D66 op de bres voor woonboten Endegeesterstraatweg krijgt opknapbeurt 'Op naar volgende eeuw' Regio Leiden Subsidie nu zeker voor Noord-Hofland Eigen ruimte voor brandweervrouwen GS bezoeken Wassenaar ZATERDAG 5 DECEMBER 1992 wilfred simons" annetdejong De Endegeesterstraatweg wordt begin volgend jaar vernieuwd en veiliger gemaakt. Het is de bedoeling dat de werkzaamhe den aan de weg nog voor de zo mervakantie klaar zijn. De Endegeesterstraatweg verkeert al lange tijd in een slechte staat van onderhoud. De slechte conditie van de weg is niet de enige reden voor de vernieuwingen. Ook is de weg niet veilig genoeg: er ge beuren nogal wat ongelukken. Volgens het plan van de ge meente Oegstgeest moet de aansluiting van de Endegeester straatweg op de Dirck van Swie- tenlaan worden verbeterd, om dat de bouw van de villawijk aan deze laan in de toekomst i autoverkeer betekent. Voor de nieuwe uit bouw van het Academisch Cen trum Kinder- en Jeugdpsycho- logie. Curium, moet ook de inrit vanaf de Endegeesterstraatweg worden verbeterd. De herinrichting draait in het bijzonder om drie verkeerspun ten: de hoofdentree van psychi atrisch ziekenhuis Endegeest, de ingang van de Dirck van Swietenlaan en de hoofdentree bij Curium. Er zijn verschillende varianten mogelijk voor de ver andering van deze verkeerspun ten, waaronder de aanleg van rotondes, maar hiervoor is extra grond nodig. Bovendien is deze oplossing minder veilig. De voorkeur van de gemeente Oegstgeest gaat uit naar een uit voering met zogeheten 'ver- keersdruppels' een soort middenberm fietspaden aan beide zijden van de weg, een doorlopend voetpad aan ae kant van de woningen en de Dirck van Swietenlaan en goede zebrapaden op de drie genoem de verkeerspunten. Voor de bewoners van de Endegeesterstraatweg worden parkeerhavens aangelegd. Ook betekent de vernieuwing voor de Oegstgeestenaren minder verkeersoverlast, doordat de 'verkeersdruppels' ervoor zor gen dat er minder hard wordt gereden. Het nieuwe asfalt- wegdek vermindert het ver keerslawaai en trillingen. Op maandag 7 december om 20.00 uur is er een informatie avond over de plannen in het Oegstgeester raadhuis. De Oegstgeester Endegeesterstraatweg wordt vernieuwd, onder meer bij de entree v gangers-oversteekplaats. Wassenaar moet gaan bezuinigen De gemeente Wassenaar moet gaan bezuinigen om tekorten op de begroting te voorkomen. YVassenaar had vorig jaar nog een overschot van meer dan een miljoen gulden maar het ziet er naar uit dat dit in 1993 niet meer dan een paar ton zal bedragen. Als er niet wordt in gegrepen dreigt in 1994 een te kort van vier ton. Dit melden B en YV van Was senaar in hun najaarsnota. De oorzaak van de dreigende tekor ten wordt gezocht bij het rijk dat steeds minder geld aan de gemeenten verstrekt. YVasse naar heeft daar extra onder te lijden omdat deze gemeente in vergelijking met andere relatief weinig bijstandstrekke de bevolking kent. Welke bezuiniginger meente te wachten stat niet bekend. De najaarsnota komt maandag ter sprake i commissie financiën en ec< mische zaken. onder de ge- snog Sponsorloop voor kinderen Ghana oegstgeest De leerlingen van de Oegstgeester Ivo/Mavo 'Duin- zigt' houden op maandag 7 december een sponsorloop. Het motto van de loop is 'lopen om te lopen' en de opbrengst gaat naar de broeder-orthopedist Tarcisius. Tarcisius maakt schoe nen voor kinderen in Ghana, die door polio en lepra zijn getrof fen. De 800 leerlingen van Duinzigt proberen maandag een zo groot mogelijke afstand af te leggen, want de sponsers betalen per kilometer. De eerste groep lopers vertrekt om 12.30 uur van af het schoolgebouw aan de Wijttenbachweg. Feestavond Van Wijckersloot oegstgeest Het Oegstgeester verpleeghuis 'Van Wijckerslooth' houdt op maandag 7 december om 20.00 uur een feestavond voor vrijwilligers. Dit gebeurt in het kader van de internationale dag voor vrijwilligers, uitgeroepen door de Verenigde Naties. De feestavond bestaat uit een informatief gedeelte en ontspanning, verzorgd door theatergroep De Giraffe. De directeur van het ver pleeghuis, De Soeten, en coördinator vrijwilligerswerk t Oortmeijer, spreken over vrijwilligerswerk. In Voorschoten 'onvoldoende overleg gevoerd' De fractie van D66 in de Voorschotense gemeenteraad heeft furieus gereageerd op de behandeling van de woonbotenbewoners door het college van B en W. Het gemeentebestuur heeft onlangs te kennen gegeven dat 33 van de 44 woonboten in het dorp moeten verdwijnen. voorschoten De Voorschotense Vereniging Noord-Hofland heeft inmiddels haar 267ste lid verwelkomd. Dit betekent dat de buurtvereniging meer subsidie krijgt van hel Voorschotense gemeentebe stuur. Aanvankelijk moest de wijkvereniging zorgen dat vóór eind 1993 het 250ste lid was binnengehaald. De buurtvereniging huist sinds begin dit jaar in een on derkomen aan het Aletta Ja- cobsplantsoen met haar activi teitencentrum. De nieuwe le den/donateurs hebben zich aangemeld na een actie waarbij huis-aan-huis in de wijk Noord- Hofland en Leidseweg-Noord informatieboekjes zijn ver spreid. Noord-Hofland heeft een groot aantal vaste activiteiten in het centrum 'Alettahoffoto doka, musical- en operettege zelschap Otis, zangles en brid gen. Elke vrijdagavond kan er worden geklaverjast, er zijn cal- ligrafiecursussen, poppencurs- sen en tekenlessen voor kinde- Voor de jeugd is er elke woensdagmiddag een kinder club. Op zaterdagavonden is er vanalles te doen voor jongeren van-10 tot 14 jaar en vanaf 14 jaar: in de huiskamer staat een tv, een tafelvoetbalspel, jonge ren kunnen darten, sjoelen en tafeltenissen. Ook worden er eenmalige activiteiten georgani seerd zoals disco-avonden en voetbalwedstrijden. Op 17 december kunnen Voorschotenaren in 'Alettahof kerststukjes maken, op 3 januari houdt de vereniging een nieuw jaarsbijeenkomst. voorschoten annet de jong Volgens de democraten wordt de indruk gewekt dat er geen overleg meer mogelijk is over de kwestie, en de woonbootbewo ners voor een voldongen feit worden geplaatst. D66 vindt dat een slechte zaak. „De woon bootbewoners kunnen zich met recht in de boot genomen voe len", schrijft Y. Molenkamp-Be- auchez in een brief aan het col- lege. B en W willen een zogeheten 'uitstervingsbeleid' voor woon boten omdat de boten niet zijn VRIJE TIJD Sinterklaas Kinderen tot en met zeven jaar kunnen vandaag Sint Nicolaas zien in 't Meerpunt aan de War- mondse Herenweg. De goed heiligman is daar vanaf 14.00 uur. Het Sinterklaasfeest is aleen toegankelijk voor kinde ren die lid zijn van de culturele vereniging Kommunikatie War mond. aangesloten op de riolering en daardoor het oppervlaktewater vervuilen. Bovendien zouden de woonboten moeilijk te bereiken zijn voor brandweer en politie. De huidige eigenaren mogen hun woonboten blijven bewo nen, maar bij verkoop krijgt de nieuwe eigenaar geen ligver- gunning. De fractie van D66 is verbol gen over het feit dat het college met deze berichten naar buiten kwam voordat het overleg met de woonbootbewoners was af gerond. „Het gaat hier om een voor de bewoners uiterst be- Pomp In de Warmondse galerie De Pomp is tussen vandaag en 3 ja nuari grafiek en gemengde techniek van Ellen van Vollen- hoven te zien. De tentoonstel ling is ook tijdens de kerstdagen geopend, van 14.00 tot 16.00 langrijke zaak: hun woning, hun wijze van wonen en de midde len die daarin zijn geïnvesteerd. Dat alles staat nu op termijn op de tocht", aldus Molenkamp. Volgens de D66-fractie was uitdrukkelijk toegezegd dat alle beslissingen in overleg met de bewoners zouden worden ge nomen. „Nu wordt de indruk gewekt dat het te voeren beleid al vast staat, maar dan zonder dat de inbreng van de bewoners daarin is meegenomen." De democraten nemen deze zaak hoog: „Omdat in de relatie tussen de bevolking en het be stuur de grootst mogelijke zorg vuldigheid moet worden be tracht voor wat betreft commu nicatie en inspraak. Zeker als dat de onmiddellijke woon- en leefmogelijkheden van inwo ners aangaat." Cantate In de Leiderdorpse Dorpskerk wordt morgen een cantate dienst gehouden met het Lei derdorps Kamerkoor. De koor leden zingen werken van J.S. Bach. De dienst begint om 18.30 uur. Kerstversiering In de openbare bibliotheek van 'Geen tijd voor voetgangers om over te steken' LEIDERDORP* UESBETH BUfTlNK Omwonenden van de krui sing van de Leiderdorpse Persant Snoepweg. de Aca cialaan en de Van der Valk Boumanvveg vinden dat de stoplichten beter moeten worden afgesteld. Vooral de verkeerslichten voor voet gangers geven de wande laars te weinig tijd om over testeken. Buurtbewoner J. van den Heuvel, die overigens voor zitter is van de plaatselijke D66-afdeling, vindt de stop lichten 'gevaarlijk'. „Bij de oversteek van de Van der Valk Boumanweg naar de Acacialaan springt het licht weliswaar op groen, maar slechts een geoefend atleet slaagt erin de zebra binnen de groene periode te ne men", schrijft hij. „Met na me voor de kinderen, die dit uiterst drukke kruispunt vaak moeten oversteken in verband met schoolbezoek, levert dit zeer gevaarlijke si tuaties op." Leiderdorp is tussen 7 en 31 de cember een tentoonstelling te zien met kerstversiering van stof, gemaakt door mevrouw R. Dietz uit Leiderdorp. De ten toonstelling is vrij toegankelijk tijdens de openingsuren van de bibliotheek. voorschoten De Voorschotense brandweer kazerne krijgt gescheiden kleed ruimten, douches en we's voor mannen en vrouwen. Daarvoor moet het pand aan het Burge meester Van der Haarplein in grijpend worden verbouwd. Di recte aanleiding voor de ver bouwing is de komst van twee vrouwelijke vrijwilligers. Het is de bedoeling dat de vrouwen, die het afgelopen voorjaar tot het korps toetraden, in januari het eerste deel van de opleiding tot spuitgast afronden. Bij de bouw van de kazerne in 1977 werd nog geen rekening gehouden met vrouwelijk per soneel. „Vrouwen bij de brand weer was toen niet aan de orde. In principe kon iedereen sollici teren, maar vrouwen reageer den nooit", zegt brandweer commandant J. Herpst. De laatste tien jaar wordt in adver tenties uitdrukkelijk vermeld dat zowel mannen als vrouwen welkom zijn bij de brandweer. Maar ook dat maakte geen reac ties van \Touwen los. „Pas toen we onze wervingscampagnes speciaal op vrouwen richtten, kwam er respons", aldus Herp- Dit voorjaar zijn drie mannen en twee vrouwen gestart met de opleiding. „Als ze het eerste theoretische gedeelte hebben afgesloten, zullen ze een paar uitrukjes meepikken. Tegen die tijd moet je gewoon beschikken over aparte voorzieningen". De huidige gemeenschappelijke doucheruimte met toiletten moet worden gesplitst, waar mee een bedrag is gemoeid van 77.000 gulden. YVat de verbou wing zo duur maakt is volgens Herpst het feit dat^e installa ties van verwarming en ventila tie. die berekend zijn op een grote ruimte, moeten worden aangepast. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland brengen dinsdagmiddag 8 december een bezoek aan YVassenaar. Het gezelschap bezoekt on der meer de Papenwegsepolder. Zowel YVassenaar als Voorschoten maken zich zorgen over de toekomst van deze polder. Ze vrezen dat een flink deel van het gebied zal worden bebouwd. „Het gaat om een onvervangbare polder met grote landschappe lijke en nistorische waarde", zo menen de twee gemeentebesturen, „Iedere ingreep, woningbouw, en/of de TGV kan rampzalige gevol gen hebben." Groenendaal is ook zo'n gebied dat YVassenaar tot zorgen stemt. B en YV willen koste wat kost, het gebied zo houden. Ook zullen GS gewezen worden op de aan Valkenburg grenzende Ommedijkse polder. Deze polder is één van de locaties die volgens de provincie mogelijk in aanmerking zou komen als toekomstige woningbouw locatie. Tevens staat een bezoekje aan het voormalige Meob terrein op het programma. Oegstgeester Wülibrordschool viert eeuwfeest „Het is eigenlijk wel een uni cum. Honderd jaar is niet niks natuurlijk en zo'n jubileum komt zelden voor", zegt direc teur Paul Akerboom van de Oegstgeester Wülibrordschool toch wel trots. „Het moet dan ook een geweldig feest worden. De plannen die we daarvoor hebben zijn heel ambitieus en er wordt op dit moment al hard aangewerkt." Het basis-schooltje aan de Rhijngeesterstraatweg ziet er die donderdagmiddag gezellig uit. De kinderen zijn inmiddels naar huis en moeders en leer krachten zijn druk bezig met het versieren van het gebouw. „Morgen vieren we Sinterklaas met de kinderen," zegt Aker boom enthousiast, „en dat is al tijd weer een bijzondere ge beurtenis, want we hebben ie der jaar een ander thema." Eigenlijk is er niets meer over van de Wülibrordschool van 100 jaar geleden. Er zijn over de he le periode verschülende verbou wingen geweest. .Alleen als ik het plafond weghaal, kan je zien dat het originele plafond er nog onder zit, anderhalve meter ho ger. Het is hier echt compleet veranderd. De lokalen zaten vroeger ook aan de noordkant, terwijl ze nu op het zuiden lig gen. Er moet voor het feest in november volgend jaar ook weer een en ander gebeuren. We gaan de hele boel opnieuw, verven, in frisse kleuren.' Aandacht Ondanks het leerlingentekort op de rooms-katholieke school ziet Akerboom het feest wel zit ten. De Wülibrordschool heeft nog tot 1996 de tijd om met 35 leerlingen te groeien. „We zijn destijds begonnen met een plan voor het werven van leerlingen. Het is de bedoeling de eigen identiteit van de school uit te dragen en te promoten, maar door gebrek aan tijd komt het er vaak niet van. Alle extra tijd die we hebben, besteden we aan de leerlingen. We hebben drie combinatie-groepen. Als het even kan en we hebben wat tijd over. proberen we de groepen toch te scheiden en even extra aandacht te besteden aan zo'n aparte groep." De plannen voor het feest zijn al klaar. Twee jaar geleden is de school al begonnen met de or ganisatie. „We zijn ondermeer al bezig met het maken van een gedenkboekje. Hierin wordt de geschiedenis van de school ver teld en staan interviews met mensen die belangrijk voor ons zijn geweest." Vol vertrouwen voegt Akerboom hieraan toe: „We leggen in dit boekje ook een link naar de toekomst, want we gaan op naar de volgende 100 jaar." Het is de bedoeling dat de ac tiviteiten rond het eeuwfeest verspreid worden over het hele schooljaar '93-'94. De feestelijk heden worden ingeleid met een bijeenkomst in de Willibrord- kerk op 28 november. Op 30 no vember is er een groot feest voor de kinderen gevolgd door een receptie waarvoor de scho len uit de omgeving worden uit genodigd. In het voorjaar van 1994 is er een speciaal schoolproject over TOO jaar onderwijs'. Hiervoor wordt ook een tentoonstelling ingericht met oude schoolmate rialen die de gehele voorjaars vakantie open blijft voor be langstellenden. In die vakantie vinden ook de reünies van oud- leerlingen plaats. Verder staan er nog een actie voor een school in Polen op het programma en een extraatje voor de twee fos ter-parents kinderen, die de school heeft geadopteerd. Het jaar wordt afgesloten met een slotmanifestatie waaraan zowel kinderen als ouders meewer ken. „Het is dus een heel ambi tieus plan, zeker als je kijkt naar de kosten. Die schat ik op zo'n 38.000 gulden," aldus Aker boom. „Dat geld komt hopelijk niet alleen voor onze rekening. We zijn bezig met het zoeken naar sponsors." Een leuke bij komstigheid is misschien dat dit feest voor meer leerlingen zal zoreen. Akerboom, al vijftien iaar di recteur van de Wülibrordschool, blijft realistisch: „Natuurlijk denk ik daar wel eens aan en hoop ik het stiekem, maar ik verwacht geen wonderen. Het belangrijkst is dat het eeuwfeest slaagt, en als we er ook nog meer leerlingen door krijgen, is dat meegenomen." Directeur van de Oegstgeester Willlbrordschool, P. Akerboom: „We besteden liever extra tijd aan de kinderen dan aan promotie voor meer leerlingen. foto hink aol/wman

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15