Scorebord Vijf titels voor Kostina MAANDAG 23 NOVEMBER 1992 27 SJC2-SVLV 2 1-2 BELGISCHE LOTTOi 10 11 -17 - 23 35 doelpunten uit diverse Europese competities. 14.30-15.30 Sportnet: Watersport: powerboatraces. 14.30-16.30 EURO: Kunstrijden op de schaats: lalique Trophy vanuit Pa- Hall m Preston 15 30-16 30 Sportnet: Go: auto- er motorsportmagazine 15.50-15.55DM3: Sport Aktuell. BRUSSEL» ANP Oksana Kostina heeft bij het zestiende toernooi om de we reldtitels Ritmische Sport Gym nastiek voor een uitstekende prestatie gezorgd. De 20-jarige Russin veroverde naast de titel in de individuele vierkamp ook nog de vier kampioenschappen in de gereedschapsfinales. Het ?erste maal dat het een gymnaste lukte alle titels te ver overen in een wereldkampioen schap. Kostina nam de wereldtitel individueel over van haar voor malige landgenote Oksana Skal- dina, die net als Olympisch kampioene Timosjenko na Bar celona heeft afscheid genomen van dee wedstrijdsport. Ook Kostina zal niet meer op de wedstrijdpodia te zien zijn. De Russin kondigde in Brussel haar afscheid van de wedstrijdsport Zij zal alleen nog maar de monstraties geven. Daarnaast wil zijn zich bekwamen als trainster. Kostina maakte haar internationale debuut in 1989 bij de strijd om de wereldtitels in Sarajewo. waar zij met Skal- dina en Timosjenko deel uit maakte van de ploeg van de Sovjetunie, die de wereldtitel voor landenploegen veroverde. Kostina vergaarde in de vier kamp een totaal van 38,975 punten. De Bulgaarse Maria Pe- trova veroverde het zilver met 38,400 en de Witrussin Larissa Loekjanenko, die veertien da gen geleden het Alfred Vogel- toernooi in Beekbergen won, eindigde als derde. BASKETBAL, NBA; Golden Sta te Warriors - New Jersey Nets 114-101, Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 128-111Los An geles Lakers - Denver Nuggets 119-107. KANO - De algemene jaarverga dering van de kanobond is gis teren in Vianen accoord gegaan met de organisatie van de strijd om de wereldtitel marathon en de wereldbeker voor junioren. De wedstrijden worden in 1994 in respectievelijk Amsterdam en Harkstede gehouden. BILJARTEN - Martin Hom is in Velbert opnieuw Duits kam pioen bandstoten geworden. Hij versloeg in de finale Wolfgang Zenkner, de man die hij vorig jaar ook in de finale tegen kwam, met 50-40, 23-50 en 50- Naam: Ron den Hol lander Club: Randstad Sport Leeftijd: 25 Beroep: Straatmaker Als Ron den Hol lander gisteren alle kaarten nad gezien die de scheidsrechter hem uitdeelde, was hij nu waarschijnlijk kleu renblind. Volgens het wedstrijd formulier zou hij tijdens de match Randstad Sport-Meer- burg twee gele kaarten (is rood) en nog een rode kaart hebben gekregen. Het ging hier, zo ver meldt het formulier, om twee maal artikel 11 (vasthouden te genstander) en één keer artikel 24 (natrappen). Dit is volgens de regels onmogelijk. Er kan maximaal één rode prent voor speloveriredingen gegeven wor den en desnoods nog een twee de voor 'onwelgevoeglijke taal'. De eerste gele kaart was duide lijk voor vasthouden, maar waarvoor de overige kaarten waren is onduidelijk. In het duel met Hans Boom greep hij zijn tegenstander in het kruis, waar na beiden vielen. Met een trap pende beweging bevrijdde Boom zich. Wat deed de scheidsrechter daarna? „Toen ik opstond zag ik dat hij rood kreeg en ik geel. Dat was mijn tweede geel en dus gaf hij mij ook rood. Dat is alles wat ik aan kaarten gezien heb." Velen dachten dat jij die tweede rode kaart had gekregen toen je na het incident letterlijk over de rooieging, maar volgens het wedstrijdformulier heb je er nog één gehad voor natrappen. „Dat natrappen kan ik niet ge daan hebben. Dat kun je zelfs bij Meerburg navragen." Het enige wat zeker is is dat je met tivee rode kaarten op zak een paar wedstrijdjes misloopt. „Als dat waar is dan zoeken we het hogerop om mijn gelijk te halen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 27