Maij wekt woede Voorschoten op Hotelappartementen van Duna Deli in de verkoop I De zenuwen voor een eerste optreden Regio Leiden Gouden Leeuw Voorschoten mag minder kamers bouwen DONDERDAG 5 NOVEMBER 1992 Fraude met uitkering wassenaar De sociale recherche heeft een 51 - jarige inwoner van Wassenaar aangehouden. De man heeft een aantal jaren ten onrechte een bijstandsuitkering ontvangen. De Wassenaarder had al die tijd een flink bedrag aan eigen geld verzwegen voor de sociale dienst. De recherche heeft proces verbaal opgemaakt en de man moet 61.000 gulden terugbetalen aan de gemeente Was senaar. De gemeente heeft inmiddels beslag gelegd op zijn geld. Inbraken Oegstgeester woningen oegstgeestInbrekers hebben gisteren uit een woning aan de |o- han I vertsenlaan in Oegstgeest een aantal girobetaalkaarten ge stolen. De bewoner die de nele dag niet thuis was. trof bij thuis komst vannacht een enorme bende aan. De inbrekers zijn het huis binnengekomen door naar het halkon op de eerste verdie ping te klimmen en daar een bovenlicht open te breken. Ook in een huis aan de Hofdijck hebben inbrekers gisteren toe geslagen: ze namen sieraden mee en twee walkmans. De dieven braken een bovenlicht open van de keuken aan de achterkant van het huis. Actie Oudheidkamer voor geld leiderdorp uesbeth buitink De leiderdorpse Oudheidkamer is een actie begonnen voor een nieuw onderkomen voor het museum. Het l,eiderdorpse mu seum heeft brieven gestuurd aan 1213 bedrijven en particu lieren. Ten Hooven: „Omdat l-eiderdorp 1213 jaar bestaat, vragen we alle bedrijven in een bedelbrief 1213 gulden over te maken. Particulieren vragen we om honderd gulden." De Oudheidkamer moet vol gend jaar de zolder boven café restaurant de HollandscheTuyn verlaten. Voor die tijd hoopt de stichting 120.000 gulden te heb ben ingezameld om een nieuw pand te kopen. De Oudheidkamer had het oog al laten vallen op de mis lukte uitbreiding van de biblio theek in de Muzenhof. Daar zou het museum veel bezoekers kunnen trekken. „Maar de ge meente vindt dat de ruimte te groot en te duur is voor ons", /••gt I M il Hooven. DiCK VAN DER PLAS 'Cl ERG WILFRED SIMONS noordwur paul de vueger Ruim honderd hotelapparte menten van Grand Hotel Duna Deli worden aan particulieren verkocht. Dat althans is de be doelingvan projectontwikkelaar De Raad Bouw bv, die het vijf- stenenhotel aan het Noordwijk- se Picképlein gaat bouwen. In januari komen de hotelkamers in de verkoop. Als vijftig procent is verkocht, en de verwachting is dat dat nog voor de bouwvak het geval is, wordt met bouwen begonnen. Met de verkoop van 105 van de 145 hotelkamers aan particulie ren kiest De Raad voor een fi nanciering van Grand Hotel Duna Deli volgens het zogehe ten 'timesharing-model. Eerder werd in Noord wijk het Beach Hotel op deze wijze gerealiseerd terwijl ook het Carlton Hotel in Scheveningen volgens dit prin cipe is ontwikkeld. Bij 'timesharing' kopen parti culieren een hotelappartcmenf waar ze een bepaalde periode van het jaar zelf in kunnen ver blijven. De rest van de tijd wordt het appartement als ho telkamer geëxploiteerd. De ap partementeigenaren nemen op deze manier deel in de exploita tie van het hotel. Ze delen ook mee in de winst. Het grootste voordeel voor mensen die een Duna Deli-ka- mer kopen, is volgens De Raad- directeur P. Brandjes het feit dat zij een hotelappartement tot hun beschikking krijgen waar ze zelf in kunnen gaan zitten. Brandjes: „Daarnaast kan aan schaf worden gezien als een vorm van belegging. Maar dat moet in mijn ogen niet de be langrijkste reden zijn. Bij het Beach Hotel werd destijds ge schermd met het enorme ren dement dat zo n appartement zou opleveren. Dat is niet juist, vind ik/' Voor de verkoop van de ap partementen, die rond de 2,5 ton per stuk moeten opbren gen, heeft Brandjes het Haagse makelaarskantoor Diekstra Kooiman ingeschakeld. Naast de 102 suites die in de verkoop komen, telt Grand Ho tel Duna Deli 40 kamers die rechtsreeks in de hotelexploita- tie worden betrokken. Dit hotel gedeelte wordt niet verkocht maar houdt De Raad Bouw in eigen beheer. Duna Deli zoekt aansluiting bij een hotelketen voor reservering en promotie. Brandjes is op dit moment in onderhandeling met Golden Tulip, waarmee ook het Beach Hotel in zee is gegaan. Het Vijf-sterrenhotel Duna Deli dat aan het Noordwijkse Picképlein moet verrijzen. TEKENING DE RAAD BOUW BV Leerlingen basisscholen op muziekconcours in Oegstgeest Wethouder ziet lokaal openbaar vervoer verloederen „Ik ben vooral boos op het ministerie van verkeer en wa terstaat, op minister Maij-Weggen! De mond vol over kwaliteitsverbetering van het openbaar vervoer, maar op de lokale buslijnen bezuinigen. Dat wil er bij mij niet in." OtGSTGttST caroline van over8eeke I let is muisstil in de zaal als de OagttgeMsnaar iim van de Born de glimmende trompet naar ztyn mond brengt Da spanning is hem aan te zien: kaarsrecht en met een vuurrood gezicht blaast hij de eerste to nen. Ruim honderd kinderen in de zaal en enkele ouders hou den hun adem in. De leerling van groep 7/8 van basisschool Willibrord bijt het spits af: Tim is uitverkoren om tijdens het Oegstgeester leugd- muziekconcours het Wilhelmus ten gehore te brengen. Maar van het Wilhelmus heeft hij op het laatste moment maar afge zien: hij kreeg het stemmige volkslied tijdens de repetitie niet uit zijn koperen instru ment. Dan maar een ander stuk dat hij goed kent. Hard en schel klinkt de trompet. Niet alle to nen zijn even zuiver. Maar als het eindelijk is afgelopen en de scholier een diepe buiging maakt, klappen de kinderen van de andere basisscholen hard in hun handen. Een prestatie van formaat zo'n eerste optreden, vinden ze. In cultureel centrum 't Groot Proffijt in Oegstgeest zitten 48 kinderen van de basisscholen klaar om hun muzikale kunnen te tonen. Ze zijn door hun school uitgekozen voor een op treden met hun muziekinstru ment. Er zijn veel bleek wegge trokken gezichtjes onder de musici in de dop. Eng De 11 -jarige Hans van Beclen zit In elkaar gedoken op de tweede rij. Zijn instrument staat op het podium: de piano. Na de pauze mag hij daarop de Vuur- dans van Manuel de Falla ten gehore brengen. „Ik vind het wel een beetje eng", geeft hij toe. Zijn moeder zit in de zaal, Zijn vader moest werken. „Mijn oma is er ook", zegt Hans trots. Hij heeft flink geoefend: op school, De Kring, en thuis. „Thuis speel ik natuurlijk elke dag, dat is logisch. Waarom we zijn uitgekozen? Omdat we goed zijn. denk ik." Zijn klasge noot lan Groenewegen (11) knikt instemmend. Hij speelt straks gitaar, ook in zijn eentje. „In, ik ben ook wel een beetje zenuwachtig." De twee jongens vinden het voorschoten Motel-restaurant De Gouden Leeuw in Voorschoten mag het motelgedeelte uitbreiden met M kamers. Onder het bestaan de motel komt een ondergrond se parkeergarage, waarin plaats is voor 22 auto's. Vertier ver dwijnt de Suzukigarage, die aan het motel-restaurant is vastge bouwd, van het terrein. Dit is het gemeentebestuur van Voorachoten overeeiunto men met A. van der Valk, de di recteur van het motel. Als Van tier Valk zich weer niet aan de afspraken houdt, moet hij een boete betalen van 210 000 gul den Waarschijnlijk nog deze week wordt de overeenkomst door de twee partijen onderte kend. De gemeenteraad moet jammer dat niet veel kinderen van De Kring vanmiddag ko men luisteren. „Er zitten maar een paar kinderen van onze schooi in de zaal. Ik denk dat ze gewoon geen zin hebben", zegt Hans. Hij gaat rechtop zitten als Bernard van Schaardenburg van basisschool Oudenhof-Bokke- sprong de harp bespeelt. De kleine in een keurig pakje gesto ken jongen verdwijnt bijna he lemaal achter het grote instru ment. „Er was eens een koning in Ierland en die ging oorlog voe ren. Minstrelen kwamen hem toen een verhaal vertellen. Ze speelden op hun harp", vertelt Bernard over zijn lied. Be kwaam tokkelt hij met zijn klei ne vingertjes op de snaren van het oude instrument. „Die is goed**, kimki liet na afloop ui» ae mond van Hans. „Ik vond dit het contract nog wel goedkeu- Het convenant is het resultaat van lange onderhandelingen tussen de gemeente en Van der Valk. De nu gemaakte afspraken fnoeten voorkomen dat het concern weer zonder bouwver- gunning gaat uitbreiden, zoals deze zomer gebeurde. Van der Valk groef toen illegaal een bouwput naast het motel, ter wijl het alleen een vergunning stuk het mooiste tot nu toe", verzucht hij. Piano Als twee meisjes van Oudenhof- Bokkesprong een paar liedjes op de piano ten gehore bren gen, neuriet Hans zachtjes mee. „Dat ken ik, en dat lied ook", /egt hij hardop. „En dat stuk heb ik een paar jaar geleden al moeten instuderen." „Ssssssssst", maant een van de organisatoren van het leugd- muziekconcours, Maarten de Vos. Als de zoon van vioolleraar lohan Top, Peter Top van de Hofdijckschool, op het toneel staat, wordt Hans pas echt en thousiast. „Die jongen is echt heel goed!", roept hij uit. Het kind speelt met een vertrokken gezicht op een door zijn vader gestemde viool. Hier en daar had voor uitbreiding van de keuken. Voorschoten liet de bouwput dempen en stuurde de rekening van deze operatie naar Van der Valk. Nadat de direc teur het bedrag van*30.000 gul den had betaald, konden heide partijen opnieuw beginnen met de onderhandelingen over de uitbreiding. In de overeenkomst hebben zowel Van der Valk als de ge meente water bij de wijn ge- klinkt er een valse noot, maar Hans vindt het prachtig. Zijn gezicht is opgeklaard. Bij het zien van al die andere kinderen daan. Op welke punten dat is gebeurd, wil een gemeente woordvoerder niet zeggen. Van der Valk heeft in elk geval een aantal kamers heeft 'ingele verd'. Het bedrijf mag in plaats van de voorgenomen 45 kamers nu slechts 36 kamers bijbou wen. Verder moet Van der Valk voor het restaurant én het motel volstaan met één entree. Ook heeft Van der Valk beloofd het groen op het terrein zoveel mo- die het er toch ook goed vanaf brengen, valt de spanning van hem af. Zometeen gaat hij het zelf proberen. gelijk in tact laten, en waar mo gelijk nieuwe beplanting aan brengen. Om het zekere voor het onze kere te nemen, heeft de ge meente verder bedongen dat de motelmagnaat 20.000 gulden 'borg' betaalt. Als de verbou wing volgens afspraak verloopt, zal de gemeente het geld uiter lijk 1 januari 1995 teruggeven. Beide partijen hebben afge sproken dat Van der Valk, voor uitlopend op de officiële onder tekening van het contract, al vast mag beginnen met de uit voering van de bouwplannen. Het bedrijf heeft inmiddels een stedebouwkundig bureau inge schakeld dat de bouwtekenin gen gaat maken. Wanneer de verbouwing begint, is nog niet bekend. voorschoten wilfred simons astrjd van den berg De Voorschotense wethouder Van de Poel (WD) maakt zich al enige tijd zorgen over de toe komst van de lokale buslijnen die Voorschoten aandoen. De NZH moet komend jaar vijf procent op haar totale budget bezuinigen; dat betekent dat (delen van) buslijnen per 31 mei 1993 komen te vervallen. NZH- woordvoerder I. Hutten zegt dat Voorschoten 'gespaard' is ge bleven: alleen lijn 30 (Oegst- geest-station De Vink) zal na 31 mei na 20.00 uur niet meer rij den. Op koopavonden houdt de bus er na 21.00 uur mee op. Pessimistisch Van de Poel is aanmerkelijk pessimistischer gestemd dan de NZH-woordvoerder. Ook de slechte aansluiting tussen de buslijnen en de beide stations zit hem hoog: „Wie overdag vanaf "Voorschoten Centraal' naar Leiden wil, kan dat wel. Maar wie naar Leidschendam wil reizen, moet eerst de hele Wijngaardenlaan aflopen om lijn 46 of 48 te pakken. Die doorgaande bussen kunnen makkelijk omrijden om het sta tion aan te doen." Hij ergert er zich ook aan dat de spitsbussen die via het sta tion rijden er al zo vroeg mee ophouden: „Lijn 49 rijdt al na 17.41 uur niet meer en bus 65 na 18.30 uur niet. Dat is te vroeg." Hutten bevestigt deze tijden, maar zegt op dit punt in de knel te zitten: „Er zijn harde Overleg geëist over H. Rijndijk leiderdorp uesbeth buftink De Leiderdorpse wethouder H. Veldstra (verkeer) is boos dat de gemeente Zoeterwoude de buurgemeenten niet betrekt in de plannen voor de Hoge Rijn dijk. Zoeterwoude wil de Hoge Rijndijk verkeersluw maken wanneer de afslag van de A4 naar de Hoge Rijndijk is afgeslo ten. Zij vreest dat sluipverkeer gebruik gaat maken van de Achthovenerweg, evenwijdig aan de Hoge Rijndijk aan de an dere zijde van de Oude Rijn. „Dat moet ik niet hebben", stelt Veldstra. Zij vindt dat Zoeterwoude sa men met de regio-gemeenten moet bepalen hoe het verkeer van de Hoge Rijndijk wordt om geleid. „Een grote stroom ver keer dreigt dwars door de Oran- jewijk en de Kerkwijk te komen. Ik zou het prettig vinden als het Zoeterwoudse college ons be trekt in de planvorming." De bezuinigingen op het openbaar vervoer treffen een aantal wijken in Voor schoten, Oegstgeest en Lei derdorp. Zo rijdt bus 30 tussen station De Vink in Voorschoten en station Leiden NS waarschijnlijk volgend jaar niet meer 's avonds na 20.00 uur. Reizi gers die 's avonds van Voorschoten naar Leiden willen en vice versa zullen gebruik moeten maken van bus 48. Ook tussen Lel den en Oegstgeest zal bus 30 's avonds niet meer rij den. Het alternatief is bus 40 of 42. Lijn 46 van het Hubrecht- plein in Leiderdorp via het Elisabeth-ziekenhuis naar Leiden NS wordt ingekort. De bus zal nog maar tot het ziekenhuis rijden en daar omkeren. De recht streekse verbinding tussen het Hubrechtplein en het ziekenhuis komt daarmee te vervallen. Voor de ver binding met het centrum van Leiden is lijn 16 de aangewezen lijn en voor verbinding met het noor delijk deel van Leiderdorp zal overgestapt moeten worden op de lijnen 40 of 42. landelijke normen. Als het reizi gersaanbod onder de norm komt, mag de bus niet meer rij- VRUETUD Bazar De Bazarcommissie van de Her vormde Kerk in Warmond houdt op 6 en 7 november een bazar in het Trefpunt aan de Herenweg. Daar is van alles te koop: bloembollen, antiek, handwerk, levensmiddelen enz. De bazar begint op vrijdag om 19.00 en duurt tot 22.00 uur. Op zaterdag van 11.Ö0 tot 15.00 uur en later op de avond van 20.00 tot de 'kleine uurtjes' is er een traditioneel kaas- en wijnfeest. Toneelstuk De stichting Wouw haalt op zondag 8 november de groep Sander Ko naar Ons Huis aan het Kosterpad in Zoeterwoude. De voorstelling heet 'De ver dwaalde vuilniszak' en begint om 15.00 uur. De toegangprijs bedraagt drie gulden. Voor meer informatie kan worden gebeld met Anneke de long te- den, wij moeten ons daaraan houden." Inmiddels is Van de Poel dui delijk geworden dat de kans re- eel is dat bus 48 's avonds niet meer door Noord-Hofland zal rijden. Van de Poel zegt: „Daar woont een derde deel van de Voorschotense bevolking! Ook de Krimwijk wordt door de be zuinigingen getroffen. Een bus dienst naar Starrenburg, daar durf ik al heleméél niet meer over te beginnen." Hutten zegt dat de regioge meenten onderling moeten uit maken welke openbaar vervoer- wensen zij kunnen realiseren en welke niet: „Daarvoor bestaat een speciaal regionaal overleg orgaan." Maar hij voegt eraan toe dat in een tijd van bezuini gingen de meeste wensen wei nigkans van slagen hebben. Van de Poel: „De speelruimte is zó klein. Je kunt praten over andere bezuinigingen, maar wat je er hier bijkrijgt, gaat er daar weer af. Het is een schijn vrijheid." Akkoord Hutten en Van de Poel zijn het over een zaak eens. Het is alle maal de schuld van de rijks overheid. Hutten: „Vorig jaar vervoerden we 13 procent meer reizigers en dan hoor je dat je vijf procent moet bezuinigen. We gaan er node mee akkoord." Van de Poel: „De NS bouwt sta tions tussen Voorschoten en Mariahoeve en een station Me- renwijk. Daar is blijkbaar alle maal wél geld voor. Het gaat om het voorzieningenniveau: de NZH of het ministerie moeten niet alleen kijken naar het aan tal reizigers dat in de bus zit." Volgende week vrijdag overleg gen de regiogemeenten op wel ke wijze actie wordt gevoerd te gen de bezuinigingen. lefoonnumm er: 01715-1275 Koffieconcert De St. lans' Fanfare geeft een koffieconcert'op zondag 8 no vember in het Muziekcentrum aan de Schenkelweg. Op het programma staan de St. Jans' Fanfare, de Rijntamboers en de Süssterwald Musikanten. Het concert begint om 12.00 uur en de toegang is gratis. Folklore-avond Sociaal-cultureel centrum Sjel- ter in Leiderdorp houdt op vrij dag 13 november de jaarlijkse folklore-avond. Een belangrijk deel van de avond wordt gevuld door de dansgroep Troika. Deze demonstratiegroep heeft een uitvoerig repertoire met dansen uit de voormalige Sovjet-Unie en de Balkan op het programma staan. De feestavond begint om 20.00 uur. Gemeente dwingt Van der Valk tot afspraken In de prijzen Jakob Treffers en Charles Vrijdaghs van groep 7 van de Oegst geester Motessorischool hebben gistermiddag de eerste prijs ge wonnen van het Jeugdmuziekconcours. De jongens speelden sa men op cello en xylofoon het stuk 'Maple leaf rag' van Schott lonlin. Het tweetal kreeg uit handen van burgemeester Sj. Scneenstra boekenbonnen uitgereikt. De tweede prijs wordt gedeeld door de kleine harpist, Bernard van Schaardenburg van de basisschool Oudenhof/Bokkesprong, en violist Peter Top van de Hofdijckschool. De derde prijs ging naar tien leerlingen van De springplank: Bibi, Christel, Ilse, Li- sette. Nathaly, Eva, Roelien, Sebastian, Jeremy en Yvonne. De kinderen speelden fluit en zongen 'De pizza uit Pisa' van Charles Perquin. De jury bestond onder anderen uit oud-directeur P. Kunst van de Streekmuziekschool en musicologe M. Albarda.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20