Bayern valt terug na voortvarende start Romario blijft onnavolgbaar Unieke reeks van AC Milan Liverpool haalt Norwich onderuit FC Luik verrast Brugge Sport Halve misstap La Coruna J MAANDAG 26 OKTOBER 1992 Vt (CHCF) TIM BROUWER DE K PSV wellicht compleet tegen AEK eindhoven PSV kan over negen dagen wellicht een beroep doen op de gehele selectie voor de return tegen AEK Athene. Coach I lans Westerhof hoopt zaterdag tegen FC Twente ook weer over Popescu en Vanenburg te kunnen beschikken. De blessures van Koeman en Kieft, beiden tobbend met de knie, zijn het moei lijkst te benoemen. Met Vanenburg en Popescu gaat het beter. Westerhof: „We hopen dat Popescu deze week de baltraining hervat en dat hij tegen FC Twente van de partij is. Vanenburg krijgt een intensieve behandeling, misschien dat die ook een deel van die wedstrijd kan spelen." Zaterdag tegen FC Gronin gen viel Juul Ellerman uit. „Hij heelt al een tijdje last van een aanhechting in de lies. Uit voorzichtigheid hebben we hem in de rust in de kleedkamer gehouden en gewisseld." Onderzoek naar overtreding Romario eindhoven Bij PSV viel zaterdag een brief binnen van de KNVB waarin werd aangekondigd dat de tuchtcommissie een vooron derzoek instelt naar een overtreding van Romario tegen Willem II, vorige week zondag. Het schopje dat de Braziliaan Adri Bo- gers gaf, werd door de televisie geregistreerd en blijkt voor de tuchtcommissie aanleiding te.zijn geweest actie te ondernemen. In eerste instantie zal aan beide clubs, beide spelers en aan het arbitraal trio een schriftelijke verklaring worden gevraagd over het voorval. Betaald voetbal flink in de plus zeist» De sectie betaald voetbal van de KNVB heeft in het sei zoen 1991/1992 een verrassend hoge winst geboekt. De rekening van baten en lasten, inclusief de opbrengsten van het Europees kampioenschap in Zweden, is afgesloten met een voordelig sal do van 8,4 miljoen gulden: f 8.396.112 om precies te zijn. Na af trek van het aandeel in het nadelig saldo van de KNVB resteert een resultaat van iets meer dan 8 miljoen gulden, t.w. f 8.010.881. In de begroting was uitgegaan van een voordelig sal do ad f 1.418.109, maar dat was exclusief het resultaat van de KNVB en de opbrengsten van het EK'92. Voor de clubs in het be taalde voetbal betekent het positieve resultaat een extra meeval ler. FC Luzern: eerste plaats kwijt luzern FC Luzern is de koppositie in de tweede divisie van de Zwitserse voetbalcompetitie kwijtgeraakt. Door een nederlaag voor eigen publiek tegen hekkesluiter Bruttifellen (1-2). Het was het tweede competitieverlies voor de tegenstander van Feye- noord in de Europa Cup voor bekerwinnaars. Camenzind bezorgde Luzern na zeventig minuten een voor sprong. In de zeven daaropvolgende minuten ging het helemaal mis. De verdediging incasseerde twee tegentreffers, waardoor Locamo de eerste plaats op de ranglijst in handen kreeg. Luzem heeft een achterstand van een punt. eredivisie eerste divisie programma EREDIVISIE Woensdag 28 oktober: beker 3e ronde Zaterdag 31 - Cambuur, Vitesse - Dcrdrecht Zondag 1 november Den Bosch - Ajax, FC Utrecht - GA Eagles. FC Twente - PSV. FC Groningen - Volendam. Feyenoord - RKC. EERSTE DIVISIE Woensdag 28 oktober beker 3e ronde Zaterdag 31 AIK Stockholm heeft zich in Zweden verrassend verzekerd van het landskampioenschap door het laatste competitietreffen tegen Mal- mö met 3-2 te winnen. AIK werd voor de laatste keer kampioen in 1937. AIK Stockholm verzamelde in de play-offs 34 punten. Voor het eerst klonk er za terdagavond in het Philips- stadion enig gefluit, toen de opstelling van PSV werd voorgelezen en de naam Romario klonk. In de wed strijd herhaalde zich dat nog enkele keren, maar de Braziliaan kreeg toch ook weer applaus, vooral toen hij PSV-FC Groningen per soonlijk op 3-0 bepaalde. eindhoven gpd Alle andere veldspelers renden voor de gelegenheid enthou siast naar de topscorer om hem te feliciteren. Gemeend, omdat Romario zich deze wedstrijd bijna aandoenlijk uit de naad had gewerkt, voor zijn doen al thans hard had gelopen. Of be seffen de PSV'ers dat Romario over anderhalve week tegen AEK het verschil zal moeten ty peren? Hans Westerhof zei zaterdag na afloop van de matige, bijna routineus gewonnen wedstrijd tegen Groningen, dat Romario 'er duidelijk op gebrand is tegen AEK los te branden'. Dat mag Westerhof hopen. Zijn blunder om PSV afgelopen woensdag te defensief en zonder Romario te gen AEK te laten beginnen, komt de club bij uitschakeling duur te staan. Niemand die zal hopen dat Westerhof inderdaad wordt ge straft voor zijn fout. De coach verdient alle krediet, door zijn eerlijke en openhartige benade ring van spelers en media en zijn positieve, sportieve bena dering van het spel. Westerhof Rick Slor haakt de op volle snelheid liggende Peter Hoekstra. mist gelukkig de harde, quasi- harde, ook wel 'professionele' autoriteit die veel coaches heb ben of voorwenden te hebben. Zaterdag omschreef hij op ge heel eigen, onorthodoxe wijze de 'rare gewaarwording' rond het duel tegen zijn oude ploeg. „Bij de bespreking had ik het idee dat ik de jongens bijna aan het verraden was." De jongens waren natuurlijk de jongens van FC Groningen. Die jongens voetbalden niet onsympathiek tegen PSV, hoe wel ook trainer Pim Verbeek moest erkennen dat de uitslag in orde was. FC Groningen speelt, net als Verbeeks vorige club, Wageningen, beter zonder dan met bal, maar PSV bleek niettemin te goed om goals te voorkomen. Ook zonder Kieft, Koeman, Vanenburg en Popescu, na rust ook zonder Ellerman, bleek de kampioen individueel meer ta lent te hebben. De aanwezig heid van Romario was daar niet vreemd aan. De Braziliaan scoorde de derde en bereidde de eerste (van Kalusha) voor. Romario blijft uniek en onna volgbaar. Manager Ploegsma onthulde zaterdag dat de spits woensdag eerst woedend, ver volgens in een gesprek met hem en voorzitter Ruts 'tot tranen toe' geëmotioneerd en daarna weer heel vrolijk zijn reserve beurt tegen AEK had beleefd. Al bleef Romario het 'onbegrijpe lijk' vinden dat hij was gepas seerd. In het veld negeert hij staal hard opdrachten, hij is tot op de ziel gekrenkt als hij in een krant bij de rapportcijfers een onvol doende krijgt, hij traint zelden, maar hij kan voetballen als geen ander. Intussen staat hij ook al weer op zeven goals, gemaakt in zes wedstrijden. BUITENLANDS VOETBAL munchen» sip/dra Sinds de terugkeer van Lothar Matt- haus draait Bayern München een stuk minder. Zaterdag leed de koploper van de Bundesliga de eerste nederlaag van het seizoen. Nota bene voor eigen pu bliek. dat Werder Bremen met 3-1 zag uithalen. Bayern werd aan kop van de ranglijst achterhaald door Eintracht Frankhui, Bayer Leverkusen en Borussia Dort mund. Onderaan verliet FC Köln de laatste plaats door een verrassende overwinning van 3-1 op landskam pioen VfB Stuttgart. Er is nauwelijks kwaliteitsverschil bij de clubs in de Bundesliga te ontdek ken. De nummers een tot en met vier hebben vijftien punten, het verrassen de Karlsruher SC en Werder Bremen volgen op één punt, nummer zeven VFB Stuttgart heeft twee punten min der dan de clubs in de kopgroep. Bayern München is na de uitmun tende start teruggevallen. De ploeg van Jan Wouters werd zaterdag verrast door het fanatieke Werder Bremen, dat ook nog eens geholpen werd door arbi ter Dellwing. De scheidsrechter hielp de gasten kort voor de rust aan een voorsprong door een twijfelachtige strafschop weg te geven wegens hands. Rufer benutte het buitenkansje: 0-1 Dezelfde speler verdubbelde na de rust de voorsprong, waarna de van Ra pid Wien overgekomen Oostenrijkse international Herzog de stand op 3-0 bracht. Thon, eveneens uit een omstre den strafschop, redde vijf minuten voor het einde de eer voor Bayem. Eintracht Frankhui en Bayer Lever kusen lieten de mogelijkheden liggen koploper te worden door in Frankhui gelijk te spelen. Drie dagen na de 0-0 voor de UEFA Cup tegen Galatasaray kwam Frankhui niet verder dan 2-2. De ploeg kwam wel terug uit een uit zichtloze positie, want na twintig mi nuten stond 0-2 op het scorebord. Nog voor de pauze trok de ploeg van Stepanovic de stand gelijk, door tref fers van Schmitt en Rahn in de 43ste en 44ste minuut. Voor Rahn was het zijn eerste duel in het shirt van Ein tracht. Hij nam de plaats in van Ye- boah, die voor Ghana moest uitkomen. Frankhui bleef door het gelijke spel wel ongeslagen. De ploeg heeft evenals Bayern München een wedstrijd minder gespeeld dan de rest van de clubs in de Bundesliga. Dortmund schaarde zich bij de kop lopers door Borussia Mönchenglad- bach weg te spelen: 4-1. Voor een uit verkocht huis (ruim 41.000 kijkers) was het al na 22 minuten 3-0 voor de thuis club, via treffers van Povlsen (twee keer) en de Zwitser Chapuisat. Op slag van rust zorgde Kastenmaier voor 3-1. Drie minuten na de pauze werd de eindstand bereikt door een treffer van Zore. Na een uur mocht Klinkert van de gasten vertrekken na zijn tweede gele kaart. kwartier voor tijd zijn rentree, na een aan de Olympische Spe len overgehouden knieblessure. Alle Nederlanders in Italiaan se dienst behaalden een zege. Na zes gelijke spelen won Ge noa, met John van 't Schip, met 4-3 van Pescara. Lazio Roma versloeg Atalanta met 3-0, mede door een doelpunt van Aron Winter. De oud-Ajacied, die ook in de confrontatie met Milan succes had, is voorlopig verze kerd van een basisplaats. Net als Doll, die een aandeel had in alle drie doelpunten, en Gascoigne. Riedle zit op de tri bune. Lazio-verdediger Luzardi en Atalanta's Braziliaan Alemao werden in de tweede helft uit het veld gestuurd, als gevolg van een opstootje dat begon toen Alemao een overtreding maakte op Gascoigne. Milan verzamelde twaalf pun ten uit zes duels en heeft twee punten voorsprong op Torino, dat ook nog een wedstrijd meer afwerkte. Torino, dat donderdag in Europees verband thuis met 1-2 verloor van Dinamo Mos kou, herstelde zich moeizaam door Udinese met 1-0 te ver slaan. De Belg Scifo benutte een strafschop. Nog nooit is een Italiaanse voet balclub op het hoogste niveau zo lang zonder verlies gebleven als AC Milan. De landskam pioen won op de zevende speel dag met 2-0 bij Parma en heeft 41 keer op rij niet verloren. Een verbetering van het record van Fiorentina in 1955/56. Het laatste verlies van Milan dateert van 19 mei 1991, tegen het inmiddels gedegradeerde Bari. Een week later, op de laatste dag van het seizoen 1990/91, begon Milan met zijn trotse serie. Tegenstander toen: Parma. Ry kaard Milan startte met het trio bui tenlanders Van Basten, Papin en Gullit. Rijkaard ontbreekt sinds de interland tegen Polen wegens een spierblessure. Gul lit, niet beschikbaar voor Oranje maar goed in vorm bij Milan, verdween in de 39ste minuut met een pijnlijk dijbeen ten gunste van Eranio. Papin open de de score in de 62ste minuut met een kopbal, Eranio maakte vlak voor tijd 0-2 na een snelle uitval via Maldini. Bij Parma maakte de Zweed Brolin een twee clubs, die al jaren het Spaanse voetbal beheersen, wonnen op de achtste speeldag beide. Ronald Koeman speelde gisteravond zijn honderdste wedstrijd in de Spaanse compe titie. Barcelona was in de topper tegen Valencia uitstekend op dreef. Door twee treffers van de Bulgaar Stoitskov (35 en 49) en de Deen Laudrup (63) werd het voor 78.000 toeschouwers 3-0. Deportivo La Coruna, de verras sende leider in de Spaanse competitie, begint sleet te ver tonen. De uitwedstrijd tegen Burgos eindigde in een gelijk spel zonder doelpunten. Door dat puntverlies heeft La Coruna na acht wedstrijden nog maar twee punten voorsprong op Re- al Madrid en Barcelona. De George Weah is namens Paris Saint Germain naarstig op zoek naar de bal. Thierry Rabat van Toulon is er bij gaan zitten. londen Reuter Blackburn heeft zaterdag een punt verloren, desondanks klom de ploeg na een doelpunt loos gelijkspel tegen Manches ter United naar de eerste plaats van de Engelse league. De kop positie wordt gedeeld met Nor wich, dat gisteren bij Liverpool hard onderuit ging 1 -4). Van de achtervolgers profi teerden alleen Arsenal en Queen Park Rangers van de hele en halve misstap van de koplo pers, De Rangers versloegen landskampioen Leeds United met 2-1, Arsenal won thuis met 2-0 van Everton. Coventiy raak te de derde plaats kwijt door de nederlaag van 1-2 thuis tegen Chelsea. Blackburn had tot zaterdag vijf van de zes thuiswedstrijden gewonnen. De puntendeling te gen Manchester United was de tweede in één week. Engelands duurste aanvaller (ruim 9 mil joen gulden) Shearer, die al vijf tien keer raak heeft geschoten, kwam tegen Manchester United niet in het spel voor. De 'Man- s', die vorig jaar op het nippertje de landstitel naar Leeds zagen gaan, speelden dank zij de sterke defensie voor de zesde keer gelijk, de vijfde keer op rij. Liverpool voorkwam een dag later dat Norwich de koppositie weer alleen in handen kreeg. De miljoenenformatie van Graeme Souness speelde eindelijk weer een fatsoenlijke competitiewed strijd. Al leek de start nergens op. De Deen Piechnik gaf bijna direkt na de aftrap in samen werking met de stuntelende doelman Grobbelaar een hoek schop weg. Butterworth scoorde daaruit 0-1. Liverpool antwoordde met treffers van Thomas en Hut chison (zijn vijfde in zes wed strijden) voor er twintig minu ten verstreken waren. Norwich liet de kans op de gelijkmaker even later liggen. Bowen mocht van de stip aanleggen, maar ramde de bal over het doel. Kort na de rust sloeg Liverpool het beslissende gat. Burrows scoor de 3-1, Walters zorgde een mi nuut voor het einde voor de eindstand door een strafschop te benutten. BRUSSEL «ANP buitenland Standard Luik en Anderlecht, clubs met traditie, nemen af stand in de Belgische competi tie. De club van trainer Arie Haan won op de elfde speeldag met 5-2 bij Cercle Brugge en heeft net als Anderlecht, dat thuis AA Gent met 1-0 versloeg, negentien punten. De clubs hebben al vier punten voor sprong op kampioen Club Brug ge, dat met 1-0 verloor bij FC Luik. KV Mechelen, woensdag in Arnhem met 1-0 onderuit tegen Vitesse in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker, won tien dagen voor de re turn met 3-1 van Charleroi. Alle Mechelse doelpunten waren van de Zweed Klas Ingesson. Frans van Rooy, die in 1986 van PSV naar België verhuisde en via FC Antwerp in Luik be landde, was de uitblinker van Standard. Bettagno was met drie doelpunten de topscorer. Wilmots en de jonge Goossens maakten het vijftal vol. Anderlecht had de nodige moeite met AA Gent, dat als zo vaak met super-defensieve be doelingen het veld was inge stuurd door trainer René Van- dereyeken. Peter van Vossen werd streng bewaakt door eerst Mark Verkuyl, later Van Grons- veld. Bij Gent stond Viscaal, een week eerder op de bank omdat zijn trainer hem gebrek aan in stelling verweet, weer in de ba- Na de pauze mocht Johnny Bosman, die zijn basisplaats is kwijtgeraakt sinds trainer Peru- zovic koos voor een extra verde diger. zich warmlopen. Juist voordat hij zou invallen, scoor de Marc Degrijse met een fraai schot van afstand voor 1-0. Na die ontwikkeling hield Peruzo- vic de spits tot tien minuten voor tijd aan het lijntje. Toen mocht hij de leeggespeelde Van Vossen vervangen. Ondanks de betere kansen leed Club Brugge bij FC Luik, de vereniging van oefenmeester Eric Gerets, zijn derde nederlaag van het sei zoen. De treffer viel na een uur en was van de voormalige Roda JC'er Graham Arnold. Waregem, dat enkele weken geleden ver raste door met 5-2 bij An derlecht te winnen, haalde thuis uit tegen Germinal Ekeren. Hendrie Krüzen scoorde uit een strafschop. Andere Nederlandse doelpunten: Maurice van Ham voor SK Beveren (3-1 tegen Boom), Edwin van Ankeren voor RWDM (4-0 bij Antwerp). Fiorentina - Sampdooa 4-0. Genoa - Pes- lanta 3-0, Napoli - AS Roma 2-1. Parma - SPANJE: Rayo Vallecano - Atlet.co Madrid 2-0. Celta - Oviedo 0-0. Sevilla - Cadiz 1Burgos - La Coruna 0-0. Gijc 8-11 Athletic B. 8-10 ENGELAND: Arsenal - Everton 2-0. Blackburn Chelsea 1-2, Ipswich - Crystal 0-0, Coventry - .tal Palace 2-2, City - Southampton 1-0, Middles brough - Sheffield Wednesday 1-1, Oldham - BELGIË: FC Luik - Club Brugge 1-0, SK Beve ren - Boom 3-1, Racing Genk - Lierse 2-0, An- - Borussia Monchenglad- I. FC KCiln - VfB Stuttgart 3-1. s Salomki 0-2. nahaiki - Olym- kos 1-1, P.en- SCHOTLAND: Celtic 3-1, s 2-0, Dun- United 1-1, 1-3 Uitgesteld Aberdeen - Glasgow rs 13-22 Aberdeen 13-16 14-19 Partick 14-16 i 14-18 Dundee U 14-15 E LEAGUE BEKER Aberdeen - Glasgow rs 1-2 nv (1-1,0-1). 1, Servi St. Gal- igano-S.on 2-1. 16-19 Lugano jng_Boys 0-0, FC Zur 16-18 16-18 Neuc FRANKRIJK. Auxerre - Toulouse 0-0. Bordeaux - Sochaux 3-0. Le Havre - Lille 1-0, Lens - Caen 0-3. Lyon - Met/ 1 -1Olympique Marseil le - St Etienne 1-0. Monaco - Strasbourg 2-1. Nantes - Montpeii.er 6-0. Nimes - Valencien nes 2-1Toulon - Pans SG 0-2 Nantes 12-20 Monaco 12-16 Paris SG 12-19 Marseille 12-16 Auxerre 12-16 Bordeaux 12-14 >turm Graz-LASK 1-2. Austria Vorwarts Steyr 4-1, Amdmira Wacker SC 1-3, Wacker Innsbruck - VfB MOd- l, Stahl Lmz - Rapid Wien 1-1, St. Pol- Izburg 1-1 I 17-24 Wiener SC 17-21 g 17-22 Adm.raW 17-19 Wien 17-21 Rapid W.en 17 18

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 14