Baars terug aan de top Halve marathon bevalt de twee Hazelegers Philidor zet HMC met beide benen op de grond Sport Zuidwester blaast atleten naar Egmond Europa Cup zaalkorfbal voor sterk Deetos 0EFENMEESTER Bowlingteam De Valk wint drie keer in Vlaardingen MAANDAG JANUAR11993 'Het ging boven verwachting den haag wilmar kortleever atlet1ekmedewerker Regina en Jan-Dirk Hazeleger hebben ook in hun tweede wedstrijd als gehuwd koppel hoge ogen gegooid in het na tionale wegcircuit. In Egmond aan Zee liep Regina gisteren de halve marathon in 1.17,22, goed voor een tiende plaats als zesde Nederlandse. In het sterke internationale veld in de badplaats klasseerde echt genoot Jan-Dirk zich als acht ste Nederlander. Voor Regina Hazeleger (voorheen Van Duyn) bete kende de eerste halve mara thon uit haar atletiekcarrière meteen een hoogtepunt. De Katwijkse bracht in de zware wedstrijd in Egmond, traditio neel geteisterd door slecht weer, een sterke tijd op de klokken. „Het ging boven ver wachting", zei de atlete van De Bataven enthousiast. „Ik zag als een berg op tegen mijn eerste halve marathon, terwijl ik door het huwelijk en de hu welijksreis niet op 'inhoud' heb kunnen trainen." Traag Bij de mannen kwam Jan-Dirk Hazeleger in de tweede groep terecht: „Het ging traag, maar dat is logisch omdat tussen de vijf en vijftien kilometer ieder een natuurlijk weigerde tegen de wind in de kop te nemen. Zo'n zes kilometer voor de fi nish kom je dan met de wind in de rug op het strand. Omdat het zand nat en dus vrij stevig was, moest je lopen voor wat je waard was." Wat dat bij Ha zeleger betekent bleek aan de finish, waar hij achter de abso lute Nederlandse top finishte in 1.06,48. Hazelegers clubgenoot Huub Pragt moest vanwege darmklachten opgeven. Twee andere leden van de Bataven- marathongroep, Jaap van Duyvenvoorde en Ben Kerk vliet, brachten 'Egmond' wel tot een goed einde. Van Duy venvoorde finishte in 1.10,12, Kerkvliet voltooide de strijd te gen de elementen in 1.12.13. Indoor In de Haagse Houtrusthallen was de deelname aan de in- door-districtskampioenschap pen afgelopen weekeinde be droevend. Ook de Leidse regio ontsnapte niet aan de malaise. Slechts een enkeling viel in positieve zin op. Zo liep Fa bian van den Barselaar een sterke 400 meter. De atleet uit Wassenaar, sinds enkele we ken lid van Haag Atletiek, liep met 50,26 meteen een limiet voor de NK-indoor over an derhalve maand. Ook Joost la Lau presteerde goed. Na een serie crosses eerder deze win ter won de Bataaf zijn eerste indoorwedstrijd fluitend: 1500 meter in 3.57,76. Brons Junior Bastiaan Heus, de enige Alphenaar op de kampioen schappen, veroverde brons op de 400 meter jongens A in 52,36. Bij de meisjes A bracht Marlies Koster (AV Holland) op de 60 meter horden 9,73 en zonder de obstakels 8,50 op de klokken. Bij de meisjes waren verder alleen de prestaties van B-juniore Elsemieke Roksnoer (Bataven) van vergelijkbaar ni veau. Roksnoer realiseerde op dezelfde nummers als Koster 9,50 en 8,49. Met de polsstok bleken Remy Zevenhuizen en Bas van Kooperen weer met sprongen van 3,50 aan elkaar gewaagd. Op basis van zijn sprongserie veroverde Zeven huizen het zilver. Gisteren was er in Houtrust een sterker bezette wedstrijd dan de kampioenschappen één dag eerder. Laura Bosman moest het in haar eerste in doorwedstrijd afleggen tegen clubgenote Stella Jongmans. Op de 1500 liep de Alphense 4.22,31. Verrassend Bij de junioren vielen Zeven huizen en Koster weer op. Ze venhuizen benaderde met 3,70 het clubrecord van huidig nationaal recordhouder Chris tian Tamminga tot op tien centimeter. Koster bleek in haar tweede hordenrace als A-juniore in staat zich meteen twee tien den van een seconde te verbe teren. Met 9,51 bleef de Lei- derdorpse verrassend dicht bij veelvoudig nationaal kam pioene Deborah den Boer (9,15). Theo Korporaal blijft trainer van TOP. De Hagenaar verlengde zijn contract bij de Sassenheimse korfbalvereniging met twee jaar. Kor poraal is momenteel bezig aan zijn derde seizoen bij TOP. Henk Baars weerde zich tijdens het Nederlands kampioenschap veldrijden als in zijn beste jaren. fot Veldrijder bevestigt wederopstanding met nationale titel Na zijn wereldtitel van drie jaar geleden in het Spaanse Getxo kreeg de mondiale trofee een prominente plaats in de huiskamer van Henk Baars. Pal boven de driezits bank. De inmiddels 32-jarige veldrijder kon er uren naar kijken. Hij liet zijn gedachten graag afdwalen. Dat hij', Henkie Baars, een doodgewoon Brabants 'manneke', we reldkampioen was geworden. Hij kon het nauwelijks be vatten. Zijn supporters uit Diessen, een gat onder de rook van Tilburg, evenmin. dan zijn vrouw Sjanne daartoe de gelegenheid kreeg. Terwijl zijn echtgenote, volgens de kampioen zelf, zo'n belangrijk aandeel heeft gehad in zijn 're vival'. gpd-verslaggever Toen Baars terugkeerde in de realiteit, bleken twee jaar ver streken zonder dat hij ook maar één aansprekend succes had geboekt. Pas aan het begin van dit seizoen stond de oude Baars weer op. En bleek hij weer in staat tot prestaties. Hij bevestig de zijn wederopstanding giste ren op een steenworp afstand van zijn woonplaats. Op de Beekse Bergen, bekend bij dag jestoeristen, greep hij zijn eerste nationale titel. Vóór respectie velijk Edward Kuijper en Adrie van der Poel. Zijn fans, in aantal vermin derd na twee anonieme seizoe nen maar niet minder luidruch tig, sloten hem onmiddellijk weer in hun armen. Nog eerder Eendagsvlieg Op de momenten dat de renner nagenoot van zijn wereldtitel, de vetrandjes hier een daar zichbaar werden, wees zij hem op zijn verantwoordelijkheid als wereldkampioen. ZfJ besefte dat haar man voor ééndagsvlieg versleten zou worden als hij geen enkele overwinning meer aan zijn palmares zou toevoe gen. Het kostte enige moeite, maar Brabantse Sjanne slaagde in haar poging haar man daar te krijgen waar hij hoort: terug aan de nationale top. Baars won dit seizoen geen wedstrijden, maar reed regel matig. Het maakte hem korte tijd leider van het Superpresti- ge-klassement. Die vermaledij de regenboogtrui was hij kwijt en daarmee was een last van zijn schouders gevallen. Hij slaagde er dit seizoen weer in zich af te sluiten van zijn omge ving, die hem, drie jaar na dato, nog steeds herinnerde aan race in Getxo. Zelfverzekerd Na afloop van het NK stond een zelfverzekerde Baars de pers te woord. Heel anders dan vorig jaar. Bondscoach Hennie Stam- snijder had hem toen net ge passeerd voor het WK. Dat kon hij eigenlijk best begrijpen. Per slot van rekening had nij geen platte prijs gereden. Maar toch. Hij, de oud-wereldkampioen, die geen kans kreeg op revan che. Dat stak. Niet te vergelijken met de Henk Baars die gisteren plaats nam achter de tafel. Een Neder landse titel op zak en samen met Adrie van der Poel 'speer punt' in de nationale selectie voor het wereldkampioenschap, het laatste weekeinde van deze maand in het Italiaanse Corva. Stamsnijder koos bovendien Edward Kuijper en Wim de Vos en wees Huub Kools en Frank van Bakel als reserves aan voor het WK. Daar mag, afgaande op zijn prestatie in Tilburg, weer wat worden verwacht van Baars. In het begin van de strijd, selectief geworden door de felle wind en de slagregens, liet de Diessenaar het initiatief aan neo-prof Wim de Vos. De eerste twee ronden sloeg de onstuimige coureur een gat van honderd meter. Baars, Van der Poel, Kools en Kuijper zagen het aan. Zonder nerveus te worden van de als een raket vertrokken De Vos. Nadat De Vos was ingestort, re den zij gedrieën van het 'pak' weg. Daarin toonden de weg renners Matthieu Hermans, Tristan Hoffman, John Talen en Nico Verhoeven overigens aan dat deze discipline er één is voor de ware masochisten on der de wielrenners. Zij eindig den in het achterveld. Ver verwijderd van Baars, die zich vijf ronden voor het einde ontworstelde aan het gezel schap van zijn mede-vluchters om uiteindelijk met een halve minuut voorsprong te finishen. Möhlmann valt net buiten top tien Tilburg» André Möhlmann is als elfde geëindigd bij het Neder lands kampioenschap veldrijden voor junioren. De Leidenaar verloor gisteren in Tilburg, op bijna vijf minuten van winnaar Bruinsma, de sprint om de negende plaats. Op de Bult in Leiden won Paul Conijn (Bollenstreek) gisteren een veldrit voor zijn clubgenoot Peter Rijtsma en Martin Schal- kers van Swift/Casba. Oud-korfbalster Lambooy overleden leiden» Vrijdagavond is op vijftigjarige leeftijd oud-korfbalster Ans Lambooy overleden. Gedurende vele jaren speelde zij in het eerste team van De Algemene, dat in de jaren zestig en zeventig in de overgangsklasse bivakkeerde en zelfs een seizoen de hoofdklasse haalde. Na haar actieve carrière zette zij zich in voor de jeugdafdeling van de korfbalclub en tot vorige week zondag volgde zij als supporter trouw de verrichtingen van De Algemene 1waarin sinds enige jaren ook haar zoons Alfred en Amoud spelen. KNAU-onderscheiding Van Langen nieuwegein. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft El len van Langen onderscheiden. De olympische kampioene op de 800 meter mag een jaar lang de KNAU-beker in haar prijzen- kast zetten. Bij de uitreiking van de prestatieprijzen van het jaar, zaterdag tijdens de nieuwjaarsreceptie in Nieuwegein, werd de Herman van Leeuwen-beker toegekend aan tienkamper Robert de Wit. De Albert Spree-beker voor de beste jeugdprestatie ging naar Laurens Looije, die in september in Seoul wereldkampioen polsstokhoogspringen werd. Nieuwe wereldrecords Van Almsick beijing» Franziska van Almsick blijft de zwemwereld verbazen. De exponent van het Duitse zwemmen verbeterde in Beijing haar derde wereldrecord in vier dagen. Met de wereldbekerzege van 53,33 seconden op de 100 meter vrije slag scherpte van Almsick gisteren haar eerder in Sjanghai gevestigde wereldrecord aan. De Duitse was in Beijing veertien-donderdste sneller. Za terdag had ze met 1.55,84 op de 200 meter vrij de tien jaar oude prestatie van de vroegere DDR- zwemster Birgit Meineke met een verschil van bijna een halve se conde uit het recordboek ge schrapt. Ook de Chinese Xue Lie kwam in Beijing tot een mondiale toptijd. Op de 50 meter rug leverde de Chinese een nooit verwezenlijkte 28,47 af. Kunstrijdster Van Klaveren eerste zoetermeer» Laura van Kiaveren van de Kunst Schaats Vereniging Leiden heeft gisteren in Zoetermeer tijdens de gewestelijke kam pioenschappen van Zuid Holland en Zeeland beslag gelegd op de eerste plaats. De Leidse deed dat in de categorie aspranten c. Britta Schassmeis- ter werd tweede bij de aspiranten b. Bij de junioren d legde Marja van Kempen beslag op de zesde plaats. leiden ruud dobbelaar schaakmedewerker Na een matig competitiebegin hebben de Leidse.schaakteams in de vijfde ronde van de lande lijke eerste klasse B hun goede voornemens kracht bijgezet. Dat gold dan met name voor Philidor, dat de voorlopige nummer twee uit de competitie, het Bossche HMC, van zijn voetstuk kegelde: 7-3. Het grote verlies tegen koploper Bald- win/BSG (3-7) duidde bij stads genoot LSG op een somber beeld, maar de weerbaarheid van de LSG-ers tegen de ge doodverfde kampioen was gro ter dan de uitslag deed vermoe den. In de hoofdklasse zette Vol- mac/Rotterdam het bordpunt achterstand op HSG in een half bordpunt voorsprong om, dankzij een 2 1/2-7 1/2 winst bij SMB. Het reserveteam van de Rotterdammers stak daarbij de helpende hand toe door de schade bij HSG tot een 6-4 ne derlaag beperkt te houden. Bij Volmac 1 bleef aan Leidse zijde Rinie Kuijf op een halfje steken tegen Hommeles. Marcel Piket won van Lemmers, terwijl John van der Wiel met de nodige moeite Tjiam de baas bleef. Op vallend was de remise van Kortsjnoj op het eerste bord te gen Stan van Gisbergen. Philidor bracht aan het licht wat velen allang vermoedden, namelijk dat HMC tot nog toe boven zijn stand leefde. Team leider Raymond Vermeij maakte dan ook de meest ontspannen middag sinds tijden mee en zag zijn formatie moeiteloos met 7- 3 winnen. Terwijl Piet Bakker het zich kon permitteren een rustige remise te schuiven, zorgde Nico Kuijf met een of fensief 'recht door zee' voor het eerste winstpunt. Dat Fred Slin gerland door een paar kromme zetten een pijnlijke nul opliep, vormde gelet op de riante posi ties van zijn ploeggenoten geen probleem. Na deze 1 1/2-1 1/2 tussenstand ging het dan ook hard. Heieen de Greef gaf het goede voorbeeld door opponent De Rooy genadeloos te pletten. Gert-Michiel de Niet kwam tot verrassing van vriend en vijand ditmaal niet in tijdnood en kon eveneens moeiteloos winnen. Henk van Maaren voerde de score daarna zelfs tot 4 1/2 punt op, door na een langdurig theo retisch geworstel de zaken ob jectiever te bekijken dan zijn optimistische Bossche oppo nent. Dat Machiel de Heer een dame-offer in één zet volledig de mist in zag gaan (4 1/2-2 1/2) deed de Vliet-bewoners geen centje pijn. Edwin van Haastert en kopman Rag de Graaff bouwden hun voordeel namelijk tot een even geruisloze als solide winst uit. Een tussen tijdse plusremise van Wim Vriend beklonk de eindstand op 7-3. LSG liet zich niet imponeren door het imposante surplus aan ELO-punten van koploper Bald- win/BSG, een ploeg die op pa pier goed zou zijn voor de mid denmoot van de hoofdklasse. In het Antonius Clubhuis konden de Leidenaars geruime tijd zelfs bogen op een comfortabele 2 1/2-1/2 voorsprong, om ten slotte in enkele cruciale partijen door hun geroutineerde oppo nenten te worden 'stukgezet'. Het startschot voor de tijdelij ke euforie gaf Henk van Futten, die in een vooruitgespeelde par tij met een opportunistische strijdwijze opponent Peek af blufte. Eenzelfde aanpak legde ook Peter Passenier geen wind eieren. Na een onconventionele opening vloerde hij opponent Timmer in 19 zetten op fraaie wijze. Toen daarna ook nog Theunis Stelling met zwart een vlotte remise tegen Booij aante kende, kon captain Van der Steen over iets moois dromen. Het feit dat kopman Leon Ko- nings zich in redelijke postie te gen Vanheste verslikte en Jan Tolenaar verrast werd door een vernietigend stukoffer van Van der Poel, mocht dat optimisme nog niet ondermijnen. Dat ge beurde pas, toen een ongecom pliceerd spelende Mark Irwin (op het derde bord ingevallen voor Wim Heemskerk) in goede positie de draad kwijtraakte te gen Pieterse. Tijnood betekende daarna voor de Leidse benjamin de genadeklap: 2 1/2-3 1/2. De vier resterende partijen le ken allen nog goede kansen op remise te bieden, wat een eervol verlies impliceerde. Mark Thiele rook na goed verdedigen zelfs even aan de winst tegen Van der Lijn, maar moest vanwege een opgerukte vrijpion toch snel aan de eeuwig-schaakrem trek ken: remise. Die halfjes waren Annemarie Benschop en Albert Termeulen tegen De Ruiter en Van der Werf niet vergund. Hun tegenstanders bleken in tweede zitting juist even taaier. Toen Ik Oei in de tweede tijdnoodfase diverse kansen op remise tegen Riemrsma liet schieten, keek LSG toch nog tegen een stevig verlies aan: 3-7. egmond aan zee Twee smaakmakers naderen het einde van de 21ste halve marathon van Egmond. De Zimbabwaan Phillimon Hanneck snelt op de overwinning af, de Belg Mamix Goegebuur was met de tweede plaats de beste uit de Lage Landen. De 32-jarige Belgische slager trot seerde als eerste van een kopgroep van twintig man de krachtige zuidwester, die op het strand vervolgens in de rug van de lopers blies. De Ne derlandse atleten misten de slag. Bert van Vlaanderen kwam niet verder dan de achtste plaats. foto an Deetos heeft in Castrop-Rauxel (Did) de Europa Cup zaalkorfbal veroverd. De landskampioen uit Dordrecht won in de finale met 10-9 van Catba (Bel) en nam revanche voor de tumultueuze neder laag van vorig jaar in St. Etienne. In tegenstelling tot die ontmoeting die soms meer leek op een rugbyduel, bleef nu alles binnen de perken. „Op het scherpst van de snede maar beslist niet hard", karakteriseerde John Boogers, na het afhaken van Peetoom interim-coach bij Deetos. De Duitse arbi ter Mörchen had een zware middag maar bleef overeind. V.V. W0UBRUGGE zoekt met ingang van het seizoen 1993/1994 een Voor trainingen op dinsdag en donderdagavond en be geleiding op zaterdag van de selectie. Inlichtingen: 01729-8457 of 9988 Schriftelijke sollicitaties aan het secretariaat, Witte Klaver 80, 2481 CD Woubrugge. Het bowlingteam De Valk heeft zeven punten aan zijn totaal toegevoegd. In Vlaardingen won de Leidse hoofdklasser twee maal met 2-1 en eenmaal met 3-0. De Valk, waarvoor Jan Snik (1179) en Ruud Ouwerkerk (1175) veel punten in de acht sleepten, bezet de vijfde plaats. Van der Maat/Assuradeuren beleefde een slecht weekeinde. In het bowlingcentrum Knijn in Amstelveen leden de Leidenaars drie nederlagen. Selectronic (2 1), Casino Service International (3-0) en Knijn Loman (2-1) wa ren te sterk voor Van der Maat. Met een score van slechts twee punten zakte het team naar de zevende plaats in de tweede klasse van de trio-league. Ge middelde scores: Kees Plaisier 177, Cock Blijleven 176, Hans Alblas 176, Bert de Mooy 147. Bataven zetten toon in Lisse In Lisse werd de 24ste Keuken hofloop een onderlinge Bata ven-race. Van de eerste vijf finishers kwamen er vier van de Leidse vereniging. Paul Barn hoorn bleek gisteren na 21,1 ki lometer de snelste met 1.13,07. Achter Bamhoorn bleven ook clubgenoten Jonker (1.13,41), Dirk Van Beelen (1.14,22) en ve teraan Gé van Veen onder de 1.15. Van het organiserende De Spartaan weerstond alleen An ton Hens het Leidse geweld. Hens werd met I I l.'.h (Irrdr en eerste veteraan.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15