NOVO pakt eerste punt Forescate baas over Roomburg Noordwijk loopt verder uit op Leidse studenten I* AZC loopt de wintertitel mis Sport Zijl niet op schema DAC bekert verder MAANDAG 7 DECEMBER 1992 Alecto leeft zich uit tegen Aeolus LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers va hebben gistermiddag revanche genomen op streekgenoot Roomburg (0-2) dat eerder in de competitie de sterkste was. Lijstaanvoerder AJecto leefde zich met zeven treffers tegen één uit in het derde-klasseauel met Aeolus. LOHC verloor weliswaar met 1-2 van Push, maar was zeker niet de mindere van de veel ho ger op de ranglijst bivakkerende opponent uit Breda. Push ging met voorsprong de rust in na een in de dertigste minuut afge ronde aanval. Drie minuten na de pauze bracht Hans Dullaert Leiden op gelijke hoogte met een schot uit een strafcorner. Op dezelfde manier kwam Push een minuut later aan de win nende treffer. Coach Cees Kop pelaar besloot hierna achterin één op één te spelen. Dit leidde wel tot een grotere druk op Push, maar niet tot doelpunten. Na een uitgebreid oefenpro gramma wil staartploeg Leiden na de winterstop beter uit de verf komen. Genoegdoening was er dit keer voor Forescate dat met 2-0 van Roomburg won. In de eer ste ontmoeting zegevierden de Leidenaars nog met l -0. Aan de Van Vollenhovenkade in Leiden kwam Forescate al na vier mi nuten op voorsprong door een prachtige backhand-push van Reinoud de Haas uit een straf- cornersituatie. Forescate ver kreeg voorts een voortdurend veldoverwicht door vlot combi natiewerk en troefde de Leide naars af met beter positiespel. Roomburg had weliswaar middenvelder Oskar Snijders na een blessureperiode weer in de gelederen, maar die was nog onvoldoende 'scherp' om ge vaar te stichten. De Leidse aan vallen smoorden veelal na te veel loopwerk. Forescate had nog pech met schoten die net naast belandde. Roomburg ver diende in het eerste deel maar één strafcorner die keeper Fer dinand van Loon liggend keer de. Aanvoerder Wouter Eiken hout, ook trainer van Forescate, ging zijn jonge ploeg voor in naid werken en strooide met af gemeten passes. Roomburg had vroeg in de tweede helft nog ge luk toen De Haas voor open doel mis sloeg op een voorzet van Eikenhout. De tweede Voorschotense treffer kwam ook voort uit een strafcornersituatie. Na tien minuten legde Eiken hout de bal 'op een presenteer blaadje' voor Gert Jan Egberink die de toch goed keepende Wietze Engelsman met een ho ge push kansloos liet. Mogelijk heden op een tegendoelpunt uit een vijftal strafcomers waren aan Roomburg, ook al door een gebrek aan variatie, niet be steed. In Rotterdam zegevierde Leidse Studenten met 4-0 over Tempo '34. Na een fraaie com binatie maakte Jeroen Weidema vlak voor rust de openingstref fer. Hoewel het eerste deel gelijk op ging, was er na de rust een volledig overwicht voor de Leid se ploeg. Steven Kuik vergrootte dan ook snel de voorsprong na een voorzet uit een vrije slag. Treffers van Steven van Rand- wijck en Houdain Beekhuis volgden. Noordwijk dolf bij Hilversum het onderspit met 1-3. Hoewel beide ploegen flink wat kansen creëerden leverde het eerste deel geen goals op. Aan het be gin van de tweede helft opende Hilversum de score uit een strafcorner. Twee minuten later breidde Hilversum met een priegeldoelpunt de voorsprong uit. Met een schitterend lobje over de keeper bracht Erno Lok horst Noordwijk terug in de wedstrijd. Door met veel risico te spelen verwaarloosde de Noordwijkers de achterhoede, wat Hilversum bestrafte met nog een goal. Op eigen veld overtuigde Alecto tegen Aeolus: 7-1. Door aanvankelijk veel spelers ach terin te houden, probeerde Aeo lus de aanvallen van het Leider- dorpse team te storen. Een ver zilverde strafbal van Hugo Kra nenburg in de eerste helft on dermijnde het zelfvertrouwen van de Rotterdamse tegenstan der. Het overwicht van Alecto werd dan ook telkens groter. De ruststand was 3-0 na treffers van Eric Kruis en Edwin Graves- tein. Na de doelwisseling teken de de suprematie zich af in doelpunten van Kruis (hattrick) en Winand Hacker. Aeolus red de in de slotfase de eer met een reboundgoal. Tam Alecto deelt de punten met Breda LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER In een aanvankelijk tamme wedstrijd moesten de hockeysters van Alecto in de slotfase Breda naast zich dulden: 1 - I. Noordwijk is door de 5-0 zege op Muiderberg steviger op kop gekomen in de derde klasse. Het in dezelfde klasse op de tweede plaats staande Leidse Studenten stelde teleur met een 1-0 nederlaag tegen Terriers. De teleurstelling bij Alecto na het missen van een prachtkans op een vroege treffer voor Alecto (na een halve mi nuut) leek lange tijd verlammend te werken. Sylvia Karres onderschepte knap en werkte samen met Tessa van Dijk die net voorlangs het lege doel schoof. De samenwerking in de Lei- derdorpse ploeg was niet overtuigend: er werd nauwelijks vrij gelopen. Voor de doelwisseling waren er toch kansen voor Alecto met vier korte corners, waar echter niet uit werd gescoord. Een hartig woordje van interim-trai ner Wout van der Meulen in de rust droeg bij tot meer felheid en de voor sprong voor Alecto na zeven minuten in het tweede deel. Lydian Mentink schoot in tweede instantie raak uit een strafcorner: 1-0. Breda, dat de eerste ontmoeting verloor met 1-0, liet zich niet onbetuigd en ging op zoek naar de gelijkmaker. Zo'n tien minuten voor tijd had Breda succes met een keihard schot van Florence Loos op de kop van de cirkel: 1 -1Alecto zette nog alles op alles voor de volle winst, maar had geen succes. In de eerste klasse B behaalde thuis ploeg LOHC een 3-2 zege op Alliance. Leiden had aanvankelijk moeite met het sterke verdedigende spel van de opponent uit Heiloo. Na twintig minu ten opende Ellen Palm toch de score na het uitspelen van zowel de ausput- zer als de keepster. Uit een veldsitua- tie kwam Alliance tien minuten later langszij. Na rust bediende Sophie van Hoytema Henriëtte Smit die scoorde met een tip-in: 2-1Enige tijd later ver grootte Palm de marge door een straf bal te verzilveren. Alliance kwam met een reboundgoal uit een korte corner terug in de wedstrijd, maar was niet bij machte om langszij te komen. In Amsterdam ging koploper Fores cate met 1-0 ten onder tegen staart ploeg AMVJ. Het Voorschotense team ging mee in het langzame spel van AMVJ en kreeg geen grip op de wed strijd. Na een kwartier in de tweede helft koos Forescate-keepster Marije Hennus de verkeerde hoek en scoorde AMVJ. Het duel tussen Be Fair en Room burg eindigde in een 1-0 zege voor het thuisspelende Hilversumse team. In de eerst helft had Be Fair de overhand en Roomburg kwam er door slordig hockey niet aan te pas. De Leidse keepster Dorien van Gorp hield haar ploeg met reddingen nog wel lange tijd overeind. Een aanval over rechts, afgerond met een schuifslag, leverde Be Fair de volle winst op. Het gelijkopgaande derde-klassedu el tussen Alphen en bezoeker Zoeter- meer bleef doelpuntloos. Zoetermeer had aanvankelijk meer balbezit, maar maakte het de Alphense doelvrouw niet moeilijk. Na twintig minuten nam Alphen het initiatief over en creëerde de betere kansen, treffers bleven even wel uit. In en tegen Muiderberg behaalde lijstaanvoerder Noordwijk een ruime 5-0 overwinning. Het openingsdoel punt kwam van de stick van Frederi- que Lempers. Tien minuten later schoot ook Tecla Wilts raak. Na de pauze benadrukten treffers van Renate van der Bent, Mara van der Heiden en Jacqueline de Groot het overwicht. In Heiloo dolf Leidse Studenten het onderspit tegen Terriers (1-0). Een treffer uit een veldsituatie in de zeven de minuut leverde Terriers de winst op. Een overmaat aan balbezit voor de ploeg van Daan de Ia Parra resulteerde niet in een tegendoelpunt. De Leidse hockeysters lieten het voornamelijk op inzet afweten. Thuisspelend Zandvoort trok in de derde klasse B aan het langste eind in de ontmoeting met Catwijck. Met veel inzet compenseerden de Katwijkse speelsters het technisch betere hockey van Zandvoort. Twee minuten voor het eindsignaal viel de beslissende treffer. Zandvoort scoorde met een rommeldoelpunt uit een counter. In het uitduel van Hisalis bij Pur- merend hielden beide ploegen elkaar in evenwicht: 1-1. Hisalis kwam na een kwartier op voorsprong door een velddoelpunt van Pascale Terbee. Die voorsprong maakte Purmerend onge daan met een counterdoelpunt. De volleyballers van NOVO behaalden in de tweede divi sie het eerste punt. Thuis werd met 2-3 van Lycurgus ver loren. Gemini/K versloeg, na een moeizame start, het Delftse Skania met 1-3. Bij de vrouwen lukte het Gemi ni/K niet om Gemini 2 uit Eist een punt te ontfutselen: 1-3. LEIDEN «CERRENES VOLLEYBALMEDEWERKER NOVO - Lycurgus 2-3 (9-15, 15-9, 15-13, 13-5, 8-15). Vorige week verloor NOVO nog kans loos van Lycurgus, in wat Rik Dobbing 'een barre wedstrijd' noemde. Nu werd er een stuk beter gespeeld. Medeverant woordelijk daarvoor waren twee spelers. De uit het tweede team gehaalde Cas Breeman, die op de buitenkant prima presteerde en veel scoorde, en Eric Keur, die de spelverdelerspositie in nam en een zeer verdienstelijk debuut maakte. In de eerste (verloren) set werd hij nog niet opgesteld, maar in de volgende twee sets liep alles veel beter. De vierde set ging vervolgens net aan verloren, waarna NOVO er in het afsluitende deel hele maal niet meer aan te pas kwam. Skania - Gemini/K 1-3 (15-7, 10-15, 5-15, 6-15). Gemini/K mist de komende tijd midspeler Remco Onderdelinden, die drie maanden stage gaat lopen. Daarom moest er geëxperimen teerd worden met de opstelling. In de eerste set resulteerde dat in een groot tekort aan aanvals- kracht, reden waarom er dik verloren werd. In de volgende set, nadat Gemini twee wissels had toegepast, ging het lang ge lijk op. Pas toen Gemini op 10- 10 gevaarlijker ging serveren, waardoor Skania zijn sterke middenaanval niet meer kon aanspelen, drukten de Voor schotenaren door. In de derde en vierde set stelde Gemini hard werkend de zege veilig. Gemini/K - Gemini 2 1-3(11- 15, 12-15, 15-5, 10-15). Een zeer open ontmoeting met veel lange ralleys, die door de veel langere speelsters van Gemini (E) in de vierde set na 5-0 eigen lijk werd beslist. Gemini/K be gon uitstekend, bleef tot 6-6 bij en sloeg toen een gat naar 9-6. Gemini (E) gaf het niet op. ging in de achtervolging en was op De vrouwen van Avero verloren in de Europa Cup met 3-2 v je Doevendans. i het Hongaarse Tungsram. Margo Bruinsma duikt vergeefs 11-11 weer langszij. Gemini/K maakte vervolgens in die fase passend en serverend teveel fouten, toch een kwaaltje van Gemini/K, en de set ging verlo ren. Even was Gemini/K van de kaart (2-8). maar het kwam weer volledig terug in de strijd: 12-13. Opnieuw echter ging de ploeg in de slotfase onderuit. In de derde set serveerde Ina Lavrey- sen de stand naar 5-0 en die voorsprong hield Gemini/K wel vast tot het eind. Ook de vierde leek zich goed te ontwikkelen; maar op 5-0- ging het fout. Ge- 'mini/K liet zich volledig wegzet ten. Via 5-5 werd het ineens 6- 12 en de ploeg was geslagen. Promotieklasse VCS - Delta 1-3 (15-13, 7-15, 8- 15, 15-17). VCS startte met een basisopstelling, die wat anders was dan gewoonlijk, maar on dervond er in de eerste set geen nadelen van. Daarna zakte het wat in en domineerde Delta, dat in verliespunten eerste staat, twee sets, ook al omdat de pass nogal eens mislukte en er niet voldoende werd gescoord. In de vierde set was VCS weer hele maal terug; met overleg aanval lend werd een voorsprong van 14-6 opgebouwd. Toch bleek dit niet voldoende. De zenuwen lieten het afweten en Delta be haalde een zwaar bevochten z Rentokil/ZVH 2 - DAC 2-3. Dit duel tussen de nummers tien en elf van de ranglijst stond duide lijk in het teken van de degrada tie. Rentoki! had twee punten meer, maar kon die iéts betere positie in deze strijd nauwelijks waarmaken. De 2-3 uitslag be tekende dat DAC slechts een punt inliep. Forescate-aanvoerder Wouter Eikenhout (rechts) in de aanval tijdens de derby tegen Roomburg. Arno Wezenaar en doelman Wietze Engelsman proberen het gevaar te keren. foto loek zuyderduin In de derde klasse C ontving Reeuwijk Alphen dat met 0-5 won. Beide ploegen staan on deraan de ranglijst. Een door Peter de Blois benutte strafbal leverde Alphen al spoedig de openingstreffer op. Na de assist van Jeroen Peetoom vergrootte Stan Matsze de marge: 0-2. Vlak na rust scoorde ook Dimitri Bloemen. Doelpunten van De Blois en Harold van der Merwe volgden. Een strafbal voor Reeuwijk in de slotfase beland de op de paal. WATERFOLOMEDEWERKER Vol ongeloof keken de LZ spe lers na afloop van de enerveren de derby LZ86-AZC op het sco rebord. Het stond er toch echt: 8 voor de thuisploeg LZ en 7 voor de gast AZC. De Leidse ploeg pakte voor het talrijk op gekomen publiek verrassend uit en dwarsboomde daarmee de plannen van AZC om nog voor de winterstop tot lijstaanvoer der van de hoofdklasse te wor den gekroond. Na het 11-9 verlies tegen de De Zijl leverde de tweede derby in een kort tijdsbestek, behalve een memorabele zege, LZ ein delijk twee punten op. Punten die in de strijd om lijfsbehoud kostbaar zijn. Memorabel om dat LZ sinds zijn eerste intrede in de hoofdklasse nog nimmer over de veelvoudige landskam pioen wist te zegevieren. Dat lag ook niet in de lijn der verwachtingen. Of schoon op papier de krachtsver houdingen duidelijk in het voordeel uitvielen van AZC ont spon zich toch een aantrekkeli- ijke en gelijkopgaande wed strijd. En dat was wonderbaar lijk gezien de stand op de rang lijst. AZC verbaast al weken vriend en vijand door met een verjong de ploeg aansprekende resulta ten neer te zetten, terwijl LZ met moeite de punten bijeen sprokkelt en alleen Rotterdam en De Robben onder zich weet. Natuurlijk woog de absentie van John Jansen (werk in Ame rika) zwaar in het treffen tegen LZ, maar met stand-in Ewoud van Winsen heeft AZC normali ter genoeg klasse om het 'lichte' LZ eenvoudig beentje te lichten. LZ schreef echtêr op 5 decem ber geschiedenis en dat moet bij de Alphense formatie hard zijn aangekomen. Hans Parrel en zijn jongens lieten zich weer eens van hun beste zijde zien en legden AZC een stevige pressing voor. AZC bleef daarop het het antwoord schuldig. Hoewel het eerste doelpunt van de hand kwam van AZC'er Remco Pielstroom werd van meet af aan duidelijk dat een zware pot polo in het verschiet lag. Coach Fred Kranstauber, na afloop opmer kelijk rustig: „We zijn gewoon te tam begonnen en dan is het moeilijk bakens verzetten." LZ. opmerkelijk op dreef in de man-meer-situaties via de met scherp schietende Ben Olde Ot- hof, liep vooralsnog weinig schade op. Aanvalsleider Frans van den Brink kende wei enige averij. Al snel kampte hij met een te zware foutenlast om zon der risico door te spelen. Ook AZC-speler Bob Brebde, die al leen opviel door robbertjes uit te vechten met superklitter Frans Langerhorst, werd door fouten geplaagd. Het gemis van Van den Brink deerde LZ echter niet. LZ bleef in het kielzog van Alphen. Sterker nog de nummer 10 van de hoofdklasse nam zelfs regelmatig een voorsprong (3-2, 6-5). AZC stak hierbij wel de hel pende hand toe. Midvoor Rem co Pielstroom draaide wel vak kundig weg van zijn bewakers maar schoot niet bepaald met scherp. Van de 11 numerieke meerderheden benutte de Alp hense ploeg er maar twee, ter wijl LZ veel beter (4 uit 7) met deze buitenkansjes omsprong. Zo hielden de ploegen elkaar tot aan het einde toe nagenoeg in evenwicht. Bas Willemsen tilde middels een riskant ingescho ten strafworp LZ naar een 8-7 voorsprong en was de weg naar een historische zege nog lang. AZC kreeg dan ook nog genoeg kansen de schande uit te wis sen. Twintig tellen voor het laatste fluitsignaal gokte Remco Pielstroom op een fout van LZ door niet mee terug te zwem men. Die fout kwam er en Frans Langerhorst trok aan de nood rem. In de slotseconde raakte de bal nog onderkant lat maar de ultieme en geslaagde poging van doelman Arjo Bunnik deed LZ losbarsten in een orkaan van vreugde. Scores LZ: Bas willemsen 2, Niels Zuidweg 2, Ben Olde Ot- hof 2 en Jan Langerhorst 1 Scores AZC: Joeri Stoffels 2, Jo- han Böhm 2, Remco Pielstroom 2 en Ewoud van Winsen 1. WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl loopt niet op schema. In een uiterst doelpuntrijk treffen ging de ploeg met 17-13 kopje onder tegen Nereus. De Zijl speelde aanvankelijk gelijk op met Nereus maar moest in de laatste periodes toezien hoe met name Jacob Grooters (8x) en Stan van Belkum (6x) met scherp schoten. Bij De Zijl wordt Mark van Belkum nog steeds mondjesmaat ingezet. Voor de Zijl scoorden Niels Joor en Marco Kerkvliet 3x. Eersteklassér Vivax reist voor het bekertoernooi stad en land af. Na eerder al Neede te heb ben bezocht, togen de Oegst- geestenaren gistermiddag naar Hengelo om daar het plaatselij ke HZC/Weusthag te bestrijden. Vivax verlengde het bekeravon- tuur door een eenvoudige 15-4 zege te boeken. Alleen in de eerste twee pe riodes zat bij Vivax de lange reis nog in de benen en was er spra ke van enige tegenstand (4-2). Eenmaal op dreef walsten Frits Welling en de zijnen over Weusthag heen. Talent Ben Voskuil maakte een bevredi gend debuut in de hoofdmacht van Vivax. Scores: Serge Dietz 6x, Aarjan Laurense 4x, Eric Me- lein 2x,Hans Trijsburg 2x en Dick van de Bosch lx. Voor WZK Wassenaar is de bekercompetitie voorbij. De trotse lijstaanvoerder van de tweede klasse ging tegen het studentenpoloteam van De wal- visch met 10-4 onderuit. De Groningse formatie bleek veel gretiger dan WZK dat dacht met een simpele zege uit het hoge noorden te ontsnappen. Evert Bregman scoorde 3x. van LZ evenaar den de prestatie van de LZ- mannen door het een klasse ho ger spelende Donk met maar liefst 10-4 te verslaan. Uiterst gemotiveerd dook LZ te water om aan te tonen dat er geen en kele sprake is van klasseverschil. Met doelgericht polo waarbij el ke poging een score opleverde, werd snel een voorsprong geno men. Nog even kwam Donk te rug (6-3) maar een sterke de marrage in de derde periode deed LZ in de volgende beker ronde belanden. Scores LZ: Yvonne Flippo 5x, Emmy in het Veldt 2x, Karin Stastra, Jeanet Ginjaar en Femke Hameetman ieder lx. i van DAC kwamen in de nationale bekerstrijd vol leybal weer een ronde verder. De ploeg versloeg Metal/Radius 2 met 3-0. De vrouwen van Ge mini/K gingen in Tilburg bij Sarto/Pellikaan met dezelfde cijfers onderuit. DAC-Metal/Radius 2 3-0 (15- 12,15-6,15-10). Tweede divisio nist DAC speelde niet best tegen Radius (derde divisie) maar won wel. DAC acteerde tam en verdedigde niet goed. Toch was het spel beter dan de laatste we ken. De eerste set verliep moei zaam, in de tweede kwam het krachtsverschil wel tot uiting. In de tweede periode leek het ech ter volledig fout te gaan. DAC kwam met 5-10 achter. De sprongservice van Robbert-Jan Boonstra hielp DAC vervolgend over het dode punt heen: 12-10. Daarna werd de overwinning simpel veilig gesteld. Sarto/Pellikaan-Gemini/K 3- 0 (15-10,15-12,15-8). Gemini, zonder Trea Zikken (werk), speelde tegen Sarto, dat een di visie hoger uitkomt, een uitste kende wedstrijd. In de eerste set bleef Gemini tot 11-12 aan de goede kant van de score: toen voerde Sarto de servicedruk op en was het gedaan met Gemini. De Voorschotensen konden nu nog slechts via de buitenkant aanvallen en daar stond een goed blok. Veel passfouten de den Sarto in de volgende set uitlopen naar 9-2 en een afgang dreigde. Gemini vocht echter terug en haalde op tot 11-12, waarna stopfouten de ploeg an dermaal de das omdeden. In de laatste set was de fut eruit en kwam Gemini niet verder dan acht punten.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16