BV Lisse is veel verder dan MSV TOP nog steviger op laatste plaats Leiden speelt met Basketiers Bollenstreek valt na twee nederlagen terug Sport Gemakzucht Fiks zonder gevolgen MAANDAG 19 OKTOBER 1992 De streekderby tussen de vrouwen van MSV en Lisse is duidelijk in het voordeel van de laatsgenoemde uitgeval len. MSV kon heel even hopen op een positief resultaat, maar moest al snel inzien dat ervaring de doorslag zou gaan geven in de onderlinge confrontatie. Zonder echt oogstrelend basketbal op de vloer te leggen finishte Lisse ver voor MSV: 49-68. NOORDWIJK GERRIT-JAN V BASKETBALMEDEWERKER De laatste keer dat MSV en Lisse in competitieverband tegen el kaar uitkwamen was vier sei zoenen geleden. Beide ploegen vertoefden toen nog in de pro motiedivisie en vochten een du el uit dat zelfs tot degradatie van een van beide zou leiden. Lisse won dat duel, maar be haalde niet de benodigde der tien punten verschil en zou dus afdalen naar de eerste divisie. Dat gebeurde uiteindelijk niet, omdat een andere ploeg zich te rugtrok. Werd er toen nog tegen de gradatie gestreden, tegenwoor dig hebben MSV en Lisse het hoogste platform bereikt in de nationale basketbalcompetitie. MSV pas sinds dit jaar en Lisse alweer drie jaar geleden. Dat de Lisser vrouwen hun draai al goed gevonden hebben en de Noordwijkse nog niet bleek gis termiddag in de Northgohal. Ervaring Lisse troefde MSV op alle fron ten af en vooral op ervaring. Waar MSV nog moet wennen aan het fysiekere en snellere spel in de eredivisie ontwikkelt Lisse zich tot een volwaardige eredivisieploeg. Zelfs zodanig dat het nu voor het eerst zicht krijgt op een plaats in de elite A- poule aan het eind van het sei zoen waarin de zes beste teams gaan strijden om de vier te ver geven play-offplaatsen. Over winningen op de 'kleintjes' zijn daarvoor nodig en incidenteel op een van de groteren, wat al in de eerste wedstrijd meteen werd gedaan toen Grasshoppers in eigen huis verslagen werd. Gisteren werd dus zo'n over winning op een kleintje be haald. Licht voordeel In het begin had MSV nog licht voordeel en liep het binnen acht minuten uit naar 12-4. Lis se was wat onrustig in het afma ken, maar hervond zich al snel. De stand werd binnen twee mi nuten gelijk getrokken naar 15- 15. Het moest nog even duren voordat de wedstrijd echt op gang kwam qua scoren. Vijf mi nuten lang werden er weinig doeltreffende schotpogingen ondernomen en konden beide teams slechts twee punten aan het-totaal toevoegen. Vanaf dat moment zette Lisse de versnelling in en liep het naar een 23-33 ruststand. MSV schoot slecht en kon het meer bijbenen. Aanvallen den te gehaast gespeeld en fou te passes waren aan de orde van de dag. Bovendien liep het af standschot bij de thuisploeg to taal niet waar bij Lisse dat wa pen door Joke van der Heuvel en Lida Hoogervorst met succes beproefd werd. In de eerste mi nuten van de tweede helft voer de Lisse de druk op. MSV kwam niet meer aan behoorlijk bas ketbal toe en de bezoekers lie pen in acht minuten nog eens elf punten uit (25-46). Lisse dacht binnen te zijn, maar moest toch nog wel alert blij ven. MSV kon nog even iets te rugdoen en knabbelde tien punten van de achterstand af. Lisse liet het niet verder komen en controleerde de wedstrijd tot het laatste fluitsignaal. Druk Coach Rick Driessen van MSV was na afloop niet erg te spre ken over het spel van zijn disci pelen. „Dit was gewoon slecht. De organisatie was te vaak ge woon zoek. De spelletjes wer den niet goed uitgevoerd en dat leidt tot weinig scores. Te veel speelsters konden de druk niet aan en dat breekt je op." Het wordt nog een zwaar jaar voor MSV. Scores MSV: Vlieger 9, Ter Laak 9, Driessen 8, Van der Salm 7. Lisse: Van der Heuvel 16, Hoog ervorst 14, Van der Hulst 10, Van Ruiten 9. Grasshoppers laat naar winst Joke van der Heuvel (8) scoorde 16 punten voor Lisse. Hier maakt ze het Marion Janson (12) lastig om de bal naar Caroline van der Salm (10) te passen. foto henk bouwman LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER De handballers van Noorlan- der/Bollenstreek zijn na een sterke start in de eredivisie te ruggevallen. Zaterdag werd in Voorhout verloren van SEW, 13- 17, en gisteren in Den Haag van Hellas, 18-12. In beide wedstrijden liet Bol lenstreek zich danig van de wijs brengen door de warrige arbi trage. Meer door de wol geverf de ploegen zoucfen daardoor het spoor ook even kwijtraken, maar Bollenstreek zakte naar een absoluut dieptepunt. Jam mer, want SEW met Marianne Bult in de tweede helft als gang maakster, was zeker geen gehei de De rust ging in met een 9-6 voorsprong voor Bollenstreek. Het werd nog 13-11 voordat het arbitrale koppel zich nadrukke lijk met de wedstrijd ging be moeien met als resultaat dat Bollenstreek geen treffer meer scoorde. Bult scoorde maar eenmaal doch leverde in de productie van SEW in de twee de helft een belangrijk aandeel, omdat zij stoorspeelster Ellen Warmerdam wegtrok uit het te voren zo goed gesloten centrum van de Bollenstreek defensie. De ploeg uit Nibbixwoud blonk vooral uit in het uitlokken van overtredingen die Ellen War merdam en Gerrie van Jaarsveld op twee gele kaarten kwamen te staan. Voor Bollenstreek scoor den: Gerrie van Jaarsveld 5, Ni- coleta Boriceanu 4, Merlyn Pe- rik 2, Ingrid Besseling en Irma Vernooy 1. Kater Bollenstreek was de kater een dag later duidelijk nog niet kwijt. Nog minder plezierig was het dat behalve de weer falende arbitrage een teamgenoot van de vorige competitie en een Voorhoutse de show stalen voor de opposite. Diana van Dam stopte zoveel dat zelfs schutters van het formaat Gerrie van Jaarsveld en Nicoleta Boriceanu er horendol van werden. Bij alle tegenslag die Bollen streek te incasseren kreeg kwam een positieve kant. Geraldine van Dijk, de eerste keepster van Bollenstreek moest naar de kant vanwege een oude kaakblessure die weer opspeelde. Haar plaats werd ingenomen door Natasja Radder (ex-Hermes) en die deed dat door onder meer vijf strafworpen te stoppen. Voor Bollenstreek scoorden: Gerrie van Jaarsveld 4, Merlyn Perik Nicoleta Boriceanu en Ingrid Besseling 2 en Ellen Warmer dam en Irma Vernooy 1. Olympia Olympia 72 boekte de eerste winst in de eerste divisie. Nicole Donners stak in een uiterst schotvaardige bui en scoorde maar liefst vijfmaal van de tweede lijn. In het Wassenaarse doel toonde Laurette Vermeu len dat trainer/coach Roy van Gurp daar zijn hoofd niet over hoeft te breken. Tegen de fysiek sterke ploeg van Loreal uit Ven- lo die zich herhaaldelijk als het ware letterlijk een weg vocht naar de cirkel kreeg zij heel wat schoten vanaf de cirkel te ver werken. Zij bezweek niet. Olympia '72 had het beste van het spel maar moest hard werken om de punten binnen te halen, 16-13. Wat de Wasse naarse ploeg aan kracht te kort kwam, maakte zij echter ruim schoots goed door snelheid. Af maken van de break-out bleek evenwel ook nu weer zorgelijk. Rust 5-5. Voor Olympia '72 scoorden: Nicole Donners 5, Conny van der Werf 3, Diana van Rooden, Angelique Schonk en Elly van Leeuwen 2 en Inge borg Henkes en Tieske van Dui- LEIDEN GERRIT-J, BASKETBALMEDEWERKER Luba Leiden en DVZ/ Grasshoppers hebben beide te gen de laaggeplaatste teams, pectievelijk Basketiers en BCA '60, geen fout gemaakt. In hun strijd om in de top van res pectievelijk de promotiedivisie en eredivisie te blijven mee draaien werd gewonnen. De vrouwen van Grasshoppers hadden daarvoor wel een ver lenging nodig. In eigen huis is Leiden dit jaar nog ongeslagen. Ook Basketiers kon deze reeks niet doorbreken. De ploeg uit Zevenaar staat puntloos onderaan, nadat er vo rig jaar nota bene nog eredivisie werd gespeeld. Weliswaar met een heel ander team dan wat er dit jaar staat, maar toch. Leiden had totaal geen moeite met de Gelderlanders. Jack Ginjaar mocht opvallend genoeg in de basis beginnen en greep gelijk zijn kans. Gedreven als hij was speelde hij een goede wedstrijd. Loet de Ruijter werd de hele wedstrijd aan de kant gehouden omdat hij ziek was geweest en de hele week niet getraind had. Alleen in de beginfase had Leiden wat moeite toen Baske- zelfs een voorsprong nam (7-11), maar dat was van korte duur. Zonder echt afstand te nemen kwam de ploeg in de Vijf Mei-hal nooit in gevaar. Bij rust ?n klein gaatje geslagen (39-31) en na rust werd het kar wei helemaal afgemaakt. Anthony van Eijck trok bij Lei den de kar als het ging om sco- Basketiers kon er weinig aan doen. Na dertig minuten be reikte Leiden een veilige marge van veertien punten (57-43) en controleerde het verdere ver loop van de wedstrijd. Bij 73-58 bereikte Leiden het eind en blijft het op de twede plaats in de promotiedivisie staan. Een plek die woensdag verstevigd kan worden als er thuis tegen Zwijndrecht, dat op de vierde plaats staat, wordt aangetreden. Scores Leiden: Van Eijck 16, Ginjaar 12, Wals 11, Ter Haak 10. Benauwd DVZ/ Grasshoppers kreeg het even benauwd in Apeldoorn. De tegenstand die BCA '60 de Kat- wijkse vrouwen bood was groter dan verwacht. BCA '60 staat met twee punten op de negen de plaats. De ene winstpartij werd tegen Canadians behaald. Zaterdag leek de ploeg in super- vorm en moest Grasshoppers alle zeilen bijzetten om een po sitief resultaat neer te zetten. Bij rust werd er zelfs tegen een achterstand aangekeken. 37-32. BCA schoot zuiver, ter wijl de verdediging van Grasshoppers te wensen over liet. In de tweede helft kwam Grasshoppers met 42-49 voor en dacht in veilige haven te zit ten. De laatste aanval van BCA '60 bracht hen op gelijke hoogte (65-65), waardoor Grasshoppers voor de tweede keer dit jaar een verlenging no dig had om te winnen. In die extra tijd hielden de Katwijksen het hoofd erbij. BCA kon nog een keer voorkomen (67-65), maar kwam daarna niet meer tot scoren. Grasshoppers voeg de er nog negen aan toe en be houdt zo de tweede plaats in de eredivisie: 67-74. Donderdag krijgt de ploeg koploper Tonego op bezoek en dan begint het echte werk. Scores Grasshoppers: Kuyt 18, Allers 17, Hoogkamer 10. De mannen van Lisse werden in de eerste helft totaal overrom peld door Dunckers. In Hilver sum was de kampioenskandi daat duidelijk te sterk. Bij de rust keken de Lissenaren ai te gen een 46-24 achterstand aan. In de tweede helft kon er nog wel iets teruggedaan worden, maar dichtbij kwam de ploeg nooit. Slechts vijf punten knab belde Lisse nog van de achter stand af: 81-64. Scores Lisse: Van den Akker 17, Goudswaard 13, kamps 10. De mannen van DWZ- /Grasshoppers speelden een abominabele tweede tien minu ten van de eerste belli. 25-16 stond de ploeg voor tegen Voor burg 2 toen het helemaal mis ging. Bij rust stond er een hope loze 29-50 stand op het score bord. De tweede helft werd er nog wel iets aan gedaan en kwamen de Katwijkers dichtbij, maar het verlies was onafwend baar: 70-73. Scores Grasshop pers: Van Weeren 21, Vos 20, Hoekstra 13. Blitz en MSV blijven het goed doen. De Voorschotenaren wonnen in eigen hal ruim van DAS (86-67), terwijl de Noord- wijkers hun ongeslagen status behielden door Deca Eagles thuis te verslaan: 104-77. Oegstgeestenaren nog ongeslagen OEGSTGEEST BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De weg terug naar de eerste klasse gaat Fiks heel wat minder gemakkelijk af dan in Oegst- geest werd verwacht. Weliswaar voert het vlaggeschip van coach Daan Vreeken nog ongeslagen de ranglijst aan in de tweede klasse G, maar liep reeds een schadepost van drie punten op. Ook in het duel tegen hekke- sluiter Bolnes geraakte een overmoedig en kansen verkwis tend Fiks in de problemen, maar wist in de tweede helft de traditionele zwakke finish te vermijden: 12-10. „Gemakzucht, met name in de verdediging", analyseerde Vreeken na afloop. „In de eerste helft hebben we bovendien riante kansen laten liggen. Als je die niet benut, vraag je om moeilijkheden". Problemen met het jeugdige en heel onbevan gen spelend Bolnes kreeg het Oegstgeester achttal volop. Na een redelijke start (2-1 na tien minuten) werd de rekening ge presenteerd voor de onder schatting in defensief opzicht en gemakzucht voor de korf. Plots keek de thuisclub tegen een achterstand aan (2-4) wat tot na rust (5-6) duurde. Met twee treffers en een geforceerde strafworp toonde Tanja Huizing zich als enige succesvol in de afronding. „Ik had geen angst de wed strijd te verliezen", aldus Vreek en, die na rust de verdediging fors reorganiseerde. „Na rust stond Jaap Rietdijk tegenover Bolnes' de topscorer en vervol gens bleef die op de vier goals staan uit de eerste helft. En die kansen missen we niet expres. Er moest wel gewoon een tand je bij. Met zo veel mogelijkhe den, gaat de bal er dan op een gegeven moment heus wel in. Het duurde alleen nog wat lang eer er een marge van vier pun ten kwam." Ommekeer Acties van Theo Vreeken (2 goals) en Annemieke van der Gugten (een door Matthijs de Visser benutte strafworp en een afstandschot) zorgden in het derde kwartier voor de omme keer. Vrijwel moeiteloos liep een als herboren Fiks vervol gens weg naar 11-7 en kon dit maal zorgeloos het duel uitspe len. Waar het tot tweemaal in de slotfase een voorsprong van twee doelpunten uit handen gaf, bleef Fiks nu overeind. Bol nes kwam van 12-8 nog terug tot 12-10, maar was niet bij machte om het Oegstgeester feestje te verstoren. Avanti „Als we van Avanti winnen zijn we een heel eind op weg naar de eerste klasse", blikte Vreeken vol vertrouwen alvast vooruit. „Dan gaan we voor de titel. Het zal zeker zwaar blijven, maar we hebben de potentie en ik heb alle vertrouwen in de ploeg." Beeld uit de wedstrijd Fiks-Bolnes. De Oegstgeestenaren v LEIDEN KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER Hoofdklasser TOP kwam ook af gelopen weekeinde niet tot winst: 9-14 tegen Oost-Arnhem. Fides Pacta kwam goed weg te gen Celeritas: 6-6. De Danaïden versloeg Swift (A) met 9-11. Het jonge TOP-team van Theo Korporaal speelde tegen het gerenommeerde Oost-Arn hem een van de betere wedstrij den. Het was teleurstellend dat het tweede aanvalsvak volledig aan banden werd gelegd, an ders had er een spannender du el kunnen ontstaan. Nu was de routine en de balvaardigheid van de bezoekers doorslagge vend. Tot aan 3-3 (Ron van der Willik 2x en Aad Wiegerink) was er sprake van een wedstrijd. Binnen het kwartier doelpunt ten de Arnhemmers naar een riante marge. Chantal van Duijn scoorde de 4-9 ruststand. Via 4-11 (Gerco Langelaan) werd het 6-12 (Van der Willik en Wiegerink). De kou en regen kregen hun invloed op het spel. Desondanks scoorden Van der Willik, Albert Verbaan en Egbert Dijkstra. Oost-Arnhem bleef een maatje te groot en drukte TOP met de 9-14 eindstand vaster op de laatste plaats. Fides Pacta kroop door het oog van de naald tegen Celeri tas. In de eerste helft speelde de Pactanen gehaast en met weinig overleg. Als antwoord op de score van de tegenpartij maakte Jan Willem Meijer binnen tien seconden 1-1. De gretigheid in de Fides-defensie werd afge straft, wat een ogenschijnlijk kansloze 1-5 theestand oplever de. Meer beweging en agressie in de aanval leverde meerdere mogelijkheden op. René van der Vooren benutte een strafworp en Conchita Prins zorgde met haar eerste schot voor 3-5. Cele ritas kon geen vuist meer ma ken en moest toestaan dat Fides een strafworp mocht verzilve ren (Meijer: 4-5). Na de daarop volgende 4-6 raakte de score in een impasse. De scheidsrechter was mild voor de Leidenaars en gaf opnieuw een strafworp: 5-6 Van der Vooren. In een alles of niets-offensief werd Frank Peter de Haas ingebracht, die door het sterke afvangwerk van Van der Vooren in de laatste minuut 6-6 kon inschieten. Pernix-coach Janko Breed- veld vond het diep en dik treu rig dat zijn dominerende ploeg verzuimde definitief afstand te nemen van ZKC '31. Marco van der Lucht en tweemaal Erika Velders zorgden voor 3-3. ZKC kwam tegen de verhouding op voorsprong, maar Erica de Rooij zorgde voor 4-4 bij rust. Ook in de tweede helft ont brak de scherpte in de afron ding. Jeroen Wayenberg en Vel ders hielpen Pemix aan 7-6. Bij 7-7 werd Peter Kuipers ingezet, die 8-7 inschoot. De klasse van de Breedveld-brigade werd aan het wankelen gebracht toen on verwacht de Zaankanters op 8-9 kwamen. In de laatste minuut bleek de ingebrachte Robin Ar- noldus een gouden greep. De afronding van zijn doorbraak le verde 9-9 op. In een duel vol strijd herstelde De Danaïden zich van de mis stap van vorige week. Met San dra Slingerland in de basis hoopte coach Schreudcr een ■schokeffect te bewerkstelligen. Er ontspon zich een pittig duel met de hardwerkende Leide naars als betere ploeg. Na tref fers van Heiko Locher en San dra Kalthoff zette Eric Krom hout zijn team op 2-3. Swift (A) verweerde zich hevig en kon de achterstand minimaal houden. Na 5-6 (Locher en Paul 1 lüsken) demarreerde Swift naar 8-6. Twee benutte strafworpen van Locher betekenden 8-8. De ka raktervolle inz.et werd beloond, want na 9-9 (Kromhout) scho ten Marcel Keyzer en opnieuw Locher (6x) de eindstand naar een verdiende 9-11. De opgaande lijn in het spel van KZ Leiden tegen Luto level de naast een 7-11 zege tevens uitzicht op mogelijke promotie op. Aanvankelijk leek KZ Leiden beschroomd voor de reputatie van de Amsterdammers. Met de terugkeer van Aldo Spadon (4x) kwam er weer een stuk schot vaardigheid terug in de Piket- ploeg. Twee doelpunten van Saskia de Roode zorgden mede «ooi een 17 ruststand Mai dn Verhorik liet zich in de produl tie niet onbetuigd en schoot vijfmaal raak. Onder bizarre weersomstati digheden werd Velocitas door Korbis afgedroogd. In de eerste helft mislukte alles bij de lei derdorpers. Na de 4 11 rust stand kwam er iets van de juiste vechtlust bovendrijven (117), maar de weergoden en de leids man voorkwamen een stunt. Arjen Bakker en Joyce Kamp huis scoorden beiden twee maal.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19