TOP schiet veel, maar niet zuiver Basketballers Leiden blijven nu wel alert 'Een koninkrijk voor een sprongschutter' Fides Pacta leert nog Sport Locatie twistpunt bij fusie MAANDAG 5 OKTOBER 1992 23 Ook De Danaïden laat het afweten Hoofdklasser TOP moeite de juiste richting te vinden te gen DOS'46: 6-10. Pernix won van IJsselvogels met 9-7, De Danaïden gaf de winst uit handen tegen Samos: 9-8. De Algemene kon geen vuist maken tegen BEP:4-9. Hevig op de huid gezeten door zijn verdediger scoort Aad Wiegerink 3-2 voor TOP ii Hoewel de Sassenheimers het beste van het spel hadden eindigde de wedstrijd in ee het duel tegen DOS'46. 16-10 nederlaag. FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER De zege van vorige week heeft TOP goed gedaan. Tegen DOS'46 toonde TOP zich gelijk waardig. Het schaven aan de conditie lijkt zijn vruchten te gaan afwerpen; per aanval kon er veel worden geschoten. Daarmee groeide het zelfver trouwen. Ron van der Willik, Tim van der Horst en Aad Wie gerink zorgden binnen een kwartier voor 3-2. Gaandeweg het duel kwam er ander manco boven drijven: het afronden van de kansen. TOP moest de Dren ten het antwoord schuldig blij ven die de opgelegde kansen wel benutten (3-5 ruststand). Het breekpunt viel kort na de pauze. Bij 3-6 misten de Sassen- neimers een strafworp en werd het direct daarna 3-7. Gerco Langelaan bekroonde het goede veldspel nog wel met twee tref fers, maar aie konden het zwak afronden niet verdoezelen. Het missen van veel kansen brak TOP op. De inbreng van Chan- tal van Duyn en het doelpunt van Barbara Romson (6-8) ver anderden daar weinig aan. In de slotfase werd het nog 6-10 en de teleurstelling in het TOP-kamp was dan ook groot, omdat een goede wedstrijd een dergelijk resultaat opleverde. „Eigen schuld, dikke bult," verklaarde Ruud Schreuder van De Danaïden na afloop van het duel met Samos. Zijn team speelde vijftig minuten lang een prima wedstrijd en kon in het tweede bedrijf profiteren van het windvoordeel. Dat deed Sa mos voor de pauze maar ten dele. Het herenkwartet zorgde voor de aansluitende treffers, Avontuur van Emmen is nu al afgelopen EMMEN ANP2 Met de internationale avontu ren van de handballers van Em men en Omstreken wil het maar niet vlotten. In de eerste ronde van het Europese bekertoernooi werd de landskampioen bij de mannen uitgeschakeld. De zege van 28-25 op SSV Forst Brixen was onvoldoende om zich voor de tweede ronde te plaatsen. Swift, landskam pioen bij de vrouwen, kwalifi ceerde zich wel. In Roermond werd de Belgische titelhouder Hasselt met 17-13 teruggewe- De Italiaanse kampioen Brixen had tegen E en O in ei gen hal een stevig fundament gelegd (30-23). Door stommitei ten van de selectie van John Et- tekoven was de kans op voort zetting van een optreden op in ternationaal podium toen al mi nimaal geworden. Ettekoven, de opvolger van Harrie Weerman, wees zijn nonchalante spelers op het feit dat Europees hand bal zestig minuten concentratie vergt. In sporthal Angelslo zag het er lang naar uit dat zelfs de simpe le winst niet voor de Drentse handballers was weggelegd. Bij rust leidde Brixen, dat toch be paald niet tot de Europese top mag worden gerekend, met 14- die leidden naar een 5-4 rust stand. Na de korfwissel dacht de Schreuder-selectie zich met de wind in de rug te kunnen uitle ven. Inderdaad scoorde Eric Kromhout halverwege de twee de helft tweemaal (7-7). De Leidse defensie was sterker en De Danaïden voelde zich mach tig. Met de 7-8 van Heiko Lo cher leek de ommekeer en de winst te komen, maar in een slotfase met veel fouten aan Leidse kant pakte het anders uit. De onverwachte 8-8 werd kort voor het eindsignaal veran derd in Utrechts voordeel: 9-8. De Algemene leed tegen BEP een kansloze nederlaag. Van meet af aan werd de lijstaan voerder met te veel respect be handeld wat initiatiefloos spel van Leidse zijde opleverde. De enige wapenfeiten voor rust wa ren twee gemiste strafworpen. BEP speelde eveneens niet te florissant en scoorde slechts vier keer. In de tweede helft leek er even iets te gebeuren na doelpunten van Alfred Lam- booy en Ramond Terwiel (2-4). Wilma Neuteboom (ex-Fides Pacta) zette BEP echter op het goed spoor en het team van Ruud van Vliet werd vervolgens vlot op 2-7 gezet. Pas laat in de tweede helft scoorden Alfred en Amoud Lambooy en gaven de stand een draaglijker aanzien. BEP schoot de eindstand op 4- 9. Het is duidelijk dat er de ko mende weken ites zal moeten gebeuren wil De Algemene van de benarde laatste positie af ko- De eerste helft tussen Pernix en IJsselvogels was niet fraai. Met Erica de Rooij terug in de basis (voor Erica Hardam) stond 13. Na de hervatting liep het aanvallend beter. Maar tot een hogere marge dan drie treffers kwam E en O niet. Ruimschoots onvoldoende om de afgang van een week geleden teniet te doen. Met tien treffers was Ro bert Fiege topscorer, zijn oude re broer Joop schoot vijf keer na zes minuten een ambulance op het veld (Marjolein Kriek: zware enkelblessure). Een tien tal minuten later werd een te enthousiaste Pernix-aanhanger door de arbiter weggestuurd, die kort daarna coach Janko Breedveld van geel voorzag („niet vanwege commentaar, ik probeerde twee bakkeleiende spelers te scheiden"). De stand was ondertussen 1-3 en Pernix startte met korfballen. Scores van Jeroen Wayenberg en Mar co van der Lucht zorgden voor een 3-4 ruststand. Beiden produceerden in de tweede helft twee scores en daar Pernix soms de concentra tie verloor ging het lange tijd gelijk op (7-7). In het laatste kwartier kreeg IJsselvogels wei nig mogelijkheden. Pernix was de betere ploeg en Erick Lepe laar haalde met een dubbele score de verdiende 9-7 winst voor Pernix binnen. De nieuwe shirts van fusie club KZ Leiden hebben naast gesprekken binnen de spelers groep waarschijnlijk de omme keer ingeleid na de nederlagen van de afgelopen weken. Tegen Aurora werd er echter nog niet al te overtuigend gespeeld. Daarvoor waren de belangen waren voor beide teams te groot. Er moest gewonnen wor den om uit de degradatiezone te blijven. De Piket-ploeg was collectief beter en knokte voor elke meter. Ronald Siera door boorde voor rust driemaal de korf (3-5). Na rust zakte het even in, maar bij 5-5 had KZ Leiden meer karakter. Martin Verhorik scoorde 5-6 en de in gevallen Chris van Schie (de eerste debutant van het voor malige Ons Eiland) maakte aan alle spanning een einde door bij zijn eerste balcontact 5-7 te sco ren. Het duel om de toppositie tussen Fiks en Merwede eindig de in een 10-10 remise. Fiks was feitelijk sterker maar verzuimde raak. Net als E en O maakte Swift in de eerste ontmoeting enige foutjes. Die hadden echter geen bijzonder ernstige gevolgen. Het negatieve verschil van een treffer (14-15) was in Roermond snel goed gemaakt. Bij rust was het 11-7 en mocht Hasselt al definitief afstand te nemen. Merwede bleek een schotvaar- dige ploeg die weinig kansen nodig had. Na de rust (5-5) scoorden Tanja Huizing en Theo Vreeken. Na 8-8 leken doelpunten van Marleen Boom gaard en Gwenny de Best de zaak in het voordeel van Fiks te beslissen. Bij de stand 10-9 speelde Fiks de bal lang rond, weinig illusies meer koesteren. Van de overige vier Neder landse deelnemers aan de Eu ropese bekertoernooien gaan V en L (vrouwen bekerwinnaars) en SEW (vrouwen IHF-beker) verder. Sittardia (mannen be kerwinnaars) en V en L (man nen IHF-beker) mogen zich met maar miste een riante mogelijk heid. De aanval van Merwede was attent en pakte alsnog een punt. Fiks gaf zo voor de tweede achtereenvolgende week een ogenschijnlijk gewonnen partij uit handen. Crescendo speelde tehem Terheyden een merkwaardige wedstrijd. In de eerste helft werd er ruimschoots afstand ge- volle energie op de competitie werpen. Al zal de afstraffing die de Sittardianen van Alzira Avi- desa uit Spanje kregen na de 9-29 van vorig week nu weer 19- 27 nog wel even pijn doen. nomen. Vier treffers van Wijn and Alberts en twee van invaller Mare Biermann bekroonden een goede eerste helft (4-8). In de tweede helft leek de korf dichtgespijkerd en ondanks le gio mogelijkheden viel er geen doelpunt meer aan Leidse zijde. Terheyden vond slechts één keer een opening: 5-8. Winst in Waalwijk LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Luba Leiden heeft zich zaterdag in het Brabantse Waalwijk niet laten afleiden door de leidse feestdag. De ploeg van Tiemen Winkel herstelde zich van de onnodige nederlaag vorige week tegen Weert 2 door Molen WSC terug te wijzen: 62-68. De vrouwen van DVZ/Grasshop- pers hadden in Rotterdam twee verlengingen nodig om Rotter dam-Zuid definitief af te schud den: 68-70. Lisse en MSV waren in eigen huis minder gelukkig. De nederlagen tegen respectie velijk Tonego (51-83) en Gro ningen (52-77) waren wel ver wacht. Met frisse tegenzin was Luba Leiden afgereisd naar het zui den. Het grootste gedeelte van het 3 Octoberfeest werd tenslot te gemist. In de eerste helft was dat duidelijk te merken. leiden speelde ongeconcentreerd en keek vrij snel tegen een achter stand aan. De score bleef aan de lage kant en dat resulteerde in een 35-22 ruststand. Tiemen Winkel gaf in de rust blijk van zijn ongenoegen en kreeg daarmee zijn team weer op het juiste spoor. Leiden ging beter verdedigen en kroop lang zaam maar zeker dichterbij. Met name Richard Zevenhoven speelde een goede tweede helft. Zijn scorende inbreng bracht Leiden na tien minuten bijna langszij: 49-46. Pas vijf minuten voor tijd nam Leiden de eerste voorsprong (52-54) om vervol gens de resterende tijd te domi neren. In tegenstelling tot vori ge week bleef de ploeg wel alert in de laatste fase zodat de winst niet in gevaar kwam. Door dit resultaat vestigt leiden zich met acht ploegen op de derde plaats in de promotiedivisie. Scores leiden: Zevenhoven 18. de Ruijter 18, Van der Maas 14, Van Eijck 10. Grasshoppers DVZ/Grasshoppers heeft het al tijd moeilijk legen Rotterdam LEIDEN BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Fides Pacta lijkt dit seizoen nog niet rijp voor het grote werk. De progressie in het spel van de ploeg van coach Steven Tims is duidelijk zichtbaar, maar voor alsnog blijven de concrete re sultaten uit. Koploper De Oor vers werd een uur lang het vuur na aan de schenen gelegd, maar kon uiteindelijk wel met twee punten uit Leiden vertrekken (11-12). Voor Fides Pacta kwam de ka ter een dag later dan voor de meeste Leidenaars. Vanaf het allereerste moment trok de Leidse eersteklasser fel van leer. Trok zich verdedigend weinig aan van de ongeslagen reputa tie van de Hilversumse oppo nent, maar gaf verdedigend te veel speelruimte. Het spel van De Corvers blonk niet uit door variatie, maar de afwerking was uitermate precies. Concentratieverlies bleek dan ook menigmaal fataal, zo on dervond Fides Pacta. „De ver dediging moet de rust in het spel brengen", betoogde Tims na afloop, „maar dat gebeurde nu helemaal niet." Tims tilde niettemin niet al te zwaar aan de nederlaag. „We zitten nog in een leerfase, ikzelf ook. Al heb ik overigens weinig verrassingen kunnen vinden in LEIDEN BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER De locatie waar de fusieclub gaat spelen is momenteel de voornaamste hindernis voor een fusie tussen De Algemene en Crescendo. Dat bleek uit een meningspeiling die de beide korfbalclubs de afgelopen we ken onder hun leden hielden. De voorstellen om samen te gaan kregen verder massale steun. Inmiddels heeft de onafhan kelijke fusiecommissie, samen gesteld uit leden van de clubs en onder de neutrale leiding van de oud-voorzitter van de Sportstichting, Piet Biegstraat- en, zich gebogen over dit knel- Zuid. Zaterdag werd er eindelijk weer eens gewonnen. Beide ploegen konden niet echt over tuigen in het duel om de tweede plaats. Er werd weinig gescoord na tien minuten was het pas 7-6 maar het bleef wel span nend. In eerste instantie nam RZ een voorsprong die tot de rust gehandhaafd werd: 26-21. In de tweede rondgang domi neerde Grasshoppers voorna melijk. Na dertig minuten was het al 32-37 en vijf minuten voor tijd leek de wedstrijd gelo pen: 36-45. In de laatste fase speelde Grasshoppers slecht en gaf zo RZ de kans om gelijk te komen en zodoende te verlen gen: 50-50. In de vijf minuten extra speel tijd kwamen de Katwijkse vrou wen aanvankelijk achter. Een driepunter van Wendy Boon vier seconden voor tijd leek het duel nu definitief te beslissen: 59-56. RZ kwam op miraculeuze wijze echter weer geHjk. De tweede verlenging bracht wel een winnaar. Grasshoppers hield nu wel het hoofd koel en kwam vijf punten voor (65-70). Opnieuw een driepunter van Rotterdamse kant bracht nog even wat spanning, maar de laatste seconden werden nu goed uitgespeeld. Scores Grasshoppers: Kuyt 20, Alters 15. Hoogkamer 9. De vrouwen van Usse vingen zonder hooggespannen ver wachtingen ae wedstrijd tegen Ionego aan. De ploeg uit Haaksbergen is de grote favoriet om de landstitel van Voorburg over te nemen en is tot nu toe ongenaakbaar in de competitie. Bovendien werden Esther van der Bosch en Monique Lindaard nog steeds gemist door blessu res. Coach Peter Lapidaire legde zich bij voorbaat bij het verlies neer en liet in deze wedstrijd vooral zijn jonge krachten Cin dy de Graauw en Annemiek van der Veen veel spelen om hen wat ervaring te laten opdoen In het begin ging het boven ver wachting goed. Lisse kon rede- het spel van onze tegenstanders de laatste weken. Het waren, uitgezonderd dan Achilles, alle maal ploegen waarvan we kon den winnen. De Corvers incluis. Gezien ons spel hadden we dan ook zeker niet op drie punten behoren te staan." Kansen om dat puntenaantal te verhogen kreeg Fides Pacta gistermiddag zeker. Een benut te strafworp van René van der Vooren werd de navolgende aanval gevolgd door een verre treffer van I lenk van der Waals, waardoor Fides na tien minuten met 3-1 aan de leiding kwam. Het initiatief bleef de gehele eerste helft bij de thuisclub, maar bij rust bleek dat in de score niet meer terug te vinden: 5-5. Profiterend van het wind- voordeel nam De Corvers na de hervatting door afstandstreffers een 6-9 voorsprong. Door goals van Wendy van Hooven, Sander de Haas en Jan Willem Meijer, die (opnieuw) is uitgegroeid tot de grote vedette (5 goals) bij de Leidenaars. kwam Fides terug. Direct nadat arbiter Verflage verrassend 10-9 had geannu leerd, leek de koploper de be slissende slag te slaan. Het werd 9-11, maar Fides kwam via tref fers van Meijer en Gotmer ook die klap te boven. Dat was niet het geval met het twaalfde doel punt van De Corvers. punt. Voor beide locaties, de Leidse Hout en Saffierstraat, worden alle gevolgen geïnven tariseerd van de mogelijke huis vesting van de fusieclub. die cir ca tweehonderd leden zal tellen. De commissie verwacht begin november te rapporleren aan de besturen, waarna de leden van beide clubs zich over de verdere afhandeling kunnen uitspreken. Ook een mogelijke verhuizing naar de Stevenshof is onderwerp van studie. On langs opperde sportwethouder Van Bochove om daar een een voudige veldsportaccommoda- tie aan te leggen. Omdat realisa tie hiervan nog geruime tijd op zich zal laten wachten lijkt deze optie voor de fusieclub echter weinig relevant. lijk in het spoor blijven en voor al Mary van Ruiten viel op door in het reboundgeweld van To nego haar mannetje te staan. Al bij de rust (21-38) had To nego zich toch op alle fronten beter getoond. Er werd sneller gespeeld en beter geschoten dan de thuisploeg. Vooral guard Daphne Berends leidde de Haaksbergse ploeg in scoren. In de tweede helft werd het ver schil alleen maar groter. Joke van der Heuvel en Lida Hooger vorst waren nog wel succesvol met wat afstandschoten, maar toen het Amerikaanse koppel Coleman/Roberts tempo ging maken was het snel over met Lisse. De teller stopte bij 51-83. De vrouwen van MSV waren kansloos tegen Groningen. Gro ningen. dat nog puntloos was. legde de zwakke punten van de Noordwijkse ploeg bloot. Rena- te Sluys. die vorige week haar kuitbeen brak. werd met node gemist. Zonder haar is MSV stuurloos en dat bleek de gehele wedstrijd. Groningen speelde probleemloos naar de eerste overwinning VU Het MiZOfD 52-77. De mannen van MSV behaal den hun tweede ruime overwin ning in de eerste klase van het rayon west. De promovendus had geen medelijden met het uit de eerste divisie gedegra deerde BVO Alphen. De Noord- wijkers veegden in Alphen de vloer aan met hun opponenten: 52-91. De mannen van DVZ- /Gra.vshoppers behaalden in dezelfde afdeling de eerste over winning. Tegen Deca Eagles in eigen hal was vooral Enk-Paul van Weeren goed op dreef. In de tweede helrt had hij een serie vu vMUan punten op rij Zijn totaal kwam op 27. Twee minu ten voor tijd stond Grasshop pers nog achter 62-65. Door goed te verdedigen kwam de opponent niet meer aan scoren toe, terwijl Grasshoppers wel doorging: 71-65. LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Olympia '72 had meer kunnen maken van de tweede wedstrijd in de eerste di visie. Het werd 10-14, rust 7-10, voor AHV/Swift uit Arnhem. Het verlies was voornamelijk te wijten aan het falen van de veldspeelsters die verzuimden in de tweede helft bii de stand 8-11 drie le vensgrote breakout-kansen te verzilve ren. Sterker nog, die kansen werden zo knullig om zeep geholpen dat de Arn hemse ploeg er zelfs nog een treffer uit peurde in een tegenaanval, 8-12. Het verschil tussen Olympia en Swift iag vooral in de opbouwrij. Daar toonde Swift zich vanaf het begin iniatiefrijker en vooral schotvaardiger. 'Een koninkrijk voor een echte sprongschutter', zal de Wassenaarse trainer/coach Roy van Gurp zonder twijfel aan de kant hebben verzucht. Die schutter hééft Olympia qua aanleg wel in Diana van Rooden, maar zij is nog altijd te terughoudend en laat zich niet voluit aan het front gelden. Bij Olympia verdedigde Laurette Vermeulen overigens vrijwel de hele wedstrijd het Wassenaarse doel, wat zij stellig niet slecht deed. Wel kun je je af vragen waarom het optreden van reser- vedoelvrouwe Hermien Goekoop be perkt bleef tot het stoppen van een straf worp. Aan de overzijde vormde Anja Sol het internationale sluitstuk van de de fensie. Uiteraard was het verschil merk baar maar daar lag het dus niet aan dat de Wassenaarse ploeg verloor. Olympia '72 heeft nu in elk geval de twee gegadigden voor het kampioen schap in de eerste divisie gehad en mag in de komende wedstrijden voorzichtig denken aan de winst. Doelpuntenmakers Olympia: Elly van Leeuwen (3x), Conny van der Werf en Nicole Donners (2x). en Tieske van Dui nen, Angelique Schonk en Marian Mens (lx). In de veldcompetitie won de mannen- ploeg van Saturnus in de eerste Jdasse royaal van EDH, 16-11, rust 9-5. De winst was gestoeld op een waterdichte 4-2 de fensie met Winfred van Boheemen en Nico Mooren in de vooruitgeschoven positie. EDH kon daar maar weinig goeds tegenover stellen en raakte na rust aanvallend het spoor volledig bijster. Toen de Leidse winst in de tweede helft vaststond, 10-3, vierde het individuele werk gaandeweg weer hoogtij ten koste van het collectieve werk. Van het onno dige balverlies profiteerde EDH door de eindstand een dragelijker aanzien te ge ven. Doelpuntenmakers Satumus: André van Es (4x), Dirk Klok en Hans Blansjaar (3x). Winfred van Boheemen en André van Leeuwen (2x), en Marcel Nieuwen- huys en Nico Mooren lx). In de tweede klasse waren de van HW '70 na rust een klasse te sterk voor CWP. 3-13, rust 2-3. Het werd in de tweede helft een breakout-feest voor de ploeg uit Voorschoten waar voor de trage Haagse speelsters niets legen de begin nen was. Doelpuntenmakers HW: llona Brockhuyzen en Anneke Gijsman (4x). Bettina lamboo (2x) en Nina Krösschell. Yvonne Romeyn en Astrid Bronke (lx).

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23