Pechduiveltje zet KRV de voet dwars RCL zit voorlopig met de handen in het haar 'Lugdunum speelt voor de humor, Alphia voor het goud' Sport Vrouwen van De Sleutels naderen kop Jeugd van Roodenburg ziet van alles misgaan Martin Centrum komt niet langs Gooiland Gewichtheffers in de prijzen MAAhCAG 19 OKTOBER 1992 16 Oegstgeest houdt aansluiting met de top KRV is er niet in geslaagd om koploper Soccer Boys been tje te lichten. In plaats daarvan leden de Katwijkers een 1-0 nederlaag. In het bal der debutanten won Floreant af getekend met 4-1 van Koudekerk en behield Oegstgeest de aansluiting met Soccer Boys door in Ter Aar het lasti ge TAW met 1-2 van zich af te schudden. Sportlust, dat tot nu toe slechts één verliespunt heeft, versloeg Kagia met 3-1. leiden ruud pattiaponDe terugkeer van Theo Frans- voetbalmedewerker sen (24) in het elftal van Flo reant deed Koudekerk de das om. De topscorer van het vorig seizoen stelde zich aanvankelijk in verband met werkzaamhe den niet meer beschikbaar, maar kwam na de wat teleur stellende resultaten van de Bos kopers op zijn besluit terug. Tot grote vreugde natuurlijk van al wat Floreant is. Franssen scoor de niet alleen een treffer, maar kreeg bovendien ook nog een strafschop toegewezen. Broer Cees mocht de elfmetertrap verzilveren. Op grond van het spelbeeld was het op voorhand niet te zeggen wie er met de eer zou strijken. In de eerste helft verdiende nie mand een voorsprong omdat het voetbal aan beide kanten zeer matig was. In het tweede gedeelte waren de ploegen ook aan elkaar gewaagd. Wat betreft het aantal treffers bleek Soccer Boys, dal overigens optrad zon der topscorer Bart van Dijk, toch net iets scherper te zijn. KRV had voornamelijk pech. Een prachtig schot bijvoorbeeld van Bouwe van Beelen op een voorzet van Arno van der Boon kreeg niet het lot dat het ver diende. Floreant - Koudekerk 4-1 (2-1) 15. Veldhoven 0-1 (pen.), 30. Van der Berg 1-1. 40 Van Beuren 2-1, 65. Theo Franssen 3-1, 85. Cees Franssen 4-1 (pen.) Scheidsrechter: Roos. Toe schouwers: 400. Geel: Nieuwenburg (Koudekerk). Rood: Verbree (Koude- Abbenes - Hazerswoudse Boys 0-4 (0-2) 20 Reus 0-1, 38 Van Soest 0-2, 75. Poot 0-3 (pen.), Poot 0-4. Scheids rechter: Godeirooi. Toeschouwers: 75. Gele kaarten Van der Spek, Peter Kat- tenberg (beiden Abbenes) Het wordt langzamerhand dui delijk dat de vierde klasse voor Abbenes te hoog is gegrepen. Doelman Rob van den Berg, die zo langzamerhand handen en voeten te kort komt om de te gentreffers te tellen, wordt er moedeloos van. „Ik kan er niets aan doen, de tegenstanders krij gen zo veel kansen. Je kunt een paar leuke ballen pakken, maar niet allemaal. Ik word er langza merhand doodziek van." Waar Van den Berg overuren moest maken, had zijn collega aan de andere kant, John Blokker, het stukken makkelijker. Van den Berg: „Er lopen een paar stevig te balen, maar gelukkig is de sfeer nog steeds goed." Rijnstreek - Voorschoten 1-3 (1-0) 27. Boer 1-0. 47. Van Paassen 1-1, 67. Visser 1-2, 75. Visser 1-3 Scheidsrech ter Vink. Toeschouwers: 50. „Het is inderdaad een magere uitslag," gaf Leo Holl toe. „Ster ker nog, nadat we door een ge niepig countertje achter kwa men, was het chaos troef bij ons. Daardoor kreeg Rijnstreek meer zelfvertrouwen en kleine kansjes." Na de doelwisseling zag de trainer een iets beter Voorschoten met de voor Perry Berk ingevallen Hans Douw en de jeugdige Rob de Zwart als meest opvallende spelers. „De rest speelde middelmatig," oor deelde Holl. „We kregen nog veel kansen, maar het afmaken gaat ons de laatste tijd wat moeilijk af." Sporlust - Kagia 3-1 (1-0) 25. De Groot 1-0, 47. Immerzeel 2-0. 52. Lesi- manuaya 3-0, 80 Jan Kaak 3-1 Scheidsrechter Van Erven. Toeschou wers: 245 Gele kaarten: Cock Kaak, Tromperl (beiden Kagia), Bruggeling (Sportlust) de nederlaag. „Sportlust heeft een goed team," erkende hij. „Kagia heeft gewerkt naar ver mogen, maar helaas was Sport lust ietsje sterker." Heel even mocht Kagia enige hoop op een goed resultaat hebben maar de kentering kwam nadat doelman Cock Kaak de Woerdense aan valler Martijn Knol onderuit haalde. Leon Immerzeel schoot de buitenkans evenwel op de paal. Nadat De Groot kort hier op zijn ploeggenoten aangaf hoe het wel moest, was het ge beurd met Kagia. TAVV - Oegstgeest 1-2 (1-0) 18. Aartman 1-0, 47. Pillmeyer 1-1, 55. TAW nam in de periode dat het het beste van het spel had een 1-0 voorsprong maar liet het vlak na rust afweten. Binnen tien minuten stelde de hoogge- noteerde Oegstgeester ploeg or- leiden ruud pattiapon voetbalmedewerker HVZ is er eindelijk in geslaagd een overwinning te pakken. Slachtoffer werd LSW dat met 5-2 nog wat vaster in de onder ste regionen van de rangschik king werd gedrukt. Hooggeno- teerde ploegen als Alphia en Valken'68 maakten geen fout. Lugdunum, dat voor een weekje in hogere sferen mocht verke ren, werd door de Alphenaren (1-3) hardhandig met beide be nen op de grond gezet. Valken zorgde er met een 2-4 overwin ning voor dat GWS de laatste plaats van de ranglijst niet ver liet. HVZ - LSW 5-2 (2-0) 2 Koppens 1- 0. 35. Kanbier 2-0. 55. Kramp 3-0, 57. Schuilen 3-1, 75 Kanbier 4-1, 80. Staalduinen 5-1, Van Driel 5-2. Scheidsrechter Kaddouri. Toeschou wers: 50. Geel: Kramp (HVZ), Schulte- ma, Poelman, Aerts (LSW) HVZ-trainer Eugêne Vijlbrief denkt dat het leed nu ongeveer geleden is. „We hebben de vier sterkste ploegen gehad en nu krijgen we de zwakkere. Daar zijn we dus niet kansloos te gen." Toch werd de zege van HVZ door LSW'er Huub van Haasteren 'geflatteerd' ge noemd. Hij verwees onder meer naar een schot van Frans Blom, dat de Zoeterwoudse lat trof. Vijlbrief sprak evenwel van een verdiende zege. „We moeten punten halen, nu de kans er is". Hij ziet er nog wel een hogere notering voor zijn ploeg inzit ten. Lugdunum - Alphia 1-3 (0-1) 4 Ver sluis 0-1, 66 De Gans 0-2, 85. Kooi- mans 1-2 (pen.), 88 De Pater 1-3. Scheidsrechter: Metzier. Toeschou wers: 100 Geel: Roosemalen (Alphia), Meskers, Botermans, Van Haastrecht, „Wij spelen voor de humor en zij voor het goud," merkte Lugdunum-speler Daan Kooi- mans na afloop op. Aan de ver deling van de gele en rode kaar ten was dat in elk geval niet af te lezen. Lugdunum incasseerde er beduidend meer - De Cler werd zelfs van het veld gestuurd - en mocht van geluk spreken dat de geplaagde arbiter Metzier een rode prent voor Wim Wilkens (hij zou een speler van Alphia hebben geslagen) op aandrang van beide ploegen herriep. De tumultueze wed strijd, die door dit incident eni ge minuten werd gestaakt, werd daarna correct uitgespeeld. Al phia toonde zich hoe dan ook de sterkste van de twee ploegen. GWS - Valken'68 2-4 (0-2) 9 Zandber gen 0-140. Van de Bosch 0-2, 50. Bin nendijk 0-3, 65. Van der Meer 1-3, 70. Binnendijk 1-4, 75. Van Leeuwen 2-4. Scheidsrechter. Oudshoorn. Toeschou wers- 40. Na vijf wedstrijden staat GWS nog steeds op nul punten en stevig op de onderste plaats, maar volgens trainer Ger Bontje gaat daar binnenkort verande ring in komen. „Ik denk dat we nu punten gaan halen. Hoezo? Dat voel ik gewoon. Ik heb wat wijzigingen in de ploeg aange bracht en het loopt steeds beter. Daarom denk ik dat we op de goede weg zijn." Tegen Valken wist GWS in elk geval tweemaal doel te treffen en schoot Wim van der Meij nog vol op de paal. „Als die er was ingegaan, had ik het nog niet geweten. Dan was het vierde doelpunt er ook ge komen", aldus Bontje die meende dat daardoor een pun- tendeling aan zijn neus was voorbijgaan. GWS-doelman Ruud Ipenburg in innige omhelzing met de bal. Valken-speler Frank Duindam (rechts) kan er niet bij. leiden ron hoogendam voetbalmedewerker lei Leede boekte zaterdag in de derde klassse A niet alleen een regelmatige thuisoverwinning op Die Haghe: 3-0, maar is nu tevens in de race voor de eer ste periodetitel. Leiden moest bij koplo per Monster de gemiste kansen bekopen met een 1-0 nederlaag, terwijl RCL op sportpark de Bloemerd een goede wed strijd zag eindigen in weer een neder laag: 1-3. Ter Leede - Die Haghe 3-0 (1-0). 15 Grosman 1- 0. 60 Grosman 2-0, 75 Kruik 3-0 Scheidsrechter Vink Toeschouwers. 500. Geel: Kroese (Ter Leede) Rood: Van Beelen (Ter Leede). Spruit (Die Haghe) Ter Leede is in de winning mood. De enige smet op de wedstrijd was de rode kaart die Gert van Beelen vlak voor rust in ontvangst mocht nemen. Het tech nisch sterkere Ter Leede nam vanaf hel begin het initiatief, hetgeen na een kwar tier leidde tot de openingstreffer van Eric Grosman Na dit doelpunt werd het duel gaandeweg harder en werd er, overigens op faire wijze, op het scherp van de sne de gespeeld. Arbiter Vink dacht daar an ders over en stuurde Van Beelen en Ha genaar Spruit in een fel duel om de bal van het veld. Na de thee speelden de Ha genaars één op één en dat leverde Ter Leede veel ruimte en balbezit op. Uit een van de messcherpe aanvallen was het Grosman, die met een sublieme kopbal, uit een voorzet van Marco Verbree. de stand naar 2-0 tilde. Uit het alles of niets offensief van de gasten profileerde Peter Kruik door de (verdiende) eindstand op 3-0 te zetten. RCL - DVO 1-3 (0-1). 39 De Roo 0-1. 47 Marcel van der Blom 1-1,66 De Wilde 1-2.89 De Licht 1- 3 Scheidsrechter Brouwer Toeschouwers 200 Geel: Brasker, Oppenheimer, Van der Maat (RCL) Fuik. Pauwels. Wapenaar Kattestaart (Trainer) (DVO) Rood: De Roo (DVO). Ook in dit duel vielen de kaarten als rijpe appelen. DVO zat daar het minst mee, want de ploeg pakte in ieder geval twee broodnodige punten. RCL, dat na zater dag de rode lantaarn stevig in zijn bezit heeft, zit met zijn handen in het haar. Ook in dit duel waren er kansen te over om het karwei in zijn voordeel te be slechten. De mannen van Jan Kroese. met Marcel Brasker voorop, legden een goede partij op de mat. maar kwamen dank zij een fraai doelpunt van de gasten op achterstand. Vlak na de pauze bracht de van een blessure herstelde Marcel van der Blom zijn ploeg langszij: 1-1. Daarna kroop DVO gedurende 20 minuten door het oog van de naald, omdat het pech duiveltje de Rating weer eens parten speelde. Schoten van Grootendorst, Oos- terlee en Van der Maat spatten steeds op de paal en lat uiteen. Toen DVO uit de eerste de beste counter er 1 -2 van maak te, bleek RCL mentaal geknakt. De goed keepende RCL goalie Wim Nobbe moest vlak voor tijd zelfs een derde tegentreffer incasseren waardoor ook DVO RCL met de neus op de feiten drukte. Monster - Leiden 1-0 (0-0). 75. Zeeman 1-0. Ook Leiden kreeg in deze spectaculaire wedstrijd te weinig loon naar werken. De ploeg van Peter Ciere speelde met volle overtuiging, maar keek een kwartier voor tijd tegen de 1 -0 achterstand aan die niet meer kon worden weggewerkt. „Het is ongelooflijk als je al die kansen bij elkaar optelt", keek Ciere terug op de verloren strijd. „Ze hebben wat mij betreft qua in zet allemaal een negen verdiend. Het was een zeer goede wedstrijd van ons, maar we kregen ze er gewoon niet in". Beide ploegen hadden in verdedigend opzicht respect voor elkaar, waardoor de rust met 0-0 inging. In de tweede helft kreeg Leiden over links de meeste ruimte en kon Koos Siera zich veelvuldig met de aanval bemoeien. Het meeste vuurwerk was zodoende van de kant van Leiden te zien. Monster daarentegen deelde slechts wat spaarzame plaagstootjes uit. de op zaken door twee maal af doende toe te slaan. Daarbij be koorde het spel van Peter Wie- renga Oegstgeest-trainer Wim Visser bijzonder waarop hij zijn pupil tot uitblinker bombar deerde. De vrouwen van Oegstgeest hebben in de eerste ldasse za terdag opnieuw een doelpunt loos gelijkspel behaald, dit keer tegen HOV. De uitslag was te recht. Voor rust had Oegstgeest wat schaarse kansen, waarbij Marian Gftmewald een inzet van de doellijn zag gehaald. Na de pauze kreeg de tegenstander enkele kansen, maar ook deze konden niet worden benut. Voor Katwijk is er nog geen eind gekomen aan de moeilijke periode. Nu ging de ploeg weer kansloos met 0-3 ten onder te gen Vlissingen. In de tweede klasse was het sterke Ter Leede ook de baas in de derby tegen Quick Boys: 1 -3. De Katwijksen kenden een goe de start via een mooie actie van Margriet Ouwehand: 1-0. Tien minuten voor rust trok Ilonka Brouwer de zaken voor Ter Leede weer recht. In de tweede helft scoorde Eveline van der Plas van Quick Boys in eigen doel. Mary van Leeuwen beslis te het duel: 1 -3. In de eerste klasse zondag deed De Sleutels met winst te gen UDO (3-0) goede zaken, want koploper Donk leed een onverwachte nederlaag en moest de Leidsen tot op een punt naderbij laten komen. De Sleutels maakte gretig gebruik van fouten van de Oegstgeester keepster. Mariska van Oosten, Ingrid van Leeuwen en Comé Galjaard scoorden de treffers. SJC ten slotte dolf met 2-0 het onderspit tegen Celeritas. LEIDEN RUUD PATTIAPON voetbalmedwerker UVS heeft zich steviger in de bovenlaag van de middenmoot van de eerste divise A (Landelij ke Jeugd) genesteld door in Leeuwarden een keurige 2-3 ze ge op Cambuur te boeken. Een klasse lager veroverde Quick Boys weer een punt (0-0 tegen WOG) en ging Roodenburg thuis met 1-2 onderuit tegen Hollandia. Cambuur - UVS 2-3 (1-1). Doelpunten UVS: Marco Aker boom. De absolute uitblinker in deze wedstrijd heette Marco Aker boom. De Leidse voetballer kopte, nadat hij een strafschop had benut, Cambuur naar een verdiende nederlaag. Het was overigens een spannende wed strijd. De thuisploeg, die het voornamelijk van veel fysieke inzet moest hebben, kon het te gen het meer technisch onder legde UVS niet bolwerken. Tot aan de rust kon Cambuur het nog bijbenen, maar daarna bleek de sprongkracht en de ti ming van Akerboom allesbeslis- send. Quick Boys - WOG 0-0 Een beter Quick Boys verprutste een aantal kansen waardoor WOG, dat weinig tot niets kon terugdoen, toch nog een punt mee naar huis nam. Roodenburg - Hollandia 1-2 (1-0). Doelpunt Roodenburg: Zoetemelk. Met nog een half uur te spelen koesterde Roodenburg een 1-0 voorsprong. Toen ging er van alles mis. Patrick Heymans raakte ernstig geblesseerd en moest het veld verlaten. Ook zijn ploeggenoten Kees Snijder en Peter Slegtenhorst vielen uit, maar wel op aandrang van arbi ter Lukassen. Hij toonde hen de rode kaart. FOTO HENK BOUWMAN versummers de aansluitings treffer op (2-1). Toch kwam de marge van twee voor rust nog op het score bord. Met een 'stiffie' was het Patrick Heymans die de score opvoerde naar 3-1. Het door André van der Ley geleide Gooi land was echter niet uit het lood geslagen. Een ongelukkige handsbal van Ben de Roo bete kende een penalty. Een inzet waar goalie John Eradus kans loos op was (3-2). Even later be groette de Gooibewoners de ge lijkmaker (3-3). Vijf minuten voor tijd dachten de Voorscho tenaren de zege binnen te heb ben. Ge Tegelaar schoot van dichtbij de 4-3 binnen. Maar ook hier was het schijn die be droog. In blessuretijd kwam Gooiland alsnog langszij. Op een schot vanaf de zijkant had de uitblinkende John Eradus geen antwoord (4-4). Vanavond treden de Voorschotenaren aan tegen JBS uit Zandvoort. Dan zal Frenk van der Kley (Quick Boys) zijn langverwachte optre den maken. leiden aap siera zaalvoetbalmedewerker De zaalvoetballers van Martin Centrum deelden in de Vliet- horst de punten met Gooiland. In een bij vlagen boeiend duel werd het 4-4. Scagha 66 was met 6-5 net te sterk voor het fa lende Brezan. Martin Centrum-Gooiland 4- 4 Van meet af aan gaven de be zoekers de indruk weinig te zoe ken hebben in de eerste divisie. Een inspiratieloos Gooiland liet een gehavend Martin Centrum - zonder Marcel van der Burg en Kees van Tongeren - het spel maken. Na drie minuten legde laatste man Ben de Roo aan voor een schot. Daarop was de keeper kansloos (1-0). Ook Ge Tegelaar deelde mee in het suc ces. Tien minuten na de ope ningstreffer caramboleerde via Tegelaar het leder wederom in het vijandig doel (2-0). Nog steeds gaven de bezoekers de schijn weinig in huis te hebben. Schijn dus, want een pass door het midden leverde voor de Uil- Drie gewichtheffers van Krachtsportvereniging De Spartaan uit Lei den zijn bij het NK in Veldhoven in de prijzen gevallen. Herman Pi lippo werd kampioen bij de veteranen met een totaal van 250 kilo. Bij het trekken verbeterde hij bovendien het Nederlands record tot 118 kilo. Henk de Tombe einigde als tweede in de categorie 13-14 jaar met 112,5 kilo. Ook Willem van den Berg greep het zilver, in de valcgorie 17-18 jaar, met een totaal van 245 kilo.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16