Hockeysters Alecto houden kruit droog LUSV ontwaakt op tijd uit droom DAC legt meer bezieling in de strijd dan Leython Sport Leidse Studs overtuigt Pijnlijk verlies vrouwen Oegstgeest MAANDAG 9 NOVEMBER 1992 20 Gelijkspel tegen Oranje Zwart in topper overgangsklasse door een treffer van Houdain Beekhuis. Na een hard in de cir kel geslagen voorzet van Joost Govaert vergrootte Steven van Randwiick de marge naar 0-4. De Krachtmeting tussen Noordwijk en FIT viel uit in het voordeel van de bezoekende Amsterdammers: 0-2. In een wedstrijd met maar liefst zeven bankstraffen controleerden de Noordwijkers voor het grootste deel het spel. De afwerldng van de vele kansen liet echter te Thuisploeg Alecto kwam als sterkste naar voren uit de ont moeting met Pijnacker: 2-0. Uit gezonderd de beginfase had Alecto voortdurend het initia tief. Vlak voor rust bracht Eric Kruis de stand uit een korte cor ner op 1-0. Hugo Kranenburg bracht de eindstand op 2-0 door na de pauze een strafbal te ver zilveren. Het duel tussen thuisploeg Alphen en Rapid bleef doel puntloos. De Alphense ploeg had veruit de meeste kansen, maar kon deze niet afronden. Ook vier strafcomers waren aan Alphen niet besteed. Beide ploegen staan onderaan op de ranglijst van de derde klasse. Alkemade verloor met 2-1 van bezoeker Mijdrecht. Peter Nieuwveld zette Alkemade hal verwege de eerste helft op voor sprong. Toch ging Mijdrecht met een 2-1 voorsprong de rust Catwijck kwam met een nipte 1-0 overwinning terug van de partij tegen Bleiswijk. Met name Catwijck-speler Ari Schaap blonk uit met fraaie acties. Pas laat in de tweede helft scoorde Martijn Houwaard de enige treffer uit een strafcornervari- ant. Hisalis kwam als sterkste naar voren uit de ontmoeting met bezoeker Purmerend: 4-1. Martijn Kestler, Duncan Meeder (2) en Martijn van Schaveren scoorden. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De mannen van LOHC en Roomburg verloren gisteren beide met 1-0. Leidse Studen- De vrouwen van Alecto bleven gistermiddag in de topper van de overgangsklasse overeind en op kop door de pun- tendeling (0-0) met het op de tweede plaats staande Oranje Zwart. Lijstaanvoerders Forescate en Noordwijk deden ook goede zaken door respectievelijk in de tweede en derde klasse te winnen. HOCKEYMEDEWERKER In de Bloemerd bleef de kracht meting tussen lijstaanvoerder Alecto en Oranje Zwart (tweede plaats) doelpuntloos. Hoewel Alecto in beide helften de ge vaarlijkste kansen creëerde, ble ven treffers uit. Zowel de Leiderdorpse als de Eindhovense defensie slaagden er uitstekend in de over en weer gaande aanvallen af te weren. De beide keepsters kwamen daardoor nauwelijks in actie. Ook de strafcornerverhouding bleef gelijk: voor beide twee Hoog tempo Rood Wit en LOHC hielden el kaar in een gelijkopgaand en op hoog tempo gespeeld duel in evenwicht: 1-1. Halverwege de eerste helft kwam het bezoe kende Leiden op voorsprong uit een korte comer door een re boundgoal van Karien Fikkert. Vijf minuten voor het eindsig naal bracht een Aerdenhoutse verdedigster haar ploeg nog langszij door eveneens een strafcorner te benutten. Koploper Forescate won met 1-0 op eigen veld van het op de tweede plek staande Benne- broek. De Voorschotensen ver toefden overwegend op de helft van de Bennebroekse oppo nent, maar scoorden pas hal verwege het tweede deel. Su zanne Vos werd matchwinnaar met een rebounddoelpunt uit een lange corner. Na aeze tref fer speelden de Voorschotensen uitsluitend verdedigend. Roomburg speelde 1-1 gelijk bij Weesp. Roomburg-keepster Dorien van Gorp stopte na twintig minuten neel verdien stelijk een Weespse strafbal. In de tweede helft scoorde Meike de Boer via een counter het openingsdoelpunt voor de Leid- sen op aangeven van Heieen Gerritsma. Vijf minuten later scoorde Weesp met een from- meldoelpunt de gelijkmaker. Alphen Alphen kwam al snel op 1-0 achterstand in het uitduel met Dopie. Na de rust bracht Nico tine Jansen Alphen via een afge ronde solo terug in de wedstrijd: 1-1. Een Delftse uitbraak werd de Alphensen noodlottig: 2-1. Noordwijk en Terriërs stre den op het scherp van de snede. Het duel eindigde in het voor deel van lijstaanvoerder Noord wijk: 1-0. Na een snelle aanval halverwege het eerste deel, doelpuntte Jacqueline de Groot voor de thuisspelende Noord- wijksen. Twee strafballen waren aan Noordwijk niet besteed. Het bezoekende Catwijck verloor met 2-0 van Haarlem. Beide treffers kwamen voort uit strafcornersituaties. De ene be stond uit een direct schot op doel en de andere kwam voort uit slecht uitverdedigen. Na rust nam Catwijck het initiatief over en domineerde zelfs, maar van de vele kansen benutten de Kat- wijksen er geen. sprong. Halverwege de tweede In Hoofddorp speelde Leidse helft was een slecht opruimen- Studenten gelijk tegen Reigers: de verdediging de oorzaak van 1-1. Tien minuten voor rust een rommelige tegengoal. bracht Jet van Beuningen, met In Schagen trad Hisalis op assistentie van Nicoline natuurgras aan tegen Magnus. Klaarenbeek, de Leidse ploeg Omdat de bal niet stil lag bij met een velddoelpunt op voor- strafcorner in de zevende nuut keurde de arbiter ses doelpunt af, waardoor het 0- 0 bleef. Petra Theunissen en Pamela van der Mank blonken uit in de Lissese verdediging. ten, koploper in de tweede klas se, overtuigde met 4-0 winst op Tempo. In een matte uitwedstrijd ver loor LOHC met 1-0 van Breda. Na tien minuten scoorde Breda met een direct schot uit een korte comer. De Oegstgeester ploeg had in het eerste deel vooral moeite om de Bredase aanvallen over links te storen. In de pauze verhielp coach Cees Koppelaar dit probleem met omzettingen. Dit leidde tot be ter spel van Leiden, treffers ble ven evenwel uit. Leider in de eerste klasse Kie viten, scoorde al na een minuut de enige en winnende treffer te gen Roomburg dat door een blessure van Oskar Snijders ver zwakt aantrad. De in de cirkel vrijstaande Dirk Jan Goossen had geen moeite doelman Jan Willem Hogewoning te passe ren. In het restant had Kieviten een overwicht met vijf strafcor- ners, maar strandde op een stugge Roomburg-defensie. Het duel tussen thuisploeg Forescate en Asvion eindigde in 2-2. Na een kwartier in de twee de helft doelpuntte de Schie- damse ploeg uit een veldactie. Na een tweede treffer van Schiedam na de hervatting speelde de Voorschotense ploeg met meer pressie. Treffers van Alexander van Liefland en Wou ter Eikenhout behoedden Fo- op de valreep voor een In Bergen op Zoom won Leidse Studenten overtuigend van Tempo met 4-0. Het eerste deel bleef doelpuntloos, maar al snel na rust viel de openings treffer. Ivo Bloys scoorde uit een scrimmage. Op aangeven van Steven van Randwijck scoorde ook Huub Vermeule, gevolgd Voetbaljeugd Roodenburg komt op toeren LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER Roodenburg kan het dus wel. De hekkesluiter van de tweede divisie A boekte een ruime 4-1 zege op het veel hoger geplaats te Spijkenisse. In dezelfde klasse mocht Quick Boys na de 2-2 bij Olympia weer een puntje bij het totaal optellen en een klasse ho ger gaat het UVS nog steeds voor de wind. UVS versloeg Em- men in de uitbeurt met 1-4. Roodenburg - Spijkenisse 4-1 (1-1) „Het zat er aan te komen", was trainer Jan Zoetemelk wellicht het minst verbaasd van alle maal. „Het ging de laatste we ken steeds beter en dit is eigen lijk de beloning." Ramon Paar- dekooper, Ramon Hoogendam, Nouri Essasousi en weer Hoog endam legden de overwinning vast. Olympia - Quick Boys 2-2 (1-0) De Katwijkers maakten na rust een 2-0 achterstand goed. Eerst zorgde de talentrijke Hircham Rbii voor de aansluiting en even later was het Nico Guyt die het sterk gespeelde laatste kwartier van Quick Boys gestalte gaf. Guyt miste in de eindfase zelfs nog een dot van een kans op de zege. Emmen - UVS 1-4 (1-2). UVS heeft de Jacht op Volen- dam ingezet. De Leidenaars, die vierde op de ranglijst' staan, zijn nog maar drie punten verwij derd van Volenaam. In het be gin werden de Leidenaars even wel onaangenaam verrast door dat Emmen een voorsprong nam. Doelpunten van Barry Dubbeldeman en Mark Eikens draaiden de rollen nog voor rust om. Na de doelwissellng pro beerde Emmen terug te siaan maar Dubbeldeman, samen met Marco Akerboom en Mo hammed Bougrine tot de uit blinkers behorend, soleerde daarna tweemaal doeltreffend naar de eindzege. Bekerduel Martin Centrum gestaakt LEIPEN» In de tweede ronde van de lan delijke beker zaalvoetbal speel de Martin Centrum vrijdag avond tegen The Bulldog. Met nog veertien minuten te spelen blies arbiter Oortman de af tocht. Nadat één van de spelers van The Bulldogg met hart klachten was afgevoerd, had de club uit Amsterdam geen trek meer om verder te spelen. Voor dit incident, had Ben de Roo namens Martin Centrum voor het enige doelpunt gezorgd. In de promotieklas vielen geen grote ver rassingen op te tekenen: LUSV pakte moeizaam de draad weer op en versloeg ZOVOC met 3-1, terwijl RW Inter/Amicos i punt ontfutselde. LUSV - ZOVOC 3-1 (15-6,15-11,13-15,15- 10). ZOVOC was niet op dreef, reden waarom LUSV de eerste twee sets gemakkelijk kon winnen. De studenten namen het vervol gens makkelijk op en droomden een eind weg. Daardoor kon ZOVOC de derde set op zijn naam schrijven. Op basis van indi viduele kwaliteiten sloten de studenten de laatste set winnend af. RW - Inter Amlcos 2-3. RW begon goed maar door veel fouten en i slechte blokkering verloor het de eer set en eigenlijk om dezelfde redenen ook de volgende. De derde set leek de om mekeer te brengen. Martin Broere scoorde met zijn sprongservices en junior Arjen de Mare was vooral verdedigend sterk. Twee maal winst bracht de stand gelijk op 2-2. In de vijfde set waren de vele misverstanden en uitgeslagen ballen reden voor een snelle 2-8 achterstand, die niet meer ingelopen kon worden. Vrouwen Delta 2 - Gemini 2 3-0(15-6,16-14,15-6). Gemini (zonder coach) redde het niet bij koploper Delta. Het had grote moeite met de pass terwijl de eigen opslag, die norma liter het sterkste wapen is, niet uit de verf kwam. DAC - Be Fair 1-3 (13-15,10-15,16-14,14- 16). Op grond van hun spel had DAC minstens een punt verdiend. In de derde set kwam DAC met 13-11 voor, drie foute beoorde lingen van de scheidsrechter leverden 13- 14 op, maar op karakter won DAC die set toch. Ook in cfe vierde kwam DAC op 13- 11maar nu maakte de Alphense ploeg het niet af. Riva 3 - Leython 2 2-3 (15-13, 15-11, 3- 15, 7-15, 13-15). Dit was de derde maal dat Leython 2 een 2-0 achterstand in sets omzette in een 2-3 winst. RIVA bleek een regelrechte rommel- ploeg en daar ging Leython te veel in mee. Pas in de derde set begon Leython te draaien. De serve kwam goed aan en daar door kon Riva goed onder druk worden ge zet. In de vijfde set (via 12-9 naar 13-15) scoorde Maria Thijssen het laatste punt met een snoekduik over de grond. Kalinko - VCS 1-3 (10-15, 9-15, 17-15, 11-15). In de eerste twee sets stond VCS constant achter, pas in de slotfase werd de winst veilig gesteld. In de derde was het net an dersom. Nu stond men steeds voor en ver loor VCS door een gemakzuchtige instel ling. In de vierde duurde het even, voor het ritme terug was, maar toen 'de aanval en het blok weer draaiden was de winst een feit. Ridderveld - Jupiter 3-2. Ridderveld miste middenaanvalster Nel de Jong waardoor buitenspeelster Fanny van der Meer de plaats op mid innam. Beide ploegen maakten veel service- en stopfou- ten. Hierdoor ontstond een wisselend spel- beeld. In de zaterdag-eersteklasse leed Oegstgeest een pijnlijke 0-1 ne derlaag tegen Katwijk. Na een kwartier spelen kwamen de be zoekers op voorsprong toen Su zanne Kuit een voorzet van Ellis van Duin van afstand in de tou wen joeg. Oegstgeest legde zich uiteraard niet bij de feiten neer en ging op jacht naar de gelijk maker. Het bleef echter bij een veldoverwicht en vele kansen voor Oegstgeest. De stand bleef echter ongewijzigd. In de tweede klasse haalde Lugdunum in de derby tegen Leiden het eerste puntje bin nen. Een slecht draaiend Leiden kwam in de eerste helft wel op voorsprong door een treffer van Karin van den Oever. Lugdunum bleef werken voor een beter resultaat en kreeg de beloning in een doelpunt van Jacqueline de Kier. Ter Leede 2 blijft echter on betwist de beste in die klasse. Dit keer werd het stugge Ever- stein met 4-0 verslagen. Twee doelpunten van Mary van Leeu wen en een van Nathalie Kras hielpen Ter Leede al aan een ruime voorsprong toen ook Ga by Knol kon scoren. Quick Boys bezet de derde plek op de ranglijst na de 5-3 winst op Alphen. Quick Boys nam sowieso het leeuwedeel van de doelpunten voor de re kening omdat ook twee maal in eigen doel werd gescoord. Mar griet Ouwehand (3), Cristel Brouwer en Corine Varkevisser scoorden. De tegenzet van de Alphense Martine Harkes (5-3) kwam te laat. In de zondag-eersteklasse was er winst en verlies voor Docos. UDO werd weliswaar met 1-3 verslagen, maar Docos zal het voorlopig zonder Ingrid Mourits (beenbreuk) moeten stellen. Docos nam met 3-0 de leiding dank zij doelpunten van Faby Vrisekoop, Marlies van Egmond en Esther van Zandvoort. Vero- nique van Abswoude scoorde tegen. Sleutels won de Leidse derby tegen UVS met 0-2. Voor rust miste Sleutels veel kansen en ging daar in de tweede helft mee door todat Marielle Bave- laar eindelijk het leer in de tou wen joeg. Voor de tweede treffer moest er nog een penalty we gens hands aan te pas komen eer Marïelle Bavelaar voor de tweede keer kon scoren. Winst maar dan wat zuiniger was er ook voor SJC dat Scheve- ningen met 1-0 de baas bleef. Wendy Smit scoorde van af stand de beslissende treffer. SJC kwam nog met de schrik vrij toen Scheveningen even later scoorde, maar de treffer wegens buitenspel zag afgekeurd. Fore- holte maakt moeilijke tijden door. Nu ging het weer met 7-1 ten onder tegen Westlandia. Volleyballers NOVO blijven verliezen LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de nationale competitie ging in de tweede divisie de meeste belangstelling uit naar de streekderby tussen de mannen van DAC en Leython. Dit maal was de Alphense ploeg duidelijk sterker: 3-0. NOVO blijft verlie zen, nu was Vrevok te sterk met 0-3. Bij de vrouwen verloren Gemini/K en Leython. Delta was met 3-0 veel te sterk voor Gemini en Riva zegevierde met dezelfde cijfers over Leython. DAC Leython 3-0 (15-11, 15-6, 15-7). Deze wedstrijd begon voor veel publiek met een licht overwicht voor DAC. Dat resulteerde in een constante voorsprong van drie punten. Toch maakte DAC veel serveerfouten, waarvan lx*ython echter niet profiteerde. De Leiderdorpers passten slecht, waardoor de midden- aanval niet gelanceerd kon wor den en noodgedwongen alles over de buitenkant ging. Die buitenaanval faalde echter vaak, ondanks het feit dat het Rudolf Haitsma, de kleine spelverdeler van DAC, tegenover zich vond. In de tweede set nam Leython een voorsprong, maar ook nu was de passing slecht verzorgd. Mare Schrijver en Rob van Da len konden aan de buitenkant het tij ook niet keren en Ley thon ging kansloos ten ondec. De derde periode was eigenlijk een kopie van de vorige; Martin Morsink blokkeerde veel en spelverdeler Donvan Hal liep zowat een halve marathon om de passes in bruikbare set-ups om te buigen. Zonder resultaat. DAC speelde heel degelijk, ver dedigde beter en toonde meer enthousiasme. NOVO - Vrevok 0-3 (5-15,4- 15,8-15). Vrevok was als ploeg duidelijk meer op elkaar ingespeeld dan NOVO en legde veel meer kracht in zijn aanvalsacties. Bo vendien had NOVO moeite met de lengte van de aanvallers. De Noordwijkers beschikten indivi dueel wel over kwaliteiten, maar vormden geen team. De pass liep niet en spelverdeler Carlo de Jong liep zich rot om er nog iets van te maken. Pas in de derde set kende NOVO een klei ne opleving, mede door de inzet van Macco Korteweg-Maris, die blokkerend een paar goede bal len pakte. Ook de voor de eerste maal aanwezige nieuwe coach - oud-speler Pieter Keuning - kon aan de uitslag niets veranderen. VCS - Rlva/R 1-3 (15-13,11- 15,4-15, 12-15). Volgens aanvoerder Ruud Mar- chand gaat het de goede kant op met VCS en is het verlies de ze keer vooral te wijten aan het ontbreken van spelverdeler Hans Geerling. VCS begon nu met Chris van den Hove als spelverdeler en hij deed het zeer verdienstelijk. In de eerste set lukte er veel, daarna bleek de middenaanval een vrije dag ge nomen te hebben, waardoor veel op de buitenmensen aan kwam. Ruud Marchand was ook nog niet hersteld van zijn enkel blessure en was dus maar be perkt inzetbaar. Vrouwen Delta - Gemini/K 3-0 (15-3,15- 3,15-10). Aanvankelijk zat Gemini totaal niet in de wedstrijd. Het was het oude kwaaltje wat hen parten speelde: men liet veel ruimte achterin vallen, zodat Delta met zijn moeilijke serve veel kon scoren. In de tweede set kwam Gemini er iets beter in, al ble ven de cijfers hetzelfde. In de volgende set ging het echt beter, ook omdat bij Delta de concen tratie wat verslapte. Via 7-4 werd het 10-7 en enige goede midaanvallen zorgden bij Ge- mini voor 10-13. Twee foute op slagen, een buitenbal die fout werd geslagen en een stopfout deden Gemini definitief de das Riva/R - Leython 3-0 (15-8, 15-8, 15-8). De wedstrijd kende een rom- Robert Jan Boonstra passeert het door Don van Hall (2) en Martin Morsink (3) gevormde blok van Leython. melig begin, omdat Leython de shirtjes was vergeten. Coach Martin Jansen haalde thuis (Den Haag) snel enige witte shirtjes op, die beplakt met tape geaccepteerd werden. Aanvan kelijk bleef Leython goed bij (op 3-3 was er bijvoorbeeld al tien maal van serve gewisseld), maar via 7-7 liep Riva ineens weg naar 11-7 en de setzege. In de tweede nam Leython een voor sprong van 1-5 en zelfs nog van 6-7, maar door voorzichtig spel nam Riva over en maakte uit. De derde set begon rampzalig; Leython kwam met 8-0 achter, kwam nog terug tot 10-8, maar verloor opnieuw.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20