Oegstgeest De Gamma bouwmarkt in Leiden zoekt een verkoopmedewerker m/v gemeente. Schrijvende Lezers tempo-team uitzendbureau :ATERDAG 16 JANUARI 1993 936 28 Vrouwen In het Leidsch Dagblad van 6 januari stond een bericht over het beleid van de gemeente Oegstgeest om meer vrouwen in dienst te nemen. Uit een no titie van het college van B en W trok de verslaggeefster de con clusie dat dit beleid is mislukt: er zijn nauwelijks meer vrou wen door de gemeente in dienst genomen. In een ander bericht in de krapt van 6 janauri kwam naar voren dat Oegstgeest van plan is om meer aan burgers meer voorlichting te geven over de (moeilijke) positie van asiel zoekers in het dorp. Als leden van de commissie Welzijn en vertegenwoordig sters van de twee grootste frac ties in de gemeenteraad van Oegstgeest maken wij bezwaar tegen twee ongenuanceerde be richten in het Leidsch Dagblad van 6 januari j.l.: 'Oegstgeest moet meer vrouwen in dienst nemen' en 'Oegstgeest wil meer begrip voor asielzoekers'. Deze onzorgvuldige verslaglegging van onze recente commissie vergadering zal gedeeltelijk te wijten zijn aan het feit dat de betrokken verslaggeefster deze bijeenkomst niet zelf heeft bij gewoond. Natuurlijk bestaat er een recht van vrije nieuwsga ring. Het behoort echter wel tot de journalistieke verantwoorde lijkheid om bronnen te checken en informatie te verifiëren. Dit geldt des te meer voor zaken die politiek en humanitair gevoelig liggen en die gemakkelijk aan leiding tot misverstanden kun nen geven. Om die reden vin den wij het fair als ook de door ons naar voren gebrachte standpunten worden vermeld. 'Oegstgeest moet meer vrou wen in dienst nemen': wij dis tantiëren ons nadrukkelijk van de opmerking dat er sprake is van een falend beleid. Hoezeer wij ook wensen dat achterstan den onder de groepen die zijn ondervertegenwoordigd in het arbeidsproces worden wegge werkt, wij blijven van mening dat in een organisatie die het al gemeen (in casu gemeentelijk) belang moet behartigen vacatu res dienen te worden vervuld door de meest geschikte kandi daat. Wij zullen dan ook waar mo gelijk alle maatregelen steunen die leden van de bedoelde groe pen de kans geven zo'n 'meest geschikte' kandidaat te worden. Zolang de achterstand niet is geva gelijke geschiktheid De Lammebrug en naaste omgeving: aan hen de voorkeur worden gegeven. De tegenwerping dat mensen nooit helemaal gelijk zijn is juist. Dat dit echter een excuus zou zijn om vrouwen, gehandicapten of allochtonen dan maar niet aan te stellen, achten wij een misplaatst ver wijt. Het gaat immers om ge schiktheid op relevante punten. Het voorstel om een ambte naar speciaal te belasten met emancipatiezaken heeft niet onze instemming. Niet alleen zou dat op een kleine gemeente als Oegstgeest een te grote fi nanciële claim leggen, maar het zou er ook toe kunnen leiden dat anderen die met deze pro- blematiek te maken hebben minder alert gaan reageren. Het is beter dat alle betrokkenen de vinger aan de pols houden en zich inzetten om ongewenste ontwikkelingen te vermijden. 'Oegstgeest wil meer begrip voor asielzoekers": Oegstgeest heeft heel veel begrip voor asiel zoekers en betreurt de moeilijke omstandigheden waarin zij ver keren. Oegstgeest heeft daarvan ook reeds herhaaldelijk blijk ge geven. Ons percentage gehuis veste asielzoekers (gerelateerd aan het aantal inwoners van de gemeente) ligt ruim boven het landelijk gemiddelde. Oegst geest heeft echter ook een grote woningnood onder de eigen be volking en nog slechts zeer be perkte mogelijkheden om het (betaalbare) woningbestand uit te breiden: een situatie die ons grote zorgen baart. Niemand is erbij gebaat als irritaties en ge voelens van onrechte culmine ren in wrok. Die kan immers ge makkelijk leiden tot ernstige conflicten en, nog erger, tot vreemdelingenhaat. Het is onze taak en onze verantwoordelijk heid om voor de problemen een evenwichtige oplossing te vin den. I. Kotterman-van de Vosse (WD), Regentessélaan 48, Oegstgeest. P. Mandema-Wynia (CDA), Mr. F. Bordewijklaan 1, Oegstgeest Gemeenteraad Oegstgeest Lammebrug Ik wil reageren op het stukje in de krant naar aanleiding van de filevorming op de Europaweg en de schuld van de Lamme brug daaraan. Regelmatig, dus elke dag, 's morgens van zeven uur tot kwart voor acht, zit ik naast de brugwachter bij de Lammebrug te genieten van de krant en mij te ergeren aan de Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden in het alge meen in de krant onderte kend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. stroom auto's die vice versa de Lammebrug passeren. Allereerst iets over de ver keerslichten op het vernieuwde plein. Weet u dat, als ieder die door het rode licht rijdt, elke dag weer, wat zou storten op mijn bankrekening, ik slapende rijk zou kunnen worden en mijn baan als kantonnier aan de wil gen zou kunnen hangen? Goed, dit terzijde. Nu naar aanleiding van het stukje. Vanwege de vorst, van wege het verlof van de bouw en aanverwante bedrijven, is het ook in het kanaal erg rustig. Dus burgemeester Houdijk: geen ge draai in de Lammebrug in het spitsuur. En weet u, geachte le zer, dat als er een geladen boot door de brug gaat, u weet wel, zo'n grote van 1000 ton, dit meestal gebeurt in drie minu ten. Moet eens wachten bij een voorrangskruising als 1000 ton geladen op een vrachtauto uw neus voorbij gaat. Nou, re ken dan maar dat u zeker een stief kwartiertje staat te wach ten. Nog iets over de historie van de Lammebrug. In 1912 werd de eerste ophaalbrug geplaatst, geen dubbele, want dat was te duur. In 1959 is de oude Lam mebrug vervangen door een nieuwe, die met gepaste trots in 1960 geopend werd. In 1983 is de brug verbreed. Met veel toe standen en wie vergeet de tijd dat de Lammebrug er helemaal niet was en ik als pontbaas u over mocht zetten. Nu citeer ik een krant van acht jaar geleden: „Hadden we de brug niet breder moeten ma ken of had een lasser wat an ders moeten lassen?" Piet Anker, kantonnier provincie Zuid Hol land, Vlietweg72, Leiden. Monument Wethouder Koek 'onthulde' op donderdag 7 januari op de Ga- renmarkt het enkele weken oude Vredesmonument. In de brievenrubriek van dinsdag 12 januari giste een lezer naar de symbolische betekenis van het monument. Het nieuwe monument op de Garenmarkt heeft veel reacties losgemaakt, negatief en positief. Wat mij vooral opviel was dat er geen middenweg was, of men vond het mooi, of men vond het foeilelijk. Ik behoor tot de groep die het mooi vindt, en de eerste keer dat ik daar van blijk gaf, was in de bus op weg naar mijn werk. Het was nog donker 's morgens, en mijn eerste ge dachte was: schitterend, juist op deze plaats, voor de synagoge. De gedachte die het bij mij op riep was: men heeft het licht ge probeerd te doven, in te sluiten (de donkere wanden), maar het straalt toch door alles heen. Terwijl deze positieve gedachte door mij heenging, zei een oude dame naast mij hardop. „Wat een klereding, hadden ze niet wat anders kunnen bedenken? De vent die dit gemaakt heeft, heeft vast de oorlog niet meege maakt, het is een schande." Als of het meemaken van de oorlog een voorwaarde is om te kun nen herdenken en meeleven. Ik heb de oorlog niet meegemaakt, maar deze zomer was ik in Auschwitz en heb herdacht, daar hoef je niet oud voor te zijn. Ik ben heel blij met het mo nument. En ook al heeft de kun stenaar er misschien andere ge dachten bij gehad dan ik, alleen al het gegeven dat het zoveel re acties, positief of negatief losmaakt, geeft aan dat het mo nument zin heeft. Er wordt in beide gevallen te rug gedacht aan de oorlog en wat voor ellende daaruit is voortgekomen. En juist nu in deze tijd is het goed dat het er staat, en dat er maandelijks een wake wordt gehouden. Er is om ons heen aanleiding genoeg om waakzaam te zijn. Manuela Groeneweg, Soembastraat 65, Leiden. Sportprijs In zijn rubriek Aan de Zijlijn schrijft Ruud Paauw over de zijns inziens merkwaardigste verkiezing van de Leidato- sportprijs die hij tot dan toe heeft ervaren. Hij zet zich daarin af tegen de stellingna- me van de LSF inzake het jury rapport. Dit stuk had eigenlijk niet ge schreven behoeven te worden, maar gezien het verhaal in de rubriek 'Aan de Zijlijn' van dins dag 12 januari j.l. zit er ons in ziens niets anders op. In zijn verhaal stelt Paauw, dat het ondergetekende als nieuwe voorzitter niet bekend was, dat het rapport voor de LSF alleen maar dienst deed om de genomineerde sporters op de hoogte te stellen. Wellicht is de huidige voorzitter niet zo be kend met de historie van de Lei- dato Sportprijzen. Met het ver nieuwde reglement, dat overi gens in goed overleg met het bestuur van de Leidato tot stand is gekomen, is hij dat wel. Dat reglement geeft het bestuur van de Leidse Sportfederatie een wel iets grotere rol dan die van boodschapper. Het regle ment geeft ondermeer aan, dat het bestuur van de Leidse Sportfederatie belast is met de organisatie met betrekking tot het totale gebeuren rond de sportprijzen. Essentieier is dat het nieuwe reglement bepaalt, dat het jury-rapport bij het be stuur van de Leidse Sportfede ratie dient te worden ingediend en het bestuur het jury-voorstel - zonodig na overleg met de ju ry - zal ratificeren. Hoe is nu de volgorde van de gebeurtenissen van de volgens Paauw merkwaardigste uit de historie van deze prijs? Op vrij dag 18 december 1992 ontving de voorzitter van de Leidse Sportfederatie de uitslag van de jury. Op dat moment uiteraard nog zonder het concept jury rapport. De uitslag is aan de or de geweest in de bestuursverga dering van 19 december 1992. Deze uitslag was naar de me ning van het bestuur zodanig, dat een nadere toelichting noodzakelijk geacht werd. Het inmiddels men concept-rapport gevraagd en op maandag 27 de cember 1992 door het bestuur besproken met de voorzitter van de jury. Hierbij zijn. inder daad verschillende aspecten aan de orde geweest. Onder meer de negatieve toon van het rapport, die ons inziens helaas uiteindelijk gehandhaafd is, als mede de wat beperkte motivatie voor de aanwijzing van de eer ste prijs. Nu gaat het volgens het reglement om de sportprijs voor de sportvrouw, sportman of sportvereniging van het jaar en in de door de jury blijkbaar als compromis uitgevonden oeuvre -prijs is met Kortom de onderbouwing voor de eerste prijs door de presta ties in 1992 te belichten is niet ten onrechte gevraagd. Daar naast is aan de voorzitter van de jury ondermeer de suggestie meegegeven om de tweede tot en met de vijfde prijs zoveel als mogelijk is niet gelijk te stellen. Dus niet zoals Paauw stelt om aan de rangorde van de sporters in bepaalde mate te sleutelen, maar om een rangorde aan te brengen. Overigens is dit laatste dus wel gebeurd. In het bovenstaande zijn een aantal zaken nader toegelicht dan wel rechtgezet. Blijft staan de uitnodiging om 'er nog wel eens over te praten', d.w.z. over de gebeurtenissen en de posi ties van alle betrokkenen (de ju ry, de begeleider van de jury en het bestuur). Een uitnodiging daartoe zal binnenkort de deur uitgaan. Want met de conclusie, dat zoals het nu gegaan is, het zeker geen tweede keer moet gebeuren kan het bestuur van de Leidse Sportfederatie het volledig eens zijn. Het is helaas een smet op de ze ons inziens in zijn totaliteit gezien geslaagde en door de vereniging VCL voortreffelijk verzorgde avond. Het bestuur van de Leidse Sportfederatie, Kees van der Moolen, Bottelroos 2, Leiden. Woonkosten We hebben een paar weken ge leden in het Leidsch Dagblad kunnen lezen dat de woonkos ten dit jaar fors zullen stijgen. Het grootste aandeel in deze stijging wordt veroorzaakt door de kosten van de reinigings dienst. Nu wordt er in zo'n geval al gauw gezegd: de overheid doet maar en je hebt er zelf geen en kele invloed op! Maar is dat nu wel zo? Ik denk van niet! Want we kunnen als we gaan winke len allemaal een stevige bood schappentas meenemen en als reserve een paar plastic tassen. Dan hoeven we niet voor iedere boodschap de koopwaar in een plastic tas van de zaak te laten doen en een kilo aardappelen kan zelfs los gestort worden! Be denk dat de zakenman u graag met zijn reclame over straat ziet wandelen en daarom vaak zal vragen: zal ik het in een tasje doen mevrouw/mijnheer. En probeer als u de keus heeft arti kelen te kopen met een mini mum aan verpakking, b.v. au gurken zonder in plaats van met folie. Bijna iedereen vindt de milieuvervuiling een slechte zaak, wel, op bovengenoemde manier kunnen we er ook echt iets aan doen. Want elke over bodige verpakking moet ook nog weer eens verbrand worden met alle schadelijke gevolgen van dien! Hier en daar worden wegber men en -sloten 'opgesierd' met lege bier- en frisdrankblikjes en/of flesjes. Ook lege verpak kingen van sigaretten en shag zijn echte wegwerpartikelen. En misschien staat het ook wel stoer om dit soort afval met een brede zwaai uit de auto te gooi en! Maar is het nu echt zo'n moeite het even te bewaren en het op de juiste plaats - dus in de afvalbak - te deponeren? Dan hoeven over een paar maanden de echte bermbloemetjes niet te concurreren met de restanten van onze welvaart! M. Verboon, Plantage 2, Oude Wetering. Lautrec In het Leidsch Dagblad van donderdag 7 januari uitte schouwburgdirecteur Wallis de Vries zijn bewondering voor de schilder-lithograaf Henri de Toulouse Lautrec. Deze kunste naar van adellijke afkomst was echter geen produkt van inteelt, zoals Wallis de Vries schrijft, hij was tot zijn veertiende jaar nor maal gebouwd, maar werd door een paard afgeworpen en brak heupen en benen. De toenmalige medische we tenschap kon hem niet helpen. Zijn benen groeiden niet meer mee met de rest van zijn li chaam. Hij leerde weer een beetje rondscharrelen en leed hevige pijn. Om iets te doen te hebben ging hij schilderen en had daar blijkbaar talent voor. Hij verliet zijn overbeschermen- de omgeving en stortte zich in het Parijse nachtleven. Hij ont moette de toen bekende Yvette Guilbert (niet Guibert zoals Wallis de Vries schrijft) en ande re figuren van de 'Moulin Rou ge'. Maar het nachtleven kan ie mand te gronde richten en dat doet het helaas ook De Toulou se Lautrec. Betere documentatie zou Wallis de Vries gesierd hebben. Mw. LG. de Graaf, Van Wijckersloothplein 1-3, Oegstgeest. VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES Gamma Nederland b.v. is de franchise-organisatie waarbinnen 105 Gamma doe-het-zelf bouw markten worden geëxploiteerd. U vindt er o.a. ijzerwaren, gereedschap, verf, wanddekoratie, hout, plaatmateriaal, elektra, verlichting, isolatie, kasten, keukens, klimmateriaal, fiets- en auto artikelen, tuinartikelen, wand- en vloertegels, bouwmaterialen en sanitair. Voor onze bouwmarkt in Leiden zoeken wij: een full-time verkoopmedewerker m/v Kandidaten krijgen na een inwerkperiode het beheer over één of meer afdelingen in de bouwmarkt. De werkzaamheden richten zich o.a. op bestellen, prijzen, inruimen, presentatie, voorlichting en verkoop. Wat heeft Gamma u te bieden: - een leuke baan in een enthousiast team - de mogelijkheid om door te groeien binnen onze organisatie - een 38-urige werkweek - goede secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals korting op Gamma aankopen. Wat vraagt Gamma van u: - enthousiasme en inzet - enige ervaring in de doe-het-zelf branche - een opleiding op LBO/MBO-nivo - een leeftijd vanaf 18 jaar. Wie belangstelling heeft kan telefonisch een afspraak maken met de bouwmarktleider de heer F.A. Mulder, te bereiken onder nr. 071 - 216262. Schrijven mag ook, brieven kunt u richten aan: Gamma bouwmarkt Leiden t.a.v. de heer RA. Mulder Hallenweg 3 2316 JX Leiden. administratief medewerker m/v voor 20 uur per week Functie-informatie: De taak van de te benoemen medewerker zal. in samenwerking met een collega en de teamleider, bestaan uit het verzorgen van de uitkerings administratie van alle aan de gemeente opgedragen wfoermgsregelingen, t.w.: ABW/RWW/IOAW/WBO/ Functie-eisen: - het bezit van het diploma HAVO, dan wel MEAO of een opleiding op gelijkwaardig niveau; - de werkzaamheden accuraat kunnen verrichten; - goede contactuele eigenschappen; - ervaring met de administratie van sociale zaken en kennis van geautomatiseerde gegevensverwerking strekt tot aanbeveling. Salaris: De functie is, overeenkomstig het geldende functiewaarderingssysteem, ingeschaald in: - niveau 5 (de aanloopschaal) min. f. 2.147.- tot max. f. 3.303,- bruto per maand bij een 38-urige werkweek; - niveau 6 (de functieschaal) min. f. 2.676,-'tot max. f. 3.650,- bruto per maand bij een 38-urige werkweek. Inlichtingen: Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de chef van de hoofdafdeling Welzijn, de heer Lichtenberg, tevens chef afdeling sociale zaken (tel. 071-172121 tst. 269) of bij een van de medewerkers van de afdeling P&O (tst. 216). Overige informatie: Ons gemeentelijk personeelsbeleid is gericht op gelijke kansen voor iedereen. Voorlopig wordt bij gelijke geschiktheid de voorkeur gegeven aan hen die in het arbeidsproces ondervertegenwoordigd zijn. Schriftelijke sollici taties kunt u, tot uiterlijk 10 dagen na publicatie richten aan burge meester en wethou ders van Oegstgeest, Postbus 1270, 2340 BG Oegstgeest, onder vermelding van "sollicitatie sz/adm" in de linker boven hoek van de enveloppe. KANTOOR Receptionist(e)/telefonist(e) m/v voor een transportbedrijf. Wij zoeken 2 kandidaten, die 4,5 uur per dag (de één 's ochtends en de ander 's middags) gaan werken. Naast telefoon behandeling en receptie, verricht u eenvoudige administratieve werkzaamheden. Deze banen voor onbepaalde tijd starten half maart en bieden goede perspectieven. Eind januan vinden er gesprekken plaats. Informatie: 071-14 41 46, Loes Hendnkx Leiden, Stationsplein 212 GEZONDHEIDSZORG Verpleegkundigen rri/v voor ziekenhuizen, instellingen, zwakzinnigenzorg en de wijkverpleging. Het gaat om losse diensten. Het bezit van een diploma A-, B-, Z-Verpleegkundige of HBO-V is vereist. Werkt u graag volgens een eigen rooster en voor langere tijd? Neem dan contact op. om vrijblijvend uw mogelijkheden met ons te bespraken. Informatie: 071 - 12 64 43, Anca Rokosch Leiden, Stationsplein 212 HORECA Kelners/serveersters m/v voor een relatie in Leiden. Het gaat om het wekelijks verzorgen van recepties. Hebt u relevante werkerva ring en wilt u naast, bijvoorbeeld uw studie, iets bijver dienen? Kom dan maandag direct langs of bel ons Informatie: 071 - 12 64 44, Angélique Diebeis Leiden, Stationsplein 212 TECHNIEK Metaal-bewerkers m/v met spoed, voor een bedrijf buiten Leiden. Wij zoeken ervaren CV-monteurs, pijpfitters en fijnbankwerkers. Interesse? Neem dan maandag direct contact op. Informatie: 071 - 12 64 43, Mark Schneider Leiden, Stationsplein 212

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 28