Rijnsburgse Boys op de Braziliaanse toer I Sport Vrouwenteam geeft Oranje enige kleur WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 Valter Camello: de nieuwe troef van Arie Kurver RUNSBURC GUS V Als de heren in Zeist hun mede werking verlenen, dan danst Rijnsburgse Boys binnenkort de samba. Want Rijnsburg heeft sinds oktober zijn eigen Roma- rio. Valter is zijn naam, Valter Camello. Hij komt uit Sao Paolo in Brazilië. Voor de jaarwisseling hoopt Rijnsburgse Boys van de KNVB goedkeuring te krijgen, en dan zou de 30-jarige Valter (spreek uit Walter) Camello na de win terstop zijn opwachting kunnen maken in de elf van trainer Arie Kurver. In Rijnsburg koestert men de hoop dat de overschrij ving bij de bond op korte ter mijn wordt geaccepteerd. Vol gens Ed Bos, lid van de techni sche commissie van Rijnsburg se Boys, is aan alle formaliteiten voldaan. De Braziliaan Camello speel de vorig jaar rond de winterstop een wedstrijd voor het Amster damse FC Sloterplas - de voor ganger van De Zwarte Schapen dat onlangs wegens Financieel wanbeleid door de KNVB is ge royeerd - waarna hij wegens fa milie-omstandigheden in febru ari van dit jaar terugging naar Brazilië. Eén sterke troef met betrekking tot de overschrijving hebben de Rijnsburgers in ieder geval in handen. Camello is in oktober verhuisd naar Sassen- heim en heeft daar een werk kringgevonden. In Brazilië voetbalde Camello tot zijn 22ste jaar in de hoogste divisie van de staat Sao Paolo bij Palmeiras. Daarna werd hij twee keer verhuurd en uiteinde lijk verkocht aan San Bernado. In 1988 vertrok hij naar Sint Maarten, waar hij als profvoet baller actief was bij de Antilli aanse club Sparta. Op een vlucht van Brazilië naar Aruba - twee jaar geleden - ontmoette hij zijn huidige Ne derlandse vriendin, die toen nog stewardess was bij Air Hol land. Vorig jaar kwam hij enkele maanden naar Nederland, sinds eet ik veel." De vergelijking met Romario is in Rijnsburg al gemaakt. „Ie dereen verwacht van mij dat ik hetzelfde breng als Romario. We zijn allebei technische spe lers, maar toch ben ik een heel oktober heeft hij zich definitief andere speler dan hij. Romario i Sassenheim gevestigd. Het contact met Rijnsburgse Boys kwam op een eigenaardige manier tot stand. Jan Blanke- spoor, keeper van de Rijnsburg se zaterdag-eersteklasser, werd in een snackbar in Sassenheim benaderd door de eigenaar van het aanpalende zonnebankcen trum Beach-body, een kunst matig Copacabana in de Bollen streek. Hij vroeg of er voor een Braziliaan de mogelijkheid was om mee te trainen bij Rijns burgse Boys. Blankespoor stelde Camello voor aan Kurver, die al na één training in hem een goe de voetballer herkende. Camello, die vorig nog even op proef was bij AZ, voelt zich thuis in Rijnsburg. „Nederland bevalt me ondanks de kou goed. Ik heb geen reden om te Wagen. Door de spelers van Rijnsburgse Boys ben ik hartelijk ontvangen. Hun men taliteit spreekt me erg aan." Zaterdag maakte de Camello in de oefenwedstrijd tegen HBSS zijn debuut in de hoofd macht van Rijnsburgse Boys. Hoewel hij van origine een ver dedigende middenvelder is, is het de bedoeling dat Camello bij de geel-zwarten op het mid denveld een offensieve rol krijgt toebedeeld. Over zijn eerste op treden is hij tevreden. Hij scoor de zelfs één keer. „Kurver geeft me vertrouwen, dat is heel be langrijk. Ik weet echter dat ik beter kan. Ik mis wedstrijdritme en Ben nu zes kilo boven mijn normale gewicht. Door de kou DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 161414 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. n Den Haag zijn Arnold in der Poel (1000 meter) i Jeroen Straathof (3000 meter) gewestelijk kampioen 1 geworden. Judith Straathof, Jo- landa van Goozen en Yvonne van Schie pakten in hun catego rie eveneens een titel Data be kerwedstrijden: zaterdag 19 de cember: Quick - Quick Boys, Rijswijk - Katwijk. 16 januari: FC Lisse - VUC. 17 januari: DOSR - VCS. Bij de derde wedstrijd van de shorttrackjeugdcompeti- tie in Utrecht kwamen de leden van IHCL uit Leiden tot de vol gende prestaties: junioren C (meisjes): 1. Melanie de Lange, 2. Maureen de Lange, 3. Eline Bavius; junioren C (jongens): 2. Derk van Berkel, 3. Harold Jan sen; junioren B (meisjes): 1. Ni- coline Ravensbergen, 2. Carine Slingerland; junioren B (jon gens): 1. Martijn van Es, 4. Dick van Goozen De directie Sport en Rekreatie Leiden houdt in samenwerking met ski-school Duinrell een cursus skiën en langlauf voor beginners en ge vorderden. De eerste les is op zondag 3 januari 1993. Voor in lichtingen bel 071-315601 (Aad van der Luit) De wielervereni ging De Bollenstreek heeft niet ingeschreven voor de promotie competitie van de KNWU. Een samenwerkingsverband met WV Zoetermeer kwam ook niet van de grond Wielerclub PWZ Emmen is zijn hoofdsponsor Finplan kwijt. Het bedrijf dat veel aan sponsoring deed is fail liet De wielerploeg TVM gaat de komende drie jaar op Gazel le-fietsen rijden. Voorheen reed de profploeg op Italiaanse fiet sen De vrouwenzaalvoetbal team van de afdeling Leiden kreeg in Haarlem een 11 -2 ne derlaag te slikken Op 1 augus tus 1993 moet in Amsterdam worden begonnen met de bouw van het nieuwe voetbalstadion De wielerverenigingen De Bol lenstreek en Swift/Casba hou den in januari 1993 een geza menlijke veldritcompetitie Noordwijk kiest op 2 januari in Hotel Oranje de sportman- /vrouw/team van het jaar De Leidse voetbaljeugd onder de 15 jaar speelt op dinsdag 15 de cember om 19.00 uur in Koude kerk tegen de afdeling Haarlem. Een dag eerder komt de jeugd onder de 14 jaar bij SJZ in het veld tegen Amsterdam Na lan ge tijd bezocht in het afgelopen weekeinde weer eens een groot aantal mensen (600) de korfbal- staat er om doelpunten ken. Dat is in Brazilië overigens normaal. Daar krijgt iedere spe Ier een specifieke taak, terwijl ir Nederland het collectief erg be langrijk is. Ik heb daar geen moeite mee. Ik ben als midden velder gewend om veel te lo pen." Rijnsburgse Boys staat menteel onderaan in de eerste klasse A. Volgens Camello ech ter niet lang meer. „We hebben een goede ploeg en we gaan omhoog. Dat verdienen we. Ik hoop dat ik daaraan kan bijdra gen." Valter Camello: „Ik ben nu zes kilo boven mijn normale ge wicht, door de kou eet ik veel." FOTO HENK BOUWMAN HOOFDDORP «ANP In donkere tijden bezorgt het nationale vrouwenteam de armlastige Nederlandse tafel- tennisbond nog enige kleur. Met de ploeg van bondscoach Jan Vlieg kan de NTTB bij po tentiële geldschieters pronken. Het mannenteam daarentegen helpt niet echt mee in de drif tige zoektocht naar een nieu we hoofdsponsor, die de sectie topsport het komend jaar voor een ingrijpende korting op het budget moet behoeden. Tij dens de dubbel-interland in Hoofddorp voor de Europese liga lagen de prestaties van de vrouwen- en mannenploeg opnieuw mijlenver uiteen. Het team van Bettine Vries- ekoop was in de veel te koude sporthal 'Het Spectrum' op permachtig tegen Frankrijk: 4- 1. Mirjam Hooman, tegen woordig met modern kapsel, bestreed de lage temperatuur aan de kant opzichtig met dik ke wanten. De mannenploeg had in de eerste degradatiewedstrijd te gen Engeland geen enkel ver weer: 0-4. De return op 12 ja nuari is nog slechts een forma liteit. Daarna speelt Nederland waarschijnlijk tegen Hongarije (23 februari en 2 maart), met als inzet één plaats in de hoog ste Europese divisie. Het vrouwenteam boekte de derde zege in de vierde wed strijd van Groep A. Eerder werd alleen van Duitsland ver loren (3-4). Het laatste groeps- duel in en tegen hp« laagge klasseerde Engeland 26 janu ari) mag evenmin pioblemen opleveren. Een misstap van concurrent Duitsland maakt voor Oranje de weg vrij naar de finale, waarin tegen de win naar van Groep B moet wor den gespeeld. wedstrijden in de Leidse Vijf Meihal. Gaan oude tijden herle ven? Zeilster Dorien de Vries is winnaar geworden van de Con- ny van Rietschotentrofee 1992* Zondag 20 december de 16de Kerst Halve Marathon van AV Holland in Zoeterwoude. Op dezelfde dag de Ten Miles in Den Haag. Daar komen ook scholieren en wheelers aan de start De fusie tussen de Leidse korfbalclubs KZ Leiden en Ons Eiland is per 1 januari 1993 een officieel feit Lies Patijn is bij hockeyclub LOHC als secretaris opgevolgd door Marijke Coulier. Anneke Nube (benoemd tot lid van verdienste) kreeg bij de jeugd in Joly Drok een opvolg ster Het merk Giant gaat een miljoen gulden pompen in een Belgische amateurwielerploeg Voetbaltrainer Jaap Pos vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Nicolaas Boys (Nieuwveen) Zaterdag 12 december een na tionale marathonschaatswed strijd om de Keijzerscup in Den Haag. Aanvang 19.30 uur. In de ze wedstrijd kan Richard van Kempen het legendarische re cord van Dries van Wijhe ver breken Eveneens op zaterdag 12 december een regionale veldrit bij Avanti in Alphen Een opmerkelijk huwelijk in de atletiek. Op vrijdag 11 decem ber om half vier stappen Regina van Duijn en Jan-Dirk Hazele- ger in Katwijk in het huwelijks bootje De beroepszaak van voetbalclub De Zwarte Schapen wordt op 15 december behan deld De loting voor de vierde ronde van de basketbalbeker is bekend. BS Leiden speelt uit te gen Binnenland en BV Lisse ontvangt Goba De deelnemers aan de 11 de Haarlem basketbal- week van 26 december tot en met 3 januari zijn: West End Adelaine (Australië), Hapoel Ei- lat (Israël), Canoe Jeans EBBC, High Five America, Nigeria en Commodore Den Helder Za terdag 12 december worden tumwedstrijden gehouden in de Klaverhal te Zoeterwoude. Deel nemende clubs zijn Groen Wit (Leiden), Nieuw Brunhilde (Lei den), Wilskracht (Alphen) en SJZ (Zoeterwoude). De beste turnsters mogen meedoen aan de grote KNGB-finale Joop La- mers stopt na vier jaar als jeugdvoetbaltrainer bij Lugdunum. Lamers wil weer se nioren gaan trainen De uitrei king van de Sportprijzen van Leiden staat gepland op vrijdag 8 januari 1993 De voetbalvere niging Leiden houdt op maan dag 28 december het jaarlijkse jeugdtoernooi om de Ad Dusee Beker Een dag eerder wordt in de Groenoordhal de Nederland se politiekampioen zaalvoetbal LPSV gehuldigd.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25