Schot TOP ondermaats MSV is blessureleed te boven Vlietwijk mist kansen Sport Sterke start bezorgt Grasshoppers zege Bollenstreek werkt achterstand nog weg Sassenheimse ploeg schiet te kort tegen ODO(M) Halverwege het korfbalseizoen is TOP angstvallig dicht in de buurt van de twee degradatie-plaatsen gekomen. De Sassenheimers schoten tegen ODO(M) letterlijk en fi guurlijk te kort en verloren met 13-16. Fides Pacta her stelde door een 19-15 overwinning over Diamco de aan sluiting met de andere mede-tobbers in de afdeling. LEIDEN MICHEL VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Amper tien seconden waren verstreken toen TOP door het eerste schot van Gerco Lange- laan de score opende tegen ODO(M). Dat bleek geen voor bode voor een produktieve wedstrijd, wat de acht van Kor poraal betrof. Het veldspel was mede door de rentree van routi nier Barbara Romsom behoor lijk, alleen bleek het schot on dermaats (2-5). Langelaan (2), Aad Wiegerink en Ron van der Willik leken even voor een ommekeer te zorgen (6-5), maar in de volgen de vijfentwintig minuten schoot alleen eerstgenoemde schutter nog eens raak (7-7). Coach Theo Korporaal hoopte op 7-10 door het inzetten van Linda de Nijs de rebound te versterken, maar noch Gerco Langelaan noch Al- bert Verbaan had een zuiver schot. De heren van ODO(M) hadden dat wel en vergrootten het gat tot 11-15. Twee gave ac ties van Sandra van Rookhuij- zen, een doelpunt en een door Aad Wiegerink benutte straf- worp, luidden nog wel een slo- toffensief in, maar goals bleven toch weer uit: 13-16. Pech Pernix had bij IJsselvogels de pech dat op 14-15 een doelpunt van invaller Robin Arnoldus af gekeurd werd wegens duwen van Jeroen Wayenberg onder de paal. De Leidenaars hadden bij toekenning van deze goal zeker gewonnen, maar kregen nu in de resterende drie minuten 15- 15 te incasseren. Voordien had den zij aldoor gedomineerd. Marco van der Lucht (twee strafworpen) en Casper de Rooij hadden na 3-3 zelfs voor 3-7 ge zorgd. Daarna bleef hun club lang aan de leiding, al ging de score wel in stuipen omhoog (6- 7,6-10,9-10 en 10-13). Fides Pacta behaalde in het vier punten-duel tegen Diamco een knappe 19-15 overwinning. Het achttal van Steven Tims verloor na 2-0 (Frank Peter de Haas) even het intitatief (2-4). In deze fase hielpen vooral Con- chita Prins en Wendy van Hooven hun club over het dode punt door viermaal van afstand te scoren (8-8 rust). Na de pau ze speelde de hele ploeg met meer concentratie en slagvaar digheid. Dat resulteerde op 10- 10 in goals van Patricia Gottmer (2), Frank Peter de Haas, René van der Vooren en Henk van der Waals (15-10). Daarmee was het beslissende gat geslagen. Pas in de laatste twaalf minu ten kon De Danaïden afstand nemen van hekkesluiter Victo ria. In eerste instantie keek de Leidse ploeg zelfs steeds tegen een achterstand aan (4-1,6-3 en 7-5). Heiko Locher, Richard Dikken, Paul Hüsken en Sandra Slingerland maakten rond de veertigste minuut 7-9 en dat bleek fnuikend voor het moraal van de thuisclub. Goals van nogmaals Dikken en Ingrid Slingerland gaven aan het pove re duel een 9-11 eindstand. Stug Lijstaanvoerder Tempo begon bij Kwiek allesbehalve sterk door de stugge tegenstand en de hoge temperatuur in de hal. Martijn Hooijer en Rudolf de Jong moesten in het tweede kwartier een 3-2 achterstand wegwerken (3-4 rust). De Alp- henaren kwamen in de tweede helft meer in hun spel. Martijn Hooijer, Joke Boot en Jim Vos brachten na 6-7 voor het eerst met 6-10 de uiteindelijk beslis sende marge van vier punten tot stand. In negentig seconden was KZ Leiden bij De Bermen tweemaal succesvol en dat leverde 11-12 winst op. „Als ik eerlijk ben, hebben we een puntje teveel gekregen", stelde coach Henny Piket, die op de tribune een schorsing uitzat. Zijn ploeg keek geruime tijd tegen een achter stand aan. Nadat Sabine Mar- quenie even voor een voor sprong had gezorgd (9-10), moest Annelies van der Blom anderhalve minuut voor tijd nog eens gelijkmaken. Doordat Maickel Mariens goed afving, kon Ronald Siera nog eenmaal aanleggen en voor een onge dachte ontknoping zorgen. Kansen geslonken Binnen een week zag Crescen do de kansen op een kampioen schap danig slinken, want bij Zwijndrecht werd voor de twee de keer op rij verloren. De groen-witters raakten snel op ruime achterstand (7-3). Alleen in het derde kwartier speelden zij naar behoren, want toen her stelden Arno Kooloos (2), Henk Alberts, Gertjan Hensing en diens vervanger Peter van Leeu wen het evenwicht (8-8). Daar na verbrokkelde de aanval ech ter weer en alleen Van Leeuwen kwam in de slotminuut nog eens tot scoren, typerend ge noeg uit een strafworp: 11-9. Zelfs achttien doelpunten wa ren voor Yelocitas niet genoeg om tegen Korbis een punt te pakken. De Leiderdorpers, weer zonder Jeroen van Driel (rug blessure), hadden tweemaal een voorsprong van twee punten (5- 3 en 6-4) en hielden tot 16-16 gelijke tred met hun opponen ten. In de laatste tien minuten werden zij echter gedwongen om meer risico te nemen, door dat de bezoekers 16-18 maak ten. Hoewel Ron Goudsmit en Steven de Ronde de produktie tot ongekende hoogte opvoer den, bleek een 18-20 nederlaag niet meer te vermijden. Velocitasachttien treffers niet genoeg voor overwinning Vrouwen Lisse verspelen winst in slotfase De basketbalsters van MSV zorgden zaterdagavond voor een goed begin van het nieuwe jaar door Rotterdam Zuid in ei gen huis te kloppen: 59-63. De nummer acht in de eredivisie maakte zo duidelijk dat er wel degelijk rekening gehouden moet worden met de ploeg uit Noordwijk. MSV is het blessureleed van het afgelopen jaar nagenoeg te boven. Tegen Rotterdam Zuid lieten de Noordwijksen zien dat de drie overwinningen die de ploeg tot nu toe behaalde te weinig is. In de thuiswedstrijd was er al ongelukkig na verlen ging verloren. RZ werd nu te recht teruggewezen. Bij rust (29-32) zat de verrassing er al in. Beide ploegen kwamen om beurten voor. Renate Sluys was op schot en Caroline van der Salm toonde haar specialiteit, de driepunter. Dertig seconden voor tijd schoot ze de belang rijkste van de vier. De achter stand (59-58) boog ze om naar 59-61 en dat bracht de winst. Scores MSV: Sluys 29, Van der Salm 14. De vrouwen van Lisse moeten gaan oppassen voor de zevende plek die ze dachten te gaan be halen. Na het verlies tegen BCA '60 (58-57) is de ploeg uit Apel doorn tot op twee punten gena derd evenals MSV. Winst en verlies lagen zaterdag dicht bij elkaar in Apeldoorn. Lisse dacht de twee punten op zak te heb ben, maar liet in de slotfase de winst liggen. Een slechte perio de in de eerste helft, die een ruststand van 29-22 opleverde in Apeldoorns voordeel werd snel goedgemaakt. Lisse kwam snel weer op voorsprong (35- 40), maar kon niet doordruk ken. In de slotfase kwam er drie keer een één-om-één-situatie, waarvan BCA profiteerde. De thuisploeg schoot een paar se conden voor tijd bij 56-57 de vrije worpen er wel in en ging zo met de overwinning aan de haal. Scores Lisse: Van der Bosch 11, Van der Heuvel 10. Luba Leiden kwam in Gronin gen met de schrik vrij. Jack Gin jaar toonde zich koelbloedig door twee seconden voor tijd een driepunter te scoren, waar door Leiden toch met een tevre den gevoel aan de terugreis kon beginnen: 76-79. Zonder de bij het skieën ge blesseerd geraakte Loet de Ruij- ter kwam Leiden toch aan sco ren toe. Tot de tiende minuut van de tweede helft leek er voor Leiden geen vuiltje aan de lucht: 53-61. Daarna werden de rollen omgedraaid door de thuisploeg. Celeritas sloop dich terbij en Leiden kon alleen door hard werken in de verdediging steeds op voorsprong blijven. Het geluk dat Celeritas kende met twee verre driepunters, die de stand op 76-76 brachten, lachte uiteindelijk alleen Leiden Scores Leiden: Hofstede 16, Ginjaar 15, Ter Haak 14. De Amerikaan Kirk Whiteman maakte zijn debuut bij Lisse in de gewonnen wedstrijd (93-72) tegen Windmills. De pointguard van Bowling Green State Uni versity, de finalist van de Haar lem Basketball Week van vorig jaar, toonde zich een aanwinst voor de eerste divisieploeg. „Hij is snel, balvaardig en heeft veel overzicht", merkte coach Ge rard van der Worp op. „Hij had nog een beetje last van jet-lag en heeft ook niet veel gespeeld, maar we kunnen nog veel van hem genieten de rest van het seizoen. Whiteman maakte in zijn eerste wedstrijd tien pun ten. Jeroen Koot werd topscorer met 23 punten. De mannen van Blitz en MSV waren duidelijk te sterk voor hun beide tegenstanders. Res pectievelijk Rowic (89-68) en Punch (55-63) werden versla gen. DVZ/ Grasshoppers kwam in de thuiswedstrijd tegen Shooters net tekort: 85-91. KATWIJK GERRIT-JAN VAN PEEN BASKETBALMEDEWERKER De toeschouwers moesten za terdagavond in sporthal Cleyn Duin lang wachten op het begin van de basketbalwedstrijd tus sen DVZ/ Grasshoppers en Gro ningen. Vijf kwartier later dan gepland werd er aangevangen met het belangrijke duel. De lange zit werd uiteindelijk wel beloond. In de strijd om de der de plaats in de eredivisie bleef de thuisploeg overeind, zij het met pijn en moeite: 74-67. Pech met de spelersbus ver oorzaakte de vertraging van Groningen, dat zo een war- ming-up van slechts vijf minu ten kreeg. Het brak de ploeg in de beginfase op. Onder aanvoe ring van, wie anders, Anja Kuyt trok Grasshoppers ten strijde om Groningen al snel de knock out toe te dienen. Binnen drie minuten werd Groningen op een 9-1 achterstand gezet en die klap kwam het niet meer te bo ven. Bij rust was de strijd gestre den (40-23) en hoewel de be zoeksters in de tweede helft nog even tegenstribbelden kwam de winst van de Katwijksen niet echt in gevaar. Voor coach Lace Strong was er toch opluchting na afloop. „Groningen is een moeilijke ploeg. En hoewel dat team slecht voorbereid aan de start kwam, kregen we het toch moeilijk. Wij zijn ook net van vakantie terug en dan merk je dat we het door gebrek aan trai ning moeilijk hebben met het afstandschot. Tegen hun zone verdediging hadden we proble men, omdat de driepunters niet vielen", aldüs de Amerikaan. Op het moment echter dat Grasshoppers echt in de proble men kwam (bij 53-49) vielen die wel. Eerst gooide Wendy Boon van' afstand raak, gevolgd door Anja Kuyt, die daarmee het ver schil meteen weer naar tien punten tilde. Het bleek de gena deklap voor Groningen. De der de plek is nu weer stevig in han den van Grasshoppers. „En die wil ik zeker vasthouden. Dan worden we de verrassing van het jaar", aldus Strong. Scores Grasshoppers: Kuyt 30, Hoogkamer 14, Schuit 10. Gro ningen: Ten Vaarwerk 20, Weusthuis 19. Simone van Meurs is namens Grasshoppers op weg naar de basket. De Groningse Inge ten Vaarwerk tracht de score te voorkomen. foto loek zuyderduin Henrik Hooijmeier van Fiks (links) is in balbezit in het duel met Albatros. Het afspelen vormt nu het grote probleem. foto loek zuyderduin Fiks koploper-af na kleine nederlaag OEGSTGEEST BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Slechts één week heeft Fiks de verrassend veroverde koppositie bezet in de eerste klasse van de korfbalcompetitie. Zaterdag middag bleek Albatros, met een punt min der en een duel te goed al virtueel leider, in de slotfase de meest trefzekere ploeg: 13-14. Door de nederlaag kwam tevens een einde aan het ongeslagen thuisrecord van de Oegstgeester eersteklasser. Vooral de slotfase van het duel, dat werd gekenmerkt door vinnige duels over en weer, bracht de emoties teweeg die bij een topper horen. Een wat vreemde beslissing van de verder goed leidende scheidsrechter De Pagter leidde twee minuten voor tijd bij een 12-12 stand tot balbezit voor de Zwijndrechter aanval. Albatros benutte het buitenkansje (Henrik Hooijmeier lag met een schouderblessure uitgeschakeld op de grond) gretig: 12-13. „Een beetje lullig," al dus coach Vreeken, „maar wij hadden 'm er ook ingegooid'. Broer Theo leek in dezelfde minuut het vermeende onrecht te bestraffen, maar di rect na de uitworp scoorde Albatros nog maals. Ditmaal was het einde definitief, ook al probeerde de Oegstgeester ploeg via een protest nog een vergeefse herstelactie ach teraf. Op de nederlaag viel volgens coach Daan Vreeken weinig af te dingen. „Al batros is een lastige tegenstander voor ons. We hadden heel erg veel moeite om aanval lend vrij te komen. We zijn een ploeg die het van het schot moet hebben en dat had Albatros goed begrepen." Toch bouwde de Oegstgeester ploeg in het eerste kwartier een relatief ruime voor sprong op, die maximaal drie punten be droeg. Maar de door Matthijs de Visser (2) en Theo Vreeken bijeengeschoten 4-1 voor sprong ging na 5-2 door concentratieverlies weer snel teloor. Ook een 7-5 voorsprong bleek niet bestand tegen het krachtkorfbal van Albatros. Na rust (8-7) ging het stilaan bergafwaarts met het achttal van Vreeken, dat in de eerste helft heel erg veel kracht had gebruikt. Ook vanaf de stip veroorloof de Fiks zich drie missers, fouten die later fa taal bleken. Marleen Boomgaard, Tanja Huizing en Gwenny de Best (geforceerde strafworp) hielden de ploeg nog tot 11 -10 in de race, maar in de laatste tien minuten konden ook de vrouwen de eer van Fiks niet meer redden. LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek kwam in de eredi visie handbal niet verder dan een 20-20 gelijkspel tegen Quin- tus. Olympia '72 verloor met 13- 14 van SVM. In de tweede divi sie deed HVS het uitstekend te gen Wings (15-5). Bollenstreek-Quintus stond in het teken van de bewaking van topschutters Gerrie van Jaars veld van Bollenstreek en Jolan- da de Kok van Quintus. Van Jaarsveld ontsnapte wel met grote regelmaat aan de per soonlijke dekking terwijl bij Quintus Jolanda de Kok in veel mindere mate aan de bak kwam. De rust gaf een geflat teerde voorsprong te zien van Quintus (7-10) en halverwege de tweede helft leidde Quintus nog met 11-14. Bollenstreek kwam terug en pakte met nog dertig seconden te spelen zelfs een 20-19 voorsprong. Op de valreep werd de gelijkmaker evenwel toch nog een feit. Voor Bollenstreek scoorden Gerrie van Jaarsveld 10, Nicoleta Bori- céanu 7, Ellen Warmerdam 2 en Irma Vemooy 1. Olympia '72 verliet gisteren tandenknarsend de sporthal in Wassenaar na een sterk door de arbitrage ten nadele van de Wassenaarse eerste divisionist besliste wedstrijd. Olympia '72 verdiende na rust zeker een punt. De ploeg drukte SVM te rug en kwam met 12-12 langs zij. Het werd echter met een twijfelachtige strafworp in de slotminuut 13-14 voor SVM. Voor Olympia '72 scoorden Ni cole Donners 5, Elly van Leeu wen 4, Conny van der Werf 2 en Marian Mens en Angelique Schonk 1. HVS deed het in de tweede divisie zonder meer uitstekend tegen Wings. De Haagse ploeg kreeg vanaf het begin nauwe lijks kansen en keek al snel te gen een 1-4 achterstand aan. HVS verzwakte niet en liep steeds verder weg. Met de 15-5 uitslag kwam Wings nog goed weg. Voor HVS scoorden Irma van der Bosch 5, Hanneke Mar tens 3, Sylvia Hoevers en Lenie van der Bosch 2 en Anita Hoog- eveen, Lenie van der Bosch en Eugenie van Gijlswijk 1 Foreholte zette tegen Sprong- schot vier speelsters van de ju nioren A in. Esther Hoek. Kim Geerlings en Peggy van Dronge- Ook Flair en Lisse gaan onderuit het tegen het derde van de Hoornse BV niet beter. Bas van Zeist redde de eer door zijn single te winnen. Voor de rest was Flair volgens Kees Jan van Vliet kansloos. Lisse verloor van Flash Alkmaar met 5-3. Gewon nen werden de enkelspelen van Erik Mesman en invalster An nette Dekker en de gemengd- dubbel van Annette Dekker en Erik Mesman. Breekpunt was het vrouwen-dubbel, dat voor het eerst sinds lange tijd werd verloren. Derde klasse Merenwiek leed tegen koploper Let it Be een 5-3 nedelaag. „Door deze nederlaag is de deur naar een eventueel kampioen schap gesloten", aldus Danny Plug. Winst wa§ er voor Corinne Kortekaas, Danny Plug en Rob Burgerjon in de dubbel en het vrouwen-dubbel van Sandra van der Hart en Corinne Korte kaas. Merenwiek 2 had tegen Duinwijck 6 geen kansen (2-6). Invalster Ilse Spierings zorgde nog voor een beetje glans door zowel haar single als het ge- mengd-dubbel met Peter Teng- leer te winnen. Ook Merenwiek 3 was tegen koploper Duinwijck 6 kansloos. De ploeg verloor met 6-2. Els Koomen zorgde voor beide winstpartijen door haar enkelspel en het gemengd- dubbel met Sjaak Plug te win nen. Veglo was tegen Dynamo Sassem een graadje beter. Met de teruggekeerde Randy The- pass in de gelederen werd een 6-2 overwinning behaald. Voor Dynamo werden de punten ver zorgd door Petra van Dam, die haar single tegen Monique Bos boom in drie sets won en het vrouwen-dubbel. Vierde klasse Lisse 2 behaalde voor het eerst sinds lange tijd weer een over winning. Tegen Duinwijck 8 werd het 5-3. Leiden won pro bleemloos van Nivo 2 (8-0). Vlietwijk pakte tegen SIO 4 slechts een partij. Remco Ro- meijn redde de eer. Ondanks de laatste plaats op de ranglijst kan Vlietwijk, door de terugtrekking van Vijfsluizen, niet meer de graderen. Spotvogels hielp met een 5-3 overwinning op Delft 4 Leiden. Door het verlies van Delft staat Leiden, met de dubbele ont moeting voor de deur, op de eerste plaats. Flair 3 speelde te gen Slotermeer 6 gelijk. In de eerste speelronde van het nieuwe jaar waren er in de tweede klasse nederlagen voor de badmintonteams van Flair 1, Flair 2, Vlietwijk en Lisse. Ook in de derde klasse was succes ver te zoeken. Alleen Veglo be haalde een overwinning. Ingrid Besseling van Bollenstreek is hardhandig gestuit door de verdediging van Quintus. De ploegen deel den in Nieuw Vennep: 20-20. foto loek zuyderduin len lieten zien dat zij ook bij de seniores van wanten weten. Fo reholte won met 13-9, rust 4-6. Voor Foreholte scoorden Esther van de Nieuwendijk 6, Anja van der Ploeg, Kim Geerlings en Esther Hoek 2 en Peggy van Drongelerj 1. De mannen van Saturnus overspeelden Wings dat moest ervaren dat een open dekking tegen een snelle en beweeglijke ploeg als die van Saturnus op voorhand een verloren zaak is: 27-18. Voor Saturnus scoorden Andre van Es 9, Winfred van Boheemen 5, Nico Mooren 4, Jan Tielemans 3, Dirk Klok 2, Don Olsen, Andre van Leeuwen en Wim van Leeuwen en Hans Blansjaar 1. Rijnstreek zag Atomium al in de eerste helft met grote regel maat doorkomen en was toen eigenlijk al geklopt. Bij de rust leidde Atomium met 8-17. Na de pauze deed Rijnstreek het beter: 20-29. Voor Rijnstreek scoorden Mark Stigter 7, Coen Olders en Bouke Witte 2, Sjaak van der Vlies en Gerard Rijn 2 en Wim Rijn 1. Tweedeklasser Vlietwijk leed tegen SIO 2 een 5-3 nederlaag. Desondanks waren er wel kan sen. Met name Estelle van der Pavert kwam in haar single en in het gemengd-dubbel met Jo- han Zonneveld dicht bij een overwinning. Maar steeds ble ken de spelers van SIO op het beslissende moment de sterk ste. Gewonnen werd er door Pa trick Kraan in zijn single, de mannen-dubbel en het ge mengd-dubbel van Patrick Kraan en Marjan Voogt. Flair speelde tegen de koploper Hoornse BV verdienstelijk maar kon desondanks geen potten breken (2-6). Negatief punt was dat de mannen-dubbel tegen de eerste nederlaag van het sei zoen aanliep. Kees |an van Vliet en Maaike van de Berg wonnen hun enkelspelen. Flair 2 deed

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16