Nieuwe kans Oude Toren Boule 7 maakt plaats voor appartementen Kniplaan houdt riool ver van zich af Regio Leiden Omwonenden plein slijpen de messen Dichteres A. Onvlee overleden WObNSDAG 28 OKTOBER 1992 Discotheek verdwijnt van Noordwijkse boulevard MARIJKE DEN HOLLANDER Discotheek Boule 7 aan de Ko ningin Wilhelminaboulevard in Noordwijk gaat dicht. Noord- wijker L.H. van Wijk, eigenaar van de discotheek, heeft bij de gemeente plannen ingediend voor de bouw van restaurants en appartementen op die plek. Het college van burgemeester en wethouders is enthousiast over het initiatief. Het verdwij nen van de discotheek past in het gemeentelijk beleid, dat ge richt is op concentratie van het uitgaansleven aan De Grent en op het terugdringen van het aantal vierkante meters aan dis co-ruimte. De nieuwbouw, naar een ont werp van architect L. Korbee, voorziet in een parkeerkelder voor 17 auto's en restaurants met daarboven 18 appartemen ten, verdeeld over zeven verdie pingen. Om de bouwmassa goed in te passen in het profiel van de boulevard zijn de twee bovenste bouwlagen, waar drie penthouses zijn gepland, smal ler gehouden dan de rest van het gebouw. Van Wijk denkt eind volgend jaar met de bouw te kunnen beginnen. Mocht de markt voor dure appartementen op dat moment ongunstig zijn dan kan het wat langer duren voordat de eerste paal de grond ingaat. Volgens de wethouder van ruimtelijke ordening, V. Salman, passen de plannen van Van Wijk uitstekend in het gemeen telijk beleid. Noordwijk is al vanaf 1988 met de disco-eige naar in onderhandeling over sloop of verkoop van Boule 7. Volgens Salman was Van Wijk er toen nog niet aan toe omdat er net bepaalde investeringen waren gedaan in de discotheek. Bovendien moest gezocht wor den naar een plan dat financieel interessant genoeg was om tot sluiting van de dancing over te kunnen gaan. Het heeft nogal wat hoofdbre kens gekost om tot een goed ontwerp voor nieuwbouw te ko men met voldoende apparte menten en een toch niet te overheersende bouwmassa. Sal man: „Korbee is er in geslaagd iets aardigs te ontwerpen. Het is een mooi gebouw dat qua hoogte zeker niet uit de toon valt ten opzichte van de rest van de bebouwing van de boule vard." Omdat de hoogte de voor schriften in het geldende be stemmingsplan met vijf meter overschrijdt, moet een zoge naamde artikel 19-procedure worden gevoerd. De wethouder verwacht weinig of geen tegen stand tegen het plan. „Het gaat om het verdwijnen van een dis cotheek uit een omgeving waar deze niet past. De nieuwbouw is fraai en de hoogte is accepta bel. Omliggende gebouwen, zoals het naastliggende torentje van Hotel Noordzee en Hotel Prominent Inn, zijn ongeveer even hoog." Bovendien voldoet Van Wijk, met de aanleg van parkeerplaat sen in de kelder en een aantal extra parkeervakken achter het gebouw, ruimschoots aan de gemeentelijke parkeernorm, die ervan uitgaat dat voor elk ap partement een parkeerplaats beschikbaar moet zijn. Restau rantbezoekers moeten hun ver voermiddel elders kwijt zien te raken. Wat dat betreft verandert er volgens de wethouder niets, omdat voor de huidige Boule 7- bezoekers op dit moment het zelfde geldt. De in- en uitrit voor de parkeergarage is ge pland aan de Noordzeestraat. Nieuw hotel Helmhorst De Noordwijker Van Wijk heeft naast nieuwbouwplan- nen voor discotheek Boule 7, ook nieuwbouwplannen inge diend voor het in vervallen staat verkerende hotelgebouw Helmhorst aan de Koningin Astridboulevard. Het is de be doeling dat Helmhorst geheel tegen de vlakte gaat om plaats te maken voor een nieuw hotel met 21 appartementen. In het naastliggende huis, dat nu nog wordt bewoond, zullen op den duur eveneens vier koopap partementen worden gereali seerd. Ook dit nieuwbouwplan voorziet in voldoende parkeer- capaciteit. Voor het verlenen van deze bouwvergunning is, net als bij Boule 7, een artikel 19-proce dure nodig. Maar dat is niet meer dan een formaliteit, zo verzekert wethouder van ruimtelijke ordening V. Sal- De eigenaar van het gebouw heeft jaren geleden met succes protest aangetekend tegen een bestemmingsplanwijziging dat de gemeente wilde doorvoe ren. „Het bouwplan dat Van Wijk nu heeft ingediend past precies binnen de uitspraak die de Kroon toen heeft ge daan. De gemeente heeft ech ter het bestemmingsplan nooit officieel conform die uitspraak aangepast." Platen van Voorschoten in Baljuwhuis voorschoten Oude en moderne kunstwerken met afbeeldingen van Voorschoten zijn van 18 december tot 11 januari te zien in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat. Onder de titel 'plaatjes van Voorschoten' zijn zowel schilderijen als tekeningen en prenten te zien. Jaaruitvoering drumfanfare VIOS ZQETERwouDE De Zoeterwoudse drumfanfare VIOS houdt op za terdag 31 oktober de jaaruitvoering. In het Muziekcentrum aan de Schenkelweg treedt VIOS vanaf 20.00 uur op. De junior-band van de drumfanfare laat op deze avond voor het eerst zien wat de jongeren kunnen. Cursus Voorschotense Vrouwenraad voorschoten De Voorschotense Vrouwenraad geeft in novem ber een cursus over de sociale zekerheid, belastingen, subsidies en rechtzaken. Ruim aandacht wordt geschonken aan het invul len van allerlei formulieren, bij voorbeeld voorde belastingen. De cursus wordt gegeven op dinsdagochtend 2.10, 17 en 24 no vember in de Engelenbak aan de Prinses Marijkelaan en kost 15 gulden. Opgave via telefoonnummer 071-615069. 'Kinderen van een mindere God' oegstgeest 1 let toneelstuk 'Kinderen van een mindere God' ('Children of a lesser God') wordt op 5 en 6 november opgevoerd door zeven studenten van de Pabo in Oegstgeest. De studenten leerden voor het stuk gebarentaal van de dove studente Corine Maljers, die de hoofdrol speelt. De voorstelling begint om 20.00 uur in de aula van de Pabo aan de Hazenboslaan. De voorste rij en in de zaal zijn gereserveerd voor dove toeschouwers. Tamarco houdt rommelmarkt leiderdorp De Leiderdorpse drumfanfare Tamarco houdt op zondag 1 november een rommelmarkt. In het clubgebouw aan de Splinterlaan draait van 10.00 tot 17.00 uur uur ook het rad Sleuteluitreiking ouderen-sociëteit wassenaar De eerste sleutels voor de ouderen-sociëteit en het appartementencomplex Ernst Casimirstraat' worden op 9 no vember uitgereiktOm 15.00 uur krijgen de nieuwe bewoners hun sleutel van de Wassenaarse wethouder van volkshuisvesting V. Wensveen. Tijdens deze evenementen is er voor de bewoners en toekomstige bewoners een feesttent, een receptie en een open huis. Sint Nicolaaspakjes langdurig zieken ZQETERwouDE De Zonnebloem heeft hulp nodig voor haar actie: 'zon in de schoorsteen.' Door deze actie krijgen langdurig zie ken, gehandicapten en hulpbehoevende bejaarden een Sinter klaascadeautje toegestuurd. Om ook voor de 43-ste keer deze actie te laten slagen heeft De Zonnebloem hulp nodig. Belang stellenden kunnen contact opnemen met G. van Kleef-Schaffels, Commandeurshof 26,2381 CC in Zoeterwoude. Ze worden ver zocht in hun brief een postzegel van 80 cent mee te sturen voor een antwoord. Open huis in Gevers Deynootschool voorschoten De verbouwing en herinrichting van de Gevers Deynootschool is klaar. De resultaten kunnen bekeken worden tijdens het open huis op donderdag 5 november. Van 19.00 tot 21.00 uur is de door ouders opgeknapte school te bezichtigen. De kinderen vieren de opknapbeurt met een bezoek aan het schoolmuseum in Rotterdam. In dit museum staan ook spullen die van de zolder van de Gevers Deynootschool komen. LEIDERDORP LIESBETH 8UIT1NK Omwonenden van het Leider- dorpse Van Alphenplein over wegen toch naar de Raad van State te slappen om te proteste ren tegen de bouw van een se niorencomplex op het plein. Nu blijkt dat er weinig animo be staat voor de ouderenwoningen aan de Cor Gordijnsingel, vra gen zij zich af waarom er wel een seniorencomplex op het plein zou moeten komen. „Het gemeentebestuur slaat er maar een slag naar. De politiek drijft haar eigen zin door zonder te kijken naar de werkelijke be hoefte", aldus woordvoerder F. van Limburg Brouwer. De omwonenden protesteer den al eerder tegen het complex van 72 ouderenwoningen bij de commissie beroep- en bezwaar schriften. De buurt vindt het plan te massaal voor de woon wijk in de Binnenhof. De com missie oordeelde echter dat het complex wel in de wijk zou pas sen. Bovendien zou de behoefte aan ouderenwoningen zeer groot zijn. Dat argument staat volgens de omwonenden nu echter op losse schroeven. „Aan de Cor Gordijnsingel blijven met name de goedkope re woningen leeg staan. In het complex op het Van Alphen plein zouden ook goedkopere appartementen moeten komen. Ik vind dat de gemeente foutief bezig is", aldus Van Limburg Brouwer. Wethouder H. Veldstra (ruim telijke ordening) weerspreekt dat voor het complex aan het Van Alphenplein weinig belang stelling zou zijn. „De huren aan de Cor Gordijnsingel liggen toch tamelijk hoog in vergelijking met het Van Alphenplein. Daar gaan we in de sociale huursec tor bouwen en kunnen mensen dus huursubsidie krijgen. De appartementen zijn juist een goede aanvulling voor de men sen die de woningen aan de Cior Gordijnsingel niet kunnen betalen", aldus Veldstra. Vrouw stoort inbreker OEGSTGEEST» Een 40-jarige Oegstgeestse heeft gisteravond bij thuiskomst in haar woning aan de Rijnzicht- weg een inbreker betrapt. De dader was binnengekomen door de achterdeur te forceren, maar kreeg niet de kans iets te stelen. Toen de bewoonster thuis kwam, ging hij er vandoor. Winkeldieven op pad in Oegstgeest OEGSTGEEST» Twee onbekende mannen heb ben gistermiddag twee zware winterjassen gestolen uit een herenkledingzaak aan de Oegst- geester Irislaan. De mannen probeerden eerder al klokken in hun tas te stoppen bij de Blok ker aan de Lange Voort. Dat werd echter gezien door het personeel, waarop het duo de klokken teruglegde. In de herenkledingzaak had het tweetal wel succes. De waarde van de jassen bedraagt circa 200 gulden. De Leiderdorpse dichteres An- nemarie Onvlee is zaterdag op 77-jarige leeftijd overleden. Ze was een plaatselijke bekendheid door de gedichten en de aforis men door haar 'denkertjes' genoemd die zij iedere week in een Leiderdorps huis-aan- huis-blad publiceerde. Haar gedichten gingen vooral over het contact tussen men sen, over gevoelens, gedachten en de natuur. Kritiek hoorde volgens Onvlee niet thuis in haar poëzie. „Mijn lezers zien liever een blij dan een somber gedichtje. Als ik een kritisch ge dicht schrijf, wordt er gezegd: die oude vrouw, wat weet zij er nou vap?", zei ze twee jaar gele den in een interview in deze krant. Aanvankelijk schreef zij ook moderne sprookjes en die renverhalen, maar toen die niet meer werden gepubliceerd leg de ze zich volledig toe op haar gedichten die ze ook schreef voor bruidsparen en winkeliers. Annemarie Onvlee wordt morgen om 12.00 uur begraven op de Algemene Begraafplaats aan de Hoogmadeseweg. Voor afgaand vindt om 11.00 uur een rouwdienst plaats in de Schep- pingskerk aan de Van Poel geestlaan. Medewerkers Monumentenzorg bezoeken Warmondse ruïne De ruïne, de toren en de ringmuur bij de voormalige St. Matthlaskerk moeten dringend gerestaureerd worden. foto wim dijkman Monumentenzorg buigt zich alsnog over het subsidiever zoek van de Warmondse Stichting De Oude Toren voor restauratie van de ruïne, de toren en de ringmuur bij de voormalige St. Matthiaskerk. Eerder had Monumenten zorg de subsidie-aanvraag afgewezen. „Ons verzoek ligt nu alsnog op het allerhoogste niveau bij Monumenten zorg", aldus gemeentesecretaris I. Lautenbach, bestuurs lid van stichting De Oude Toren. „Op heel korte termijn valt de beslissing." WARMOND CAROLINE VAN OVERBEEKE Ambtenaren van de Rijksdienst voor Monumentenzorg konden vorige week met eigen ogen zien hoe de ruïne, het kerkhof en de oude toren er bij liggen. De Stichting De Oude Toren die zich voor restauratie van het complex beijvert, had de amb tenaren persoonlijk uitgenodigd om hen van de noodzaak van een grondige opknapbeurt te kunnen overtuigen. Het monumentale complex bij de voormalige St. Matthias kerk verkeert in slechte staat: de oude ruïnemuur staat op instor ten. Een ingrijpende en kostba re restauratie is dringend nood zakelijk om het historische mo nument voor Warmond te be houden. Voor de herstelwerk zaamheden zijn enkele tonnen nodig en dat geld heeft de ge meente niet. De stichting De Oude Toren heeft daarom voor subsidie aangeklopt bij Monu mentenzorg. Deze zomer kreeg de Stichting echter nul op re kest. Volgens Monumentenzorg heeft de Stichting De Oude To ren, die juridisch niet de eige naar is van het monument, om die reden geen recht op subsi die. „In dat ene juridische regel tje schuilt het probleem", aldus Lautenbach die namens de ge meente in de Stichting is verte genwoordigd. De stichting, die al geruime tijd een slapend bestaan leidde, is vorig jaar jaar nieuw leven in geblazen om de zo hoognodige restauratie van het oude monu ment op korte termijn tot stand te brengen. De stichting treedt vooral op als spreekbuis. Ver schillende delen van het com plex zijn namelijk in handen van uiteenlopende eigenaren: de gemeente, de hervormde kerk en de familie Leemans. Lautenbach: „Als de Stichting cille eigendommen bezat, zou zij wèl aanspraak maken op subsidie. Maar dat willen we nu juist niet. De eigenaren zijn heel gehecht aan hun stukje van het monument en zullen dat nooit uit handen geven. Om uit de impasse te komen, hebben we Monumentenzorg in Warmond uitgenodigd om de situatie hier in ogenschouw te nemen. En de mensen die hier zijn geweest, zien in dat er inderdaad snel iets moet gebeuren. Het verzoek voor maximale subsidie ligt nu op het allerhoogste niveau bij Monumentenzorg. Als het wordt gehonoreerd, is het de eerste keer in Nederland dat er gaat gaat naar een stichting die niet de eigenaar is van het mo nument. Maar ik vind dat Mo numentenzorg voor ons een uitzondering moet maken." De gemeentesecretaris neemt volgende week contact op met Monumentenzorg. „De beslis sing zou zeer binnenkort vallen, dus ik wil volgende week aan de bel trekken. Als het antwoord definitief nee is, weet ik nog niet wat onze volgende stap zal zijn. Daarover moeten we ons eerst in het bestuur beraden." voorschoten elly hekman De meeste bewoners van de Voorschotense Kniplaan staan niet te springen om aangesloten te worden op de riolering. Ze zijn tevreden met de manier waarop ze het afvalwater nu af voeren: via een septic-tank ver dwijnt het in de sloot achter de Kniplaan. Het gemeentebestuur wil alle woningen in het dorp die nog niet zijn aangesloten op de riolering echter zo snel mo gelijk van een aansluiting voor: zien. Op die manier komt er een einde aan het milieuvervuilende lozen van afvalwater op sloten. Volgens de gemeente-woord- voerder staat of valt de riool- aansluiting met de bereidheid van de bewoners om een be langrijk deel van de kosten zélf te betalen. Per aansluiting kan de eigen bijdrage oplopen tot wel 10.000 gulden omdat de rioolpijp helemaal moet worden doorgetrokken vanaf de Veurse- weg naar Leidschendam. „Als de bewoners niet bereid zijn om mee te betalen dan komt er geen riolering. De honderd huizen in Voor schoten die nu niet zijn aange sloten op de riolering, lozen op de dichtstbijzijnde sloten. Van avond komt de CDA-fractie tij dens de begrotingsvergadering met plannen om een eind te maken aan deze 'milieu-on vriendelijke situatie'. Het colle ge van burgemeester en wet houders heeft al een tijdje een 'plan van aanpak' voor de ont brekende rioolaansluitingen op de plank liggen, maar had steeds andere prioriteiten. De woningen zonder riool hebben een eigen septic-tank. Bacteriën in deze tank zorgen voor het rottings- en verterings proces waama de inhoud de sloot ingaat. De Kniplaan in Voorschoten is één van de laatste straten in Voorschoten waar geen rioolaansluiting is. De meeste bewoners kunnen prima leven met de huidige si tuatie en voelen er weinig voor om de hoge kosten te beatlen. A. van den Berg: „Bovendien, ik betaal' nu geen rioolbelasting. Goed, de sloot achter de Kniplaan waarin we de tank lo zen, ziet er niet fraai uit. maar ik woon er niet dichtbij." Een nadeel is wel, zo verklaart bewoonster Van der Geest, dat het toilet niet met chloor schoongemaakt kan worden. Want dat doodt de bacteriën die het afval vergisten. „De wc bor relt ongeveer één keer in de drie jaar over en moet dan geleegd worden. Dat vind ik ook niet echt prettig", zegt ze. Een ander nadeel vindt de Voorschotense de 'beerlucht' die je ruikt als je langs de sloot bij het restaurant aan de Kniplaan komt. Een woordvoer der van restaurant De Knip zegt daar echter geen last van te hebben. Vanavond praat de ge meenteraad over de plannen. AGENDA WOENSDAG 28 OKTOBER Bingo-avond in buurthuis Groenoord, Pasteurstraat 23, zaal open 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Informatiepunt Gemeenschappelijk Wonen, Gerestraat 20, van 20.00 tot 21.00 uur. Lezing door de onderzoekers Ineke Haaijeren Koos Bartels over gezond heidszorg bij Somalische vrouwen in Nederland, Vrouwentrefpunt EVA. Apothekersdijk 33/a. aanvang 20.30 Thema-avond over 'dagbestedingen arbeidsrehabilitatie' bij Het Inloop huis aan het Rapenburg 48, aanvang 20.30 uur. Bingo middag- en avond bi) Speel tuinvereniging Morschkwartier. kin deren 14.00 uur, volwassenen 20.00 Noordwijk Receptie t.g.v. het afscheid van hr Alkemade als voorzitter van de Rabo bank Noordwijk. 'Hof van Holland'. Voorstraat, van 17.30 tot 19.00 uur. Klaverjasavond van Tafeltenmsver. TOV, Clubgebouw TOV-Bowling Noordwijk, Nieuwe Zeeweg 73, aan vang 20.00 uur. Bijeenkomst van Ver. 'Vogellust', te vens inschrijven voor de tentoonstel ling van 12 Ufn 15/11. De Rank. Golfbaan, aanvang 20.00 uur. Bijbelkring van de Ichthuswijk van de Hervormde Gemeente, Dorpscentrum De Rank, Golfbaan, aanvang 20.00 Oegstgeest Bridge-drive in Hotel het Witte Huis, aanvang 19.45 uur. Rijnsburg Regio-avond van o.a. de Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Noordwijk. diale- zing door mw Kiers over 'Vrouwen in de kunst', Voorhof, aanvang 19.45 DONDERDAG 29 OKTOBER Oegstgeest Zwemmen voor mensen met CARA olv een fysiotherapeut m Zwembad Poelmeer, Langevoort 273, van 14.30 tot 15.30 uur. Voorschoten Sporten voor mensen met CARA olv een fysiotherapeut in de Vlietzaal, Raadhuislaan 43, van 16.00 tot 17.00 uur. VRIJDAG 30 OKTOBER Tweedehands kinderkleding- en speelgoedbeurs in Buurthuis Ste venshof. TrixTerwindtstraat, tussen 9 00 en 11.30 uur. Rommelmarkt door de Ned. Ver. van Huisvrouwen, Caeciliastraat 18 (ach ter Schouwburg), vanaf 10.00 uur. Lezing door dhr. Steenhuis uit Nijver- dal: 'De supermens als Werelddicta tor'. Streekschool, Lammen- schanspark 1aanvang 20.00 uur. Dichterslestival in Het Leids Volks huis. Apothekersdijk, mmv smartlap penkoor 'Tussen Wal en Schip', aan vang 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16