Vedetten Quick Boys lang niet volgevreten Rijnsburg blijft schutteren Zwaan neemt Katwijk weer op sleeptouw wicht uit handen. „De combi- Sport laat zich verrassen in slotfase REDACTIE HERMAN JOUSTRA* AD VAN IC RUNSBURG CUS VAN OOSTEN Tegenwoordig komt elke zater dag-eersteklasser graag naar Rijnsburg. Op sportpark Mid- delmors liggen namelijk de punten voor het oprapen. Ook voor rode-lantaarndrager DO- VO uit Veenendaal dat een ui termate beroerd seizoenbegin kent. Uit de eerste vijf wedstrij den werd door de ploeg van Wim Eilander slechts één scha mel punt behaald. Zaterdag konden na de 2-4 overwinning op Rijnsburgse Boys twee pun ten aan dat totaal worden toe gevoegd. Het was in meerdere opzich ten een heuglijke dag voor de Veenendalers. DOVO was in 381 minuten niet tot scoren geko men. Die ban werd in Rijnsburg na tien minuten door spits Bert van der Pol doorbroken. Hij zet te met een ferme kopstoot (vrije trap Gerben van der Weerd) zijn ploeg op een 0-1 voorsprong. De vreugde was echter van kor te duur. want veertig seconden later had Ron de Jager - na een goede pass van Leon Vonk - met een harde schuiver de sco re weer in evenwicht gebracht. Kort daarna schoot De Jager in een vrijwel identieke situatie op de paal. waarna de terugsprin gende bal door Peter van Duijn tegen de touwen werd gescho ten (2-1). Maaf Rijnsburgse Boys zou Rijnsburgse Boys niet zijn als de weelde van de voorsprong ge koesterd zou kunnen worden. In de twintigste minuut, drie minuten na de 2-1, benutte Theo van J^aar, de aanvoerder van DOVO, een strafschop, die was toegekend na een overtre ding van Jaco van Delft ten op zichte van Freek Wittenrood: 2- 2. Die chaotische en daarom ook enerverende beginfase van de wedstrijd was typerend voor het seizoen van Rijnsburgse Boys tot nu toe. Een uiterst krakkemikkige verdediging sta pelt fout op fout en dat staat in schril contrast met de scherpte van de spitsen. Met name aan valler Ron de Jager trekt zich weinig aan van de wanorde in de ploeg. Hij blijft een gevaarlij ke spits, bezorgde aanvankelijk zijn bewaker Gert van Ginkel handenvol werk en scoorde te gen DOVO zijn derde doelpunt van het seizoen. De kwetsbaarheid van de de fensie doet de ploeg echter keer op keer de das om. Trainer Arie Kurver heeft slechts één echte verdediger in zijn ploeg en dat is voorstopper Dik Heemskerk. Wie de overige posities opvullen is wekelijks een verrassing. Zo moest Kurver door de omstan digheden gedwongen al op vier verschillende spelers een be roep doen om de vacature van laatste man op te vullen. Hij probeerde het al met Huug Aandewiel, Hennie Koet en Fred Bodaan. Deze drie zijn voorlopig afge vallen. Aandewiel sukkelt met een blessure, Koet is geschorst en Bodaan is vanwege een ge brek aan motivatie teruggezet naar het tweede elftal. Zaterdag toverde Kurver Ron Carli uit de hoge hoed. Maar hij is evenals Aandewiel niet op en top fit, en dat was ook reden waarom hij de wedstrijd tegen DOVO niet kon uitspelen. Maar met Carli als laatste man heeft Kurver nog lang het lek niet boven. Dat maakte DO VO, ook nog niet in normale doen, maar al te zeer duidelijk. Over de flanken kwamen de vleugelspelers van DOVO Wit tenrood en Wim van Silfhout herhaaldelijk gevaarlijk door. De Rijnsburgse backs Jaco van Delft en John Bader kregen geen moment grip op het snelle duo. Toch was er zaterdag een pe riode, de twintig minuten na rust, dat Rijnsburgse Boys de wedstrijd naar zich toe leek te trekken. DOVO drong even niet aan en Wim Hooymans kreeg zowaar de kans om zijn ploeg MAASSLUIS ROB ONDERWATER De terugkeer van Hans Zwaan houdt de gemoederen bezig. Vorige week ondervond Hoek de onmiskenbare kwaliteit van de Katwijkse schutter, die toen drie maal de roos trof. Zater dagmiddag bij Excelsior Maas sluis vestigde Zwaan andermaal de aandacht op zich. Eerst in negatief opzicht, want hij miste een strafschop bij een 1-0 ach terstand. Die misser maakte de boomlange spits naderhand ruimschoots goed. Twee keer trof Zwaan de roos en die tref fers waren voldoende voor de 1-2 zege van Katwijk op Excel- op voorsprong te schieten, maar hij trof de paal. Vervol gens greep DOVO de volle buit. Twintig minuten voor tijd legde Wittenrood de bal keurig terug op de mee opgekomen laatste man Dirco de Vries, die de bal hoog in het doel schoot: 2-3. Een minuut later ging het weer mis voor de gastheren. Van Silf hout speelde, nadat hij de bal met de hand had beroerd, de voor Van der Pol ingevallen Teus Wenneker aan voor wie het vervolgens een koud kunstje was om Jan Blankespoor te om spelen en 2-4 te scoren. In de slotfase probeerden de geel-zwarten de zaak nog recht te trekken. Er waren kansen voor Ron de Jager en Peter van Duyn. De grootste kans viel echter voor DOVO-speler Wen neker, die de bal voor een leeg doel hoog over schoot. Ron de Jager 1-1, 17. Van Dui|n 2-1. 20. Van Laar (strafschop) 2-2, 72. De Vries 2-3. 73. Wenneker 2-4. Scheidsrechter Kordic. Toeschouwers 800. Geel Hooymans, De Jager. Heemskerk, Blankespoor (al len Rijnsburgse Boys). (trainer DOVO). Rijnsburgse Boys: BI 'Delft. Carli (De K Blankespoor; Van bergen). Van Duijn, Hooymans; Ron c En dus had Hans Zwaan na afloop weer een hoop uit te leg gen. Na de windstilte van ruim een jaar, staat de bonkige spits momenteel in een stormachtige belangstelling. De teller staat na vijf wedstrijden al op zeven tref fers. De spits geniet van die cij fers, maar weigert met het hoofd in de wolken te gaan lo pen. Hoewel, de inwoner van Rijnsburg wilde in de 54ste mi nuut per se de aan Katwijk toe gekende strafschop nemen. Omdat-ie zich zo zelfverzekerd voelde. Zwaan produceerde een nietig 'schotje', waarmee doel man Van den Broecke geen en kele moeite had. 'Verschrikkelijk' „Dat was verschrikkelijk", keek Zwaan nog even met afgrijzen terug naar dat cruciale moment. De aanvaller prees zich echter gelukkig met de instelling van zijn ploeg. Katwijk overwon de tegenslag met verve en bleef vertrouwen houden in de tref zekerheid van zijn spits. En Zwaan beschaamde dat ver trouwen niet. „We hebben een veerkrachtige ploeg. Over zo'n tegenvaller kunnen we ons heenzetten." Mede daarom, vindt Zwaan, hoort Katwijk in de top van IA thuis. Om na het uitstekende optreden van zijn ploeg te roe pen dat de oranjehemden kam pioenskandidaat zijn, gaat hem te ver. Eerst moeten de aan staande confrontaties met Zwart Wit '28 (komende zater dag) en Quick Boys (7 novem ber) met goed gevolg worden afgesloten, dan pas trekt Hans Zwaan zijn conclusies. Maar ook hij beseft dat Katwijk in de vorm van de laatste weken een geduchte concurrent is voor plaatsgenoot Quick Boys. Straffeloos Zelfs de afwezigheid van de ge schorste doelman Van Duyven- bode deerde de formatie van Arie Lagendijk nauwelijks. Het liet Excelsior in eerste instantie het spel bepalen. Dat kon Kat wijk overigens straffeloos doen, want de thuisploeg bakte er weinig van. Tijdens de sei zoensouverture tegen Quick Boys maakte de equipe van Eric Gudde nog veel indruk, maar inmiddels is de glans er zo'n beetje van af. Aanvoerder Faust van der Meer was de enige die indruk maakte, de rest vertoef de in de grauwe middelmaat. Kennelijk geïrriteerd door de onmacht hanteerde Excelsior de botte bijl. Leidsman Sprong be keurde vier spelers met geel en trok vlak voor tijd zelfs rood. Katwijk verzuimde echter te profiteren van de onmacht bij de thuisploeg. In het laatste kwartier voor de pauze hadden de bezoekers het spel volledig naar zich toegetrokken en dien den de kansen zich aan. Hans Zwaan verscheen na twee aan vallen uit het boekje twee keer vrij voor Van den Broecke, maar in beide gevallen schampte de bal het hoofd van de doorgaans trefzekere spits. Deksel In blesurretijd kreeg Katwijk vervolgens het deksel op zijn neus. De tegentreffer van voor stopper Vreugdenhil (gescoord na onachtzaam handelen van de afweer) was geheel tegen de verhouding in, dat wel, maar daar had het van plezier schud debuikende Excelsior maling aan. Pal na de pauze scoorde de afdelingskampioen van '91 bij na 2-0, maar doelman Van Voorbergen maakte de inzet van Gert-Jan Bunt onschadelijk. Dus kwam de strafschop (De Ridder werd binnen de zestien van de sokken gelopen) als ge roepen voor het in moeilijkhe den verkerende Katwijk. Even ontstond er paniek na de misser van Zwaan, maar de oranje hemden hadden hun zaakjes weer snel op orde. Zwaan zelf duwde met zijn gelijkmaker, hij rondde een voorzet van Kees Krayenoord koelbloedig af, Kat wijk een eind in de goede rich ting. De bezoekers roken meer en draaiden de energiekraan vol open. Na de missers van Krayenoord en De Ridder moest Hans Zwaan er weer aan te pas komen voor de winnende tref fer. Het was trouwens een doel punt om in te lijsten. De kop- sterkte spits verlengde in de 78ste minuut een vrije trap van Henry Pouw met het achter hoofd en zag de bal tot zijn ge noegen in de rechterbovenhoek van het doel ploffen: 1-2. Excelsior probeerde daama nog wel wat, maar onder scheidde zich louter in negatief opzicht. Edwin Berveling, het opgewonden standje, ontsierde de wedstrijd met zijn onophou delijk commentaar op de lei ding. Het bracht Excelsior overi gens geen stap verder. Erger, vlak voor tijd moest de thuis ploeg zich een rode kaart (inval ler Van der Hoeven trapte na) laten welgevallen. Dat Berveling na afloop nog een (mislukte) poging ondernam Marco van der Plas af te rossen, deed niets af aan de feestvreugde in het Katwijkse kamp. Excelsior Maassluis-Katwijk 1-2 (1-0). 45 Vreugdenhil 1-0. 60 Zwaan 1-1. 78 Zwaan 1-2 Scheidsrechter Sprong Toeschouwers 1000 Geel Pouw (Katwi|k), Berveling, Van den Broucke. Van Duyl. Bakker (Excelsior). Rood Van der Hoeven (Excelsior) Katwijk: Van Voorbergen, Van Zeist, Langemaat. Pouw. De Kroon; Lange- veld, Mieras. Van der Plas. Krayenoord (Verhoogt). Zwaan, De Ridder de concentratie wegviel. De snelheid van handelen liep te rug, daardoor kreeg Rozenburg alle tijd om zich verdedigend te wapenen." In de tweede helft nam Ro zenburg het heft in handen. Doelman Van Heusen moest handelend optreden na inzetten van Danny Kuppen en Patrick Bekker. Vlak voor tijd moest de oud-goalie van RCL niettemin buigen. Inplaats dat er nu aansluiting is met de kopgroep, moet Noordwijk na de puntendeling genoegen nemen met een plek je in de middenmoot. John Eel- man is over die ontwikkeling overigens niet ontevreden: „Qua spel zijn we een midden moter. Noordwijk kan zeker be ter, maar dat gaat niet zo maar. Een aantal jongens moet aan el kaar wennen. Dat heeft gewoon tijd nodig." Noordwijk-Rozenburg 1-1 (1-0) 20 Carter 1-0, 90 Kuppen 1-1 Scheids rechter Duyzer Toeschouwers 700. Geel Zethol. Van Kins. Van Roon (Noordwi|k), Bos, Van Zevenbergen (Rozenburg) Noordwijk: Van Heusen. Van Kins. Zethof. Tegelaar, Van Roon; Slolk. Van Dijk, h i der Fits. Bosma, Car- VOETBAL Jafet N'Doram uit Tsjaad heeft Nantes naar de lei ding in de Franse eerste divisie gekopt. Zijn doelpunt, drie mi nuten voor de nist, in de uit wedstrijd tegen landskampioen Olympique Marseille besliste zaterdagavond voor 38.000 toe schouwers de enerverende wed strijd. De 0-1 betekende de tweede nederlaag in dit seizoen op eigen veld voor Olympique. Bovendien liep de achterstand op naar vier punten. Nantes werd koploper door het punt verlies van Paris SG op eigen veld tegen Lens (1-1). Omam- Biyik, de international van Ca- meroun, gaf Lens een kwartier voor het einde de leiding. Cal- deraro redde een punt. ag O Dinsdag 20 oktober r®tring calculators FC USSE- HAARLEM Autobedrijf Polderman Heereweg 50 Lisse Tel. 02521 -18850 Aanvang 19.30 1e klasse A (zat.) KNVB/ Ie divi terrein Spekkelaan 1 Graag tot ziens ULTEE DRUKWERKEN B V. Tel. 02521 - 19012 errea SPORTSWEAR Pantofola d'oro Serooskerke slachtoffer van gretige Katwijkers: 8-1 Noordwijk y -y y lopende Noordwijkse aanval j stoten. De schijn bedroog even- naties liepen niet meer", vond de trainer. „Dat kwam omdat NOORDWIJK VAN EEN MEDEWERKER Vijf minuten voor het slotsig naal van Noordwijk-Rozenburg zakte John Eelman met een ge rust hart achteruit in zijn dug out. Goed, de 1-0 stand bood de oefenmeester op dat moment geen volledige zekerheid over de overwinning, maar Eelman vertrouwde volledig op Noord wijk. Dat bleek echter een fali- kante misrekening. In blessure tijd kwamen de bezoekers als nog langszij: 1-1. Dus baalde Eelman als een stekker. De trainen „Of de over winning terecht was op niet, als zó iets gebeurt is dat gewoon een tegenvaller. Je hebt er altijd wedstrijden tussen waarvan je achteraf weet dat je een punt te veel hebt gekregen." Eelman besefte naderhand donders goed dat het recht voor Rozenburg zegevierde. In de tweede helft was de ploeg van trainer Jan Rab beter en creëer de legio kansen. Doelman Arjan van Heusen kweet zich met ver ve van zijn taak en hield zijn doel schoon. Tot blessuretijd Nadat Martin van Kins en Kees Zethof het leder in de extra speeltijd slecht hadden wegge werkt, kwam de kleine, maar o zo behendige Danny Kuppen vlak voor Van Heusen in balbe zit. Van Heusden was kansloos op de inzet van de Rozenbur ger: 1-1. In de eerste helft zag het er geenszins naar uit dat Noord wijk met een gelijkspel genoe gen zou moeten nemen. De roodwitten, zonder de vakantie vierende Timo Gerlof, kwamen overtuigend uit de startblokken. Nadat een aantal mogelijkhe den tot niets had geleid, was het in de 20ste minuut wel raak. Adrian Carter rondde een vlot Spits mist strafschop en scoort twee keer De vraag of landskampioen Quick Boys in staat is dit sei zoen in de eerste klasse zijn trilogie aan titels te voltooi en, kan in dit vroege stadium van de competitie al met een volmondig 'ja' worden beantwoord. Na de machts vertoning van afgelopen zaterdag tegen Serooskerke (8-1) leiden de Katwijkers met 13 punten uit 7 duels, scoren het bijna ongelooflijke gemiddelde van 5 doelpunten en incasseren daarentegen minder dan één treffer per duel. Hoe bedoel je, ze zouden niet gretig zijn daar op Nieuw Zuid. Nee, van enige verzadiging lijkt absoluut geen sprake. Sterker nog, het lijkt er verdacht veel op dat ze daar in de duinen serieus van plan zijn om een koninkrijk te vestigen dat tot in lengte van jaren het zaterdagvoetbal met straffe hand zal regeren. Na de 'grote bevrijding' van twee jaar terug toen ze eindelijk na zo veel jaren van wachten de titel grepen en de bevestiging van hun schier onbegrensde moge lijkheden vorig jaar, waait er on danks die successen ook dit sei zoen een frisse wind door die duinpan. Amsterdammers Verantwoordelijk daarvoor, zo stelt amateur-international en laatste man Gert Aandewiel zonder omwegen vast, „zijn die twee Amsterdammers daar, trainer Hans van der Zee en Martin Steenvoorden. Dat duo heeft ons precies weer de juiste impulsen gegeven om verder te bouwen. Steenvoorden als die pe spits geeft ons extra moge lijkheden en Van der Zee zorgt op de training voor de motivatie om niet te verslappen." Dreigt, zeker na winstpartijen als de 7-1 op buur Rijnsburg en de 8-1 nu tegen de Zeeuwen uit Walcheren, niet een bepaalde zelfgenoegzaamheid in de ploeg te sluipen Gaat het niet alle maal wat té gemakkelijk? „Ab soluut niet", mengt linkerspits Fred Kabier zich in het gesprek. „Er is nog nooit zó veel spel vreugde geweest als juist nu. Dat willen we zo houden en vol gens mij zijn we nog lang niet aan het einde van onze moge lijkheden. Die Steenvoorden is een kanjer, hoor. Ook buiten het veld." Waarvan acte, want bij vier van de acht doelpunten, was de lange Amsterdammer, gekomen van Blauw Wit, direct betrok ken. Als aangever voor respec tievelijk Gert Aandewiel (5-1), invaller Leen van der Plas (7-1) en Fred Kanbier (8-1), terwijl hij zelf en passant de duizendste treffer van Quick Boys sinds de invoering van de eerste klasse (1970) voor rekening nam. Iets dat hem overigens weinig deed. „Voor mij was het gewoon doel punt nummer vier in de wed strijd. De treffer die Serooskerke definitief op afstand zette." Dat gebeurde dan een kwar tier na rust in één van de meest eenzijdige wedstrijden die ooit op Nieuw Zuid in competitie verband is gespeeld. Seroosker ke had zaterdag waarlijk hele maal niets in te brengen tegen het op alle fronten superieure Quick Boys wiens spel bol staat van de automatismen. De ploeg uit Walcheren, toch al een der dejaars eersteklasser, was van meet af duidelijk geïmponeerd door de ambiance van Nieuw Zuid. Kwam met slechts één spits en louter defensieve be doelingen het veld in om de schade op de voorhand zo veel mogelijk te beperken. „Met een nulletje of acht mogen ze blij zijn", oreerde de meegereisde journalist van de Provinciaal Zeeuwse Courant vooraf. „Want ze kunnen dit jaar nauwelijks een respresentatief team op de heenbrengen." Zijn voorspelling kwam aar dig uit. Werd niet helemaal be waarheid omdat doelman Tom van der Niet zich na een half uur verkeek op een trekballetje van John van der Have die door de attente Bert Riemens tot 3-1 werd gepromoveerd. Met die spelers zijn meteen de enige Serooskerkers genoemd die het niveau van de eerste klasse aan kunnen. De rest deed zijn best, bleef sportief, maar hoort op dit podium doodeenvoudig niet thuis. Te hoog gegrepen voor het Zeeuwse clubje dat nog geen 250 leden telt. Quick Boys startte zijn verfris send aandoende show overi gens overdonderend. Met een daverende knal van Edwin Otte die vanaf twintig meter zo hard uithaalde dat doelman Jonge- pier de bal nooit heeft gezien. Doelpunt nummer 1000 is een feit. Maker is Martin Steenvoorden, die met het opgeheven vingertje naar zijn medespelers opzoekt. De defensie van Serooskerke is de wanhoop nabij. foto loekzuyderduin En vervolgens met twee volledig uitgespeelde aanvallen over vijf, zes schijven die gave treffers opleverden van Frenk van der Kleij en opnieuw Otte. Daarna moest het 1700-koppige publiek tot een kwartier na de pauze wachten op de duizendste goal. Toen Steenvoorden die een maal had aangetekend, brak het schuttersfestijn pas echt goed los. Want gretig zijn ze. De cij fers spreken voor zich. Quick Boys - Serooskerke 8-1 (3-1) 15. Otte 1-0, 20 Van der Kleij 2-0, 30 Otte 3-0, 35 Riemens 3-1, 60 Steen voorden 4-1, 70. Aandewiel 5-1, 71 Kanbier 6-175. Leen van der Plas 7-1 81. Kanbier 8-1. Scheidsrechter: Pieter man Toeschouwers 1700. Quick Boys: Van der Niet, Roq. Pluim- graaff, Aandewiel, Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Otte, Floor van Duyn, Van der Klei) (Leen van der Plas), Steenvoorden, Kanbier.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17