Spaan en Zeelenberg herenigd Slechte start van Maaike Delemarre Sport Sanering korfbalclubs speelt LD-Cup parten Siemerink voelt zich thuis in Wenen DINSDAG 20 OKTOBER 1992 Van der Lans wint winterzeilwedstrijd leiden Piet van der Lans heeft de eerste winterzeilwedstrijd van KWV De Kaag op zijn naam geschreven. In klasse 1 bleef hij zijn eeuwige rivaal Jos de Jonge en Leidenaar Ton de Bruijn voor. Warmonder Jan Willem ten Kley debuteerde in klasse 2 met een overwinning ten koste van favoriet Peter Bisschop uit Kaagdorp. Korfbaldelegatie toert door Catalonië leiden Een delegatie van de afdeling Rijndelfland maakt van 20 tot 27 oktober een promotietoer door het Spaanse Catalonië. Naast korfbalbestuurders en een demonstratieploeg op hoofd en overgangsklasseniveau bestaat deze groep uit een interland selectie (derde klasse en afdelingsniveau), die zondag in het na bij Barcelona gelegen Terrassa de semi-interland speelt tegen het Spaanse nationale achttal. Vanuit de Leidse regio komen Marleen Passchier (Fluks) en Wijnand Alberts (Crescendo) uit voor dit vertegenwoordigende team. Zege Leidse voetbalselectie onder 15 lisse De Leidse voetbalselectie onder 15 jaar heeft gisteravond op het velid van FC Lisse met 3-2 gewonnen van Noord-Holland. UVS'er Alan Campfens nam twee treffers voor zijn rekening en had een belangrijk aandeel in de derde treffer die werd gescoord door Niels Slotje van ARC. Akbulak kampioen van Zuid-Holland den haag Boksvereniging Leiden heeft opnieuw een kampioen afgeleverd. Na zwaargewicht Albert Onderwater veroverde gis teravond in Den Haag de 22-jarige Zafer Akbulak de Zuidhol landse bokstitel in de lichtweltergewichtklasse. Krabbe weer lid Neubrandenburg neubrandenburg Katrin Krabbe, Grit Breuer en Manuela Derr zijn weer lid van de atletiekvereniging Neubrandenburg. Het trio was geroyeerd na de schorsing van vier jaar door de Duitse Atle tiek Bond (DLV) na gebruik van clenbuterol. De drie atleten zijn tegen die schorsing in beroep gegaan. Hangende de uitspraak van de commissie van beroep zijn de drie voorlopig gerehabili teerd. Coureurs moeten oude tijden doen herleven in Nederlands team De sanering onder de korfbal clubs in de Leidse regio speelt ook de organisatie van de Leidsch Dagblad Cup parten. Door het verdwijnen van KNS en het fuseren van Ons Eiland en Zuiderkwartier, alsmede het bedanken van KIOS uit Nieuw Vennep wegens een oefencam- page, was het niet meer moge lijk vier volwaardige poules sa men te stellen. Met de deelna me van SDO uit Hillegom en een achttal gastspelers onder de naam LD-team kwam het aan tal deelnemers op vijftien. Gekozen is nu voor een extra voorronde-poule (poule A), waarvan de winnaar doorgaat en vier dagen later opnieuw in actie mag komen. De van de poules B, C en D, alsme de de beste nummer twee uit deze drie afdelingen plaatsen zich voor de eindstrijd op twee de kerstdag in de Vïjfmeihal. De voorronden worden gespeeld in de week van 9 tot 13 november. De indeling van de vier poules is als volgt: Poule A (9 november Noord- wijkhal): Crescendo, Fluks, SDO en Vriendenschaar; Poule B (11 november De Wasbeek): Pemix, Tempo, TOP en Velocitas; Poule C (12 november Vijf- meihal): De Algemene, Fides Pacta, KZ Leiden en het LD- team; Poule D (13 november Apol- lohal): De Danaïden, Fiks, Mad- joe en de winnaar van poule A. SCOREBORD BUITENL.VOETBAL engeland: Aston e kop: 1. Norwich 12-26. 2. Blat 3 Coventry 12-22. 4 QPR. Mc led. Arsenal. Aston Villa 12-20. SCHAATSEN i 1-1 (0-0). 70. GEWESTELIJKE WEDSTRIJD INTERCONTINENTAAL TOERNOOI LOTTO TENNIS o 35.226,80. derde prijs te prijzen): Eerste pnis g« pri|s: drie winnaars, dei i. vierde prijs. 228 wmnaa HANDBAL OEFENINTERLAND SCHAKEN INTERPOLIS 1-0 1-0, Joes< (VSt) 110.65. 8. 92,87, 9. Manuela Maleiewa-Fragnie 81,74, 10. Novotna (Tsj) 74,14, 29. Set 35,09. 46. Bodegraf 25,0" SPORT OP TV 15 00-15 30 EURO Water 15 30-17.00EURO Tenni 16.30-17.00 Sportnet/' 17.10-17.15Dld2: Sport Heute 18 00-19 00 EURO: Eurogoals 18 30-19.00 Sportnet: Longitudi sportniagazin Wilco Zeelenberg is terug in een Nederlands wegra ce-team. Gisteren onderte kende de Bleiswijker een intentiecontract bij DC Sports van Jan Huberts. Daarmee is een oude band in ere hersteld. Motorcou reurs Hans Spaan (33) en Wilco Zeelenberg (26) maakten twee jaar geleden ook al deel uit van één team, dat toen grote inter nationale successen vierde. In dat seizoen won Zeelenberg in de 250 cc-klasse de GP van Duitsland en werd vierde in de WK-eindstand. Hans Spaan won vijf Grand Prix's en werd tweede van de wereld in de 125 cc. Na dat succesvolle jaar scheidden de wegen zich van de twee toppers. Spaan bleef in Nederland, maar stapte van Honda over op Aprilia. Zeelen berg tekende een lucratief con tract bij Lucky Strike en stapte op een Suzuki. Het werd in bei de gevallen een teleurstelling. Zeelenberg werd achtervolgd door pech en eindigde op een elfde plaats in de WK-stand. Spaans huwelijk met Aprilia was evenmin geslaagd. De Castri- cummer kon niet in de prijzen rijden en raakte op het tweede plan. Kijkcijfers Dat de twee weer bij elkaar zijn gekomen is deels het werk van manager Jan Huberts. Daartoe aangezet door RTL 4. De com merciële zender heeft de uit zendrechten van alle Grand Prix's, maar zag de kijkcijfers dramatisch kelderen omdat Ne derlandse successen uitbleven. René Oosterman, hoofd sport van RTL, besloot Huberts aan te sporen een Nederlands topteam samen te stellen, dat op het voorste plan mee kon strijden. Patrick van den Goorbergh, Hans Spaan en Wilco Zeelenberg (vlnr) vormen een nieuw veelbelovend Grand Prix-team. Daar zou hij dan meer zendtijd tegenover stellen. Huberts, persoonlijk manager van Wilco Zeelenberg, besloot vervolgens voor de Bleiswijker een fabrieks Aprilia te leasen en hem terug te halen naar de stal van DC Sports. Coming-man Patrick van den Goorbergh maakte daar vorig jaar al deel van uit en zag zijn verbintenis gecontinueerd. Enig probleem is vooralsnog het budget voor volgend jaar; dat is nog niet rond. Huberts denkt drie miljoen gulden nodig te hebben om zijn rijders opti maal te kunnen laten functione ren. Er gaapt nog een gat van 1,8 miljoen. Huberts: „Maar dank zij de samenwerking met RTL heb ik goede hoop dat het bedrag binnen komt. Motor sport heeft een geweldige 'spin off. Wereldwijd is de belang stelling groter dan voor bij voor beeld voor de wielersport." Wilco Zeelenberg is de aas in het Nederlandse sterrenteam. Hij heeft een teleurstellende er varing achter de rug en heeft nu zijn hoop gevestigd op Aprilia. Zeelenberg: „Ik had aanbiedin gen van onder andere Suzuki en Yamaha. Zij konden mij echter geen zekerheid geven. Jan kon dat wel. Aprilia heeft in de 250 cc een uitstekende reputatie en mij is topmateriaal in het voor uitzicht gesteld." Miljonair Voor Hans Spaan liggen de za ken heel anders. Hij wilde per se niet door met Aprilia na de slechte ervaringen van vorig sei zoen. De Castricummer werd benaderd door een volstrekte nieuwkomer in de wegracerij: Rumi Motori. Hij hoefde niet lang na te denken. Het aanbod van de Italiaanse miljonair was zo aantrekkelijk dat de zaak binnen enkele gesprekken al rond was. Spaan: „Rumi wil zich manifesteren in de motor sport. De 125 cc machine is een prestige-object voor hen. Ze werken exclusief voor mij en voor Maurizio Vitali." Stefano Rumi is de zoon van eén Italiaanse fabrikant, die in de jaren zestig motorfietsen fa briceerde. De steènrijke indus trieel uit Bergamo is gek van de motorsport en trok de Neder lander Jan Thiel aan om een nieuwe 'fiets', te ontwerpen. Thiel was constructeur voor Bultaco, Minarelli en Garelli. Met zijn ontwerpen werden di verse wereldtitels behaald. Smyslow zingt verdriet weg Vassili Smyslov zong zijn ver driet weg. De 71-jarige groot meester ging gisteren in de barrages van de vierde ronde van het Interpolis schaak toernooi ten onder. Tegen Svesjnikov, de 42-ja rige theoreticus uit Moskou, opende hij de barrages over tuigend. In de eerste partij met één uur bedenktijd ver sloeg hij de jonge Moskoviet vanuit de opening. In de re turn miste hij de remise, waardoor vluggertjes van een kwartier de beslissing moes ten brengen. De eerste hield Smyslov re mise, de tweede niet. De oud-wereldkampioen verloor en was uitgeschakeld. In de perskamer werd hij aan de tand gevoeld over enkele zet ten. Hij gaf laconiek ant woord en zong vervolgens met zijn daverende stem een droef volksliedje. Zingen was en is altijd zijn grootste hob by, schaken was zijn vak. Hij had operazanger kunnen worden en bracht tijdens zijn voorlaatste Interpolis-toer nooi een langspeelplaat uit. Seirawan, Joesoepov en Vyzmanavin verloren ook, ontvingen ook de cheque van 7500 gulden, maar zon gen niet. Yasser Seirawan, in Libanon geboren en in het bezit van de Amerikaanse nationaliteit, had geen ver weer tegen de nummer een geplaatste Ivantsjoek. De grootmeester uit Lvov, Oek- raine won beide partijen. In de kwartfinales ontmoet hij Gata Kamski. De tot Ame rikaan genaturaliseerde Rus bouwde in de eerste partij te gen de nerveuze Joesoepov een klein voordeel uit tot het volle punt en hield de tweede in evenwicht. Nikolic, de Bosniër uit Sarajevo, won twee keer overtuigend van Vyzmanavin. Zijn tegenstan der wordt Smirin, de Rus die Nigel Short uitschakelde. 4.27, 2, Zon- id 44.70. 3. De Jong 45,40. 1500 me- e Jong 2 18.73. 2. Zonderland 2.22.66. uien 2.24.42 en, 500 meter: 1. Ritsma 38,60. 2. itra 39,26, 3. Oosterbos 40,57 1500 1. Ritsma 1.59.90, 2. Bok 2.06,91, 3. ansdorf (lsr/5) 6-4 6-2 lyon Eerste ronde: Zoecke (Dui)-Schapers (Ned) 6-3 6-2. Novacek (Tsj/5)-Cousm (Fra) 6-2 3-6 6-1 Pioline (Fra)-Carbonell (Spa) 6-0 7-5. Leconte (Fra)-Svensson (Zwe) 4-6 6-3 7-6, Soulés (Fral-Agenor(Hai)w.o. wereldranglijst 3254. 3 Sampras (VSt) 3239, 4 Chang (V! 2470. 5. Ivanisevic (Kro) 2155. 6 Korda (T 2139. 7. Becker (Dui) 2120. 8 Lendl (V< 2118. 9. Agassi (VSt) 1971. 10. Ferre wenen Jan Siemerink heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi in Wenen. Hij versloeg gisteren de Duitser Karbacher met 6-1, 6-4. Siemerink kwam vorige week niet in actie en dui kelde op de computerlijst zestien plaatsen. Van 44 naar 60. Dat komt ook omdat eventuele pun ten die hij aan het toernooi in Wenen overhoudt, nog niet op zijn conto staan. Vorig jaar werd het toernooi in de Weense hoofdstad een week eerder ge houden. Siemerink pakte toen veel punten, omdat hij de eindstrijd die hij overigens verloor van Michael Stich be reikte. De Rijnsburger kan in de Oostenrijkse hoofdstad zijn val op de wereldranglijst weer om buigen. Hij startte uitstekend te gen de Münchener Karbacher, die negen plaatsen (51) hoger op de ATP-ranking staat. De Beierse gravelspecialist kreeg vijf games. Voor Michiel Schapers verliep de opening van het 1,2 miljoen gul den toernooi in Lyon bepaald te leurstellend. Zoecke, een beer van een Duitser met een dave rende opslag, serveerde zo goed dat de econoom uit Eemnes nau welijks in zijn spel kwam: 6-3,6- DUIVENTIL Maaike Delemarre maakte gisteren in Hen gelo een slechte start bij de strijd om het Open Nederlands kampioenschap schaken voor de jeugd. In de leeftijdsgroep tot 20 jaar verloor de speelster van de Leidse vere niging Op Eigen Wieken met zwart van de Litouwer Sharunas Shulkis. Delemarre bracht een afwijkende ope ning (I.e4-Pc6) op het bord. Daar keek Shulkis weliswaar van op, maar het belette hem niet om binnen een mum van tijd het juiste antwoord te vinden. Vrij snel moest de Leiderdorpse vervolgens opgeven. In de B-groep (tot en met 16 jaar) boekte Stefan van Bitterswijk een vlotte overwin ning op Mark van Essen (Nijverdal). Ook de Leiderdorpers Jop Delemarre en Jap Tsjoen San wonnen. Nullen daarentegen werden genoteerd voor Arjen van Benthem, Marco Ligtvoet en Marco Volders. In de C-klasse doet een groot contingent 'Leidenaars' mee. Zes spelers behaalden di rect de volle winst. Dat waren: Egbert Koops, Thoams Thissen, Righart van Gel der, Jeroen Willemze, Remco van der Erf en Erik van den Doel. Minder goed van start gingen Siebe van Albada en Bob de Graaf. Wilt U iets melden? (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schrifte lijk naar Postbus 54,2300 AB Leiden. De nationale water- polo-competitie is weer begonnen. De Leidse trainers Hans Parrel (LZ 1886) en Rob Schouten (De Zijl- /LGB) maakten hun selecties bekend. De tien van LZ zijn: Ar- jo Bunnik, Frans van den Brink, Frans Langerhorst, Niels Zuid- weg, Aarjan Meirink, Jan Lan gerhorst, Mirko Zuidweg, Ben Olde Olthof, Bas Willemsen en 'Good Old' Jan de Graaf. De Zijl/LGB heeft de volgende 12 spelers: MartinNederlof, Mare van Belkum, Pascal Bontje, An ton Heiden, Johan Kluivers, Ron Ligtvoet, Niels Joor, George van Rijn, Rob Dubbeldeman, Edwin Redegeld, Marco Kerkvliet en de weer van stal gehaalde Henk Harteveld. Paul Belt is vertrok ken WZK (als trainer). Ruud Plouvier traint ook dit seizoen het Haagse Zian De schaatsse- lecties zijn ook bekend. Uit de regio zien we Lia van Schie (Stompwijk) en Jeroen Straathof (Zoeterwoude) in de kernploeg. Martin Hersman uit Sas- sennheim traint met Jong Oran je en Monique Velzeboer (Oud- Ade), Jan Hoogeveen (Wou- brugge) en Alexander en Mare Velzeboer (Oud Ade) zijn de re gionalen in de shorttrackploeg. Ex-shortracker Charles Veldho ven (Oegstgeest) is benoemd als lid van de begeleidingscommis sie kernploegen (BCK) Aad Grimbergen mist zaterdag in Amsterdam, vanwege een bles sure, de start van het marathon seizoen. De Rijnsburger maakt met Gert Bloemberg, Piet de Boer, Miel Roozendaal en Bau- ke Thijsseling deel uit van de Dasia-ploeg van ploegleider Jan van Huisstede Wielrenner Rob Verhagen komt het volgend sei zoen toch niet uit voor Swift - /Casba. Hij koos alsnog voor Woerden. Roy Bogaert (Casba) gaat net als Peter Mol voor Zeeuws-Vlaanderen rijden. De oud-Vener Caspar van der Meer verruilt Volendam voor West- land Wil Vooruit Renbaan Nootdorp heeft morgenmiddag een gevarieerd programma. Aanvang 14.30 uur Korfbal club De Danaïden vergadert op vrijdag 30 oktober De Konink lijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) heeft in George Görte- möller een nieuwe directeur De superloterij van de Roadrun- ners heeft de volgende winnen de nummers: 156,140,486,612, 722,28,155,75,433 en 413. Prijswinnaars kunnen bellen naar Tjeerd Scheffer (071- 310093) De World Equestrian Games (Ruiterspelen) zijn in 1994 in Den Haag. Het betreft één van de grootste sportevene menten van na de oorlog in Ne derland. Men verwacht 100.000 toeschouwers, terwijl meer dan 700 ruiters en 1000 paarden uit alle werelddelen naar Neder land komen De wielerklassie ker Parijs-Tours is volgend jaar aan de beurt om niet opgeno men te worden voor de wereld beker. De Amstel Gold Race krijgt in 1997 dat probleem De Cl van Roodenburg staat weer dik bovenaan in de competitie. Het team van trainer Cees Mon- tagne heeft al vier punten voor sprong op de concurrentie met een doelsaldo van 19-1. Roodenburg gaat nu wekelijks bij Randstad Sport wat sterke tegenstanders bespelen. Van avond om 18.30 uur komt VCS naar Voorschoten. Op 3 novem ber is Feyenoord aan de beurt In Leimuiden mogen ook de ba sisscholen deelnemen aan het 4 tegen 4-toemooi van de plaat- stelijke voetbalvereniging Kic kers '69 Volgende week staat bij voetbalvereniging Stomp- wijkse Boys een belangrijk punt op de agenda. Namelijk de ont binding van de club. Het zelfde gebeurt bij handbalvereniging HVS en gymnastiekclub Gyver- sto. Een nieuwe sportclub met een nieuwe naam wordt opge richt. De superclub gaat dan ge zamenlijk het nieuwe sport complex in Stompwijk exploite ren Voetbalvereniging Meer burg houdt een algemene le denvergadering op vrijdag 23 oktober Volle Bak is voor het nieuwe softballseizoen op zoek naar trainers en coaches. Voor informatie: G. Boonen (071- 276044) AÜeet Aart Stigter had zich de afgelopen maanden ver heugd op de marathon van Pe king. Toch kwam de ex- AAV- er daar niet in actie. Door een fout van de KNAU (laksheid) zaten alle vluchten richting Peking vol De Nederlandse Hippische Sportbond heeft ruiter F. Smol ders voor lange tijd geschorst. Smolders had een afgevaardig de van de Bond in de VIP-room geslagen De Haagse Sport en Recreatie komt per 1 november met een trimboekje op de markt. De gids, met medewer king van Wim Meutstege, geeft een uitvoerige beschrijving van 15 hardlooproutes

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20