UD WS is zichzelf niet Alphense Boys loopt polonaise De scheidsrechter heeft het weer eens gedaan.. Sport Eerherstel voor UVS Roodenburg mist 'natuurlijke' leider Foreholte wisselt van shirts en knokt terug WSB en SJC pas laat opgewarmd MAANDAG 16 NOVEMBER 1992 17 REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD VAN K, UVS was dolblij. Na de nederla gen tegen Blauw Wit en UW haalde de ploeg van Gerard Désar in Castricum een puntje bij hekkesluiter Vitesse '22: 1-1. Die uitslag gaf de krachtsver houdingen goed weer. Beide ploegen maakten er een enerverende voetbalmiddag van. Zowel de Castricummers als de Leidenaars legden een technisch goed verzorgd spelle tje op de loodzware grasmat. Vi tesse had gedurende de gehele wedstrijd een licht veldover- wicht, maar UVS was via enkele snel uitgevoerde tegenstoten zeker zo gevaarlijk. Hans de Kruys brak de score al na een kwartier open. De rou tinier kopte een corner van de teruggekeerde Hans van Leeu wen hard in: 0-1. Na ruim een half uur was de stand echter weer gelijk. Walter de Kievit duwde in eigen strafschopge bied een tegenstander iets te opzichtig weg, waarna scheids rechter Onrust een penalty gaf. Richard Jonker benutte de straf schop. Kort daarop was Vitesse- aanvaller Michel de Ruiter nog dicht bij een treffer, maar zijn afstandsschot vloog rakelings langs de paal. Ook Van Leeu wen, die een kwartier voor tijd werd vervangen door de jonge Andy van der Heiden, trof vlak voor rust nog bijna doel. Zijn ef fectvolle trap werd echter knap gekeerd door de Vitesse-doel- Na de hervatting kregen beide ploegen nog volop kansen om de winst naar zich toe te trek ken, maar gescoord werd er niet meer. Gele kaarten waren er, in de overigens niet overdreven harde wedstrijd, genoeg. Ri chard Jonker en Michel de Rui ter van de thuisclub en André Devilee, Gerry Jansen, Walter de Kievit en Richard de Graaf ont vingen zo'n prent. Hoe dan ook, UVS begroette het gelijke spel in elk geval als een overwinning. Het eerherstel was een feit. Vitesse 22 - UVS 1-1 (1-1) 15 De Kruys 0-1, 31. Jonker (pen) 1-1. Scheidsrechter: Onrust. Toeschouwers: 200. Geel: Jonker en De Ruiter (Vitesse '22), Devilee, De Kievit. Jansen en De Graat (UVS) UVS: Mokveld; De Graaf, Van Dam, Heiden); De Kievit, Dick Nuttige winst bij Papendrecht En dat is drie... Harm de Vos van Lugdunum is op weg naar de derde treffer. Amo Lancel (links) is te laat. foto loekzuyderduin Lugdunum schudt 'thuiscomplex' van zich af: 4-1 PAPENDRECHT Alphense Boys deed gistermid dag onder uiterst slechte weers- en terreinofnstandigheden goe de zaken in Papendrecht, waar de vice-koploper van die naam eenvoudiger dan verwacht op" zijn zevende verliespunt werd getracteerd. De Alphense run- ner-up pakte in de natte uit beurt het volle rendement: 0-2. „Het duurde lang voordat de gerustellende tweede goal viel, maar de jongens hebben onge looflijk veel energie in het duel gestopt. Dat moest ook wel om dat Papendrecht alleen maar met lange ballen speelde en he lemaal op de spitsen gokte. Daardoor moest er veel loop werk verricht worden. Het was uiteindelijk beloond. Dat de in stelling perfect was, mag je af leiden uit het feit dat er na af loop een polonaise in de kleed kamer gelopen werd", aldus trainer Paul Bahlmann. Pieter van Zoest vierde een geslaagde rentree. De enige tijd gepasseerde aanvaller mocht opdraven afs vervanger van Marco Parinussa, waardoor Sander Beuk naar het midden veld verhuisde. Reeds in de twaalfde minuut toonde Van Zoest na voorbereidende werk van Beuk weer op scherp te staan. Na diens openingstreffer kreeg Alphense Boys meer kan sen, doch het overzicht was niet altijd aanwezig. Papendrecht moest zich voor rust wel in het overwicht van de AJphenaren schikken. Na rust, toen topscorer Peter Keyser geblesseerd aan de kant bleef, maakte Papendrecht ver geefs jacht op de gelijkmaker. Johan Garrelfs gaf in het Alp hense doel geen krimp, zodat René de Jong op aangeven van Peter Gerse in de 82ste minuut de zege veilig kon stellen. Omdat lijstaanvoerder Hol land tegen DCV remiseerde en AFC van Tonegido verloor kroop Alphense Boys geruisloos naar de derde plaats. Titelaspi- raties hebben de Alphenaren voorlopig niet, maar de tweede periodetitel begint nu wel te lonken. Papendrecht - Alphense Boys 0-2 (0- 1). 12. Pieter van Zoest 0-1, 82. René Jong 0-2. Scheidsrechter: Weste- Alphense Boys: Garelfs; M. de Jong, K. van Zoest, Feldmann, Van Dijk; Beuk (Crawfurd), Van der Laan, Bakker, Ger se; P. van Zoest, R. de Jong. UDWS? Dat is toch normaal gesproken een ploegje dat de mouwen opstroopt? Dat klopt, maar de laatste tijd steekt het gezelschap van Ton Kamphues niet lekker in zijn vel. Het team is zichzelf niet. De trainer spreekt nog wel over 'fijne jongens', maar voegt daar aan toe dat de heren momenteel over verkeerde mentaliteit beschikken. Lugdunum spon er gisteren garen bij (4-1) en schudde eindelijk het 'thuiscomplex' van zich af. LEIDEN HERMAN JOUSTRA Achteraf konden er dan ook maar twee conclusies worden getrokken: Lugdunum presteer de in eigen huis eindelijk eens naar behoren en UDWS sloeg gewoon een modderfiguur. Niets meer, niets minder. Het enige verweer dat de bezoekers gisteren leverden was verbaal verweer. Het was veel ge schreeuw en weinig wol. Keeper en aanvoerder Ron Sinteur ont plofte bijna na een in zijn ogen foutieve beslissing van scheids rechter Van Veen en verdween vervolgens in diens boekje. Ook Robert de Roo en Ronald Jansen konden voor de zoveelste keer in hun voetbalcarrière hun mond niet houden en kregen het geel voorgetoverd. Het was tekenend voor de on macht van UDWS, dat natuur lijk wel gehandicapt was door het ontbreken van Wim en Ben nie de Roo. De spelers verdien den slechts één compliment. Ze mochten nog zo hard schreeu wen, hun handjes en voetjes hielden ze thuis. Niet één grove overtreding viel er te noteren, ook niet van Lugdunum-zijde overigens. Alleen in de beginfase leek het er op dat UDWS stevig van zich af zou gaan bijten. De sop- pige grasmat leende zich uitste kend voor felle slidings en tack les. Toch was Lugdunum al vanaf het eerste fluitsignaal heer en meester, vooral dank zij de aanvallende impulsen van laatste man Cees van Tongeren. Het was voor de bezoekers meteen verdedigen geblazen. Zo gleed Loek Dros al na een paar minuten een voorzet van Marcel Prins uit de doelmond en kon Albert Siera net niet bij een pass van Michael Verver. Nadat Harm de Vos en Ton de Rooy elk nog een mogelijk heid om zeep hadden geholpen, was het een minuut of tien voor rust toch raak. Richard Polanen schopte Siera (hij werd in de rust vervangen door Henk van Berkel) nogal ongelukkig tegen de edele delen. Van Tongeren hakte de vrije trap naar Marco van de Broek die op de rand van het strafschopgebied door de muur kogelde: 1-0. Even waande UDWS zich weer in de zevende hemel toen Van de Broek al snel na de ope ningstreffer onreglementair werd gestuit door Ronald Mink en Ronald Jansen daama de pe nalty verzilverde: 1-1. De schijn bedroog. De bezoekers bewo gen zich steeds moeizamer over het veld en Lugdunum schakel de nog een tandje bij. UDWS liet al snel het hoofd hangen. Henk van Berkel (kopbal), Harm de Vos (solo) en Marcel Prins (snelle uitbraak) zorgden Lugdunum - UD de Broek 1-0, 37. Blauw Zwart en Docos scoren niet WASSENAAR LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKtR Er werden vijf gele kaarten uit gedeeld en Blauw Zwart-keeper Dick Ypey moest uitvallen met een hoofdwond. Een buiten staander zou denken dat er gis teren een bloedige strijd plaats had in Wassenaar. Niets was minder waar, want Docos en Blauw Zwart maakten er een sportieve wedstrijd van (0-0). Dat er dan toch vijf gele kaarten vielen lag volgens de betrokken partijen meer aan de leidsman van gisteren, Sheombarsing. Blauw Zwart trainer Roel den Hartog zag nog een 'licht puntje': „Hij was tenminste consequent slecht." Het was op zich niet vreemd dat de Haagse leidsman het spel kort hield, want het veld 'vroeg' om veel slidingen. Maar dat hij de wedstrijd tussen twee niet als agressief bekend staande ploe gen volledig doodfloot, was overdreven. Dat was vooral in de eerste helft het geval, waardoor de toe schouwers weinig anders kon den doen dan kritiek leveren op Sheombarsing en kou lijden. Niet dat het duel het aanzien niet waard was, maar meer om dat, als er eindelijk tempo in het spel was, het fluitje weer te ho ren was. Op de tribune werd dan ook niet geheel ten onrech te de vraag gesteld of Sheom barsing soms „zijn fluit ingeslikt had." Ondanks de vele dode mo menten waren er toch kansen te zien. Al in de vijde minuut was Leidenaar Johan de Ridder dicht bij een treffer, maar Dick pe\ stond in het Wassenaarse doel zijn mannetje. Tien minu ten later moest deze stevige doelman echter zijn plaats af staan aan reserve-keeper Den nis Wolters, omdat hij na een duel met Cor van der Krogt met een hoofdwond de kleedkamer moest opzoeken. Na een be zoek aan het ziekenhuis kon hij met vier hechtingen de tweede helft van de wedstrijd verder volgen. Wat hij tijdens zijn afwezig heid miste, was dat zijn opvol ger Wolters met verve de ge vaarlijke Docos-uitvallen on schadelijk maakte. En dat Blauw Zwart geen vuist kon ma ken. De ploeg kreeg desondanks wel een paar kansjes. In de tweede helft was dat an ders. Blauw Zwart speelde met drie in plaats van met twee spit sen en schiep kansen. Het af maken daarvan bleek echter an dermaal een enorm probleem Roel den Hartog. „Misschien moeten we maar een prijs op doelpunten zetten", bedacht de oefenmeester na afloop, „want als zelfs van twee meter niet ge scoord kan worden is er iets Het zal wel 'tussen de oren' zitten want de techniek van de Wassenaarders staat als goed bekend. Blauw Zwart liet in elk geval het tweede deel zien in een hoog tempo tc kunnen spe len. En dat terwijl het veld .niet echt meewerkte. Maar je wint niet met druk alleen. Toch moest collega Hans Tis- seur achteraf toegeven dat hij 'm had geknepen in de tweede helft. „Maar", vervolgde hij, „in de eerste helft hadden we ei- na de rust voor de geenszins ge- flatterde eindstand van 4-1. Als alle kansen waren benut, was zelfs een telraam nodig geweest. De ploeg maalde er echter niet om, de eerste thuisoverwinning was een feit. De afgang voor UDWS ook. Aad Vermond, de grensrechter van UDWS, raakte in de slotfase toen de wedstrijd al gelopen was, nog eventjes van de kook. Hij vlagde voor buitenspel, zag dat Van Veen niet floot en wierp vervolgens uit pure frustratie woedend zijn vlag weg. Hij keerde echter al snel weer terug op zijn schreden. Het verstand zegevierde derhalve alsnog. Wat dat betreft heeft Kamphues de zaakjes wel onder controle. 4-1 (1-1). 35 isen (pen) 1-1 De Vos 3-1, Pnns 4-1. Scheidsrechter: Van Veen Toeschouwers: 400. Geel: De Roo, Sin teur en Jansen (UDWS), V i (Lugdunum) slenk, Brussee, Vérver; Phns, De Vos, Siera (Van Berkel). UDWS: Sinteur; Loek Dros, VOETBALMEDEWERKER Roodenburg weet na het 2-4 verlies tegen HMSH zijn plaats weer. Een paar positieve resul taten in de afgelopen ontmoe tingen en een leuke plek in sub top hadden vele fans het gevoel gegeven dat er dit seizoen om de prijzen gestreden kon wor den. Maar trainer Eelco Fiele- mon wist al voor aanvang van het seizoen dat dit slechts een droom was. Met bijna alleen 'jonge hon den' probeert Roodenburg een team voor de toekomst op te bouwen. En dat proces verloopt nu eenmaal met vallen en op- Het r dit j zoen is dan ook slechts lijfsbe houd. Gewoon kijken wie er on der je staan en zorgen dat dat er voldoende zijn om te kunnen overleven. Het seizoen verliep echter al lemaal iets te voortvarend. De buitenwacht en niet te vergeten de spelers dachten dat de basis er na een paar zeges al was. Dit had tot gevolg dat de concen tratie voor de wedstrijd tegen HMSH niet optimaal was. Het gehele middenveld had een 'off day' en de enige 'routinier', Marcel van den Burg, was niet in staat zich voor de volle hon derd procent te geven en liet zich in de rust wisselen. Daardoor kreeg Patrick Kam perveen in de tweede helft de kans zich te bewijzen. Hij was voor aanvang namelijk buiten de basis gehouden, omdat hij zich te laat gemeld had. De lin kerspits karateriseerde met zijn verzuim de verslapte interesse van de Leidenaren. Ook de inbreng van de grillige ex-SW'er gaf Roodenburg niet die impuls, die nodig was om de tegenstander te vellen. HMSH was gewoon te sterk en scoorde zelf alle doelpunten (in clusief twee eigen doelpunten). De drie jonge spitsen (Kamper veen, Kruit en Helder) konden hun kwaliteiten nauwelijks to nen bij gebrek aan bruikbare passes. Die zouden van een na tuurlijke leider in het elftal moe ten komen. Maar die heeft Fie- lemon zo vroeg in het opbouw- proces nog niet gevonden Roodenburg - HMSH 2-4 (1-2). 7 Pa temot (e d1-0, 8 Herman T 26 Shultz 1-2, 48 Schoevers 1-3. 63 Ebben 1-4, 65 Buvelot led) 2-4 Scheidsrechter Sluyler Toeschou wers 200 Geel Wemer Thomassen (HMSH) (HMSH) Roodenburg: Vink, Barends, Rob Pret (Van Alphen), Peter Pret, Ouwerfcert*. Buyn, Pikaar, Heymans, Kruit, Van den Burg (Kamperveen), Helder VOORHOUT» ERIK V Docos in problemen. Ronald Devilee werkt de bal weg, vlak voor het doel van Paul Goulmy. genlijk een goal uit de geboden melijk dat Docos zich boven de (Blauw Zwart), Leo v misschien een betere i weest." Het resultaat zou daar mee hetzelfde gebleven zijn, i 350. Geel: Lopez pioeg tegaal (MarR van der Kooy); Vermeu- foto loek zuyderduin len, Remco van der Kooy Docos: Goulmy; Devilee, Van Bohee- men, Leo van der Krogt, Herman van Marwi|k, Cor van der Krogt, Hans van Marwi|k. Dirkse; Verplancke, Stuifzand. De Ridder VOETBALMEDEWERKER Voorhout lijkt een goede kweek vijver voor ballenvangers. Dat bewijzen de uitgevlogen doel mannen Edwin van der Sar (Ajax) en Rob van Dijk (Feye- noord). Toch waren er op het eerste gezicht weinig scouts naar Foreholte gekomen om hun opvolger Ralph van der Hulst aan het werk te zien. Dat was maar goed ook, want van der Hulst keepte (naar eigen zeggen) gisteren tegen Gouda (2-2) niet zijn beste wedstrijd. Dit betekent niet dat Van der Hulst grove fouten heeft ge maakt. Slechts bij het tweede doelpunt van Gouda, een direc te vrije trap die door Henrich werd ingeschoten, kon hem worden verweten dat hij een verkeerde positie had ingeno men. Op andere momenten maakte van der Hulst een be trouwbare indruk. Of dit vol doende is om te worden be geerd door een profclub valt te betwijfelen, maar die ambitie heeft de bescheiden keeper ook niet. Voor de tweede klasse zijn de kwaliteiten van Van der Hulst echter ruim voldoende en ook de rest van de club lijkt zo lang zamerhand die status waard te zijn. Aanwijzingen daarvoor zijn de manier waarop het eerste elftal een 0-2 ruststand in de wedstrijd tegen mede-promo vendus Gouda wegwerkte. Met de wisseling van de afzichtelijke geel-rode naar blauwe shirts tij dens de thee, veranderde na melijk ook de strijdlust. Dit leid de volkomen terecht tot twee treffers. Eén keer via een af standsschot van Fred Arroyo en een volley van i druk bezig randeringen de andere via Rob van Duin. Bovendien is i in Voorhout door te voeren, c ten zorgen dat verwende twee deklassers zonder schaamte kunnen worden ontvangen. Zo wordt er volop gewerkt aan een uitbreiding van de kantirte met een jeugdhonk en was er voor het eerst een heus programma blad beschikbaar. Foreholte - Gouda 2-2 (0-2) 30 Hen och 0-1, 44 John Petnci 0-2. 69 Fred Arroyo 1-2, 85 Van Duin 2-2 Scheids rechter Van der Meer Toeschouwers 150 Geel Ton Arroyo (Foreholte). Stolk (Gouda) Rood Brouwer (Gouda) Foreholte: Van der Hulst, Verharl (Werkman), Deulekom, Van Kampen, Rottelsen, Ligtvoet. Fred Arroyo, Luy- nenburg, Van Duin. Uljee (Ton Arroyo). Van Rijn. Evenwicht in streekderby NOORDWUKERHOUT. Waar iedereen van WSB vooraf op gehoopt had, namelijk winst op de ongeslagen koploper SJC. bleef uit. Op een zeer glad veld bleven de mannen van interim trainer Cees van der Togt in ei gen huis steken op 1 -1 In de wat matte eerste helft was WSB de aanvallende ploeg en moest SJC het van de coun ter hebben. De natte grasmat maakte mooie individuele ac ties en goed combinatievoetbal onmogelijk. De ballen stuitten steeds door en spelers gingen onderuit. Er was één man die weinig last ondervond van de gladheid. Dat was de kleine, snelle spits van de Noordwijkers in 'gevan genispakjes', Remco Mariens. Hij stond op scherp. Wel drie of vier keer werd hij, op het randje van buitenspel, teruggefloten door scheidsrechter Hof. Maar in de 24ste minuut vertrok hij wèl op tijd. Achtervolgd door verdediger Stefan Duivenvoor de, ging hij op de keeper af. Een schot volgde, maar het was Dui venvoorde die de bal wat onge lukkig het laatst raakte. Via de binnenkant van de paal rolde de bal langzaam in het doel: 0-1 WSB was aangeslagen door de treffer en daarmee kwam een het aanvallende spel. van trainer Ben van het initiatief over est alle zeilen bij- niet verder op ach terstand te raken. Toen een uit gespeelde kans van wederom Mariens vakkundig werd opge ruimd door de achterhoede van WSB, pikten de Noordwijker- houters de draad weer op. Na dat moment leken de tweeën twintig spelers letterlijk en fi guurlijk opgewarmd en werd er eindelijk een beetie gevoetbald. Iets te laat want ae 45 minuten zaten erop. Het tweede bedrijf zag er in het begin hetzelfde uit als het eerste. Zonder al te gevaarlijk te zijn was het WSB aat de druk op de tegenstanders opvoerde. Die druk resulteerde halverwege die tweede helft uiteindelijk in het vasthouden van John Jans sen binnen de zestien meten strafschop. Sander Warmerdam hield het hoofd koel en schoot de bal hard in de rechter hoek: 1-1. Van der Togt rook zijn kans en besloot direct na de penalty ten koste van Theo Aanhane de boomlange Jacco van Wielin gen in te zetten. Aanvoerder Paul Warmerdam had even la ter bijna de winnende goal op zijn slof. In de 80ste minuut ging hij alleen op de keeper af. In plaats van zelf te schieten, legde hij de bal terug op John Janssen. Diens been was echter niet lang genoeg. 1 -1 was het en 1-1 bleef net. Een uitslag die te recht was. de (e d 0-1 65 Warmerdam (pen 1- 1 Scheidsrechter Hol Toeschouwers: 500 Geel Van der Zalm (SJC) WSB: Van Haren Nuikos. De Grool. Duivenvoorde, Valkema Van der Moer, Janssen Zandvliet Aanhane (Van Wio- nngen), Sander Warmerdam, Paul War merdam SJC: Van der Meer, Koeman Kaest- ner, Van Kesteren. Peschier; Smrt, Hu bert Pont, Martens, Van der Zalm (Ye- ner), Van Rooyen r-i 7—.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17