Sport Krajicek verslaat menselijke Korda Grote uitslagen uitzondering bij Meerburg - SJZ Bogers kozijnen het betere raamwerkl ZATERDAG 14 NOVEMBER 1992 Gelijkenis q De broers Tjeerd en Z J Ger Scheffer figure ren ditmaal in De Gelijke nis HERMAN JOUSTRA AD VAN IC V\ BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN Poolse basketballer verliest vingertop Wroclaw De Poolse basketballer Tomasz Jankowski had woensdag in Wroclaw in de EK- kwalificatiewedstrijd tegen Por tugal een spetterende dunk in zijn gedachten. Hij sloeg met zijn pink zo hard tegen de ring dat hij zijn vingertop verloor. De 20- jarige international van Lech Poznan werd met spoed naar het plaatselijke ziekenhuis gebracht. Daar zat hij een uur in de wachtkamer. Daardoor ging de top van zijn pink definitief verlo- Protest Admira Wacker afgewezen cenève Admira Wacker heeft vergeefs geprotesteerd tegen de te kleine doelen op het veld van FC Antwerp. De UEFA deed niets met de klacht, wegens een procedure-fout van de Oostenrijkse club. Admira Wacker had het protest al voor de wedstrijd moe ten indienen. 13e UEFA gaf wel toe dat de houten doelen in Ant werpen te laag zijn. Sijbrands geen trek in herkansing Ton Sijbrands neemt niet deel aan het herkansings- toernooi dat de uitdager van wereldkampioen Tsjizjov moet aanwijzen. Sijbrands trekt zich terug omdat niet wordt gespeeld in zogenaamde matches (knock-out). Wiersma, Baljakin en Cle- rc strijden verder in een toernooivorm. TT Assen gaat vrijwel zeker door assen De TT van Assen gaat volgend jaar waarschijnlijk toch door. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen de organisatie en Bernie Ecclestone, eigenaar van de rechten van de cyclus om de wereldbeker. Aanvankelijk leek de TT te worden geschrapt omdat Ecclestone twee miljoen gulden eiste. Veel tijdstraffen Martin Centrum den helder Het zaalvoetbalteam van Martin Centrum heeft gis teravond de wedstrijd in de eerste divisie tegen Brezan met 7-3 verloren. In Den Helder hadden de Voorschotenaren meer moeite met de scheidsrechter dan met de tegenstander. Na een snelle 2-0 achterstand zorgde Patrick Heijmans voor de 2-1 rust stand. Na de pauze profiteerde Brezan van een man-meer-situa- tie: 3-1. Ben de Roo bracht de stand nog op 3-2, maar daarna stuurde de leidsman de ene Voorschotenaar na de andere naar de kant. De thuisploeg liep simpel uit 7-3. Keeper John Eradus scoorde nog tegen. ZOETERWOUPE CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De vierdeklassers Meerburg en SJZ ontmoeten elkaar morgen voor de 23ste keer in competi tieverband. Peter Bos (SJZ) en Ger van der Werff (Meerburg), beiden al heel wat jaren van de partij, hopen er zondag weer bij te zijn. Bos (38): „Ik verwacht een kleine overwinning voor ons. Iets van 1-2." Van der Werff, 33 en een volle neef van Bos: „Ik houd het op een gelijk spel: 2-2." Van de inmiddels afgewerkte 22 confrontaties eindigden er zes onbeslist. Negen keer won Meerburg en zeven keer toonde SJZ zich de sterkste. Beide ploe gen scoorden 31 keer. De groot ste overwinning, 5-1, boekte SJZ op 25 maart 1962 in een thuis wedstrijd. Eveneens in Zoeter- woude-Dorp realiseerde Meer burg zijn beste prestatie. Op 21 september 1980 werd het daar 1-4. „Grote uitslagen zijn echter uitzondering", weet Van der Werff. „Meestal is er weinig krachtsverschil. Voor het goede voetbal hoef je ook niet te ko men. Voor zover ik me kan her en de meeste wed strijden tegen SJZ eerder span nend dan fraai. Komt natuurlijk door de druk van buitenaf. Ie dereen praat er vooraf over en de wedstrijden worden altijd door veel publiek bezocht. Voor mij persoonlijk is een wedstrijd tegen SJZ nog steeds iets aparts. Datzelfde geldt voor nog een paar ouderen in het team. De jongere spelers denken daar an ders over. Heeft met de tijd te maken." Duizend man Peter Bos kijkt reikhalzend naar de wedstrijd uit. „Zo'n derby te gen Meerburg spreekt me enorm aan. Duizend man en vaak nog meer langs de lijn, prachtig toch. We staan mo menteel beide in de midden moot. Ik geloof dat Meerburg één plaatsje hoger geklasseerd is. Is in feite altijd zo geweest. Als we in één afdeling spelen staat Meerburg er beter voor dan wij. Hoe dat komt weet ik niet." Na ruim elf jaar te hebben verdedigd, staat Ger van der Werff thans in de spits bij Meer burg. In vier competitiewed strijden en een LD Cup-duel scoorde hij zeven keer, waar Ger van der Werff (links) en Peter Bos: al jaren van de partij in de Zoeterwoudse derby, foto henk bouwman door de Rijndijker voorlopig niet stuk kan bij zijn club. „Vroeger, in de C-jeugd, heb ik ook altijd in de spits gestaan", herinnert Van der Werff zich. „De B- en de A-jeugd heb ik overgeslagen omdat ik in die tijd basketbalde bij BV Leider dorp. Pas als negentienjarige ben ik weer gaan voetballen. Eerst in het derde, vervolgens in het tweede en uiteindelijk in het eerste. Steeds als linksback. Door het vertrek van Hein van Heek naar Noordwijk kwam er in de spits een plaatsje vrij. De trainer heeft het met Edwin Hil- lebrand en Alex Bos geprobeerd en daarna met mij. De laatste weken gaat het zo lekker dat ik zeg: laat mij maar staan. Voor lopig wil ik niet terug naar ach teren." Bos acteert bij SJZ wekelijks als verdedigende middenvelder. Hij mist in de middelste lijn Ron Belt: „Bij Meerburg is Van Heek vertrokken, maar wij mis sen Ron Belt. Ook hij koos voor Noordwijk. Met hem achter de twee spitsen liep het uitstekend. Vorig seizoen hebben we 24 punten gehaald. Het hoogste totaal dat SJZ ooit in de vierde klasse bereikt heeft. Wij hebben op dit moment wat moeite met scoren." Meerburg scoort makkelijker. Tegen ROAC trof het zondag vier keer de roos. Drie goals kwamen op naam van Van der Werff. De laatste: „Zondag heb ben we wat goed te maken. Die twee wedstrijden van vorig jaar ben ik nog niet vergeten." Bos: „Toen pakten wij vier punten van Meerburg. Dat was nog niet eerder voorgekomen." Van der Werff: „En dat zal ook nooit meer gebeuren." Springboks C Het Zuidafrikaans Z J rugbyteam, de Springboks, speelt van middag in Londen tegen Engeland. Een beladen du el. Fiks gaat door OEGSTGEEST BRAM V KORFBALMEDEWERKER Het kwartet halve-finalisten in de strijd om de Leidsch Dagblad Cup is compleet. Fiks werd gis teravond winnaar in poule D na een enerverende ontknoping (8- 10) tegen De Danaïden. Fides Pacta gaat als beste nummer 2 door naar de eindstrijd op twee de kerstdag. Terwijl het publiek in de Oegstgeester Apollohal luid keels aftelde scoorde Henrik Hooimeijer 8-10. Hij maakte zo een eind aan de strijd, waar lang op moest worden gewacht. De duels tegen Madjoe en Cres cendo bleken verplichte num mers, waarbij alleen Crescendo De Danaïden nog kon bijbenen. Fiks opende de score in het slotduel, waarna het een kwar tier duurde eer Casper van Nierop tegenscoorde. Deson danks werd junior Van Nierop met Eric Kromhout, drie- en viermaal scorend, het gevaar lijkste De Danaïden-duo. De Danaïden nam na de rust (3-2) een twee-punts voor sprong, maar moest deze na 5-3 weer inleveren. Ook Fiks ver speelde na 5-7 eenzelfde marge. Direct na de gelijkmaker flitste Tanja Huizing opnieuw langs haar tegenstandster. Routinier Robert van der Kraan scoorde vanaf de stip. Door Barbro Hey- man kwam De Danaïden nog maals terug, maar ook nu volg de de respons van Marleen Boomgaard binnen de minuut. Gespannen speelde Fiks de tijd vol, maar had wel het laatste woord: 8-10. Blessuregolf teistert Ajax en Feyenoord ROTTERDAM/AMSTERDAM GPD Feyenoord en Ajax worden aan de vooravond van de topper in De Kuip geteisterd door een blessuregolf. Feyenoorder Joszef Kiprich keerde met een flinke enkelblessure terug van de in terland Griekenland - Honga rije. De kans dat de Hongaar morgen tegen Ajax kan aantre den is klein. De niet fitte Ed de Goey trainde gistermorgen voorzichtig op het kunstgras veld op Varkenoord., Vanmid dag na de training of in het ui terste geval morgen bij de war- ming-up wordt beslist of De Goey toch zijn plaats onder de lat kan innemen. Het aantal geblesseerden bij Ajax staat daags voor de topper op zeven, terwijl Litmanen (met Finland tegen Frankrijk) en Kreek (schorsing) er morgen ook niet bij zullen zijn. Peter sen. Groenendijk, Hanssen en Menzo spelen zeker niet tegen Feyenoord. Silooy, De Boer en Pettersson zijn vraagtekens. Richard Krajicek is in de halve finales van het tennistoer nooi van de Europese Gemeenschap beland. De Hage naar won vannacht in een even late als enerverende par tij van de Tsjechoslowaak Petr Korda: 3-6 6-1 7-6 (9-7). De halve finales in Antwerpen vandaag zijn: Chang - Woodforde en Krajicek - Courier. SCOREBORD Krajicek slaagde er in Korda op kwetsbare punten te betrappen. De man uit Praag slaat de bal len meestal niet tegen, maar bovenop de lijnen. Eroverheen overkomt hem per traditie hoogst zelden. Maar hij bleek in de uitputtingsslag toch ook maar een mens, met fouten. Krajicek zocht tegen de con sequent op de achterlijn gekitte opponent de aanval, maar werd aanvankelijk aan het net met harde en precieze slagen gepas seerd. In de derde game van de eerste set liet Krajicek vier kan sen op een vroege voorsprong ongebruikt. De breekpunten op de opslag van Korda kon hij niet verzilveren. Korda, inmiddels vaste klant in de top-tien, had in de achtste game wel een pas send antwoord op het sterkste wapen van de Nederlander. Bij 6-3 nam hij een voorschot op de zege. In de tweede set lukte Kraji cek de doorbraak wel: 3-1. Hij stoomde vervolgens in record- tempo door naar 6-1. Korda werd daarbij gehinderd door een rugblessure. In de derde set was Korda weer vol bij de les. Beide spelers konden er geen genoeg van krijgen, maar waren te uitgeput om eikaars opslag nog goed te kunnen retourne ren. Pas in extra tijd viel de be slissing. De tiebreak was voor de gelukkigste, Krajicek dus: 9- 7. Voor de partij Korda - Kraji cek, die pas om 23.26 uur kon beginnen had Courier ruim tweeëneenhalf uur nodig om Forget terecht te wijzen. De nummer een van de wereld won van de man in vorm met 6- 7 6-4 6-4. Voor Forget na ziin optredens in de finales in Stock holm en Parijs derhalve geen trilogie. In de eerste halve finale, van middag, staan Michael Chang en Mark Woodforde tegenover elkaar. Chang, die dit jaar op de wereldranglijst van positie zes tien naar vier oprukte, won met twee keer 6-3 van naamgenoot Stich. De Duitser zakte hetzelf de aantal plaatsen, van drie naar vijftien. Woodforde, die donderdag profiteerde van een slechte dag van Lendl. versloeg eenvoudig Nijssen-bedwinger Larsson met 6-0 7-6. Du Agpo Suluct Installateurs bij ia to buurt zij*: Bodegraven: Walraven 6 Zn Irwbedr Emmakade 5. 01726-11626 Huerswoude-OorpLuodgBadr 6 mt**. Tufwratl 2a. 01 728-9098.Lotton: W7BJ Boneman Roosevefi-.traat 14b.071-760600.Mampwy- Springer langegracfc 14-18.071 225822. Valken burgHeemskerk tw. Bloemenlaan 9. 01718-1666S ^^^^^Bogers draai-/kiepramen met vijf doordachte kiepstanden en inbraakveilig hangen sluitwerk In g ■■^onderhoudsvrije kunststof voor een lange levensduur! met extra stevige 3-kamerprofielen die samen met dubbelglas voor een optimale isolatie zorgen Wat ook onze kwaliteit hoort, is perfecte service en een jpÜ^-^vakkundige montage door uitsluitend eigen medewerkers Als betrouwbare kwaliteit binnen uw denkraam past, stuur dan nu voor informatie de bon in Of bel even Showrooms in Beuningen. Zilverwerf 19. 08897-77277 Den Haag. Noordeinde 142-144. 070-3600816 Nijmegen. Ziekerstraat 87, 080-241144 Rf^"^ P C Alle showrooms zijn ook Dv^yVjLlxO ^p zaterdag geopend' js uw WOning beter af

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21