De Italiaanse Design-Wonen-Show! «JU Specialita di Casba: Schrijvende Lezers Carpoolers op busbaan WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 Unicum De rubriek Steeds besteedde vorige week aandacht aan een opmerkelijke coalitie van woonwagenbewoners en de tennissers van Unicum. Geza menlijk binden ze de strijd aan met gemeente om ontmante ling van hun complexen te voorkomen. In deze krant van 11 november las ik het verslag onder 'Steeds'. Het betreft hier het tenniscom- plex van Unicum en het woon wagenkamp aan de Haarlem mertrekvaart. De gemeente heeft plannen. Waar hebben we dat meer gehoord? Ze hebben altijd plannen en wel ten koste van burgers in het algemeen of groeperingen in het bijzonder. In dit bijzondere geval: te we ten het woonwagenkamp en de tennisvereniging Unicum. Poli tiek belang, woningbouw, ander belang (dus geen belang) het wegwerken van het woonwa genkamp en een bloeiende ten nisvereniging. De sport wordt op een bijzon dere wijze behartigd door wet houder Van Bochove (sportwet houder), waarvan in hetzelfde Leidsch Dagblad raadslid Bieg- straaten het vertrouwen in Van Bochove opzegt, gelet op het geringe vertrouwen dat de wet houder in Leidse sportkringen geniet. Men wijst op de slechte ver houdingen in het verleden tus sen Unicum en de woonwagen bewoners. Wel, als dat nu is ver beterd dan is dat toch alleen maar te prijzen? Har Meijer, geen onbekende in Leiden, voorzitter van Unicum, heeft gelijk. Alles is nu opgebouwd, de verhoudingen zijn goed. Wat wil men nu meer? Ja, hij niet, de bewoners van het Trekvaart plein niet, maar de gemeente. Gegrond? Ja, het gaat om grond. Kennelijk moet alles nu wijken! Het Trekvaartplein ziet er goed uit. Dat heeft veel geld ge kost. Unicum heeft zijn zaakjes op orde. Daar is ook veel geld in gaan zitten. Ik zie de woonwa genbewoners niet wijken voor de gemeente en terecht. Jaren lang genegeerd door de ge meente en nu? In het verlengde daarvan zou Unicum, dat ook bestaansrecht heeft, ook het loodje moeten leggen? Mijn wens is, dat men een ieder nou eens met rust laat. Iedere veran dering is geen verbetering en met name niet voor de woon wagenkampbewoners. Het 'kamp kleiner maken'? Laat de gemeente de huizen van de wethouders maar eens kleiner maken. Ik hoop dat beide groeperin gen samen zullen werken om het heilloze en op winst gerich te beleid van de gemeente te verhinderen. Tevens hoop ik dat de intentie van de gemeente ook andere bewoners van de Haarlemmertrekvaart niet zal schaden. P.J A de Kier, Boerhaavelaan 145, Leiden. (Van redactiewege ingekort). Taxiritje Steeds besteedde op 4 novem ber aandacht aan de avontu ren van een Haarlemmer die per taxi van Leiden naar Oude Wetering reed. Een gevaarlijke rit, die nog te duur was ook, zo concludeerde hij. Ik haalde ze op in de Breestraat, dus dat fluks aan komen rijden op het station klopt niet. Omdat je een soort computer moet zijn om de adressen te onthouden en ook nog eens de plaatsna men kon ik er niet zo gauw op komen waar Oude Wetering lag. De centrale gaf alleen Roelo- farendsveen door als rijrichting, dat ik verwarde met Waddinx- veen. Op de Hoge Rijndijk be dacht ik dat ik fout zat en heb de auto gewoon gedraaid en niet met gierende banden. Er is geen kortste route uitge legd, dat neemt niet weg dat het mijn fout is dat ik verkeerd ben gereden. Later besefte ik dat je er ook via de A4 komt maar dit terzijde. Ik had meer info moe ten vragen aan de centrale. Ik heb geen last van 'zoals ze zeggen' wegomleidingen gehad, ik zat gewoon verkeerd. Ik heb niet gezegd dat mijn gevoel me nooit bedroog, het staat er vre selijk arrogant. AJs ik met een gemiddelde snelheid van 110 door de stad ben gereden dan heb ik zeker geen bochten genomen, bela chelijk dus. Wat ik zeker tegen spreek is, dat er bijna ongeluk ken zouden zijn gebeurd, ab surd en niet goed voor de zaak waar ik voor werk, maar ook voor mensen die regelmatig met de taxi reizen. Verder 'ken ik iemand die de bocht in de Kikkerpolder met 130 heeft ge nomen', het staat er alsof ik hem met de Mercedes 200D el ke dag met 120 neem en ik en/of collega's rijden zeker niet in Opel Omega's want die heb ben wij niet eens, een beetje be ter opletten heren. Ik heb te hard gereden ja, maar geen stoeprand meegeno men en de auto zwiepte ook niet van links naar rechts. Er zit ten twee volwassen mensen achterin, dus als het echt zo hard was gegaan zoals het in de krant stond, dan hadden de he ren heus wel wat gezegd, maar er is de hele reis door hun niets gezegd, dus het zal wel mee zijn gevallen. En heren, als je overdag voor 45,-- heen komt en het nacht tarief gaat in als je teruggaat wil dat niet zeggen dat je weer op 45,— uitkomt. Het was mijn verantwoording van het te hard rijden en niet van de zaak Koenes op het hele taxibestand van Leiden, die meteen over één kam wordt ge schoren, zo werkt dat niet na tuurlijk en ik vind dat heel goedkoop. Wie er verantwoordelijk voor is weet ik niet, maar de sensatie droop er van af, maar anders leest het niet lekker natuurlijk. De mens smult namelijk van andermans fouten. Maar tijdens de rit niets zeggen en dan later een stukje in de krant van iets dat je geaccepteerd hebt (want jullie zeiden niets) is zoiets als natrappen en dat wordt bestraft met een rode kaart in de sport. Ik hoop na dit lezen het taxi bestand van Leiden en de zaak Koenes te hebben gezuiverd van enige blaam in deze zaak. Een beginnend taxichauffeur, Ton Naafs, R. Cramerlaan 39, Leiden. Geen dekens Op 11 november stond er een foto in de krant van het Cathrijn Jacobsdochterhofje aan de Kaarsemakerstraat in Leiden. U vermeldde daarbij o.a. dat dit hofje werd afgebroken om plaats te maken voor de laken fabriek van Beuth. Ik wil u er graag even op attent maken dat Beuth geen lakenfabriek was. V/h R.M. Beuth en Zonen was een fabriek die matrassen, ge watteerde dekens en spreien maakte. Ook verwerkten zij ka pok, die werd gebruikt o.a. voor kussens. De vulling voor de de kens etc. werd daar ook ge maakt. Lompen etc. werden er gesorteerd en in machines ver malen tot watten. Het waren loodzware dekens maar enorm Ik heb jaren op kantoor bij Beuth gewerkt, zodoende heb ik u wat informatie kunnen ver strekken. J.L.H. Vorst, Wilddreef8, Leiderdorp. Friese taal In het artikel 'Friesland groet Clinton' (LD van 5 nov., blz. 3, le kolom) wordt het woord 'Provinsjehüs' als 'Provinsjehüs' gespeld. De letter wordt in het Fries niet gebruikt. De klank van de letter is ge lijk aan die van de oe in het En gelse woord 'blues'. Derhalve voor een Hollander niet al te moeilijk uit te spreken. E. Atsma, Skriuwer Fryske Krite, Marijkestraat 3, Leiderdorp. Vroege kerst Zo langzamerhand wordt het tijd dat er een verbod wordt uit gevaardigd tegen het opstellen van kerstversieringen in win kels, horeca-bedrijven en de openbare weg vóór 6 december. Ik kon mijn ogen aanvankelijk niet geloven toen ik begin okto ber al kerstbomen met verlich ting schaamteloos uitgestald zag staan in enkele fatsoenlijke winkels in de Breestraat. Het moet toch mogelijk zijn om paal en perk te stellen aan een dergelijke verloedering? B.A. Nieuwenhuijse, Struikheide 13, Leiden. Adviesraad De commissie financiën van de gemeente Leiden uitte vorige week kritiek op het functione ren van de Ouderenadvies- raad. De raad zou te weinig ac tief zijn 'Ontevredenheid over ouderen- adviesraad'. Wanneer je zo iets leest kom je tot de ontdekking wat struisvogelpolitiek is. De le den van de adviesraad hebben getrouw op, zelfs veel te late, adviesaanvragen gereageerd. Ze komt net zo veel bijeen als no dig is. Doet alle mogelijke moei te om meer bekendheid en er kenning te krijgen bij B en W, gemeentebestuur, partijen en organisaties. Ze hebben zich al- Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubliceerd? Brieven worden in het alge meen in de krant onderte kend met naam, adres en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het met de inhoud De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brie ven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. lereerst voorbereid op deze taak door het volgen van een cursus. Ze zijn niet bedolven onder het papier want er wordt ze bij na niets gestuurd of gevraagd. Enige belangstelling van welke wethouder, raadslid of partij is er niet geweest. Niet voor niets zijn de leden zelf op pad langs de partijen, de WD-fractie weet van het bezoek. Antwoord op de uitgebrachte adviezen, zelfs be richt van ontvangst heeft de raad nimmer bereikt. Het moet dus heel duidelijk zijn dat de politiek in al zijn ge lederen meer rekening moet houden met die raad, en ze niet behandelen als een papieren adviesraad. We hebben zo'n raad, maar wat doe je er mee? Wij leden zijn zeer ontevre den over de serieuze erkenning van het gemeentebestuur. C.W. Kistemaker, Lid Adviesraad, Etta Palmstraat 120, Leiden. Weerbericht Ik wil u bedanken voor de leuke en duidelijke weersoverzichten welke de laatste tijd van uw hand verschijnen. Eindelijk weer eens prettig geschreven, en uitvoerig, over wat ons te wachten staat. Ik hoop tot in lengte van da gen dat deze rubriek moge blij ven verschijnen. J.L.H. Vorst, Wilddreef 18, Leiderdorp. Toename van cum laude promoties LEIPEN Aan de Leidse universiteit is het aantal cum laude promoties ge stegen. Het college van dekanen wil zich beraden of er nu niet te veel zijn. De dekanen bekijken of het wenselijk is de richtlijnen aan te scherpen om het aantal zeer geslaagde promoties terug te dringen. Hoe het komt dat er meer cum laude promoties zijn is niet be kend. Volgens een woordvoer der van de universiteit is het 'slechts' een getalsmatige kwes tie omdat het totale aantal pro moties is gestegen door de as sistenten in opleiding. Zij zijn ongeveer vijf jaar geleden be gonnen. Promoveren duurt vier jaar dus de eersten zijn nu ge promoveerd. De woorvoerder garandeerde ook dat de kwali teit van de promoties niet wordt aangetast. Bij de letteren-faculteit zijn de meeste promoties van gemid deld een acht of hoger. Bij ge neeskunde en wis- en natuur kunde is het aantal cum laude promoties het kleinst Of dit komt omdat de letteren promo vendi gewoon beter zijn of om dat ze langer met hun proef schrift bezig zijn is niet bekend. Wel is bekend dat een cum lau de docoraat voor letteren stu denten vaak noodzakelijk is voor een vervolgopleiding of onderzoeksplaats. DEN HAAG Carpoolers en vervoerders van schoolkinderen mogen in de toekomst wellicht op de busbaan rijden. In de Krim- penerwaard wordt binnen kort een busbaan openge steld voor carpoolers. Het gaat vooralsnog om een proef, maar als deze slaagt dan zal volgens de Zuidhol landse verkeersgedeputeerde T. Jansen een fiks aantal bus banen ook voor 'samenrij- ders' en zogeheten 'geregeld vervoer' worden openge steld. Door de carpoolers over de busbaan te laten rijden (en dus in feite voorrang te verle nen boven de eenlingen in de file), hoopt de provincie het samenrijden verder te stimuleren. Het is de bedoe ling aan het begin van de bus/carpoolbaan een par keerterrein aan te leggen voor de carpoolers. Als ieder een opeens gaat samenrij den, slibt de busbaan binnen de kotste keren dicht. Gede puteerde T. Jansen vindt dat geen enkel probleem. „Het zou mooi zijn als we met zo'n vraagstuk kwamen te zitten. Mocht de busbaan volstromen, dan bedenken wc wel weer een oplossing. Zo kun je denken aan een dubbele carpoolbaan en een enkele baan voor eenlingen." <y-- M-g De beroemde Italiaanse design-meubelen zijn vanaf nu bij Casba te bewonderen. Oogstrelende ontwerpen. Verfijnd en gedurfd met net dat tikkeltje Italiaanse raffinement. Liefhebbers met gevoel voor stijl en kwaliteit.zullen zich bijzonder tot deze spraakmakende kollektie aangetrokken voelen. De zorgvuldig door Casba geselekteerde kollektie zitmeubelen, salontafels en dressoirs zijn een lust voor het oog en zullen u in vervoering brengen. m U bent van harte welkom... of in goed Italiaans: Benarrivato! CASBA WOONDORADO EXTRA'S Alles onder één dak Kinderspeelhoek met video Kwaliteitsgarantie Voordeliger dan elders door gezamen- Ruime parkeergelegenheid Interieur Waarborg lijk groot en messcherp inkopen Restorado I j^ll y| Rolstoelvriendelijk Gratis opslag voor latere levering \"m:\\ A1 ESI TOSCANE 3- en 2-zitskombinatie in hoogwaardig leer van Italiaanse allure. Harmonisch design zonder overdaad. Leverbaar in 30 modekleuren. 4950,- N APELS Blankglazen salontafel met lektuurvak. Ondervoet in diverse kleuren leverbaar. Bladmaat 140 x 70 cm. Hoogte 35 cm. 995,- Pl AZZA Vorm en komfort zijn verenigd in deze zeer goed zittende fauteuil. In diverse modekleuren leder. 1250,- GARDA Strak ontworpen dressoir met karakteristiek granieten tussenblad met binnenlade. Afmeting 80 h x 185 b x 45 cm. d. Verkrijgbaar in diverse kleuren. 2950,- MILANO Een verrassende belevenis. De royale 3-zits (240 cm. breed) en 2-zits (190 cm. breed) bieden een perfekt komfort Van soepel leder in zeer veel modekleuren. Kompleet 3-en 2-zitskombinatie. 6950,- HEEFT 'T SOWIESO Hoge Rijndijk 315, Zoeterwoude. Telefoon 071-89 93.46 Open: Ma. 13.00-17.30 uur. Di. t/m vrij. 9.30-17.30 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag van 9.30-17.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26