Ontslag Helderse basketballers Witeczek redder Kaiserslautern Sport Yellowa nog steeds geen Gigant Casarin: Weg met de ingooi Cruijff dreigt met vertrek bij Bar^a voetbal Berthold tribuneklant WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD VAN K Pak slaag voor vrouwen MSV DEN H De vrouwen van MSV hebben een geweldig pak slaag gehad. Den Helder, de nummer twee van de eredivisie, versloeg de Noordwijkse basketbalsters met 104-32. Zonder de inbreng van de geblesseerde spelverdeelster Renate Sluis had MSV vanaf de eerste minuut niets in te brengen tegen de sterke Helderse ploeg. Keepersdag bij w Kagia usserbroek Op het sportcomplex van Kagia wordt vrijdag een keepersdag gehouden. Dit evenement wordt georganiseerd door de afdeling Leiden. De bekende keeperstrainer Frans Hoek geeft op deze dag onderricht. De dag is bedoeld voor keepers tot en met 18 jaar. Om 09.00 uur worden de keepers ontvangen, de trainingen beginnen om 10.00 uur. Topbowlers komen naar Leiden leiden In het bowlingcentrum van Holiday Inn komen komend weekeinde honderd topteams uit het hele land bijeen voor het Saneco-toernooi. Het prijzengeld bedraagt 4300 gulden. Voor de deelnemer die met 300 punten een 'perfect game' gooit, is er een personenauto als ereprijs. Op zaterdag en zondag wordt er om 10.00 uur begonnen. De Haan aan het roer bij Heerenveen heerenveen Foppe de Haan vervangt tot aan het einde van het seizoen Fritz Korbach als trainer/coach bij Heerenveen. Korbach werd zondag door de Friese eerste divisieclub wegens tegenval lende prestaties ontslagen. De 48-jarige De Haan is bij Heeren veen in dienst als technisch manager. Die functie blijft hij ook uitoefenen. Heerenveen heeft inmiddels Ronald Spelbos bena derd als assistent van De Haan. Kistemaker weg bij De Graafschap doetinchem» Simon Kistemaker stapt aan het eind van het sei zoen op bij eerste-divisieclub De Graafschap. De oefenmeester vindt dat zijn ideeën over het te voeren beleid te zeer verschillen met die van het bestuur. Kistemaker is aan zijn vierde seizoen bezig bij de Oostgelderse formatie. Onlangs veroverde Kistema ker met De Graafschap de eerste periodetitel in de eerste divisie. Motorcoureur De Petri ernstig gewond assiut De Italiaanse motorcoureur Alessandro de Petri is maan dag tijdens de Pharao Rally in de Egyptische woestijn ernstig ge wond geraakt. Dit is gisteren door de organisatoren bekend ge maakt. De 37-jarige De Petri, twee jaar geleden winnaar van de ze wedstrijd over 5000 kilometer, kwam zwaar te vallen door een klapband. Het ongeluk gebeurde zestig kilometer ten oosten van Assiut. De Petri werd per helikopter overgevlogen naar het zie kenhuis van Assiut, waar zijn milt werd verwijderd. Ook een nier werd beschadigd. De Petri liep bovepdien een hersenschudding op. Franse amateur tekent bij Post Amstelveen Peter Post heeft zijn Histor-Laser ploeg voor vol gend seizoen versterkt met de jonge amateur Gilles Talmant. De 21-jarige coureur reed dit seizoen voor de nationale selectie van Frankrijk en won twee klassieke wedstrijden. Talmant tekende een overeenkomst voor twee seizoenen. hilversum cpd Nog 9.410 gulden, dan is Yello wa miljonair. Vergeleken bij het bedrag dat het drafpaard van pikeur Ton Blok al aan prijzen geld bij elkaar heeft gelopen, is het schijntje. Toch wil het Blok maar niet lukken om dat laatste beetje binnen te halen. Yellowa wil wel, maar Blok is te gretig. Gisteravond ging het bij de Gro te Prijs der Giganten weer mis. De Fransman Bernard Oger sneed hem met Embassy Lowell de pas af. Vijfde in de serie, geen finaleplaats, geen prijzen geld. Dus staat Yellowa na het jaar lijks hoogtepunt op de drafbaan van Hilversum, opnieuw ge wonnen door Park Avenue Ka- thy, nog steeds op 990.590 gul den. Geen gek bedrag, al steekt het nog wat schril af bij de ze ven miljoen die het Zweede paard Peace Corps, gisteravond in Hilversum afwezig, al achter zijn naam heeft staan. Maar in Nederland is Yellowa wel de eerste hengst die op het punt staat de magische grens van één miljoen gulden te doorbreken. SPORT OP TV Pikeur Goran Johansson zweepte Park Avenue Kathy op naar de overwinning in de Prijs der Giganten in Hilversum. De Stichting Sportinitiatieven Den Helder, die de spelers en coach Ton Boot van basketbalkampioen Commodore onder contract heeft, is failliet. Voor de coach en spelers is inmiddels ontslag aangevraagd. Het bedrijf Commodo re staat buiten de problemen. Het bedrijf heeft een over eenkomst met de vereniging Noordkop. Het bestuur heeft de spelersgroep en coach gevraagd tot de kerst op amateurbasis, tegen onkostenvergoeding, voor de club uit te komen. Vanavond valt daarover in een tweede ge sprek tussen clubleiding en spelersgroep een definitief besluit. DEN HELDER GPD Jeroen van Veen, ruim een half uur bij elkaar om de gevolgen De trainingen gingen gisteren van hun ontslag te bespreken gewoon door. Voor aanvang van en hun standpunt te bepalen, de middagsessie kropen de spe- Coach Boot werkte intussen Iers, onder wie Leiderdorper verder met de drie junioren van de selectie. Jerry Smith, Eric van der Sluis en Bas de Voogd moe ten de exponenten van de 'nieuwe' ploeg, hoe die ook mag heten, worden. Eenmaal uit de kleedkamer pakten ook de direct betrokke nen de sportieve draad weer op. „Geen commentaar", zei aan voerder Marco de Waard, die vanwege een knieblessure aan de kant bleef. Ook coach Ton Boot wilde nog niets zeggen. Na de voorlopig overgewaai de problemen bij Den Bosch, wordt de andere Nederlandse basketbaltopper nog nadrukke lijker in zijn bestaan bedreigd. Het gat van ruim twee ton dat de stichting uiteindelijk fataal werd, is een erfenis van de afge lopen drie seizoenen. „We heb ben steeds met verlies ge draaid", stelt de inmiddels de missionaire voorzitter Piet Meij er. „De sportieve successen dwongen ons om te investeren in langlopende contracten. Te genvallende recettes door ver zadiging en een oninteressante competitie maakten het gat al leen maar groter." Het behalen van een plaats in de finalepoule van de Europa Cup 1 was bittere noodzaak. Met het Spaanse marketingbu reau Doma werd vorig jaar een contract afgesloten dat de Hel derse club een bedrag van vier honderd duizend dollar zou op- beste zestien in de belangrijk Europese toernooi zou scharen. Vorig seizoen lukte dat nog, de ze jaargang was CSKA Moskou al in een vroeg stadium spelbre ker. Een dure misstap die uit eindelijk fataal was. Het faillissement hoeft niet het einde van de basketbalploeg te betekenen. De sponsor heeft te kennen gegeven door te wil len gaan tot het einde van dit seizoen, mits de spelersgroep voor het grootste deel intact blijft. Dat kan, omdat de vereni ging Noordkop en niet de stich ting een contractuele overeen komst met de geldschieter heeft. 08 30-09 00 Sportnet: Motorsport 1992 Pro Superbike. 09 00-11 00 Sportnet: Basketbal Duitse Bundesi.ga 09 30-10 30 EURO Zeilen o'vmpisctie DE DRIEBANDERS VAN Cen traal 1 hebben hun eerste punt van de competitie behaald, bij Centrum 3 in Dordrecht werd een 4-4 gelijkspel uit het vuur gesleept. Het Oegstgeester team blijft na vier wedstrijden in pou le 4 van de tweede divisie aan de onderkant van de ranglijst staan. Kopman Jan van Loon kwam tegen Stolk niet uit de verf: 35- 30 verlies in 70 beurten, wat voor hem het moyenne oplever de van 0.428. Ook derde man Rob Hilgeman redde het niet te gen Zaaimaker (29 in 58, 0.500). Siem de Groot (35 in 54, een ge middelde van 0.648) tegen Pelt en Cees Moddermeyer (30 in 66, 0.454) zorgden voor de winstpartijen. B U I T E M L A DS VOETBAL SCOREBORD De bekende Italiaanse oud-scheidsrechter Paolo Casarin, die bij de FIFA veel te vertellen heeft, wil de ingooi in het voetbal overboord gooien. Hij pleit er bij de hoogste voetbalorganisatie voor dat de inwerper het recht moet krijgen de bal met een drop-kick, zoals de keepers doen, weer in het spel te brengen. Dit zou de snelheid en het verrassingselement duidelijk verhogen, zo schrijft hij in een rapportage aan de FIFA. Te gelijkertijd onderkent Casarin zelf een pro bleem: kan een speler dan bij ontvangst van de bal buitenspel staan? In de huidige regel is daar bij een inworp, dus met de handen, geen sprake van. Voorts is Casarin ook voorstander van de in voering van het sémi-professionalisme bij de scheidsrechters. In Italië fungeren zij meestal als kop van Jut. Casarin is van mening dat zij voor deze ondankbare taak ruim gehonoreerd moe ten worden. „Spelers verdienen teveel, scheids rechters te weinig", zo zegt hij. Overigens worden de 'refs' in Italië niet slecht beloond. Gemiddeld strijken ze al zo'n vijftig duizend gulden per jaar op. Niet slecht voor een amateur. HANDBAL barcelona cpd De problemen tusen Johan Cruijff en Barcelona-voorzitter Josep Lluis Nunez zijn nog altijd niet voorbij. Sterker, gisteren verklaarde Cruijff vanuit Mos kou, waar Barcelona vanavond de Europa Cup-wedstrijd tegen CSKA speelt, dat hij begin juni van plan is geweest zijn ontslag in te dienen. „En als de huidige meningsverschillen niet worden opgelost, teken ik aan het einde van het seizoen niet bij." Gisteren had Cruijff al een schot voor de boeg gegeven door het financiële beleid van Nunez bij de club te hekelen. Eerder hadden naaste mede werkers van Nunez laten weten, dat Cruijff zelf verantwoordelijk is voor de geringe financiële armslag van Barcelona. „Spelers als Witschge, Pablo, Vucevic en- Ekelund zijn aangetrokken op dringend advies van Cruijff. Zij hebben meer dan 15 miljoen gulden gekost. Toch staat geen van hen in de basis", luidt de unanieme mening van het be stuur. (Eng) 3-1 (1-1). 5 I I. 71. Chapu.sat 1-0. Schei Cruijff legt die kritiek even makkelijk naast zich neer als hij zich solidair verklaart met de ei sen van de selectie over de pre mies die dit seizoen verdiend moeten worden. De spelers ei sen ruim 5 miljoen gulden voor de hele selectie bij een nieuwe Europese bokaal. De clubleiding Mcnaity. Mowbray (Ceiti wil niet verder gaan dan vier caMp!,l^nClScGhi, rtJu miljoen gulden. Voor een derde M c e' Vl landstitel in successie willen de spelers bijna drie miljoen gul den. Het bestuur heeft daar iets meer dan twee miljoen gulden voor gereserveerd. (Dui) Sheffield Wednesday (Dui) - Celtic (Scho) 1-0 Polen 20-17 (11-11). Doelpunten Neder Klemt,ens B/4. Mouton 7/2. Boreceanu Kok 2. Wouters Roemenie - Rusland 25-21 (13-10). Duit; - Noorwegen 15-16(7-6) r.R,f'SS' SCHAKEN Carlsson (Zwe) Saoedi-Arabié 3-1 BIUARTEN PRUSVRAGEN kaiserslautern StD Een helft heeft Sheffield Wed nesday gisteren Kaiserslautern in de tweede ronde van de UEfA Cup op stang gejaagd. Twee heldere momenten, van Marin en Witeczek, in de tweede helft bezorgden de Duitsers toch nog een redelijk gunstige uitgangs positie (3-1) voor het tweede duel. Voor de tweede keer in het seizoen troffen een Duitse en Engelse club elkaar voor de Eu ropa Cup. VfB Stuttgart legde het in de eerste ronde van het bekertoernooien voor de lands kampioenen op schlemielige wijze af tegen Leeds United, door het tweede duel met vier buitenlanders te spelen en daama in de door de UEFA op gelegde extra wedstrijd onderuit te gaan. Sheffield Wednesday bezit weliswaar niet de klasse van de Engelse kampioen, die Stuttgart in het tweede duel volledig weg speelde, maar de Duitsers wa ren gewaarschuwd. Niet vol doende, want na vijf minuten zette Hirst de bezoekers op voorsprong. Een minuut later trok Funkel uit een strafschop de stand ge lijk. De Franse scheidsrechter Quiniou schoot de thuisploeg kort voor de rust te hulp door de maker van het Engelse doel punt van het veld te verwijde ren. De man-meer-situatie le verde Kaiserslautern direkt na de wisseling van speelhelft en kele prima kansen op. Marin (51ste minuut) en Witeczek (twee minuten later) profiteer den van de gaten in de Engelse verdediging. Ook Borussia Dortmund trof een tegenstander uit het Vere nigd Koninkrijk. Celtic werd in Dortmund met 1-0 verslagen door een late treffer. De Zwitser Chapuisat, mogelijk in Amster dam de opvolger van Dennis Bergkamp, besliste het duel twintig minuten voor het einde. Juventus verzekerde zich in Athene zo goed als zeker van een plaats in de derde ronde door Panathinaikos met 1-0 te verslaan. De Engelse aanvaller David Platt, ook bijzonder pro- duktief in het nationale elftal, zorgde voor de belangrijke over winning. Daum heeft huid als een olifant <n 9-0. De Waag - Spi)kerbak 4-4. Spi|kerb.2 20- 6 Vriendschap TOTO 42: Eerste c 1508*80. a TENNIS Trainer Christoph Daum en manager Dieter Hoeness van VfB Stuttgart kregen de halve Duitse voetbalwereld over zich heen na de 'buitenlanders-truc' in de tweede Europa Cup-wed strijd tegen Leeds United. Eén supporter van de landskam pioen had zo met het tweetal te doen dat hij twee olifantjes van 4 (Tsi) Fontang (Fra) 6-2 6- zilver bij de club liet bezorgen. Daum zag er meteen de hu mor van in en reageerde in stijl. „De olifant is mijn lievelings dier. Hij heeft een dikke huid en is dus moeilijk te verwonden, f-4-. spuwbak 3 Hij heeft een brede rug en kan dus veel dragen en verdragen. Hij heeft grote oren en kan dus alles horen. En hij heeft een lan ge slurf. Daarmee kan hij heel dcroc klasse De waag 4 - dos 4.4. top 3 2000 m 1 o™ *jk«t,s Watopsporen." ,.„^2.0.^2^2 2000 m 1 George Stompwi|k 13- Fra/8) Connors (VSt) 3-6 7-6 6-3 PAARDESPORT Gullit en Rijkaard krijgen rust Ruud Gullit krijgt opnieuw rust voor het Europa Cup-duel bij Slo- van Bratislava. Ook de nog steeds niet topfitte Frank Rijkaard is toeschouwer. Gullit wordt vervangen door de Kroaat Boban. Marco van Basten en Jean-Pierre Papin staan weer naast elkaar in de spits. Bayem München zit flink in de maag met Thomas Berthold. Trai ner Erich Ribbeek heeft de international tot persona non grata ver klaard en hem naar de tribune verbannen. Een vervelende bijkom stigheid voor de club van Jan Wouters is echter dat Berthold in München nog een contract heeft tot de zomer van 1995 en tot de grootverdieners van de club behoort. Manager Uli Hoeness prijst de rebelse verdediger nu regelrecht de hemel in. In de stille hoop hem elders onderdak te kunnen brengen. „Berthold is pas 27 jaar. We moeten daarom niet doen alsof we een oud paard op stal heb ben." De hoop op verzoening heeft Hoeness inmiddels opgegeven, Berthold en Ribbeek e Kempes houdt het voor gezien ging van de finale langs Neder land loodste. Topschutter Kempes speelde ook in Europa. In Spanje en in Oostenrijk. Graag zou hij in dit werelddeel ergens als tech nisch-directeur aan de slag wil len. Zijn oog heeft hij vooral ge richt op Valencia. Daar oogstte hij een aantal jaren geleden als speler veel successen. Voorlopig lijkt Kempes voor die positie kansloos. Nog steeds heeft Guus Hiddink bij Valencia de touw tjes strak in handen. Stand 1 Landzicht 2 16-2. 2 DGL 8-8, 3 Ca rambole 8-8. 4 Katwi|k 8-9. 5 De Heul 2 7-10. 6 TOP 3 6-2, 7 De Waag 4 6-10. 8 Br"wi|ntje 2 vierde klasse: Landzicht 3 - Spi|kerbak 4 Stand: 1 Vriendschap 2 20-6, 2 DOS 2 17-8, 3 Mario Kempes, Argentijn, beste speler en topschutter van het WK 1978, stopt ermee. De aan valler met de weelderige haar dos is 38 jaar en kan het niet meer bijbenen. Voor zijn huidi ge club Corrientes komt hij nog nauwelijks in actie. Maar één ding is zeker, hij kan terugblik ken op een briljante carrière. Hoogtepunt hiervan was na tuurlijk het WK in eigen land, toen nij Argentinië in ae verlen- sndschap 3 4-21. 10 Ca- vijfde klasse: TOG 2 - De K i, Stompwijk 2 - De Koekoek Lucratieve party voor Schuster 8 DOS 4 4-12.9 De Pelikaan 2 2-6. Stand: 1 Stompwi|k 4 24-2. 2 Stompwi|k 3 13-12. 3 TOP 5 11 -6.4 Br 'wantje 3 8-8. 5 De Waag 5 8-8. 6 Katwi|k 2 7-9. 7 De Pelikaan 4 6-10. 8 De Pelikaan 3 4-13. DOS 5 2-15 TOG 4 4-5. Sp.ikerbak 5 - TOP 6 4-4 Stand 1 TOP 7 14-10, 2 Br wiintye 4 13-4. 3 TOP 6 12-12. 4 TOG 4 9-8. 5 De Heul 5 8-9. 6 Carambole 3 6-2. 7 Spijkerbak 5 Vriendschap 4 2-15. .19.0. 2 Gucci Europa. 3. Gorbylok. Toto winnend 2.90 plaats 2.40 15.00 koppel 49,10 tno 210.50 Tweede leazar Fibber Niet gestart Eagie 'sPride Toto wmnend 3,70 plaats 2.10 4,40 2,10 koppel 41,70 tno 394.90 Derde koers. 1609 m 1 K.l Lobeil (Johannson) 1 59,7 - 1 14,4. 2 Jit i, 3 Rapid Royalty Niet gestart Delight Park Avenue Kathy (Johanson) 1 59,6 - 1 14,3,2 Elionra Oldeson, 3 Casleton Mag>c Niet gestart Digitalis Toto wmnend 1.20 plaats 1.20 2,10 koppel 5.20 tno 42.20. Vi|(- de koers. 1609 m 1. He'len Mc Inaiiy (Schoonhoven) 2 06.9 - 1 18 9, 2 Hester Sunlight. 3 Hopetuil Wish Toto wmnend 3.40 plaats 3.10 1,80 koppel 7.20 trio 141.50 Zesde koers, 2000 m 1 Grandeur winnend 2.70 plaats 1.40 2.30 1 8.70 tno 43.90 Zevende koers. 2900 m 1 Enfant Tem We (De Vi.egeO 3 53.6 1 20,6.2 Radiant Sahtwa. 3 Ene Clapton Niet gestart Frizbie Gerron. Toto wmnend 2,30p'aats 1.40 3.20 1.90 koppel 20 60 tno 143,70 Dubbel wmnend (11-11) 7.00 Achtste koers. 2000 m 1 Ferreous Meadow A de Wrede) 2 37,4 - 1.18,7. 2 Famoso Karinsky. 3 Gipsy Toto winnend 5.10 plaats 2.70 4.20 kopoei 32.00 too 511.50 Negende koers. 1609 m l Cin derella Crown (Heynen) 2 03.5 1 16.8. 2 madrid» Waar een feestje al niet goed voor kan zijn. Op de verjaardag van Gaby, z'n vrouw, liet Bemd Schuster zich door voorzitter Jesus Gil overhalen het contract bij Atletico Madrid tussentijds met een jaar te verlengen. Tot de zomer van 1994. Hij is dan bijna 35 jaar. De kosten van de party kan de Duitser gemalcke- HONKBAL lijk betalen van de loonsverho- ging die Jesus Gil hem in het Toronto vooruitzicht heeft gesteld. I Crafts Toto winnend 8 0-1 19.0. 2. Eartry AH 3 Due ness Ri De voorzitter verhoogt z'n jaar salaris met een half miljoen, zo dat Schuster voortaan vier mil joen Mark bruto gaat verdienen. Toronto 000100011-3 A"anta 000 001 010 2 Winnende werper Ward, verliezer Homeruns Carter. Gruber (Toronto). Toeschou- Frrsco Robei Totp winnend 36 90 p'aats wers 51.813. Stand best-of-seven

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23