Het Voordeel V\nDe Bijenkorf. Nederland op 'nul' in klassiekers CLiWt i Sport Reserves blikvangers bij start World Series Hoogtijdag voor Praagse tennisschool MAANDAG 19 OKTOBER 1992 20 REDACTIE: HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (CHEF) TIM BROUWER DE KONING Remy van Rees wint strandrace hoek van holland Remy van Rees werd gisteren in Hoek van Holland de grote winnaar van de strandraces. De ambitieuze crosser uit Leidschendam duldde in beide manches in de 250cc klasse geen tegenstand. Pedro Tragter werd tweede. In de 500cc klasse ging de strijd tussen Carlo Hulsen en Kees van der Ven. Ze wonnen elk een manche, maar Hulsen werd dag winnaar. Bij de zijspannen ging de zege, net als een jaar eerder, naar de Belgisch/Nederlandse kombinatie Eddy Nuyts/Perry van Geloven. Wereldkampioen Eimbert Timmermans brak in de training een middenvoetsbeentje maar werd met zijn bakkenist Eric Verhagen toch nog tweede. Vierde plaats voor squashvrouwen Vancouver» De Nederlandse vrouwenploeg heeft in Vancouver aangenaam verrast tijdens het WK-squash voor landenteams. Het jonge team van bondscoach Brian Barnett eindigde op de vierde plaats achter winnaar Australië dat Nieuw Zeeland met 2- 1 versloeg en Engeland dat de strijd 'met Oranje om de derde plaats won. Een unieke prestatie in de geschiedenis van het Ne derlandse squash. WK-basketbal niet in Belgrado Belgrado De wereldtitelstrijd basketbal wordt in 1994 in Toron to gehouden. De Canadese metropool neemt de organisatie over van Belgrado. De Joegoslavische hoofdstad raakte het WK kwijt door de insta biele politieke siutatie in het land en de sportieve boycot Van de VN. Het bestuur van de FIBA, de wereldfederatie, was zondag unaniem in haar oordeel de mondiale strijd te verplaatsen. Zes landen hadden zich aangemeld als vervanger: Mexico, Puer to Rico, Canada, Griekenland, Korea en Australië. Canada schoof Toronto naar voren. De stad kreeg de voorkeur van het college. In Toronto zullen van 28 juli tot 7 augustus 1994 zestien landen deelnemen. Zwitser Rominger wint Lombardije in spookachtig decor Evenwicht tussen Braves en Blue Jays atlanta anp/reuter De hoofdrol was niet weggelegd voor de vedetten. In de eerste twee wedstrijden van de World Series hadden de reserves het hoogste woord. Zaterdag Damon Berryhill, reserve cat cher bij de Atlanta Braves, van nacht Ed Sprague, pinch-hitter bij de Toronto Blue Jays. Het tweetal was mede verantwoor delijk dat na twee confrontaties in de finale van de Noordameri- kaanse competitie de stand ge lijk is: 1-1. Het team dat vier duels wint is winnaar. Sprague leidde vannacht in de negende inning de Toronto Blue Jays naar een overwinning van 5-4, een dag eerder was de homerun van Berryhill voldoen de om de Atlanta Braves op het goede spoor te zetten: 3-1. Zijn homerun, goed voor drie pun ten, was voldoende om de At lanta Braves op het juiste spoor te zetten. Tom Glavine, pitcher van de Braves, stond de Toronto Blue Jays niet meer dan vier hits toe: 3 -1De enige Canadese run kwam op naam van Joe Carter, die de bal eveneens over de hekken van het buitenveld van het Fulton County Stadium joeg. Damon Berryhill was in het reguliere honkbalseizoen niet meer dan een reserve-catcher. Vorig jaar was hij als bullpen catcher gekomen van de Chi cago Cubs. Hij heeft zijn plaats in de line-up te danken aan de blessure van Greg Olson, de Voor het eerst sinds zestien jaar ontbreekt een Neder landse naam op de erelijst van de klassiekers. Zaterdag tijdens de Ronde van Lombardije, in 1981 door Hennie Kuiper gewonnen, hadden de nationale beroepsrenners de laatste kans een wereldbekerwedstrijd oranje te kleu ren. En weer mislukte het, zodat de nationale wielerelite het met de tweede plaats van Steven Rooks in Luik-Bas tenaken-Luik als beste prestatie moet doen in de WB-cy- clus. monza anp pucci, Cassani en Alcala, die respectievelijk als tweede, derde en vierde finishten, de belang rijkste rivalen om Fondriest op te volgen. De wereldbeker voor ploegen kwam opnieuw in han den van Panasonic, de ploeg van Peter Post, vóór de Buckler- formatie van Jan Raas. Daar waar de Nederlandse top het dit seizoen liet afweten, kan Tony Rominger terugkijken op een meer dan geslaagd sei zoen. De Zwitser boekte in Italië de veertiende zege van het sei zoen en negenveertigste sinds het begin van zijn loopbaan in 1986. De 31-jarige kopman van Clas arriveerde evenals drie jaar geleden alleen aan de eindstreep. vaste vanger. Nimmer viel de bescheiden Berryhill op; alleen bij ongevallen mocht hij opdra ven. Die spaarzame optredens vormden geen aanleiding hem een vaste plaats achter de plaat te geven. Voor Glavine was het een re vanche voor de zevende en be slissende wedstrijd van vorig jaar. Glavine verloor toen een tien innings durend schitterend pitchersduel van Jack Morris. Dat 'werkpaard' stond destijds onder contract van de Minneso ta Twins, nu staat hij voor ruim drie miljoen dollar (vijf miljoen gulden) op de loonlijst van de Blue Jays. Berryhills beslissende tik viel in de zes inning. Carters homerun tegen Glavine, die in de play-offs tegen Pittsburgh Pi rates nog een pijnlijke neder laag leed, had Toronto in de vierde beurt op voorsprong ge zet. Morris verstrekte bij een uit David Justice een vrije loop. Een honkslag van Sid Bream hielp de loper verder. Omdat een ve nijnige sliding van Bream na een tik van Ron Gant een dub belspel onmogelijk maakte, ver scheen Berryhill in het slagperk. „Toen ik zag dat rechtsvelder Dave Winfield naar het hek liep, wist ik dat de bal er uit zou gaan." De homerun van Berry hill maakte voor de inmiddels 37-jarige Morris een einde aan een reeks van achttien innings World Series waarin hij geen punten tegen kreeg. De Nederlandse afvaardiging, dertien man sterk, schitterde in de 86ste editie van de tocht door het Italiaanse merenge bied weer eens door afwezig heid, al verweerden Erik Breu- kink en Gert-Jan Theunisse zich dapper en naar vermogen. De twee 'toppers' spartelden in de door regen, koude en mist ge teisterde klassieker van de Val lende Bladeren vergeefs. Het duo arriveerde na 241 kilometer op bijna acht minuten van win naar Tony Rominger in het spookachtige Monza op de ze ventiende en negentiende plaats. Vijf seconden eerder dan wereldkampioen Bugno. Kreunend De Koning, neo-prof Dekker, Mark Siemons, Van Orsouw, die in principe een overeenkomst heeft met Telekom, en Den Bakker haalden weliswaar steu nend en kreunend de eindstreep, maar hadden bijna een half uur achterstand - bui ten tijd - op de Zwitserse triom fator. Slechts 65 van de 171 gestarte renners bereikten de Viale delle Industrie. Hoewel de leider in het wereldbekerklassement Olaf Ludwig ook tot het leger der uit vallers behoorde, behield de Duitser de leiding, want ook zijn voornaamste concurrent Jalabert stapte na honderd kilo meter af. Volgende week valt in Palma de Mallorca (Grand Prix des Nations) de beslissing tij dens een tijdrit waaraan twintig renners deelnemen. Sinds zaterdag zijn Chiap- In Monza kwam hij uit niets. Als een schim naderde hij de fi nish. In een sinister decor. Om geven door felle koplampen en blauwe zwaailichten zegevierde hij voor de tweede keer in zijn loopbaan in de slotklassieker van het wielerseizoen. De ne vels rond de voor hooikoorts ge voelige Helveet zijn inmiddels opgetrokken. Dit wielerjaar mag gerust beschouwd worden als de doorbraak van de 'Muis', de nummer twee van de wereld ranglijst. De winnaar kondigde aan volgend jaar zowel de Vuelta als de Tour in zijn programma op te nemen. ,,De Tour niet om mee te rijden, maar voor een plaats op het podium in Parijs. Ik heb dit jaar veel vooruitgang geboekt. Ik kan beter mee in de bergen dan ooit." Risico's Rominger ging al na 94 van de 241 kilometer in de aanval. Op Tony Rominger op het erepodi um in Monza. De Zwitser bekroon de een prima sei zoen met een overwinning in de Ronde van Lombardije. FOTO EPA de eerste beklimming van de zes, de Esino-Lario pas, kwam hij als eerste boven. Alleen Bug no kon aanklampen. Op dat moment was een groot deel van de deelnemers al op weg naar de warmte van de hotels. In de afdaling voegde Chiappucci zich na een angstaanjagende af daling bij het tweetal. Breukink en Theunisse die zich aanvan- kelijk in het gezelschap van de Italiaan bevonden, durfden de risico's niet aan. Chiappucci gaf vervolgens het sein tot de beslissende ontsnap ping. Rominger, Cassani en Al cala sloten aan. Alcala verloor het contact tijdens de klim van Madonna del Ghisallo op zestig kilometer van de finish. Op het laatste obstakel schudde Ro minger ook Cassani en Chiap pucci van zich af. Hoewel de nummer twee uit de Tour en Giro in de afdaling van de Mon te Lissolo met ware doodsver achting naar beneden dook, gaf Rominger zijn voorsprong niet meer prijs. Chiappucci arriveer de op veertig tellen en boekte zijn tiende tweede plaats van het seizoen. Gisteren beleefden twee leerlin gen van de aloude Praagse ten nisschool een hoogtijdag. Drie maanden na het verkrijgen van het Amerikaanse staatsburger schap zegevierde de in Ostrava geboren Ivan Lendl in het met 1,7 miljoen gulden gedoteerde toernooi van Tokyo. Hij won in de finale van de verrassende Zweed Henrik Holm met 7-6 6- 4. De uit Revnice afkomstige Martina Navratilova, al jaren voorzien van het Amerikaanse nationaliteit, bezorgde zichzelf een fraai geschenk voor haar 36ste verjaardag door voor de zesde keer in haar loopbaan het evenement van Filderstadt te winnen. In het 'duel der genera ties' won de linkshandige speel ster met 8-7,6-3 van de veertien jaar jongere, als eerste geplaats te Argentijnse Gabriela Sabatini. Navratilova schroefde haar re cordaantal toemooi- ningen op tot 161. Lendl (32) heeft maanden op een hoofdprijs moeten wachten. In augustus van het vorig jaar zegevierde de fitnessfreak in de finale van Long Island tegen een andere Zweed, Stefan Edberg. Lendl heeft nu 92 toernooizeges op zijn naam staan. Hij bezet ach ter Jimmy Connors (109) de tweede plaats op de eeuwige ranglijst bij de mannen. Met zijn spel in de Japanse hoofdstad stelde hij het groei ende aantal kenners, dat hem al had afgeschreven, in het onge lijk. Lendl, fanatieker dan ooit, maakte indruk met degelijke overwinningen op de aanstor mende jeugd. De als vierde ge plaatste Kroaat Goran Ivanise vic moest er in de kwartfinales met 3-6, 4-6 aan geloven, num mer twee Michael Chang kreeg vervolgens met dezelfde cijfers een nederlaag te slikken. Alleen in zijn eerste partij in Tokyo, te gen de Australiër Wally Masur, stond Lendl een set af. In juli van dit jaar verloor Lendl in de kwartfinales van het toernooi in Washington nog van Holm (6-3, 3-6, 3-6). Het leek dezelfde kant uit te gaan toen Lendl in de eerste set met 2-5 achter raakte en twee setpunten moest afweren. De nieuwbak ken Amerikaan kon de partij alsnog naar zijn hand zetten. Tachtig minuten had de jarige Martina Navratilova nodig om het met 540.000 gulden gedo teerde toernooi van Filderstadt, een de premie bestaande uit een Porsche, te winnen. Toen was de weerstand van Sabatini gebroken. In de halve finales was de taaie Amerikaanse veel te sterk voor de Spaanse Arantxa Sanchez Vicario: 6-1, 6- 1 in 51 minuten. De 18-jarige Zweedse belofte Thomas Enq- vist won voor het eerst in zijn nog korte loopbaan een ATP- toemooi. In Bolzano versloeg de hummer honderd van de we reld de vijf jaar oudere Frans man Amaud Boetsch, 41ste van de wereld, met 6-2,1-6,7-6. Engeland wint zonder Nick Faldo Dunhill-Cup st. andrews anp Engeland heeft op de Old Course van St. Andrews laten zien ook zonder Nick Faldo een groot golftoemooi te kunnen winnen. Met Step hen Richardson, Jamie Spen- ce en David Gilford werd gis teren de Alfred Dunhill Cup gewonnen. In de finale versloegen de tweede-garnituur Engelsen de thuisspelende Schotten Gordon Brand, Colin Mont- gomerie en Sandy Lyle. In de ochtend rekenden zij af met de favoriete Amerikanen Couples, Kite en Love. Faldo, 's werelds nummer één, die dit jaar al vijf grote toernooien won, had spon sorverplichtingen in Japan. Hij had anders graag meege daan in de vierdaagse voor een eerste prijs van 100.000 pond sterling (300.000 gul den) de man. Zijn vervanger Spence won in St. Andrews geen enkele partij, wel speel de hij in de finale met 69 sla gen de beste partij, waarmee hij Montgomerie op een ge lijk spel hield. Het jaarlijkse toernooi, voor het eerst in een nieuwe opzet, kreeg overigens een minder spannend einde dan de laatste jaren toen een meedogenloos knock out- systeem werd gehanteerd. Brand was te zwak voor Ri chardson. Lyle had te zwaar getafeld bij de lunch, want hij stond gelijk twee slagen achter. Hij haalde nog wel op, maar kon niet doordruk ken tegen Gilford, die 's mor gens al een te taaie tegen stander voor de Amerikaan Couples was gebleken. De Amerikanen hadden problemen met de greens. Kite was goed en oerdegelijk. Couples miste voortdurend de hole, waardoor Gilford een kans bleef houden die hij op de beruchte 17e hole met beide handen greep. Love was de mindere van de ge weldenaar Richardson, die in de koude wind in zijn ele ment was. Tenslotte groeide hij op bij de St. Andrews gol flinks. In de ochtend verschalkte Schotland Australië. Greg Norman was weer geweldig op dreef (68 slagen) tegen de zwakke Brand, maar Baker- Finch en Davis speelden ruim boven het baangemid- delde. Dat brak de ploeg op. Voor het volgende toernooi stelt Nederland een veelbelo vende ploeg op met Chris van der Velde, Constant Smits van Waesberghe en Stephane Lovey. Dit trio moet eerst een voorkwalifi catie spelen in Montpellier en vervolgens bij de eerste acht eindigen in het kwalifi catietoernooi in Taiwan. U ontdekt elke keer een andere Bijenkorf UÜENKORFl Wollen ribcoltrui met 20% angora. S t/m L In |fASHioNATO's| Vest van wol/acryl. M t/m XL In marine, ecru, taupe, antraciet, zwart, rood en paars. I1 antraciet en zwart (BIJENKORFI Coltrui met ribeffectvan zijde/katoen. St/m L. In bruin, beige, taupe, naturel en kaki. Van 139-Voor 109.- Van 139 - Voor 79.- Van 139-Voor 119.- Deze aanbiedingen gelden t/m 31 oktober a.s. (of zoveel eerder als de voorraad is uitverkocht). 'Nog t/m 23 oktober Bij-In Beauty-Festival, een uniek cosmetica spektakel voor dames en heren.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20