Lisse laat een punt in Scheveningen Alphia na winst op Lugdunum alleen aan kop Counters VCL nekken ROAC Bernardus en VNA helpen Altior vaster in het zadel Sport MAANDAG 7 DECEMBER 1992 Marco de Bruine maakt Sinterklaas-avond van Paul Veenboer goed Hij was zo mogelijk nog blijer dan doelpuntenmaker Marco de Bruine zelf. FC Lisse-doelman Paul Veenboer. De sluitpost van de fusieclub had er, in die 86e minuut, zelfs een sprint over het hele veld voor over om de suc cesvolle Lissese invaller eens hartelijk te knuffelen. Niet zo vreemd natuurlijk: De Bruine had er met zijn gelijk maker tegen Scheveningen voor gezorgd dat Veenboer toch nog een redelijk gezellige Sinterklaas-avond wacht- SCHEVENINGEN Tot op dat moment oogde de directe toekomst voor Veenboer nogal somber. Hij was het im mers geweest die er halverwege de tweede helft van het duel met Scheveningen persoonlijk voor had gezorgd dat de aan trekkelijke strijd in ieder geval niet in 0-0 zou eindigen. Na een verre hoge bal van John Blok had Veenboer zich kinderlijk eenvoudig in de lucht laten kloppen. Met andere woorden, Ron Cramer, de fysiek sterke voorstopper van Scheveningen, had amper last van Veenboer toen hij koppend voor 1-0 zorg de. „Ook een keeper mag een fout maken', deed Lisse-trainer Ruud Bröring na afloop opval lend luchtig over het feit dat zijn doelman het al bijna traditione le foutje weer niet had kunnen voorkomen. „We weten dat het een minder sterk punt is van Paul. Hij is enorm sterk op de lijn, maar uit de goal is hij wel eens minder. Niet zo gek, overi gens. Paul heeft tot voor kort al tijd in een Lisse gespeeld dat met z'n kont in de zestien speelde. Dat ligt nu wel even anders." Zoals zaterdag ook in Scheve ningen weer bleek. Met dank aan de tegenstander, trouwens. Evenals vorige week tegen Quick Boys (de Katwijkse koplo per kwam toen goed weg met een 2-1 overwinning) verstop ten de mannen van trainer Leen de Graaf zich bepaald niet, waardoor een snelle, open wed strijd ontstond. Een duel waarin de thuisclub in eerste instantie een wat ster kere indruk maakte. Vooral door de inbreng van midden velder John Blok. Leon van der Zwet had namens Lisse de taak om Blok het voetballeven zuur te maken, maar slaagde daar nauwelijks in. Eenmaal in bal bezit was Blok ook voor klever Van der Zwet een onbespeelba re grootheid. Een gegeven dat natuurlijk ook Bröring was opgevallen. In spelend op de aanwezigheid van de trainers Doomeveld (Haarlem) en Buter (Eindho ven): „Ik kan me voorstellen dat die nu overwegen om het eens met Blok te proberen. Wat mij betreft was die jongen vandaag in ieder geval de man van de wedstrijd." Het was ook Blok die Michel Lier al na negen minuten vrij voor het FC Lisse-doel bracht. Lier faalde evenwel, zoals vlak voor rust ook Raymond Buis voorbereidend werk van Blok niet op waarde schatte door de bal vrij voor Veenboer over het Lisse-doel te mikken. In die fase deed Lisse overi gens al meer dan volwaardig mee. De ploeg had in de ope ningsfase weliswaar wat proble men gekend met de tegenstan der, maar had zich snel aange past. En was, zeker nadat Brö ring Marcel Bremmer tegen de weer fitte Robert Vermin had FC Lisse op jacht naar de gelijkmaker bij Scheveningen. blinker John Blok kan constateren. Bert van Duyvenbode e ingewisseld, zelfs de wat beter voetballende ploeg die ook doelrijpe kansen creëerde. Radj- in de Haan zag een inzet even wel nog net gekeerd door laatste man Jerry de Rijk, terwijl Mark Ens met een paar kopballen van dichtbij eveneens het geluk niet aan z'n zijde had. Ook na de pauze was FC Lisse iets beter, maar het weer frank en vrij aanvallende (en gevaar lijke) Scheveningen oogste de bewondering van Bröring. „Schitterend dat een ploeg die zo laag op de ranglijst staat zo aanvallend voetbalt. Dat heb ik nog maar weinig meegemaakt. Ik hoop echt dat Scheveningen in de eerste klasse blijft. Die ploeg verdient dat gewoon." Ondanks die bewonderens waardige instelling zag het er in Schevingen echter steeds meer naar uit dat beide offensief in gestelde ploegen niet aan sco ren zouden toekomen. Namens Lisse hadden Vermin en Ens al weer hele aardige mogelijkhe den laten liggen, toen Paul Veenboer besloot Cramer voor rang te verlenen. Een tweede slippertje van Veenboer leverde vervolgens dank zij de inzet van Bert van Duivenbode geen tweede treffer op, waarna het aan de 'gouden' wissel Carlo de Bruine was om de Sinterklaas avond van FC Lisse in het alge meen en van Veenboer in het bijzonder voor een groot deel goëd te maken. De Bruine tikte attent in, nadat de bal door goed doorzetten van Ens toeval lig voor zijn voeten was beland. Scheveningen FC Usee 1-1 (0-0). 64. Cramer 1-0, 86. De Bruine 1-1. Scheidsrechter Kaland. Toeschouwers 1200. Geen boekingen. LEIDEN RUUD PATT1APON VOETBALMEDEWERKER Alphia heeft in de Leidse za terdagafdeling alleen de lei ding genomen. Met dank aan GWS dat Valken'68 op 1-1 hield en Woubrugge, dat De Sleutels met ruim verschil te rugwees: 4-1. De Alphenaren zelf hadden weinig moeite met Lugdunum en behaalden een 3-0 zege. 3-0. Scheidsrechter Reyneveld. Toeschouwers: 150. Alphia-trainer Chris van Oostrom moest het zaterdag doen zonder Melle Kleisma (geschorst), Bert Bakker en Nico de Gans (beiden gebles seerd) en hield Gerard van Gemert wegens een gebrek aan voldoende trainingsar- beid op de bank. Met een te genstander als Lugdunum maakte dat weinig uit want in de eerste vijfenveertig minu ten werd al een aantrekkelijke 3-0 voorsprong bereikt Door het gemak waarmee dat ge beurde ebde klaarblijkelijk de motivatie weg, waardoor de scherpte uit het spel van de Alphenaren verdween. On danks prima veldspel kwam de nieuwe koploper verder niet meer tot scoren. Valken'68-GWS 1-1 (0-1) 20 Van Leeuwen 0-175. Van den Bosch 1 - 1. Scheidsrechter Heemskerk. Toe schouwers: 75. Gele kaart: Hutzinga (GWS) GWS'er Johan van Leeuwen heeft zijn treffer tegen Valken duur moeten bekopen. Op het moment dat hij doeltref fend uithaalde, kwam hij on gelukkig in botsing met Val ken-doelman Johan de Win ter waarna de Sassenheimer naar het ziekenhuis moest worden afgevoerd. Achteraf bleek Van Leeuwen geen na delige gevolgen aan de klap te hebben overgehouden. Ver der was het vooral van Val ken-zijde een slechte wed strijd en bevestigde GWS nog eens de opgaande lijn van de laatste weken te hebben vast gehouden. Woubrugge-De Sleutels 4-1 (2-0) 5. De Jong (e.d.). 36. Van de Wete- nng 2-0. 56. Van de Wetenng 3-0. 74. Dijkshoorn 4-0, 89 Compeer 4-1 Scheidsrechter Esvekj. Toeschou- De openingstreffer was in fei- illustratief voor de neer gaande spiraal waarin De Sleutels zich op dit moment bevindt. Een dieptepass van Leo van de Wetering werd on derschept door Leidenaar Martin de Jong die het speel tuig verder naar zijn doelman Rinus de Klerk transporteer de. De Klerk schatte die ma noeuvre van zijn verdediger evenwel volledig verkeerd in waarna de bal door ziin be nen in het doel verdween. Trainer Wil Henskens is zich er maar al te zeer van bewust dat De Sleutels in een 'dalle tje' vertoeft, maar wil geen ex cuses aanvoeren. „Ik hoop al leen dat dit het dieptepunt was", is zijn uitgesproken wens. Woubrugge, dat in het begin van het seizoen nog met 5-2 van De Sleutels ver loor, zit duidelijk in de lift en heeft nu alleen Alphia en Val ken'68 nog voor zich. DOSR verrast in bekerstrijd ROELOFARENDSVEEN *00 Zondag-vierdeklasser DOSR heeft in de derde ronde van de districtsbeker voor een verrassing gezorgd door- het twee klassen hoger spelende HMSH op eigen terrein met 4-3 te verslaan. RCL speelde nog een wedstrijd uit de tweede ronde .en won in de Kikkerpolder van een onge ïnspireerd Lugdunum: 2-3. DOSR kwam al na dertig seconden op voorsprong. Een voorzet van Walter Koek werd door de Haagse keeper niet goed verwerkt, waarna Patrick van der Meer 1-0 scoorde. De Veners verzuim den vervolgens de tweede treffer aan te tekenen, want HMSH maakte er een potje van. De Haagse tweedeklas ser dacht er gemakkelijk over en liet over zich heen lopen. Pas na een half uur waren de bezoekers wakker geschud en toen scoorden zij ook prompt de gelijkmaker via Herman Thomassen. Direct na rust nam DOSR opnieuw de leiding via Dick van der Meer, waarna HMSH weer langszij kwam via Tho massen. Don van der Meer (kopbal) en John van der Meer, op aangeven van Dick van der Meer, voerden de score op tot 4-2. Vijf minuten voor tijd zorgde Schroevers nog voor 4-3, waarna het elf tal van Rob Suttorp nog en kele benauwde momenten moest doorstaan. DOSR komt In de vierde ropde uit tegen de Haagse eersteklasser VCS. RCL RCL speelde voor de veran dering een prima we.dstrijd. Vooral André Zonneveld sprong er uit met zijn goede optreden tegen Lugdunum, dat lichtzinnig aan de wed strijd was begonnen. Zonne veld stond aan de basis van de drie Leiderdorpse doel punten. Voor rust scoorden Edwin Grootendorst en Ro nald van der Maat. In de tweede helft maakte Grootendorst er 0-3 van, voordat Lugdunum in de laatste twintig minuten een kleine opleving kende. Harm de Vos scoorde tweemaal voor Lugdunum: 2-3. Raymond v ROAC'79 en VCL draaien in de lagere regionen van de vierde klasse A mee. Gisteren mochten beide ploegen in de onderlinge inhaalwedstrijd bewijzen dat deze lage po sities slechts van tijdelijke aard zijn. Maar noch ROAC'79, noch VCL kon op het veld duidelijk aantonen dat de kwakkelperiode tot de voltooid verleden tijd behoort. De Ripse combinatie toonde zich voor eigen publiek uiterst vechtlustig, maar diende de zwakke Vlietcombinatie toch met 1-2 voor te laten gaan. MAARTEN WIGGERS Trainer Mat Kantebeen beschikt bij ROAC'79 over een, op het eerste gezicht, goed team met diverse spelers, die grote indivi duele kwaliteiten bezitten. Na men als die van Perry van Es, Perry Veilbrief, Ruud Weenink en Dammes van der Weyden staan garant voor een attractief, veel scorend elftal. Maar zeker na de matige seizoensstart krijgt de Leidse oefenmeester niet meer dat rendement, dat hij dat zou wensen, uit zijn pupillen. Het probleem heet: inzet. En dan niet in negatieve, maar in positieve zin. De spelers storten zich nu het minder gaat met volle overgave op taken die een ander toebehoren. Ze proberen de fouten van anderen op te vangen. Goed bedoeld natuur lijk, maar het gaat ten koste van het resultaat. Dammes van der Weyden bij voorbeeld zoekt de bal op het middenveld op als hij merkt dat het spel daar niet op rolletjes loopt, terwijl hij juist in de spits op scherp moet staan. Kantebeen had dat manco al door en had Perry Veilbrief bui ten de basis gehouden. Veilbrief is namelijk zo'n man die weinig taken onthoudt. Ook Ruud Weenink ontbrak in de begin opstelling, al was dat om een andere reden. De kleine mid denvelder dacht hersteld te zijn van een enkelblessure, maar zag na de warming-up af van een rentree. Aan Leidse zijde ontbraken nog meer basisspelers. Deze situatie dateert niet van gisteren. Al we ken opereert VCL in een uiterst magere bezetting. Van een vol waardig middenveld is bij voor beeld geen sprake meer. Daar door komt de ploeg van Frans Sjardijn nauwelijks toe aan een behoorlijk opgezette aanval. De doelpunten kunnen vrijwel al leen voortkomen uit counters, waarbij dan meestal Marvin Ja mes de vijandige verdediging aftroeft. Zo ook gisteren. ROAC'79 hield de tegenstander bijna voordu rend onder druk. Maar op het moment dat VCL onder die druk leek te bezwijken, strafte de donkere 'volbloed' een fou tieve uitlooppoging van Jan van der Poel af. Begeleid door de VOETBALMEDEWERKER Koploper Altior speelde afgelo pen weekeinde niet, maar zal toch tevreden terugkijken op de ontwikkelingen in de Leidse zondagafdeling. De achtervol gers Rijnland (tegen Bemardus) en UDO (tegen VNA) kregen in eigen huis een 1-2 nederlaag te verwerken. VNA klimt hierdoor naar de tweede plaats. UDO-VN A 1-2 ((Hl). 53. De Jong 1-0, 62. Van der Broek 1-182. Farhane 1-2. Scheidsrechter Hagen. Toeschouwers: 150. Gele kaarten: Oudshoom, De Poorter. Ruigrok (allen UDO); Van Alp hen, Oomen (belden VNA). Het missen van een kans op 2-0 door Jan Willem Ruigrok was volgens de UDO-aanhang het breekpunt van de wedstrijd. VNA-trainer Per Chrispijn zag het anders: „Het was een blun der van Wim Mugge om de bes te man van het veld, Ronald de Jong, bij een 1-0 stand te wisse len. Na deze ingreep kreeg VNA namelijk vat op de tegen stander en boog het team een 0-1 achterstand om naar een 2- 1 overwinning. Mede verant woordelijk hiervoor was Yachya Farhane, die na een schorsing van vier weken weer deed wat van hem verwacht wordt: sco- Klckers-Alphen 0-0 (0-0). Scheids rechter Evenwel. Toeschouwers: 200. Gele kaarten: Frederiks, De Vreede, Van Haskamp. Cock van der Wey, doelman van Alphen, had gisteren waar schijnlijk een engeltje op de lat zitten, want hij werd twee keer gered door de dwarsligger. Doordat Van der Weij bij de overige doelpogingen van Kic kers ook niet gepasseerd werd, ontsnapte Alphen aan een ne derlaag. Tijdens deze wedstrijd raakte Erwin Mollers bii een du el geblesseerd. Aanvankelijk liet de blessure zich nogal ernstig aanzien, zodat Mollers met een ambulance werd afgevoerd. In het ziekenhuis werd evenwel geconstateerd dat het om een spierscheuring gaat die wellicht binnen een week genezen zal zijn. Leklsche Boys-ASC 0-1 (04)). 35 Bax 0-1. Scheidsrechter De humoristische klanken van de aanwezige MMO-suppoorters (hun wedstrijd voor de districts beker tegen Wilhelmus was af gelast) kwam ROAC'79 nog op gelijke hoogte na een mooi op gebouwde aanval, die door een vallende Wilco van der Meer koppend werd afgerond. Tegen de verwachting in counterde VCL zich naar nog naar de winst door een afstandsschot van aanvoerder Ronald van der Pot. Een onterechte overwinning, maar een heel belangrijke, met de confrontaties met mede-de gradatiekandidaten Teylingen en Alkmania voor de boeg. ROAC'79-VCL 1-2 (0-0).65 Marvin r Fits: Van Weegen, Wilco Meer, Rob van der Meer (Veilbrief); Van berg, Ter Beek. Schouten, Deyn, De Graaft, Wesselman; Wubben (Wiets), Roger James (Huisman), Marvin Ja- RB scoort er in oefenduel wel lustig op los (4-1) RUNSBURG/KATWUK Rijnsburgse Boys scoorde er zaterdag in het oefenduel met tweedeklasser HBSS uit Schiedam eindelijk weer eens lustig op los. De zaterdag-eer steklasser won op Middel- mors met 4-1. Quick Boys trok op eigen veld aan het langste eind in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Spakenburg. Na een 0-1 ach terstand, zegevierden de Kat- wijkersmet3-l. Rijnsburgse Boys vond in de eerste vijfenveertig minu ten het net maar liefst vier maal. Huug Aandewiel, Ro bert van Duyn, Ron de Jager en de Braziliaan Walter Carre- ra, die overigens voor compe titiewedstrijden niet speelge rechtigd is. scoorden voor de thuisclub. Na rust bepaalde de Schiedammer Klepke de eindstand op 4-1. Quick Boys-spits Martin Steenvoorden bleef zaterdag tegen Spakenburg met een liente blessure aan de kant. Na een half uur kreeg de Am sterdammer gezelschap van Frenk van der Kley en Richard Hoogervorst. Het tweetal be gon niet helemaal fit aan de wedstrijd, en haalde daarom de rust (0-0) niet. Nadat Spakenburg na de pauze via Rob Lieftinck de lei ding had genomen kwam Quick Boys sterk terug. Edwin Otte maakte de gelijkmaker en Leen van der Plas scoorde 2-1 en 3-1. Zoals verwacht verliep de strijd tussen de twee laagst geklas seerde ploegen uit de afdeling nogal rommelig. De spanning was er niet minder om, want tot de laatste minuut waren er kan sen voor beide elftallen. Het maken van doelpunten valt echter zowel voor de pupillen van David Brandt als die van John Manuputty niet mee. De cijfers van ASC spreken daarbij boekdelen: uit acht duels wer den vier punten behaald, terwijl maar driemaal werd gescoord. Rijnland-Barnardus 1-2 (0-1). 40 0-1. 55 0-2. 78 Van VI»! 1-2 Scheidsrech ter: Braun. Toeschouwers 150 Gele kaarten: Van Vliet. Hendriks (belden Rijnland). Kees Vermeulen verweet zijn team een gebrek aan inzet na de nederlaag tegen het lager in geschatte Bemardus. Vooral in de eerste helft vatten de Leide- naars de zaken te gemakkelijk op. Bemardus profiteerde hier van en behaalde derhalve een overwinning die er zijn mag. Willem Dekker vond dan ook dat deze overwinning zwaarder telde dan de monsterscore van één week geleden tegen ASC (9- 0). Eerste verlies voor Ter Leede In de hoofdklasse A van de vrouwenvoetbalcompet i tie liep Ter Leede In het duel met HBSS tegen dc eerste nederlaag van dit seizoen op. De Sassen he im se formatie moest direct de koppositie van de ranglijst aan de tegen standster afstaan. Ter Leede opende mat en werd hiervoor met een 2-0 achterstand 'beloond'. Op slag van rust bracht Petra Huway Ter Leede weer in de wedstrijd. In de tweede helft presenteerde Ter Leede zich aanzienlijk feller. Deson danks liep HBSS via een be nutte strafschop weer verder weg. De treffer uit een vrije trap van Marion van ae Ploeg, tien minuten voor tijd, kwam te laat om de naderen de nederlaag nog af te wen den.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15