'Een complimentje voor alle spelers' Abbenes vindt het plezier terug Hazerswoudse Boys geeft winst weg UDO scoort er lustig op los Sport Teylingen in mootjes Woubrugge mag nu voorlopig toekijken MAANDAG 16 NOVEMBER 1992 Dorpsvete tussen Meerburg en SJZ ontaardt niet S VLV hakt leiden maarten w1ggers Gebroederlijk staken Frank van Dam en Loek Helder na afloop van Meerburg - SJZ (1-1) het zwaar omgeploegde veld over. Op weg naar de warmte van kleedkamers en kantine. ,,Een compliment voor alle spelers", herhaalde Van Dam, de oefenmeester van Meerburg, tot drie keer toe. ,,Zij hebben zich niet laten meeslepen door de rand verschijnselen rondom deze wedstrijd". SJZ-trainer Hel der knikte instemmend. „Dat de vlam niet in de pari is geslagen is niet aan de scheidsrechter (Schreuder, red.) te danken. Hij voelde de derby absoluut niet aan." zoeterwoude mark bakker De 23ste dorpsvete was niet van een kwalitatief hoog gehalte, maar kende wel talrijke boeien de momenten voor beide doe len en bleef spannend tot de laatste minuut. Gaby Kroet kreeg in de slotminuut een uit gelezen mogelijkheid om de Rijndijkers voor de derde keer op rij met lege handen achter te laten. Vrij voor Meerburg-sluit post Guus Nussy verzuimde de spits te scoren. Nussy is dit sei zoen alweer de derde doelman onder de lat van Meerburg. Na het vertrek van Marco van Nier- op slaagde de Rijndiikers er niet in een acceptabele keeper voor het grote werk te strikken. Twee goalies werden in de eerste we ken van de competitie te licht bevonden. Sinds drie wedstrij den heeft Nussy het vertrouwen van Van Dam gekregen. Baas In de eerste helft kreeg Nussy voldoende gelegenheid om zijn kwaliteiten aan het publiek te tonen. SJZ was de baas op het veld en dwong de thuisclub te rug op eigen helft. De mandek kers van Meerburg hadden van af de eerste minuut geen vat op de ongebonden spelende spit sen van SJZ. Meerburg kwam voor rust niet verder dan een spaarzame actie van Benny Kot- tehagen en twee vrije trappen van Fred Hagenaars. Na een half uur moest Nussy voor de eerste keer een inzet van SJZ uit het net vissen. René Rotteveel punterde vanaf de rand van de zestien meter de bal in de uiter ste hoek: 0-1. Na de openingstreffer van SJZ liep de thuisclub zwalkend over het veld. In het resterende kwartier voor de pauze kregen Rob Retel en Kroet levensgrote mogelijkheden om de dorpsge noot op een onoverbrugbare achterstand te schieten. Ook Helder erkende na afloop dat zijn formatie verzuimd had voor rust toe te slaan. „In de eerste helft hadden wij Meerburg op een 0-3 achterstand moeten zetten. Nu bleef Meerburg erin geloven." Ander systeem De pauze werd door Van Dam aangegrepen om van systeem te veranderen. „Ronald Vermond kon geen grip krijgen op de spits van SJZ. Voor hem heb ik Ed Hillebrand in de ploeg ge bracht, die rechtsbuiten is gaan spelen. SJZ kreeg achterin na melijk te veel tijd en ruimte om op te bouwen. Daarom ben ik met drie spitsen gaan spelen." De omzetting leverde Meer burg een optisch overwicht op en een handvol kansen en kans jes. Acht minuten voor tijd wist de thuisclub langszij te komen. Een combinatie met Martin van Zaanen bracht Hans Boom vrij in het strafschopgebied. Met een schuiver verschalkte de doorgeschoven libero keeper Peter Nick Plooy: 1-1. „Te- SVLV windt er geen doekjes om. De club heeft zijn zinnen gezet op promotie naar de derde klas se. Teylingen werd gisteren vak kundig in mootjes gehakt en bleef slechts de schande van de dubbele cijfers bespaard: 8-1. Het tot nu toe zeer voortvaren de debuut van MMO in de vier de klasse leek op het LFC-ter- rein onderbroken te worden, maar met een puntendeling kwamen de Hoogmadenaren goed weg: 1-1. SVLV - Teylingen 8-1 (5-0). 2. Raap 1- 0. 3. Canter-Visscher 2-0,14. Niels Kar- remans 3-0. 20. Niels Karremans 4-0, 34. Canter-Visscher 5-0, 48. Niels Kar remans 6-0, 78. Ivo Karremans 7-0, 82. Berk 7-1. 88. Canter-Visscher 8-1. Scheidsrechter: Smeets. Toeschou- Voor de tweede maal dit sei zoen speelde SVLV een bijna perfecte match. Al eerder werd Meerburg een lesje gelezen en nu was Teylingen aan de beurt. De kwakkelende promovendus kreeg in Voorschoten geen poot aan de grond. Het enige wat SVLV gisteren verweten kon worden was een gebrek aan concentratatie op het moment dat bij rust een ruime zege al vaststond. Het was weer fijn aan de lijn. Vanonder de paraplu's zagen de toeschouwers een aantrekkelijke pot voetbal tussen Meerburg en SJZ. recht", oordeelden Van Dam en Helder eensgezind op weg naar kleedkamers en kantine. „De eerste helft was voor SJZ. Na Meerburg de betere der. Toeschouwers: 200. Geel: Retel, Meerburg-SJZ 1-1. 30. Rotteveel0-1, Meerburg: Nussy; Van der Berg, Bui- Zaanen. 82. Boom 1-1. Scheidsrechter: Schreu- telaar, Boom, Vermond (Hillebrand); Van der Meer, Hagenaars, Van Heek; Kottehagen, Van der Werff, Van foto henk bouwman SJZ: Plooy; Olijerhoek, Pieterse, De Lange, Marco Rotteveel; Harteveld, Bos, Berg; René Rotteveel, Kroet, Re- LFC is de laatste weken redelijk op dreef. Alleen komt dat zel den tot uiting in de einduitslag. Zo ook gisteren tegen MMO. De opportunisten uit Hoogmade beleven een droomdebuut in de vierde klasse en begonnen daar om ook als favoriet aan de ont moeting. MMO-spits Ed Borst kreeg Henny Glasbergen als schaduw. Met Martin Prins als laatste man achter dit duo vond trainer Hen Beerenfenger een geschikte oplossing om het be langrijkste wapen van de tegen stander te controleren. In de aanval kreeg LFC daardoor de betere kansen, maar deze kon de ploeg niet verzilveren. Tweede winstpunt, tegen Soccer Boys leiden ruud patt1apon voetbalmedewerker Abbenes heeft in de vierde klas- ise zaterdag het tweede punt van edit seizoen binnengesleept. Dat gebeurde op enigszins sensatio nele wijze aangezien het leider iSoccer Boys was die de staart- ploeg een gelijkspel moest toe staan (1-1). Daarvan profiteerde Oegstgeest, dat wellicht de in druk heeft dat er dit seizoen een schutterstrofee valt te verdie nen. De ploeg van Wim Visser behaalde wederom een klinken- ii de zege. Ditmaal werd Kagia •ilmet 7i3 het slachtoffer. Abbenes - Soccer Boy» 1-1 (1-1) 25. Van Dijk 0-1,31. Erik van den Berg 1 -1 Scheidsrechter. Vonk. Toeschouwers; 70. Geel: Erik van den Berg, Remco Zij- sling (Abbenes). Het voornemen van de Abben- esser spelersgroep om meer voor het plezier dan voor de punten te spelen heeft vruchten afgeworpen. Ten eerste omdat er op het veld ditmaal geen on dertogen woord viel en ten tweede omdat het puntentotaal werd verdubbeld. Uitblinkers waren de uit het tweede elftal overgehevelde spelers Piet Maaskant en Jan Kattenberg. Met name Maaskant onder scheidde zich omdat hij de ra- zendgevaarlijke SC-spits Juri Warren volledig uit de wedstrijd speelde. Floreant - Voorschoten 2-0 (1-0). 1. Van Veen 1-0, 57. Theo Franssen 2-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 100. Geel: Loose (Voorschoten) De openingsfase van Floreant was bijzonder sterk, zeker na de vToege treffer van Anton van Veen. Daarna lieten de Bosko pers kansen op een grotere voorsprong liggen en kreeg Voorschoten de kans terug te komen. Met mooi voetbal al leen lukt het echter niet want de bezoekers, die beslist kwaliteit in huis hebben, werden nauwe lijks gevaarlijk. Nadat het twee de Boskoopse doelpunt was ge vallen verdween ook de hoop om nog een punt mee te nemen uit de Voorschotense harten. KRV - Rijnstreek 3-1 (3-0) 6 Verboon 1-0,15. Noteboom 2-0, 26. Van Delft 3- 0, 78. Van Hemert 3-1. Scheidsrechter: Penning. Toeschouwers: 200. Tot de 3-0 lag KRV 'op schema' maar verder was de doellat het enige wat de Katwijkers nog raakten. Spijtig voor de ploeg van Henk Krauwel, die de mis sers meer aan onkunde dan aan domme pech toeschreef. Aan het veldspel ligt het niet maar zodra de zestienmeterlijn in zicht komt dan falen de voor- waartsen. Wellicht willen de Katwijkers te graag, want met zoveel talent in de ploeg moet er toch meer van te bakken zijn dan ze toe hebben laten zien. Oegstgeest - Kagia 7-3 (4-0) 3. Pill- meyer 1-0, 10. Pillmeyer 2-0, 20. Pill- meyer 3-0, 40. Ed van Grieken 4-0, 53. Westeyn 4-1, 57. Van Delft 5-1, 61. Wijnhout 5-2, 75. Pillmeyer 6-2, 80. Wijnhout 6-3, 85. Van Delft 7-3. Scheidsrechter Van Teylingen. Toe schouwers: 170. Oegstgeest-trainer Wim Visser bezit op dit moment een zo brede selectie, dat het bijna niet meer uitmaakt wie er in het veld staat. Op de bank had Vis ser bijvoorbeeld gewaardeerde krachten als Ed Strijk, Rick Ab- ma en Johnny Jongerius zitten. Het is dit seizoen ook de kracht van Oegstgeest en het levert ook zichtbaar rendement op. Dat heeft Kagia, waar oefenmeester Theo Godyla zijn ploeg 'FC Slappe Hap' noemde, geweten. „We hebben verloren omdat bij ons de instelling nul komma nul was," brieste hij na afloop. Koudekerk - Sportlust 0-3 (0-1) 30. De Groot 0-165. De Groot 0-2, 75. De Groot 0-3. Scheidsrechter: Van Veen. Toeschouwers: 150. Voor Koudekerk begint zo lang zamerhand de noodklok te lui den. De ploeg van Peter Vlas veld heeft een niet onaardige selectie maar telt een flink aan tal geblesseerden. Ook in dit duel bleef Koudekerk niet van pech gevrijwaard. Theo Al viel uit met gescheurde kniebanden en zal zeker enkele maanden zijn uitgeschakeld. Dat weer hield Sportlust er niet van om Koudekerk nog wat dieper in de modder te duwen, met Jos de Groot als grote animator. hazerswoude-dorp Het tweede veld van Hazers woudse Boys vertoonde giste ren veel gelijkenis met een maanlandschap. Zelfs AC Milan zou zijn tanden stukbijten op de hobbels en kuilen. Goed combi natiespel was onmogelijk. Des ondanks gebeurde er van alles bij Hazerswoudse Boys-TAW. De einduitslag sprak wat dat be treft boekdelen: 3-3. TAW kon voor de pauze nog het best overweg met de om standigheden, hetgeen zich ver taalde in een 1-2 ruststand. Na een combinatie met Kees Broer zette Kees Reijngoud TAW op voorsprong. Het antwoord van Hazerswoudse Boys liet echter niet lang op zich wachten. Ron van der Post tekende voor de gelijkmaker. Een foutje van doelman John Blokker stel de John Belt in staat de stand op 1-2 te brengen. Had TAW voor rust het beste van het spel, na de hervatting dicteerde Ha zerswoudse Boys de strijd. Merkwaardig genoeg kwam het elftal van Knetsch pas tot scoren toen topscorer Warnau gebles seerd was uitgevallen. Op aan geven van zijn vervanger, Mar co Roelofs, kopte Henk Heems kerk de bal acjiter doelman Pa trick Ubink, De grensrechter van TAW vond dat er sprake was van bui tenspel, maar arbiter Sikma was een andere mening toegedaan. Nadat TAW bij een counter de paal had getroffen (John Belt), was het Marcel Roos die voor 3-2 zorgde. Vervolgens bewees Hazers woudse Boys dat het een voor sprong niet kan consolideren. In plaats van de bal rustig rond te spelen en bij balbezit van TAW scherp te dekken dacht de thuisclub freewheelend de eindstreep te halen. Die speel wijze stelde TAW in staat via Mark Setteur alsnog op 3-3 te komen. Dus mopperde trainer Knetsch van Hazerswoudse Boys na afloop dat het een aard had. „Dit is nu al de derde keer in dit seizoen dat we in blessu retijd een goal tegen krijgen. In plaats van kort te dekken geven we onze tegenstander alle ruim te. En dan kun je er natuurlijk op wachten dat het 3-3 wordt." Zijn collega Den Daas repte van een verdiend punt. „In de eerste helft hebben we de ach terhoede van Hazerswoudse Boys weggespeeld, maar slechts twee keer gescoord. Met die 1-2 stand weet je dat Hazerswoudse Boys in de tweede helft alles op de aanval gooit. Daarom kan ik met de 3-3 eindscore vrede hebben. Zeker gezien het tijd stip waarop onze laatste goal valt." Hazerswoudse Boy» - TAW 3-3 (1-2). 18. Reijnqoud 0-1, 22. Van der Post leiden. erik van dop voetbalmedewerker Subtoppers VNA en Stompwijk- se Boys hebben gisteren de punten gedeeld. Hiervan profi teerde UDO dat Kickers op ei gen terrein met 5-2 versloeg en zodoende wat steviger op de tweede plaats achter Altior komt te staan. 124. John Belt 1-2, 63. Heemskerk Scheidsrechter. Braun. Toeschouwers: 2-2, 79. Roos 3-2, 90. Setteur 3-3. Scheidsrechter Sikma. To< bTg Op een moeilijk bespeelbaar veld werd gisteren toch een aar dige pot voetbal gespeeld, waar in beide ploegen aan elkaar ge waagd waren. De puntendeling was derhalve terecht en dat stemde iedereen tot tevreden heid. Man van de wedstrijd werd scheidsrechter Braun, die de wedstrijd goed aanvoelde en dan ook geen kaarten nodig had om de orde te handhaven. UDO - Kickers 5-2 (0-1) 32 Hoogen- boom 0-1, 50. Knetsch 1-1,63. Ruigrok 2-1, 66. Knetsch 3-1, 78. Kompier 4-1, 81 Knetsch 5-1, 88. Koster 5-2. Scheidsrechter: De Visser. Toeschou wers: 150. Geel: Van Akker (Kickers). „Ondanks de ruime uitslag heeft UDO gemazzeld", meldde Ton van Wittmarschen van Kic kers. Hij baseerde zijn uitspraak met name op de spelverhoudin- gen voor de rust. In die fase wa ren de bezoekers namelijk heer en meester. Dit resulteerde ech ter slechts in een minimale voorsprong. Na de (overigens gelukkige) gelijkmaker vroeg in de tweede helft scoorde UDO er lustig op los. Jan-Dirk van der Gugten haalt uit voor Hazerswoudse Boys. Kees Reyngoud (7) en René van Leeuwen (4) vrezen het ergste. foto ben de bruyn TAW pakt puntje op 'maanlandschap' leiden ruud pattiapon voetbalmedewerker In de strijd om de bovenste plaatsen in de Leidse zaterdag afdeling heeft Valken'68 Wou brugge voorlopig tot toeschou wer gedegradeerd. De Valken burgers wonnen met 2-0. Valken'68 - Woubrugge 2-0 (0-0) 70. Zandbergen 1-0 (pen.), 75. Kralt 2-0. Scheidsrechter: Kaddouri. Toeschou wers: 50. De strafschop die Leo van de Wetering rond de 65ste minuut mocht nemen leverde niets op voor Woubrugge. Hij mikte op de lat. Even later kreeg Vincent Zandbergen eenzelfde moge lijkheid om de score te openen en de Valkenburgse specialist faalde niet. De voorsprong was terecht. De Sleutel» - LSW 2-1 (2-0) 15 Van Kampen 1-0, 43. Van Kampen 2-0, 75. Idrisi 2-1. Scheidsrechter: Van der Lip. Toeschouwers: 150. Geel: Schurtema (LSW). De Sleutels kreeg voldoende kansen om een ruime voor sprong te nemen maar slechts Fer van Kampen zag twee maal kans om LSW-doelman Colin Prooi te verschalken. Nadat de studenten de aansluiting had den gevonden werd het bijzon der moeilijk voor de Vlietbewo- ners die met veel moeite toch wonnen. GWS - Alphia 0-3 (0-0) 54. De Gans 0- 1, 58. De Pater 0-2, 89. Baay 0-3. Scheidsrechter Hermsen. Toeschou wers: 50. Geel: Van As (Alphia) De eerste helft was van beide kanten bar slecht. Balbezit leek uit den boze, de vleugels wer den ongebruikt gelaten en met het creëren van kansen was het al helemaal droevig gesteld. Al phia gooide na rust het roer drastisch om door een aantal wisselingen toe te passen. Dat werkte. SVOW - SVLV 1-2 (1-1) 18. Nielen 1-0, 43. Van Rijn 1-1, 64. Nielen 1-2. Scheidsrechter: Reygersbergen. Toe schouwers: 100. Met een in topvorm verkerende doelman Vincent de Reede snoept SVLV hier en daar wat puntjes weg. Tegen SVOW wer den het er zelfs twee, ondanks dat de thuisclub het beste van het spel had. Dat kwam onder meer doordat SVOW voorname lijk voor de aanval koos en de Voorschotenaren zich lange tijd geen raad wisten met na de ver kregen voorsprong. Na de ge lijkmaker van SVOW bleek één enkele uitval van SVLV voldoen de te zijn voor de winst.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18