'Liever vee dan een geluidswal' Wassenaar hoopt op uitbreiding bedrijfsterrein akkoord verhuizing p&p Voorschotenaren: Leidseweg moet woonbuurt blijven Regio Leiden Koffiedrinken met wethouder in Voorschoten PvdA Oegstgeest niet blij met raadhuisdebat Voorschoten beperkt aantal speelautomaten Zoeterwoude verwijt Leiden hoge afvalkosten 'Strand heeft een soort Piet Rambergen nodig' WUtNbUALi y DfcLtMBbK V&Z REDACTIE MIEP DE CRAAFF LIESBETH B Bromfietsster gewond bij aanrijding oegstgeestEen 17-jarige bromfietsster uit Voorhout is vanoch tend gewond geraakt bij een aanrijding op de Oegstgeester Haarlemmerstraatweg. Het meisje reed over het fietspad parallel aan de Haarlemmerstraatweg, toen een 43-jarige automobilist uit Rijnsburg de gemeentewerf wilde inrijden. Die zag het meisje over het hoofd. Zij is met lichte verwondingen naar het Acade misch Ziekenhuis in loeiden overgebracht. Man rijdt 130 op Rijksstraatweg wassenaar Een 35-jarige automobilist uit Maarn is gisteravond aangehouden op de Wassenaarse Rijksstraatweg omdat hij 130 kilometer per uur reed, waar hij niet harder dan 50 mag rijden. De man bleek ook te veel alcohol te hebben gedronken. De poli tie heeft zijn auto in beslag genomen. Botsing bij verkeerslichten Rozenweg wassenaar Bij de verkeerslichten op het kruispunt van de Was senaarse Rijksstraatweg en de Rozenweg is vanmorgen een au tomobilist op een voorganger gebotst. De 33-jarige Alkmaarder zag te laat dat de 32-jarige automobilist uit het Noordhollandse Wervershoof vlak voor hem remde. De botsing veroorzaakte al leen materiële schade. De brandweer moest de gelekte olie van het wegdek spoelen. Koopzondag in Winkelhof In het Leiderdorpse winkelcentrum Winkelhof zijn zondag 13 december de winkels geopend. Vanaf 11.00 uur kun nen daar kerstinkopen worden gedaan. Bovendien is er in de ga lerijen een kerstmarkt. voorschoten caroline van overbeeke 'Op de koffie' bij de wethouder van Voorschoten, Mieke Breu- nesse. Dat kan vanaf aanstaan de 12 december vier zaterdagen lang. De wethouder cultuur, welzijn en emancipatie komt dan op verzoek langs bij Voor schotenaren: gewoon thuis of in een buurthuis. Wat wil ze? Kof fie drinken en praten over pro blemen in de straat, de wijk of zomaar over de ideeën die leven onder de mensen in Voorscho- De bedoeling van de koffiebij- eenkomsten is de burger meer te betrekken bij de politiek en dan natuurlijk het liefst bij die van de sociaal-democraten. De kloof tussen beiden moet klei ner worden, zo vindt de PvdA. Secretaris van de plaatselijke PvdA, Dirk Haaksman, ontkent dat de koffiebijeenkomsten in Voorschoten zijn ingegeven door de crisis waarin de partij landelijk verkeert. Het idee komt niet uit de koker van partijvoorzitter Felix Rotten berg, zegt de Voorschotense PvdA'er. „Er is natuurlijk wel beraad in de partij over het contact met de burger. En er zijn nieuwe dingen bedacht om de burger te bereiken en de afstand te ver kleinen. Maar wat wij willen, zijn kleine huiskamer-bijeen komsten ontdaan van alle poli tieke rim-ram. Het is niet alleen voor Voorschoten hard nodig maar voor alle PvdA-afdelingen. Ja, voor alle politiek partijen is contact met de achterban hard nodig", aldus Haaksman. Volgens Haaksman is het idee voor de koffiezaterdagen toch ook ingegeven door de nade rende verkiezingen voor de ge meenteraad in 1994. „De ver kiezingen staan niet voorop maar spelen wel mee. We ho pen natuurlijk wel dat de de grotere betrokkenheid van de burgers bij de politiek, en de PvdA in het bijzonder, ook tot uiting komt als mensen gaan stemmen." De PvdA-secretaris verwacht overigens niet dat het storm zal lopen de komende zaterdagen. „We denken niet dat het zó druk zal zijn, dat we moeten gaan selecteren. Dat is toch meer een luxe-probleem. Maar als dat gebeurt, zullen we waar schijnlijk selecteren op volgorde van binnenkomst." Voorschotenaren kunnen voor een afspraak met wethou der Breunesse bellen met D. Haaksman, tel 071-318198. De wethouder heeft de zaterdagen 12 december, 19 december, 18 januari en 25 januari tussen 10.00-15.00 uur haar agenda vrijgehouden voor de koffiebij- eenxo Wethouder M. Breunesse. oegstgeest antoon koch correspondent De PvdA in Oegstgeest is niet te spreken over de informatieve bijeenkomst 10 november waar Oegstgeestenaren hun mening konden geven over de toekomst van het raadhuis. Fractievoor zitter F. Wegman is met name gevallen over de hardheid van de discussie en het boe-geroep in de zaal, zo liet hij gisteravond tijdens de ledenvergadering van de PvdA weten. „Kunnen wij niet tussen nu en de uiteindelijke beslissing ar gumenten uitwisselen zodat wij gezamenlijk naar een beslissing Achthovenerweg weer opengesteld leiderdorp/runeveld De Achthovenerweg tussen Lei derdorp en Rijneveld gaat op 15 december weer open voor door gaand verkeer. Gedeputeerde T. Jansen van de provincie Zuid- Holland opent de weg, die ruim een jaar niet kon worden ge bruikt. Voor de feestelijke her opening wordt de Achthovener weg en de Hondsdijk in Rijne veld tussen 15.00 en 17.00 uur tijdelijk afgesloten. voorschoten De gemeente Voorschoten gaat het aantal speelautomaten in plaatselijke horecagelegenhe den beperken. Daarmee wil de gemeente een poging doen om het gokverslavingsprobleem te rug te dringen. In plaats van de nu toegestane drie speelauto maten, mogen Voorschotense cafés, kantines, snackbars en restaurants in de nabije toe komst nog maar één speelauto maat in huis hebben. Tijdens een gisteren gehou den commissievergadering bleek dat de Voorschotense po litiek het tot dusver gevoerde beleid veel te ruim vindt. De meeste fracties wilden aanvan kelijk zelfs nog een stapje verder gaan dan het voorstel van het college, dat één automaat per gelegenheid adviseerde. Zo vroegen de fracties zich af of er niet een algeheel verbod op speelautomaten in snackbars moet komen om de jonge be zoekers van het gokken met au tomaten te weerhouden. De leden van de commissie waren het echter met burge meester Cannegieter eens, dat die stap na nadere studie alsnog kan worden overwogen. Bij voorbeeld als er meer bekend is over de omvang van het gok- probleem in Voorschoten. Poli tie noch gemeente weten nu of er in Voorschoten sprake is van een alarmerende situatie, aldus Cannegieter. Ook wil de burge meester kijken hoe het speelau- tomatenbeleid er in andere ge meenten uitziet, en wat de erva ringen ermee zijn. Overigens wil de gemeente de beperking van speelautomaten geleidelijk invoeren. Dat bete kent dat horecagelegenheden met drie automaten, een jaar lang een vergunning kunnen krijgen voor twee automaten. Na dat jaar moeten ze terug naar één automaat. Informatieavond over uitbreidingsplannen bloemenveiling Flora „Moeten wij blij zijn met die geluidswal? We hebben al tijd de polder in kunnen kijken. Ik zie dan toch liever vee lopen", mokte J. Turk, bewoner van de Oegstgeestse wijk Buitenlust gisteravond tijdens de informatiebijeenkomst over de uitbreiding van de bloemenveiling Flora. oegstgeest marieta kroft Volgens wethouder H. Rijks mo gen de Buitenlust-bewoners in derdaad blij zijn. „En anders moet u niet in een land gaan wonen waar tientallen jaren ge leden nog acht miljoen mensen woonden, terwijl dat er nu 15 miljoen zijn. Mensen die alle maal willen eten en op tijd een bakkie koffie willen drinken", sneerde Rijks in de richting van Turk. Turk was een van de tiental len bewoners van de wijk Bui tenlust die gisteravond naar het buurthuis De Kratong waren ge komen om eens wat meer te horen over de uitbreidingsplan nen van de Flora. Uit de vele vragen die onder meer naar de wethouder maar ook naar Flo ra-vertegenwoordiger J. de Mol werden afgevuurd, bleek de angst voor nog meer lawaai en de oprukking van lelijke gebou- Dat het Rijnsburgse bedrijf in de toekomst meer hallen wil bouwen in de richting van de wijk Buitenlust, staat vast. Voor dat het bedrijf haar gang kan gaan, moet echter het bestem mingsplan van het betreffende gebied worden gewijzigd. Om dat Flora met haar uitbreidin gen de gemeentegrens moet passeren, is het bestemmings plan een zaak van de gemeente mingsplan worden dan wel voorwaarden opgenomen waar aan Flora moet voldoen om ex tra herrie en uitzicht op lelijke hallen te voorkomen. Op grond van een akoestisch onderzoek dat door het adviesbureau Van Dorsser is uitgevoerd, moet daarom een geluidswal tussen de Flora en de woningen wor den geplaatst. Een scherm met een hoogte tussen de zes en acht meter, zo kregen de Bui tenlust-bewoners gisteravond te horen. Om het geheel te ver fraaien, wordt voorts in het deel tussen het scherm en de wonin gen een sloot en een parkje Een concept-overeenkomst tussen Flora en de gemeente komt in februari ter sprake in de betreffende raadscommissies. Het is de bedoeling dat de raad op 11 maart de overeenkomst vaststelt. De bewoners van Bui tenlust wordt dan nog diverse keren de mogelijkheid geboden om de plannen van Flora te dwarsbomen. Ze kunnen name lijk in beroep gaan wanneer het bestemmingsplan bij de ge meente en bij de provincie ter inzage ligt. Als uiteindelijk het bestemmingsplan wordt vastge steld, de Flora hoopt eind 1993, kan een bouwvergunning en een hinderwetvergunning aan vragen. En ook dan kan er weer bezwaar worden gemaakt. toegroeien", stelde hij voor. „Ik hoop dat praten tot iets leidt. Doordrammen van beide kan ten leidt tot niets." Wethouder A. Kohlbeck: „Het niet zo mag zijn dat de bood schapper die het slechte nieuws brengt, wordt opgebracht." De bijeenkomst gisteravond werd ook bijgewoond door een aantal Oegstgeestenaren die hun ver ontrusting over de gang van za ken lieten blijken. Kohlbeck stelde uiteindelijk voor om een 'politiek café' te organiseren over de kwestie: nieuwbouw of verbouwing van de Jelgers- makliniek en de bestaande huisvesting aan het Wilhelmi- napark. 'Geen nieuwe linkse partij in Oegstgeest' oegstgeest antoon koch medewerker Het bestuur van de PvdA in Oegstgeest laat door een specia le commissie uitzoeken wat de mogelijkheden zijn voor een ge zamenlijke lijst met Groen Links. Het idee voor een com pleet nieuwe progressieve partij in de gemeenteraad, is door de PvdA-leden afgewezen. Dat bleek gisteravond tijdens de le denvergadering van de plaatse lijke sociaal-democraten. Beide politieke partijen heb ben enige weken nagedacht over een complete fusie en de oprichting van een totaal nieu we progressieve Oegstgeester partij, maar dat idee nu defini tief laten varen. Volgens PvdA- fractievoorzitter F. Wegman zijn de leden niet voor 'het verlies van de identiteit'. „We maken deel uit van een landelijke organisatie de PvdA en daar willen we niet uitstappen. Want wie of wat ben je dan? Dat is niet duidelijk. Waar we wèl over willen naden ken, is het voeren van een geza menlijke lijst en een gezamen lijke programma met Groen Links. Maar dan wel met be houd van de eigen identiteit van de beide partijen." De PvdA wil de volgende le denvergadering op 8 februari een besluit nemen over de eventuele samenwerking met Groen Links. Ondanks een forse tegenslag, blijft de gemeente Wassenaar optimistisch over de kans om op militair gebied haar bedrij venterrein te mogen uitbreiden. Het verzoek van de gemeente Wassenaar om een lap grond van Defensie bij het huidige be drijventerrein aan de Maaldrift te betrekken, is onlangs door gedeputeerde staten (GS) van de provincie Zuid-Holland afge wezen. De gemeente hoopt nu dat GS terugkomen op hun be slissing, nu ze gisteren de loca tie met eigen ogen hebben ge zien. Al enige tijd pleit Wassenaar bij de provincie voor uitbreiding van het bestaande bedrijventer rein aan de Maaldrift. De ge meente Wassenaar wil bedrij ven verplaatsen die in het dorpscentrum, bijvoorbeeld vanwege overlast, op een schopstoel zitten. Alleen zijn de Wassenaarse bedrijventerreinen vol. De plek die Wassenaar voor uitbreiding in gedachten heeft, een lap grond van ruim 2,5 hec tare, maakt deel uit van een ruim twintig hectare groot mili tair terrein. Dit wordt onder meer gebruikt voor de opslag van munitie. De provincie heeft onlangs la ten weten dat zij Wassenaar niet tegemoet wil komen. Het verplaatsen van de munitie zou te veel geld kosten. Bovendien vindt de provincie dat de 'buf ferzone' waarin de locatie in kwestie ligt, groen en open moet blijven. Toezeggingen van de gemeente Wassenaar om rondom het toekomstige bedrij venterrein struiken en bomen te planten, mochten niet baten. De gemeente Wassenaar werpt tegen dat het beoogde terrein slechts een klein deel vormt van de bufferzone. Het terrein is bovendien al bebouwd met panden van defensie en zou er alleen maar op vooruit gaan als er rondom groen wordt geplant. Verder voert de ge meente aan dat de opslag van munitie op het terrein nodig eens weg moet. Het gebied zou vanwege de munitie onveilig zijn: een ware 'gevarenzone', al dus de gemeente. „Een domper voor het ge meentebestuur", noemt een woordvoerder van de gemeente Wassenaar de afwijzing van de provincie. Maar desondanks is het college optimistisch ge stemd, laat diezelfde woord voerder weten. Alle hoop is ge vestigd op het werkbezoek dat GS gisteren aan Wassenaar brachten. Nu GS de locatie zelf hebben gezien, zullen ze besef fen dat het met de gevreesde aantasting van de bufferzone zo'n vaart niet loopt, hoopt de gemeente. katwijk annet van aarsen De directie van de Katwijkse ha- ringhandel Parlevliet Van der Plas heeft gisteren in grote lij nen overeenstemming bereikt met het personeel van de afde ling visverwerking en de ver- voersbond CNV over de voor waarden waaronder de werkne mers in Harderwijk verder wil len werken. Dat zegt C. van der Plas, die namens de bond de onderhandelingen over verhui zing naar Harderwijk heeft ge volgd. P&P kondigde een paar weken geleden aan dat de Kat wijkse vestiging op het hoofdkantoor na compleet zou worden afgestoten. zoeterwoude jan de v Per touringcar wordt het college van gedeputeerde staten rondgeleid langs onder correspondent Zoeterwoude verwijt Leiden dat de reinigingsrechten volgend met ruim 115 gulden per wo ning stijgen. „Leiden heeft ons beloofd dat door de gescheiden inzameling het huisvuil goedko per zou worden. Nu kan die ge meente de zaak ineens niet aan en komt ze met een gigantische tariefsverhoging", oordeelde M. de Lange van Progressief Zoe terwoude. Zij wilde de reini gingsrechten niet verder verho gen dan met de 40 gulden die al was afgesproken. De WD wilde de tarieven juist nog verder ver hogen. „Twintig gulden meer zodat de burgers 95 procent van de werkelijke kosten betalen. Mensen zijn nu eenmaal beter te motiveren, als ze het in hun portemonnee merken Zoeterwoude is bij het opha len van huisvuil afhankelijk van Leiden. Leiden heeft volgens wethouder R. Hogenelst de kos ten van de gescheiden afvalver werking verkeerd ingeschat. „Het werken met de containers vraagt meer werk dan Leiden dacht. Maar particuliere afval- ophalers vragen ongeveer de zelfde prijs als Leiden." Als troost voegde hij eraan toe: „Ondanks deze enorme verho ging hebben wij op dit gebied een van de laagste tarieven in de regio." voorschoten judy nihof noordwuk „Geen strenge controleur die namens de gemeente Noord- wijk gaat kijken of de paviljoen houders zich aan de regels hou den, maar een gezellige Piet Bambergen-achtige figuur". Met deze profielschets gaf W- D'er J. van Eyken gisteren tij dens de commisie toerisme aan hoe hij de functie -van strand- meester in Noordwijk in de toe komst inhoud wil geven. De liberaal trok daarmee par tij voor de ondernemers op het strand, die al herhaaldelijk heb ben laten weten bijzonder onte vreden te zijn over de manier waarop de strandmeester in Noordwijk functioneert. De strandtenthouders zien de man meer als een spion van de ge meente en niet, zoals de bedoe ling is, als een aanspreekpunt op het strand. Een aantal bewoners van het noordelij ke gedeelte van de Leidseweg in Voor schoten wil dat de gemeente een halt toeroept aan de toename van de vesti ging van bedrijven in hun straat. Dat blijkt uit een brief aan de gemeente waarin bewoners hun ongerustheid ui-' ten over de voorgenomen bouw van een grote berging aan de Leidseweg. Ze vrezen dat het nieuwe pand als be drijfsruimte wordt gebruikt. De bewoners vinden dat bedrijven niet thuishoren in hun woonbuurt. Er zitten er bovendien nu al te veel, me nen ze. En ze ergeren zich aan de rom melige aanblik rondom die bedrijven. In de brief aan de gemeente wijzen de bewoners er op dat bedrijfsmatige acti viteiten zoals de opslag van materia len elders, bijvoorbeeld op een be drijventerrein, moeten plaatshebben. Directe aanleiding voor de ongerust heid is de aanvraag van een bouwver gunning voor het pand op nummer 393. De nieuwe bewoner is een Voor schotense aannemer, Stam, die op zijn terrein een stenen berging wil bouwen van vijftig vierkante meter. Niet be paald het formaat van een gewoon schuurtje, vinden dé bewoners. Ze ver moeden dat Stam de berging als be drijfsruimte gaat gebruiken. Stam zelf verwijst de vermoedens van de bewoners naar het rijk der fabe len. „Hoe komen ze erbij. Er komt he lemaal geen bedrijf in. Het gaat om een gewone berging". Stam vermoedt dat een aantal bewoners niks beter te doen heeft en daarom de wildste verhalen de wereld instuurt. „Ik hoorde al dat er wordt rondverteld dat er een loods komt. Dat is gewoon niet waar." Wat Stam ook zegt, de bewoners zijn er niet gerust op. Eerdere ervaringen hebben hen achterdochtig gemaakt. „Stam heeft al enkele jaren een ander pand aan de Leidseweg in gebruik. Een oude boerenschuur, waarin bedrijfs goederen worden opgeslagen en ma chines worden gestald. Minder waar devolle materialen worden al sinds jaar en dag links en rechts van de opstal ge deponeerd, en nooit opgeruimd", al dus een van de bewoners. En als de dag van gisteren herinnert bewoner A.L Degenaar zich nog de komst van een rioolservicebedrijf. „De eigenaar kocht een pandje aan de Leidseweg en binnen twee weken stond er een houten keet naast. Erom heen is het een bende". Degenaar heeft niets tegen de man persoonlijk, verzekert hij. „Het is een beste man, hoor. daar niet van. Werkt ongetwijfeld heel hard." Maar Degenaar vindt de keet geen gezicht. „Ontsierend voor de omge ving". Volgens een woordvoerder van de gemeente hoeven de bewoners niet zo bang te zijn dat de boel uit de hand loopt. „Er zit een woonbestemming op het terrein, dus een bedrijf, vestigen mag niet. De gemeente moet daarop toezien". De woordvoerder verwacht overigens dat de welstandscommissie zich nog zal beraden over de omvang de nieuwe berging. „Want die wordt toch wel erg groot. Want wat is nou de omvang van een gemiddelde schuur: toch niet meer dan pakweg twaalf vier kante meter?"

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18