Rijnsburgse Boys werkt aan eerherstel Vitesse - ARC armzalig duel Noordwijk belandt in kelder van eerste klasse Ter Leede kan RCL niet van zich af schudden Sport Lisse schuttert tegen Excelsior Maassluis MAANDAG 9 NOVEMBER 1992 Gelijkspel tegen Zwart Wit '28 karige beloning JAN BROUWER DE KONING Arm Noordwijk. Niets blijft de formatie van John Eelman op het sportieve vlak bespaard. Na de 1-2 nederlaag tegen rode lantaarndrager Serooskerke lijkt Noordwijk zelfs het lachertje van de eerste klasse A te worden. En dat is sneu. De wedstrijd tegen Serooskerke toonde namelijk aan dat Noordwijk ondanks de leegloop van af gelopen zomer nog genoeg kwaliteit in huis heeft om degradatievoetbal te ontlopen. Dat zaterdagmiddag op sportpark Duinwetering niet Noord wijk maar Serooskerke winnaar werd, hadden de gasten in ieder geval niet te danken aan hun voetbalkwaliteiten. De tactiek van beide oefenmeesters leek veel meer de beslissende factor te zijn. Die van Serooskerke-trainer Ad Poort vliet klopte als een bus, die van John Eelman niet. Poortvliet had zijn huis werk goed gedaan. Hij wist dat Noord wijk een speelse ploeg is, die via attrac tief, aanvallend voetbal de tegenstan der wil slopen. Poortvliet besloot daar op de boel achterin dicht te timmeren om geen kans weg te geven en vestigde zijn hoop in aanvallend opzicht op spits Bert Riemens. Eelman kende ken nelijk niet de kracht van deze snelle en technisch vaardige aanvaller, want de spits kreeg een zee van ruimte. Rie mens plaagde de Noordwijkse defensie voortdurend en forceerde in het begin van de tweede helft de beslissende 0-2. De counterspits was op rechts niet te stuiten en legde de bal bekwaam opzij naar Jaap Lobbezoo die niet de minste moeite had om keeper Arjan van Heus- den te verschalken. Van Heusden had sowieso zijn dag niet. In de eerste helft stond de van RCL gekomen doelman enkele keren te ver voor zijn doel, wat in de 26ste minuut door Kees-Peter Geschriere genadeloos werd afgestraft: 0-1. Hij had de kunst afgekeken van zijn ploegmaat Harry Koster, die luttele minuten voor de openingstreffer een afstandsschot over Van Heusden, maar net naast het doel mikte. Noordwijk had in het eerste bedrijf weliswaar een enorm veldoverwicht, maar vrijwel alle aanvallen strandden in het overvolle strafschopgebied van Serooskerke. Timo Gerlof, Martin van Kins, Adrian Carter en Rick van Dijk zorgden voor een constante aanvoer langs de flanken, maar in de Zeeuwse muur vielen geen gaten. Ook Noord wijk moest het dus van de afstands schoten hebben. Op slag van rust leek Kees Zethof succesvol, maar zijn pegel deed slechts de lat trillen. Na 0-2, vlot in de tweede helft, leek de race gelo pen. Niets was minder waar. Noordwijk weigerde de handdoek in de ring te gooien. Met Rocky Pitti in het team voor de nauwelijks gevaarlijke spits Pa trick van de Fits liep Noordijk weder om over Serooskerke heen. Lichtge wicht Pitty zorgde op de linkerflank voor gevaar en leverde keer op keer bruikbare voorzetten af. In de 19e mi nuut, na weer een knappe actie van Pitty, schoot Cees Smit -in de tweede helft door Eelman naar de spitspositie gedirigeerd- 2-1 binnen. De thuisclub was ontketend, Serooskerke leek als nog rijp voor een late knock-out. Smit had kort na zijn treffer de gelijkmaker op zijn schoen, maar Jongepier verde digde zijn doel adequaat. Met Albert Bosma voor Timo Gerlof, en Kees Zet hof in de spits -Cees Smit moest weer terug naar de defensie- hoopte Eelman op minimaal een punt. Zijn hoop bleek ijdel, want meer dan een bloedstollen de finale leverden de omzettingen niet op. Met slechts zes punten uit acht duels is Noordwijk in de kelder van de eerste klasse A beland. In Noordwijk roepen ze om het hardst dat dit team tijd nodig heeft om te rijpen. Begrijpe lijk. De in het verleden zo succesvolle formatie moet alleen uitkijken dat het rijpingsproces niet in de tweede klasse zal plaatsvinden. Rick van Dijk is niet zo'n zwartkijker. De aanvoerder van Noordwijk vindt dat zijn ploeg over ge noeg kwaliteit beschikt om voor de eerste klasse behouden te blijven. „De cijfers tonen het helaas niet aan, maar het gaat beter. Er wordt scherper ge traind en het is volgens mij een kwestie van tijd dat eruit zal komen wat erin zit." Noordwijk - Serooskerke 1-2 (0-1). 25 Ge schriere 0-1; 52 Lobbezoo 0-2; 64 Smit 1-2. Scheidsrechter Bink 400 toeschouwers Gele kaart: Rob Ruigrok (Noordwijk) Noordwijk: Van Heusden. Smit, Tegelaar. Zet hof, Ruigrok. Van Kins, Stolk. Van Dijk. Gerlof (70.Bosma), Van der Fits (46. Pitty), Carter Vitesse Delft - ARC: 0-0. Scheidsrechter Nagtegaal. Toeschouwers 400. Geel; GronsvekJ (Vitesse). Lemmers (ARC) ARC: Tuinenburg; Van der WekJen, Bonelaas, Wouters (Van Egmond), Hoog- endoom, BJoemheuvel. Lammers, Boer (Van Meggeten). Van Harselaar; Laros, Leiden verliest bij koploper Vt AARDING EN» RON HOOGENDAM Leiden moest het zaterdag in Vlaardingen opnemen tegen Zwaluwen. De derdeklasser speelde te gemakzuchtig en keek ondanks een treffer van Klinkenberg in de rust tegen een 2-1 achterstand aan. In de tweede helft werden de Zwa- luwse spitsen beter bewaakt door de Leidse defensie, het geen meer rust in het elftal bracht. Rob Bink maakte er via een aardig lobje 2-2 van en had zelfs de 2-3 op zijn schoen, maar een fraaie safe van de Vlaardingse doelman voor kwam dat. Zwaluwen pakte een kwartier voor tijd de overwin ning dank zij een schitterende volley die regelrecht in de krui sing verdween. Zwaluwen Vlaardingen - Lalden 3-2 (2-1). 6 Joosten 1-0. 20 Klinkenberg 1- 1. 35 Van Kempen 2-1, 65 Bmk 2-2, 74 Joosten 3-2. Toeschouwers 400 Scheidsrechter De Graaf DELFT NICK VERWOERD De redactie van het programmablad Vitesse Vandaag' wenste de toeschouwers bij de ontmoeting tussen Vitesse Delft en ARC een prettig, maar vooral windstil weekeinde toe. Aardig bedoeld, maar de vierhonderd aanwezigen zullen het zaterdagmiddag so wieso niet naar hun zin hebben gehad. Een stevige bries had op het onbeschutte sportpark Tanthof-Zuid vrij spel, waardoor het koukleumen geblazen was, en bovendien lieten de twee teams een armzalig potje voetbal zien. Terecht won geen van de twee: 0-0. Een verloren middag dus voor het publiek. Desondanks waren de heren trainers na afloop tevreden. Vitesse-coach Peter van Velzen: „Ik ben blij met het punt, want in deze afdeling bestaat de staart uit tien ploegen en dan is elk punt belangrijk." Met acht punten uit negen duels bevindt de formatie van de ex-prof zich op de vijfde plaats. ARC, dat een wedstrijd minder speelde en twee punten min der bezit, heeft hetzelfde totaal als de hekkesluiters Rozenburg, Rijnsburgse Boys en Serooskerke. Het is voor de Racing te hopen dat men op korte termijn ein delijk eens in de sterkste opstelling aan de slag kan. Spits Rob Koster is al vanaf het begin van het seizoen geblesseerd en in Delft ontbraken ook nog eens Martin van der Plas (werk), Rob Vermeer en Jacques Key (beiden gekwetst). De voorste linie be stond nu uit Ed Laros en Paul Dijkman, twee zwoegers. Robin Leunissen, die al een aantal wedstrijden meespeelde en de afge lopen week in een vriendschappelijk duel tegen Nieuwkoop vier van de zes Alphense treffers produceerde, mocht van Aad Koren in het tweede opdraven. „Rooin is op zoek naar zijn zelfvertrou wen en hij is op de goede weg, maar ik wilde hem nu toch nog niet opstellen. Ed Laros heeft al vaker voorin gespeeld en Paul Dijkman heeft vorige week met een goede invalbeurt tegen Ex celsior zijn plaats min of meer afgedwongen." Creatieve voetballers zijn Dijkman en Laros niet. Johan Boer wel. Hij was zaterdag de enige ARC'er, die met leuke ideeën en gave acties op eerste klas-niveau acteerde. Zijn voorbereidend werk sorteerde door een gebrek aan scherpte voor het doel ech ter geen effect. Aan de andere zijde liep een lotgenoot. Linker spits Harry Garnaat ontwikkelde zich tot een plaag voor de an ders zo solide Walter van der Weiden, maar ook zijn medespe lers verzuimden de vele bruikbare voorzetten van een doeltref fend slot te voorzien. Toen centrumspits Ron Vermeulen na de pauze geblesseerd in de kleedkamer achterbleef, was er hele maal geen Delftenaar meer die de waarde van Garnaats werk juist inschatte. Toch kreeg Vitesse een ideale mogelijkheid om te scoren. Garnaat zelf verscheen na een van de weinig vlotte aan vallen vrij voor Remco Tuinenburg, maar hij slaagde er net niet in de bal onder de doelman door te schuiven. Tuinenburg redde later opnieuw bij een inzet van Gerard Gronsveld, die in balbezit was gekomen doordat de keeper geen raad wist met een via de knie van Ard Hoogendoom bij hem belande bal. ARC, dat in het verloop van de tweede helft Wouters en Boer gekwetst zag wegvallen, stelde daar mogelijkheden voor Dijk man en Laros tegenover. Zij misten. Dat paste bij de strijd. Net als de misgreep van jubilaris René Lammers. die zijn 250e wed strijd met een gele kaart kleur gaf. De tekenen van het herstel van Rijnsburgse Boys waren zaterdag duidelijk waarneembaar. Op sportpark Middel- mors, waar zich dit seizoen de meest chaotische taferelen afspeelden, kreeg de afgeslankte formatie van trainer Kurver sinds tijden weer eens de handen van het publiek op elkaar. Met veel bezieling werkt Rijnsburgse Boys aan eerherstel. In dat licht bezien was het doelpuntloze ge lijkspel tegen Zwart Wit '28 een karige beloning voor de strijdlust die de Rijnsburgse voetballers tentoonspreid den. RUNSBURG GUS VAN OOSTEN Het waren hectische maanden in Rijnsburg. De problemen sta pelden zich voor het seizoen was begonnen al op toen de geel-zwarten als de grote verlie zer uit de overschrijvingsperio de waren gekomen. Blessures en onwillige spelers verspoedig- den het Rijnsburgse verval. De reeks maatregelen (Martin de Louw en Hennie Koet namen al dan niet gedwongen afscheid, en Fred Bodaan werd terugge zet naar de B-selectie) hebben hun uitwerking niet gemist. Vo rige week al - tegen Serooskerke (3-1 verlies) - trad Rijnsburgse Boys als een eenheid naar bui ten. Die positieve ontwikkeling werd zaterdag tegen het kwak kelende Zwart Wit doorgezet. Het was voor Rijnsburgse Boys, met Huug Aandewiel weer op de weg terug, een te genvaller dat de goede prestatie tegen Zwart Wit niet in twee punten werd uitbetaald. Het was wrang dat aan het eind van de middag de ploeg werd opge zadeld met de rode lantaarn. Want voor het eerst in het der tienjarige verblijf in de hoogste zaterdagklasse bezet de club uit het bloemendorp de laatste plaats van de ranglijst. Die wordt overigens wat het pun tentotaal (zes) betreft gedeeld met vier andere clubs: Noord wijk, Serooskerke, ARC en Ro zenburg. Volgens Arie Kurver, die na dit seizoen een jaar rust neemt, wordt de rode lantaarn spoedig weer overgedaan want hij is er van overtuigd dat zijn team niet in de onderste regionen thuis hoort. „Ik heb echt niet wakker gelegen van de slechte resulta ten. Ik ben gewoon mijn werk blijven doen en ik ben blij dat de jongens die nu in het veld staan (Hooymans, Janmaat en Van Duyn zijn geblesseerd, red.) het minimale brengen wat ik van ze kan vragen. Dat is terug naar de basis en keihard wer ken." Nadat de eerste helft kleur loos was gepasseerd, ontspon zich na rust zelfs een aantreldce- lijke wedstrijd met een handvol uitgespeelde kansen voor de thuisclub. Voor rust had Ron de Jager al verzuimd de thuisclub op voorsprong te zetten. Hij an ticipeerde goed op een misser van laatste man Kenneth Braaf maar schoot vrij voor doelman Hielke Brugts tegen de paal. Na de doelwisseling miste Leon Vonk, die door een knieblessure het einde niet haalde, kort ach ter elkaar twee maal in vrije po sitie. De eerste keer werd hij ge Rijnsburger Ron de Jager (rechts) trekt zich de haren uit het hoofd. Leon Vonk heeft zojuist een dot van een kans gemist. foto henk bouwman stuit door Brugts, de tweede keer zag hij zijn lob net naast het doel gaan. De sterk spelen de middenvelder Martin den Haan (18) was met een harde kopbal ook dicht bij een treffer. Zwart Wit stelde hier weinig tegenover. Voor rust was er een doorbraak van Rob van der Veer die echter doelman Jan Blanke- spoor op zijn weg vond en na rust moesten Jaco van Delft en Dik Heemskerk hun keeper as sisteren na kopballen van Van der Veer en Frank Jansen. Boys), Bijnaar (Zwart Wil '28) Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Vaartjes. Aandewiel, Heemskerk, Van Delft, Den Haan, Marcel de Jager, Carli, Bader; Vonk (Vletter), Ron de Jager Enkele stevige blunders in de defensie kwamen Lisse zaterdag bij Excelsior Maassluis duur te staan. Zowel i,n de eerste minuut van de eerste helft als in de beginfase van de tweede ging het achterin fout. Daardoor liepen de bezoekers steeds achter de fei ten aan. Het zou uiteindelijk 4-1 worden voor Maassluis. Lisse- trainer Ruud Bröring wilde aan de nederlaag niets afdoen. Al noemde hij de cijfers wel een beetje geflatteerd. „De mensen die er niet waren zullen wel spreken van een pak slaag, maar we hebben daar een goede partij gespeeld." Al direct na de aftrap mocht keeper Paul Veenboer de gang naar het net maken. De nog niet helemaal walckere ballenvanger was niet attent genoeg bij een voorzet die overigens door een Lisse-been van richting werd veranderd. Bij de tweede paal stond Faust van der Meer klaar om zijn ploeg op voorsprong te zetten: 1-0. Lisse ging daarna op jacht naar de gelijkmaker en kreeg volop kansen. Mark Ens raakte de paal en Leon van der Zwet was met afstandsschoten dicht bij een doelpunt. Van der Zwet zou in de 23ste minuut zijn ploeg op 1-1 brengen na een voorzet van Mar co de Bruine. Laatstgenoemde (ex-speler van Hillegom en nor maliter spelend in Lisse 2) was ingevallen voor Jelle Visser die met een liesbreuk afhaakte en een poosje zal moeten toekijken. Direct na de hervatting herhaalde de geschiedenis zich voor de geelhemden. Na een diepe bal keken de Lisse-verdedigers el kaar aan zonder in te grijpen. Ook libero Leon Hoep verzuimde te ruimen. Faust van der Meer zei opnieuw 'dankjewel' en duw de de 2-1 binnen. Terwijl Carlo de Keizer eerst dicht bij de 2-2 was (hij raakte de lat) maakte Maassluis handig gebruik van de geboden ruimte. Excelsior-middenvelder Gert Jan Bunt werd na een uitbraak achtervolgd door Carlo de Keizer en gezamenlijk gingen zij tegen de grond binnen de 'zestien'. Scheidsrechter Reniers zag er een strafschop in en gaf De Keizer geel. Van der Meer plaatste zich achter de bal en schoot nummer drie binnen. Hij deed het daarmee beter dan Radjin de Haan die namens de bezoekers faalde vanaf elf meter. Bröring naderhand: „Een te rechte nederlaag, dat wel, alleen viel hij iets te groot uit Ieder een roept wel dat we kampioen moeten worden, maar ik heb niet zo'n haast. Waarom moeten wij binnen twee jaar die titel halen als Quick Boys er 25 jaar over mag doen?" Excelsior Maassluis - FC Lisse 4-1 (1-1) 1. Van der Meer 1-0, 23. Van der Zwet 1-146. Van der Meer 2-181Van der Meer 3-1 (strafschop), 90. Van der Meer 4-1Toeschouwers: 800. Scheidsrechter Reniers. Geel: Polman (Lisse), Hazewindes (Maassluis). Lisse: Veenboer, John Vermeulen, Hoep (Broekhuijzen), Van Duyvenbode, Wajer; De Keizer, Van der Zwet, Polman; Visser (De Bruine), Ens, De Haan. SASSENHEIM RON HOOGENDAM VOETBALMEDEWERKER De streekderby Ter Leede-RCL in de derde klasse kreeg zater dag geen winnaar. Dat was enigszins verrassend omdat de Sassenheimers de laatste tijd goed draaien en de Leiderdor pers het aanzienlijk minder doen. Trainer Wim van Hars kamp van Ter Leede verbaasde zich achteraf over het vertoonde spel van RCL „Nee, het is geen slechte ploeg. Ik snap ook niet dat ze zo laag staan." Dat is een gegeven waarmee collega Jan Kroese al tijden wor stelt. De Nieuwkoopse oefen- meester moest het zaterdag stellen zonder spits Marcel van der Blom (geblesseerd), Niek Oosterlee (geschorst) en Marcel Brasker (vakantie). Steunpilaren die RCL node miste. RCL moest het daarom hebben van de individuele capaciteiten van Van der Maat en Grooten- dorst. Het was dan ook Grootendorst die de aanvanke lijk door Ter Leede gedomineer de wedstrijd openbrak. Uit een vrije trap van Aad van Tongeren kopte de meest beweeglijke speler de bal zuiver in: 0-1. Pal daarop kreeg Ter Leede-speler Erwin Crooij een uitstekende kans. Oog in oog met de sterke RCL-goalie Nobbe schoot de hardwerkende middenvelder in het zijnet. Het had de wedstrijd, die ove rigens door arbiter Heemskerk ontelbare malen voor futilitei ten werd onderbroken, vroegtij dig een ander aanzien kunnen geven. Nu kwam het soepel draaiende Ter Leede tien minu ten later langszij. Een slim pass- je van Marco Verbree bereikte de geheel vrijstaande Peter Nat zijl, die zich geen moment be dacht en zijn ploeg met een ge richte schuiver naast RCL bracht. Na de doelwisseling kroop RCL in zijn schulp. Dat kwam mede omdat bij Ter Leede libe ro Mario Faber de spelbepalen- de positie verruilde met Jeroen Desar. En dat bleek een goede zet van Van Harskamp. Ook kreeg het duel in de tweede helft een grimmiger aanzien. Scheidsrechter Heemskerk baarde opzien door een aanval van de gastheer wegens vloeken af te fluiten. De Rijnsburger, na derhand: „En het was een hele grote, ik kreeg er kippevel van." De door hem toegekende indi recte vrije trap werd door Van der Blom tot 1 -2 gepromoveerd. De vreugde was echter van kor te duur, want het was aan de andere kant Eric Grosman, die zich door de vijandelijke defen sie heen worstelde en de ver diende gelijkmaker noteerde: 2- i Grosman 2- Toe- schouwers: 250 Geel Kruik (Ter Lef\de), Oppenheimer (RCL) Ter leede: Korpelshoek. Kroeze, Fa ber, Verbree. Kling; Desór, Crooy, Vonk (Schelfus), Natzijl. Kruik, Grosman RCL: Nobbe; Oppenheimer, Van Wattum, Van Tongeren, Ron Nieuwen- huizen; Planje, Siere, Paul van der Blom, Erwin Nieuwenhuizen (Zonne veld), Van der Maat(Barendse- Pieter Kruik van Ter Leede haalt uit RCL-spelers Rob Planje en Andy Siere kunnen niets meer uitrichten. Het schot treft echter geen doel. foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19