Rijnsoever Alleen mannen Gemini/K lijden geen verlies De Zijl start beter dan LZ Vrouwen Alecto delen punten met rivaal Pinoké Sport De Zijl/LGB ontdoet zich van Brandenburg Maandag 5 oktober 1992 Van de regionale volleybalteams die op landelijk niveau acteren hebben alleen de mannen van Gemini/K een ze ge geboekt. De vrouwen van Gemini en Leython en de mannen van Leython, NOVO en VCS startten de compe titie met een nederlaag. In verband met de Drie-Ok toberfeesten hoefde slechts het Katwijkse Rijnsoever aan te treden. De formatie reisde af naar het TiJburgse Irene en kwam met een 7-3 nederlaag terug. Na het ruime verlies staat de ploeg voorlaatste in de tweede divisie. ..I Iet was een grimmig du- ei", vond speler Joost Men- tink. „We konden eigenlijk pas om half vier spelen, maar zij wilden dat niet. Kinder achtig. Bovendien naaiden ze (met name de verenigings- scheidsrechter) ons in de tweede partij nog een oor aan door een discutabel punt in hun voordeel te beslissen. Hierdoor kreeg het verloop van het duel een vervelend karakter." Mentink bleef zelf koel met twee zeges. Marco Cecchi won één partij en de zichzelf verwondende Gert-Jan van Duijn (handblessure) ging er onderdoor. Tim Giles golf-master ALKMAAR ANP Na het Europees kampioen schap clubprofessionals heeft Tim Giles ook het KPMG Mas ters gewonnen. De Engelsman verdedigde gisteren op Sluispol- der in Alkmaar in een storm achtige wind een voorsprong van zeven slagen. Giles wist zich voor zijn eerste afslag van giste ren ai zeker van de overwin ning, hij liep zijn laatste ronde op zijn gemak in 74 slagen. Stephane Lovey werd met veel moeite tweede en wordt daar mee direct afgevaardigd naar het kwalificatietoernooi voor de Europese Tour. LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Bosta/the Smash - NOVO 3-0 (15-5, 15-7, 15-4) NOVO kon slechts zes man op de been brengen en had als ge legenheidsspelverdeler Macco Korteweg-Maris opgesteld. Pas send bracht NOVO er nog wel wat van terecht, maar het spel- verdelen leek meer op ballen opgooien en de aanval strandde op het hechte blok van Bosta. Dat de trainingen te weinig be zocht worden, wreekte zich. Leython - Zovoc 1-3 (15-10, 5-15,8-15,9-15) Leython kende een fantastische start en liep uit naar 11-1, voor Zovoc iets kon terugdoen. In de volgende set kwam Leython met 11-1 achter en kon dat nooit meer goedmaken. Daarna kwam Leython er niet meer aan te pas. Trainer Mudde weet de ze eerste nederlaag aan de ma tig verlopen oefenperiode, waarin te weinig wedstrijden werden gespeeld. Thor - Gemini 0-3 (12-15, 10-15,9-15) De eerste set ging hier nog moeizaam, maar daarna kende Gemini geen problemen meer. Het blokte beter en had het hierbij extra gemakkelijk, omdat Thor de set-ups veelal te scherp gaf. Coach Jungschlager had opdracht gegeven om gevari eerd te spelen en over het alge meen lukte dat aardig, zodat hij zich na afloop tevreden toonde. SVC - VCS 3-0 (15-9, 15-10, 15-9) Het debuut van VCS in de derde divisie tegen het sterke SVC (de spelers zeiden vooraf al kam pioen te gaan worden) viel niet mee. Tot rond de tien punten kon VCS nog bijblijven, daarna maakte SVC meestal snel uit. Toch werd het een voor het pu bliek aantrekkelijke strijd, waar in VCS wel de opslag kon terug halen, maar op de eigen service niet tot scoren kwam. Skania - RW 1-3 (12-15, 15-11, 12-15, 7-15) In de promotieklasse trad RW met vier jonge spelers aan. De 17-jarige Kyriel Poelmans speel de erg goed. De eerste drie sets gingen vrij gelijk op, zoals de cijfers al aantonen, maar in zo wel de derde als vierde set was het weer een jeugdspeler -Arjen de Marde- die met blok een aanval 15 punten scoorde. Agon - Gemini/K 2 3-2 (14-16, 15-4, 15-8,9-15, 15-8) In de eerste set was er nog het meest sprake van spanning. Toen speelde Gemini op zijn best en zette een 14-9 achter stand om in winst. Het vervolg was vrij eenzijdig, met als uit zondering de vierde set. Een duel van twee ploegen, die in het verdere verloop van de competitie waarschijnlijk in de middenmoot belanden. Vrouwen Geminl/K - Rijnmond 0-3 (4-15,2-15,12-15) In de tweede divisie ontpopte Rijnmond zich als een goede ploeg, die vaak twee tot drie tempo's te snel speelde voor Gemini, dat aanvallend op links- en rechtsvoor steeds een tweemansblok tegenover zich vond. Rijnmond speelde het Gemini-blok daarentegen wel uit elkaar. Alleen in de derde set kon Gemini door twee sterke rie werd Robbert Kleywegt eer ste op de 100m schoolslag in 1.16.1. Ook Robin Sprinkhuizen presteerde goed. Na een ver dienstelijke 2.33.4 op de 200m schoolslag bij de jongens onder 18 jaar, waarmee hij tweede werd, behaalde hij nog eerste plaatsen op de 100m vlinderslag en op de 200m rugslag mannen. Milan Verhoop zorgde voor een eerste plaats op de 200m vrije slag jongens onder 12 jaar met 2.25.1. Marcel de Natris won met 53.2 de 100m vrije slag mannen. Op de 200m rugslag werd hij tweede met 2.14.5. Bij de vrouwen won Wandy Kater zowel de 200m schoolslag in 2.48.3 als de 400m vrije slag in 4.39.3. LZ 1886, dat aantrad zonder Antoine van Weerde en Bianca Hoeks, merkte wat het betekent om op de dag na Drie Oktober in actie te komen. Fleur Bakker, Natasja Sierag en Remco Singe- ling stonden echter wel op scherp en voldeden aan enkele limieten voor de Nederlandse kampioenschappen. BaJcker kwam op de 100 m vlinderslag tot 1.11,1, op de 200 m schoolslag tot 2.51,0 (derde) en op de 400 m vrije slag bij de vrouwen tot 4.28,9, goed voor de tweede plaats en een NK-li- miet. Natasja Sierag voldeed eveneens met 4.42,0. Bovendien behaalde zij een zege en limiet op de 200 m vrije slag (2.13,8). De 100 m vlinderslag (1.09,5) le verde haar een tweede plaats en weer een limiet op. Singeling won de 100 m rugslag in 1.06,4 (limiet) en de 200 m wisselslag (2.23,4). Op de 200 m rugslag noteerde hij bij de mannen met 2.23.1 een toptijd en een limiet. Een limiet was er voor Stefan van Iterson op de 100 m rugslag (1.10,7). Op de dubbele afstand realiseerde hij 2.32,2. Robert Jan Bakker legde de 400 m vrije slag af in 4.40,9 en de 100 m school slag in 1.20,6. Linda Wijermans kwam op de 200 m vrije slag tot 2.19,0. Dennis Schouten had voor de 200 m schoolslag 2.39,7 nodig. Op de 100 m vlinderslag bleef hij in 1.05,4 Jan Lange- horst (1.06,4) en zijn tweeling broer Mark (1.06,7) voor. Lange- horst had voor dé 100 m vrije slag 55,2 nodig. Ingeborg Hoeks legde de 200 m wisselslag in 2.51.2 af en de 100 m vrije slag als derde in 1.09,5.' Ook Saskia en Jeroen de Keizer zwommen verdienstelijk. Op de 4x100 m wisselslag meisjes on der 16 jaar voldeed LZ met 4.45.3 (tweee) aan de NK-limiet. De jongens werden op de 4x100 vrije slag derde. Een aanvalster van VCS slaat de bal langs het één-persoonsblok van Martine Devilee (DAC). service-beurten tot 12-12 bij blijven. Drie stopfouten veroor zaakten de nederlaag. Leython - Zovoc 0-3 (14-16, 9-15, 10-15) Beide teams begonnen nerveus. Leython maakte meer fouten dan Zovoc, vooral passend. Kwam die pass wel goed, dan was de aanval vaak te voorspel baar. Leython miste Paula Fik- kert en kreeg ook de 'transfer' van Karen Herwijnen niet op tijd rond. Daarom werd een speelster uit het tweede meege nomen; maar dat klikte niet, omdat het tweede team anders speelt. Leython 2 - Be Fair 0-3 (9-15, 8-15,13-15) Het werd een zeer aantrekkelij ke strijd die door Be Fair (ge coacht door de ook bij Leython bekende Tjibbo en Onno van de Werf) wat gelukkig gewonnen werd. Beide teams speelden op de aanval, waarbij de service pass aan Leython-zijde wat zwakker bleek. In de derde pe riode liep Leython uit naar 9-5. foto henk bouwman Toen sprong een speelster van Be Fair onder het net door, waardoor spelverdeelster Dori- ne Jacobs weer door haar net herstelde enkel ging. Leython, dat al twee speelsters miste, had geen reserve spelverdeelster voorhanden, dus nam Bema Mentink dat voor haar rekening. Gemini 2 - Rentokil/ZVH 2 3-0 (15-6, 16-14, 17-15) Gemini 2 deed het in de eerste set uitstekend: goede serve, pass en aanval. In de volgende schrok het pas bij 4-14 wakker. Marleen van Duin tilde de score naar 7-14 en vanaf dat moment lukte alles bij Gemini. In de der de set deed Gemini het nog eens over. Nu werd een 9-14 achterstand omgezet in winst. VCS - DAC 3-1 (12-15, 15-9, 15-8, 15-13) VCS begon rommelig en had geen goede pass. Na de eerste set ging dat net als de aanval beter, terwijl DAC steeds slech ter voor de dag kwam. Beide ploegen maakten veel service- -fouten, wat resulteerde in ma tige spel. Bij VCS groeide Lucie Luinen uit tot de beste speel- Thor - NOVO 1-3 NOVO kwam uit met zeven speelsters, waaronder de nieu we spelverdeelster Anneke van Delft en moest daaraan even wennen. In de eerste twee sets was NOVO oppermachtig en serveerde het Thor weg. In de derde set nam de concentratie af, maar in de vierde set wist het onder veel spanning met hard werken de zege met 16-14 veilig te stellen. Jeugdspeelster Lennie van Houten bewees een waar devolle aanwinst te zijn. RWTonegido/v 5 1-3 Tonegido was met zijn riskante service te sterk voor RW. De RW-coach probeerde met wis selen nog wat te veranderen, maar dat mocht niet baten. Het team bleef onder zijn niveau en verloor kansloos. WW-VSTS 1-3 (10-15, 16-14, 8-15,9-15) Veel spannende ralleys, waarbij de moeilijkste ballen van de grond gehaald werden. WW had in de eerste twee sets steeds een achterstand van 8-13, die alleen in de tweede werd weg gewerkt. Noordwijkerhout en Columbiaan heersen in Delft De zwemmers van Noordwij kerhout en Columbiaan uit Voorhout hebben een goede beurt gemaakt in de districts competitie. Noordwijkerhout bleef als poule-winnaar de Voorhouters gisteren in Delft net voor (3749,4 om 3752,9). Beide ploegen gros sierden in ereplaatsen. Noordwijkerhout kwam met vijf eerste, zeven tweede en zeven derde plaatsen thuis. Bij de jon gens uit 1978 legden Marco Dobbe (1.18,5), Robert Kloos (1.19,5) en Jeroen Seijsener (1.19,8) beslag op de podium plaatsen op de 100 meter rug slag. Kloos werd bovendien tweede in 2.51,1 op de 200 wis selslag (jongens 1979). Bij de meisjes uit 1976 heersten Anne ke Duyvenvoorde (1.17,0), Jola- na Volkerijk (1.17.8) en Wilma Duyvenvoorde (1.18,5) op de 100 meter rugslag. De Columbiaan, dat in totaal een minuut beter zwom dan vo rig seizoen, oogstte 15 ereplaat sen (vijf keer eerste, zes keer tweede, vier keer derde). Piet Langcveld won bij de jongens uit 1980 de 50 meter vrije slag in 33,2. Op de 200 meter vrije slag bij de meisjes uit 1978 werd Marieke de Jongh derde in 2.40,6. Fleur Bakker bewees in zwembad De Zijl haar waarde voor LZ 1886 door op drie individuele onderdelen te schitteren. foto loek zuyderduin De Zijl/LGB heeft de eerste ron de van de A-competitie als ne gende beëindigd. De Leidenaars bleven gisteren stadgenoot LZ 1886, dat twee plaatsen lager eindigde, met 5348.9 tegen 5356.6 punten net voor. De Zijl/LGB zwemt zijn com petitie samen met twee sterke verenigingen uit de onderlig gende B-competitie, de Otters uit Bussum en Het II uit Am sterdam. Beide maken een goe de kans dit jaar te promoveren. Jorien Kleywegt behaalde vier li mieten voor de winterkam pioenschappen. Zij won de 200m rugslag in 2.28.3 bij de meisjes onder 16 jaar. Zij werd tweede op zowel de 400m vriie slag vrouwen in 4.41.2 als bij ae meisjes onder 14 jaar op de 200m vrije slag in 2.14.2. Als startzwemster van de wissel- slagploeg zwom KLeywegt nog 1.09.5 op de 100m rugslag. Micha Prins werd eerste op zowel de 100m rugslag als op de 200m wisselslag bij ae jongens onder 14 jaar. Het persoonlijke record van 1.10.1 op de 100m rugslag zwom hij pal na tweede te zijn geworden op de 400m vrije slag bij de jongens onder 16 jaar in 4.29.1. In deze catego- LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER De waterpoloërs van De Zijl/LGB hebben de laatste acht bereikt in de strijd om de nationale beker. Na Brandenburg, dat met 14- 8 verloor, ontmoet De Zijl AZC. LZ 1886 gaat op bezoek bij Polar Bears. De vrouwen van De Zijl/LGB werden door Brandenburg met een monsternederlaag (28-1) uit de bekerstrijd gekegeld. De mannen van Vivax en WZK bereikten beiden de volgende ronde in de strijd om beker 2. De Zijl/LGB was veel te sterk voor eersteklasser Brandenburg. Vooral de eerste twee perioden liep de score flink op (9-3). In de tweede helft wisselde coach Rob Schouten veelvuldig. Hierdoor werd Brandenburg een pak slaag bespaard. Nieuweling Pacal Bontje toonde aan een versterking te zijn. Marco Kerkvliet werd met drie treffers topscorer. Vlvax had geen moeite met Het Gooi. De geconcentreerd spe lende Oegstgeestse formatie was gewaarschuwd. De derdeklas ser had vorige week eersteklasser Warande uitgeschakeld. Zo ver liet Vivax hel niet komen. Integendeel, vanaf de start domineer den de Oegstgeestenaren. Verdedigend excelleerden de twee door coach Frits Welling ingezette keepers (Remco Noorder- meer en loep van Duinhoven) en aanvallend waren Melein en Laurence met respectievelijk vier en vijf treffers op schot (14-1). WZK behaalde een gemakkelijke zege op BZPC uit Borculo. Zonder Hugo Bregman. Ronald de Vette en coach Paul Belt kwam de overwinning niet in gevaar. Halverwege was het al 6 2. Het eindsignaal kwam bij 12-7. Topscorers aan WZK-zijde: Evert Bregman en Erik van der Kroft (ieder 3x) en Peter Gerse (2x). LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De vrouwenploeg van Alecto, koploper in de overgangsklasse A, speelde gister middag met 1-1 gelijk tegen rivaal Pi noké. LOHC had een goede dag met winst van de vrouwen en de mannen. Het mannenteam van Roomburg leed zijn eerste verlies tegen Evergreen: 1-2. LOHC behaalde zijn eerste competi tiezege door Groningen thuis met 1-0 te verslaan. De Oegstgeester ploeg had een duidelijk overwicht. Het harde werken werd in de 28ste minuut van de tweede helft met een treffer be loond. Maurits Eikenhout werd dank zij een felle push matchwinnaar. Gro ningen moest het ook nog even met tien man doen door een bankstraf. LO- HC'ers Jeroen Dubbeld en Christiaan van Vloten kregen waarschuwingen. Roomburg verloor thuis met 1-2 van Evergreen. Na een kwartier in de twee de helft viel de eerste treffer op naam van Evergreen. Vervolgens bracht Roe- latfd van Schaik de leidenaars langszij: 1-1. Het laatste woord echter was aan Evergreen dat na gevaarlijk spel in de cirkel zijn treffer kreeg. Forescate verloor zijn thuiswedstrijd tegen Zwart Wit voornamelijk door ge brek aan fysieke kracht (0-3). Na twin tig minuten keek de Voorschotense ploeg tegen een 0-2 achterstand aan. De tweede helft ging gelijk op, maar Zwart Wit scoorde vijf minuten voor tijd toch nog uit een strafcorner. Leidse Studenten speelde bij Zoeter- meer 1-1 gelijk. De Leidenaars kwa men na zeven minuten met 1-0 achter, maar de stand werd snel in evenwicht gebracht door Jan Willem Zepmeijer. In de tweede helft werd de aruk van Zoetermeer groter, maar doelman Bart Oort spijkerde het doel goed dicht. Noordwijk verloor zijn thuiswed strijd van Overbos met 0-3. Na de ope ningstreffer van de Bevcrwijkse ploeg viel Noordwijk furieus aan, maar zon der resultaat. In de tweede helft liep Overbos verder uit naar 0-3 door twee velddoelpunten. Alecto speelde een moeizame thuis wedstrijd tegen Westland. De goed ge organiseerde verdediging van de Naal- dwijkers hield de Leiderdorpers buiten de 23-meterlijn. Na het verhogen van het tempo in de tweede helft scoorde Alexander Hagen voor Alecto 1-0. Westland ging aanvallender spelen maar Alecto verdedigde zijn voor sprong met succes. Catwijck speelde 1-1 in zijn uitduel met koploper Mijdrecht. Na dertig se conden scoorde Wouter de Mol op aangeven van Kees Zwaan 0-1. On danks een uit het veld gezonden speler scoorde de thuisploeg drie minuten voor tijd uit een korte comer de gelijk maker. Op eigen terrein verloor Hisalis van Heerhugowaard met 2-3. Duncan Meeder maakte de 1-0 achterstand goed door vanuit een korte corner te scoren. Hierop volgden echter nog twee tegendoelpunten (1-3). Meeder bracht de stand nog op 2-3. Vrouwen Alecto bereikte een belangrijke 1-1 de ling met Pinoké. Hoewel de thuisclub in de eerste helft domineerde kwam zij niet tot scoren. In de twintigste minuut van de tweede helft kreeg Alecto een strafcorner. Sylvia Karres gaf een voor zet die via een stick van een verdedig ster in het doel belandde (1-0). Pinoké kwam echter toch nog langszij. Na twintig minuten kwam LOHC voor met 1 -0 in haar thuiswedstrijd te gen Gooische. Dat gebeurde nadat Sophie van Hoytema uit een solo had voorgegeven aan Karien Fikkert die doel trof (1-0). Tien minuten voor de pauze maakte Gooische gelijk (1-1). In de tweede klasse won Roomburg in een aanvankelijk gelijkopgaand uit duel van Overbos met 0-1. Naarmate de wedstrijd vorderde werd het veld- overwicht van Roomburg groter. Een kwartier na de pauze scoorde Inge Spijkman na een strafcorner uit de re bound. Forescate won op eigen veld van Hoorn met 5-1. In het eerste kwartier scoorde Romee de Zwaan twee keer uit het veld (2-0). Na de rust startten de Voorschotensen overtuigend met veld doelpunten van Dominique Lingeman en Annemiek Stevens (4-0). Hierna zakte Forescate iets in en scoorde Hoorn een tegendoelpunt uit een straf- bal. In de slotfase voerde Lingeman de stand verder op naar 5-1 Catwijck liet thuisploeg Kikkers met lege handen: 0-2. Vijf minuten voor de pauze doelpuntte Petra Doelen. Ook na de hervatting bleek Catwijck sterker, wat Marlène Zwitser benadrukte met haar treffer. Leidse Studenten begon in Den Hel der sterk tegen Hermes. Milou Heili gers scoorde al snel uit een voorzet van Sietske Meinesz (0-1). In de 25ste mi nuut schoot Jet van Beuningen raak na een mooie solo (0-2). In een rommeli ge tweede helft scoorde Hennes tegen uit een strafcorner (1-2). in de derde klasse won Noordwijk thuis van koploper Reigers uit Hoofd dorp met 4-1. Het openingsdoelpunt voor Noordwijk kwam van de stick van Jacqueline de Groot, gevolgd door goals van Renate van der Bent en Fre- derique Lempers. Het enige tegendoel punt van Reigers viel uit een strafcor ner (3-1). Alleen De Groot kwam in de tweede helft nog tot scoren: 4-1. Hisalis verloor met drie invalsters in en van Heerhugowaard: 7-1. Hisalis ging met een 3-0 achterstand de rust in. Bij 5-Q. in de tweede helft scoorde Pamela van der Mank tegen uit een strafcorner.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22