Sport Jan Siemerink: op thee en toast Korbach fopt ook PSV 'We gaan niet door als loopjongens' MAANDAG 18 JANUAR11993 911 Katwijk ArDe voetballers van II J Katwijk hebben goed overwinterd. In Zee land won de zaterdageer steklasser met 2-0 van Serooskerke. Akrides —j De basketballers I van Luba Leiden zorgden gisteravond bijna voor een bekerstunt tegen de Haarlemse eredivisionist Akrides. Hersman zelfs sneller dan Van Velde da vos Martin Hersman is op de 1000 meter de snelste Neder landse schaatser van het seizoen. Gisteren liet de 18-jarige Sas- senheimer de klok in Davos al na 116,22 stilstaan, een tijd die geen andere Nederlander dit seizoen heeft gerealiseerd. Zo kwam sprinter Gerard van Velde tijdens World Cup-wedstrijden in Innsbruck uit op 1.16,26. Hersman verbeterde zijn persoonlijk record met bijna twee seconden. Hij had weinig aan zijn directe tegenstander, de Duitse olympische medaille-winnaar OlavZin- ke, die al na 400 meter viel. Ook op drie andere afstanden reed de pupil van Leen Pfrommer sneller dan ooit. Hërsman schreef met tijden van 39,01 (500 meter), 1.57,07 (1500 meter) en 4.07,58 (3000 meter) bovendien de kleine meerkamp op zijn naam. Drugshandelaar opgepakt tijdens EK Helsinki De Finse politie heeft op de voorlaatste dag van de Eu ropese titelstrijd kunstrijden in Helsinki, Gianni Satori in het ijs stadion opgepakt. De 37-jarige Italiaan, vriend van de Duitse kunstrijdster Marina Kielmann, werd al lang gezocht door Inter pol. Satori werd jaren geleden in Zwitserland bij verstek veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens handel in drugs. Hij wordt vandaag overgedragen aan de Zwitserse politie. Oud-Spartaan Ter Horst overleden Rotterdam» Op 48-jarige leeftijd is gistermiddag in het Rotter damse St. Franciscus Gasthuis oud-Spartaan Gerrie ter Horst overleden. In de jaren zestig was hij vaste kracht in de verdedi ging van de Rotterdamse eredivisieclub, waarvoor hij ruim drie honderd wedstrijden speelde. Na zijn profcarrière fungeerde Ter Horst ais trainer van vele amateurclubs inde Rotterdamse en Haagse regio. Ter Horst werd tijdens een wedstrijd van het ne gende elftal van Sparta onwel. Later in de kantine zakte hij in een. Medische hulp mocht niet meer baten. Calgary: 15.000 voor wereldrecord innsbruck Een schaatsrecord kan dit seizoen in Calgary 15.000 gulden opleveren. Wie tijdens de Olympic Oval finale, van 19 tot 21 maart, een wereldrecord schaatst, komt in aanmerking voor die hoofdprijs. Een jeugdwereldrecord is 6000 gulden waard, een nationaal record 3000 gulden. Als er meer dan één wereldrecord sneuvelt, gaat de prijs naar de schaatser die de oude toptijd met de grootste marge verbetert. Volgens een traditie in Calgary is een wereldrecord daarnaast goed voor een gouden ring. Bedreigde Körver niet op de bank helmond» Trainer Frans Körver zat zaterdagavond niet op de bank tijdens de wedstrijd van zijn club"VW bij Helmond Sport. De oefenmeester, die onlangs met de Venlose vereniging een periode-titel won, was bedreigd. Körver is afkomstig van Hel mond Sport Eerder dit seizoen verruilde hij de-club voor WV. De trainer van de Limburgse formatie, Henk Rayer, ging op zijn beurt naar Helmond Sport. Richard Krajicek en Jan Siemerink reisden ooit onaf scheidelijk over de wereld, maar groeiden steeds verder uit elkaar. Dat was gisteren terug te zien op Flinders Park in Melbourne bij het begin van de Australian Open. Kra jicek danste daar simpel naar de tweede ronde, terwijl Siemerink zich moest forceren. melbourne» eric de bie gpd-verslaggever De 21-jarige Hagenaar, in Mel bourne als negende geplaatst, ondervond geen noemenswaar dige tegenstand van de Zweed se qualifier Lars-Anders Wahl- gren. Binnen vijf kwartier ston den de set-standen 6-1, 6-2, 6-1 op het scorebord. De door maagkrampen geplaagde Sie merink daarentegen &eeg de Australiër Patrick Rafter pas na drie uur op de knieën: 4-6, 2-6, 6-3, 6-4, 6-2. Een zege die de blonde Rijnsburger veel voldoe ning gaf. Zeker gezien het feit dat hij die met een lege maag had behaald. „Mijn ontbijt bestond uit twee toastjes en een beetje thee", verklaarde een bleke Sie merink later. „Mijn darmen zijn al een paar dagen aan het rom melen. Als ik vast voedsel eet, moet ik meteen naar het toilet. Vermoedelijk is het een virus dat ik in Jakarta heb opgelopen. Hoewel ik daar alleen kraanwa ter heb gebruikt om mijn tan den te poetsen. Het is te hopen dat ik de komende dagen wat meer naar binnen kan werken", aldus de 22-jarige Zuidhollan der die nu de Rus Andrej Tsjesnokov ontmoet. Krajicek krijgt in de tweede ronde te maken met de Ameri kaan Todd Witsken. En voorlo pig wil de Nederlandse favoriet, die zoals bekend vorig jaar op Flinders Park de halve finale haalde en momenteel bij de wedkantoren van Melbourne op twaalf tegen één staat, niet ver der kijken. „Ik denk absoluut niet aan de titel, dat zou ook onzin zijn. Zeker nu ik niet mijn beste tennis speel", vertelde Krajicek die in de aanloop naar de Australian Open alleen in Adelaide een partij (van Tho mas Enqvist) wist te winnen., „Vandaag tegen Walgren ging het al wat beter." Richard Krajicek en Jan Sie merink vormden ooit, als jonge Oranje-telgen onder de hoede van (toen nog) KNLTB-coach Rohan Goetzke een ideale com binatie. Ze hielden elkaar in ba lans, totdat Krajicek een enor me sprong maakte waarbij Sie merink achterbleef. Daardoor en een hardnekkige polsblessu re begon de talentvolle links- hander het afgelopen jaar te sukkelen. Op de wereldranglijst zakte hij van de 24ste naar de 50ste plaats. Terwijl hij eind '9i nog werd gezien als een kandi daat voor de top-tien. Dat is Siemerink ruim een jaar later nog steeds, vindt hij zelf. „Ik ben gewoon op mijn ei gen manier bezig er ook te ko men. Het zou onzin zijn me daarbij aan Richard te spiege len. Ik vind het fantastisch dat hij zo goed gaat Zelf heb ik een wat minder jaar gehad, maar ik denk dat ik nu weer op de goe de weg zit. Ik heb zelfs het ge voel dat mijn spel momenteel stukken beter is dan twee jaar geleden. Toen was ik echter nog onbekend en kon ik onbevan gen spelen. Tegenwoordig kent iedereen me en is het steeds moeilijker om voor verrassingen te zorgen", aldus Siemerink die onlangs verbaasd opkeek toen Stefan Edberg hem voor het dubbelspel in Melbourne vroeg. Vorig jaar tijdens de Austra lian Open vormde de inmiddels bij zijn vroegere coach Frits Don teruggekeerde tennisser nog een koppel met Krajicek. Het tweetal bereikte zelfs de halve finales, maar de schouder van Krajicek voorkwam verder succes. Siemerink had graag weer met zijn maatje gedub beld, maar zijn pogingen sinds de US Open in september om in contact te komen met Krajicek waren vruchteloos. „Ik kreeg hem maar niet te pakken. Zijn telefoon was afgesneden. Ik ge loof dat hij weer een nieuw ge heim nummer heeft genomen." En Krajicek had blijkbaar geen tijd om te bellen. Toen de twee elkaar afgelo pen weekeinde in Melbourne weer tegen het lijf liepen had Siemerink al met Edberg afge sproken, terwijl Krajicek inmid- Jan Siemerink in actie als jong leur. De Rijns burger ging in Australië door een diep dal te gen Patrick Raf ter. Siemerink maakte een achterstand van twee sets goed. dels de Italiaan Omar Campore- se had benaderd. Hoewel zijn overvolle programma op Flin ders park vorig jaar funest was, heeft de Hagenaar dus toch weer voor deelname aan beide toernooien gekozen. „Vooral omdat ik de afgelopen weken niet echt veel wedstrijden heb gespeeld. Het dubbelspel is toch een beetje een ontspannen vorm van training. Daarnaast heb ik geen lichamelijke klach ten. Ik voel me sterk. Als ik in het enkelspel weer ver kom zien we welverder." Siemerink toonde daarvoor begrip: ,Ach ik mag niet klagen over mijn huidige partner. Mis schien worden we nog een suc cesvol dubbel", lachte hij. Van Marle wil breuk met sectiebestuur lijmen zeist gpd/anp Het sectie-bestuur betaald voet bal is zaterdagmiddag opgehou den te bestaan. Het college van voorzitter Van Rooijen stapte op, nadat was gebleken dat de clubs het op 30 november ge presenteerde beleidsplan te gek voorwoorden vonden. Ruts, voorzitter van de infor matie-commissie die de haal baarheid van het rapport on derzocht, had te kennen gege ven dat het werk opnieuw moest worden gedaan. Van Rooijen verklaarde bereid te zijn tot aanpassing. „Maar ons werd gezegd: het huiswerk is niet goed, doe het nog maar een keer. Dat is geen basis om ver der te gaan." Volgens de clubs was de crisis niet noodzakelijk geweest. PS- V'er Ruts: „We wilden het be stuur herbenoemen en laten werken aan een plan dat zou kunnen rekenen op voldoende steun. We hebben de laatste weken veel informatie verza meld. Het leek ons zinvol daar iets mee te doen. We hebben echter niet gezegd dat we het afkeuren en dat het bestuur he lemaal opnieuw moet begin nen. Het spijt me dat het zo is uitgelegd. Dat is echter niet on ze verantwoordelijkheid. Slechts voor de spelersvak bond WCS, bang voor minder clubs en minder werk, was het plan volstrekt onaanvaardbaar. De óverige geledingen dachten aan forse ingrepen. Van Rooij en: „We hebben hier maanden lang aan gewerkt, maar nie mand is bereid geweest met ons de discussie aan te gaan. Het is voor ons nooit een kwestie van slikken of stikken geweest. We waren bereid tot praten en bij stellen. Niemand in de vergade ring had daartoe echter de be hoefte. Ik heb nog nooit meege maakt dat een klöof zo onover brugbaar was." In het beleidsplan had het be stuur onder meer gepleit voor een Topklasse. Clubs die daarin' Wilt u een nieuwbouwwoning kopen? Kom dan naar de voorlichtingsavond Welkom dinsdag 19 januari in het Parktheater. Cornells Geellaan 2 (zijstraat Raadhuisstraat) te Alphen a/d Rijn Ontvangst vanaf 19 30 uur; aanvang 20.00 uur. HUIS HYPOTHEEK Adviesburo Huis Hypotheek. Onafhankelijk hypotheekadvies Aarplein 2, 2406 BZ Alphen a/d Rijn, telefoon: 01720-24003, werkt samen met vele geldverstrekkers en it Drieman makelaardij te Alphen a/d Rijn, Nieuwkoop en Woerden (lid NVM). wilden uitkomen dienden aan bepaalde financiële en sportieve voorwaarden te voldoen. De voorwaarden waren niet direct omschreven. Daar moest nog over worden nagedacht. Dat gold overigens voor het grootste deel van het rapport, dat van aan elkaar hing. „Maar wij hebben toch niet het onmogelijke van de clubs gevraagd?", vroeg Van Rooijen zich zaterdag in Zeist af. „We wilden verder gaan met twee di visies, we wilden geen fusies opleggen, hooguit stimuleren, we wilden niemand het leven zuur maken. Dat we het aantal clubs per se wilden inkrimpen is niet waar. Gebleken is echter dat we geen greintje vertrouwen hebben gekregen. Dan houdt het op. We gaan niet verder als loopjongens." Lijmen Jo van Marle gaat de komende dagen een poging ondernemen de breuk tussen het sinds zater dag demissionaire sectiebestuur betaald voetbal en de achterban te lijmen. Die conclusie mag worden getrokken uit de op merking van de bondsvoorzitter dat 'het hoofdstuk nog niet is afgesloten'. Van Marle sprak gisteravond de hoop uit 'dat de partijen toch weer bij elkaar ko men' en zal daarvoor mogelijk als bemiddelaar optreden. Ajax-voorzitter Michael van Praag geeft het sectiebestuur weinig kans op eerherstel. Hij legt de verantwoordelijkheid voor de crisis volledig neer bij het college van Van Rooijen. „Het vertrek is een gevolg van de zelfingenomenheid van be paalde personen", meent Van Praag. Hij wil een nieuw be stuur en sluit niet uit dat een aantal vertrokken bestuurders terugkeert in een eventueel nieuw te vormen sectiebestuur. Als de lijmpogingen van Van •Marle op niets uitlopen, zou een nieuw bestuur wel eens aangevoerd kunnen worden door mr. Eric Vilé, terwijl de te rugkeer van Jaap Bontenbal evenmin is uitgesloten. volendam gpd Misschien heeft Ajax nog mazzel gehad dat de uitwedstrijd tegen Volendam vorige week werd afgelast. De club in het unieke voetbaldorp aan het IJsselmeer wint op het ogenblik elke wedstrijd. Gisteren was kam pioen PSV aan de beurt. Het werd 3-1. „Een terechte uitslag", vond ook PSV-trai- ner Hans Westerhof. Collega Fritz Korbach meende in eerste instantie dat.Volendam ook geluk had gehad, gezien de vele blessu res bij PSV: Kieft, Vanenburg, Koeman, Van Aerle en Linskens waren er niet bij, Popes- cu en Ellerman begonnen allerminst fit aan het duel. Het was charmant van Korbach dat te zeggen. Later, in kleine kring, rea geerde de ware Korbach: ,,lk vond PSV ei genlijk meer niveau-Den Bosch." Hij was gestoken in groen zomerkos- tuum, de onafscheidelijke zonnebril op het hoofd, het eeuwige sigaartje tussen de tan den. Korbach is potsierlijk voor wie hem niet kent. Maar iedereen kent Fritz 'macho' Korbach, de cowboy onder de trainers, de man die dode voetbalvogeltjes weer tot le ven wekt, de promotie-koning. Slechts één keer in zijn lange carrière werd hij ontsla gen, eind oktober bij Heerenveen. Meteen stond Volendam op de stoep om hem te contracteren. Sinds die dag heeft de club niet meer verloren. Tegen PSV speelde Volendam op z'n Kor- bachs: aanvallend, bluffend, vechtend. Bin nen drie minuten werd er uitbetaald. Een comer van Den Ouden werd weggekopt door Numan en door de jonge Hans Bond meteen op de slof genomen. Snoeihard sloeg de bal in het kruis: 1-0. Den Oudèn kon de voorsprong daarna net niet verdubbelen, Wasiman zag even later niet dat Smeets vogelvrij stond. Dat was een dure fout van Wasiman, want in de tegenaanval scoorde Romario, solo en in stijl. Even was Volendam van slag. Romario kreeg nog enkele kansjes, maar de gerech tigheid won het: nog voor rust kwam de thuisclub weer op voorsprong, opnieuw via een schitterende goal. Clubtopscorer Jorg Smeets kopte raak: 2-1 Na rust beperkte Volendam zich tot een doelpunt, weer een fraaie trouwens, ge maakt door linksback Tom Sier, na een ga ve een-twee combinatie met Hans Bond. Drie doelpunten had Van Breukelen deze competitie nog niet eerder geïncasseerd, het hadden er zes kunnen zijn. Zelfs Adri van Tiggelen liep soms te schutteren als een debutant. Gepraat over het kwaliteitsarme PSV, dat alleen via Romario, Van Breukelen en Nu man voldoendes scoorde, doet echter af breuk aan de prestatie van Volendam. Op de tribune moet ook manager Kees Ploegsma gezien hebben dat er bij Volen dam misschien zelfs aanwinsten voor zijn eigen elftal rondlopen. Sier en Hans Bond bijvoorbeeld. Bij de laatste Volendam-PSV, in oktober voor de beker, zat Bond nog ge woon op de tribune. Gisteren maakte hij, net als Fritz Korbach, zijn achtste wedstrijd voor het eerste van Volendam vol. „Ik heb het geluk gehad dat het elftal slecht draaide en dat ze het met mij gingen proberen." Dat proberen leverde Bond meteen een basisplaats en een profcontract op. ,,lk heb voor twee en een half jqar getekend, als dat contract afloopt ben ik 21. Maar ik zou tus sentijds eventueel naar een topclub mo gen." Johan Steur, tien jaar lang onomstreden de beste voetballer van Volendam, staat nu even niet in de basis. „Ik ben geblesseerd geweest, nu weer fit. Maar Korbach heeft gelijk, een winnend elftal moet je niet ver- Waar Korbach zijn inbreng zelf bagatelli seert, zijn de spelers vol lof over hun trai ner. Ook Steur: „We spelen nu zonder libe ro, heel aanvallend, vol op de bluf. Dat is Korbach." De score van Korbach valt inmiddels niet over het hoofd te zien: dertien punten uit acht wedstrijden. Ter vergelijking: PSV haalde uit de laatste acht wedstrijden twaalf pun ten. Maak er dan maar koning van Niet iedereen begrijpt of waardeert de voetbaltaal van Willem van Hanegem. De ei genzinnige trainer van Feye- noord ontving vorig week een boze brief uit Den Haag van een groepering tegen discriminatie. Bestuursleden hadden zich geërgerd aan een uitspraak van 'de Krom me' in een televisie-interview met Hans Kraayjn „Het is hier geen sociale werkplaats", had Van Hane gem geantwoord op de vraag of hij Kiprich en Óbiku had ingelicht qver de komst van concurrent Van Loen. De ac tiegroep vond die opmerking kwetsend voor de mensen die bij een dergelijke instan tie werken. „Onzin natuurlijk", glim lachte Van Hanegem. „Toen ik nog bij Feyenoord speelde, ben ik vaak genoeg bij zo'n werkplaats op bezoek ge weest Ik weet welke mensen daar werken. Als ik voor elke keer dat ik de Kromme word genoemd een brief de deur uitdoe, kan ik wel aan de gang blijven." Hoewel Van Hanegem vol gens eigen zeggen de pro testbrief meteen de prullen bak heeft ingegooid, is er kennelijk toch iets van de kri tiek blijven hangen. Hij corri geerde zichzelf toen hij iets over de aanpassingsproble men van Obiku zei. „Op Cy prus werd hij ais Onze Lieve Heer behandeld. Of maak daar maar koning van, an ders moet mijn postbode da delijk weer overwerken. HOWARD TWITTY heeft hel Open toernooi van Hawaii' op zijn naam gebracht. Het was voor de 44-jarige Amerikaanse golfer de eerste overwinning in 12 jaar en 7 maanden. Twitty leidde vanaf de eerste dag in Honolulu. Hij eindigde op 269 slagen, 19 onder par. Vier slagen voor Joey Sindelar, die in de slottronde tot de dertiende hole gelijk opging met Twitty. In de. laatste holes nam Twitty, die op Honolulu 44 werd, ruim af stand. Hij verdiende 388.000 gulden met zijn overwinning.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 13