Katwijk swingt een half uur Ter Leede heeft niet genoeg aan negen treffers Sport TAVV snoept Soccer Boys een puntje af Enkelbreuk Mark Ens UVS en KRV schrijven 'soap' Aanvaring Roodenburg-trainer Zoetemelk met arbiter MAANDAG 18 JANUAR11993 Periodetitel naar De Jodan Boys N HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER Ter Leede heeft zijn kopposi tie in de derde klasse A met een eclatante overwinning op SEV (9-1) verstevigd. Ook Leiden boekte thuis een belangrijke ze ge op 's-Gravenzande: 4-2. Ter Leede - SEV 9-1 (6-0) 3. Grosman 1-0, 7. Kruik 2-0, 10. Kruik 3-0, 21. Scheltus 4-0, 35. Grosman 5-0, 43. Kruik 6-0, 66. Kruik 7-0, 70. De Wilde 7- 179 Vonk 8-186. Vonk 9-1Scheids rechter: Van der Vaart. Toeschouwers- Ter Leede heeft op eigen veld op niet mis te verstane wijze huisgehouden. Slachtoffer van de Sassenheimse dadendrang was SEV uit Leidschendam dat met een 9-1 nederlaag werd op gezadeld. De formatie van Wim van Harskamp schoot op doel saldo twee doelpunten te kort om de eerste periodetitel in de wacht te slepen. Deze is nu in handen gekomen van het Goudse De Jodan Boys. „Vooraf hebben we met geen woord gesproken over het pe riodekampioenschap. Maar als je dan halverwege met 6-0 voor staat, dan ben je natuurlijk dicht in de buurt. Als ze dan gaan forceren en daarbij in het eerste kwartier van de tweede helft vier tot vijf reële mogelijk heden missen, dan worden de kansen steeds kleiner", luidde het overigens positieve com mentaar van Van Harskamp. Niettemin was de nuchtere oefenmeester tevreden over de inzet van zijn team, waarvan drie vaste krachten langdurig zijn uitgeschakeld: Gert van Beelen (meniscus), Peter Kling (knie) en keeper Arco Korpels- hoek (hernia). „Als je dan ziet hoe goed de invallers dat op vangen, dan kun je alleen maar constateren dat het geloof in een kampioenschap er echt is." De meeste lof had Van Hars kamp echter voor vleugelspits Pieter Kruik, die niet alleen vier treffers voor zijn rekening nam, maar tevens een ongekende in zet aan de dag legde. Leiden - 's-Gravenzande 4-2 (2-1) 20. Meulink 0-1. 28. Van Berkel 1-1, 42. Van Berkel 2-159. Rob Bink 3-185. Roelink 3-2, 89. Van Berkel 4-2. Scheidsrechter: Heijkoop. Toeschou wers: 200. Rood: Fieret ('s-Graven zande). Leiden heeft zich na de nuttige 4-2 overwinning op 's-Graven zande in de middenmoot ge nesteld. De kloof met de poten- Eric Grosman valt over zijn tegenstander van SEV. De spits van Ter Leede scoorde twee maal in de doelpuntrijke wedstrijd, foto&loekzuyderduin tiële degradatiekandidaten (RCL ploegen het door veel windsto- zet, tekende Van Berkel voor de dromenland. De wijze waarop en SEV) is na 13 duels op zes ten ontsierde duel slordig. Lei- gelijkmaker. Mede door het tra- Leiden de bezoekers in een punten gekomen. De wijze den-trainer Peter Ciere be- ge spel van de bezoekers kon rommelige slotfase nog terug waarop Leiden echter zijn pun- speurde pas halverwege het eer- opnieuw Van Berkel voor 2-1 liet komen op 3-2 geeft te den ten in de wacht sleept spreekt ste bedrijf wat felheid in de per- zorgen. Na de 3-1 van Bink, met ken. Dankzij de bevrijdende niet altijd tot de verbeelding, soonlijke duels. Nadat Meulink Klinkenberg als aangever, ver- treffer van Van Berkel bleef de Aanvankelijk begonnen beide Leiden op achterstand had ge- toefden de Leidenaars plots in winst in Leiden. Bleiswijkers pas in slotfase langszij VOETBALMEDEWERKER TAW heeft in de uitbeurt te gen Soccer Boys een puntje van de hooggenoteerde Bleis wijkers weten af te snoepen. Het laaggeplaatste Abbenes was kansloos tegen Sportlust (1-4) en Hazerswoudse Boys kwam tegen Kagia niet verder dan een puntendeling 1 -1 Soccer Boys - TAVV 1-1 (0-1) 10 Aartman 0-1, 88. Van Dijk 1-1. Scheidsrechter Van Kruiningen. Toe schouwers: 400, In de eerste helft kreeg TAW voldoende mogelijkheden om de kampioensaspiraties van het Bleiswijkse team op een laag pitje te zetten. John Belt en Edwin Martens misten, evenwel de opgelegde kansen. Slechts Frank Aartman vond het net. Na rust vond Soccer Boys het tijd worden om het gere noveerde hoofdveld met wat beter spel in te wijden. Het drong TAW ver terug maar dat hield zich lange tijd staan de. Tot vlak voor tijd, toen een geslaagde aanval eindelijk een glimlach op de gezichten van de gastheren toverde. Bij TAW was de teleurstelling uiteraard Abbenes - Sportlust'46 1-4 (0-1) 30 1-3, 85. Bruggeling 1-4 Toeschou wers: 75 Geel Armand Kattenberg. Van der Spek (Abbenes) Sportlust was beduidend ster ker en feller dan de thuisclub. Abbenes, dat Arie van der Berg weer in de basis had. kon evenwel voor de rust de scha de tot één doelpunt beperkt houden. Na de doelwisseling probeerde trainer Albert van den Burg een aanvallender spelconcept, maar dat speelde Sportlust slechts in de kaart. In de beginfase van de tweede helft lukte het nog wel, maar daarna was het over en sluiten voor Abbenes. Scheidsrechter: Van Grondele Toe schouwers 75. Gele kaarten Trom pen, Kortekaas (beiden Kagia). Ook Hazerswoudse Boys speelde op een vernieuwde grasmat, maar dat zette, even als voor Soccer Boys, niet echt zoden aan dijk. Toch kreeg de thuisclub legio mogelijkheden om een feestje te vieren maar Claus Zwaan. Martin van Soest en Coen VVarnau (hij later wèl) waren niet trefzeker. Een uit val van Kagia betekende een achterstand voor de thuis ploeg en daarmee sloop de onzekerheid in de Hazers woudse ploeg. Een vloeiende aanval leverde uiteindelijk toch nog een punt op voor Ha zerswoudse Boys. Naam: Leen der Marei Club: Katwijk Woonplaats: Scha- z gen Leeftijd: 20 Beroep: student rechten Plotseling O stond daar een onbe kende voetballer tussen al die routiniers van Kat wijk. De naam van de jonge middenvelder, Leen van der Marei, klonk in elk geval aange naam Katwijks. En ook zijn spel voldeed in en tegen Serooskerke aan het hoge Katwijkse niveau. Wat vond jezelf van jouw de buut in de basis? „Het liep lekker, ik vond het hartstikke fijn. Alleen in het be gin was ik nogal nerveus. Maar de jongens hebben me goed op gevangen." Het tiveede doelpunt kwam van jouw voet. Daarvan kun je toch alleen maar dromen „Al ben ik voor Katwijk-begrip pen jong, ik heb op voetbalge- bied al heel wat meegemaakt. Ik heb bij de jeugd voor AZ ge speeld en ben een jaar naar En geland gegaan. Daar liep ik een maand stage bij Ipswich Town. Dat was een jongensdroom voor me. Ik voetbalde er tegen de reserves van Tottenham Hotspur en Arsenal. Daarna kwam ik nog ui t voor Sudbuiy, dat net onder de vierde divisie speelt. Ook het eerste elftal van Katwijk beschouw ik als een uit daging. Maar van het bericht dat ik donderdag kreeg, toen ik officieel hoorde dat ik in de ba sis stond, lig ik inmiddels niet meer wakker." Kees Kraijenoord: gretig. LEIDEN fcERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Zaterdageersteklasser FC Lisse (tegen VUC) en .zondagvierde klasser DOSR (tegen VCS) heb ben zich in het afgelopen week einde geplaatst voor de vierde ronde van de districtsbeker. FC Lisse moet het voorlopig stellen zonder Mark Ens. Hij brak zijn enkel. Lisse (za) - VUC 5-1 (2-1). 20. De Vries 0-130. Ras 1 -135. Ras2-151Ens 3- 1, 66. De Haan 4-1, 70. Ens 5-1. Scheidsrechter: Molenaar. Toeschou wers: 400. Lisse had het zaterdag tegen derdeklasser VUC niet erg moeilijk. Het kwaliteitsverschil was overduidelijk. Toch hield Lisse-trainer Ruud Bröring slechte herinneringen aan de wedstrijd over. Spits Mark Ens zal dit seizoen niet meer in actie komen, omdat een grove actie bij een stand van 5-1 re sulteerde in een enkelbreuk. Hoe bevalt het reizen tussen jouw woonplaats Schagen en Katwijk? „Om de trainingen te bezoeken zit ik tweemaal vijf kwartier in de trein en nog een stukje in de bus. Dat is nou niet bepaald een lolletje. Ik zoek dan ook woon ruimte in Leiden, maar die is vandaag de dag moeilijk te vin den. Trouwens, voor mijn stu die is het wel prettig dat ik thuis in een gespreid bedje terecht kom." Maar je maakt mij niet wijs dat je elke avond naar Schagen te rugreist? „Nee, maar dat hoeft ook niet. Want ik kan altijd terecht bij mijn oom Piet van Duyn, inder daad de oud-speler van Katwijk. Ik heb trouwens toch wat met mijn familie, want door toedoen van een andere oom, Wim Nij- gh, heb ik mij bij Katwijk aange meld." Is je kostje nu gekocht in Katwijk 1? „Dat is aan de trainer. Ik ben overtuigd van mijn kwaliteiten en heb de ambitie om in het eerste elftal te voetballen. In fei te stel ik mijzelf op als ik goed speel. Hoewel veel posities in ons elftal een vaste bezetting kennen, denk ik dat ik toch wel aan mijn speeltijd kom." LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Het duel voor de Leidsch Dag blad Cup tegen UVS heeft KRV niet kunnen inspireren tot grootse daden. De Katwijkers, die in hun sterkste opstelling de strijd met de zondageersteldas- ser aanbonden, konden geen moment een vuist maken. Wat UVS betreft was het eigenlijk niet veel beter. De ploeg uit de Kikkerpolder (zonder de gebles seerden Hans de Kruys en Hans van Leeuwen) speelde plicht matig de wedstrijd uit nadat het zich al vroeg in de wedstrijd van de 1-0 zege had verzekerd. Voor de UVS'ers had het een aardig trainingspartijtje kunnen worden maar wellicht zat de wintervakantie, die een groot deel van de selectie in het Oos tenrijkse Tirol had doorge bracht, een aardige show in de weg. „Het valt niet mee als je drie weken hebt stilgestaan", verontschuldigde middenvelder Gerry Jansen zich na afloop. Ook voor KRV heeft de winter stop wellicht gevolgen gehad want de ploeg van Henk Krau- wel slaagde er niet in om het verschil van vier klassen weg te poetsen. Wellicht te veel ge vraagd, maar je zou toch ver wachten dat de voetballers uit de lagere regionen wat meer eergevoel aan de dag zouden leggen. De weinige toeschouwers kre gen vooral in de tweede helft tijd genoeg om iets anders te gaan doen, want wat er zich op het veld afspeelde had veel weg van een aflevering uit een 'soap-serie'. Je kon rustig even naar de koelkast lopen zonder iets van het verhaal te missen. Zo was het bijna ook met deze wedstrijd, die overigens op een voor eerste elftalspelers onzalig uur (12.00 uur, in verband met een ingelaste wedstrijd van de landelijke jeugd) werd gespeeld. Dat bleek. De Désar-pupillen hadden de zege al in de eerste minuut in de tas gestoken en KRV waagde het niet de veel sterkere tegenstander boos te maken. Het was Edwin Robbers die de wedstrijd al vroeg op slot gooide. Hij gaf na enkele bal omwentelingen doelman Pa trick Bührs het nakijken. Toch viel KRV in het begin van de tweede helft even uit zijn rol door het heft in handen te ne men. De toeschouwers gingen er even voor zitten maar kwa men bedrogen uit. Het was slechts een korte opleving, waarvan de vlam doofde voor- dat-ie goed en wel was opge laaid. Dick van de Heiden en Onno Laman kregen in de slot fase nog enkele prima kansen om de zege van UVS iets meer inhoud te geven, maar Bührs en de doellat stonden verder suc ces in de weg. UVS:Mokveld; Van Dam, Robbers, De- vilee; Gallert. Tolsma, Jansen, De Kie vit; Van de Heiden. Van Tol (Rol), Roest (Laman). KRV:Bürirs; Van Duijvenvoorde, Ouwe- ion, Guijt; De Bak- Kuyt; Van Delft Michel Roest (rechts) van UVS ziet geen mogelijkheid om de bal te spelen. UVS tegen Sparta (5-3) biedt alles wat voetbal leuk maakt LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER De landelijke jeugd van UVS heeft een ruime 5-3 zege op Sparta behaald. Het duel tussen Roodenburg en Quick Boys (1- 5) werd acht minuten voor tijd Roodenburg - Quick Boys 1- 5(0-1). Een onenigheidje tussen arbiter Wim van der Helm en Rooden burg-trainer Jan Zoetemelk leidde tot het staken van dit du el. Nico Guyt (2x), Anne van der Plas, Bram Dijkdrent en Hir- chan Rbii hadden Quick Boys toen al op winst gezet. Patrick Heymans scoorde voor Rooden burg. UVS-Sparta 5-3(1-1). De wedstrijd bracht vrijwel alles wat het voetbal leuk maakt. UVS verbaast steeds vyeer. De huidige trainer Fred Filippo be schikt over een aardige verza meling talent van wie lack Honsbeek zich zaterdagmiddag het meest manifesteerde. Zijn twee treffers, aangevuld met die van Michel Roest, Stefan van Dalen en Barry Dubk>cldeman. stelden Sparta voor een voldon gen feit Katwijk heeft zich in de eerste competitiewedstrijd van 1993 naast koploper Quick Boys genesteld. Serooskerke uit Walcheren, vertoevend in de onderste regionen van de eerste klasse A, kwam er zaterdag op het bescheiden eigen sportpark Noordhout nauwelijks aan te pas (0-2). De (doel)punten verdienden de gasten met een swingend half uur voor de pauze, waaruit bleek dat de brigade van trainer Arie Lagendijk de winterstop goed heeft verteerd. SEROOSKERKE t, TIM BROUWER DE KONING Dat was de grootste winst voor de Leidse oefenmeester, die aanvoerder Henk Langemaat en de pas getrouwde Henry Pouw pas kort voor de inhaalwedstrijd van vakantie zag terugkeren. Omdat Marco van der Plas zich nog niet had gemeld en Dennis Jan Mieras met een lichte enkel blessure op de bank zat, moest Lagendijk iets verzinnen voor de bezetting van het midden veld. De keuze van de in Leiden studerende Leen van der Marei bleek een gelukkige greep. De 20-jarige debutant onder scheidde zich op geen enkel punt van zijn gelouterde mede spelers. Ook hij had een kwar tiertje nodig om warm te draai en. Ook hij voetbalde sterk tot het rustsignaal van scheidsrech ter Pieterman. En Van der Marei deed het in de tweede helft net als Zijn medespelers wat rusti ger aan tegen de weinig creatie ve Zeeuwen. Serooskerke had alleen wat in te brengen als Katwijk niet kon of wilde voetballen. De eerste elf minuten waren te kort voor de tegenvallende spits Bert Rie- mens en consorten om Katwijk schrik aan te jagen. Het enige wapenfeit was een als schot be doelde lob van Jaap Lobbezoo, die hoog over het doel van Teun van Duijvenbodeging. De Katwijkers lieten vervol gens zien hoe het wel moet. 'Teamwork' van de handige Marco de Ridder (voorzet), de lepe Hans Zwaan (overstapje) en de gretige Kees Kraijenoord leverde een model-doelpunt op: 0-1. Daarna speelden de oranje hemden een gewonnen wed strijd. De volgelingen van Lagendijk weten inmiddels uit ervaring dat een kleine voorsprong geen garantie biedt voor de volle winst. Daarom werd Seroosker ke de duimschroeven aange draaid. Automatismen van vóór de winterstop bleken niet aan getast door de gedwongen rust periode. Het duo Pim Lange- veld/Kraijenoord overrompelde de Zeeuwse linkerflank, waar aanvoerder Pieter den Hollan der een moeilijke middag had. Ook De Ridder en Van der Ma- rel vonden elkaar vaak blinde lings en de verdedigers Pouw, Langemaat en Van Zeist scho ven vaak naadloos aan. Ziedend schot Hoe goéd het Katwijkse spel in die fase ook oogde, het staat of valt uiteindelijk met de bekro ning. Die kwam tien minuten voor rust van de voet van nieu weling Van der Marei, die met een ziedend schot voorberei dend werk van De Ridder en Kraijenoord afrondde: 0-2. Doelman Michel Jansen van Galen had het nakijken. Na de pauze sloop er gemak zucht in de Katwijkse gelederen. Het gebrek aan scherpte leverde Carlo van Zeist kort na de her vatting een gele kaart op, toen hij Riemens onnodig hard aan pakte. Linkerspits Paul Wolfert kreeg enkele kansjes, maar werd in de slotfase net als Riemens vervangen. De beste mogelijk heden kreeg Katwijk nog steeds (Van der Marei, Verhoogt) maar dat was niet gretig genoeg meer om de score op te voeren. Gretigheid Lagendijk toonde zich na afloop opgelucht. „We hebben twee weken absoluut rust gehouden Dat verklaart die gretigheid van voor de rust. Lichamelijk man keerde er niets aan. Belangrijker vond ik dat wij snel in ons ritme kwamen. Op zo'n minimaal veld als hier in Serooskerke bleek dat Katwijk aardig heeft overwinterd." Serooskerke - Katwijk 0-2 (0-2). 12 Kraijenoord 0-1, 35. Van der Marei 0-2 Scheidsrechter Pieterman Toeschou wers: 800 Geel: Van de Have (Seroos kerke), Van Zeist (Katwi)k) Katwijk:Van Duijvenbode Van Zeist, Langemaat, Pouw, De Kroon, Lange veld, Verhoogt, Van der Marei, Krai|èn- oord, Zwaan, De Ridder DOSR - VCS 5-2 (2-0). 12. Van der Zwet 1-0, Van der Meer 2-0, 46. Van Heijningen (e.d.) 2-1, 60. Van der Meer 3-163. Van der Meer 4-167, Tebbens 4-2, 81Van der Zwet 5-2. Scheidsrech ter: Gerrets. Toeschouwers. 300. Gele kaarten: Van der Zwet (DOSR); Steen- wijk, Thaden, Peeters (allen VCS). De ruime overwinning van vier deklasser DOSR op VCS, koplo per in de eerste klasse, mag een verrassing worden genoemd. De Haagse bezoekers hadden wel het beste van het spel, maar de ploeg ging niet erg doeltref fend te werk. Veel te vaak werd de lange bal gebruikt. DOSR be nutte de kansen via de counter.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15