Sport "Naast me viel de Jackpot en een auto." Voetbalclub Rijnland wil fusie met Leiden Van Basten lang uit de roulatie -Holland Casino Luijnenburg klimt op van 'bierelftal' naar Foreholte 1 ZATERDAG 19 DECEMBER 1992 23 Selectie NAC te ziek om te voetballen breda Competitieleider Ian Huijbregts van de KNVB beslist vandaag rond het middaguur of hij dit weekeinde de wedstrijd NAC-AZ uit het programma van de eerste divisie neemt. De Bre dase eerste divisieclub vroeg gisteren om uitstel omdat de selec tie is getroffen dooreen virusziekte. De problemen bij NAC zou den bet gevolg kunnen zijn van een koud buffet dat de selectie vorige week vrijdag nuttigde na afloop een vriendschappelijke wedstrijd tegen amateurclub Steenbergen. Noorse veteraan onderdak bij Priem warmenhuizen Cees Priem heeft zijn ploeg uitgebreid met Dag- Otto Lauritzen. De Zeeuw en de Noorse veteraan (36) kwamen begin deze week een contract overeen voor de duur van mini maal één jaar met een optie voor meerdere seizoenen. Noorse sponsors hebben de transfer gefinancierd. Zij hopen tijdens het wereldkampioenschap in Noorwegen optimale publiciteit te halen uit de aanwezigheid van de routinier in de Nederlandse ploeg. Lauritzen reed vorig seizoen voor Motorola. Hockeytoernooi in India uitgesteld bombay Het internationale hockeytoernooi om de Indira Ghan- di Gold Cup voor mannenteams, dat van 7 tot en met 15 januari in Bombay zou worden gehouden, is uitgesteld. Dit in verband met de onzekere situatie in India na de recente religieuze op standen. Tot de zes deelnemende teams behoorde Jong Oranje. De Bruijn en Wouda onderscheiden utrecht» Inge de Bruijn is evenals vorig jaar gekozen tot zwem ster van het jaar. Marcel Wouda werd onderscheiden als zwem mer van het jaar. Hij is de opvolger van Ron Dekker. De verkie zing werd georganiseerd door de redactie van de Zwemkroniek. De jury bestond uit de nationale topcoaches. Marjolijn Both kwam net als in 1991 uit de verkiezing als de beste Nederlandse kunstzwemster. Daphne en Edwin Jongejans handhaafden hun positie als de favoriete schoonspringers. Tot de beste waterpolo- speler werd Hans Nieuwenburg (Polar Bears) gekozen. Bij de ging de onderscheiding naar Hedda Verdam (Nereus). Bestuurscrisis bij TC Lisse lisse Tennisclub Lisse kampt met een bestuurscrisis. Tijdens de ledenvergadering zijn zeven bestuursleden opgestapt nadat een door de leden voorgedragen penningmeester bij meerderheid van stemmen werd gekozen. Slechts de posten 'technische com missie' en 'public relation' zijn nu nog bezet De twee nog zit tende bestuursleden beraden zich nu over hun positie. Het is nu meer dan ooit de moeite waard om een kansje te wagen op uw favoriete Jackpot automaten. Want met een beetje geluk kunt u niet alleen de gewone Jackpot trekken, maar ook de Mystery Jackpot. En dat betekent dat u achter het stuur kunt kruipen van een gloednieuwe auto. De Mystery Jackpot in Holland Casino Scheveningen is namelijk aangesloten op het ge hele park in de Jackpotclub. Alle reden dus om 'n kansje te wagen op één van uw favoriete Jackpot automaten. Wie weet, komt u niet alleen uw ogen tekort in Holland Casino Scheveningen maar straks ook achter het stuur van uw nieuwe bolide. GEVERS DEYNOOTPLEIN 30, TEL.: 070-3512621. In de Holland Casino's kom je ogen tekort. voorhout gert-jan onvlee Vorig jaar speelde hij nog op za terdag, in de reserve derde klas se van de afdeling Leiden. Dit seizoen vertoont hij zijn kun sten in de tweede klasse zondag van de KNVB. De voetbalcarriè re van Marcel Luijnenburg (snel en tweebenig) verloopt opmer kelijk. Dat beaamt de 23-jarige Noordwijkerhouter. ,,Het is in derdaad allemaal wel een beetje vreemd gegaan", aldus Luijnen burg, die dit seizoen het recrea tieve eerste zaterdagteam van Foreholte verruilde voor het aanzienlijk prestatiever inge stelde vlaggeschip op zondag. Hoe is dat allemaal zo gekomen? ,,Dat is een heel verhaal. Ik heb vanaf mijn achtste bij WSB gespeeld. Heb daar in de mees te selectieteams gezeten, speel de regionaal met de B-junioren en werd twee keer kampioen met de A. Ik heb daarna nog een jaar in het eerste gespeeld, in de derde klasse, maar toen had ik het eigenlijk wel gezien. We besloten toen met een hele groep om op zaterdag in een vriendenteam te gaan voetbal len. Maar daar was volgens het bestuur van WSB geen ruimte voor. Ze zagen ons geloof ik ook liever niet uit de zondagselectie verdwijnen. Hoe dan ook, we moesten uitwijken naar een an dere vereniging. Dat werd Fore holte en daar hebben we nu nog altijd geen spijt van." Met andere woorden: jij dook vanuit de derde klasse KNVB in één klap naar de reserve vijfde klasse F? „Precies. Bij Foreholte wer den we het derde zaterdagteam. En dat speelde het laagste van het laagste. We werden toen wel kampioen, waarna we het eerste elftal werden. Wat weer niet zo gek was, want de meesten van ons groepje speelden bij WSB in het tweede en derde. Vorig jaar was het dus reserve derde klasse, nu spelen de jongens weer een klasse hoger, in 2A als ik het goed heb." Waarom ben jij daar niet meer bij? „Het ging vorig jaar hartstikke lekker. Vooral de laatste maan den. Je kent dat wel, drie, vier man passeren en dan een lekker passje. En scoren natuurlijk. In die periode kreeg ik, zoals je dat zegt, de kriebels. Ik wilde wel weer eens wat minder recreatief voetballen. Toen heb ik me dus aangemeld voor de zondag. Ik kreeg een plaatsje in de selectie en of ik het verder zelf maar wil de waarmaken." En dat is aardig gelukt? „Ik mag helemaal niet klagen. In de oefenperiode belandde ik in het eerste en daar ben ik niet meer uitgeweest. Dat verbaasde me zelf wel, moet ik zeggen. Ik had bij WSB wel altijd in selec tieteams gezeten, maar ik had er toch vier puur recreatieve ja ren opzitten. Ik zat weer snel in het goede wedstrijdritme, al zien de tegenstanders er tegen woordig anders uit. Jonger, minder buik en gespierdere beentjes, zeg maar. In de voor bereiding scoorde ik ook nog de goal in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Noordwijk, waardoor we met 1-0 wonnen. In de competitie maakte ik er als linkerspits ook twee. Nu sta ik trouwens met Fred Arroyo en Oscar Ligtvoet op het midden veld. Daar hoor ik toch meer thuis." Wat mogen we verder nog van jou en Foreholte verwachten? „De ploeg blijft in de tweede klasse. Voetbaltechnisch mogen we dan soms wat minder zijn dan onze tegenstanders, met in zet compenseren we veel. We hoeven dan ook van niemand bang te zijn. Ook niet van Roodenburg, als die wedstrijd morgen tenminste doorgaat. En wat je nog van mij kunt ver wachten? Dat ik me ook op dit niveau handhaaf. Zo langza merhand heb ik het idee dat ik ook wel in de tweede klasse thuis hoor. Ik geloof niet dat ik over twee jaar opeens besluit om het eens bij Noordwijk of zo ga proberen. Ik weet dat jon gens die van Foreholte daar naar toe gaan, vaak goed te recht komen. Maar ik zie het mezelf niet doen. Aan de andere kant: ik zag mezelf een jaar ge leden ook niet in Foreholte één op zondag voetballen." leiden rob onderwater Er is weer een fusie in de Leidse voetbalwereld op komst. Be stuursleden van FC Rijnland hebben in de afgelopen weken op persoonlijke titel toenade ring gezocht tot buurman Lei den. De zaterdagclub staat in principe niet onwelwillend te genover een fusie. Het bestuur van FC Rijnland heeft gisteren per brief de leden op de hoogte gesteld van de zorgwekkende toestand waarin de tweede bespeler van het complex De Morsch verkeert. FC Rijnland bestaat pas twee jaar. De club is een samensmel ting van Oranje Groen en ZLC. Na een vrijwel probleemloze start liep het ledenbestand snel terug. Momenteel heeft Rijn land 135 leden. Bij het ontstaan van de club schommelde het le denbestand rond de 300. „Je kunt dus stellen dat de fu sie is mislukt," schetst penning meester Ron van der Broek de zaken. „Rijnland is afgedaald naar het niveau van ZLC des tijds. Dat vormde geen enkele basis om door te gaan, want de vereniging kon door het gebrek aan leden de fikse financiële huishouding niet dragen." Datzelfde dreigt nu voor FC Rijnland. Het bestuur roept de leden op voor buitengewone le denvergadering op 5 januari. Daarin doet de clubleiding de leden een aantal voorstellen. „De meest serieuze is een fusie met Leiden," komt Van der Broek voor zijn mening uit. „Want de geschiedenis heeft ge leerd dat een fusie tussen twee kleine clubs, zoals Oranje Groen en ZLC, niets oplevert. We wil len aansluiting met een gezon de vereniging en dat is Leiden. Die club heeft jeugd en kader. Wij niet." Voorzitter Ed Immink staat niet onwelwillend tegenover de plannen van FC Rijnland. „Maar er is gesproken over het opgaan van Rijnland in Leiden, dus niet over fuseren. Dat wil ik wel even duidelijk stellen." Immink ziet duidelijk voorde len van een samensmelting met de tobbende buurman. Leiden kampt immers met een ruimte probleem. Met de twee terrei nen van Rijnland erbij is de der deklasser in een klap verlost van de problematiek rond de vel den. Leiden beschikt momen teel over 650 leden. Immink: „Wij hebben even plaatsgeno men in de wachtkamer. Het ini tiatief ligt nu bij Rijnland. Als de leden van die club met ons in zee willen, gaan we verder pra ten." Oltmans inventariseert hockeyselectie amstelveen anp De Nederlandse hockeyploeg heeft in Amstel veen de eerste van drie oefen wedstrijden tegen Frankrijk met groot verschil gewonnen. In de stromende regen werd het gis teravond in het Wagenerstadion voor vijftig toeschouwers 7-0. Een kwartier voor tijd zag het er geenszins naar uit, dat de score zo hoog zou oplopen. Toen was de stand nog pas 1-0 door een treffer in de 17ste mi nuut van Mare Delissen, door de nieuwe coach Roelant Olt mans uit Oegstgeest tot han gende spits omgevormd. Delissen gaf in de 55ste mi nuut opnieuw de juiste weg aan voor zijn ploeggenoten, die de 'hint' nu wel begrepen. De Franse doelman Florin moest in de slotfase nog vijf keer zwich ten voor inzetten van Brinkman (2), Veen, Pijpers en ausputzer Jazet, die in de laatste minuut de vierde strafcorner hoog in- pushte. Voor Oltmans betekenen de drie ontmoetingen met Frank rijk, dat sinds anderhalve maand in de Australiër John Be- stall een nieuwe coach heeft, een laatste gelegenheid zijn spelersgroep van 21 te inventa riseren. Morgen na de derde SCOREBORD BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE SCHAKEN 3. Gele kaart: Bos (Veenc wedstrijd wijst Oltmans tien spelers aan, die i king komen voor de trip van Nederland naar Pakistan. Daar worden in februari zes wedstrij den gespeeld in Islamabad, Ka rachi en Lahore. Drie keer is de Pakistaanse A-ploeg tegenstan der, even zo vaak wordt aange treden tegen Jong Pakistan. Oltmans kijkt echter al veel verder. Hij heeft de verdediging van de wereldtitel eind 1994 in Sydney als doel gesteld. „We zijn begonnen de speelwijze voor dat toernooi in te studeren. Met Delissen als de man vlak achter de voorhoede en sterk aanvallend ingestelde midden velders. Voordat we aan vaste spelpatronen toe zijn, zijn we een stuk verder. Zoiets kost veel tijd." Oltmans kan in verband met studie voorlopig niet beschik ken over geroutineerde krach ten als Bovelander, Van den Ho- nert, Poortenaar en Klein Geb- bink. Alleen laatstgenoemde is vermoedelijk wel beschikbaar voor de trip naar Pakistan. Bo velander en Van den Honert zijn mogelijk weer inzetbaar voor het toernooi om de Cham pions Trophy, dat begin juli in Kuala Lumpur wordt gespeeld. Richard Aggiss heeft besloten niet in dienst te treden bij de Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond. De in Perth wonende oud-coach van het Australische mannenteam liet het bestuur van de KNHB na enkele weken bedenktijd weten in eigen land te blijven. Aggiss kreeg in okto ber het aanbod voor de duur van tenminste twee jaar in Ne derland als technisch coördina tor op te treden. De bonds- coaches Oltmans (mannen) en Bert Wentink (vrouwen) waren van dat voornemen op de hoog te gesteld. BUITENL. VOETBAL FRANKRIJK: Paris SG - Marseille 0-1 BADMINTON E GRAND PRIX-CIRCUIT o Suprianto (Indo) - Susanto (I do) ib-12 tb-12, Liu (Chi) - Hall (Eng) 12-ib 15-10 15-10 Groep D: Kusuma (Indo) - Hoyer-Larsen (Den) 18-17 17-16, Bambang Suprianto (Indo) - Foo(Mal) 7-1517-15 15-8 Groep A: Susant. (Indo) - Lim (Zwe) 11-7 11-5 Groep b: Lee(ZKo) - Ye (Chi) 11-1 7-11 11-3 Groep c: Tang (Chi) - Magnusson (Zwe) 11-8 12-10 Groep D: Sarwendah (Indo) - Neder- gaard (Den) 11-6 11-5 INTERNATIONAAL TOERNOOI Groep A: Lutz (Dui) - Joesoepov (Rus) 1/2-1/2. Kmdermann (Dui) - Psakhis (Isr) 1/2-1/2. Hub- ner (Dui) - Lobron (Dui) 1/2-1/2. Bönsch (Dui) - Is (Dui 0-1. Knaak (Dui Eindstand: 1 Karpov 9 1/2 p DO 1 l Psakhis. Bönsch 6.6 Hub- mann.Knaiak4.il Wahls3 1/2. 12 Hertneck 3 Groep 8: Van der Wiel (Ned) Hickl (Dui) l-O. Bischoft (Dui) - Uhlmann (Dui) 1/2-1/2. Hort Schlosser (Dui) Vogt (Dui) - Brunner (Zwi)O- ainka (Dui) 1/2-1/2 n der Wiel, R.bli, Brunner 6 xt 6. 6 Uhlmann, Bischotl. 1/2.9 X.e Jun, Tischbierek 5. 11 12 Vogt 3 1/2 Eindstand: 1 SKILOPEN 2 Botvmov (Rus) 1 14 29,6, 3, v (Rus) 1.14 34,4, stand wcreldbe- ■rnov 240. 2 Ulvang 225. 3. Dahlie BIUARTEN RIEBAN0EN LANDENTEAMS beiro - Philipoom 0-2, Zweden - Beigie B 4-4 Blomdahl - Diehs 2-0, Nilsson - Philipoom 0-2 mre^setsk(5-4)tWee weds,"l<3pun,en danK"' Stand (wedstri)dpunten en partijpunten). 1 Zweden 2-8, 2 Portugal 2-6. 3 Beigie B 0-6 Groep B: Denemarken - Zwitserland 4-4 Carl- sen Niedenanöer 2-0. Korte Eller 0-2 De- sets?5-4) Dulfs'ia^d A - ZwtseHand 6*2'(eind stand) Rudolph - Niederiander 2-0, Aguirre - E fier 2-1 Stand: 1 Duitsland A 2-10. 2 Dene- n 2-4, 3 Zwitserland 0 6 Groep C C IJSHOCKEY Duus 0-1, 7 Mille 1-1. 14 larsen 1-2, 19 3, 27 Janssen 3-3. Sören Jensen 3-5. ren Jensen 4 6 (Dui) Toeschou- - Beigie Bettz» Marco van Basten moet onder het mes. De spits van AC Milan, gisteren voor de derde keer uit geroepen tot Europa's beste voetballer, ondergaat maandag een enkeloperatie. Hij dreigt daardoor twee maanden bui tenspel te staan. In St. Moritz is Van Basten gisteren onderzocht. De leiding van AC Milan bevestigde de noodzaak tot een ingreep. Het betreft verwijdering van kraak been. Vorige week speelde Van Bas ten één helft tegen Ancona. Morgen neemt de 28-jarige Van Basten in Parijs de 'Gouden Bal' in ontvangst. De prijs wordt uit geloofd door het blad France Football. Voor zijn aanwezig heid in Parijs heeft hij toestem ming gekregen van club-voor zitter Silvio Berlusconi, aan wie hij deze trofee opdraagt. Van Basten kreeg de onderscheiding ook al in 1989 en 1990. Vorig jaar kreeg de Fransman Jean- Pierre Papin de prijs. Van Basten: ,,Ik heb de eerste aan Joop, mijn vader, gegeven. De tweede staat in ons apparte ment in Milaan. De derde geef ik aan meneer Berlusconi, om dat ik hem als mijn tweede va der beschouw en hij er alles voor gedaan heeft dat ik mij als voetballer verder kon ontwikke ien." Met deze nieuwe onder scheiding is Van Basten op ge lijke hoogte gekomen met Jo- han Cruijff en de Fransman Mi chel Platini, die ook drie keer tot voetballer van het jaar werden uitgeroepen. De 29 voetbaldeskundigen uit heel Europa, die de jury vorm den, hadden een hoge pet op van het Nederlandse voetbal. Achter Van Basten eindigde Dennis Bergkamp van Ajax als derde. Alleen de Bulgaarse aan valler van Barcelona Hristo Sto- jtskov wrong zich tussen het Nederlandse tandem. De aankondiging van de uit slag gaf aanleiding tot hevige beroering bij de spelers van Barcelona. Daar was algemeen verwacht dat Stojtskov de on derscheiding zou binnenhalen. braken - Slroobanis 1-2 (6-15 15- 5 8- 15/1.035 en 1.206). Weijenburg - Koen Ceu- lemans 2 1 <15-13 13-15 15-10/1.162 en 1,027) Nederland wint dank/i| meer carambo les 159-138) Groep 0: Nede'land A Oosten- 8 5 15 15-9/1.944 en 1,777) Havenman* - sen 1-3. 24 Kruger 2-3. 27 Dan Jensen 3-4, 41 Sören Mollen 4-5, 57 Sören beid vechter s 350 Stra Slovenië 1-1 (0-0 1-1 0-0) 25. «ov 1-1 Scheidvechter Toesthouwers 100 Strafmmuten: Finland 6. Slovenië 6 Stand: 1 Denemarken 1 0(4-6)" 0 1. 28 tra Toesttv i. Slovenië 6 1.3 Sloven* 1-1 (1-1), 4 Nederland 1- -Sanc HOCKEY ZAALVOETBAL ERSTE DIVISIE: JSB-FV Snoekie 1 1, DR (artin Centrum 5 1, Brezan Ceverbo 5-3. J. il-JBS 4-1, Bai-Gooiland 3-3, Scagha-Hor 2-0. 57 Veen 3-0, 58 Bonk- 11 12 Gooiland 11-7 11-11 Scagha 66 11- 5

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23