Vrouwen WVV verrassen RVV 'Met staken om racisme dupeer je fans' Sport Fiorentina haalt hakenkruis uit shirt WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 Volleybalsters kloppen Rijnsburgse ploeg in eigen huis De vrouwenploeg van volleybalvereniging RW werd in de districtscompetitie onaangenaam verrast door streek genoot WW. In eigen huis verloor het veel hoger geklas seerde team uit Rijnsburg met 1-3. Bij de mannen leed Orion zijn zesde nederlaag op rij. Alleen de eerste com petitiewedstrijd werd door het team uit Hazerswoude in winst omgezet. leiden chrts hartman WW, de nummer acht van de ladder, trof bij het vier plaatsen hoger gerangschikte RW een oude bekende. Ex-coach Sitme Boom zit thans bij de Rijns burgse formatie op de bank, re den waarom WW zijn beste beentje wilde voorzetten. Dat lukte, via setstanden van 14-16, 11-15, 15-13 en 8-15 kwam de winst bij de Wassenaarse ploeg terecht. WW had vooral succes met plaatsballen. Hoewel RW hier veelvuldig mee werd ge confronteerd, moest het het antwoord op de tactische ballen schuldig blijven. De vrouwen van NOVO brachten de uitwedstrijd tegen Oiskos/S tot een goed einde. In Den Haag wonnen de Noord- wijksen met 3-2. De eerste en tweede reeks waren voor NO VO, dat zich vervolgens ergerde aan een aantal beslissingen van de arbiters. Daar had de ploeg voornamelijk zichzelf mee, want Oikos - vooral verdedi gend sterk - hield het hoofd wel koel: 2-2. In de laatste set her stelde NOVO zich. Via een 9-15 score pakte het alsnog twee punten. Mannen Bij de mannen handhaafde SKC zich aan de kop van de ranglijst door een 3-0 zege op Jodan Boys. In Leiden verschenen de volgende setstanden op de bor den: 15-12, 15-4, en 16-14. SKC veroorloofde zich een noncha lante houding, die in het derde bedrijf leek te worden afgestraft (10-14). Juist op tijd herstelden de studenten, bij wie midden- aanvaller Floris van Delft de beste man was, zich. Jodan Boys was geen zwak team. In dezelfde afdeling moest Orion zijn meerdere erkennen in hekkesluiter Delta 2. In Ha- zerswoude-Dorp werd het 1-3 (15-13, 13-15, 8-15 en 11-15). Bij de thuisclub liet de blokke ring te wensen over. Bovendien gingen alle aanvalsacties via de buitenkant, een gang van zaken waarop Delta alert reageerde. Door dit verlies is Orion, in het schamele bezit van vier punten, afgedaald naar de kelder van de eerste klasse B. Graficon/Donar, laatstelijk wederom met Ruud Verheul en Rob Boxhoorn als invallers, staat in deze klasse op de derde plaats. Den Ouden/Nivoc '72 werd in een rommelig duel met 3-0 geklopt. Ondanks matig ser veren kwam Donar niet in de problemen: 15-11, 15-12 en 15- 11. Bij de Leidenaars ontbraken Oebo Brouwer en Kees Vink. Bij Nivoc moest het te veel van één aanvaller komen. NOVO 2 ver loor in Bleiswijk met 3-1 van Spanning 220. De twee equipes waren lange tijd aan elkaar ge waagd. Bij de Noordwijkers viel op dat de middenaanval niet uit de verf kwam. In de vierde set kende de Noordwijkse ploeg daarnaast blessureproblemen. Spanning, twee plaatsen hoger op de ladder, profiteerde daar gretig van: 15-6. De enige set die NOVO in winst omzette was de tweede (9-15). De eerste en derde reeks (beide 15-10) wer den een prooi voor de Bleiswij - kers. Rayon In het rayon Rijnland viel bij de vrouwen de nederlaag van VCO op. Het team uit Oegstgeest ging bij Orion met 3-1 ten on der. Setstanden: 14-16, 15-12, 17-15 en 15-11. SKC, met de middenaanvalsters Annet Hen driks en Loekie van der Kuijl als uitblinksters, won met 3-0 van InUpGo. Door deze uitslagen passeerden SKC en Orion VCO op de ranglijst. De stand ziet er thans als volgt uit: LUSV 9-14, SKC 7-10, Orion 7-10, VCO 7-9, Valken 7-7, Liusna 6-6, DAC 2 6- 6, Blok '77 7-5, Leython 3 8-5, InUpGo 8-5, LUSV 2 8-3. Bij de mannen stond de strijd tussen de nummers een en twee, respectievelijk RW 2 en Utopia, op het programma. RW behield zijn ongeslagen status door met 3-0 te winnen. Setstanden: 16-14, 17-15 en 15- 8. Voor de eerste keer in dit sei zoen moesten de Rijnsburgers zwoegen voor de punten. De stand: RW 2 8-16, Ridderveld 2 9-13, Utopia 8-11, DAC 2 8-9, Geminl/Kangeroes 3 7-8, LUSV 2 8-7, DAC 3 8-7, DVO 8-7, Rid derveld 9-7, Graficon/Donar 2 7-6, Leython 3 8-4, TOI8-1. DUIVENTIL beverwijk; Mirjam Hooman treurt na een nederlaag. De Nederlandse tafeltennisvrouwen verloren gister avond in sporthal De Walvis in Beverwijk de eerste van drie oefenduels tegen een Chinese selectie met 2- 5. Hooman zorgde overigens wel voor twee winstpunten tegen Zhang Qin, en in het dubbel met Melissa Muller tegen Yang Yin en Li Yu in sporthal De Walvis voor de punten. Bettine Vriesekoop en Melissa Mul ler leden twee nederlagen in het enkelspel. Morgen staat het tweede duel in Middelburg op het program ma, de mannen van beide landen treffen elkaar dezelfde avond in Almere. Vrijdag is er een dubbelinter- land in Gorssel. foto anp BUITENLANDS VOETBAL Jan Wouters heeft geen oplossing voor probleem in Duitsland BRUSSEL Driekwart van de belangrijkste voetbalverenigin gen van Belgïe wil een uitover- winning met drie winstpunten beloond zien. Dit is een van de uitkomsten van een enquête die door de Belgische krant De Ga zet van Antwerpen is gehouden onder de 130 belangrijkste clubs Wilt U iets melden/ Bel 071- 161414 (Wim van Duiven bode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54,2300 AB Leiden. In ons land wordt sinds kort een ijshockeycompe- titie gespeeld speciaal voor recreantieteams. Aan de reeks neemt ook een Leidse ploeg deel onder de naam Key Town Tigers. Na enkele ronden staan de Leidenaars in de mid denmoot Op zaterdag 5 de cember houdt hockeyclub Fo- rescate in Voorschoten een persconferentie omdat de club een sponsorcontract gaat afslui ten met de firma Maat. Bijzon der is wel dat het hier om de meisjes D gaat Vanavond wor den de volgende vijf voetbal wedstrijden gespeeld in de strijd om de KNVB Beker: AZ-Fortuna Sittard, PSV-FC Utrecht, Feye- noord-TOP.Groningen-Excel- sior en RKC-FC Zwolle Rugby club DIOK houdt op zaterdag 19 december een jeugdtoemooi om de Luke Ramsey Trophy De 15-jarige zeiler Martijn Du Prie uit Leiden neemt op 31 de cember deel aan de wereldkam pioenschappen optimist-zeilen in Argentinië De 21ste editie van de halve Marathon van Eg- mond wordt gehouden op zon dag 10 januari 1993 De Oegst- geester Gymnastiekvereniging OGAV zoekt met spoed een trai ner Ledenwinst bij korfbal clubs. Madjoe (Rijnsburg), Per- nix (Leiden) en TOP (Sassen- heim) boekten winst. Fortuna (563 leden) is de grootste club uit Rijndelfland. TOP staat op de vijfde plaats. KZ Zuiderkwar tier (319 leden) is met een ne gende plaats Leidens beste Scheveningen (24 juni) is nieuw op de Kortebaandraverij-kalen der. Het plan om een korte baandraverij op Duindigt te houden werd afgewezen De KNSB heeft de smeekbede van de vrouwen verhoord. Er komt een aantal schaatsmarathons bij. Heerenveen (28 december), Groningen (3 januari) en Assen (13 februari) werden aan het elf tal toegevoegd. De vrouwen mogen ook deelnemen aan de Siebrand-driedaagse tussen kerst en nieuwjaar Morgen avond vergadert de hockeyclub LOHC. De nieuwe omnivereni- ging SV Kickers doet dit op de zelfde dag Op de kalender van AV Holland staan voor dit jaar nog twee belangrijke loopeve nementen. Op 13 december de Duindigt Cross en op 20 de cember de 16de kerst-halve- marathon in Zoeterwoude. De Goude Spike wordt in 1993 op zaterdag 26 juni gehouden Op 11 december gaat de eerste paal in de grond voor het sportcom plex in Stompwijk. De nieuwe sportclub Stompwijk '92 heeft al 500 leden Swirt/Casba-renner Erik Bos maakte zijn rentree in de Zesdaagse van Gent voor amateurs. Met koppelgenoot de Belg Franky Schotte werd hij achtste Zaalvoetbalvereniging Martin Centrum moet op vrij dag 4 december om 22.30 uur(!) de gestaakte bekerwedstrijd te gen Buldogs uitspelen. Het gaat om 14 minuten De regio-deel nemers van de Paralympics werden ontvangen door de Pro vincie. Gedeputeerde Brouwer schudde de handen van de gou den (tweemaal) Monique van der Bosch (Alphen aan den Rijn), de zilveren Ron Durge (Noordwijkerhout) en lan Laan (Noordwijkerhout), R< nald Em- men (Leiderdorp), Agnita Kerk vliet (Leiden) en Christa Beun (Leiden) Gerard van der Kerk hof heeft als elfde man het be stuur van de fusie-voetbalclub VCL compleet gemaakt Voor het tweede achtereenvolgende jaar zal de Jaap Eden-ijsbaan gesloten blijven. De baan be schikt nog steeds niet over een geldige hinderwetvergunning Melanie de Lange en Harold Janssen (beiden IHCL) waren op de Uithof de sterkste in na tionale jeugdshorttrackwedstrij- den Morgenavond speelt het Leids jeugdvoetbalelftal onder de 14 jaar bij SJC in Noordwijk een onderlinge wedstrijd. De jeugd onder 15 jaar speelt maandag 7 december om 19.00 uur bij v.v. Koudekerk tegen de afdeling Haarlem Eddy Merckx gaat samen met Ferdi van den Hautte (ex-PDM) een Belgische amateurploeg leiden Korfbalclub Crescendo noudt op 14 december een buitegewo ne algemene vergadering. De leden worden op de hoogte ge bracht van de stand van zaken in de onderhandelingen over een fusie met De Algemene. De voetbalvereniging Noordwijk heeft op de zelfde avond even eens een belangrijke vergade ring. De leden zijn ontevreden over het huidige bestuursbeleid omtrent het aantrekken van voetballers van elders De ma rathonschaatsers rijden het ko mende weekeinde om de ge westelijke titels Edwin Grün- holz heeft van ADO Den Haag toestemming om bij AZ te trai nen De laatste etappe van de Profronde van Nederland (met een start in Leiden) eindigt in het Limburgse Valkenburg. Vlak voor het einde nemen de ren ners liefst driemaal de Cauberg munchen gpd Wedstrijden staken of een alge hele staking. De internationale voetbalwereld vraagt zich in ge- moede af wat te doen aan het racisme. In Italië wordt de roep om maatregelen steeds sterker. Zeker nu de uitingen van ras senhaat de voetbalstadions hebben bereikt. In Duitsland bepaalt het rechts-extremisme vooral het beeld op straat. Vol gens Jan Wouters, in dienst bij koploper Bayern München, blijft het bij het bekende bana nen-gooien naar de donkere voetballers. „Ook dat is natuurlijk verwer pelijk", zegt de 32-jarige Utrechter. „Ik snap het ook ei genlijk niet. Als vroeger, bij Feyenoord - Ajax, Rotterdamse fans bananen gooiden naar Stanley Menzo, beledigen ze toch ook hun eigen Regi Blinker of Gaston Taument?" Zo ernstig als in Italië is de si tuatie in Duitsland althans in de stadions - niet. Wouters: „Ik volg het hier voornamelijk via de televisie. Vooral in het oosten van Duits land gaat het er heftig aan toe. Als voetballer heb ik daar weinig van gemerkt. Het is vooral een probleem in het oosten van Duitsland. Hier in het zuiden speelt dat nauwelijks. Vorig jaar speelden we met Bayem tegen Rostock. Toen speelde dat racis me nog niet zo. Met Ajax in Er furt was dat anders. In die wed strijd hingen er al spandoeken." Het lijkt er volgens Wouters op, dat het racisme het vanda- ,Of misschien de nieuwe vorm van vandalisme is gewor den. De lichamelijke schade Amateurs wippen Werder Bremen bonn De kwartfinales om de Duitse voetbalbeker hebben giste ren twee sensaties opgeleverd. De amateurs van Hertha BSC Berlijn schakelden ae Bundesligaclub FC Nümberg met 2-1 uit. Tweede Bundesligaclub Chemnitzer FC versperde Werder Bremen na verlenging met dezelfde cijfers de weg naar de halve finales. Hertha is na Offenbacher Kickers de tweede amateur club in de Duitse bekergeschiedenis die de laatste vier bereikte. Bayer Leverkusen bereikte de halve eindstrijd door Carl Zeiss Je na met 2-0 te verslaan. De vierde halve finalist komt vanavond uit het duel tussen Eintracht Frankfurt en Karlsruher SC. 'Spartak handelde verkeerd' oldenburg Spartak Moskou denkt in maart volgend jaar ge woon aan te kunnen treden tegen Feyenoord in de kwartfinales van het Europa Cup Il-toemooi, maar volgens het Duitse Olden burg heeft de Russische bekerhouder wel degelijk verkeerd ge handeld door de Rus Michail Rusajev op te stellen. Manager Ru- di Assauer verklaarde gisteren namens VfB Oldenburg: „Ik viel stijl achterover toen ik enkele weken geleden op de televisie Li verpool-Spartak bekeek en daarbij onder nummer veertien Rusajev zag spelen. Wij hebben de speler nog altijd niet vrijgege ven, omdat hij een behoorlijke schuld aan onze club heeft. Als we eerder zouden hebben geweten dat Rusajev weer bij een an dere club speelde, zouden we de zaak ook veel sneller bij de UE FA aanhangig hebben gemaakt." Boban helpt Kroatische landgenoten Brussel Zvonimir Boban, de getalenteerde middenvelder van de Europese topclub AC Milan, vergeet zijn Kroatische landgenoten niet. Al zijn vrije tijd besteedt hij aan het organiseren van hulp acties. En dit alles op zijn kosten. Het eerste Boban-konvooi is afgelopen week vertrokken met hoogst noodzakelijke produkten zoals medicamenten, voedsel en kledingstukken. Voorzitter Ber lusconi heeft hem alle medewerking toegezegd. heeft plaatsgemaakt voor gees telijke schade. Ik weet niet wat ernstiger is." Een oplossing voor het opko mende racisme ziet Wouters niet. „Daar zijn andere mensen voor. Politici bijvoorbeeld." Het staken van wedstrijden, zoals Ruud Gullit opperde, is volgens Wouters niet het aangewezen middel. „Omdat je dan weer de grote groep goedwillende men sen dupeert. Als gebaar naar de maatschappij zeg ik, oké. Maar je laat dan ook meteen je trouwste fans in de kou staan." In de laatste wedstrijd voor de winterstop zullen alle Duitse spelers in plaats van hun eigen shirtreclame een tekst tegen het racisme op het tricot dragen. „Iets met 'Stop de haat tegen buitenlanders'. Dat is een sig naal. Ik hoop dat het enige in vloed heeft. Want voetbalsta dions zijn voor de voetbalfans." Daarom praat Wouters ook liever over 'zijnBayern. „Een keer per jaar zijn de voetballers verplicht om ergens in het land een fanclub te be zoeken. Sommigen moesten met het vliegtuig naar het noor den. Betaald door de club, na tuurlijk. Ik hoefde maar 45 kilo meter met de auto. Toevallig moesten we gisteren op pad. Een gebaar naar de fans. Het schept een band. Ontzettend leuk om te doen." Vooral nu het Bayern gaat. Ondanks de 3-3 tegen Karlsruhe blijft de zuidduitse club de trotse lijstaanvoerder. „En dat", voegt Wouters daar aan toe, „terwijl ons spel nog niet eens zo goed is. Bij vlagen, maar nog lang geen hele wed strijd. Dat bleek zaterdag wel." De samenwerking met Lothar Utrechter prima. „We moesten", zegt hij, „na tuurlijk wel naar elkaar toegroeien. Wij een beetje meer naar hem dan andersom. Maar SPORT OP TV ROME Reuter De voetballers van de Italiaanse club Fiorentina dragen voortaan een nieuw shirt in uitwedstrij den. Een supporter met een fijn oog had opge merkt dat in het ontwerp het motief van het ha kenkruis was te ontwaren. De fabrikant van de kleding en een woordvoer der van de club haastten zien dinsdag te verkla ren dat het optische effect louter te wijten is aan toeval. Het ontwerp was gemaakt door een com puter. Het hakenkruis was het symbool van de Nazi's tijdens de Tweede Wereldoorlog. Fiorenti na, dat het shirt alleen draagt in uitwedstrijden, zal tijdens het duel bij Parma op 13 december een nieuw tenue dragen. Het betrokken shirt is over wegend wit. Daarop is een ontwerp mét zwarte lijnen getrokken, waarin het gewraakte motief is verweven. De curiositeit werd opgemerkt door een lezer van de krant Unita, het lijfblad van de linkse Democratische Partij. 17 00-18 OOEURO The game of the tv 17 10-17 15 Did 2 Sport Meute 17.30-18.30 Sportnet Autosport CSI 18 00-19 OOEURO EK Gewicht hetten 18 30-19 30 Sportnet Bowlen Ladies' 19 30-20 30 Sportnet 20 30 22 00 Ned 2 Studio Sport 21 00 21.30 EURO Eurofun 22 00-00 00 Sportnet NBA Basketbal San Antonio-Portiand 22 00-00 30 EURO WK Zaalvoetbal tus en The road to Toyota Cup 22 15-22 30 Ned 3 Studio Sport Jouma 23 00-00 00 RAI UNO 8 30 Sportnet Eurotx* t 08 30-09 00 Sportnet C 30 EURO Step Aerobe* 11 00 Sportnet Basketbal Duitse

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25