Kagia viert feest De Polo Mio. Je moet wel tegen een complimentje kunnen. Sport Squashteams uit regio beginnen seizoen sterk Prost weer achter het stuur DONDERDAG 8 OKTOBER 1992 leiden frank bonte squashmedewerker De topteams van de Leidse re gio, de vrouwen van LSRC en de mannen van Dekker Squash, zijn de competitie goed begon nen. LSRC won in de eerste di visie met 3-1 van Dickey Squash 3 en Dekker Squash bleef in de tweede divisie Diepput 2 met 2- 3 de baas. In de tweede divisie wonnen de vrouwen van Dek ker Squash met 1-3 van Squash Haarlem. LSRC heeft Karin Swiers weer in de gelederen en dat is te mer ken. Met Brigit Corsius, Anja van Gondele en de onbetwiste nummer één Claire Freling lijkt LSRC in staat zich royaal in de subtop te handhaven. Brigit Corsius verloor weliswaar haar eerste wedstrijd, maar dat lag aan het feit dat zij niet topfit was. Zonder twijfel zal zij in de komende wedstrijden nog veel punten voor de Leidse ploeg pakken. Anja van Gondele verloor de eerste en tweede game door een gebrek aan concentratie op de kritieke momenten. Zij verbeet zich echter en won alsnog met drie games op rij. Karin Swiers, de nummer twee van LSRC, was snel klaar, 3-0, en ook Claire Freling liet de oppositie weinig hoop, 3-0. De vrouwen van Dekker Squash wonnen in de tweede divisie met 1-3 van Squash Haarlem. Jacqueline van Wijk won als nummer één met 3-1 en dat deden achtereenvolgens Viviane Aalders cn Carla van der Berg ook. Alleen Maddy Assel- bergs moest zich met dezelfde score aan haar tegenstandster gewonnen geven. Dat lag voor namelijk aan haar conditionele achtérstand na een jaar uit de roulatie te zijn geweest. Bij de mannen komt Dekker Squash in deze competitie uit met Carel de Bruyn, Luyke Tjebbes, Ton Creighton en Mar co van der Berg. Het werd tegen Diepput een dubbeltje op zijn kant, maar dank zij het kranige verzet van Ton Creighton die zijn tegenstander dwong tot een vijfde game (2-3) en de winst van Marco van der Berg en Ca rel de Bruyn, kon het verlies van Ton Creighton en Luyke Tjeb bes, 1-3, worden weggepoetst. Het werd 2-2, maar Dekker Squash won op gamegemiddel- de. Cruijff pakt 'zakcentje' mee Barcelona Johan Cruijff gaat meewerken aan het voetbalpro gramma Formula Futbol' van de Spaanse commerciële televi siezender Atena 3. De coach van FC Barcelona krijgt circa 60.000 gulden per aflevering. Dat kan per seizoen oplopen tot ongeveer drie miljoen gulden. Trainer Benito Floro van Real Madrid heeft eveneens zijn medewerking toegezegd. Hij krijgt echter geen en kele vergoeding. Oud-judokampioen Bosman overleden Amsterdam Naar eerst gisteren bekend werd, is afgelopen week de oud-judokampioen Jan Bosman op 46-jarige leeftijd overle den. Bosman vertegenwoordigde Nederland op de Olympische Spelen van 1972 (München) in de klasse tot 93 kilogram. Hij was zes maal nationaal kampioen. Bosmans grootste internationale succes was de zilveren medaille bij het EK van 1972 in Voorburg. Kagia bestaat 60 jaar. De voet balvereniging uit Lisserbroek wil dat heuglijke feit niet onop gemerkt voorbij laten gaan. Morgen houdt het bestuur een receptie in het clubhuis. Een dag later staat het sportcomplex in het teken van talloze activi teiten. In het oog springt een wedstrijd tussen een selectie Kagianen en een team van Ve ronica. Dat elftal herbergt een keur van Nederlandse artiesten, onder wie Albert West. 's Och tends is er voor de jeugd een strijd om de penaltybokaal. Za- terdagvond worden de festivi teiten afgesloten met een feest voor genodigden. Kagia is de laatste seizoenen uitgegroeid tot een volwassen vereniging. De club had immer een abonnement op de Leidse afdeling. Sinds Kagia naar de KNVB promoveerde, is het de club voor de wind gegaan. Het complex kreeg een volwassen aanzicht. Het veld en de accom modatie werden in een nieuw jasje gestoken. Voor een belangrijk deel heeft de club uit Lisserbroek dat te danken aan voorzitter Piet Daalman. De immer goed ge luimde praeses inspireerde de club tot grote inspanningen. „Door zijn enthousiasme, vro lijkheid en mensenkennis weet hij velen te motiveren om zijn of haar steentje bij te dragen in het welzijn van de club," oor deelt John van Velzen, pr-func- tionaris van Kagia. Sportief gezien gaat het de club nu goed. In de vierde klas se is Kagia uitgegroeid tot een 'vaste klant'. Twee seizoenen geleden streed de club, onder leiding van de naar DOSR ver trokken Rob Suttorp, zelfs om promotie naar de derde klasse. Die Haghe versperde evenwel de weg omhoog voor Kagia. Hercules C130 redt 'Boekelo' boekelo anp Minder dan 24 uur voor aanvang van de wedstrijd heeft de organi satie van de internationale military van Boekelo de zekerheid ge kregen dat het deelnemersveld inderdaad zo sterk zal zijn als was aangekondigd. Storm op de Noordzee was er de oorzaak van dat 34 nog in Enge land gestalde paarden niet konden overkomen. De kapitein van de dienstdoende veerbood achtte de risico's gepaard gaande met de overtocht in slecht weer te groot. De 22ste military van Boekelo leek daarmee beroofd van nage noeg alle belangrijke deelnemers. Op het laatste moment bleek het haalbaar de paarden per vliegtuig naar het nabijgelegen Enschede over te vliegen. Twee vluchten van een Hercules C130 van het Engelse militaire vliegveld Stanstead naar luchthaven Twente waren voldoende om de 34 dieren naar de plaats van de wedstrijd te brengen. Onder de 'passagiers' bevonden zich paarden van de wereldtop uit Nieuw- Zeeland en enkelen van belangrijkste Nederlandse deelnemers. Een woordvoerder van de grootste samengestelde wedstrijd in Nederland sprak van de grootste operatie ooit in de historie van het evenement. Hij achtte de maatregel echter noodzakelijk om het topniveau van het evenement te garanderen. De extra kosten wer den voorlopig geschat op ruim 80.000 gulden. Sponsors hebben zich reeds bereid verklaard een belangrijke extra bijdrage te leve ren. le castellet Alain Prost is weer driftig aan het oefenen. De Frans man reed gisteren op het circuit van Le Castellet zijn eerste rond jes in de Renault Williams, na een afwezigheid van een jaar in de Formule I. Het seizoen begint in 1993 met de Grote Prijs van Zuid-Afrika op het circuit van Kyalami. De eerste wedstrijd is op 28 februari, de laatste Grand Prix volgt op 7 november in Ade laide, waar de Grote Prijs van Australië op het programma staat. De Internationale Motor sport Federatie maakte de kalen der gisteren bekend. De cyclus om de wereldtitel in de formule 1 telt komend jaar op nieuw zestien races, met onder meer de omstreden Grand Prix van Hongarije, waar afgelopen jaar nauwelijks publiek op af kwam. In Budapest wordt op 15 augustus gereden. In Europa staan tien wedstrijden op het pro gramma. Japan wordt twee keer aangedaan. Op 4 april met de Grote Prijs van Azië en op 24 ok tober met de Grand Prix van Ja pan. de Grote Prijs van Azië ver vangt de Amerikaanse race in Phoenix. Het wereldkampioen schap voor sportwagens is ge schrapt door de FISA. Kalender Formule 1 1993: 28/2: Zuid-Afrika, Kyalami; 14/3: Brazilië, Interlagos; 4/4: Azië, Au topolis (Jap); 25/4: San Marino, Imola; 9/5: Spanje, Barcelona; 23/5: Monaco, Monte Carlo; 13/6: Canada, Montreal; 4/7: Frankrijk, Magny-Cours; 11/7: Groot-Brittannië, Silverstone; 25/7: Duitsland, Hockenheim; 15/8: Hongarije, Budapest; 29/8: België, Spa; 12/9: Italië, Monza; 26/9: Portugal. Estoril; 24/10: Ja pan, Suzuka; 7/11: Australië, Adelaide. Wanneer je liever onopvallend door het leven gaat, dan is de Polo Mio waarschijnlijk geen goede keuze. Als je echter geen bezwaar hebt tegen een beetje aandacht, dan ga je er 'n hele leuke tijd mee tegemoet. In zo'n chique zwarte, groene of tornadorode Polo Mio word je namelijk niet gauw over het hoofd gezien. Dat zit 'm in alle opvallende extra's die van deze Polo een Polo Mio maken. Groen warmtewerend glas, CL-wieldoppen, stoot- profielen op de zijkant en extra brede banden maken de Mio nog leuker om te zien. En je zult vast niet alleen op z'n buitenkant vallen. Van binnen maken de speciale bekleding, de midden console bij het dashboard, de deelbare achterbank en de toerenteller alles extra aantrekkelijk. Onderweg maak je kennis met het sportieve karakter van de Polo Mio. Dankzij de 1050 cc motor met vier versnellingen of de 1300 cc motor met een vijfde versnel ling rijdt hij uitzonderlijk lekker. En als echte Volkswagen heeft de Polo Mio een con ditie om dat heel erg lang vol te houden. Maar dat merk je vanzelf wel, als je 'n proefrit maakt. Tien mooie extra's van f3.300,- voor maar f 100,-. (^Volkswagen.Wie anders? Er is al een Polo Mio vanaf f22.460.-. Prijs is een 'vanaf'-prijs inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. Importeur: Pons Automobielhandel BV. Postbus 72.3800 HD Amersfoort. Telefoon: 033-949944.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 30