'Er blijft niets meer van me over' Het Gesprek van de Dag ■i Momument op de Garenmarkt Hallo, dit is het automa... Kunnen we u over het Bingoprijzenfestival in Holland Casino Scheveningen nog meer vertellen? Kerstvenster DINSDAG 22 DECEMBER 1992 leiden Op de Garenmarkt is gisteren het veelbesproken Leidse Vredesmonument geplaatst. Het zes bij vier meter hoge glazen beeld, een ont werp van de Bredase kunstenaar Piet Hein Stulemeijer, is een initiatief van het Leidse Vredesplatform. Cultuurwethouder H. Koek zal het op 7 januari onthullen. foto ian holvast Ontslakken in een IonOzonbad LIJFSBEHOUD Als ik in de spiegel kijk, zie ik mezelf met mijn ogen dicht. Mijn hoofd hangt een beetje naar achteren, vandaar. De hel le verlichting maakt mijn ge zicht bleek. Er liggen handdoe ken onderen rond mijn hoofd. Zo zal ik eruit zien als ik opge baard ben, denk ik. Maar als ik niet in de spiegel kijk, dan zie lijkt het alsof ik nog moet wor den geboren. Dan ben ik een kuiken dat maar niet uit het ei kan komen. Ik zit in een IonOzonbad. In mijn blootje heb ik plaatsgeno men op een houten bankje. As sistent-bedrijfsleidster Elly Ver doold van Beautycenter Oranje in het gelijknamige hotel in Noordwijk, heeft vervolgens een klep omhoog gedaan. Het bad is een ei geworden. Alleen mijn hoofd steekt er uit. Daar binnen en beneden ont staat bij een temperatuur van 38 graden een enorme stoom- ontwikkeling. Ik ben aan het ontslakken, hebben ze mij ver teld. Het lijkt alsof ik onder de douche sta. Maar er stroomt geen water over mijn lijf, het zijn de giftige stoffen die mijn li chaam verlaten. Er zitten wel héél veel giftige stoffen in mijn lijf, bedenk ik. Ellyin de beautysalon be staan alleen voornamen komt een kijkje nemen. Of het nog gaat, vraagt ze. Het duurt nog vijf minuten. Ik houd het nog wel even uit, verzeker ik haar. „Er blijft niets meer van me over", denk ik even later. Het bad gaat uit, de klep om hoog. En dan zie ik dat er nog net zo veel van mij is als vóór de behandeling. Ik had het kunnen weten. Er is mij immers al verteld dat je van zo'n middagje in een beauty farm niet afvalt. Daarvoor zijn meerdere behandelingen nodig. „Dat kan hier ook", heeft Elly mij al verzekerd. In een paar uur verdwijnen de pondjes niet direct, de gedachten eraan ech ter wel. Wat wil je in een salon, waar alles zacht-roze is, waar rustige muziek klinkt, waar het lekker ruikt, waar allemaal men sen in de weer zijn om het jou naar de zin te maken. Een beautydagje is dan al gauw een verwendagje, zo blijkt ook uit het nog nieuwe gastenboek dat ergens op een tafeltje ligt. De meeste bezoekers gaan te vreden weg. „Zeker voor herha ling vatbaar", is een opmerking die verschillende keren is te le zen. Soms is er echter ook een klacht. Dat aan de bar een koud geworden broodje moest wor den gegeten. Of dat het perso neel wat afstandelijk was. De automatische borstel klinkt als een tandartsboor. De borstel maakt draaiende bewegingen en brengt zo een crème met korreltjes dieper in de huid. Li- chaamspeeling. De oude huid- laag verdwijnt. Waar blijft-ie, dan? „Je moet het elke week doen, maar dat is met alles zo", zegt Monique. Zij doet ook de gezichtsbehan deling, die ongeveer een uur in beslag neemt. „Een gezonde huid, alleen wat vochtgebrek", constateert ze. Klinkt wel goed, vind ilc Het is vast niet zo erg dat ik de flesjes reinigingsmilk en -lotion en het potje nacht crème 's avonds laat nogal eens dicht laat, als ik geen zin heb in al die toestanden. De sportmasseur moet die mid dag weg. „Jammer voor je", vindt Elly. Dat vind ik ook, tot ik twee meisjes spreek die van hun baas een bezoek aan de beauty salon hebben gekregen. Een al ternatiefkerstpakket, net als vo rig jaar. Ze klagen over de hard handige behandeling van de masseur. „Dat is morgen over, dan voel je je lekker", zegt Elly. „Morgen kan ik niet meer lo pen", verzekert een van de twee gasten. „Dat was vorig jaar ook zo." Ze kijkt me aan en zegt zachtjes: „Eigenlijk wilde ik daarom nu ook niet. Maar dat durfde ik niet te zeggen. Ken je dat?". Ze heeft verder wel een leuke dag gehad, zegt ze. Veel in het zwembad gelegen. Het was leu ker dan vorig jaar. „Toen waren ze me vergeten in het IonOzon bad. Ik zat er drie kwartier in." Wat een verschrikking, ze moet gekookt uit het ei zijn gekropen. En van de gezichtsbehandeling heeft ze nu allemaal rode puk keltjes overgehouden. Zelfs in een sprookjeswereld vliegen pechvogels rond. Was het maar waar wat Van Da- Ie zegt. Een 'antwoordapparaat' is volgens het Groot Woorden boek der Nederlandse Taal een 'automatische telefoonbeant- woorder'. Automatisch?? Niks automatisch! Zowel de eigenaar als de beller moet immers zélf een boodschap inspreken. Luis ter en huiver. De oud-voorzitter van de NOS, nu voorzitter van Veronica en (nog even) wethouder van fi nanciën in Oegstgeest: „Haai Het spijt ons! Wij kunnen u niet te woord staan!!! Hahahahahahaha (angstaanja gend gelach) U kunt uw naam en telefoon nummer na de pieptoon inspre ken woef, woef, woef, woef danku toeoeoeoet" Een Leidse kunstenaar: „GossensL.Maar niet heus! Dit is zijn telefonisch antwoordap paraat. Geef uw mededeling, het tijdstip en de datum na het horen van de pieptoon. Dank u. This is a recordingmachine..." De Leidse PvdA-wethouder van volkshuisvesting en ruim telijke ordening: (zoete pianoklanken) „Hallo. Tjeerd van Rij is nu niet Ha dit nummer rechtstreeks bereik baar. De nu ontstane verbin ding kun je wel gebruiken om via een bandje een meer of minder belangrijke boodschap achter te laten, dan wel de groe ten te doen. Na de pieptoon heb je hiervoor twee minuten de tijd. Succes ermee." Een Leidse sportverslaggever van de Volkskrant: want to let you know, the ow ner of a blue Ford Fiësta XY2EM 616Y, please move your car befo re you ask why because they might tow it away. Om die reden is Jaap Visser even de deur uit. Maar niet ge treurd, na de pieptonen kunt u een boodschap in het ant woordapparaat kieperen. Dan belt hij u misschien wel terug. Toedeloe." Eigenaar Frank Rubingh van discotheek Club '71 in Noord- wijk, die voor het opnemen van boodschappen de hulp in roept van zijn vriend Gaston, 'de stem' van het RTL4-pro- gramma Rad van Fortuin: Gaston „Hé Frank, de telefoon gaat." Frank: „Vervelend." Gaston: „Nemen we 'm op of la ten we hem gaan." Franlc „Nee, we stonden net op het punt om weg te gaan." Gaston „Heb je je jas dan al aan?" Frank: „Ja, ja, ja, nieuwe jas." Gaston: „Hee, luister, misschien is het je schoonmoeder wel, die vraagt of je komt eten bij d'r." Frank: „Dat lijkt me sterk, want die heb ik nog niet." Gaston „Kookt ze een beetje? Nou, laat lekker gaan, we gaan lekker stappen. Laat ze het 06- nummer maar draaien." (volgt nummer draagbare telefoon). Doei, hoi. (deuren slaan dicht) janet van puk» Buruma volgt Peters als voorzitter op Prof. dr. O.J.S. Buruma, lid van de Raad van Bestuur (RvB) van het Academisch Ziekenhuis Lei den en belast met patiënten zorg, volgt op 1 oktober volgend jaar mr. dr. J.H. Peters op als voorzitter van de RvB. Peters wordt directeur van MediPark, een verzameling van bedrijven en instellingen, die raakvlakken hebben met het AZL en de me dische faculteit van de Leidse universiteit. Het MediPark ver rijst de komende jaren op het terrein van het AZL waar nu nog de oude klinieken staan. De Raad van Toezicht begint in fe bruari 1993 met het werven van een derde lid van de RvB. Wie z'n geluk komt beproeven in de Bingoclub van Holland Casino Scheveningen maakt kans op fantastische prijzen. Want sinds kort wordt op de Bingo-automaten 't prijzenfestival georganiseerd. Hoe dit festijn precies in z'n werk gaat wordt in het casino haarfijn uitgelegd. Maar van één ding kunt u zeker zijn: de prijzen vliegen de deur uit. Van fototoestellen tot kleuren-tv's en van magnetrons tot sieraden. Kortom, reden genoeg om snel 'n kansje te wagen in de Bingoclub. U bent iedere dag vanaf 13.30 uur van harte welkom. Holland Casino Scheveningen is gevestigd in het Kurhaus, Gevers Deynootplein 30, tel. 070- 3512621. Voor een bezoek dient u minimaal 18 jaar te zijn en te zorgen voor correcte kleding en een geldig legitimatiebewijs. Geen reclame op brugrestaurant -Holland Casino In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Het venster van mevrouw J.T. Pieterse uit de Tomatenstraat in Leiden is eigenlijk al het tweede van haar dat wordt geplaatst. Het ven ster van haar buurvrouw mevrouw Vis uit de straat is eigenlijk ook daar haar in elkaar gezet. „We hebben nog woorden gehad, want ze heeft net gedaan alsof ze hetzelf heeft gemaakt", zegt mevrouw Pieterse. „We hebben het gisteravond uitgepraat, want we zijn eigenlijk goede buren." Mevrouw Pieterse heeft een dag gewerkt aan het kerstvenster. „Met koolstoffilter heb ik een berg gemaakt. Die heb ik ook helemaal verlicht. Ik doe dit elk jaar, iedere keer weer wat anders." Er mag geen reclame worden gemaakt op het brugrestaurant langs de A4. Benelux Neon Lichtreclame bv had daarvoor een aanvraag ingediend maar de provincie vindt dat de recla me het landschap zal ontsieren. Het bedrijf wilde aan twee ge vels van het restaurant grote re clameborden ophangen. Het is niet voor het eerst dat de provincie bezwaren uit tegen reclame langs de wegen in de polder. Een vrachtwagen van AH Wave op een viaduct over de A4 moest verdwijnen. Slapstick Het zou een scène in een slap- stickkunnen zijn. Man rijdt op snelweg, slaat rechtsaf de afrit op en zwenkt vervolgens onver wacht weer naar links. Achter opkomend verkeer remt mas saal af, maar helaas: een grote chaos kan niet voorkómen wor den. Zo'n tien automobilisten botsen bovenop elkaar. Degene die alle ellende veroorzaakt heeft in het geheel niet in de ga ten wat er achter hem gebeurt; hij rijdt vrolijk fluitend verder. Zo ongeveer luidde het verhaal van de Leidenaar die gisteren voor de kantonrechter ver scheen. De man was zich niet van enige overtreding bewust. Ja, hij wist zich nog wel te her inneren dat hij op die regenach tige februaridag per abuis een eindje de verkeerde afslag op was gereden. Door het slechte weer had hij het bord op de A44 tussen Wassenaar en Leiden niet goed kunnen lezen. Zodra hij die vergissing opmerkte was hij teruggekeerd naar de nor male rijbaan. Dat die manoeu vre het andere verkeer had ge hinderd, nee, daar had hij niets van gemerkt. Een automobilist, die de ket tingbotsing net was ontglipt, had even verderop het kenteken van de boosdoener genoteerd. Blijkbaar toch nog een pro bleem om de dader aan te hou den; de politie stond pas twee maanden later op de stoep. De dochter van de verdachte, die vanwege zijn buitenlandse afkomst gebrekkig Nederlands sprak, legde de kantonrechter uit: „Mijn vader reed 60 kilome ter per uur omdat het hard re gende. Hij had slecht zicht op de weg. Hij is een klein stukje de afrit Leiden-Zuid op gereden totdat hij zag dat dit niet de goede afslag was. Daarna is hij teruggegaan." De officier van justitie de vond 'slakkegang' van de verdachte ondanks het slechte weer toch dan toch maar beperken tot 265 gulden." Bodybuilder Een bodybuilder in grijs pak met weelderig blond haar ver telde de kantonrechter dat het allemaal was gekomen door een kat. Een diertje dat in de Van de Mortelstraat in Noordwijk on verwacht het wegdek op was gesprongen. De man zou het stuur van zijn auto daarom ineens een ruk naar links hebben gegeven. Iets je te enthousiast, want de wa gen schoot naar links en sloeg over de kop. De schade was ge lukkig beperkt gebeleven tot blikschade en een paar glas scherven in de hand van een passagier. De man gaf toe ter plekke te hard gereden te heb ben, geen 50 maar 70 kilometer per uur. De kantonrechter: „Weet u wel goed wat er die nacht gebeurd is? Het ongeval gebeurde om streeks half twee, nadat u veel gedronken had. Het gebeurt wel eens dat je dan een kat ziet die er helemaal niet is. Getuigen hebben helemaal geen kat ge- Een vervolging voor drankmis bruik was enige tijd geleden op 'vormfouten' gestrand, las de kantonrechter in zijn rapport. „Tja, dat is op de ene of andere manier de mist in gegaan." De verdachte kon van geluk spreken, meende de officier van justitie. „Het rijden onder in vloed blijft hier buiten beschou wing; dat hoort bij de politie rechter thuis." Ze eiste een boe te van 180 gulden, omdat de li chamelijke schade zeer beperkt was gebleven. Een passende straf, oordeelde de rechter. „Ook al was de kat er, u heeft gewoon te hard gere den." Rotonde De automobilist had een fietster geschept. Zijn schuld: hij had de vrouw voorrang moeten verle nen op de kruising Karei Door manlaan/Industrieweg in Kat wijk. „Ik heb die mevrouw hele maal niet gezien. Ik was gestopt en toen ik optrok kwam ze er ineens aan. Nee, ik heb geen verklaring voor dat ongeluk. Het was ook niet donker of zo." De vrouw had aan de botsing letsel overgehouden. „Ik heb een verpleegkundige opleiding gevolgd dus ik kon gelijk eerste hulp geven", aldus de verdach- Waarna hij uitvoerig inging op zijn rij-verleden zonder brokken ('Ik reed al 23 jaar zonder scha de') en de gevaarlijk kruising waar hij in de fout ging („In vijf jaar zijn daar 44 ongevallen ge beurd. Daarna heeft de ge meente er een rotonde aange legd.") De officier van justitie zag des ondanks geen reden om van de gebruikelijke strafmaat af te wij ken. „Ook al vind ik het begrij pelijk hoe u reageert." Ze eiste een boete van 265 gulden. De kantonrechter meende dat de wijziging van de situatie ter plekke niets met het ongeval van de verdachte uit te staan had. „De rotonde is aangelegd om te voorkomen dat automo bilisten zo maar ineens het kruispunt oprijden. Bij u was dat anders: u bent wel keurig gestopt voor de haaietanden. De meest aanvaardbare verkla ring voor het ongeluk lijkt mij dat uw aandacht toch iets meer uitging naar nadere auto's dan naar fietsers. Als ik u een lagere boete zou geven zou ik daar voor een argument moeten hebben. Dat kan ik niet vinden, dus houd ik het op 265 gulden." 'bijzonder verwijtbaar'. „U bent doodleuk naar rechts gereden en weer terug. Tien auto's lie pen schade op omdat ze al dan niet in een slip raakten en tegen elkaar botsten. Meneer rijdt dan ook nog eens door en heeft niet eens in de gaten wat er achter hem gebeurt. Gezien de enorme schade is een verhoogde boete van 350 gulden op zijn plaats." De verdachte hield vol niet schuldig te zijn aan het ongeval. „Als je hard rijdt met slecht weer is dat ook gevaarlijk", stel de zijn dochter. Voor de rechter ging het niet zo zeer om die 60 kilometer per uur, als wel om de onverwachte manoeuvre naar links. „Uw gro te fout was dat u zich vergiste in de afrit." Een boete van 350 was volgens de rechter aan de 'lage kant' maar omdat de man van een uitkering moest rondkomen ging er toch nog wat van de eis af. „Uw vader heeft een uitke ring, maar aan de andere kant kan hij zich ook een auto per mitteren. Nou ja, ik zal de boete

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15