FC Lisse klampt voorzichtig aan Leiden: geen pap in de benen Katwijk schrijft eigen draaiboek Rijnsburg komt weer overeind Sport MAANDAG 5 OKTOBER 1992 21 Laatste seizoen elftalleider Clavan runsburg Bert Clavan gaat wat afstand nemen van Rijnsburgse Boys. De elftalleider nam afgelopen vrijdag op de algemene le denvergadering afscheid van het bestuur. Na afloop van dit sei zoen stopt de rechterhand van trainer Arie Kurver als elftalleider. John Blankenstein in Leiderdorp leiden Voetbalscheidsrechter John Blankenstein houdt donder dag 8 oktober een spreekbeurt voor de COVS (vereniging van scheidsrechters) in Leiden. De fluitist moest een eerdere bijeen komst afzeggen, maar zal - ijs en weder dienende - donderdag avond om half negen alsnog aantreden in het COVS-gebouw aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp. Snelwandelaar breekt wereldrecord cuneo Voormalig olympisch kampioen Maurizio Damilano heeft zaterdag bij zijn laatste optreden als snelwandelaar een nieuw wereldrecord op de 30 kilometer gevestigd. De Italiaan liep de afstand in twee uur, 1.44 minuten. Damilano had voor de recordpoging aangekondigd dat het zijn laatste optreden zou zijn. Hij verbeterde het oude record van de Fransman Thierry Toutain, dat in maart 1991 werd gevestigd, met 2.12 minuten. Tijdens de recordpoging wandelde Damilano ook de grootste af stand tot nu toe over twee uur. te weten 29 kilometer en 572 me ter. Dat is 484 meter meer dan Toutain. Leidse bowlers vijf punten rijker Groningen» Leiden heeft aan het begin van het bowling-seizoen de reis naar Groningen niet voor niets gemaakt. In de nationale hoofdklasse A bemachtigde de Leidse bowlingploeg gisteren vijf punten en deelt nu de derde plaats. Leiden begon slecht met een nederlaag tegen Groningen (0-3), maar won vervolgens met 3-0 van Egmond en met 2-1 van Haarlem. Jan Snik scoorde 1133 punten (uit zes games), Jan Kuiken 1108, Jacques Petit 1088, Ruud Ouwerkerk 1020, Albert Gertenaar 598 (uit vier games) en Jack Verboon 368 (twee games). Lansink slaat meteen toe aarhusJos Lansink heeft in de eerste wedstrijd voor het Eu ropese circuit om de wereldbeker meteen toegeslagen. De Twentse ruiter was gisteren in de Deense stad Aarhus met Libe ro H de snelste foutloze deelnemer in de barrage, waarvoor zich negentien combinaties hadden geplaatst. De 31-jarige Lansink maakte een tijd van 35,08 seconden. Zege op ARC: 2-1 Met tien man naar gelijkspel den haag «gusv Op nogal omslachtige wijze heeft Katwijk zaterdag tegen Scheveningen bewezen in staat te zijn om op bijna elke wed strijd zijn stempel te drukken. Het had er veel van weg dat het scenario van de wedstrijd door de Katwijkers zelf was geschre ven. Het elftal van Arie Lagen dijk kwam door eigen toedoen op een 2-0 achterstand en maakte deze op basis van routi ne na rust weer ongedaan (2-2). Katwijk bulkt in dit stadium van de competitie van het zelf vertrouwen. Zelfs de matige eerste helft tegen Scheveningen kon Arie Lagendijk niet veront rusten. Zijn ploeg begon in een laag tempo en moest door blun ders twee goals incasseren. Eerst schoot linksback Johan de Kroon de bal na een voorzet van Raymond Buis, de motor van de Scheveningse ploeg, knullig achter zijn doelman Teun van Duijvenbode. Zes minuten later vergat Henry Pouw de nieuwe terugspeelregel en schoof hij alsof er niets was veranderd het leder in de handen van Van Duijvenbode. De toegekende vrije trap smoorde in de Kat- wijkse muur, maar de terug springende bal kwam voor de voeten van de Scheveningse aanvoerder John Blok, die via de onderkant van de lat 2-0 scoor de. Tot de rust had Katwijk niets laten zien. Volgens lagendijk had zijn ploeg toen verzuimd te tonen wat ze waard was. Toch zag de trainer volop winstkan sen. Hij verving de slecht spe lende Edwin Verhoogt en bracht een extra aanvaller in de per soon van Marco de Ridder in het veld. Pouw schoof door naar de middenlinie, waardoor de verdediging op één lijn ging spelen. De Ridder De Ridder was nog niet geheel fit, onderging twee weken gele den nog een kijkoperatie aan zijn knie, maar beschaamde het vertrouwen van zijn trainer (La gendijk: „Hij is fysiek en men taal heel sterk") in het geheel niet. Met de balvaste spits kre gen de oranjehemden in de tweede helft een aanspeelpunt die voor de doelwisseling node werd gemist. Vrij snel na rust leverde een ingestudeerde vrije trap Katwijk zijn eerste treffer op. Pouw speelde rechts van het Scheve ningse muurtje de wegdraaien de Kees Krayenoord aan, die vervolgens mocht aanleggen voor de 1-2. Katwijk leek de za ken recht te gaan trekken, maar maakte het zichzelf twee minu ten later opnieuw moeilijk. Rechtsback Carlo van Zeist nam het niet zo nauw met de buiten- gen - Katwijk 2-2 (2-0). ;e d 1-0, 31. Blok 2-0. I De Kroon Blok ^en) Rood: Van Duijv de (Katwijk) Katwijk: Van Duijvenbode: Van Zeist, Pouw, Langemaat, De Kroon; Langc- veld. Mieras. Verhoopt (De Ridder); Krayenoord. Zwaan. Marco van der Plas (Cor van der Plas. Bij FC Lisse is men ambitieus. De alsmaar groter worden de sponsorgroep is bij thuiswedstrijden van harte wel kom in de 'meetingroom' en de selectie blijkt steeds meer aantrekkingskracht uit te oefenen op spelers van el ders. „Toen ik bij Lisse kwam dacht ik al bij een profclub te zijn beland en dat gevoel wordt alleen maar sterker", zei coach Ruud Bröring zaterdag nog. usse» nick verwoerd De verwachtingen van de aan hang waren aan de vooravond van het seizoen dan ook hoog gespannen. Na winst in de eer ste twee wedstrijden volgden echter twee nederlagen. Onte vredenheid van de achterban was het gevolg. De 2-1 zege die de Lissenaren zaterdag op ARC boekten deden het gemor ver stommen. Met zes punten uit vijf ont moetingen bezetten de geel- blauwen nu de vierde plaats. Hoger mikt Bröring dit jaar nog niet. „Vorig jaar was iedereen tevreden met een gemiddelde van één punt en nu zouden we opeens om de bovenste plaats moeten meedoen. Zoiets moet groeien." Zijn mening wordt ge- deeeld door de samenstellers van het programmablad. „FC Lisse zal er genoegen mee moe ten nemen ook dit seizoen op het tweede plan te strijden", meldt de redactie in een kritisch artikel na de zeperd tegen Kat wijk. Bröring: „We hebben een bre de selectie en de mensen hier zien graag eigen jongens opdra ven. Zoals Mark Ens bijvoor beeld. Op dit moment geef ik de voorkeur aan Radjin de Haan in de spits en Jelle Visser op rechts. Zij zijn wat meer gesle pen, al weet ik zeker dat Mark z'n tijd nog komt. Die wordt door de concurrentie alleen maar sterker." Ens, die tegen Katwijk nog meedeed, kwam dit weekeinde in het reserveteam uit, dat Noordwijk 2 met 5-2 klopte. Hij scoorde niet. De ex- Telstar-spelers De Haan en Vis ser deden dat in het standaard elftal wel. Visser Met name Visser kwam goed voor de dag. Hij bezorgde de ARC-defensie handenvol werk. En de Alphenaren hadden het achterin al zo druk. Voor de rust moest de Racing alle zeilen bij zetten om de thuisclub van tref fers af te houden. Het pressie voetbal van Lisse leidde tot een reeks mogelijkheden, maar de sterk keepende Remco Tuinen- burg hield zijn ploeg lang over eind, al had hij eenmaal geluk toen Visser de lat raakte. Pas in de slotfase van de eer ste helft moest Tuinenburg zwichten. Een voorzet van L^on Hoep werd door De Haan fraai ingeknikt. ARC, dat eerder een zuivere strafschop misliep toen arbiter Harbrink een overtre ding van Paul Veenboer tegen de doorgebroken Martin van der Plas wegwuifde, kwam evenwel vlot langszij. In de slot minuut plaatste Walter van der Weiden de bal uit een vrije trap langs de vertwijfeld graaiende Veenboer. Toch stond Lisse hal verwege weer op voorsprong. De nog nagenietende Alphena ren werden vanaf de aftrap ver rast door een bliksemaanval. Een voorzet van de frequent op- stomende John Vermeulen be reikte het trefzekere hoofd van Visser: 2-1. Na rust moest Bröring al snel wisselen. Carlo de Keizer en Re- né Ras haakten gekwetst af. Bert van Duivenbode en Edward van der Putten vielen in. Bröring: ..Zij horen er eigenlijk ook in." Dergelijke luxeproblemen kent ARC-trainer Aad Koren niet. De oud-UVS'er kan al tijden niet beschikken over belangrijke spelers als Johan Boer en Rob Koster (geblesseerd), terwijl Re- né Lammers (geschorst) en Ar jen van Harselaar (knieblessure) sinds kort eveneens ontbreken. Desondanks koos de verzwakte Racing, vorige week bij Rozen burg nog in 4-4-2 opstelling, te gen Lisse verrassend voor drie spitsen. Koren: „Martin van der Plas, Jacques Key en Robin Leu- nissen zijn echte aanvallers. Te gen Rozenburg heb ik gezien dat Martins zwoegen op het middenveld ten koste van zijn aanvallende kwaliteiten ging. spelvaJ en bleef meters achter zijn medespelers staan, waar door aan de andere kant van het veld Hans Tellier van Sche veningen na een dieptepass on gehinderd op het Katwijkse doel mocht afgaan. Buiten het straf schopgebied werd Tellier onre glementair gestuit door Van Duijvenbode die vervolgens de kleedkamers mocht opzoeken van scheidsrechter Meints. Met Cor van der Plas, die nor maliter in het derde elftal van Katwijk onder de lat staat, in het doel (Marco van der Plas werd opgeofferd) ging Katwijk in alle rust op zoek naar de gelijkma ker. In het laatste half uur van de wedstrijd bleek eens te meer dat Katwijk dit jaar een serieuze kampioenskandidaat is. Zonder in paniek te raken speelde de ploeg van Lagendijk de wed strijd op basis van routine uit. Katwijk trok vreemd genoeg met slechts tien spelers het spel naar zich toe. Geduld De beloning voor het geduld kregen de bezoekers tien minu ten voor het einde. Na een over treding van laatste man Ron Cramer jegens spits Hans Zwaan kreeg Katwijk op twintig meter van het doel weer een vrije trap. Ditmaal plaatste De Ridder zich achter de bal en met een effectvolle trap schoot hij de bal achter de jonge doel man Dick Kok, de vervanger van de geblesseerde Alex Straat- In de slotfase liet Katwijk de teugels weer vieren, waardoor de thuisclub nog twee grote kansen op de zege in de schoot kreeg geworpen. Blok schoot op de paal en in de laatste minuut kreeg Buis op rechts ruim baan. Hij probeerde vanuit een moei lijke hoek, terwijl twee mede spelers vrij voor het doel om de bal smeekten, Van der Plas te verschalken. Het ontbrak Katwijk, volgens Scheveningen-trainer Leen de Graaf een absolute topper, za terdag dus ook niet aan geluk. Eerder kwam het al goed weg toen Dennis Jan Mieras zich in het strafschopgebied verslikte in Tellier en de Zeeuwse spits in Haagse dienst pootje haakte. Scheveningen wilde een straf schop, maar kreeg die niet. Een punt gewonnen of verlo ren? Lagendijk hield het toch maar op het laatste. Een foutje in het scenario. Erwin Crooy van Ter Leede wordt neergehaald door een speler van De Jodan Boys. De Sassenheimer zou matchwinnaar worden voor zijn team. fo to henk bouwman iv rttrvr ovu leiden» ron hoogendam voetbalmedewerker In de derde klasse A ging RCL op eigen veld hard onderuit te gen koploper De Jodan Boys: 0- 3. Door dit resultaat staan de mannen van Jan Kroese na vier duels op een even hatelijke als terechte voorlaatste plaats. Ter Leede boekte thuis een verdien de 1-0 overwinning op BVCB. Ook Leiden vierde feest door uit bij Spirit met 1-0 te winnen. Spirit-Leiden 0-1 (0-0) 70 Rob Bink 0- 1 Toeschouwers: 300 Scheidsrechter Lucassen Geel: Hilliger, Van der Kraan, Hijman (allen Leiden) Leiden vertrok, ondanks de 3- Oktober uitspattingen, vol goe de moed naar Ouderkerk aan den IJssel, speelde een goede wedstrijd en sleepte en passant een 1-0 overwinning uit het vuur. „Terwijl het eigenlijk een 0-0 wedstrijd was", keek trainer Peter Ciere terug op de wed strijd. Kennelijk beseffen de spelers het luxeprobleem van hun trainer en ze deden er dan ook een schepje boven op. Spirit nam aanvankelijk het initiatief, had veel balbezit, maar kreeg niet de lengte om uitgespeelde kansen te schep pen. „We hebben bewust een verdedigingstactiek uitgestip peld en ik moet zeggen dat ze die achterin goed uitgevoerd hebben", aldus de goedgemut ste Ciere. Vooral Johan Teske en Koos Siera speelden een goede wedstrijd. In de tweede helft stelde Bink orde op zaken en schoot zijn ploeg, na goed voor bereidend werk van Lau Hij man, de 0-1 binnen. Ondanks een aantal goede kansen van Marco de la Rie en Bink bleef het bij 0-1 en kon Leiden pas echt feest gaan vieren. Ter Leede-BVCB 1-0 (0-0)65 Crooy 1- 0 Toeschouwers 400 Scheidsrechter Van der Werf Geel: Desór (Ter Leede) Ook collega Wim van Hars kamp van Ter Leede keek tevre den terug op de met 1 -0 gewon nen strijd tegen BVCB. „En toch loopt het nog niet zoals vorig jaar", vindt de Sassenheimse trainer. „We hebben nog moeite om het spel te maken. Boven dien weten jongens als Eric Grosman en Scheltes. hoewel laatstgenoemde nog gebles seerd is, het vijandelijk net niet te vinden." Inzetten van Grosman en Bou Westerbeek misten de juiste richting. Het allesbehalve over tuigende BVCB kwam bij vlagen gevaarlijk uit de hoek. Maar het was de verdienste van de door Mario Faber geleide verdedi ging dat het tot aan de rust 0-0 bleef. Halverwege de tweede ronde kwam Ter Leede toch op een verdiende voorsprong dankzij een gerichte schuiver van Erwin Crooy. Ondanks het alles of niets offensief van de bezoekers, waren de meeste (gemiste) kan sen toch voor Ter Leede. Kt .1 De Jodan Boys 0-3 (0-2)12 Ard Blok 0-1. 43 Remco Blok 0-2. 81 Ver geer 0-3 Toeschouwers 175 Scheids rechter Breugem Geel Oosterlee. Planjer. Oppenheimer (RCL). De stemming in het RCL- kamp is na afgelopen zaterdag allesbehalve vrolijk te noemen. Wal da in.ikke m napen van Jan Kroese voorschotelden was niet veel soeps. „En dat is zacht uit gedrukt", uitte een teleurgestel de supporter zijn onvrede." Nu moet worden gezegd dat ex- vierdeklasser De Jodan Boys ge zegend is met een aantal strijd vaardige, voetbaltechnische en schotvaardige spelers. RCL heeft die ook wel (met name Van der Maat en Grootendorst), maar na vier duels is dat (voor alsnog) niet tot uiting gekomen. En dus zal Kroese overuren moeten maken om zijn spelers op het juiste spoor te zetten. AI snel illustreerde Ard Blok het klasseverschil met een fraaie doeltreffende kopbal Broer Remco strafte een fout van RCL-keeper Wim Nobbe .it 0-2. Na de pauze bleef RCL tot tien minuten voor tijd verschoond van een grotere achterstand, maar dat had meer met pech van de bezoekers te maken. Want kansen waren er te over. minder dan een juiste afspiege- ling. Daar heb ik van geleerd." Van der Plas was in een gelijkop- gaande tweede helft eenmaal dichtbij de geljkmaker. Hij stuit te op Veenboer. Omdat pegels van Bonefaas ook door de goa lie werden gekeerd en de tegen stoten van Lisse wel kansen, maar geen doelpunten oplever den, werd de ruststand ook de eindstand. De Lisse-aanhang was tevreden. Voor hoelang? FC Lisse-ARC 2-1 (2-1)38 De Haan 1 0 45 Van der Weiden 1-1 45 Visse 2-1 Scheidsrechter Harbnnk Toe schouwers 1200 Geel Van der Wei den, Vermeer. Van Zundert (ARC) ei Van der Zwel (FC L.sse) FC Lisse: Veenboer. Vermeulen. Hoer ten). Visser. De Haan. Vermin ARC: Tuinenburg, Van der Wei Bonefaas. Wouters, Hoogcndi runsburg» tim Een half uur lang hing er een akelige stilte over sportpark Middelmors. Want Rijnsburgse Boys leek zaterdag voor amper 700 belangstellenden de neer gaande lijn van de vorige thuis wedstrijd naadloos door te trek ken tegen degradatiekandidaat Rozenburg. Maar op de mon sternederlaag tegen Quick Boys volgde uiteindelijk een doel puntrijk gelijkspel (3-3). En na de kater van vorige week had den de Rijnsburgers vrede met die remise. Natuurlijk, er had voor de in het zwart wit gehulde Rijnsbur gers meer in gezeten. Na de af schuwelijk valse start (na ruim een kwartier 0-2) volgde een swingend half uurtje, waarin de thuisclub de achterstand knap omboog in een voorsprong (3- 2). Toen bleek, in tegenstelling tot een week eerder, dat Rijns burgse Boys de mouwen kan opstropen. Eén probleem min der voor trainer Arie Kurver, die dit seizoen weer in de hoogste regionen wil meedraaien. Zelfs als Rijnsburg goede zin heeft, blijft de achterhoede een uiterst kwetsbare linie. Aan voerder Dik Heemskerk had het tegen de gevaarlijke Rozenburg- se aanvallers al moeilijk genoeg met zichzelf en kon uitglijders van de schutterende Fred Bodaan en middenvelder Peter van Duyn onmogelijk corrige ren. De snelheid van Henny Koet is vele malen minder dan de precisie van zijn passes, dus ook de libero kon geen gevallen steken oppakken. Rammejend Vooral Patrick Bekker voelde zich in de rammelende Rijns burgse verdediging als een vis in het water. Binnen drie minu ten verschalkte hij doelman Jan Blankespoor tweemaal. De 0-2 bleef uit en op de helft van de tegenstander bleken Ron de Jager, bij vlagen ook Martin de lxjuw, Leon Vonk. Wim Hooymans en Koet zowaar te kunnen voetballen. Een vrije trap van laatstgenoemde kwam op de lat terecht. Toen De Louw de bal van dichtbij niet langs, maar tegen doelman Perry Hoogstad schoot, was Marcel de Jager er als de kippen bij om alsnog te scoren: 1 2. Rijnsburg ontwaakte. De Louw leek onnodig lang te sole ren, maar krulde ae bal vervol gens op onnavolgbare wijze langs de paal in de touwen: 2-2. Tussen de Rozenburgse uitval len door jongleerde Ron de la ger op de achterlijn, vanwaar hij er in slaagde Hooymans een niet te missen kans te bieden. Rijnsburgse Boys kon met een voorsprong (3-2) gaan rusten. Broos Dat de thee een einde maakte aan de Rijnsburgse opleving, bewees hoe broos de eenheid van de Kurver-brigade nog is. Henry Hecker profiteerde van een zwak ogenblik in de Rijns burgse verdediging. Marcel dc Jager restte niets anders dan de Rozenburger aan zijn shirt te trekken. De soepel Radende scheidsrechter De Jong aarzelde niet en legde dc bal op dc stip. Ricardo Bos benutte de straf schop en zette Rozenburg op 3- 3. De jacht op twee punten ging de Rijnsburgers vervolgens slecht af. Met de half fitte inval lers Jaco van Delft en later Ron Carli in de gelederen ontbrak het overzicht om de gasten op hun plaats te wijzen. Kleine, toevallige kansjes ten spijt, zoals een afstandsschot van Koet dat in de slotfase op de paal terecht kwam, „We moeten niet klagen", vond Kurver achteraf. „Met een 2-0 achterstand zit je met angst op de bank. Het leek wel een kopie van vorige week. Op dat moment had ik getekend voor een gelijkspel. Dat strookt welis waar niet met onze doelstelling, maar daarvoor ging het na rust allemaal weer te krampachtig. Achterin één tegen één spelen lukte ook nog niet. Bovendien maakte Peter van Duyn her haaldelijk dezelfde fout en speelde Dik Heemskerk onder zijn kunnen." Maar Kurver zag ook plus- punties. „We zijn tenslotte na die belabberde start overeind gekrabbeld. Als iedereen nu re gelmatig de trainingen bezoekt, kunnen we dit seizoen nog een eind komen." Rijnsburgse Boys - Rozenburg 3-3 (3-2)15 Bekker 0-1 17 Bekwor 0-2 31 Marcel de Jager 1-2. 34 De Louv» 2-2 40 Hooymans 3-2. 56 Bos (strafschop 3-3 Scbetdsrectiter De Jong, Toeschoo wers 700, Geie kaart Vonk (Ri|nsburg se Boys) Rijnsburgse Boys Blankespoor Vaartjes, Koet. Bodaan Heemskerk Van Duyn (Van Deili Marcel de Jag» (Cartt), Vonk. Hooymans. Do L Ronde Jager. WAGE? Radjin de Haan stijlvol koppend in de wedstrijd tegen ARC. foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21