Zijl heeft moeite met LZ Avanti zet stap in de goede richting AZC loopt tegen eerste verlies aan Flair stelt teleur Sport Singeling zwemt op rugslag kringrecord I;,:1//;'! Oegstgeest keert terug op oude niveau MAANDAG 23 NOVEMBER 1992 23 Meyers zet in Noordwijk goede reeks voort Tijdens Speedo-wedstrijden in Noordwijk slaagden weer ver schillende zwemmers uit de re gio erin door te dringen tot de top-20 van Nederland in hun jaargang. Bij de A-klassewed- strijd van de kring in Waddinx- veen zwom Remco Singeling van LZ '86 een nieuw kringre cord op de 200m rugslag jon gens onder 14 jaar. In Noordwijk zette Sven Meyers (Zijl/LGB) zijn goede reeks resultaten voort door zich ook nu weer op beide nummers bij de eerste 20 van de jaargang 1981 te zwemmen. Op de 200m wisselslag werd hij tweede in de kring met een fraaie 2.51.7 op de 100m vlinderslag werd hij derde met 1.24.0 Op deze laatste afstand eindigde Peter Kortekaas van de Columbiaan met 1.22.7 voor hem op de tweede plaats. Plaatsing Bij de meisjes van 1983 en jon ger eindigde Noeki Klein (LZ '86) op de 100m vrije slag met 1.21.4 op de tweede plaats. Bij de jongens van deze leeftijd zwom Michael van Schaik (LZ 1886) met 1.17.7 naar een eerste en Robert Chaudron (LZ 1886) met 1.19.6 naar een tweede plaats. Dit zal wel voldoende voor een hoge plaatsing zijn. Op de 100m schoolslag jongens 1982 werden Thomas van der Nouland en Jurgen Apperloo, beiden van Sassenheim, respec tievelijk eerste en tweede. Bij de meisjes behaalde Leonie Chaudron met 1.38.1 een twee de plaats. De Zijl/LGB-ers An drea van Leeuwen en Joleen van Essen werden beiden derde, respectievelijk op de 100m vlin derslag met 1.32.6 en op de 200m wisselslag met 2.59.4 Bianca van Rheenen van de Co lumbiaan werd derde op de 100m schoolslag met 1.39.1 Joy ce Overvliet (Katwijk) werd met 1.29.0 eerste op de 100m rug slag. Jan Passchier (Noordwij- kerhout) eindigde bij de jon gens met 1.35.2 op de eerste plaats. Zijn clubgenoot Wim van der Haak eindigde op de tweede plaats. Inschrijflimiet De opvallendste prestatie op de A-klassewedstrijd werd neerge zet door Remco Singeling (LZ '86) met 2.17.4 op de 200m rug slag. Bij de jongens onder 14 jaar was dit een nieuw kringre cord. Ook de 1.04.1 op de halve afstand was van een prima ge halte. De rugslag onder 10 jaar werd door de jongens van LZ 1886 onderling uitgevochten. De 1.24.3 van Michael van Schaik maakte hem tot win naar. Bij de meisjes onder 12 jaar werd Ingeborg Hocks(LZ 1886) eerste, met een inschrijfli miet (1.15.2) op de 100m vlin derslag voor de winterkam pioenschappen. Bij de meisjes onder 14 jaar heerste Natasja Sierag. Op de 100m kwam Lin da Weijermans(LZ 1886) nog in de buurt, maar moest op de 200m te veel toegeven. Bij de meisjes onder 16 jaar werd Fleur Bakker(LZ 1886) eerste, gevolgd door haar clubgenote Bianca Hoeks. De zwemvereniging Noordwij- kerhout behaalde in Noordwijk twee medailles. Op de 100m rugslag (jongens '82) was er een eerste plaats voor Jan Posschier (1.35.5) en een tweede oplaats voor Wim van der Haak (1.37.6). Ook ZV Katwijk had tweemaal succes. Joyce Overvliet won de 100m rugslag (meisjes t/m lOjaar) in een tijd van 1.29.00. Chantal van den Oever eindigde als derde (1.36.00). leiden/hazerswoude ron hoogendam Het tafeltennisteam van Avanti heeft zich tot kampioen ge kroond in de tweede divisie. De Hazerswoudse mannen van coach Crien Kroesemeyer had den in hun voorlaatste partij te gen Tempo Team slechts vier punten nodig om de titebin de wacht te slepen. Het werden er in Amsterdam uiteindelijk ne gen (9-1 winst). Het betekende voor het jonge Avanti weer een stap in de goede richting. Im mers, in één seizoen degradeer den de Hazerswoudenaren van de eredivisie naar de tweede di visie. Het talent en de goede mentaliteit heeft zich niet ver loochend. De ploeg is weer op het niveau waar het thuishoort: de eerste divisie. Het trio Mi chael van der Haar, Ronald Vij verberg en Edwin Vente krijgt in de voorjaarscompetitie weer steun van 'good old' Robert de Groot, die wegens gebrek aan tijd niet meer kon uitkomen voor zijn team. De Groot: „Ik zal wel de nodige wedstrijdritme moeten opdoen, want ik heb natuurlijk al een tijdje niet ge speeld. Maar ik verwacht dat we ons zeker zullen handhaven, en misschien zit er wel weer een promotie in". Scylla heeft op de vierde speeldag van de degradatiepou le tegen Kluis in het verre Ge leen het geloof in eigen kunnen verloren. De Leidenaren speel den weliswaar op het scherp van de snede, maar de uiteinde lijk 9-1 mokerslag op Limburgse bodem lijkt bijkans niet meer goed te maken. In de strijd met Kluis werd slechts het dubbel (in het tweede paar verzilverd). In de tweede divisie bewees Rijnsoever in de strijd tegen Irene dat het eerdere 7-3 verlies in de heenwedstrijd berustte op een incident. Nu wonnen de Katwijkers vrij gemakkelijk met Regio-spelers in halve finale hazerswoude Tijdens de gisteren gespeelde kwartfinale van het Wintercircuit (voorheen strijd om de NTTB-cup) hebben vijf ta feltennissers uit de regio zich geplaatst voor de halve finales. In de speelzaal van het Hazerswoudse Avanti plaatsten Herman van der Broek (Fecos) en Ronald Vijverberg (Avanti) zich, terwijl in de zaal van ZTTC Rob Turk, Ted van den Berg (beiden Oegst geest) en Martin Groenewold (Scylla) zich bij de laatste 24 schaarden. Het was weer eens ouderwets druk bij de derby tussen Zijl/LGB en LZ '86. De toeschouwers kregen waar voor hun geld. foto henk bouwman 6-4 van de Tilburgers, die het verblijf in deze klasse kunnen vergeten. Johan van Meurs was goed voor 3 potten. De onlangs met succes aan zijn oog geope- réerde Marco Cecchi won (2x),terwijl Joost Mentink met een potje een graantje meepik te. Ook het Leidse Docos deed in de voorlaatste ronde in de der de divisie goede zaken door met 10-0 te winnen van het reeds gedegradeerde DHC. Toch kijkt Edward Hulst terug op een slecht seizoen. „Ja, wij - Michel van der Kooy, Armin Ramic - hebben zeker 20 procent bene den ons kunnen gespeeld. En Torenstad, de kampioen was gewoon te sterk." De Treffers uit Roelofarends- veen deelde in de derde divisie de punten met Cevelum (uit Cuyk), 5-5. In deze partij speel de Robert Thijssen een goede partij, wat beloond werd met drie zeges. De routiniers Koos van Beek en Hans van der Zwet voegden daar keurig een potje Voor Play Fair uit Leimuiden is het doek in de vierde divisie op een haar na gevallen. De ploeg gleed op Goudse bodem met 10-0 uit tegen de koploper. Arnold Heuzen, Addje van de Hoek en invaller Fred Brand mogen het volgend jaar weer in de eerste klasse proberen. De vrouwen van Oegstgeest verbaasden vriend en vijand door thuis kampioenskandidaat Amsterdam '78 met 6-4 de baas te blijven. De goede resultaten van de laatste tijd ten spijt, zal het kersverse vrouwenteam van Oegstgeest degradatie niet meer kunnen ontlopen. Jammer, maar waar voor Iris Sjaardema (3x) en Mariska de Haas (2x), die beiden speelden als nooit tevoren. De goede invalsbeurt van Karin van de Heiden werd niet beloond. De met veel tam-tam aangekondigde derby De Zijl/LGB- LZ1886 is uitgedraaid op een waar waterpolospektakel. Dat de Zijl/LGB daarbij met een 11-9 zege uit de bus kwam deed eigenlijk niet veel ter zake, hoewel LZ-trainer Hans Parrel daar natuurlijk anders over zal denken. De Zijl heeft er ook de ploeg voor. Met gelouterde krachten als Mark van Belkum, Anton Heiden en een aantal getalen teerde jeugdspelers beschikt Rob Schouten over een ideale mixture van jeugd en routine. Het uitgangspunt mocht dan verschillend zijn, de instelling waarmee beide ploegen te wa ter gingen was hetzelfde. Vanaf de eerste minuut brandde de strijd los. Geen enkele Zijl-spe ler wilde onderdoen voor een LZ'er en andersom. LZ-doel- man Arjo Bunnik, geprikkeld door uitspraken dat hij de ver gelijking met een lek mandje kon doorstaan, verdedigde zijn doel met verve en incasseerde pas vlak voor het verstrijken van de eerste periode de eerste tref- waterpoiomedewerker De beide Leidse hoofdklassers schotelden het talrijke publiek (330 man) een zo'n sterke wed strijd voor dat zelfs de meest fervente LZ-supporter, ondanks de nederlaag, geen spijt heeft gekregen van zijn gang naar het zwembad De Zijl. De wedstrijd was dan ook de moeite waard. Ontaardde het Leids onder onsje vroeger (de laatste derby dateert alweer van drie jaar ge leden) in een eenzijdig treffen waarbij De Zijl meestal zege vierde, ditmaal was er sprake van strijd. Voor beide ploegen stond er dan ook heel wat op spel. LZ '86 haast zich nog steeds om degradatie naar de eerste klasse te ontlopen, terwijl De Zijl na een aantal zeperds het geschonden blazoen tracht op te poetsen door dit jaar wel de nationale top (lees eerste zes) te bereiken. fer. Collega Martin Nederlof func tioneerde mogelijk nog beter want die hield gedurende de eerste rondgang zelfs zijn doel schoon. Het uitstekende optre- leiden arendo schreurs badmintonmedewerker De eerste speeldag van de twee de competitieronde bracht in de tweede klasse slechts één overwinning voor clubs uit de regio; Flair 2 won met 7-1 van Velsen 2. Gelijke spelen waren er voor Flair 1 en Lisse. Vlietvvijk leed een 8-0 nederlaag. In de derde klasse wonnen Dynamo Sassem en Merenwiek 2 met 5-3 en verloren Merenwiek 1, Me renwiek 3 en Veglo. Tweede klasse Lisse speelde tegen Zuiderveld een sterke wedstrijd. Eerder dit seizoen werd van deze ploeg met 5-3 verloren, maar afgelo pen weekeinde overtrof Lisse, volgens Angela Conijn, zichzelf. Vooral Erik Mesman speelde een sterke wedstrijd. Hij zijn gel i i lid i de nationale jeugdselectie zo revanche voor de kansloze nederlaag van vorige keer. Vlietwijk was tegen Dropshot 4 kansloos. Met Patrick Kraan (vakantie) als afwezige wisten zij geen enkele wedstrijd te win nen. Even leek het er nog op dat de mbced-dubbel van Johan Zonneveld en Estelle van den Pavert de eer zou redden, maar ook dat lukte niet. Flair, met Lisse gedeeld tweede, wist het puntverlies van Lisse niet uit te buiten. In en tegen Heerhugo- waard 4 werd het eveneens een 4-4 gelijkspel. Voor Flair een te leurstellende uitslag. AJs oor zaak kon onder andere de kwa liteit van de shuttles worden aangewezen; in de twee man nen-singels werden er maar liefst dertig shutdes kapot gesla gen. Voor de punten zorgden Cees-Jan van Vliet, in zijn en kelspel en in de dubbel met Ro nald van der Meer, de mix van Ronald van der Meer en Maaike van den Berg én de vrouwen- dubbel van Van den Berg en El- lis Visser. Flair 2 ondervond te gen de laagst geklasseerde uit de poule Velsen 2 geen moei den van de goalies leverde voor alsnog weinig treffers op, maar toen George van Rijn een LZ- misser afstrafte, kwam er vaart in de wedstrijd. De Zijl ver grootte in de tweede periode de druk op het LZ-doel en de Leid se debutant kwam lange tijd niet meer aan aanvallen toe. Van Rijn, na goed doorzetten, en Redegeld zetten De Zijl op een 3-1 voorsprong. LZ ver werkt momenteel zonder blik ken of blozen tegenslagen en door middel van een goal van de 40-jarige De Graaf krabbelde men terug. Een domper voor LZ was de goal van Ligtvoet die met nog een seconde te spelen in de tweede periode De Zijl naar een 4-2 voorsprong tilde. Met dat doelpunt kwam het verschil tus sen de de beide stadgenoten aan het licht. De Zijl/LGB speelt geraffineerder. Steekt LZ bij een gemiste kans zijn verbazing niet onder stoelen of banken, bij de thuisploeg De Zijl reageert men wel alert en met de gehaaide Van Belkum en Joor voorop is het geslepen counterwerk bij zonder goed verzorgd. Toch leek het nog even mis te gaan voor de Zijl in het attrac tieve polopotje. In de laatste pe riode, na een 8-5 tussenstand, benutte de goed uit de verf ko mende Ben Olde Othof een nu merieke meerderheid en leek met de 8-7 een surprise in de lucht te hangen. Zelfs Zijl-coach Rob Schouten, die op voorhand gerust was op een goede afloop, kneep hem in die fase. „Zater dag tegen PSV stonden we ook de hele wedstrijd voor en speel den we nog gelijk. Ik was er be vreesd voor dat nu weer hetzelf de zou gebeuren. Zeker omdat LZ zo vaak een man meer kreeg." Die uitspraak van de oud-bondscoach was conform de waarheid. Tot een remise kwam het echter niet. LZ stapel de kans op kans (17x man meer) maar sprong daar slordig mee om, terwijl scherprechter Van Belkum in de slotfase de twee punten deed belanden bij de ploeg die daar het meeste recht op had. De Zijl/LGB dus. Scores De Zijl; Van Reijn 2, Van Belkum 2. Ligtvoet 2, Joor 2, Re degeld 1, Heiden 1, Dubbelde- man 1. Scores LZ: Van der Zeeuw 3,01 de Othof 2, Zuidweg 1, De Graaf 1Van den Brink 1Willemsen 1 alphen/leiden» Na vijf wedstrijden zonder puntverlies moest het er eens van komen. Gisteren verloor koploper AZC. Thuis tegen nummer twee AZ&PC maakten de Alphenaren het tot de laatste seconde nog wel ongemeen spannend, maar schoten net te kort: 9-10. „Met 11 uit 15 onbe nutte man-meer-situaties is mij duidelijk waar de schoen wringt", merkte AZC-coach Fred Kranstauber op. Zaterdag avond had zijn ploeg zich nog eenvoudig van ZPB ontdaan: 4- 13. „We kregen wel kansen, maar misten de koelbloedigheid om ze te benutten," legde Kranstauber de vinger op de ze re plek. In het eerste part was dat al zichtbaar. AZC raakte welgeteld vier keer de lat. AZPC deed het beter en liep uit naar een 0-2 voorprong. Na de eerste wisseling ontwikkelde zich een een echt duel. AZC kwam door onder meer twee goals van John Jansen langszij: 4-3. AZC nam het initiatief, maar de bezoekers uit Amersfoort kwamen telkens op gelijke hoogte als de gastge- vers de leiding had genomen. Tenminste, dat ging op tot hal verwege het derde part. AZC had uit een strafworp een voor sprong (7-6) genomen, maar dat duurde niet lang. AZPC veerde direct terug (7-7), benut te een man-meer situatie (7-8) en zag vlak daarna kans de mar ge op twee te brengen (9-7). Het leek erop dat voor Alphen de kansen verkeken waren, maar doordat John Jansen na een aanval ongemerkt voorin was bijven hangen, kon AZC nog voor het eind van de derde pe riode de schade beperken: 8-9. In de laatste zeven minuten laaiden de gemoederen hoog op in zwembad De Thermen. AZPC hield echter het hoofd koel en leek de wedstrijd eenvoudig uit te spelen. Met nog tien tellen op de klok onderschepte Bob Breb- de de bal en passte op de vrijlig- gende John Jansen. De pass kwam echter niet aan. Scores AZC: John Jansen 4, Bobbie Brebde 2, Joerie Stoffels 1, Johan Böhm 1. Zaterdagavond had AZC in Barendrecht het plaatselijke ZPB opgerold: 4-13 Scores AZC: Johan Böhm 3, Bart Thomas 2, Kimmo Thomas 2, John Jansen 2, Joeri Stoffels 1. Mark Her mans 1, Remco Pielstroom 1 en Bob Brebde 1. Zaterdag deelde De Zijl in een matige wedstrijd met PSV Eind hoven: 8-8. Toch heeft er veel meer ingezeten voor de Leidse ploeg, die met nog 26 seconden een levensgrote kans kreeg. Van Belkum 2, Ligtvoet 2. Bontje 2, Van Reyn en Dubbeldeman scoorden. Belangrijker dan de derby te gen De Zijl was voor LZ het spij kerharde treffen tegen Rotter dam. LZ pakte verdiend de pun ten: 5-3. Frans Langerhorst liep een beschadigde neus op. Sco res: Willemsen 2, Van der Zeeuw 2. Olde Othof 1 Eersteklasser Vivax kwam te gen De Gouwe van een koude kermis thuis; 4-13. Zaterdag kon alleen Serge Dietz (3x) zich staande houden. Sjors Verburg maakte het vierde doelpunt. Katwijk gaat zware tijden te gemoet. Na een uitstekend be gin in de eerste klasse rijgen de Katwijkers nederlaag aan neder laag. HZ/Zian was met 12-7 veel te sterk. Katwijk kwam al snel met 5-0 achter. Ronald Heem- rood scoorde voor Katwijk 3 keer. Tweedeklasser WZK gaat voor de titel dit jaar. Hoewel de 11-9 zege op SVH moeizaam tot stand kwam, prijkt de ploeg van Paul Belt nog steeds bovenaan de ranglijst. Edwin van der Geest scoorde 4x, evenals Hugo Bregman. Derdeklasser Sassenheim deed goede zaken door mid denmoter SPY met 6-5 te ver slaan. Wemer Kool speelde een geoede partij. Doelpunten kwa men van Frank van Graas, Wer ner Kool. Rob Burgmeyer en de gebroeders Geurds. Alkemade is aan de beteren de hand. Na een flitsende partij polo werd DWT met 10-4 aan de kant gezet. Ellert Janssen was de grote uitblinken hij scoorde 4x. Koudekerk speelde teleur stellend tegen het op de laatste plaats geposteerde De Meer koeten. Na een hectische slotfa se werd het 8-8. Bram Griffioen (4) was topscorer. De vrouwen van De Zijl speelden een goede wedstrijd tegen koploper De Ham maar gingen door persoonlijke fouten met 12-6 ten onder. Ingrid van Veen scoorde drie maal. De LZ-vrouwen zijn terug in de race. Na een uitstekend ge speelde wedstrijd tegen De Gouwe sluipt LZ langzaam weer naar de top van de tweede klas se. Eindstand 4-2. Yvonne Flip- po (3) en Moniek van Leeuwen scoorden. De vrouwen van Alkemade verkeren in degradatiezorgen Ditmaal werd kansloos met 11- 0 van HPC verloren. lijkheden. Slechts één partij moesten zij uit handen geven; Natasja van Zeist en Martin Voskuilen verloren hun ge- mengd-dubbel. Derde klasse Merenwiek heeft tegen Sloter- meer 2 volgens Danny Plug ge noeg kansen gehad op de over winning, maar het geluk dat zij in de eerdere wedstrijd tegen Slotermeer hadden, bleek nu aan Amsterdamse kant te staan. Bert van Eijk won, in een sterke wedstrijd, zijn singel in drie sets. Ook de mannen-dubbel van Van Eijk en Plug ging naar Merenwiek. De derde gewon nen partij kwam op naam van Rob Burgerjon en Corinne Kor tekaas. Dynamo Sassem won- tegen Velo 5, de eerste partij van dit seizoen (5-3). Het was, volgens Jan Klein, een goede re vanche voor het eerdere verlies met 7-1. Vooral de overwinning van Petra van Dam was een spannende; zij knokte zich van een 10-1 achterstand terug naar een drie sets overwinning en stelde zo de overwinning vrijwel zeker. Veglo was tegen DKC kansloos (6-2). Slechts Frits Eul- derink en Annelies Smit wisten hun partijen te winnen. Meren wiek 2 behaalde tegen DKC 6 een 5-3 overwinning. Ook voor hen was dat de eerste overwin ning van het seizoen. Meren wiek 3 kwam tegen DKC 5 niet verder dan een 5-3 nederlaag. Volgens Bas van der Goorbergh was dit echter niet nodig ge weest. Vierde klasse Vlietwijk 2 kwam tegen Voor burg 2 niet verder dan een winstpartij; Remco Romein won zijn singel. Flair 3 speelde tegen Martinus A'veen met 4-4 gelijk evenals Apollo R'veen, dat in de slotpartij het gelijkspel pas ze ker wist te stellen. Lisse 2 won van Zuiderveld 8 met 7-1; slechts Lisette van Schie verloor een partij. Spotvogels behaalde tegen Onder Ons de volle winst. !i Uilfe t vs I Het kampioensteam van Oegstgeest. V.l.n.r. Herman van der Broek, Rob Turk, Friso Reitsma en Ted van den Berg. foto henk bouwman oegstgeest. ron hoogendam tafeltennismedewerker Tafeltennisvereniging Pecos/Oegstgeest kan weer feestvieren. De Oegstgeester ploeg werd zaterdag immers met groot overmacht kampioen in de eerste divisie. Met de komst van ex-intemational Rob Turk en aanwinst Ted van den Berg (eigen kweek) wisten Fri so Reitsma en Herman van der Broek dat het binnenhalen van de titel en een daar aan gekoppelde terugkeer naar het hoogste platform, slechts een kwestie van tijd was. Niet dat het Oegstgeester team het van de daken schreeuwde van vreugde - immers de ploeg heeft geen concurrentie gehad -, maar volgens Reitsma heeft zijn team, waarvan hij reeds 15 jaar en bijna 400 wed strijden deel uitmaakt, extra kleur gekregen Reitsma: „Jazeker, het is zo n beetje het sterkste team dat we ooit hebben gehad. We zullen straks in de eredivisie wat scher per moeten spelen. Maar ik venvacht toch wel dat we met dit team voor plaats vier kunnen spelen." Oegstgeest zal overigens voor de vierde keer de eredivisie binnen wandelen. Mede gelet op de enorme uit tocht van (top)spelers naar het buitenland, moet Oegstgeest de status van ereklasser langer kunnen volhouden dan voorheen. Rob Turk (25) ziet de terugkeer op het 'oude nest'( in het seizoen '90-'91 nog spe lend bij topclub Avanti) als het niveau waar hij terecht thuishoort, maar is desondanks voorzichtiger in zijn prognose. „Ik denk dat we de eerste wedstrijden goed moet begin nen. Als dat lukt dat, dan moet een vierde of vijfde plaats kunnen lukken", aldus de Ha zerswoudenaar. In elk geval kijkt hij terug op een wel zei saai seizoen. Het losbollige SVF. uit IJtrech was daarvan zaterdag het levende bevuj^ No de vMnndJ tegen 6VB (184)) heef Oegstgeest 140 punten uit negen duels vei gaard en moet het komende zaterdag thu nog tegen Red Stars aantreden, met na al loop een groots feest. Dit mede omdat d< tweede keus met Paul de Jong. Marco vai der Meiden en 'last but not least' Ron Schi paanboord te sterk bleek voor de tweede di visie.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23