Allers toont haar waarde Leiden is nog niet rijp voor de top Matig DIOK scoort er tegen Eemland op los Vlietwijk geeft overwinning weg Olympia springt slordig met de mogelijkheden om Sport Algemene weer niet op schot Ook LD-Cup korfbal van start MAANDAG 9 NOVEMBER 1992 Rugbyers moeten kiezen uit twee speelstijlen AMERSFOORT MARC MICHELSEN RUGBYMEDEWERKER De royale overwinning van de rugbyers van DIOK in de uit wedstrijd tegen Eenmland in Amersfoort (5-52) stond in geen verhouding tot het slechte spel. Niemand kon zich herinneren dat de Leidse ploeg dit seizoen slechter heeft gespeeld. Het tweede team, de Athletics, ver loren de uitwedstrijd bij de Rot terdamse Studenten met 20-5. De Athletics zijn door dit verlies nu veroordeeld tot het spelen van de play-offs in de onderste regionen van de eerste klasse. Het Nederlandse rugby heeft een moeilijke week achter de rug. Het overlijden van Castri- cum-speler en international Eric van de Laan, vorige week tijdens een wedstrijd, heeft die pe indruk achter gelaten. Niet in de laatste plaats bij de spelers van DIOK, waarvan velen Van de Laan goed kenden. Mogelijk lag daarin een verklaring voor het matige spel gisteren in Amersfoort. Tegen dat licht bezien zegt de hoge score natuurlijk erg veel over het verschil in de hoogste klasse in de Nederlandse rugby- competitie. Dat DIOK gisteren een slechte wedstrijd speelde staat vast. Tegenstander Eem land wenste daarbij ook nog eens niet mee te werken aan een behoorlijk duel en was er slechts op uit om het spel van de landskampioen te frustreren. Chaos Aanvoerder Yves Kummer vatte het DIOK-spel van gisteren het best samen: ,,Het probleem met DIOK op dit ogenblik is dat er twee speelstijlen worden gehan teerd. Aan de ene kant zijn er spelers die de bal naar de grond willen brengen en aan de ande re kant jongens die de bal in de hand willen houden. Die twee de speelstijl vertraagt het tempo van het spel enorm en we moe ten een oplossing zien te vin den. Het is niet erg als er voor het een of voor het ander geko zen wordt maar op het ogenblik heerst er een beetje een chaos. Verder moet men natuurlijk niet vergeten dat het enorm moeilijk is om de boel gemoti veerd te houden gezien het feit dat de play-offs pas begin janu ari van start gaan." Topscorers voor DIOK waren gisteren Derek Macdonald en Justin Verhoog die beiden twee tries drukten en Gottfried Bos die zes conversies voor z'n reke ning nam. Minstens even opval lend was de spelwijze van 'vete raan' Pieter Corver, gisteren de absolute uitblinker bij de Mor- schbewoners. LEIDEN ARENDO SCHREURS BADMINTONMEDEWERKER Badminton-tweedeklasser Vlietwijk heeft bij SIO 2 een punt laten liggen. Lisse behaal de een overwinning op Flash Alkmaar. Voor Merenwiek was het een slecht weekeinde in de derde klasse. Het eerste verloor van Spaarnestad '79, het tweede van Duinwijck 6 en het derde van Duinwijck 5. De derby tus sen Veglo en Dynamo Sassem bleef de gehele wedstrijd in evenwicht: 4-4. Tweedeklasser Vlietwijk had volgens eigen zeggen van SIO 2 uit Leidschendam kunnen win nen maar het lot beschikte an ders. De ploeg moest uiteinde lijk genoegen nemen met een gelijkspel: 4-4. De mannen had den het grootste aandeel in de punten. Patrick Kraan en Johan Zonneveld wonnen hun enkel spel en ook in het dubbel waren zij de besten. De vrouwen, met invalster jolanda Voogt uit het tweede, slaagden er niet in een partij te winnen. Het gelijkspel werd veilig gesteld door Patrick Kraan en Marjan Voogt in het eerste gemengd-dubbel. Lisse deed met de 5-3 over winning op Flash Alkmaar goe de zaken. De zege kwam tot stand via winstpartijen van Erik Mesman, Christine van Santen, Angela Conijn. het vrouwen- dubbel en het mixed-dubbel van Van Santen en Mesman. ..Kampioen worden is onmoge lijk, maar door deze overwin ning zijn we, op één wedstrijd van de returns, vrijwel zeker van handhaving", was de conclusie van Angela Conijn. Derdeklasser Merenwiek ver loor met 6-2 van Spaarne stad '79. Bert van Eijk en Danny Plug wonnen in een hectische partij hun dubbel. De tellers van de tegenpartij bleken zich zo nu en dan te vergissen, waardoor de Merenwiekers een aantal punten aan hun neus voorbij zagen gaan, zonder dat ze er voor konden spelen. De woede die daar het gevolg van was had echter een positieve uitwerking. Een achterstand in de eerste set van vier punten werd binnen de korste keren omgezet in een twee-sets overwinning. De tweede winstpartij kwam op naam van het mixed-dubbel Corinne Kortekaas en Rob Bor- gerjon. Merenwiek 2 leverde tegen Duinwijck 6 de op één na beste prestatie van dit seizoen, ook al was dat een 5-3 nederlaag. De drie gewonnen partijen kwa men allen op naam van Jeanet- te Peerdeman. maar de belang rijkste wedstrijd bleek het man nen-dubbel. in de derde set stonden de Merenwiekers op een 12-4 voorsprong, waarna ze echter nog maar een enkel punt wisten te maken. De overwin ning ging uileindelijk naar Duinwijck. Merenwiek 3 was tegen Duinwijck 5 kansloos. Een 8-0 nederlaag was het ge volg. Bas van der Goorbergh verwacht dan ook dat degrada tie onafwendbaar zal zijn. In de derby tussen Veglo en Dynamo Sassem bleef de wed strijd de gehele tijd in even wicht. Geen van beide ploegen was echt sterker met een zwaar bevochten gelijkspel als gevolg. Voor Sassem wonnen Jan Klein en Petra van Dam hun single. Ook werden het vrouwen -dub bel en het eerste gemengd-dub bel van Klein en Verreisen in de wacht gesleept. Bij Veglo won nen Luuk Willems en Monique Bosboom hun enkelspelen. Thepass en Willems het man nen-dubbel en Thepass en Bos boom de mix Lisse 2 behaalde in de vierde klasse een 7-1 overwinning. Slechts de partij van Lisette van Schie ging naar Duinwijck 8. Leiden verloeg Nivo 2 met 8-0. Jan Slingerland is dit seizoen nog ongeslagen in het enkel spel. Drie partijen kreeg Leiden cadeau omdat Nivo 2 een vrouw te weinig had. Spotvo gels verloor met 5-3 van koplo per Delft 4. Sio 4 was met 6-2 duidelijk de betere tegen Vlietwijk 2 Grasshoppers neemt revanche op Lisse KATWIJK •GERRIT-JANV BASKETBALMEDEWERKER Het heeft eventjes geduurd, maar Marie-José Allers liet za terdag tegen Lisse weer eens zien waarom ze in het Neder lands team speelt. De Katwijkse international blonk in de eerste helft van de streekderby DVZ Grasshoppers-Lisse uit en leid de haar team naar een grote ze ge op de rivaal: 78-54. Tot nu toe kende Allers geen fantastisch seizoen. Ze speelde zeker niet slecht, maar verder was ze niet de speelster die bo ven iedereen uitstak. Haar re vanche kwam zaterdag in de eerste helft. In de aanval slag vaardig en verdedigend uiterst belangrijk. Een onvervalste triple-double (11 punten, 13 re bounds en 11 assists) scoorde ze, bleek achteraf uit de statis tieken. En dat bevestigde alleen maar de prima prestatie. Niet alleen Allers had iets goed te maken, maar het hele team. Het verlies in de seizoen ouverture tegen Lisse zat de ploeg niet lekker, dus was er een appeltje te schillen met de streekrivaal, die dit seizoen een plaats in de elite A-poule ambi eert. Voor Lisse was de wed strijd van zaterdag een uitgele zen mogelijkheid om de com petitie weer een beetje op de rails te krijgen. Zware nederla gen tegen de concurrenten had den de ploeg teruggeworpen naar de onderste regionen van de eredivisie en dat zat niet lek ker. Helaas voor Lisse moest er na afloop van de confrontatie geconstateerd worden dat de ploeg nog niet rijp is om in de subtop mee te draaien. Daarbij had Lisse ook nog eens de" pech dat Grasshoppers een van de beste wedstrijden van het seizoen speelde. Veel lukte bij de Katwijksen die dien tengevolge al vrij snel de wed strijd beslisten. Tot de achtste minuut mocht Lisse nog gelo ven in een goede afloop, maar daarna vervloog alle hoop snel. Grasshoppers was trefzekerder, vooral vanaf de driepuntslijn, normaal het sterkste wapen van Lisse. Bij rust (42-28) was er al geen sprake meer van een wedstrijd. Lisse was vleugellam en bij Grasshoppers hadden de schut ters het op hun heupen. Wendy Boon was tweemaal op rij suc cesvol van afstand en schoot de ploeg van 52-36 naar 58-36. Marja Hoogkamer deed het even later nog eens dunnetjes over door eveneens twee keer met precisie van afstand raak te mikken. Lisse was toen net een beetje teruggekomen naar 58- 42. Het duurde tot drie minuten voor tijd voordat Grasshoppers wat gas terugnam. Het verschil was inmiddels op dertig punten gekomen (72-42) toen Grasshoppers het welletjes vond. De revanche was behaald. Scores Grasshoppers: Boon 17, Kuyt 14, Allers 11. Lisse: Van der Hulst 12, Van der Bosch 11. Basketballers vallen terug na verlies tegen Virtus Luba Leiden hoeft voorlopig geen aanspraak te maken op een hoge klassering in de promotiedivisie. De Leide- naars zijn de laatste tijd niet in goede doen en enige hoop op verbetering lijkt er niet in te zitten. In Werken dam verloor de formatie van Tiemen Winkel van het laageplaatste Virtus: 87-79. Er heerst onrust in de selectie van Leiden. De trainingsopkomst is laag en de onderlinge verhoudingen zijn nu niet wat je noemt goed. Zaterdag bleek weer dat te weinig training de ploeg opbreekt. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Leiden speelde redelijk gelijk op tegen Virtus. Tot drie minuten voor rust was de stand 30-30. Wat daarna gebeurde bepaalde de wedstrijd. Leiden gaf Virtus alle ruimte en bij nist keek het dan ook tegen een fikse achter stand aan: 46-30. Na rust werd er harder ge werkt, maar echt dichtbij kwam Leiden niet. De thuisploeg zorg de ervoor dat Leiden niet meer in de wedstrijd kwam. Bij de be zoekers bereikte niemand z'n niveau. De tweede helft werd wel gewonnen, maar dat was niet voldoende voor de winst. Leiden kan een toppositie voor lopig wel vergeten. Door deze nederlaag staat de ploeg zeven de. op ruime afstand van de bo venste vier. Er is dus een hoop werk aan de winkel. Scores Leiden: De Ruijter 22, Van Eijk 16, Zevenhoven 12. Geschorst De vrouwen van MSV vertrok ken zonder de geschorste coach Rick Driessen richting Haaks bergen voor de confrontatie met Tonego. Erg veel eer viel er niet te behalen tegen de titel- pretendent. De Noordwijksen gingen fors onderuit: 95-37. Driessen kreeg twee wedstrij den aan zijn broek voor de dis kwalificerende fout van vorige week tegen Voorburg. Tegen Tonego was het niet zo erg dat hij er niet bij was. want MSV was bij voorbaat al kansloos. Volgende week zal de ploeg hem meer missen als er tegen Canadians aagetreden moet worden. Die wedstrijd moet MSV winnen om veilig te blijven en niet acuut in degradatienood te geraken. Het feil dat de helft van de punten uit driepunters bestond (MSV schoot er zes) be wees dat MSV weinig in te bren gen had. Tot overmaat van ramp ging Marjolein Lewis door haar enkel, waardoor de Noord- wijksen een speelster extra in de ziekenboeg hebben. Scores MSV: Driessen 8. lanson 8. Van der Put 8. De mannen van Lisse kregen een nederlaag te verwerken. Windmills, dat in de thuiswed strijd nog geklopt werd. was dit maal te sterk: 81-72. Lisse zakt hiermee naar de vijfde plaats in de eerste divisie A. In de eerste klasse van het rayon west werd het een prima weekeinde voor de regioploe- gen. Koploper MSV ging onver minderd voort met winnen. De reserves van Rotterdam waren een maatje te klein: 82-72 Blitz had weinig te duchten van het Delftse hal. De Voor schotenaren waren in eigen hal veel te sterk: 72-53. DVZ/ Grasshoppers behaalde een zwaarbevochte zege op Ju- ventus. In Katwijk werd een 50- 56 achterstand omgezet in een uiteindelijke 64-62 overwinning. Erik-Paul van Weeren tekende voor 25 punten. Het Alphense BVO kreeg in de reserves van Voorburg een tegenstander die het vorig jaar in de eerste divisie al c op bezoek. BVO toonde ditmaal de sterkste: 81-68 LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Olympia '72 speelde in de eer ste divisie zeker geen slechte wedstrijd tegen Internos maar verloor in Etten-Leur met 14- 11, na een ruststand van 8-6. Internos was attenter bij de kansen die de Wassenaarse de fensie bood en had net wat meer geluk. Olympia '72 mag echter hoop koesteren op een revan che in Wassenaar. De defensie bij Olympia was gericht op de centrale opbouwspeelster van Internos, die niet alleen over een verraderlijk schot beschikt, maar ook de cirkelspeelsters goed aanspeelt. Olympia '72 maakte het haar moeilijk, maar kon de 5-1 defensie van Inter nos niet onder druk zetten. Achter kun je je afvragen van hoeveel invloed de mislukte pass van de overigens goed keepende Hermien Goekoop, die bij 10-9 over een Internos speelster heen EUy van Leeu wen wilde aanspelen, is ge weest. Het werd daardoor 11 -9, terwijl het eigenlijk 10-10 had moeten zijn. omdat vlak daar voor een glaszuivere treffer van Nicole Donners door de arbi ters werd afgekeurd. De scheidsrechters hadden niet in de gaten gehad dat de bal via de staander in het veld terug kaatste. Olympia '72 wilde daarna nog wel, maar kon de nadelige marge in de resteren de tijd niet meer te niet doen. Positief punt voor Olympia '72 is dat Elly van Leeuwen en Ni cole Donners zich duidelijk gaan manifesteren. Voor Olympia '72 scoorden: Conny van der Werf 3, Elly van Leeu wen, Nicole Donners en Ange- lique Schonk 2, Diana van Rooden en Tieske van Duinen 1. In de tweede divisie kon HVS het niet bolwerken tegen Snel- wiek. Het werd in Rotterdam 15-13 na een ruststand van 8- 6. Het ontbreekt de Stomp- wijkse ploeg aan initiatief. De baibezitter aarzelt met afspe len omdat de aanspeelmoge- lijkheden zich niet of niet opti maal aandienen. Gevolg is dan dat de defensie de tijd heeft gaten te dichten. Snelwiek speelde niet zo veel beter, maar was overtuigender in de aanvalsacties. Met speelsters in de gelederen als Lenie van der Bosch en schutters als Irma van der Bosch en Sylvia Hoe vers moet HVS meer uit de wedstrijden kunnen halen dan tot dusver. De kwaliteiten zijn zeker aanwezig, maar het ont breekt aan mentaliteit of beter gezegd aan de durf om te ver liezen. Voor HVS scoorden: Ir ma van der Bosch 5, Sylvia Hoevers en Lenie van der Bosch 3 en Tineke Heemskerk en Eugenie van Gijlswijk 1. De mannen van Saturnus wonnen in de tweede divisie nipt van een keihard Snelwiek. Het werd in Rotterdam 11-12. Snelwiek wilde koste wat kost winnen en gebruikte daarvoor vooral fysieke kracht. Als dat nu maar binnen het toelaatba re zou zijn gebleven had Satur- nus daar vrede mee kunnen hebben. Dat was echter niet het geval en die onvrede werd kenbaar gemaakt aan de arbi ters. Zodanis zelfs dat de heren in het zwart zich genoodzaakt zagen maatregelen te treffen in de vorm van uitsluitingen. Het gevolg was dat Saturn us in de slotfase met vier man moest proberen het Rotterdamse ge weld in te dammen. Dat lukte aanvankelijk niet. want Snel wiek scoorde 11-10. Het waren de break-outs van Hans Blansjaar, diens feilloze straf- worpen en het sterke keepen van Rob Otten die de winst toch bij Saturnus brachten. Voor Saturnus scoorden: Hans Blansjaar 7, Don Olsen 2 en Dirk Klok en Nico Mooren 1 Reeds aan het slot van de eerste veldhelft lijken de dagen van De Algemene in de eerste klasse ge teld. Drie punten achterstand hebben de korfballers uit de Leidse Hout op nummer zeven en dat is gezien het enkele punt dat in acht duels werd behaald een schier onoverbrugbare kloof. Gistermiddag was de ploeg van coach Ruud van Vliet in het inhaalduel tegen Sporting West bij vlagen goed opgewas sen tegen de Amsterdamse te genstander, maar kwam op cru ciale momenten duidelijk te kort: 10-13. „Ik had deze wedstrijd van daag liever niet gehad", bromde Ruud van Vliet voor de aanvang van het duel. Zijn bange voor gevoelens kwamen uit. „Het schot", klonk het achteraf be rustend, „kansen hebben we wel degelijk gehad, maar dat schot...". „Sporting West maakte ook een solidere, completere in druk. Wij moeten het nog teveel hebben van de bevliegingen van enkele mensen". Zijn topschut ters, de broers Alfred en Amoud Lambooy, scoorden elk drie maal, maar konden niet voorko men dat hun ploeg rond de rust in een kansloze positie gema noeuvreerd werd. Jory Sjardijn tekende voor 1-2, waarna de broers Lambooy en Marcel van Duyvenbode via 2-4 voor 4-4 zorgden, üp dat moment in de achttiende minuut dacht De Al gemene greep te hebben op de Amsterdamse aanval. Het bleek slechts schijn want bij rust had Sporting West een 4-7 voorsprong genomen op het rusteloos en gehaast spelend De Algemene De marge Doelde na de hervatting tot 4-10. voordat Diane Hoppenbrouwer in de tiende minuut van de tweede helft tegenscoorde. In de slotfa se kwam een verbeten vechtend De Algemene nog terug tot 10 13, maar werkelijk bedreigend voor Sporting West wera de leidse ploeg geen moment LEIDEN. BRAM V Alfred Lambooy heeft het oog strak gericht op de korf. Zijn ploeggenote Brenda Venema (16) kiest positie. foto loek zuiderduyn Het programma in poule A Het programma voor poule A SDO; 20.20 uur Fluks-Vrien- (vanavond) in de Noordwijk- dense haar; 20.55 uur: Crescen- hal luidt als volgt: do-SDO; 21.40 uur: Vrienden- 19.00 uur: Fluks-Crescendo; schaar-Crescendo; 22.15 uur 19.33 uur: Vriendenschaar- SDO-Fluks. KORFBALMEDEWERKER Vanavond gaat in de Noord- wijkhal de strijd om de Leidsch Dagblad Cup van start. Ge speeld wordt een voorronde tussen Crescendo. Fluks, het Bodegraafse Vriendenschaar en SDO uit Hillegom. de debute rende ploeg uit de afdeling Noordholland. De winaar van vanavond mag de strijd voort zetten en zal vrijdag uitkomen in poule D. Deze ongewone opzet van de voorronden van de LD-Cup is een rechtstreeks gevolg van de sanering die zich net afgelopen jaar in de Leidse korbalregio heeft voltrokken. KNS werd na afloop van het seizoen opgehe ven. terwijl Ons Eiland en Zui derkwartier sinds enige maan den samen als KZ Leiden door het leven gaan. Daarnaast ont breekt ook KIOS op de deelne merslijst. Over de reden hiervan wijken de meningen nogal af. „We waren wel degelijk be schikbaar", aldus coacn Cor Gravekamp van de N'ieuwven- nepse eersteklasser. „Maar er is iets fout gegaan met de inschrij ving. W« bebbn djati breven voor de LD-Cup (veld) bij de ju nioren en de organisatie-com missie heeft kennelijk begrepen, dat dit ook voor de senioren gold. Ongeveer een maand gele den hebben we nog geprodeerd de fout te herstellen, maar er was niets meer te regelen." Commissie-lid Joop Comelissen trekt deze lezing in twijfel, maar neemt niettemin grootmoedig de schuld op zich. „We konden er op dat moment echt niets meer aan de toernooi-opzet veranderen Het is heel jammer dat tu t to gelopen is en ik hoop echt dat KIOS volgend jaar weer wel van de partij is." Het bleek niet het enige pro bleem waarmee de organisatie te kampen kreeg. „Vrienden schaar had grote problemen met een 'normale' loting en wil de eigelijk liever niet meer te gen veel sterkere ploegen spe len. We hebben erg veel tijd no dig gehad om daar een oplos sing voor te vinden."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21