Marino Basso om zo uit een financieel benar de situatie te geraken. Maar gis teren stond hij toch in Vaals. „Omdat ik zowel met hem als met de Russische wielerbond een overeenkomst heb", aldus Priem. En Jolly? „Ach, als ik je nu vertel dat die ploeg uit Sicilië komt, dan weet je toch al ge noeg?" Hij zei het met de overtuiging van een ploegleider die zeker is van zijn zaak. En dat is bij Priem, die als adviseur van het Noorse WK-comité gaat funge ren, in het verleden wel eens anders geweest. „Maar het is net zoals vroeger, toen ik nog knecht was van Raas. Je weet dan niet wat je allemaal zelf kunt." Die ondergeschikte rol heeft hij, ook als ploegleider, definitief afgezworen. Nu zijn renners nog zo ver zien te krij gen. De samenstelling van TVM voor 1993: Ploegleider: Cees Priem. Assistent-ploegleider: Guido m van oosten medewerker De zaalvoetballers van Bax staan na gisteravond weer met beide benen op de grond. De Voorhouters kunnen, na de ver pletterende 10-1 nederlaag te gen koploper Ceverbo, het kam pioenschap in de eerste divisie voorlopig wel vergeten. In de tweede divisie raakte het team van McDonald's na een mager 3-3 gelijkspel tegen FC Tybex de koppositie kwijt aan het Haagse HMSH. In sporthal Wielwijk in Dordrecht walste Ceverbo vanaf de eerste minuut over het machteloze Bax heen. Binnen tien minuten liepen de Zwijnd- rechters uit naar 3-0 via Ludwig, Van der Wal en AZ-prof Edwin Grünholz. In de hele eerste helft kwam Bax nauwelijks aan aan vallen toe. Het moest zelfs toe zien hoe Ceverbo via Roos (2x) de ruststand op 5-0 bracht. Na de pauze liet Bax met een furieuze start even zien dat het niet zonder slag of stoot wilde worden afgeslacht. Toch bena drukte Ceverbo met de derde treffer van Roos het klassever- schil nog eens: 6-0. Even later redde Rick van Dijk de eer toch nog voor Bax op aangeven van Ron de Jager: 6-1. Het Voot- houtse leed was echter nog niet geleden. De ongelukkige Bax- doelman Marijn Mokveld liet de bal tot overmaat van ramp in het eigen doel verdwijnen: 7-1. Ceverbo ging vervolgens gena deloos verder en kwam via Van Buren en opnieuw Grünholz op 9-1. In de allerlaatste seconde van de wedstrijd zorgde Grün holz voor 10-1 en maakte daar mee de vernedering van Bax compleet. In de 3-Octoberhal maakte McDonald's het zichzelf tegen FC Tybex moeilijk. Een 1-0 ach terstand werd weliswaar nog voor de/pauze omgezet in een 2-1 voorsprong na treffers van Gert Jan de Graaf en Hans van Marwijk, maar de Leidenaars verzuimden in de eerste helft de kwamen de problemen met de knie. Zaterdag in de uitwed strijd tegen MW stond Mulder het laatste half uur als wissel speler in het veld. FC Twente:Boschker. Gaasbeek (63. SCHAKEN Van Halst, Arts en Kool, Prince Polley van Calster. Renners: Maarten den Bakker, Alain van den Bos sche (Bel), Johan Capiot (Bel), Bo Hamburger (Den), Rob Har- meling, Hoffman, Konyshev (Rus), Dag Otto Lauritzen (Noo), Peter Meinert (Den), Ro bert Millar (GBr), Danny Nelis- sen, Eddy Schurer, Jesper Skib- by (Den), Scott Sunderland (Aus), John Talen, Theunisse, Bart Voskamp, Gerrit de Vries en Ad Wijnands. alphen aan den run» Na de kansloze 10-6 nederlaag tegen Katwijk kan debutant Lisse zich opmaken voor de gradatie uit de hoofdklasse van de dambond Midden Hol land. Ook voor het strijdbare HDC breken spannende tijden aan. De Alphenaren, die even als Lisse pas op twee punten staan, verlieten Reeuwijk met een 6-8 tussenstand. De afge broken partij van Wim Ver boom ziet er echter allesbehal ve zonnig uit. Samen Sterk uit Hazerswoude slaagde er net niet in om het oppermachtige OGB het eerste punt te ontfut selen. Lisse - Katwijk: 6-10 De thuisclub leek de hand doek al bij voorbaat in de ring te hebben geworpen want van strijd was eigenlijk geen spra ke. Jan de Boer, die aan het derde bord ten onder ging te gen Jan Passchier, kon zich er niet druk om maken: „Al snel stonden we op vier borden een schijf achter en dan weet je wel hoe het afloopt. We kwamen gewoon tekort. Net als in 1979 vliegen we er waar schijnlijk meteen weer uit. De vereniging is te klein voor de hoofdklasse, we hebben geen jeugd en spelen louter voor de gezelligheid." Aan de eerste borden bleef de schade nog beperkt. In een klassieke partij hielden Cor Langevcld en Frans de Jonge elkaar lang in evenwicht. In de slotfase brak Langeveld het bord open, maar De Jonge hield stand. Ook Ger Slottje en Arend van Beien deden niet voor elkaar onder. De surprise kwam van Wim Mul. De Lissen aar strafte de nonchalance van Hans Klinkenberg af. Katwijk, allang veilig, verheugt zich intussen op de interessante matches te gen de meer fanatieke degra datiekandidaten HDC en Zoe- termeer2. Reeuwijk - HDC: 6-8 „Ik ben blij dat ik niet in de schoenen sta van Willem Ver boom", verzuchtte Arie Brunt na afloop. Gans HDC buigt zich inmiddels over de afge broken partij van Verboom te gen Van Olst. Verboom heeft een stuk meer, maar staat po sitioneel zwakker en dus is elk foutje fataal, is de algemene opinie. Het lot van HDC hangt aan een zijden draad, want de spanning onderin is te snijden. Na een voortvarende start (7-1) met fraaie overwinnin gen van Erik Jan van Reenen en nestor Cees Zijlstra liet HDC zich de kaas volledig van het brood eten. Richard Treur remiseerde onnodig en Wim Meier ging knullig de boot in. Nu is alleen Verboom nog aan zet. Mocht hij erin slagen om de Reeuwijker Van Olst ie ver schalken, dan bevindt ook Reeuwijk zich plotseling in de gevarenzone. OGB - Samen Sterk: 9-7 Toen Martin de Jong een zeke re remise alsnog verspeelde, wisten de Hazerswoudenaren dat het over was. OGB kwam op 8-4 en dat betekende dat de toppers Louis de Frankrij ker en Ronald van Egmond, aan de eerste borden, beiden moesten winnen om een punt te redden. Alleen Van Egmond won door zijn tegenstander IJssel jr. in een verstikkende stelling trefzeker te wurgen. De Frankrijker bleef aan het eerste bord op een ruime maar frustrerende remise ste ken. OGB stevent nu onbe dreigd en ongeslagen op de ti tel af. Samen Sterk, dat zo graag had willen stunten, lijkt met zeven punten al veilig. SPORT OP TV winst naar zich toe te trekken. Talloze Leidse doelpogingen sneuvelden op de paal of tegen de voortreffelijke Hoogvlietse doelman. Na de rust kwam FC Tybex weer op gelijke hoogte en kort daarna zelfs op een 3-2 voorsprong. Van Marwijk had binnen een minuut zijn ant woord klaar en voorkwam een Leidse afknapper: 3-3. In de Gaasbak kon RGC het tegen De Rozet uit Rozenburg niet bolwerken. De Warmon- ders verloren met 7-4. 15.00-17.00 EURO: EK Kunstrijden op 16.00-17.00 Sportnet: EK zaalhockey: Frankrijk-Denemarken. 17.00-17.30 Sportnet: Autosport: Mon- B.ÖO EURO: Paardesport: over- 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.30-18 30 Sportnet: Motorsport 18.15-18 45 RTL Tennis Australian Open'.93, samenvattingen 18.30-19.30 Sportnet: Bowling PBA Tour vanuit Naples. Florida. 18.45-19.15RTL+: Sport 19.00-20.00 EURO Ski Report: magazi- 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-20.30 Sportnet Eurpeesvoetbal, 20.00-21.30 EURO: Europacup Basket bal. Zagreb-Badalona. 20.30-21.30 Sportnet: Faszination Mo torsport. 21.30-22.00EURO Sportnieuws. 21.30-22.00 Sportnet: Nederlands voet- 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-23.00 Sportnet Spaans voetbal 22.15-22.30 Ned 3 Studio Sport Jour- 22 30-22.55 BRT 1 Sport 23.00-23.30 Sportnet: Frans voetbal. 23.30-00.00 Sportnet: Autosport Frans ($.00-00.30Sportnet: Autosport Mon- 1.00EUR0: S. 00.30-01.30 Sportnet: Rugby: vi 01.05-06°00 RTL Wenn^Australia ffio-OZOO SpoÏÏief Nederlands vo 08 00-09.00 Sportnet Strandvolleybal. 09.00-10 00 Sportnet EK zaalhockey Frankriik-Duitsland 09 30-10 30 EURO Sk. Report 10 00-11 00 Sportnet Bowling Dutch 10.30-11 00 EURO: Skiën Super Gvete- 11.00 12.00 Sportnet Football Europe 11 00-12 30 EURO Sk.ên om de wereld- 12 00-14 00 Sportnet. American Foot 12 30-13.20RTL-. Tennis Australian open '93. samenvattingen. 12.30-13.30 EURO. Skienomde wereld- 13.30-15.00 EURO: Europacup Basket bal Zagreb Badalona. 14 00-15 00 Sportnet Faszination Mo torsport. 15 00-15.30 Sportns deschaz TENNIS ner (Dui) 6-1 64 64. Washington 6 (Tsj) 6-2 7-5 6-1, Steven (NwZl - Muster (C 6 64, Sampras (VSt/3) - Kühnen'Nargiso (DuUlta) 6-7 64 6-4, Ni|ssen/Su Eisenman/Mercet (VSD6-4 6-7 6 2 PRUSVRAGEN DIHTSE MIDL0TTO Trekking A 4 920418 lOndei voorbehoud) 8751649 Super 6 ZAALVOETBAL TWEEDE DIVISIE: Frans Maas-Boerenburg 5-3, ZWL- HMSH 2-9, Topltcht-vd Cammen 4-8, McDonald's-FC KOERSEN Eerste koers. 1640 m 1 Guess Who (I leman) 2 17,9 - 1.24,1, 2 Feny Hol a, 3 Fatima H. Niet gestart. Donna Nel- I 1,90 plaats 1,30 2,50 6,80trio 189,40. Oerdek Glenda D. Toto: winnend 11,00 plaats 7,00 3,00 koppel 19,90 trio 128,00 Vier- 0 2.53,9- 1.27.C 1.40 plaats 1,10 io 53,60 Zevende plaats 6,10 6,70 koppel 43,40 1028.30. Dubbel winnend 9-9 36, Achtste koers, 2000 m 1 Evita K.evits (Langeweg) 2 49,4 - 1 24,7, 2 Clift, Epsilon Dakota Dina Jeanet Ed Oorkl Toto winnend 2,00 plaats 1,40 3,00 k pel 7,60 trio 72.50 Negende koers. 20 koppel 8.60 trio 41,30 1640 m 1 Enesco Bonni (Koning) 2 18,1 - 1.24,2, 2. Grandiosita, 3 Coastal Road Niet gestart: Goldspeed. Toto winnend 21,00 plaats 3,70 1.80 koppel 23,10tno 15 00-17 00 euro ek k Kiene/Oremans ronde verder Monique Kiene en ffliriarwOre- mans nebben tijdehs de Austra lian Open de eerste ronde in het vrouwendubbelspel doorstaan. Het duo won met 6-3 6-4 van de Amerikaanse Jennifer Fuchs en de Zweedse Maria Strandlund. Tom Kempers en Menno Oosting redden het wrdcr op dezelfde baan veertien niet te gen de Duitser Patrick Kühnen en de Italiaan Diego Nargiso: 7- 6 4-6 4-6.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27