Leiden Regio Gemeente: bios dicht bij centrum School wil leerling verwijderen 'Absoluut nooit gedacht aan een bioscoop' Distributiecentrum op Roomburg in '94 open Huurbetaling Nieuwe financiering van academische ziekenhuizen Finance ZATERDAG 28 NOVEMBER 1992 11 Duel De la Mar-Linschoten geschrapt leiden Het debat tussen wethouder H. de la Mar (sociale zaken) en het VVD-kamerlid R. Linschoten over 'fraude en sociale ze kerheid' gaat niet door. Het debat zou worden gehouden op een ledenvergadering van de WD op maandag 7 december. Lin schoten is echter verhinderd. De vergadering gaat wel door. Nieuwe feestverlichting Luifelbaan leiden Het winkelcentrum De Luifelbaan in Zuidwest krijgt nieuwe feestverlichting. De komende dagen wordt meer dan twee kilometer snoer met zo'n 6500 lampjes langs de winkels op het Vijf Meiplein en de Luifelbaan gehangen. Zaterdag 5 decem ber loopt op het winkelcentrum de gehele dag een orkest van zwarte pieten rond. Actie tegen bezoek minister Ritzen leiden De actiegroep STROP (Studenten tegen Ritzens Onder wijs Politiek) heeft opgeroepen tot actie bij het bezoek van mi nister Ritzen maandagavond aan Leiden. Ritzen discussiert dan, onder voorzitterschap van PvdA-voorzitter Felix Rottenberg, met studenten over onderwijspolitiek in Minerva. STROP heeft 's middags een aantal ludieke activiteiten georganiseerd en roept Leidse studenten op het debat 's avonds bij te wonen. De actie groep is het niet eens met de gang van zaken rond de invoering van de tempobeurs, de verhoging van collegegelden en de be vriezing van de studiefinanciering. leiden* janet van duk Als de bioscoop ge inderdaad niet op het terrein bij de Morschpoort kunnen worden gebouwd, heeft Van Rij het liefst dat de bioscoopketen uitwijkt naar het parkeerterrein bij Molen De Valk. „Hoewel ik vind dat de ■molen beter uit komt op zo'n open terrein, gaat mijn voorkeur uit naar deze KOOYKER sinds 1863 Algemene en Academische Boekhandel op woensdag 2 december 1992 van 15.00 uur tot 16.30 uur signeert Max Velthuijs (de winnaar van de Gouden Griffel en Zilveren Penseel voor het boek: "Kikkeren het Vogeltje") zijn nieuwste boek "Kikker in de Kou" en overig werk bij Boekhandel Kooyker Breestraat 93, 2311 CK Leiden. tel.:071-160500, fax:071-144439. leiden emiel fangmann De mishandeling van de direc trice van de Leidse Dr. van Voorthuysenschool door een oud-leerling is uitgelopen op een conflict tussen het perso neel van de school en de ge meente. Het personeel van de school voor moeilijk lerende kinderen voelt zich in de steek gelaten, omdat de gemeente in zijn ogen niet meewerkt met de overplaatsing van een 11-jarige leerling. De broer van deze jon gen sloeg vorige week de direc trice in het gezicht. Het personeel vraagt in een brief aan wethouder C. Koek (onderwijs) om maatregelen. Mishandeling directrice leidt tot conflict met gemeente Men vindt dat na de daad van de broer de leerling - in zijn ei gen belang - naar een andere school moet omdat het vertrou wen tussen school en ouders is geschaad. Als er niets gebeurt vrezen zij dat de weg vrij is voor geweld. De directrice van de school is sinds enkele dagen ziek thuis. De affaire op de school begon vorig week dinsdag toen de leerling zonder leesbril van school thuiskwam. Die zou door klasgenoten zijn verstopt. Zijn moeder - 'ik heb een uilkering en zo'n bril kost 400 gulden' - belde daarop met de directrice. Die zou het gesprek eenzijdig hebben verbroken, omdat de toon haar niet beviel. De moeder raakte van de kook en ging met haar oudere zoon, een oud-leerling van de school, naar de Mamixstraat. In de lerarenkamer sprak zij de di recteur aan. Die ongeveer 20-ja- rige zoon sloeg de directrice in het gezicht. Later bleek dat de leerling zijn bril zelf in het NZH- kantoor bij het station had laten liggen. De directrice heeft aan gifte van mishandeling gedaan. Schijn D. van Wielink, naaste mede werkervan onderwijswethouder Koek, zegt de brief van de school nog niet ontvangen te hebben. Maar hij benadrukt dat 'de leerling niet zelf heeft gesla gen'. „Een andere school noem ik een schijnmogelijkheid." Ambtenaar N. Ober, die de af gelopen dagen met de directie en de moeder heeft overlegd, beroept zich op de leerplicht wet. „De jongen moet naar school. En er zijn afspraken ge maakt met de moeder, waaraan we ons nu verder houden." De jongen is sinds woensdag weer op school, na een week als af koelingsperiode geschorst te zijn. Een door de gemeente be stuurde openbare school kan geen leerlingen weigeren. Vori ge week is zonder succes gepro beerd om hem op een andere school onder te brengen. De moeder wil niet dat hij naar een andere Leidse mik-school gaat. omdat die protestant of rooms- katholiek zijn. Alleen overplaat sing naar de Leidsche Buiten school in Katwijk heeft haar in stemming. Dat is een school voor speciaal onderwijs voor leerlingen met lichamelijke klachten. Volgens ambtenaar Ober wordt echter niet iedereen daar toegelaten. „Er geldt na tuurlijk zoals voor alle speciale scholen een toelatingsonder zoek." vervolg van voorpagina Cannon moet de mega-bioscoop in of zo dicht mogelijk bij het huidige uitgaansgebied bouwen. Wethouder T. van Rij (PvdA/ruimtelijke ordening) heeft om die reden een voorkeur voor bouw op het zogeheten bom-terrein (tegenover de Morschpoort) aan de Morssingel. Een stu die moet volgens Van Rij maar uitwijzen of de plek inder daad te klein is, zoals de directeur van de bioscoopketen veronderstelt. plek omdat die ook minder af gelegen ligt dan het Groenoord- hallenterrein. De parkeerplaat sen kunnen dan onder de bio scoop komen", aldus Van Rij. „Dat Cannon nu een voor keur heeft voor vestiging van een grote bioscoop op het Groenoordhallenterrein is mij niet bekend", aldus de wethou der. Van Rij heeft overigens geen onoverkomelijke bezwa ren tegen de bouw van een gro te bioscoop bij de Groenoord- hallen. „Op zichzelf past zo'n project er wel bij." Behalve het terrein aan de Morssingel en het parkeerter rein bij de molen is eerder ook een plaats bij het nieuwe sta tion in beeld geweest. Ook daar is is volgens directeur W. van Wouw van Cannon echter te weinig ruimte. De directeur gaat volgende week kijken naar nog een andere plek, ergens in de binnenstad. Ais de bioscoop daar komt, moet wel een aantal huizen tegen de vlakte. Van Wouw kon gisteren niet vertel len op welke straat hij doelt.' Ook wethouder Van Rij zegt niet te weten om welke huizen het gaat. VERHUUR VAN Nissan Mercedes PERSONENWAGEN 9-PERSOONS BUSJE BESTELWAGENS fot 20 m3 Inhoud Zeer concurrerende tarieven. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.:071 -76 93 03 DE SCHANS 25 ALPHEN A.D. RUN TEL.:01720-7 51 55 LSI IS EEN AKTMTEfT VAN BV U AM Het terrein van de Groenoordhallen waar de nieuwe mega-bios zou moeten worden gebouwd. Groenoordhallen moeten worden opgepept FOTO HIELCO KUIPERS leiden* janet v „Het zou heel erg leuk zijn." Dat is de enige uitspraak die di recteur André de Jong van de Groenoordhallen wil doen over de mogelijke vestiging van een mega-bioscoop op het terrein. De Jong houdt zich erg op de vlakte, omdat de drie project ontwikkelaars hun plannen pas in januari presenteren. „Het speelt zich dus allemaal af in een concurrentie-sfeer en daar om wil ik er verder niets over zeggenaldus De Jong. De drie projectontwikkelaars zijn ingeschakeld omdat de ge meente de Groenoordhallen een enorme opkikker wil geven. De inkomsten van de veemarkt zijn de afgelopen jaren dras tisch gedaald. Om van de Groenoordhallen weer een winstgevend bedrijf te maken, zijn forse investeringen nodig. Eerder werd gedacht aan de vestiging van een veehandels centrum met bijvoorbeeld ban ken en administratiekantoren op het terrein. Ook ideeën voor een ondergrondse parkeergara ge met daarboven op een nieuw restaurant en een grote verga derzaal zijn in het verleden ge lanceerd. Uitgangspunt bij het maken van de plannen is dat de vee markt in de Groenoordhallen moet blijven, en dat de hallen geschikt moeten blijven voor evenementen en sportactivitei ten. Ook het slachthuis verhuist mogelijk naar het terrein aan de Willem de Zwijgerlaan. De Jong denkt dat ook de an dere projectontwikkelaars 'met heel goede plannen' voor de dag zullen komen. „In het begin stond iedereen nogal sceptisch tegenover dit project, Maar het blijkt een goede keuze geweest dat we hebben gezegd: laat bui tenstanders er maar eens mee stoeien. Die komen met heel andere ideeën. Aan een bio scoop hadden we zelf bijvoor beeld absoluut niet gedacht." De andere twee projectont wikkelaars. Du Prie en IBB Kon- dor in Leiden, willen absoluut geen mededelingen doen over hun plannen. „Stel je voor dat wij een enorm goede vondst hebben, en dat staat morgen in de krant. Dan kan de concur rent daar zo mee aan de haal gaan", aldus M. du Prie van het gelijknamige aannemersbedrijf. Directeur M. van Kasteren van Bruil-Sanders Vastgoed Ontwikkeling zegt dat het Groenoordhallen-complex een 'heel andere allure krijgt', als de gemeente kiest voor zijn plan nen. „Er komt iets goeds, iets met kwaliteit". Hoewel het niet de opdracht was, heeft deze Amstelveense projectontwikkelaar verschillen de bedrijven bereid gevonden om langs de Willem de Zwijger laan te gaan zitten. Naast bio scoopketen Cannon is dat on der meer een hotel. „Plannen moeten realiteit hebben. Anders wordt het luchtfietsen", vindt de directeur. H? AAA A A A A In het bericht 'Actie WBL krijgt weinig navolging' dat donder dag in deze krant stond, staal een onjuistheid. Gemeld wordt dat de nieuwe woningbouwver eniging Zijl en Vliet het voor beeld van de WBL volgt om 25 gulden te berekenen aan huur ders die hun huur niet automa tisch overschrijven. Zijl en Vliet, een nieuwe bouwvereniging die op 1 janua ri ontstaat uit een fusie tussen De Eendracht en De Goede Wo ning, brengt nieuwe huurders 75 gulden administratiekosten in rekening. Huurders die ge bruik maken van incasso beta len slechts 50 gulden. Het be drag van 75 gulden wordt nu ook al gehanteerd door De Een dracht. De Goede Woning kent als enige bouwvereniging in Leiden momenteel geen admi nistratiekosten. LogiCom Alpha COMPUTERS Complex kost 16 miljoen gulden Cabaretier dicht op station Leiden LEIDEN Cabaretier Erik van Muiswinkel helpt op 1 decem ber tussen 18.00 en 21.00 uur treinreizigers op het Leidse sta tion aan gedichten voor bij hun sinterklaasinkopen. 'Sneldich ters op stations' is een initiatief van de NS die op deze wijze treinreizen naar winkelcentra onder de aandacht proberen te brengen. De actie begint op de koopavond van maandag 30 november met Marcel Verreck op station Den Haag Centraal. NETWERK SPECIALIST REPARATIE EN ONDERHOUD VAN ALLE MERKEN VELE MERKEN P C s PRINTERS EN SUPPLIES STANDAARDSOFTWARE BEL: 01720-37 911 Via advies. levenng en installatie naar tevreden gebonk LogiCom Alpha bv 2404 HN AJph#o aan O leiden janet van duk Het stadsdistributiecentrum komt hoogstwaarschijnlijk op het nog te ontwikkelen be drijfsterrein op Roomburg, bij wielerbaan De Bult. Als alles mee zit, kan het centrum in 1994 open. Het is de bedoeling dat grote vrachtwagens goede ren afleveren bij het centrum. De spullen worden vervolgens met kleinere auto's naar win kels in de binnenstad gebracht. Verwacht wordt dat daardoor duizenden vrachtwagens per dag minder door de binnen stad gaan rijden. Er wordt al heel lang gezocht naar een geschikte plek voor het distributiecentrum, dat 16 miljoen gulden kost. „Het is echt zoeken met een vergroot glas. Er is veel ruimte nodig en die is er niet veel in Leiden", zo schetst J. van Iersel van eco nomische zaken het probleem. Eerder vielen de Roosevelt- straat en het HCG-terrein af omdat deze gebieden te klein zijn. Er wordt ook nog gekeken of het distributiecentrum bij de Europaweg kan worden ge bouwd, maar Van Iersel acht de.kans groot dat deze plek eveneens afvalt. Vooral omdat een wijziging van het bestem mingsplan nodig Is. Van Iersel denkt dat nog voor de kerst de beslissing wordt genomen het distribu tiecentrum op Roomburg te bouwen. Het terrein ligt dicht bij rijksweg A4 waar de meeste vrachtauto's vanaf komen, en het bestemmingsplan dat geldt voor dit gebied hoeft niet te worden gewijzigd. Nadeel is wel dat het terrein tamelijk ver af ligt van de binnenstad, geeft Van Iersel toe. „Ik hoop dat we volgend voorjaar kunnen beginnen met de bouw. Dan kan het centrum in het voorjaar van 1994 open", aldus Van Iersel. In het gebied tussen wielerbaan De Bult en de Hoge Rijndijk ko men ook andere bedrijven. De gemeente wil er verder 800 woningen bouwen. Thames and Hudson I TENTOONSTELLING IKOOYKER Algemene en Academische leiden/den haag De academische ziekenhuizen mogen de bezuiniging van 26 miljoen gulden die zij in 1993 moeten doorvoeren, uitstellen en over twee jaar uitsmeren. Dat schrijft minister Ritzen in antwoord op vragen van de Tweede Kamer over de onder wijsbegroting. Bovendien wil de onderwijs minister de financiering van de academische ziekenhuizen an ders regelen. Ritzen vindt dat niet goed duidelijk is welk deel van de taken van een acade misch ziekenhuis te maken heeft met onderwijs en onder zoek en welk deel met de zorg voor patiënten. Wetenschappe lijke activiteiten en verzorging worden nu nog op verschillen a gefinancierd. opent de juiste deuren voor u! 03 071 -12 0006 NVM Doezastraat 21, Leiden

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 11