Leiderdorp raakt flats senioren moeilijk kwijt Kaarsenmakerij ligt voorlopig stil Regio Leiden Duinrell krijgt groen licht voor tennisbanen Weinig hinder door bouw stationstunnel Voorschoten Start en Job Centre krijgen meer aanloop Buspassagiers vast na aanrijding op Rozenplein Wassenaar DINSDAG 20 OKTOBER 1992 Gemeente begint tweede advertentieronde De belangstelling voor de seniorenflats in gebouw 't Keerpunt in Leiderdorp valt tegen. Een tweede adverten tieronde is nodig om èlle 54 lege appartementen aan de Cor Gordijnsingel te kunnen slijten. Dit staat haaks op de bevindingen van het onlangs uitgevoerde woningbehoef te-onderzoek van de gemeente. Hieruit bleek juist dat de komende jaren vooral voor het toenemend aantal 55- plussers meer woningen moeten worden gebouwd. r. 'Si fa De seniorenwoningen aan de Cor Gordijnsingel werden afgelopen z opgeleverd. De afdeling huisvesting van de gemeente wijst de huur-appar- tementen in de vrije sector toe aan 55-plussers. Daarbij krijgen ouderen die in Leiderdorp wo nen of hier familie hebben, voorrang. De verhuurder van het in juni opgeleverde complex is de Woningstichting Midden- Holland. Volgens een gemeentewoord- voerder zijn de 38 luxere appar- tementen in 't Keerpunt inmid dels wel allemaal verhuurd. dijkman „Maar de belangstelling voor de 54 goedkopere woningen is minder. We hadden oorspron kelijk tachtig inschrijvingen maar een aantal belangstellen den heeft inmiddels afgehaakt. Als we helemaal niets zouden ondernemen, zou een deel van de appartementen leeg blijven." De bouw van het senioren- complex heeft enkele jaren op zich laten wachten. Volgens de gemeentewoordvoerder is dat één van de redenen waarom een aantal belangstellenden als nog afhaakt. „Oorspronkelijk hadden we vorig jaar zo'n acht honderd gegadigden geregi- belangstellingslijst. Daarvan is een groot deel afgevallen." Huurprijzen De gemeente Leiderdorp wijt de tanende belangstelling voor de seniorenflats ook aan de relatief hoge huurprijzen. „Het zijn toen appartementen in de vrije sector die tussen de 700 en 1000 gulden moeten kosten. Daarbij komt dat deze flats de ouderen nauwelijks of geen verzorging bieden. De enige faciliteiten die de huizen speciaal voor 55- plussers te bieden hebben, zijn een verhoogde toiletpot en grijpsteunen in de badkamer." Een andere oorzaak zoekt de gemeente-woordvoerder in de ligging van het gebouw aan de Cor Gordijnsingel. „Een deel van de flats ligt aan het Enge- lendaal en dat is toch een vrij drukke straat." Uiteindelijk blijven er van de tachtig ingeschreven kandida ten voor 't Keerpunt te weinig Silver Disc moet handel in cd's staken den haag/wassenaar Het Wassenaarse bedrijf Silver Disc BV moet de handel in illegale cd's stopzetten. Het bedrijf verkocht cd's, afkomstig uit Italië en Luxemburg, met live-concerten van onder anderen Paul McCartney, Rolling Stones en Led Zeppelin. „De artiesten hebben echter nooit toestemming verleend voor het maken van opnamen", zo oordeelde de president van de rechtbank in Den Haag gisteren. Kleurwedstrijd brandweer succesvol wassenaar De winnaars van de kleurwedstrijd die op de ge meentedag in Wassenaar werd gehouden, ontvangen op woens dag 21 oktober om 15.00 uur hun prijs uit handen van brand weercommandant G. Spruit. De kleurwedstrijd bij de brand weerkazerne was een groot succes: 54 kinderen leverden op 19 september hun kunstwerkjes in. De twee prijswinnaars krijgen in de brandweerkazerne een radio en een walkman. Ook worden er aanmoedigingsprijzen uitgereikt. Rommelmarkt in Leiderdorp leiderdorp» Sociaal-cultureel centrum Sjelter in Leiderdorp houdt zondag een grote rommelmarkt in het onderkomen aan de Heemraadlaan. Particulieren en verenigingen kunnen van 10.00 tot 16.00 uur hun tweedehands spullen te koop aanbieden. Sjelter is van plan om voortaan elke maand een rommelmarkt te houden. Tijdens de eerste rommelmarkt in september kwamen ruim vierhonderd bezoekers rondsnuffelen tussen de spullen. Attractiepark en Camping Duinrell heeft van de gemeente Wassenaar toestemming gekre gen om twee tennisbanen aan te leggen op het hertenkamp op Duinrell. Het beroep dat Duin rell aantekende omdat de ge meente aanvankelijk medewer king weigerde, is inmiddels in getrokken. Het Wassenaarse gemeente bestuur protesteerde destijds tegen de plannen van het at- Gemeente houdt eigenaar in de gaten voorschoten caroline van overbeeke Eigenaar C. van Gardingen van kaarsenfabriek La Bamba in Voorschoten mag geen kaarsen maken zolang hij nog niet heeft voldaan aan de voorschriften van de hinderwet. Ambtenaren van de afdeling milieu van de gemeente zullen er de komende tijd op toezien dat Van Gardin gen zijn machines inderdaad niet laat draaien. „Hij krijgt re gelmatig bezoek van ons", aldus een medewerker van de afde lingmilieu. De eigenaar van het kleine kaarsenfabriekje achter de Veurseweg ligt al ruim een jaar overhoop met het gemeentebe stuur omdat hij zien niet houdt aan de voorschriften van de hinderwet. Zijn inrichting zou sterk zijn vervuild en de in de vloer lekkende paraffine zou brandgevaar opleveren. Dc gemeente wilde dit voor jaar al tot sluiting van de fabriek overgaan maar Van Gardingen kreeg uiteindelijk nog tot 14 ok tober respijt van de Raad van State. Voorwaarde van de Raad van State was wel dat Van Gar dingen alsnog maatregelen zou voorschoten astrid v De overlast van de bouwwerkzaamhe den rond het station in Voorschoten blijkt mee te vallen. Bij het heien van de proefpalen is gebleken dat de trillingen bij de omliggende huizen onder de norm blijven. Er kwamen dan ook geen bezwa ren van bewoners binnen, waardoor het leggen van de fundering volgens het oor spronkelijke plan kon doorgaan. Het heien van de palen voor de funde ring van de tunnel onder het station Voorschoten is gisteren begonnen. Daar mee loopt Strukton, het bedrijf dat de tunnel bouwt voor de NS, een week voor op het schema dat vorige maand aan de bewoners werd gepresenteerd. „Maar dat is normaal in de bouw", vertelt B. Keizer, projectvoorlichtster van de NS. „Voor hetzelfde geld lig je over een tijdje achter op het schema, door het weer of een andere onvoorziene omstandig heid." Het heien kon een week eerder beginnen, omdat het intrillen van de damwanden en het zand afgraven voor spoedig zijn verlopen. Gekozen is voor een relatief snelle ma nier van heien, waarbij de geluidsover last zoveel mogelijk beperkt wordt door een kap om de heimachine aan te bren gen. De geluidskap voorkomt dat de klap van het gewicht op de paal ver draagt. Verder wordt eerst de grond een stuk af gegraven, waarna de paal in het gat wordt geplaatst. Dat scheelt een flink aantal klappen voordat de gewenste diepte is bereikt. Omwonenden vinden de overlast van het heien dan ook bijzonder meevallen. „Ik hoor het wel en ik voel ook wel wat trillingen, maar dat wisten we allemaal van te voren", aldus de reactie van W. van der Veer die aan het Kennedyplant- soen woont en werkt. „We hebben vori ge week keurig een brief gekregen waar in stond dat de werkzaamheden een week eerder zouden beginnen. Dan hou je er rekening mee. Kijk, we willen een nieuw station en dubbele sporen. Daar moeten we dan wel wat voor over heb ben." Bewoonster 1. Brown van het plant soen maakt zich wat meer zorgen. „Ik ben af en toen wel bang voor mijn huis. De glazen staan te trillen in m'n kast. Maar zolang de werkzaamheden overdag gebeuren, klaag ik niet. Een paar weken geleden is er 's nachts gewerkt. Daar heb ik wel wakker van gelegen. Ze waren toen bezig met het intrillen van de dam wanden en het huis stond te schudden. Dat intrillen gaf meer overlast dan ik nu ondervind van het heien." Het heien gaat nog door tot begin de cember. Ondertussen werkt Strukton ook aan de betonnen bak van de tunnel. Waarschijnlijk wordt daar begin novem ber mee begonnen. Volgens de huidige planning is de ruwbouw van de tunnel volgend jaar augustus klaar. tractiepark omdat het betreffen de gedeelte van het hertenkamp de bestemming 'bos en wandel gebied' had. Verder wilde de ge meente duidelijkheid hebben over alle plannen van Duinrell, om zicht te hebben op de ver dere ontwikkeling van het park. Duinrell heeft aan Wassenaar inmiddels kenbaar gemaakt welke zaken er allemaal nog op stapel staan, waarna de ge meente instemde met de aanleg van de tennisbanen. treffen en een vloeistofdichte vloer zou aanleggen. De kaarsenmaker heeft nog niet aan die voorschriften vol daan, stelt een medewerker van de afdeling milieu vast. „We zijn vorig week gaan kijken in de fa briek en hebben gezien dat Van Gardingen inmiddels bezig is met die vloer. Eén dezer dagen zou de nieuwe afdeklaag wor den gestort. Maar het is nog maar afwachten hoe die er uit eindelijk gaat uitzien. En pas als die vloer klaar is, gaan we con troleren of hij ook aan de ande re voorschriften heeft voldaan." De kaarsenmaker mag nu niet werken. „Pas als hij aan èlle voorschriften heeft voldaan, mag hij zijn kaarsen maken. Hij mag nu alleen het werk doen wat nodig is om aan de voor schriften te voldoen. En als hij daarvoor alsnog maanden no dig heeft, dat moet dat maar. Maar hij mag in die tijd abso luut niet produceren, daar zul len we regelmatig op toezien." Van Gardingen heeft bij het gemeentebestuur steeds aange drongen op spoed omdat de maanden voor kerst voor zijn kaarsenmakerij van essentieel belang zijn. huurders over, zo stelt de ge meente vast. „De ervaring leert ook dat een aantal van tachtig ingeschrevenen gewoon te wei nig is voor deze 54 appartemen ten. Je moet altijd een veelvoud hebben van het aantal te verhu ren woningen, zo is ons geble ken. Nu we gaan bellen om mensen te benaderen, blijkt er inderdaad toch weer een aantal af te vallen. We gaan daarom nog maar een keer adverteren." De v oordvoerder zegt dat Leiderdorp vooralsnog geen conclusies zal trekken uit de ge ringe belangstelling voor de se niorenflats. „Het is niet zo dat we nu meteen ons bouwpro gramma gaan bijstellen. Want het kan best zijn dat 55-plussers wèl belangstelling hebben voor een ander type en goedkopere woningen. We zullen dit project straks eerst goed moeten eva lueren voordat we ons uitspre ken over de toekomst van de ouderenhuisvesting." Voorschoten daagt krakers voor rechter voorschoten De bouwput bij het station Voorschoten. De verwachte overlast voor de omwonenden blijkt In de praktijk mee te vallen. Samenwerking begint vruchten af te werpen astrid van den bero De gemeente Voorschoten spant een kort geding aan te gen de krakers van de boer derij van 'Katten Mie'. De ad vocaat van de gemeente heeft het college van B en W geadviseerd zo snel mogelijk deze stap te nemen. Ver wacht wordt dat het college dit advies overneemt. De vervallen boerderij aan het St. Nicolaespad werd vo rige week gekraakt door zes jongens en drie meisjes. De groep komt uit Leiden, waar zij al een krakersgeschiedenis heeft door mee te helpen aan het in beslag nemen van de Rex-bioscoop. De groep wil de boerderij gaan gebruiken voor exposities, net als de krakers van de bioscoopzaal doen. De gemeente Voorschoten betreurt de actie van de kra kers. Gemeentevoorlichter M. van Bruggen benadrukt dat de boerderij nog maar drie weken leeg stond, toen de krakers erin kwamen. „Tot voor kort zat ijzerhan delaar Van Lierop nog in de boerderij. Bovendien zijn we al een tijdje in onderhande ling met een dierenarts die het huis wil kopen en op knappen." Ook de ouders van de jeugdige krakers zijn niet blij met de aanwezigheid van hun kinderen in het pand. De politie en het ambtenaren van de gemeente zijn giste ren gebeld door enkele ver ontruste vaders en moeders, die vrezen voor de veiligheid van hun kroost dat nu in 'een krot' leeft. De krakers krijgen vandaag of morgen bericht van de ge meente over het kort geding. Als de president van de rechtbank ruimte heeft in zijn agenda zullen de tijdelij ke bewoners deze week nog in Den Haag moeten ver schijnen. wassenaar elly hekman De samenwerking tussen het Job Centre en Uitzendbureau Start in Wassenaar is succesvol. Na een voorzichtige start in juli 1991, stijgt het aantal bezoekers gestaag. Alleen al de afgelopen drie maanden werd het geza menlijke onderkomen door 971 personen bezocht. Volgens ad junct-directeur J. Swinkels van het arbeidsbureau in Den Haag had die grote toeloop niets met het aanbod van vakantiewer kers te maken. Juist in de maand september was namelijk het bezoekersaantal het hoogst. Het samenwerkingsverband tussen het Job Centre en Start kwam tot stand nadat bleek dat het steunpunt van het arbeids bureau in Wassenaar weinig aanloop kreeg. De drempel bleek voor de plaatselijke bevol king te hoog. Volgens R. Kars van Uitzendbureau Start kwam dat door het negatieve beeld dat veel mensen van een arbeids bureau hebben. Kars: „Het ar beidsbureau wordt geassocieerd met werkloosheid en uitkerin gen, daarom loopt men er niet makkelijk naar binnen. Het schaamtegevoel is nog altijd heel groot. Er zijn zelfs werklo zen die elke ochtend met een trommeltje brood achterop de fiets zogenaamd naar hun werk gaan." De keuze was volgens adjunct directeur Swinkels dan ook stoppen met het steunpunt of kiezen voor een nieuwe for mule. Uiteindelijk werd met het samenwerkingsverband tussen het Job Centre en het Uitzend bureau tot het laatste besloten. Het Job Centre vormt welis waar een onderdeel van het ar beidsbureau, maar kampt niet met het negatieve imago van het 'moederbedrijf. De doel stelling is het helpen van men sen die een baan zoeken of van baan willen veranderen, maar dat gebeurt vrijblijvender dan bij de arbeidsbureau's. Swin kels: „De mensen hoeven bij voorbeeld bij het Job Centre niet ingeschreven te staan. Voor scholing en ontslag moeten de mensen wel naar het arbeidsbu reau in de regio." Een onderdeel van de samen werking is dat het uitzendbu reau en het Job Centre van el- kaars bestanden gebruik ma ken, waardoor de kans op werk wordt vergroot. Kars: „Start kan voor de kortlopende uitzendba nen zorgen en het Job Centre voor de vaste banen. En de be zoekers kunnen bij één loket te recht voor alle soorten werk. Een ander voordeel is dat we een relatie kunnen opbouwen met de Wassenaarse werkge vers, zodat we steeds meer va catures binnenkrijgen." Het samenwerkingsverband tussen het Job Centre en Start kent een proeffase van twee jaar. Daarna bekijken beide partners of de doelstellingen zijn gehaald. Het belangste uit gangspunt is dat zoveel moge lijk mensen voor korte of lange re tijd aan het werk worden ge holpen. Drie automobilisten en NZH-bus me strandden gisteren bij aanrij dingen op het Rozenplein in Wassenaar. De ongevallen de den zich kort na elkaar rond het middaguur voor. Er vielen geen gewonden, maar er werd wel flinke schade veroorzaakt. Lijn 43 van de NZH, bestuurd door een 25-jarige Leidenaar, kwam even na één uur in bot sing met een 64-jarige auto mobilist, eveneens afkomstig uit Leiden. De auto wilde de bus op de kruising van de Ro-.. zenweg en de Deijlerweg pas seren, maar de ruimte bleek te krap. De bus reed de wagen van de Leidenaar klem. De passagiers van lijn 43 konden hun weg pas vervolgen nadat na ongeveer een half uur de schade was afgehandeld. Kort daarvoor ontstond op dezelfde kruising een aanrij ding tussen een 42-jarige au tomobilist uit Duitsland en een 56-jarige Wassenaarse. Deze laatste verleende geen voorrang. Haar auto moest worden weggesleept, de Duit ser kon met een beschadigde auto zijn weg vervolgen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16