Wat komt er dit jaar uit Kees z'nzak! 13?9 'Het woord is nu aan de sportwereld' SKC haalt eerste punt Sport Richard Krajieek wordt geplaatst 1 WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 Ula Maika handhaaft toppositie vt den run In de nationale vrouwen trio league heeft het Alphense Ula Maika in de tweede klasse de eerste plaats kunnen handhaven door een score van 2953 pins. Bowling Alp hen behaalde in de eerste klasse een totaal van 3128 pins en staat daarmee tevens eerste. Monique Blok gooide een serie van 1102 pins, een gemiddelde van bijna 184. Van de Boogaard in Oranje alphen aan den run Marjolein van de Boogaard is door bonds coach Peter Murphy opnieuw geselecteerd voor het Nederlands vrouwenteam. De Alphense volleybalster, momenteel uitko mend voor de Amsterdamse eredivisionist AMVJ, is een van de achttien speelsters die zich gaan voorbereiden op het EK van '93 in Tsjechoslowakije. Derde plaats Van der Schilden alphen aan den run De Alphense surfster Cornelia van der Schil den heeft tijdens een vijftig kilometer lange wedstrijd op het Veerse meer op de derde plaats van de Nederlandse titelstrijd beslag gelegd. Bij de junioren werd Fabian Otto uit Ter Aar tot kampioen gekroond. Jan Duivesteijn: „Ik ben me er van bewust dat de materie tamelijk ingewikkeld is." FOTO» ARCHIEF Jan Duivesteijn en het vervolg op de sportnota leiden ad van kaam „Het enige dat nu vaststaat, is dat er niets vaststaat." Zo, die zit. En tevreden over deze, voor buitenstaanders nogal crypti sche omschrijving van de sport nota, leunt Jan Duivesteijn ver volgens achterover in zijn stoel. „Laat die", zo voegt de direc teur van de gemeentelijke dienst Sport en Rekreatie in Lei den er met een grijns aan toe, „maar eens rustig op je inwer ken." Veel tijd daartoe gunt hij ove rigens niet. Hij heeft 'Het spel en de knikkers', zoals zijn gees teskind en dat van wethouder Aart van Bochove officieel is ge doopt, opengeslagen voor zich liggen. Trekt ruim de tijd uit voor een verklaring van de fei ten, cijfers en statistieken en zegt zeer benieuwd te zijn naar de reacties op de eerste sport nota sinds 55 jaar in Leiden. Doet dat niet, alvorens hij eerst uitleg heeft verstrekt over wat hij nu precies bedoelde met zijn openingszet. „Je moet deze nota zien als een aanzet voor wat komen gaat. Voor het eerst staan nu al le cijfers op een rijtje, is er een compleet kostenplaatje aan ver bonden en worden er aanbeve lingen gedaan. Het hele scala bijeen in een echte Leidse nota. Dat staat dus vast. Wat nog niet vaststaat is wat er straks daad werkelijk mee gaat gebeuren. Het woord is nu aan de de geor ganiseerde sport en aan de poli tiek om daarover te beslissen." De georganiseerde sport in Leiden, gebundeld in de Leidse Sport Federatie (LSF), krijgt op 14 december als eerste de gele genheid om kanttekeningen te zetten bij de 142 pagina's tel lende nota die zich zeker niet laat lezen als een spannend jon gensboek. Duivesteijn zelf rept van een heidens karwei om al het cijfermateriaal bijeen te krij gen en de weerslag daarvan kost eveneens heel wat uurtjes stu die. Intussen zijn er exemplaren van de nota aan alle verenigin gen gestuurd. Wat verwacht Jan Duivesteijn aan respons? „Snuffelen, dat in eerste in stantie. Luisteren naar de toe lichting van de wethouder. Ik ben me er van bewust dat de materie tamelijk ingewikkeld is, dat alle cijfers niet één, twee, drie zijn te doorzien. Let wel, ze zijn duidelijk, maar eerder voor de delen dan voor het geheel. Ik bedoel, iemand uit de zwem- sport zal beter op de hoogte zijn van de cijfers die op zijn sport betrekking hebben dan een voetballer dat is. Die op zijn beurt zal zich vooral beperken tot wat de nota brengt over zijn tak van sport. En vergis je niet, binnen de LSF is er heus wel een stel geesten die de zaken op waarde kunnen inschatten." Vragen en kritiek, die ver wacht Jan Duivesteijn toch vooral uit de zwem-, tennis- en voetbalwereld. „Dat mag je aan nemen, ja. De ontwikkelingen rond de zwembaden De Vliet en De Zijl, de eventuele privatise ring van de tennisbanen en het tekort aan trainingsvelden, daar zal over worden gepraat. Of dat per koepel gebeurt, dan wel dat de LSF de zaak zal bundelen, dat weet ik natuurlijk niet. Daar ben ik wel benieuwd naar. Hoe wel de praktijk natuurlijk heeft geleerd dat het een korfballer nu eenmaal aan zijn kont zal roesten wat een atletieker doet. Mensen zijn geneigd om voor zichzelf op te komen." Kritiek Wethouder Van Bochove kreeg recentelijk nogal wat kritiek in de gemeenteraad te verwerken over het late verschijnen van de nota. Dat mag de samensteller zich dan ook aantrekken. „Doe ik ook", zegt Duivesteijn. „Maar let wel, dit moest bij ons alle maal wel effe tussen het gewone werk door gebeuren. Daarbij is er verschrikkelijk veel reken werk verricht. En ook de ge meentelijke reorganisatie liep daar nog eens tussendoor. Dat legt ook een druk op je. Het be langrijkste excuus is echter dat we de politiek en de sport een volledig beeld wilden geven van waar de belangrijkste subsidies heengaan. Dat kostte nu een maal tiid." Vasthouden en consolideren, als zodanig werd de sportnota en het beleid daarachter geaffi cheerd. Ook door de wethou der. Klopt dat beeld? „Deels. Maar niet helemaal. In de ana lyse van de kosten en de tarie ven bijvoorbeeld hebben we ons voor een goed deel laten leiden door de nota van de LSF. Maar we zijn verder gegaan. Per sport bekeken bijvoorbeeld hoe de gemiddelde contributie zich verhoudt tot het aandeel van de contributie in de huur van de accommodatie. Dat werpt een ander licht op sommige tarie ven. Een opvallend licht, mag ik wel zeggen. Dat geldt trouwens ook voor de kosten van school sport bij zwembaden en gym nastiekzalen. Die worden nu doorberekend naar de sport. Hetgeen oneigenlijk is. En ver der doen we wel degelijk aanbe velingen. Zoals die ook in de cij fers opgesloten liggen." Hoe loopt het pad nu verder, wat gebeurt er na de inspraak- procedure's? „Dan komt er een preadvies in de gemeenteraad. Daarna vallen er Desluiten. Ver volgens werken we de plannen uit. Dat kan bijvoorbeeld aan de hand van deelnota's voor het zwemmen, het tennis, de veld- sporten etcetera. Maar zo ver zijn we nog niet. Eerst is nu het woord aan de sport en de poli tiek. Want ik zei het al eerder: nog niets staat vast. Behalve die nota dan." leiden chris hartman In de districtscompetitie ver speelde het mannenteam van volleybalvereniging SKC zijn eerste punt. Metal/Radius 3, voorlaatste op de ranglijst, ont futselde de Leidenaren in Gouda de eerste en derde set. Opvallend was verder dat alle Rijnlandse eersteklassers, zowel de mannen als de vrouwen, hun wedstrijden in winst omzetten. SKC moest aantreden zonder Huib Jan van Langevelde, Dela no Verweij en Rolf Kooistra. Ra dius 3 bleek ondanks de lage positie op de ladder een taaie opponent. Met name de veld- verdediging van de Gouwena ren bleek heel betrouwbaar. In aanvallend opzicht steunde Ra dius op één man. Toen die moe werd was het snel gedaan met de thuisclub. Setstanden: 15-10, 8-15, 15-12, 8-15 en 10-15. SKC speelde op alle fronten matig, maar blijft wel de ranglijst aan voeren. In dezelfde klasse verpletter de Graficon/Donar, versterkt met Rob Boxhoorn en Ruud Verhul van het tweede team, streekgenoot Orion. Binnen het uur was de wedstrijd voorbij: 15-5, 15-7 en 15-6. Orion maakte een zwakke indruk. Met name aan het net had de ploeg uit Hazerswoude weinig te ver tellen. Uitblinker aan Leidse zij de was Wout van 't Veer. Het is overigens de bedoeling dat Ruud Verhul binnenkort defini tief de gelederen van Donar 1 komt versterken. Gemini/Kangeroes 2 won in de andere eerste klasse afgete kend van het hoger geklasseer de Spanning 220. In Voorscho ten werd het 3-0 (15-4, 15-5 en 15-11). Gemini was de hele par tij geconcentreerd. Een scherpe opslag, een gesloten blok en een gevarieerde aanval plaatsten Spanning voor onoverkomelijke problemen. Vooral spelverdeler Siep Louwsma viel in positieve zin op aan Voorschotense kant. Ook het tweede mannenteam van NOVO behaalde een 3-0 overwinning. DOS 2 was in Noordwijk geen partij. De for matie uit Schoonhoven is dui delijk te licht voor het district. Vooral op de middenaanval van de thuisclub had de jeugdige ploeg geen vat. NOVO-coach Frans van der Berg: „Het leek wel een trainingspotje." Setstanden: 15-3, 15-5 en 15-5. Had Donar een klein uurtje no dig, NOVO was binnen drie kwartier klaar. Bij de vrouwen handhaafde NOVO zijn tweede positie ach ter Rentokil/ZVH 3 door Span ning 220 met een 3-1 nederlaag (15-7, 5-15, 15-4 en 15-9) te confronteren. Voor deze gele genheid zat Koos van Beelen bij NOVO op de bank. De vrouwen van WW boekten een verdien stelijke 3-2 zege op Skania. Na een paar mindere wedstrijden heeft de ploeg uit Wassenaar de opgaande lijn weer te pakken. Zelfs blessures van Anneke To- lido en lose Ruygrok konden WW niet van de wijs brengen. De eerste viel in de derde reeks uit met een zweepslag en de tweede liep in het vijfde be drijf een enkelblessure op. Met nieuweling Saskia Westgeest als uitblinkster hield WW het hoofd echter koel. De beslissen de rps-set werd met 15-9 ge wonnen. Na het wegvallen van Jose Ruygrok fungeerde Peggy Verweij noodgedwongen als enige spelverdeelster. Rayon In de hoogste klasse van het rayon bleef RW 2 ongenaak baar. De routiniers uit Rijnsburg wonnen de uitwedstrijd tegen Graficon/Donar 2 met 3-1. Bij RW was het spelverdelen dui delijk beter verzorgd dan bij Donar. In aanvallend opzicht waren de twee ploegen aan el kaar gewaagd. Utopia bleef in het kielzog van RW door met 3-0 van LUSV 2 te winnen. Setstanden: 15-5, 15-7 en 15-4. De stand: RW 2 7-14, Utopia 7-11, Ridderveld 2 8-11, Gemi ni/Kangeroes 3 7-8, DAC 2 7-7, Ridderveld 8-7, DAC 3 7-6, Gra ficon/Donar 2 7-6, DVO 7-6, LUSV 2 7-5, Leython 3 7-4, TOI 7-1. Bij de vrouwen ging alle aan dacht uit naar de ontmoeting LUSV-Orion. De strijd tUftsen de nummers een en drie werd door LUSV met 3-1 gewonnen. De twee teams toonden aan niet voor niets in de top van het klassement te bivakkeren. In zo wel de Leidse als de Hazers- woudse aanval werden rake klappen uitgedeeld, waarbij op viel dal LUSV collectief iets meer te bieden had. De stand: LUSV 8-13, VCO 6-9. SKC 6-8, Orion 6-8, Liusna 5-6, Valken 6-5, Leython 3 7-5, InUpGo 7-5. DAC 2 5-4. Blok '77 6-4, LUSV 2 8-3. MUNCH EN ANP Richard Krajieek Is één van de acht geplaaLste spelers bij het toernooi om de Grand Slam Cup, dat in de tweede week van december in München wordt gehouden. De 20-jarige Hagenaar, aanvankelijk de nummer negen op de lijst van beschermde spelers, profiteert van de absentie van Jim Cou rier. De Amerikaan bedankte voor het prestigieuze toernooi met de mededeling, dat hij zich volledig wil voorbereiden op de Davis Cup-finale tegen Zwitserland In het eerste weekeinde van december. Bo ris Becker, afgelopen zondag de winnaar van de ATP-Mas ters, ontbreekt eveneens in München. De Duitser heeft geen zin in het afsluitende evenement, waaraan de beste zestien spelers bij de vier Grand Slam-toernooien mo gen deelnemen. De deelnemerslijst: Agassi (VSt), Edberg (Zwe), Sampras (VSt). Ivanisevic (Kro). Korda (Tsi), McEnroe (VSt). Ferreira (ZAf). Krajieek (Ned). Lendl (VSt). Leconte (Fra). Stich (Duf). Forget (Fra), Chang (VSt), Volkov (Rus), Sanchez (Spa) en Masur (Aus). Sint weet wel wat lekker is: Jameson Irish Whiskey natuurlijk! En hij heeft Kees Klerks aangesteld als Hulpsint, om u gratis die heerlijke Jameson te laten proeven. Daarom alléén deze week: irish whisky Bij aankoop van minimaal f 50,- een setje Jameson Irish Whiskey Leuk bier idee Setje Grolsch Amber, 2 flesjes met glas Geen 9,95 Kistje Grolsch pijpjes, 24 flesjes, nu met gratis Grolsch beugelopener Altijd laag in prijs, Krat a 24 flesjes Geen heerlijk avondje zonder Bisschopwijn Deze Bisschopwijn is bereid volgens oud Hollands recept, op basis van een heerlijke rode wijn en een selectie van uitgelezen kruiden. Bereidingswijze: verwarm de wijn zachtjes (au-bain- Marie), niet laten koken. 2 miniaturen, 1 glas, winkelwaarde ikev Surprise van Hollandse bodem Hooghoudt Appel LITER, normaal 15,95 Temperamentvolle drankjes Offley Port Ruby, Tawny of White 4 4 95 Normaal 13,95 ll« Harveys Sherry Margarita, Pale Dry of Manzanilla Normaal 9,95 Wijnen door Saint-Joseph 1989 Per fles Doosje 6 flessen 60,00 Rioja Marques de Arienzo tinto Per fles normaal 12,95 Sancerre Domaine du Rochoy 1991 Per fles normaal 18,95 Chateau La Commanderie wit 1991 Per fles Doosje a 12 flessen 75,00 perfect verzorg Hoppe Jonge Jenever Liter, normaal 20,45 De Kuyper Vieux Liter, normaal 21,95 Bokma Oude Jenever Liter, normaal 24,95 J. Walker red label Scotch Whisky 0,70 Liter, normaal 28,95 Safari, 0,70 Liter, normaal 19,95gratis glas Verrassend VeelzijdigVoordelig Courvoisier Franse Cognac 0,70 Liter, normaal 43,95 in luxe geschenkdoos Courvoisier VSOP Franse Cognac 0,70 Liter, normaal 63,95 in luxe geschenkdoos Grand Marnier Rouge 0,70 Liter, normaal 35,95 Alphen aan den Rijn: Van Nesstraat 27 Leiden: Kennedylaan 7, Bevrijdingsplein 48, Doezastraat 6, Kopermolen 36, Stevensbloem 169 Oegstgeest: Lange Voortplein 7 Lisse: Blokhuis 20 Katwijk aan Zee: N00rdzeepassage 16/17 Wassenaar: van Hogendorpstraat 69

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 27