Verzwakt UVS houdt NEC in toom Barcelona morst punt bij Sevilla Sport Zwemmers LZ op dreef Smolarek ceremoniemeester op feestje van Ab Fafié Klinsmann schiet met scherp Voorlopig einde aan sprookje van Norwich Standard raakt verder achterop bij Anderlecht 14 HERMAN JOUSTRA* N KAAM (CHEF) TIM BROUWER DE KONING Kistemaker opvolger Overweg velsen Simon Kistemaker wordt na het lopende seizoen de op volger van Niels Overweg als trainer van de Velsense eerste divi sieclub Telstar. De 52-jarige Kistemaker, geboren in IJmuiden, is aan zijn vierde seizoen bezig bij De Graafschap. Hij bereikte za terdag met het bestuur van Telstar een akkoord over een tweeja rig contract. Oefenzege Den Haag bij Willem II pen haag ADO den Haag heeft zaterdagmiddag een oefenwed strijd tegen Willem II met 0-1 gewonnen. Het enige doelpunt werd gemaakt door Harrie van der Laan. Excelsior speelde met 1 -1 gelijk tegen Cambuur. In deze wedstrijd brak Paul van den Berg van Excelsior zijn enkel. Poloploeg van Vivax bekert verder leiden Voor de mannen van Vivax en de vrouwen van LZ 1886 stond de kwartfinale van de strijd om de waterpolobeker 2 op het programma. Vivax had in eigen huis geen moeite mét Flevo (13-2). LZ 1886 moest ZCE uit Enschede met 3-5 voor laten gaan. Vivax speelde volgens coach Frits Welling een perfecte wedstrijd. Alleen in de eerste periode was er sprake van een wedstrijd (2-1daarna was de vraag alleen hoe hoog de score zou oplopen. Via 7-1 en 12-1 werd het tenslotte*13-2. Arjen Lau rence scoorde 4 maal. Vivax gaat overigens vlak na de competi tie een toernooi spelen in Tel Aviv in Israel. De vrouwen van LZ 1886 slaagden er niet in de laatste vier te bereiken. ZCE was vooral aanvallend net iets sterker. Tot in de laatste periode be hield LZ kans op de halve finale (3-3). In de slotminuten buitte ZCE de aanvallende kracht uit. Scores LZ 1886: Yvonne Flippo 2, Emmy in 't Veld 1 In Nieuwkoop konden de zwemmers en zwemsters van 1981 en jonger zich kwalificeren voor de landelijke speedofina- les. Voor de 1 OOm-nummers zijn achttien plaatsen beschik baar. De verwachting is dat Mi chel van Schaik en Louis van Schaarenburg, beiden van LZ '86, zich zullen plaatsen met resp. 1.24.4 en 1.25.5 op de 100m rugslag jongens van 1983 en jonger. Ze zitten zeker bij de top-vijf. Vrij zeker van plaatsing is ook Sven Meyers (Zijl/LGB) met 1.29.1 op de 100m schoolslag en 1.19.8 op de 100m rugslag jon gens 1981. Ook Leo Vooys(Kat- wijk) zal wel mogen uitkomen in de finale op de 100m school slag jongens 1981. Met 1.29.5 werd hij in de kring tweede. Verrassend was het zwemmen van Dieuwertje Vermeulen (LZ'86). Met 1.33.6 op de 100m rugslag m'83 en jonger werd zij tweede voor haar clubgenote Nouki Klein (1.35.7). Beiden hebben een (kleine) kans op de finale. Dit geldt ook voor Nils Smit (Noordwijkerhout). Met 1.34.9 werd hij derde op de 100m rugslag jongens 1983 en jonger. Aan de limietwedstrijden in Spijkenisse werd deelgenomen door LZ 1886 en de Zijl/LGB. Bij LZ 1886 doken Remco Singeling en Stephan van Iterson met resp. 4.57.4 en 5.03.4 ruim on der de limiet voor de winter kampioenschappen. Dat gold ook voor Natasja Sierag met 4.36.6 op de 400m vrije slag. Bij de Zijl/LGB werden nieu we limieten gehaald door Bren- da Lindhout (2.35.2) en Yvette vd Laar (2.41.2) op de 200m rugslag. Chester Marsman haal de de limiet met 58.8 op de 100m vlinderslag en Micha Prins deed dat met 2.25.8 op de dubbele afstand. Ten slotte kwam Marcel de Natris met 59.7 onder de limiet op de 100m rugslag bij de mannen, (zie ver der scorebord) EREDIVISIE RKC-FC Utrecht 2-4 (1-3). 11. Smolarek 0-1, 19. De Koek 0-2, 25. Smolarek 0-3, 40. Maas 1-3, 78. Streppel 2-3, 88. Van 2-4. Scheidsrechter: Schuurmans. Terwijl de ene helft van UVS in Oostenrijk op de lange latten van de skipiste's afdaalde, zorg den de thuisgebleven spelers zaterdag in de Kikkerpolder voor een daverende verrassing tegen NEC. De amateureerste klasser hield de eerstedivisionist op 2-2. Aan Hennie de Romijn, de ex- Roodenburger in Nijmeegse dienst, lag het zaterdagmiddag in elk geval niet. Hij was de bes te speler bij NEC, maar tot zijn grote ergernis gooide de rest van de ploeg er duidelijk met de pet naar. De Romijn: „Als 7 van de 11 er geen zin in hebben, houdt het op. Normaal gespro ken moet je een ploeg ais UVS oprollen. Wat NEC presteerde was een grote schande." UVS miste zaterdag dus een zestal basisspelers. Ook Gerard Désar schitterde door afwezig heid. Het door hulptrainer Piet Mieremet gecoachte team toon de zich echter een uitstekende oefenpartner van NEC, dat een trainingskamp in Noordwijk had opgeslagen. Walter de Kie vit opende in de eerste helft de score. In de tweede helft bracht Carlos van Wanrooy het voor namelijk counterende NEC langzij. Weer De Kievit zorgde voor een voorsprong, wederom Van Wanrooy noteerde de ge lijkmaker: 2-2. Katwijk oefende tegen twee deklasser HVO. Na de rust toon den de oranjehemden hun ware gezicht. Het werd uiteindelijk 7- 1. Hans Zwaan werd met drie treffers topscorer. Mieras, Ma'r- Hennie de Romijn schermt de bal n co de Ridder, Hugo van Duyn (note bene een invaller-doel man) en Leen van der Marei verzorgden de rest van de pro- duktie. Gijs Collé maakte na een langdurige afwezigheid een be vredigende rentree. Bij Katwijk ontbraken Henk Langemaat, Henry Pouw en Marco van der Plas. FC Lisse speelde op het kunst gras van De Kennemers tegen hoofdklasser Stormvogels. De zaterdageersteklasser verloor met 3-1. De nederlaag kwam Ruud Bröring goed uit. „De spe lers weten gelijk weer waar ze staan." Lisse moest de steun van Polman, Ens en Veenboer ontberen. De weer van een blessure teruggekeerde Jelle Vis ser tekende voor de enige tref fer. Vierdeklasser Oegstgeest versloeg derdeklasser UDWS met 3-2 op het kunstgrasveld van Meerburg. Gisteren kruisten derdeklasse WSB en hoofdklasser Alphense Boys de degens op een perfect bespeelbaar veld. De ploeg van Paul Bahlmann toonde zich duidelijk de sterkste: 2-5. Stan ley MacNack, Peter Gerse, Koos van Zoest, René de Jong en Frank Bakker verzorgden de produktie. John Jansen en San- der Warmerdam schoten raak namans WSB. De wedstrijd vormde een onderdeel van een trainingsweekend voor WSB. 3 5 10 11 15 - 29 1 4 13 6 14-37 De Graafschap en WV periodekampioen De spelers van FC Utrecht heb ben gistermiddag in Waalwijk trainer Ab Fafié hartelijk gefeli citeerd met zijn contractverlen ging. De overwinning van 4-2 op RKC vormde een mooi ca deau voor de succesvolle coach, die vorige week tot midden 1994 bijtekende. De onver woestbare Smolarek speelde ce remoniemeester van het feest met twee treffers. De negende seizoenzege zette de club uit de Domstad vaster op de tweede plaats in de eredivisie. In de elfde minuut greep doelman Teeuwen, licht gehin derd door De Koek, mis op een effectvolle trap van Smolarek. Acht minuten later verkeek middenvelder Sijahailatua zich op een kromme voorzet van Oosterhuis. De Koek, die zijn derde gele kaart opliep en zon dag ontbreekt in de wedstrijd tegen Ajax, schoot simpel raak, 0-2. Het tweede doelpunt van Smolarek, die van de warrig lei dende arbiter Schuurmans in buitenspelpositie alleen op Teeuwen mocht afgaan, leek de wedstrijd al na 25 minuten te beëindigen. FC Utrecht kon de weelde van de royale voor sprong echter niet aan. De dek king verslapte en de soepele balcirculatie verdween. Nog voor de rust kwam het mentaal sterke RKC terug in de wed strijd. Uit een goede pass van Jalink (vijfde gele kaart) profi teerde Maas van een foutje bij Van der Net, 1-3. Na de rust maakte FC Utrecht het zichzelf onnodig moeilijk. De treffer van invaller Streppel, die een schot van Van Hoogda- lem attent verlengde, bezorgde het duel een spannend slot. RKC drong sterk aan, FC Utrecht (Van der Ark) scoorde uiteindelijk. RKC: Teeuwen; Hutten. Brands. Maas (70. Streppel) en Richardson.- Jalink, Van Hoog- dalem, Van Herpen en Sijahailatua; Boogers en Luhukay. FC Utrecht: Van Ede; Vierklau. De Koek, Van der Net en Aipassa; Roest. Bijl, Van Diemen en Plugboer; Oosterhuis en Smolarek (87. Van der Ark). 'BUITENLANDS VOETBAL Met veel moeite heeft Sevilla op eigen veld gelijk ge speeld tegen Barcelona, 0-0. Deportivo La Coruna, dat Cadiz versloeg (3-0), liep daardoor een punt uit op de formatie van trainer Cruijff. Real Madrid haalde fors uit bij Sociedad, 5-1. Madrid anp/gpdbij Sevilla meer verdiend, maar slaagde er ondanks een groot De verrassende koploper heeft overwicht niet in een doelpunt twee punten meer dan Barcelo na, maar ook een wedstrijd meer gespeeld. Barcelona had parus afp/sid In de twintigste speelronde van de Franse eerste divisie waren de Duitse toppers za terdag duchtig op schot. Jür- gen Klinsmann nam in de klinkende zege van Monaco op eigen veld tegen mede koploper en komend tegen stander van Ajax in het toer nooi om de UEFA-cup, Auxerre, de totale produktie voor zijn rekening: 4-0. Rudi Voller scoorde voor zijn club Olympique Marseille, thuis met 5-2 winnaar in de streek- derby tegen Toulon, drie keer. De situatie aan de kop van de ranglijst blijft uitermate spannend. Het verschil tus sen nummer één en nummer vijf is slechts twee punten. Monaco en Nantes, dat dank zij een treffer van Quedec thuis won van Lyon, hebben 28 punten verzameld, Mar seille volgt op één punt. Klinsmann begon zijn spelletje kwartetten in de ze vende minuut. Zijn andere treffers vielen in de 32ste, 52ste en 56ste minuut. Hij bracht zijn seizoentotaal op dertien en staat nog twee doelpunten achter bij top scorer Xavier Gravelaine van Caen, die twee keer raak mikte tegen Lille en zijn club zo mede aan de zege van 4-3 hielp. te maken. Maradona, die de ko mende week een operatie aan de hand moet ondergaan, viel tegen zijn oude club nauwelijks op. Bij Barcelona liep Koeman in de eerste helft tegen een gele kaart op. Witschge bleef op de bank, ondanks zijn goede optre den in de vorige wedstrijd. Bebeto maakte twee doelpun ten voor La Coruna tegen Cadiz. De Braziliaanse aanvaller scoor de dit seizoen al zeventien keer. De Nederlandse trainers Hid- dink (Valencia) en Jacobs (Gijon) behaalden een punt in een uitwedstrijd. Valencia bij Espanol (1-1), Gijon bij Rayo Vallecano (2-2). Italië De Italiaanse titelstrijd is dood, lang leve de tweede plaats. On der dat motto werken veel clubs het seizoen af in de schaduw van AC Milan. Voor sommige ploegen valt er zowaar eer te behalen in deze alternatieve competitie. Zoals voor de min der gerenommeerde clubs Ata lanta en Lazio, die samen de derde plaats delen en serieus jacht maken op internationaal voetbal. Ze houden voorlopig Juventus, Sampdoria en Torino achter zich. Roma en Napoli moeten voorlopig hun Europese ambities uit het hoofd zetten. Deze twee clubs staan samen onder de fatale degradatie- streep. De Italiaanse competitie bezit nog voldoende spanning om het grote publiek te blijven boeien. Terwijl AC Milan zijn successenreeks voortzet (giste ren een 1-0-zege op Cagliari via een strafschop van Papin), tre den enkele ploegen en spelers uit de roodzwarte slagschaduw. Giuseppe Signori scoorde giste ren twee keer voor Lazio tegen Brescia (2-0) en is met zestien treffers in vijftien duels topsco- De 24-jarige international Maradona (I) en Bakero volgen de bal nauwlettend. Sevilla e gelijkspel overeen. treft met een uitzonderlijk hoog bare schakel in zijn ploeg, zodat gemiddelde doel en staat aan de basis van Lazio's opmars. Sig nori doet de tijden herleven van Giorgio Chingalia, die in 1974 Lazio naar de enige landstitel Paul Gascoigne en Karl-Heinz Riedle samen om een basis plaats moeten strijden. Dieptepunt schoot. De Romeinse club loopt AS Roma bereikte gisteren i op deze manier ook steeds der weg van stadgenoot AS Ro ma. Het gat tussen beide clubs bedraagt zes punten. Lazio speelde gisteren tegen Brescia een uitgekiende wedstrijd. Bij de gasten werden m de tweede helft twee spelers (onder wie oud-Feyenoorder Sabau) uit het veld gestuurd. Trainer Zoff be schouwt Winter als een onmis- Manchester United heeft de koppositie in de Engelse com petitie overgenomen van Nor wich City. Norwich, sinds ok tober leider, viel terug door gisteren te verliezen bij Shef field Wednesday (0-1). Man chester United, Norwich en Aston Villa voeren de ranglijst met 41 punten. Van het drietal heeft Norwich de min ste doelcijfers. De ploeg stond tegen Sheffield Wednesday al bij rust achter. Worthington maakte het doelpunt van de thuisclub. Manchester United boekte «n ruime zege op eigen veld tegen Tottenham Hotspur: 4- 1. Cantona zette de Mancu nians op voorsprong. De Fransman scoorde in de veer tigste minuut met een kopbal. was zijn vierde doelpunt sinds hij eind vorig jaar over kwam van Leeds United, en zijn twaalfde treffer van dit Direct na rust beleef de Manchester United een bij zonder produktieve periode met drie doelpunten in vijf mi nuten door achtereenvolgens Irwin, McClair en Parker. Drie minuten voor het einde redde Barmby voor de Spurs de eer. Aston Villa drukte Liverpool dieper in de malaise door met een zege van 2-1 naar Bir mingham te vertrekken. Drie minuten voor rust nam Liver pool, dat gezakt is naar de elf de plaats, nog wel de leiding door international John Bar nes. In de tweede helft pakte Villa de zaken echter energie ker aan. Dat resulteerde in treffers van Parker (55ste mi nuut) en Saunders (64ste). Bij de wedstrijd Ipswich- Oldham sneuvelden twee re cords. Ipswich verloor met 1-2. Dat betekende de eerste thuisnederlaag in deze com petitie. Tevens was het de eer ste uitzege van Oldhiam. CIJFERS dieptepunt na de 3-1-ne derlaag bij Atalanta. De positie van trainer Boskov is onzeker, hoewel een ontslag voor voor zitter Ciarrapico een te dure af faire lijkt. De Joegoslaaf stuurde de Argentijn Caniggia naar de tribune. Dat was geen handige zet, want Roma schoot aanval lend veel te kort. De provincie- geschoren vedette. Het duel vrije trap van topscorer Ganz de leiding. In de tweede helft kwa men de Romeinen via een straf schop van Giannini weer gelijk, maar in de laatste twintig minu ten stelden Porrini en Minaudo de zege van Atalanta veilig. Het was gisteren vooral een dag vol sentimenten. In Genua kwamen 40.000 fans van Samp doria vooral naar het stadion om hun naar Juventus vertrok ken idool Gianluca Vialli in actie te zien. Een hart zo groot als de tribunes verwelkomde de kaal club uit Bergamo ïindigde in 1-1. Standard Luik is in de Belgische competitie verder achterop geraakt bij lijstaanvoerder Anderlecht. De ploeg van trainer Haan verloor op eigen veld fors en verrassend met 1 -5 van Antwerp. De voorsprong van Anderlecht op Standard bedraagt nu zes pun ten. De lijstaanvoerder maakte geen fout tegen het op de laatste plaats staande Lommei. In Brussel werd het 4-2 voor de thuisclub. Club Brugge (2-1 winst bij Lierse) en AA Gent (3-1 tegen Charleroi) blijven meedoen in de strijd om de derde plaats. Grote man bij Antwerp was Severeyns. De voormalige internatio nal maakte vier doelpunten. Eén voor rust, drie erna. Na tien minu ten scoorde Severeyns voor de eerste keer. Standard ging daarna voluit ten aanval en kwam dankzij Frans van Rooy op gelijke hoog te. De oud PSV'er scoorde uit een strafschop. De Duitser Lehnhoff zette Antwerp kort na de hervatting op nieuw op voorsprong. Daarna volgden nog drie doelpunten van Se vereyns. Bij de stand 3-1 legde scheidsrechter Goethals de wed strijd ruim tien minuten stil, wegens supportersrellen. Anderlecht had niet veel problemen met Lommei, dat maar liefst zes basisspelers miste. Voor de koploper maakten Nilis (2), Albert en Bruno Versavel de doelpunten. De treffers van Lommei kwamen op naam van Hangdoren en Geneugden. ITALIË: Atalanta-AS Roma 3-1. Foggia-ln- ter 1-3. Lazio-Brescia 2-0, AC Milan-Cagli- poliO-1. Udinese-Fiorentma4-0. lecano-Gijon 2-2, Oviedo-Albacete O-O, Cadiz-La Coruna 0-3. Zaragoza-Logrones 1-1, Atletico Madrid-Bilbao 1-1, Espanol- Valencia 1-1, Sociedad-Real Madrid 1-5 La Coruna 17-27 Tenenfe 17-20 Barcelona 16-25 Valencia 17-20 Real Madrid 17-24 Atletico M 17-20 •i-Boom 7-0, Waregem-L Southampton 2-1, Liverpool-Aston Villa 1- 2. Manchester United-Tottenham 4-1, Middlesbrough-flueen's Park Rangers 0-1, Sheffield Wednesday-Norwich City 1-0. Aston Villa 23-41 QPR SCHOTLAND: Nationale beker, derde ron de Aberdeen-Hamilton 4-1, Airdrieonians- Clydebank 0-0, Arbroath-Morton 3-0, Cly de-Celtic 0-0, Cove Rangers-East Stirling 2-2, Dundee United" Motherwell-Glasgow Rangers 0-2, Partick-Cowdenbeath 0-1, Nantes-Lyon 1-0, Monaco- 3, Lens-NimesO-O Monaco 20-28 PSG 20-26 Nantes 20-28 Auxerre 20-26 Marseille 20-27 Bordeaux 19-23 GRIEKENLAND: Athinaikos-Apollon 1-0, Olympiakos-AEK 1-0, Aris-Corinthos 1-1. Edessaikos-lraklis 2-3. Panathinaikos- Panahaik. 2-0, PAOK-Doxa 5-0, Xanthi- Pier.kos 8-2. Kalamaria-Lanssa 1-1, loni- Panathina. 17-36 PA0K VOETBAL - In de derde ronde van het toernooi om de Schotse FA-be- ker is zaterdag één eredivisieclub ge sneuveld. Partick Thistle leed op ei gen veld een nederlaag van 0-1 te gen tweede divisieclub Cowden beath. Twee clubs uit de hoogste klasse speelden doelpuntloze wed strijden en moeten op herhaling. Dat overkwam Airdrieonians op ei gen terrein tegen tweede divisieclub Clydebank en Celtic bij Clyde, dat in de derde divisie uitkomt.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14