Docos veel te lief voor Lugdunum Désar gaat uit zijn dak Alphense Boys: tel uit je winst Sport Roodenburg: goed spel, maar geen resultaat Foreholte opgewassen tegen VIOS Koploper SJC voor het eerst onderuit MAANDAG 23 NOVEMBER 1992 A (CHEF) TIM BROUWER DE KONINC ROB ONDERWATER Nederlaag van 2-0 bij sterk Quick DEN HAAG LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Roodenburg heeft gisteren in het laatste kwartier een punt uit handen gegeven. Tot op dat moment stond de Leidse ploeg op 0-0 bij het sterke Quick, maar door een foutje in de organisatie kreeg de thuis club de mogelijkheid om de score te openen. Uiteindelijk werd het nog 2-0. Na de openingstreffer van Hagenaar Arnold Kronk, zag Roodenburg-trainer Eelco Fie- lemon zich genoodzaakt om Peter Kruit in te brengen. „Net als Marcel van den Burg heb ik hem een beetje in bescher ming genomen. Die twee kun nen niet voor honderd procent spelen vanwege een blessure. Die is weliswaar niet ernstig, maar ik wil geen risico's met hen lopen", aldus Fielemon. Marcel van de Burg bleef overigens de hele wedstrijd aan de kant. Dat de invalbeurt van Kruit niet het gewenste re sultaat had, was een minder punt van de wedstrijd van gis teren, maar het duel op zich was wel „een opkikker". De oefenmeester was tevre den met het spel van zijn pu pillen. want hij zag dat zijn ploeg gelijkwaardig was aan Quick, dat bekend staat als de beste formatie van de tweede klasse waar het de techniek betreft. Bovendien streed Roodenburg op felle wijze, wat ook een paar kansen op een doelpunt opleverde. Dat deze niet benut werden lag aan het ontbreken van het kleine beetje geluk, dat op die mo menten de doorslag geeft. Zo kwam Patrick Heymans een teen te kort om zijn optreden met een treffer op te luisteren. Verder waren Mark Helder en Patrick Kamperveen dichtbij een goal, maar ook zij wisten het net niet te vinden. Roodenburg speelde anders dan in voorgaande wedstrij den. Paul Pikaar was als laatste man geposteerd en Luc Kok als middenvelder. Dit om zo op het middenveld een rust punt in de persoon van de oud-Docos-speler te creëren. Dat liep naar wens, totdat Quick de 1 -0 aantekende. Dat in de laatste minuut Dave Jon- gejan de wedstrijd besliste was net gevolg van de risico's, die Roodenburg noodgedwongen Fielemon had graag een punt gepakt, want dan „loop je toch weer uit op de onder sten, die allemaal verloren. We kijken niet echt naar onderen, maar wel op welke afstand we van die ploegen staan. Als we veilig zijn kunnen we risico's nemen om voor een periodeti- tel testrijden." Op dit moment is dat nog te veel gevraagd, hoewel er in middels een gat geslagen is. Quick H. - Roodenburg 0-2 (0-0). 75. Kronk 1-0, 90. Jongejan 2-0 Scheidsrechter: Otto. Toeschouwers: 500 Gete kaart; Theeuwissen (Quick). 'Kikkersoppermachtig in derby UVS werkt zich naar winst Na de eerste overwinning van het seizoen tegen Soccer Boys en het daaropvolgende gelijke spel tegen Blauw Zwart van vorige week, had Docos weer een greintje hoop gekregen. Maar Lugdunum maakte aan alle illusies weer een einde. De 'Kikkers' versloegen de thuisclub gis teren met de alles zeggende cijfers 1-6. LEIDEN OLAF VAN RUNSOEVER Dat verlies heeft Docos uitein delijk aan zichzelf te danken. Er werd niet agressief genoeg ge speeld. De spelers waren te netjes, te lief en zochten de duels niet op. Lugdunum profi teerde van het terughoudende spel van Docos en kon zonder al te veel problemen de score op- Reeds in de tiende minuut van de wedstrijd opende Harm de Vos de schiettent. Na wat ge- pingel in het strafschopgebied en het slechte wegwerken van een aantal verdedigers kreeg De Vos plotseling de bal op slof. Hij raakte het leer weliswaar wat ongelukkig, maar de voorsprong was op dat moment wel terecht. Docos stond er bij en keek er naar. Maar tot de 35ste minuut bleef de schade beperkt tot die 0-1. Op dat moment constateer de de Leidse scheidsrechter Rijsbergen, die de derby be paald niet best aanvoelde, een overtreding in het strafschopge bied van Docos. Over de penal ty viel te discussiëren, maar dat doelverdediger Paul Goulmy bovendien van het veld werd gestuurd omdat hij de 'doorge broken' man Ton de Rooy neer haalde, was wat ver gezocht. Docos-verdediger Herman van Marwijk, die de plaats onder de lat had ingenomen, kon de staf- schop van Cees van Tongeren niet stoppen: 0-2. Na de rust kon Docos be schikken over Wilfried Hensink, keeper van het tweede. In zijn plaats moest Jos van Vermegen het veld verlaten. Toch wist Do cos met tien man wat meer druk uit te oefenen op de ploeg van trainer Nijhuis. Er werd wat meer risico genomen met als gevolg dat achterin de gaten vielen. Zo kwam de bal na tien minuten in die tweede helft bij invaller Alex Redel. Helemaal van eigen helft nam hij de bal mee. De uitgekomen Hensink was te laat: 0-3. Met de ruime voorsprong kon Lugdunum natuurlijk gaan ex perimenteren. Combinaties die normaal niet zouden lukken, gingen nu wel goed. Alles liep een stuk makkelijker. En de vrees bij Docos voor een nog grotere nederlaag werd na de 0- 4 door weer Redel (keeper weer te laat) en de fraaie goal van Al- bert Siera (0-5) almaar groter. Docos, bij vlagen technisch goed, moest iets terug doen en Tisseur besloot Leo van Teylin- gen in te zetten. Niet dat het tij plotseling keerde maar Docos kreeg nu ook een paar goede kansen. Alleen, daar waar Lugdunum slechts één goede kans nodig had voor een doel punt, liep Docos 1 op 3. Na een misser van Van Teylingen en een schot op de lat van Cor van der Krogt was het uiteindelijk Dennis Stuifzand van Docos ontsnapt aan zijn bewaker Ton de Rooy. Het was een van de weinige keren. Docos was gisteren nagenoeg machte loos. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Hans van Marwijk, altijd mak kelijk schietend, die vanuit een moeilijke hoek zijn verdiende doelpuntje meepikte (1-5). Het liefst had Docos daarna de kleedkamers opgezocht maar de negentig minuten za ten er nog niet op. Tot en met de laatste minuut moest keeper Hensink de ballen weren. Maar ook hij was moe. Uitblinker Harm de Vos profiteerde daar nog even van door in de aller laatste minuut 1-6 aan te teke- ken. Daar bleef het bij en daar mocht Docos blij mee zijn. Docos-Lugdunum 1-6 (0-2) 10 De Vos 0-1, 35 Cees van Tongeren (pen) 0-2. 55 Redel 0-3, 70. Redel 0-4, 75 Siera 0-5, 85 Hans van Marwi|k 1-5, 90 De Vos 1-6. Scheidsrechter: Rijs bergen Toeschouwers 200. Rood Goulmy (Docos) Docos: Goulmy; Devilee, Herman van Marwijk, Van Boheemen, Cor van der Krogt; Hans van Marwi|k, Van Verme gen (Hensink). Dirkse (Van Teylingen); Verplancke. Stuifzand, De Ridder Lugdunum: kJzendoom, Cees van Tongeren, Van As, De Rooy. Peter van Tongeren (Redel), Onstenk, Brussee, Verver Marcel Prins, De Vos, Siera (Mi chel Prins) Het was gisteren twijfelachtig of het duel tussen VIOS en Foreholte (1-1) zou door gaan, maar uiteindelijk keur de de consul het veld van de Haagse tweedeklasser toch goed. Op een zwaar veld werd het een zware strijd. Het verschil op grond van de klassering voorspelde een moeilijke middag voor Fore holte, maar de ploegen wa ren tegen elkaar opgewassen. Het gelijkspel was dan ook terecht. De spelers sloegen zich goed door de omstandighe den heen. De hoofdrollen waren voor de keepers. Rem- co de Ruiter (VIOS) en Ralph van der Hulst (Foreholte) wa ren zowel verantwoordelijk voor de goals als voor het uit blijven daarvan. Zo tastte De Ruiter in de- 35-ste minuut mis bij een corner van Stan Uljee, zodat de als spits op gestelde Voorhouter weer een treffer aan zijn totaal kon toevoegen. Verder wist geen Voorhou ter de Haagse goalie te pas* seren, hoewel er zeker moge lijkheden waren voor de Fo reholte om de score uit te breiden. Ook de thuisclub wist zich kansen te creëren. Maar aan de andere kant stond Ralph van der Hulst evenzeer zijn mannetje, hoe wel ook hij zich de tegentref fer van Jacco van Vianen hal verwege de tweede helft mocht aanrekenen. Het is in elk geval duidelijk dat Foreholte zich steeds meer gaat thuis voelen in de tweede klasse. De ploeg moest in het begin van het seizoen het initiatief steevast aan de tegenstander laten. Daarom werd ook overge stapt op een tactiek met twee spitsen. Tegen VIOS maakte Foreholte het spel echter. Trainer Mart de Groot was teruggekomen op de eerdere speelwijze, waardoor er weer drie mensen voorin te vinden Om in de 'geliefde' tweede klasse te blijven, zijn voor Mart de Groot en de zijnen de komende twee wedstrij den van groot belang, want dan heet de opponent Fortu- na Vlaardingen. Deze ploeg staat onder de rode streep. Alphense Boys-Aalsmeer 2-1 (1-0) 43. P. van Zoest 1-0, 70. R. de Jong 2- 0, 90. Timmers 2-1 Scheidsrechter Hoeben. Toeschouwers: 1100. Geel: Pieter van Zoest (Alph. Boys), Berkhout (Aalsmeer) Alphense Boys: Garrelfs; M de Jong. Feldmann, K van Zoest, Van Dijk; Beuk, Van der Laan, Bakker, Gerse; P van Zoest (Macnack), R. de Jong. VIOS - Foreholte 1-1 (0-1). 35. Ulj ee 0-1, 65. Van Vianen 1-1 Scheidsrechten Knops.'Toeschou wers; 200. Gele kaart: De Jonge (VIOS) René de Jong torent uit boven de Aals- meerse verdedigers Bernardo Brink (5) en Marcel During (3). De andere Alphense doel puntenmaker, Pieter van Zoest, gaat half achter De Jong ver scholen. FOTO BEN DE BRUYN Ploeg bereikt tweede plaats na miserabele 'pot' voetbal ALPHEN AAN DEN RUN WIM VAN WAN- ROOY „Straks heeft niemand het meer over deze wedstrijd. Wél blijven de punten meetellen", zo hield Paul Bahlmann zijn gehoor gis termiddag voor na afloop van een miserabele partij voetbal. Daarin werd Aalsmeer met 2-1 verslagen. De trainer van Alp hense Boys was cijfermatig toch op dreef. „We hebben voor het eerst in de hoofdklasse drie keer op rij gewonnen. Ook hebben we nog nooit een positief saldo van drie punten gehad." Kortom: de Alphenaren tel den hun winst. En niet ten on rechte. In de elfde wedstrijd van het seizoen bereikten de rood- witten de tweede plaats, terwijl ook de koppositie in de strijd om de tweede periodetitel werd veroverd. Alphense Boys bleek een week eerder tegen Papendrecht goed om te kunnen gaan met slechte weers- en terreinom standigheden. Tegen Aalsmeer bleven de Alphenaren gisteren eveneens op de been, maar de verrichtingen waren van een beduidend minder gehalte. „Het was hopeloos. De wil was er wel, maar het ging ge woon niet. We haalden niet het niveau van de voorgaande wed strijden. Er is geen excuus voor handen. We hadden alleen maar het geluk dat we steeds op voorsprong stonden. Dat kwam waarschijnlijk omdat we de minst slechte ploeg waren." Bahlmann wilde niets afdin gen op de tegenvallende presta tie. En dat leek verstandig. Zo wel Alphense Boys als Aalsmeer hielden het speeloppervlak bij zonder klein, waardoor het op het gladde veld moeilijk werd om succesvol te combineren. Hoewel beide ploegen door die verhoogde pressie beurtelings op eikaars helft verschenen, wa ren de kansen op de vingers van een hand te tellen. In de eerste helft, toen het er allemaal nog een beetje op leek, waren er al ruim veertig minu ten verstreken voordat een spe ler in kansrijke positie ver scheen. Maar toen was het ook meteen raak. Robert van der Laan stuurde Pieter van Zoest de diepte in, die twee Aalsmeer- verdedigers wist uit te kappen, waarna doelman Gerard Tim mers eveneens op het verkeerde been werd gezet: 1 -0. De thuis ploeg kwam op slag van rust bijna aan een tweede doelpunt, maar het schot van René de Jong werd gestopt. Ook na de hervatting scoorde Alphense Boys op punten beter dan Aalsmeer, in de eerste klas se nog een superieure tegen stander van de Alphenaren. Maar dat nam niet weg dat de voorsprong pas in de 70ste mi nuut uitgebouwd kon worden. Dit keer transporteerde Pieter van Zoest de bal met de borst door naar René de Jong, die de kapbewegingen ook bleek te be heersen. Timmers graaide we derom vergeefs naar het leer: 2- 0. Scheidsrechter Hoeben moest in de tweede helft het spel her haaldelijk onderbreken voor blessurebehandelingen. Zonder dat de wedstrijd hard of unfair genoemd kon worden vielen de spelers bij bosjes omver. Dat had tot gevolg dat er flink wat tijd bijgetrokken werd. Alphen se Boys miste op die manier de wekelijkse tractatie van Bahl mann, die op voorwaarde dat de nul gehandhaafd wordt, steevast op de training gebak laat aanrukken. De moorkoppen smaakten vorige week nog bijzonder goed. Aalsmeer-doelman Timmers gooide in de vijfde minuut van blessuretijd echter roet in het eten. Bij het scheiden van de markt had hij zijn doel verlaten om bij de laatste hoekschop van Aalsmeer offensieve steun te verlenen. De goalie kopte wa rempel de bal nog in het doel ook, zij het dat dit mede moge lijk werd gemaakt doordat twee van zijn teamgenoten zijn Alp hense collega vasthielden. Garrelfs, hoog genoteerd in het klassement van voetballer van het jaar, was daar aller minst over te spreken. Maar ar biter Hoeben wees onverbidde lijk naar het midden om snel daarna af te fluiten. Het gebeurt bijna nooit, maar gisteren was het goed raak; Ge rard Désar ging warempel in het openbaar uit zijn dak en drib belde uit pure vreugde een stukje het veld in. Tot twee keer toe zelfs verliet de anders zo stoïcijnse UVS-trainer zijn huis je in de Kikkerpolder tijdens de wedstrijd tegen Rood Wit (2-1) om de treffers van zijn ploeg te bejubelen. Of liever, de treffers van de beide aanvallers, Walter de Kie vit en Dick van der Heiden. Niet alleen omdat het zulke mooie doelpunten waren, maar ook omdat het spitsenduo de beli chaming is van het nieuwe UVS. Het is onder Désar een echt 'ar- beidersploegje' geworden. Op gestroopte mouwen tijdens de wedstrijd, dampende lichamen ema, Zo wil de oefenmeester het graag en zo krijgt hij het steeds vaker te zien van zijn spelers. Hij gebruikte gisteren in dat verband de term 'balverlies voetbal'. „Tikkie-tikkie en ver der niets, dat kan niet meer op het niveau van topamateurs. Er moet gewerkt worden. Als je in balbezit bent, gaat dat nog wel. Je probeert leldcer vrij te lopen. Maar als je de bal verliest, kun je niet eerst om je heen kijken wat er gebeurt. Je moet dan meteen omschakelen. Dat vergt organisatie." Niet dat Désar het technische voetbal overboord heeft gezet, maar hij ziet in dat werken de basis is voor alles. Want UVS mag dan op papier een aardig ploegje hebben, een hoogvlie ger in de eerste klasse is het nog allerminst, dat bleek ook in de wedstrijd tegen het laag geklas seerde Rood Wit, dat zowaar in de openingsfase brutaal het ini tiatief greep. Hans de Kruys, die voor en na de wedstrijd uitgebreid in de bloemen werd gezet voor zijn 250ste wedstrijd in UVS-1zorg de halverwege de eerste helft voor de ommekeer. Zijn schot zoefde weliswaar rakelings naast, maar Rood Wit durfde niet meer zo goed aan te vallen. Na een lob van De Kievit net naast de paal, brak Van der Hei den de ban door een voorzet van Gerry Jansen in blessuretijd kiezelhard achter doelman Mar tin de Visser te knallen: 1-0. Désar met een lach van oor tot oor. „Scoren is doping voor een spits. Dat had die jongen nodig. Zoiets geeft zelfvertrouwen." Dat bleek ook in de tweede helft, waarin Van der Heiden aan de zijde van De Kievit van geen ophouden wist. Met een kopbal en een schot, beide met moeite gestopt door De Winter, onderstreepte hij zijn daden drang. Rood Wit kwam echter toch op gelijke hoogte door een schitterend genomen vrije trap van Kees Fafiani en de rapen le ken gaan 1 -1 Zeker nadat Richard de Graaf terecht wegens een tweede gele kaart de kant mocht opzoeken. In de eerste helft had hij ter hoogte van de middenlijn Aad van Buuren op zijn achillespe zen getrapt, een minuut of tien voor tijd gaf hij diezelfde Van Buuren een elleboogje terwijl de bal elders was. Het paste abso luut niet in het beeld van de wedstrijd. Tijdens de blessure behandeling van Edwin Rob bers bij voorbeeld hij moest al na een kwartier uitvallen na dat hij een knietje op het hoofd had gekregen van ploeggenoot André Devilee trapten wat UVS'ers en Amsterdammers de bal naar elkaar toe om de tijd te doden. Zoals ook tijdens de wedstrijd de bal nogal eens door beide partijen, maar dan onbedoeld, naar een tegenstander werd ge trapt. Want qua niveau stelde het gisteren allemaal niet zo veel voor. Qua werklust dus wel. De Kievit kreeg kort voor tijd daarvoor zijn beloning. Na een comer werd de bal wat heen en weer gekopt, totdat de lange aanvaller zijn lichaam ineens achterover wierp en met een omhaal om in te lijsten de bal in de kruising lelde: 2-1. Het pu bliek op de banken, Désar uit zijn dug-out. Morgenavond hoeft er van hem niet te worden getraind. De hele selectie mag lekker thuis blijven om Ajax-Kai- serslautem via de tv te volgen. Voor wat, hoort wat, nietwaar. UVS-Rood WH 2-1 (1-0). 45 Van dor Heiden 1-0. 78 Fafiani 1-1, 84 De Kie- vrt 2-1 Scheidsrechter Toth Toe schouwers 600 Geel Ron Stoffels. Vis (Rood W-t) Rood De Graaf (UVS). twee maal geel UVS: Mokvetd. Devilee, Van Dam, Robbers (Roest). De Graaf. Galtert (An dy van der Heyden), Van Leeuwen. De Kruys, Jansen, Dick van der Helden, De Kievit LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER UDWS zit in de derde klasse in de hoek waar de klappen vallen. De club zakte onder de rode streep door het verlies tegen GSV: 0-2. Koploper SJC moest de eerste nederlaag van het sei zoen slikken, waardoor Blauw Zwart met de 0-4 winst twee punten dichterbij de kop kwam. WSB pakte knap een punt bij VEP. UDWS-GSV 0-2 (0-1). 44 Bouzaidi 0- 1, 89. Bouzaidi 0-2. Scheidsrechter Meijer Toeschouwers: 150. Gele kaarl Loek Dros (UDWS). Een belangrijk verlies voor UDWS, want GSV is één van de grote concurrenten in de degra datiestrijd. UDWS deed het bes te wat in zijn vermogen lag en wist ook kansen te creëren. Maar in de afwerking waren de Leidenaars niet gelukkig. Vlak voor rust kreeg het elftal van trainer Ton Kamphues met de 0-1 een klap te verwerken, die het niet meer te boven kwam. Ben de Roo en doelman Ron Sinteur wisten de poort goed gesloten te houden in de twee de helft, maar moesten in de laatste minuut nog een keer ca pituleren. SJC-Soccer Boys 2-3 (1-1). 15 De Bruin 0-1, 30 Steenbergen 1-1, 55 Jansen 1-2, 64 Marlens 2-2, 82 Van Di|k 2-3. Scheidsrechter Vorster Toe schouwers: 550 Kaarten: geen Het verlies voor koploper SJC was volgens SJC-trainer Ben van Leeuwen terecht. Het kwam de verdedigend ingestelde gasten goed uit dat ze al na een kwar tier op voorsprong kwamen. Van Leeuwen zag de bui toen al hangen, want een achterstand tegen Soccer Boys is meestal dodelijk. Toch wist SJC twee keer knap terug te komen en de koploper dacht zelfs de volle winst te pakken. Maar de Noordwijkers kamen bedrogen uit, want tien minuten voor net einde wist Bart van Dijk na mens de Bleiswijkers de win nende 2-3 te scoren. VEP-WSB 2-2(0-1). 1 Paul Warmer dam 0-155 Van Breukelen 1-1Sander Warmerdam 1-2 88 Masop 2-2 Scheidsrechter Molleman Toeschou wers 450 Kaarten geen „Tevreden? Ja en nee. Ja, omdat we uit bij VEP een punt haal den. Maar de gelijkmaker in de laatste minuut was zuur", zo verwoordde de nieuwe verant woordelijke man Paul van der Zwaan zijn gevoelens na zijn eerste wedstrijd voor WSB. Zijn hand was al te zien in de nieu we tactiek van „heel offensief verdedigen." De Noordwiiker- houters raakten alleen conaitio- neel in de problemen, maar daar kan aan gewerkt worden. NSV'46-Blauw Zwart 0-4 (O-O). 50 Remmerswaal 0-1, 55 Remco van der Kooy 0-2, 71 Remmerswaal 0-3, 76 Totne l'Ami 0-4 Scheidsrechter Oos tertaken Toeschouwers 700 Kaarten geen Blauw Zwart weet weer wat ver zilveren van kansen is. Na rust zetten de de Wassenaarders het overwicht om in vier doelpun ten. Ook van NSV-kant moest worden toegegeven dat NSV was weggespeeld in de tweede helft. Het was een belangrijke overwinning, want wie verloor moest de achtervolging op SJC opgeven. Dat werd dus NSV.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19