Werken nu het parool bij Noordwijk 'Eelman zit er al tien jaar te lang' Oudgediende Ceulemans nog niet versleten Goals ontbreken in Rijnsburg Ter Leede bezig aan goede reeks 3d*f Sport MAANDAG 23 NOVEMBER 1992 Eervolle remise tegen Katwijk Noordwijk is wakker geschrokken. De onrust die op sportpark Duinwetering al een week voelbaar was, lever de zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Katwijk zelfs een punt op. Maar de eervolle remise (1-1) tegen de eerste klasser met de minste verliespunten hadden de Noord- wijkers nooit in de wacht gesleept, als Katwijk het karwei al voor de rust had geklaard. FOTO ARCHIEF Joop Tegelaar weg bij Noordwijk Joop Tegelaar heeft zijn kont tegen de krib gegooid. De Lei- denaar kan het niet verkrop pen dat hij geen vaste basis~ plaats heeft in het eerste elftal van Noordwijk. Afgelopen donderdag verliet hij de trai ning met de mededeling dat hij zich niet meer beschikbaar stelt. Bij de derby tegen Kat wijk was hij niet eens als toe schouwer aanwezig. Tegelaar vond zich afgelo pen donderdag te kort gedaan door trainer John Eelman. Die had hem niet bij de groep in gedeeld, waaruit de basis- en wisselspelers voor de volgende wedstrijd doorgaans worden gekozen. Tegelaar: „Hij deed dat zonder een woord te zeg gen. Dat vind ik een pnmense- lijke behandeling. Ik voelde me ten opzichte van de andere jongens in mijn hemd staan. Met de spelers van het tweede heb ik nog wel even doorge- traind, mlar daarna ben ik zonder te douchen naar huis gegaan." Tijdens de auto-rit naar Lei den viel een last van zijn schouders. „Je kunt je niet voorstellen hoe opgelucht ik was. Ik voetbal in de eerste plaats voor mijn plezier. Maar bij Noordwijk bestaat al een tijdje een stress-situatie. Ook andere spelers hebben het moeilijk gehad met de trainer. Die zit er wat mij betreft al tien jaar te lang. Zo lang de re sultaten goed waren, kon Eel man blijven zitten. Maar ik voel me te groot om naar hem toe te stappen, al weet ik dat ik zelf ook fouten heb gemaakt." „Als Joop zich bedenkt, mag hij zich de volgende training weer melden", zei trainer John Eelman na afloop van de wed strijd tegen Katwijk, uiterlijk onaangedaan. „Zo niet, dan gaan we zonder hem verder. Joop had waarschijnlijk ge dacht dat hij het elftal kon dra gen. Dat is hem niet gelukt. Hij is gewoon één van de selectie spelers. Hij kan niet per defini tie rekenen op een basis plaats." Overigens is er nog meer aan de hand op het doorgaans zo rustige sportpark Duinwe tering. Zo kreeg Eelman van de spelers te horen, dat zij de opstelling eerder willen weten dan op de dag van de wed strijd. De Haarlemmer gaf ge hoor aan de wens van de spe lersgroep en maakte de opstel ling op donderdagavond na de training. Maar toen was Tege laar al verdwenen. 'Wereldbeker driebanden Een botsing van krachtpatsers. Marco de Ridder v strafschop net zo goed mogen nemen, maar dat bepalen de jongens in het veld zelf. Wie zich het sterkst voelt, neemt hem." Al te moeilijk wilde de Leidenaar niet doen over het puntverlies, want hij had ook wel gezien dat het aantrekkelij ke spel van de eerste helft zijn spelers veel kracht had gekost. „We hadden ook na de gelijk maker de rust moeten bewaren. Maar met zeventien punten uit tien wedstrijden doen we het niet slecht." Zijn Haarlemse confrater Eel man was uiteraard blij met de vechtlust van zijn spelers. Bo vendien is een puntje in de staart van de eerste klasse A mooi meegenomen. „Nu we zo FO TO LOEK ZUYDERDUIN ARC'er Martin van der Plas is door Rijnsburger Jaco van Delft (links) ten val gebracht. laag staan (voorlaatste, red.), moeten we maar leren op deze manier te voetballen. Knokken voor elke meter. Intern hebben we alles goed doorgesproken. Alle neuzen wijzen dezelfde kant uit. Alleen de gele kaarten van Zethof en Martin van Kins komen me slecht uit, want daardoor missen ze de volgende wedstrijd tegen ARC." Van Krayenoord, Zwaan (Katwijk) Noordwijk: Van Heusden, Smit. Zeihof, Van Dijk, Van Roon, Van Kins, Slolk, Bosma (Van Duin) Gertof, Carter. Prtti Katwijk: Van Duyvenbode, Van Zeist, Pouw, Langemaal, De Kroon, Lange- Belangrijke zeges RCL en Leiden ORLEANS «ANP Raymond Ceulemans heeft zich weer gemeld in de strijd om de wereldbeker driebanden. De veelvoudige wereldkampioen driebanden bewees gisteren in Orleans dat de stelling oud en versleten op hem nog niet van toepassing is. In de finale van het vierde toernooi versloeg de ruime vijftiger de Japanner Co- mori in vier sets: 15-5 15-13 1- 15 15-4. De Zweedse titelhouder Torb- jöm Blomdahl nam de leiding in de strijd om de wereldbeker over van de Koreaan Sang Lee door de derde plaats te berei ken. Dick Jaspers werd in de kwartfinales uitgeschakeld door Junichi Comori, maar werd zes de omdat de Japanner tot de eindstrijd doorstootte. De Bra bander bezet in het tussenklas- sement de vierde plaats op 39 punten van Blomdahl. Spannende finale De wereldbekercyclus lijkt voor het tweede opeenvolgende jaar op een spannende finale uit te lopen. Met nog twee toernooien Tokyo en Palma de Mallorca is de top van het klassement redelijk in elkaar geschoven. Oudgediende Ceulemans gaf daartoe enigszins de aanzet met zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen. Tot Orleans had de Belgische grootmeester de in druk gewekt dit seizoen niet echt mee te strijden om de offi cieuze titel. Glibberig Op de Franse tafels, door Jas pers als 'glibberig' omschreven, hervond de routinier de juiste route. Overwinningen op de Ar gentijn Arguello, landgenoot Dielis en de Italiaan Zanetti be reikte hij de finale. Comori pak te zijn landgenoot Kobayashi, Jaspers (moeizaam met 3-2) en Blomdahl (3-2). In de eindstrijd schoot hij echter te kort. Alleen in de tweede en derde set kon de vaste prof van Bayer mee doen. Met zijn vijftien punten in de derde reeks rekte de kleine Japanner de lengte van de par tij, echter niet het niveau. Ceu lemans bleef op 1,179 steken, Comori haalde de magische grens van één niet eens. Blomdahl werd derde - door Zanetti in de troostfinale te ver slaan en kreeg daardoor de lei ding in handen met 120 punten, Ceulemans volgt op achttien, Sang Lee (VSt) staat derde met 96 punten. De in Korea geboren driebander scoorde in Orleans niet. NOORDWUK TIM BROUWER DE KO NING Vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter De Wit etaleerde het elftal van trainer Arie Lagen dijk de gevarieerde kwaliteit die het in huis heeft. Bij Katwijk komt het dit seizoen zowel uit de lengte (Hans Zwaan) als uit de breedte. Dat was bekend bij de tegenstander, maar deson danks ging Noordwijk in de eer ste helft doodleuk mee in de luchtduels. Lichtgewichten als Rocky Pitti, voor het eerst in de basis, en Adrian Carter stonden erbij en keken ernaar. Alleen Ti- mo Gerlof liet niet over zich heen lopen, maar meer dan een gele kaart voor het neerhalen van Marco van der Plas zat er aanvankelijk niet in voor de 32- jarige pijler van Noordwijk. Dat de gasten hun surplus aan kwaliteit pas na een half uur met een doelpunt (Zwaan op aangeven van Marco de Rid der) bekroonden (0-1), was niet geheel hun eigen schuld. De voordeelregel die scheidsrechter De Wit drie minuten eerder dacht toe te passen toen Zwaan de zwaarbelaagde Pim Lange- veld in het strafschopgebied van Noordwijk in kansrijke positie bracht, veranderde in een na- deelregel omdat de uit balans gebrachte Katwijker miste. Een strafschop was meer op zijn plaats geweest. Hoewel Noordwijk nog een poging ondernam om gelijk te RUNSBURG NICK VERWOERD MEDEWERKER In de eerste zeven competitie wedstrijden viel er bij Rijns- burgse Boys heel wat te bele ven. De toeschouwers werden bijna wekelijks op een doelpun- tenfestijn getracteerd. Veel pun ten leverde dat de formatie aan Arie Kurver echter niet op, om dat de Rijnsburgers voorname lijk aan de negatieve kant van de score te vinden waren. De laatste weken is er veel veranderd. Kurver gaf zijn team een face-lift en vol overgave wordt er sindsdien om elk punt gestreden. Zaterdag werd tegen ARC die lijn doorgetrokken. Net als in de twee voorgaande duels bleef men echter op een doel puntloze remise steken. Daarmee kreeg de thuisclub een puntje te weinig. De geel zwarten, die op de ranglijst een punt boven ARC staan, speel den op de hobbelige grasmat aanzienlijk beter dan de bezoe kers, maar in de afwerking zat het niet mee. Bovendien ver keerde Racing-doelman Remco Tuinenburg in topvorm. „Hij heeft ons overeind gehouden", zei ARC-coach Aad Koren te maken, kreeg het daarna nau welijks lucht meer in de knel lende Katwijkse omsingeling. De Ridder, Edwin Verhoogt en Zwaan misten rakelings moge lijkheden om Noordwijk defini tief uit te tellen. Het rustsignaal kwam als een verlossing voor de thuisclub, die werd gered door de gong. Trainer John Eelman had tus sen twee slokken thee door het lek boven. Noordwijk speelde na rust niet alleen slimmer (over de grond), maar vocht bo vendien op bijna on-Noord- wijkse wijze. Dat resulteerde al na zes minuten in de gelijkma ker, toen de sterk spelende Ger lof een voorzet van Carter be kwaam afrondde: 1-1. Boven dien kregen beide Noordwijkers daarna nog kansen, die zij tot opluchting van de verbouwe reerde Katwijkers niet benutten. Toch waren de steeds gehaas- ter spelende oranje-hemden halverwege de tweede helft het dichtst bij de overwinning. Kees Zethof hinderde De Ridder in zijn eigen strafschopgebied en werd bestraft met een straf schop en een gele kaart. Johan de Kroon, één van de Katwijkse specialisten, nam de taak op zich. Zijn inzet teisterde de lat boven doelman Arjan van Heusden, en de bal carambo leerde vervolgens het veld weer in. „Dat mag je gerust een dom pertje noemen", zei Lagendijk na afloop. „Verhoogt had die recht. Toch mogen de Rijns- burgse voorwaartsen ook de hand in eigen boezem steken. Vooral de overigens sterk acte rende Ron de Jager liet diverse mooie kansen onbenut. Kurver „Toch ben ik tevreden over hem. Je kunt er op wachten dat die ballen er een keer ingaan." Nadat Ron Carli al snel de ge kwetste Menno Vaartjes had vervangen, kreeg De Jager z'n eerste kans in de elfde minuut. Een lange pass van Dick Heemskerk, die schutter Jac ques Key onzichtbaar maakte, bereikte De Jager wiens volley fraai door Tuinenburg werd ge pareerd. Andere probeersels van de uit alle standen schie tende spits stuitten eveneens op de doelman of misten precisie. Vlak voor rust verzuimde de op een doelpunt jagende spits bij een twee tegen één-situatie de bal breed te leggen op de vrij voor Tuinenburg opgedoken Leon Vonk. De Jager schoot zelf naast. ARC, dat het initiatief voorna melijk aan Rijnsburgse Boys moest laten, mikte op de coun ter. Driemaal leverde zo'n te genstoot een scoringskans op. Frank Bloemheuvel mikte even wel te hoog en Ard Hoogen- doom en Martin van der Plas strandden op de attent keepen de Jan Blankespoor. Na de rust kwamen de Alphe- naren steeds minder aan hun uitbraken toe. Kurver liet aan valler Robert van Duyn opdra ven voor verdediger John Bader en de druk op het doel van de hekkesluiter nam toe. Tuinen burg weigerde echter te zwich ten voor drie pogingen van Ron de Jager en één van Vonk. Lammers Tien minuten voor tijd werden de winstmogelijkheden voor de Rijnsburgers nog groter toen ARC met tien man verder moest. René Lammers werd na melijk uit het veld gestuurd. De middenvelder, die dit seizoen bij Zwart Wit '28 ook al rood zag en na zijn schorsing al weer twee boekingen incasseerde, kreeg van Pieterman halverwe ge de tweede helft een gele kaart wegens praten en in de slotfase leek daar opnieuw geel aan te worden toegevoegd. De ARC'er legde Martin den Haan neer en de arbiter, die daarvoor dergelijke overtredingen van de hard spelende Alphenaren slechts met een vrije trap had bestraft, greep nu wel naar zijn borstzakje. Lammers gaf de leidsman verontwaardigd een zet. Het geel werd toen meteen omgezet in rood. Een fikse schorsing resteert nu voor Lam mers. Ook Martin van der Plas en Jan Wouters wachten nog schorsingen. Koren: „Dat is inherent aan ons spel. Wij spelen op het randje." Alleen door een enor me inzet kunnen we ons red den, nu we spelers als Boer en Koster een tijd missen." Met dank aan Tuinenburg, die in de slotfase een onmogelijk geachte redding verrichtte bij een kop bal van jawel Ron de Ja ger, werd ARC zaterdag nog be loond ook. Rijnsburgse Boys - ARC 0-0 (0-0) Scheidsrechter: Pieterman Toeschou wers: 750 Geel: Lammers en Hooaen- doom (ARC). Marcel de Jager (Rijns burgse Boys) Rood: Lammers (AhC) Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Van Delft, Aandewiel, Heemskerk, Bader (Robert van Duyn); Vaarties (Carli), Pe ter van Duyn, Marcel de Jager, Den Haan; Vonk. Ron de Jager. ARC: Tuinenburg; Van der Welden, Bonefaas, Wouters, Hoogendoom, Dijkman, Laros (Leunissen), Bloemheu vel, Lammers; Key, Van der Plas. LEIDEN RON HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER Ter Leede verstevigde in de der de klasse A de koppositie door middel van een klinkende uitze ge (0-3) op 's-Gravenzande. RCL vocht in Leidschendam te gen SEV een hectisch duel uit en behaalde een even verdiende als belangrijke overwinning: 1- 3. Leiden had thuis geen kind aan BVCB: 3-0. 's-Gravenzande-Ter Leede 0-3 (0-3) 15 Grosman 0-1, 23. Scheltes 0-2, 40. Scheltes 0-3. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers 400. Rood: Croeze (Ter Leede), De gehavende ploeg van Wim van Harskamp (Gert van Beelen en Piet Kruik waren geschorst en de niet fitte Mario Faber nam plaats op de bank) had in feite aan één helft genoeg om de winst binnen te slepen. De gastheren konden Ter Leede aanvankelijk aardig bijbenen en kregen zelfs na vijf minuten via Jan van der Sar een ideale kans om op voorsprong te komen. Diens kopbal werd echter door de uitstekende doelman Arco Korpelshoek gepareerd. Vanaf het moment dat Eric Grosman uit een afgemeten voorzet van Ronald Vonk be heerst de 0-1 had aangetekend, bleef 's-Gravenzande het ant woord schuldig. Zeker toen de doorgebroken Vonk Peter Scheltes in staat stelde om 0-2 te scoren. Niettemin kreeg Ter Leede het even benauwd toen het een penalty tegen kreeg, maar Korpelshoek bracht we derom redding. Het veldoverwicht dat Ter Leede creëerde mondde vlak voor rust uit in een derde tref fer. 'Linkspoot' Erwin Crooy lanceerde Scheltes die met een gerichte schuiver 0-3 aanteken de. 's-Gravenzande zette Ter Leede na rust nog wel onder druk, maar de Sassenheimse defensie hield goed stand. Dat John Croeze diep in de tweede helft nog een rode kaart kreeg van de uitstekende leidende De Graaf was het enige smetje op de wedstrijd. SEV - RCL 1-3 (1-1) 12 Kleij 1-0. 18. Visser 1-1, 59 Planje 1-2, 89 van Ton geren 1-3. Scheidsrechter Heil. Toe schouwers 300. Het duel in Leidschendam was er één tussen de zwakkere broe ders in de derde klasse, waarin RCL als winnaar uit de bus rol de. Beide ploegen begonnen zeer nerveus aan het vierpun tenduel. De vroeg opgelopen 1 - 0 achterstand werd door Remco Visser (vrije trap) ongedaan ge maakt: 1-1. In de eerste helft re ageerde RCL-doelman Nobbe bij een aantal vijandelijke scho ten alert, evenals zijn collega aan de andere kant die inzetten van Grootendorst, Visser en Planje onschadelijk maakte. Na de thee ontpopte RCL zich als een ploeg die wel degelijk kan voetballen. De beloning voor de inzet volgde spoedig. Planje rondde een voorzet van Oosterlee doeltreffend af. Pal voor tijd bepaalde Aad van Ton geren de stand op 1 -3. Lelden - BVCB 3-0 (1-0)8 Hijmen 1-0, 17 Kerkhof 2-0, 30 Bink 3-0 Scheids rechter Van Dam. Toeschouwers 120. Leiden schudde staartploeg BVCB met 3-0 van zich af. Dit resultaat had de ploeg van Peter Ciere hard nodig, want de posi tie (negende) op de ranglijst is verre van rooskJeurig. Lau Hij man (kopbal) zette zijn ploeg vroeg in ae wedstrijd op een 1-0 voorsprong. Het negatieve spel van de bezoekers werd na een kwartier in de tweede helft door de Leidenaars afgestraft met een mooie lob van Paul Kerk hof: 2-0. Tien minuten later scoorde Rob Bink, in de diepte gestuurd door Raymond Klin kenberg, de derde treffer. In de resterende speeltijd ontsnapte BVCB nog aan een grotere ne derlaag. Australische rugbyers kloppen Wales CARDIFF AFP De Australische rugbyers, op tournee in Europa, hebben zaterdag voor 60.000 toeschouwers in Cardiff met 23-6 van Wales gewon nen. Bij rust leidden de Wallabies pas met 5-3. Voor Australië lieten Wilson, McCall en Campese een try noteren. Roebuck benutte twee strafschoppen en een conversie. Voor Wales knalde Stephens twee keer raak. VanOerPtó^,

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21