'Ophouden met gezeur' Van Schie gist naar toekomst Sport Angenent rijdt zich weer in de prijzen DINSDAG 5 JANUAR11993 rob onderwater cert jan onvlee wim van wanrooy rob v brouwer de koning Doorgaan Quick Boys-Ajax onzeker katwijk De gemeente Katwijk beslist vandaag of de oefenwed strijd Quick Boys-Ajax, morgenavond op Nieuw Zuid, doorgaat. Beslissende factor is de toestand van de grasmat. De weersver wachtingen stemmen bestuurslid Arie de Vreugd in elk geval somber. De invallende dooi zal de bespeelbaarheid van het veld in elk geval niet bevorderen. De Vreugd verwacht in geval van dooi dat de confrontatie met de Amsterdammers zal worden af geblazen. Fiorentina ontslaat Radice florence Trainer Luigi Radice is ontslagen bij Fiorentina na de nederlaag met 1-0, zondag thuis tegen Atalanta. De club zakte van de tweede naar de zevende plaats in de Serie A. Het ontslag werd bekend nadat Mario en Vittorio Cecchi Gori een verklaring hadden uitgegeven. De broers en filmproducers zijn eigenaars van de club. De Italiaanse kranten berichtten gisteren over een felle ruzie tussen Radice en Vittorio Cecchi Gori na de wedstrijd. Radice werd in oktober 1991 aangenomen bij Fiorentina. De wedstrijd tegen Atalanta was zijn 500ste als trainer van een club in de hoogste klasse. Möllers trainer van Bernardus hazerswoude Ben Möllers wordt met ingang van het nieuwe seizoen trainer van Bernardus. De in Zevenhoven woonachtige huidige oefenmeester van derdeklasser Nieuwkoop gaat bij de Hazerswoudse afdelingsclub voor een seizoen aan de slag. DAC en VCO ronde verder alphen aan den run De vrouwenteams van de volleybalvereni gingen DAC en VCO bereikten gisteren de vierde ronde van het toernooi om de districtsbeker. DAC versloeg SOS/Kwiek Sport en VCO won van Zovoc 2. Vooral de winst van rayon-tweede klasser VCO was verrassend. Het in de districtscpmpetitie uitko mende Zovoc 2 viel in Oegstgeest voornamelijk op door zwak passen en slordig serveren. VCO, veel gretiger dan de tegenstan der, stond alleen de tweede set af (14-16). De overige speldelen waren voor de thuisclub: 15-6,15-12 en 15-9. Promotieklasser DAC had in Den Haag geen enkele moeite met SOS/Kwiek Sport, een team dat wekelijks zijn kunsten vertoont in de tweede klasse van het rayon Haaglanden. DAC, gevaarlijk met de serve, werd er niet warm of koud van: 0-15,9-15 en 8-15. Helder: nog geen contact met Vitesse leiden Glenn Helder mag zich behalve in de belangstelling van Vitesse ook verheugen in de interesse van FC Twente en FC Gro ningen. De in Leiden woonachtige speler van Sparta, die nog een contract van vijf maanden bij de Rotterdamse club heeft, heeft echter nog geen concrete aanbieding(en) op zak. „De inte resse van Vitesse is het duidelijkst, maar ik betwijfel of er bin nenkort contact komt. Met Sparta, dat mijn contract deze maand wil openbreken, is dat contact nog niet geweest. En eerst moeten de clubs rondkomen", aldus Helder. Valk terug in selectie ADO Den Haag den haag Marcel Valk is door ADO Den Haag weer in genade aangenomen. Dit was het resultaat van een gesprek gistermid dag tussen de voetballer uit Hazerswoude-Rijndijk en de techni sche staf van de Haagse eerstedivisieclub. Valk was sinds 11 de cember door de clubleiding om disciplinaire redenen geschorst. De 25-jarige oud-speler van UVS maakt vanaf heden weer deel uit van de selectie van trainer Nol de Ruiter en zal zijn contract (tot medio 1994) uitdienen. Valk werd gisteren bijgestaan door Theo van Seggelen van de spelersvakbond WCS. De Leidse ju rist noemde net gesprek positief. Dwingeloo sponsort schaatser Sighel DwiNGELOODat de Italiaanse wereldkampioen schaatsen Rober to Sighel van beroep boswachter is, blijkt in de jacht op een sponsor uiteindelijk een voordeel te zijn geweest. De bosrijke Drentse gemeente Dwingeloo, met het nationaal park Dwingel- derveld als toeristische trekpleister, heeft een overeenkomst af gesloten met Sighel. Sighel zal het komend jaar met de naam 'Dwingeloo' op zijn sportkleding rondrijden, om reclame te ma ken voor de kleine gemeente (3800 inwoners), die mikt op een grotere toeloop van toeristen uit binnen- en buitenland. Visser beschermt Voetelink SCOREBORD VOETBAL FA Cup. derde ronde: Queen's F>ark Ran- BASKETBAL New York. NBA: San Antonio Spurs-Phoe- nix Suns 114-113 nv. Portland Trail Bla zers-Houston Rockets 103-101 nv. Boston Celtics-Los Angeles Clippers 120-112, Milwaukee Bucks-Los A SCHAATSEN Midwolda. Marathon op natuurijs. „Nee", klinkt het bits aan de andere kant van de lijn. „Sandra is niet te spreken. Al dat gezeur moet maar eens afgelopen zijn." De eigenaar van de barse stem is Leo Visser. Hij staat nu eens niet in het nieuws als schaats kampioen of piloot, maar als de vriend van een tobbend schaatsmeisje. In die hoedanigheid is hij beschermer en praatpaal van Sandra Voetelink. Foto's in dagbladen le veren het onomstotelijke bewijs van de nieuwe schaats- relatie. Gemser heeft Voetelink kern ploeg-onwaardig gedrag verwe ten. In de ogen van de coach heeft ze van de zomer veel te weinig energie in haar trainin gen gestopt. Gemser: „Ik ben slechts adviseur en kan moeilijk de meisjes met een pistool in de rug dwingen om hun program ma af te draaien. Ik mag van topsporters discipline en eigen verantwoordelijkheid verwach- haarlem gpd De 22-jarige rijdster, die sinds een halfjaar in Haarlem samen woont met Leo Visser, kan een sterke schouder momenteel wel gebruiken. Ze is sinds het afge lopen weekeinde het mikpunt van kritiek, spot en hoongelach. Voetelink is niet alleen de gebe ten hond bij pers en supporters, maar ook bij coach Henk Gem ser en ploeggenote Carla Zijl stra. Laatstgenoemde verwijt haar, dat ze door haar slappe instelling de rest van de ploeg meesleurt naar onpeilbare diep tes. Zijlstra: „Ik word gestraft voor het gedrag van anderen. De buitenwereld kijkt ook mij aan, als het gaat om het imago van het vrouwenschaatsen." Voetelink op haar beurt heeft tot nog toe in alle toonaarden ontkent, dat ze te lui is geweest, of met haar gedachten elders vertoefde. Wat er dan wel aan de hand is met haar, laat zich voorlopig raden. Toch is er een aantal oorza ken aan te wijzen, die hebben Brisbane. Vrouwen, 270.000 gulden. 6-1 7-5, Oremans (Ned) - Monami (Bel) 6- 1 6-1, Po (VSt)-Godridge (Aus) 6-4 6-3, Gorrochategui (Arg)-Miyagi (Jap) 6-4 6-0, Fang (Chi)-Kruger (ZAf) 7-5 1-6 6-2, Jag- gard (Aus)-Byrne (Aus) 6-4 7-f (Mex)-Bowes (VSt) 6-2 6-1. I mesvari (Hon) 5-7 7-5 6-3, Testud (Fra)- Dechaume (Fra/12) 6-4 6-4, Rubin (VSt)- Price (ZAf) 6-2 6-2, Golarsa (Ita)-Grossi (Ita) 6-7 6-2 6-2, De Lone (VSt)-Foldenyi (Hon) 6-4 4-6 6-3, r (Pol) 6-2 6-3, Van (Jap) 6-4 7-6, Wood 6-3 7-6, Baudone (Ita)-Habsudova (Ts|/15) r jqosj Fairbank- bonn» Tweevoudig Olympisch kampioene kunstrijden Katarina Witt overweegt een comeback tijdens de Olympische Spelen van 1994 in Lillehammer. De 27-jarige Katarina Witt won in 1984 en 1988 Olympisch goud voor Oost-Duitsland en wil volgend jaar uitkomen voor Duitsland. Ze heeft bij de Internationale Schaats Unie (ISU) de amateurstatus gevraagd. Secretaris Beat Haesler van de ISU voorziet geen problemen haar te laten meedoen aan de Olympische Spelen. FOTO» AP Adelaide. Mannen, 325.000 gulden. Eerste ronde: Morgan (Aus)-Karbacher (Dui) 6-4 6-2, Rostagno (VSt)-Larsson (Zwe/5) 6-3 6-4, Martin (VSt)-Shelton (VSt) 6-3 6-7 6-4, Stark (VSt)-Woodbridge (Aus) 6-2 6-2, N3wie (Dui)-Baldas (ZAf) 6- 4 6-1, Kulti (Zwe)-Woodforde (Aus/6) 6-4 7-6, Pioline (Fra/4)-Stolle 6-3 6-2. ronden: 1. Hagen (Haar- Kuala Lumpur. Mannen, 270.000 gulden. lem), 2. Kleine (Kerkenveld), 3. Bouma Eerste ronde: Santoro (Fra)-Malik (Mal) 7- 5 7-6, Raoux (Fra)-Apell (Zwe) 6-4 6-3, leiden jan brouwer de koning debroek), 7. Vunderink (Raalte), 8.1 Menaldum. Frieskampioenschap mara thon. Een uur en tien ronden, mannen: 1Thijs- seling (Sneek), 2. Portijk (Heerenveen). 3. Prins (Harkema), 4. Postma (Leeuwarden), Doha (Qat). Mannen, 810.000 gulden 5. Hotze Zandstra (De Tike). t vijf ronden: 1. Keulen (Irnsum), 2. irland (Spannenl ohannesga), 4. i Hospes (Heerenveen). Ommen. Marathon. Een uur en tien ronden, mannen: 1Angen ent (Alphen a/d Rijn), 2. Tiemens (Vaes- sen), 3. Meijer (Utrecht), 4. Henk van Ben- them (Ens), 5. Slomp (Pesse), 16. Van Wij- 000 gulden Eerste ronde: Siemerink (Ned)-Anton (Oos) 2-6 7-6 6-0. Ivanisevic (Kro/2)-Da- (Ned) 6-2 6-4. Tsjerkasov (Rus)- SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS Perth. Hopman Cup. 3 prijs: 3 V i 8-6. Frankrijk (5)-V 6-3 6-4, Forget/Tauziat-Washington/Fer Lotto 53. Eerste prijs (jackpot): 4 winnaars, elk I f. 731.851.90; tweede elk bruto f. 23.245,90; winnaars, elk f. 405,40; vierde prijs: 7134 winnaars, elk f. 14,60; vijfde prijs: 78.287 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 53. Vaste prijzen. Zes cijfers goed: geen win naar; vijf cijfers goed: 1 winnaar: vier cij fers goed: 26 winnaars; dne cijfers goed- schaatsmedewerker Henk Angenent rijgt de over winningen momenteel kaar. Na zijn zege Polsbroek was de beresterke Alphenaar gisteravond de snel ste op de natuurijspiste in Om men. Na één uur en tien ronden rekende hij in de sprint gedeci deerd af met zijn medevluchter Erwin Tiemens. Samen knepen Angenent en Tiemens er in de beginfase reeds tussenuit. Het peloton had geen antwoord en zag met lede ogen hoe het duo drie ron den voorsprong nam. Angenent deed het leeuwedeel van het werk en kreeg daarvoor de belo ning. In de sprint had hij geen kind aan de moegestreden A- rijder uit Vaassen. Op één ronde achterstand werd Jurgen Meijer derde, terwijl Henk van Ben- them als vierde over de meet ging- In Koudekerk gingen de bloe- ar Ruud geleid tot de val van het voor malige schaatstalent. Behalve gebrek aan mentale hardheid en geruzie binnen de kernloeg, hebben ook de voortdurende trainerswisselingen haar geen goed gedaan. In de afgelopen acht jaar hebben zes coaches geprobeerd de Oranje-vrouwen aan het schaatsen te krijgen. Eg- bert van 't Oever. „Elke keer een nieuw gezicht en een andere aanpak. Daar gaat steeds tijd mee verloren. Helaas hebben de meiden zelf steeds kritiek op hun trainer. Eerst deugt Jan Wiebe Last niet, daarna Arie Koops niet. Je gaat me toch niet vertellen, dat er nu ook wat aan Gemser mankeert. Dat verwijt ik de rijdsters, dat ze zelf debet zijn aan al die veranderingen. Gun eens iemand de tijd en sta niet meteen klaar met op- en aanmerkingen." Ook de onderlinge tegenstel lingen spreken mee. De toch al kleine kernploeg van vier vrou wen bestaat uit twee groepjes. Zijlstra/Thomas aan de ene kant en Voetelink/Van Schie aan de andere kant Vorig sei zoen was er ook al voortdurend sprake van gekibbel. Daar werd toen o.a. Yvonne van Gennip, die net als Voetelink slecht te gen ruzie kan, de dupe van. Bei den hebben moeite met Carla Zijlstra. Een nogal dominant ty pe, die op dit moment wel recht van spreken heeft, omdat ze naar behoren presteert. Henk Gemser „Mijn groep bestaat uit solisten. Het zijn geen vriendin nen. Terwijl je toch een team nodig hebt om tot prestaties te komen." Volgens Leen Pfrommer was VoeteTink in 1988 een bijzonder talent. De Noordhollandse werd toen onder zijn leiding vierde op het WK junioren. Helaas voor Voetelink is het daarbij ge bleven. In 1991 was ze als 20-ja- rige de gedoodverfde opvolgster van Yvonne van Gennip. De sprintster zou eigenlijk alleen nog wat aan haar lange afstan den moeten schaven. Als dat eenmaal was gebeurd, zou Ne derland voor het eerst sinds 1974 (Keulen-Deelstra) weer een wereldkampioene mogen begroeten. Een kwestie van tijd eigenlijk. Voetelink heeft die verwachtingen nimmer kunnen inlossen. Borst De B-rijder uit Leider dorp troefde in de finale van een afvalrace de plaatselijke fa voriet Jan-Dirk Corts af. Twintig deelnmers, voornamelijk uit de Leidse regio, meldden zich in Koudekerk. De meeste mara thoncracks bleven echter thuis, om vandaag zo fris mogelijk aan de start van het nationaal kam pioenschap op natuurijs te kun nen verschijnen. André Hoogervorst had wel de moeite genomen om naar Koudekerk te komen. De Lisse- naar kwam drie ronden voor de bel als laatste over de streep, en eindigde derhalve op de vijfde plaats. De ronden daarop kon den achtereenvolgens Kurt Wubbe uit Pijnacker en Bram van der Poel uit Oud-Ade het hoge tempo niet meer bijbenen. Ruud Borst en Jan-Dirk Corts bleken te sterk. In de laatste sprint zagen de 300 toeschou wers hoe de jonge Leiderdorper een fractie eerder dan Corts over de finish gleed. Twee jaar geleden werd Lia van Schie de 'nieuwe Van Gennip' genoemd. Op het WK van 1991 in Hamar bevestigde ze haar vooruitgang met de derde plaats. „Nog even en ik zit er bij", dacht ze. Afgelopen weekeinde werd Lia van Schie bij het Nederlands kampioenschap afstanden in Deventer de grote verliezer. Met Sandra Voetelink, met wie ze vier iaar geleden debuteerde in de kernploeg. Voetelink nam vrijwillig afscheid van de all round-ploeg. Van Schie mocht blijven. Ze werd zelfs uitgeno digd voor het trainingskamp in Davos. En besloot gisteren na familieberaad in te gaan op de invitatie. „Ik weet niet hoe de rest van mijn seizoen eruit ziet", zegt ze somber. „Ik ken de juiste proce dure niet voor de selectie van de WK-ploeg." Een plaats bij de eerste acht op het EK in Heerenveen garandeert deelne ming aan het WK. In alle andere gevallen beslist de BCK, de raad van wijze heren in de begelei dingscommissie. „Aan de hand waarvan?", vraagt Van Schie zich af. „Vroe ger had je tussen EK en WK het NK allround. Daar kon je dan alsnog een plaats afdwingen. Dat NK allround valt dit jaar na het WK, is het slotstuk van het seizoen. Misschien dat ze af gaan op de prestaties in World Cup wedstrijden. Maar is dat een juiste graadmeter?" Oorzaken voor de terugval in haar zo veelbelovende schaats- carrière kan ze niet vinden. Hooguit indicaties, zoals lichte wrevel over de trainers wisselin gen. „Onder Last werd ik derde in Hamar, het jaar erna onder Koops ging het al minder en nu onder Gemser is het dramatisch slecht. Stabiliteit, rust is voor topsport een voorwaarde. Die was er niet in de afgelopen ja ren. Maar een excuus voor mijn falen is het niet." Technische gebreken wijst ze van de hand.Als je slecht rijdt, ga je forceren. Daar lijdt de techniek in die bepaalde rit on der. Niet in algemene zin." Ge brek aan topsportmentaliteit, zoals wel werd gesuggereerd, vindt ze eveneens absurd. „Ik ben topsporter, voel me top- SPORT OP TV DINSDAG 16.05-17.30 BBC 2: World Darts: Embassy World Professional Championships. 16.30-17 00 Sportnet. Auto en motorsport Parijs-Dakar rally 93. 17.00-17.30 Sportnet: Surfen: ASP surf tour 17 00-18 00 EURO: Skispringen C 1 A Question of Sport: 22.15-22.30 Ned 3; Studio Sport Jc 22 30-22 55 BRT 1 Sport. sporter, gedraag en werk als topsporter. De één kan meer trainen dan de ander, dat dient men te respecteren. Ik ben vier jaar lid van de kernploeg, ik weet waar mijn grenzen lig gen." Voor Van Schie is het seizoen zo goed als voorbij voordat het eigenlijk begonnen is. „Ik richt me op het NK allround. Daar wil ik mijn titel verdedigen." Via die titel wil ze haar plaats in de kernploeg voor het volgend sei zoen veilig stellen. „Ik wil in 1994 naar de Spelen in Hamar. Twee jaar geleden dacht ik daar een goede Lans op een medaille te hebben." Dat doel wil ze nog niet één twee-drie aanpassen. „De ideale voorbereiding op het schaats seizoen is de kernploeg. In rela tieve zin ben je door het vergoe dingssysteem een rijke schaat- ster, al valt die vergoeding voor mij goeddeels weg. Maar vooral door de faciliteiten die tot je be schikking staan, is de kernploeg ideaal. Daar kan geen gewest te gen op. Indien ik geen uitnodi ging voor de kernploeg krijg, duik ik het gewest weer in. Ik wil per se naar Hamar, des noods via die omweg." Twijfels over haar capacitei ten heeft ze niet. „Na het WK 1991 van Hamar dacht ik: nog even en ik zit er bij. Nu ben ik er verder van verwijderd dan ooit. Het vervelende is dat ik abso luut niet weet waarom ik niet harder ga schaatsen. Ik ben li chamelijk onderzocht, ben kerngezond, maar schaats wel langzamer dan twee jaar gele den." „Gemser vroeg mij na de 3000 meter wat er met mijn lijf was gebeurd in de afgelopen twee jaar. Ik stond met mijn mond vol tanden, had er geen antwoord op. De wil is er wel, maar er zit geen fut in, dat voel ik ook." „Maar ik moet positief blijven denken. Anders kan ik beter stoppen. Ik weet dat ik een be hoorlijk klassement kan rijden, dat heb ik in het verleden bewe zen. Dat is mijn houvast. Voor Hamar 1994 wil ik me speciali seren op de langere afstanden: de drie en vijf kilometer. Net zoals Bart Veldkamp zich op de vijf en tien kilometer gaat rich- Misselijke maatregel Er zijn van die bonden waar het altijd gedon der en gelazer is. Daar, zo lijkt het wel, heb ben ze niet eens een idee hoe je zaken ge woon moet laten verlopen. De judobond is zo'n organi satie. Vriendjespolitiek, gekuip en geschutter hebben elkaar daar in een dusdanige houdgreep dat er geen touw meer aan vast te knopen is. Vorig jaar hadden we onder meer de affaire-Irene de Kok. Het was onthutsend om te zien hoe de bond zich inspande om de beste judoka over wie Nederland be schikte niet naar de Spelen te sturen. Het Nederlands Olympisch Comité moest er aan te pas komen om haar een faire kans te geven. En nu is er dan de zaak-Ben Spijkers. De veelvoudige Nederlandse kampioen heeft de bona in een dagbladinterview beschuldigd van racistisch gedrag of iets dat daar zeer veel van weg had. De tuchtcommissie van de judobond schorste hem vervolgens voor een jaar omdat hij zijn beweringen onvoldoen de kon waarmaken. Op zichzelf is schorsing niet onredelijk. Spijker is ook niet zo'n lekker dier en als hij geen tast bare bewijzen heeft dan verdient hij op zijn nummer te worden gezet. Op z'n door hoogst kun je over de strafmaat van JDPAAUW mening verschillen. Maar misselijk is wat de judobond ver volgens Spijker voorhoudt. Hij kan aan de schorsing ontkomen als hij binnen twee weken schriftelijk zijn excuses aanbiedt en zich voor de duur van twee jaar in het openbaar onthoudt van negatieve kritiek op de judobond alsmede van uitlatingen over vermeend dopinggebruik in het judo. Dat nu is je reinste inbreuk op het recht van vrije me ningsuiting. Het is te dwaas om over te praten. Wat denkt dat bondje eigenlijk wel? Kennelijk hebben ze daar geen boodschap aan grond rechten, want het bestuur van de judobond bereidt te vens een nieuw reglementsartikel voor dat het al zijn le den in de toekomst onmogelijk moet maken negatieve kritiek in de openbaarheid te brengen. „Een preventie ve maatregel" noemt het bestuur dat. Jaja. Zo gaat dat in organisaties die niet deugen. Dan probeer je de vuile was binnen te houden door je leden monddood te maken. Potentaten grijpen ook altijd naar dat middel. Maar het zal niet werken, vrienden. Straf In de laatste dagen van het vorig jaar veroordeelde de Rotterdamse politierechter een Feyenoord-fan tot 600 gulden boete, twee weken voorwaardelijk en een sta dionverbod van een halfjaar wegens racistische uitla tingen tijdens de wedstrijd Feyenoord-Hapoel. Hij zou o.m. „vuile kankerjoden" hebben geroepen. Het is beschamend wat de man heeft gedaan. Er is geen ander woord voor. Maar ja, er wordt op tribunes zoveel geroepen dat niet door de beugel kan. Stel dat de man het had gelaten bij klerelijers, teringlijders, hufters, hondelul en wat er zoal nog meer tot het scheldreper- toire van Jan Publiek behoort zou er dan een haan naar gekraaid hebben? Nee. Dat is dus blijkbaar wèl to lerabel. Maar dat even terzijde. Wat mij opvalt is de straf voor de man. Waar ik mij steeds over verbaas is de gemakke lijke manier waarop vandalen en raddraaiers tijdens en na het voetbal er vanaf komen bij rechters. Wie trein stellen of complete bussen vernielt, heeft weinig te duchten - als de politie de daders al pakt. Ik herinner me dat de man die destijds bij Nederland-Cyprus een soort fragmentatiebom op het veld wierp en de staaf- werper bij een EC-duel van Ajax veroordeeld werden tot alternatieve straffen: dertig uur chocolademelk schenken bij de oudjes of iets dergelijks. Flutstraffen waar dat soort grove figuren natuurlijk onbedaarlijk om moet lachen. De Feyenoord-fan die de racistische uitlatingen deed, werd op normale manier veroordeeld. En bij hem had ik nu veel liever een alternatieve straf gezien, 's Mans denkwereld deugt niet en daar valt wellicht aan te sleu telen. Ik noem nou maar wat: ik had hem graag veroor deeld gezien om gedurende een fors aantal maanden op zaterdagmiddag door een estafette van gediplo meerde deskundigen zijn denktrant te laten omturnen. Ik denk zo dat dét meer uithaalt dan een boete. Ineenstorting Er is geen land dat het schaatsen zo hoog in het vaan del heeft staan als Nederland. Maar je zou het niet zeg gen als je de staat van het vrouwenschaatsen beziet. Het elite-gezelschap van bondscoach Gemser stortte afgelopen weekeinde op één na volkomen ineen bij de afstandskampioenschappen. Voetelink en Van Schie, een paar jaar terug zo veelbelo vend, bleken niet veel meer dan zwoegende krabbe laars te zijn geworden. Gemser klaagt over gebrek aan mentaliteit en een povere techniek. Het zal zeker waar zijn. Maar grote kampioenen zijn er of ze zijn er niet. En we moeten gewoon constateren dat ze er op dit mo ment niet zijn. Het wachten is op een meid die talent paart aan een schokbetonnen mentaliteit. Ze zal er op een dag staan, zoals Zandstra bij de mannen. Maar wanneer? Echte kampioenen kun je met zorg en inzicht omringen. Maar méken, nee, dat kan niemand, wat er ook alle maal wordt geroepen. SCHAATSKALENDER DINSDAG 5 JANUARI 21.30-22.00 BRT 2 Sport. 00 15-01 15 BBC 2 World Darts. Embassy World Professional Championships. 00 30-01 00 EURO Eurosport nieuws. 00 30-02 00 Sportnet Snooker Europese snooker league 93, Stephen Hendry-Ronnie 08 00-09 00 Sportnet Beachvolleybal; Pro 09 00-09 50 Sportnet Paardesport: interna tionaal evenement in Stuttgart, dressuur op 09 30-11 30 EURO IJshockey 09 50-11 00 Sportnet Liveskien World cup in Manbor. Slovenië, slalom vrouwen le run 11 00-11 30 Sportnet Voetbal Football Euro- 11 30-12 15 Sportnet Auto en motorsport Maasland, 10.00 u km), 10.05 uur vrouwen (60 km), 13.00 uur mannen (100 km). Neder lands kampioenschap marathon op na tuurijs. (01899-15862/12956). Ter Aar, 18.30 uur-. Gewestelijk kam pioenschap mannen-korte baan super sprint (2x100 m en 2x300 m). 01722- ./neo sen/jun A. 01825-3434/1806 (tot 18.00 uur). Nieuw-Lekkerland. 19.00 uur: Geweste lijk kortebaankampioenschap meisjes B en C. 01848-4163/3790/2688 (tot 18.00 uur). Lekkerkerk, 19.00 uur: Kortebaan na tionaal, meisjes junioren 12t/m 15 jaar (01805-1673 (tot 18.30 uur). Leiderdorp, 19.00 uur: clubkampioen schappen tot 16 jaar 15.00 uur. 15,25 en 40 k broek, Vlist, Haastrecht en Polsbroeker- Plassentocht Ter Aar, 10.00-15.00 uur. 10, 20, 40, 60 en 90 km. Ter Aar Molen- en Merentocht (Hoogmade, War mond, De Kaag, Oud-Ade, Rijpwete- rmg). Vanaf 9.30 uur. 20. 30, 50 km Molentocht Rotte Meren. 09.30-15 00 uur. 10-200 km. Bleiswijk en Zevenhui- Poldertocht Bergambacht. 10.00- 14 00 uur. 25, 60 en 120 km Bergam bachten 8erkenwoude. WOENSDAG 6 JANUARI: Wedstrijden Ouderkerk aan de IJssel, 20.00 uur: IJs- seltoernooi kortebaan 01808-2525. Nieuw-Lekkerland, 13.00 uur: Natio naal kampioenschap kortebaan mannen junioren A/Neosen, en sen, (01848- 4163/3790/2688 (tot 12.00 uur) Oude Wetering. 19.30 uur: koppelwed strijden voor leden ijsclub Alkemade vanaf 16 jaaroplandiisbaan, VRIJDAG 8 JANUARI: Wedstrijd Uitgeest, 19 00 uur: Nationale baan- wedstrijd voor mannen B/C en V, junio ren en veteranen. 02513-13458.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19