Oegstgeest slaat in kort tijdsbestek toe SVLV laat geen spaan heel van Meerburg: 0-5 Sport Vrouwen Ter Leede nemen het heft in handen Warmunda heeft nog een kans op periodetitel MAANDAG 5 OKTOBER 1992 20 1 ROB ONDERWATER Amo van der Boon (KRV) zet een speler van Abbenes op het verkeerde been. foto loek zuyderduin De zege van Hazerswoudse Boys was volkomen verdiend. In tegenstelling tot Koudekerk had de thuisclub een goede dag. De collectieve kracht van de Ha- zerswoudenaren was teveel voor Koudekerk. Hoewel de ploeg van Peter Vlasveld nog lang stand hield bezweek hij uiteindelijk vlak voor tijd. De streekderby trok veel publiek. TAVV - Rijnstreek 7-0 (1-0). 18 Mar tens 1-0, 60. Aartman 2-0, 78 Aartman 3-0, 81 Broer 4-0, 82. Broer 5-0, 89. Hoppenbrouwer 6-0, 90. Aartman 7-0. Scheidsrechter: Bax. Toeschouwers: 250. Gele kaart: Zaal (Rijnstreek). Rode kaart: Zaal (Rijnstreek). Bij gebrek aan techniek moet Rijnstreek het hebben van hard werken. TAW bleek toch iets meer in de technische bagage te hebben waarmee de ruim uitge vallen zege voor een belangrijk deel is verklaard. De nekslag voor de staartploeg was het wegzenden van Zaal, die slechts 37 speelminuten van arbiter Bax kreeg toebedeeld. Het was de laatste stuiptrekking van een geïrriteerd spelend Rijnstreek dat vooral in de slotfase geen te genstand meer bood. Sportlust - Voorschoten 2-0 (0-0)70. De Groot 1-0, 82. Bruggeling 2-0. Scheidsrechter: Vink Toeschouwers: 200. Gele kaarten: Van Schaijk, Ver hoef, Knossen (Sportlust), Berk (Voor schoten). In de eerste tien minuten leek Voorschoten nog een slaatje uit de wedstrijd te kunnen slaan maar de kansen werden niet be nut. Nadat Leon Immerzeel na mens de thuisclub als waar schuwing op de paal had ge schoten, schrok Voorschoten blijkbaar zo, dat het zich terug liet dringen. Het wachten was slechts op de doelpunten van de Woerdense ploeg, die dan ook na rust werden gemaakt. Veel doelpunten in zaterdag-vierdeklasse Oegstgeest heeft de koppositie in de vierde klasse B vrij eenvoudig gehandhaafd. De Voscuijlbewoners schoten de illusies van Floreant volledig aan diggelen (1-4). Kagia zag de opgaande lijn van de laatste weken wreed worden verstoord. Soccer Boys, dat Oegstgeest op slechts één punt volgt, zette de Lisserbroekers hardhandig met beide benen op de grond (6-0). Opvallend was ook de grote 7-0 zege van TAW op Rijnstreek. Vorige week kreeg de Ter Aarse ploeg nog met 5-0 voor de broek bij Sportlust. Floreant - Oegstgeest 1-4 (1-0). 23. Fransen 1-0, 55 Wierenga 1-1, 57 Pill- meijer 1 -2. 61 Abma 1 -3 (pen.), 85. Ab- ma 1-4 Scheidsrechter: Van Es Toe schouwers 150. Gele kaarten De Rui ter, Van Veen (Floreant) Rode kaart: De Ruiter (Floreant) Floreant nam in de eerst helft een voorsprong maar die bleek bij lange na niet voldoende te zijn om Oegstgeest van het lijf te houden. Vlak na de doelwis- seling scoorden de bezoekers driemaal achter elkaar en dat viel niet in goede aarde bij de Boskopers en zeker niet bij linksback Robert de Ruiter. De op- en aanmerking van de Flo- reant-verdediger op de straf schop van Rick Abma werden niet door scheidsrechter getole reerd en hij toonde De Ruiter binnen één minuut tweemaal de gele kaart. Oegstgeest, waar in de zeer constant spelende Willem Jan Pott Hofstede opviel en de uitblinkende Abma bij al le doelpunten was betrokken, profiteerde een beetje van het numerieke overwicht door de stand op te voeren naar 1-4. Soccer Boys - Kagia 6-0 (1-0). 35 Bak 1-0, 60. Van Dijk 2-0, 65 Van Vliet 3-0, 67. Van der Ham 4-0, 80 Den Besten 5-0, 87. Van Vliet 6-0 Scheids rechter: Van Dullemen. Toeschouwers: 300. Gele kaarten Van der Ham, Bak, Den Besten, Van Vliet (Soccer Boys). De onvoorwaardelijke inzet die Soccer Boys tentoonspreidde is af te lezen aan het aantal gele kaarten dat de Bleiswijkse ploeg ontving. Opvallend detail daar bij is dat, op Van Dijk na, alle doelpuntenmakers een prent kregen. Met een 1 -0 achterstand wilden de bezoekers er nog wel voor vechten maar na de twee de treffer knakte er iets bij Ka gia. Waar de Lisserbroekse schutters voornamelijk paal en lat raakten was voor de Boys vrijwel elk schot raak. Volgende week zal in Oegstgeest blijken in hoeverre Soccer Boys recht heeft op de hoge klassering. Abbenes - KRV 1-5 (0-1). 10 Van der Boon 0-1, 50. Van Beelen 0-2 (pen 53. Guyl 0-3, 70. Ouwehand 1-3 (e.d), 75 Noleboom 1-4, 84. Noteboom 1-5. Scheidsrechter. Goozen. Toeschou wers: 150. Gele kaarten: Harm Kallen berg (Abbenes) Guyl (KRV). Rode kaart: Armand Kattenberg. „We missen dat beetje extra", aldus trainer Albert van den Burg, die onderhand weinig re- dun heeft om de toekomst van Abbenes optimistisch tegemoet te zien. Met twee doelpunten voor en 22 tegen kun je ook moelijk anders. „Het zelfver trouwen neemt af en het kost steeds meer moeite om de moed erin te houden. We kun nen niet meer dan ons best doen. In eerste helft hebben we nog leuk aangevallen maar daarna was het over. Eens zal het ons toch moeten meezitten. Dat gebeurt misschien als we een keer voor komen te staan." KRV heeft minder reden tot kla gen. De Katwijkers boekten de derde zege in successie. Hazerswoudse Boys - Koudekerk 2-1 (1-1) 25. Warnau 1-0, Van Harskamp 1- 1, 80 Verhorik 2-1. Scheidsrechter Muilwijk. Toeschouwers: 400 Gele kaarten: Roelofs (Hazerswoudse Boys). Schellingerhout (Koudekerk) In de zaterdaghoofdklasse van het vrou wenvoetbal deed Ter Leede goede zaken tegen het sterke Muiden. De Sassen- hcimsen wonnen met 0-2. Oegstgeest, uitkomend in de eerste klasse, Idopte Zwart Wit'28 met 4-2. Ter Leede trof in koploper Muiden vreemd genoeg een tegenstander die uit was op een gelijkspel en niet uitging van eigen kunnen. Ter Leede kende deze schroom niet en nam het heft in handen. Karin Goldstein bediende in de eerste helft Anette Beerendonk op maat er) zij verzuimde niet Ter Leede met 0-1 aan de leiding te brengen. Na de rust was het Marion van de Ploeg die vanuit een vrije trap de overwinning zeker stelde: 0-2. Oegstgeest behaalde een mooie 4-2 ovenvinnine op 7wart Wit. Een op scherp spelend Oegstgeest benutte dit keer de kansen goed. Marianne van de Velde opende de reeks voor Oegstgeest met twee treffers, nog voor rust liep Oegstgeest uit naar 3-0 via Wil van der Voort. In de tweede helft hield Oegst geest nog tien minuten de concentratie vast en zag Marian Grunewald 4-0 sco ren, daarna liet Oegstgeest de teugels wat vieren en kon Zwart Wit nog twee keer wat terug doen. Katwijk moest het tegen Sliedrecht vooral hebben van een goede tweede helft. Voor rust kwam het namelijk op 0- 1 achter door een penalty wegens hands van Ellis van Duin. Na de pauze vocht Katwijk sterk terug en kwam door een goed genomen vrije trap van Ina van Duivenbode op gelijke hoogte. Marion Bogaard volgde met een mooie lob en vanaf de penaltystip stelde Suzanne Kuyt de zege veilig: 3-1. Ter Leede 2 greep gedecideerd de bo venste plaats in de tweede klasse door koploper Berkel met maar liefst 0-5 op zijn plaats te zetten. De overwinning werd bereikt via treffers van Mariska Tukker (3x), Nathalie Kras en Simone Zandvliet. Quick Boys en Everstein kwa men niet tot scoren. Het bleef 0-0. In de zondag-eersteklasse ging UDO na het missen van veel kansen nipt met 1-2 ten onder tegen Bloemhog dat effi ciënter met de kansen omging. Het Oegstgeestse doelpunt kwam van de voet van Helene van der Weyden. SJZ won verrassend met 3-2 van De Sleutels. Een niet erg op dreef zijnde De Sleutels kwam weliswaar toch op voor sprong door Marielle Bavelaa'r, maar zag SJZ onmiddellijk terugslaan via Marjol ein Glasbergen. Yvonne van Wieringen hielp gezien het spelbeeld de wedstrijd aan de juiste ruststand: 2-1 voor SJZ. Toch kwam Sleutels nog een keer terug door een mooi doelpunt van Natasja Krutz. Sonja van de Salm hielp SJZ op nieuw aan de leiding. Docos was SJC ruimschoots met 4-1 de baas. Een sterk spelend Docos open de de score na een snelle uitbraak die werd afgerond door Marlies van Eg- mond. Even later was het opnieuw raak voor Van Egmond. Een onzelfzuchtige Van Egmond liet de kans op een hattrick liggen. In kansrijke positie bediende zij Ingrid Mourits die niet faalde. Toch slaagde SJC er nog voor rust in via Linda Bamhorn een tegentreffer te scoren. De tweede helft bracht echter geen omme keer en Docos liep zelfs nog uit via op nieuw Ingrid Mourits. UVS blijft uitstekend draaien in de ho gere klasse, het schoof nu KFC '71 met 3- 1 ter zijde. Twee treffers van Nancy Knij- nenburg en één van Corinne Franken- huizen stelden de winst zeker. Een punt gave 3-0 winst op Hermes DVS onder streept het goede debuut van LFC in de tweede klasse. Op slag van rust opende Brenda van Stralen met een afstands schot de score. Na twaalf minuten in de tweede helft deed Wendy Hoppenbrou wer hetzelfde. Van Stralen sloot een solo doeltreffend af (3-0). MVKV kruipt uit zijn schulp Altior favoriet LEIDEN «ERIK VAN OOP VOETBALMEDEWERKER Altior deed gisteren in de Leidse zondagafdeling goede zaken. Het versloeg Alphen voor eigen publiek met 2-1. Alleen War munda, dat met 1-0 van VNA won, kan de eerste periodetitel nu nog van de ploeg uit Lange- raar afsnoepen. Daartoe moet de elf van Koos Schouten echter met meer dan vier doelpunten verschil winnen van Alphen. Leidsche Boys leed opnieuw een nederlaag en blijft dus puntloos onderaan. ASC - UDO 0-2 (0-0J.47 Van Elk 0-1, 90. Stuifzand 0-2. Scheidsrechter: De Visser. Toeschouwers: 200. Gele Kaart: Wilco Knetsch (UDO). Op eigen terrein was ASC in staat een veldoverwicht te be werkstelligen tegen UDO. Dit ging echter niet gepaard met grote kansen, laat staan met doelpunten. De Oegstgeestena- ren gingen wat dat betreft effec tiever te werk. Via counters wis ten Wilco van Elk en Ruud Stuifzand namelijk te scoren. Trainer Wim Mugge denkt dat deze winst zijn pupillen vol doende zelfvertrouwen heeft gegeven om nadrukkelijk mee te gaan doen in de strijd om de tweede periode. Leidsche Boys Stompwijkse Boys 0-3 (0-2). 19 Van Emmenk 0-130 Van Emmenk 0-2, 60. De Boer 0-3. Scheids rechter: Braun, Toeschouwers: 150. Kaarten: geen. „Leidsche Boys heeft dit seizoen veel aan kwaliteit moeten inle- Piet van der Klugt (ASC) loopt zich vast op Wilco van Elk (UDO), die zich geruggesteund weet door Wemer Knetsch. UDO won de Oegstgeester derby. veren. Daarbij komen dan ook tior), Van der Hoorn (Altior). Frederiks nog eens blessures van belang- en Van der Ende (Alphen). rijke spelers zoals Peter Kooien en John Tuinhof-de Moed." Hiermee verklaarde Har Luyten de nieuwe nederlaag van de thuisploeg. Vooralsnog ziet hij ook niet direct verbetering, want ten gevolge van de slechte resultaten is ook het zelfver trouwen ver te zoeken. Dan is zelfs het inschieten van een pe nalty niet eenvoudig meer, zoals Richard Kooien bij een 0-1 stand demonstreerde. Altior - Alphen 2-1 (1-1 ).7. Mulder 0-1, 10. Sassen 1-1, 83. Van der Jagt 2-1. Met een schitterend schot in de kruising begon het laag ge klasseerde Alphen sterk aan de ontmoeting tegen Altior. In het verloop van de wedstrijd bleek echter het geluk van de koplo per, want waar de bezoekers toch wel een gelijkspel verdien den sloegen de gastheren in de slotfase toe. De eerste periodeti tel kan Altior daardoor bijna niet ontgaan. Trainer Dick Blij- leven wil de huid echter niet verkopen voor de beer gescho ten is en wilde dan ook van geen feesten weten. Hij was meer geïnteresseerd in de 'el lende' bij de tegenstander en toonde zijn medeleven: „Dit was zeker niet de minste ploeg waar we tegen hebben ge speeld." Warmunda - VNA 1-0 (1-0)15. Van Tongeren 1-0. Scheidsrechter: Colle. Toeschouwers: 100. Kaarten: geen. „We verloren van de slechtste ploeg die we tot nu toe zijn te gengekomen", meldde VNA- trainer Per Chrispijn gefrus treerd na de nederlaag van zijn ploeg tegen Warmunda. Dit keer wist Yachya Farhane het net niet te vinden. Voor een deel kwam dit omdat hij goed in foto loek zuyderduin de tang werd gehouden door de Warmondse verdediging, maar bovendien had hij zijn vizier niet op scherp staan. Dit bleek toen hij een penalty miste. Bernardus - Kickers 0-0 (O-O)Scheids- rechter: Hagen. Toeschouwers: 100. Gele Kaarten: Van der Hoorn en Heu- zen (Kickers), Valk (Bernardus). Kickers beheerste de wedstrijd in Hazerswoude-dorp, maar wist niet door de verdediging van Bernardus heen te breken. Vooral Erwin Möllers en Addi Koster mochten zich dit aan trekken, want zij kregen aardige kansjes. Toch sprak de woord voerder van Kickers over een ty pische 0-0 wedstrijd. VOETBALMEDEWERKER Koploper De Sleutels, dat van wege Leidens ontzet niet speel de, heeft volkomen onverwacht de belangrijkste concurrent on deruit zien gaan. Verantwoor delijk daarvoor was MVKV, dat Woubrugge met alleszeggende cijfers (5-1), van het voetstuk kegelde. Runner-up Valken'68 daarentegen beging geen fout tegen SVOW. GWS - HVZ werd uitgesteld. MVKV - Woubrugge 5-1 (2-0) 4 Martin Oudshoom 1-0, 15 Van Dijk 2-0, 47. Van Rijn 3-0, 49 Martin Oudshoorn 4-0, 53. Van Luyk 4-1, 64. De Mol 5-1 Scheidsrechter: Witte Toeschouwers 50 Gele kaarten: Brunt, Van Zuuren (Woubrugge). MVKV, dat vorige week nog met 3-1 verloor van Alphia, heeft de zegereeks van Woubrugge een halt toegeroepen. MVKV-trainer Jos Bel was natuurlijk meer dan opgetogen en hij meende dat er bij vormbehoud er nog wel meer in het vat zit. „We hebben loon naar werken gekregen. Blijven we zo voetballen, dan zijn we een geduchte kampi oenskandidaat." SVOW - Valken'68 1-3 (0-3)15. Mark Duindam 0-1, 20. Mark Duindam 0-2, 40. Zandbergen 0-3 (pen 60. Van Rijn 1-3 (pen.). Scheidsrechter: Witte, Toe schouwers: 100. Gele kaarten Van Zuylen (SVOW) Voorbergen, Frank Duindam (Valken'68). Rode kaarten: De Winter en Voorbergen (Valken'68) In de eerste helft liep Valken met drie treffers eenvoudig weg van het zwaJcke SVOW. Voorzit ter Cor Steenwijk was daarom allerminst tevreden over de prestatie van zijn clubje. „We hebben gewoon staan pitten. Valken was duidelijk de betere ploeg." Ondanks de twee rode kaarten na rust aan de zijde van Valken kreeg SVOW vrijwel geen voet aan de grond tegen de ge concentreerd spelende tegen stander. Zilveren Molen LEIDEN In het kader van het Zilveren- Molentoernooi trappen mor genavond om 20.00 uur de standaardelftallen van Rijns- burgse Boys en UVS af op het terrein van LFC in Leiden. De resultaten tot nu toe: Lugdunum - Quick Boys 8-2, Roodenburg - Noordwijk2-l. Ook FC Lisse draait op volle toeren Jeugd Quick Boys krijgt tegen Spijkenisse punt te weinig De landelijke jeugd van Quick Boys heeft tegen Spijkenisse een punt in de wacht gesleept (0-0)Daarmee kregen de Katwijkers eigenlijk te weinig. „We hebben met ouderwetse inzet ge speeld", zei trainer Arjan van de Werff. Het was bijna éénrich tingsverkeer naar het Spijkenisser doel. Tot driemaal toe ver scheen een Katwijker alleen voor de goal van de opponent maar de spitsen konden de bal niet tussen de palen krijgen. In de zondag vierde klasse A be gint nu al duidelijk te worden wie zich kandidaat stellen voor het kampioenschap. SVLV ver pletterde Meerburg in eigen huis met 0-5 en FC Lisse reken de eenvoudig af met Alkmania: 1-3. Verder lijkt LFC zich te her vinden na de matige seizoen start. Ten koste van VCL (1-2) werden twee punten behaald. MMO en SJZ sloten de middag af met een 4-4 gelijkspel. Rand stad Sport versloeg hekksluiter Teylingen met 2-0. VCL - LFC 1-2 (1-0).4 Van der Hoogen 1-0, 75. Matoug 1-1, 81. Van den Berg 1-2. Scheidsrechter. Jong en Eel. Toe schouwers: 175. Een stadsderby verdient meer toeschouwers dan het schamele aantal dat gisteren het complex aan de Vliet bezocht. Waar schijnlijk mede vanwege de Drie Oktoberfeesten bezochten slechts 175 toeschouwers het complex aan de Vliet voor de kraker VCL-LFC. Van deze twee ploegen verdiende er slechts één twee punten. LFC speelde met meer bezieling en draaide een negatieve ruststand (1-0) om in een 1-2 overwinning. Daarmee verlaat het de laatste plek op de ranglijst en gaat LFC volgens trainer Hen Beerenfen- ger in sneltreinvaart op weg naar een plaatsje in de linkerko lom. MMO - SJZ 4-4 (2-1 ).6. Borst 1-0, 32. Versteegen 2-0, 40 Kroet 2-1, 47 Van der Meer 3-1, 68 Rotteveel 3-2, 73 De Lange 3-3, 80. Borst 4-3, 83. Berg 4-4. Scheidsrechter: Oliveira. Toeschou wers: 250. Gele kaarten Hoogenboom (MMO), Rètel, Kroet en Berg (SJZ). MMO en SJZ maakten er een doelpuntrijke vertoning van. De bezoekers kwamen nimmer aan de leiding, maar sleepten toch een terechte puntendeling in de wacht. Ab Kolkman maakte gis teren pas zijn vijfde competitie wedstrijd als hoofdtrainer bij de Hoogmadese club mee. In die einde in de 'zestien' van Rand stad Sport vertoefde, leed een teamgenoot balverlies. Op de counter die daaruit volgde klaarde Cliff Comvalius de ldus eenvoudig (2-0). Meerburg - SVLV 0-5 (0-3).16 Canter Visscher 0-1, 25. Canter Visscher 0-2, 34. Van Zonneveld 0-3, 58. Canter Vis scher 0-4, 67. Niels Karremans 0-5. Scheidsrechter: Van der Boor Toe schouwers: 300 Gele kaarten: Van der Werff. Van der Salm (Meerburg). De Voorschotenaren waren heer en meester op het veld. Bij 0-5 had SVLV nog een klein half uur over om de score naar de dubbele cijfers te tillen. Dit mis lukte omdat te veel spelers een eigen succesje nastreefden in plaats van voor het collectief te spelen. Toch was de dreun die Meerburg kreeg uitgedeeld er niet minder om. Een teleurge stelde Frank van Dam vindt de oorzaak van het debacle in de afgelopen feestdagen: „Natuur lijk heeft het met Drie Oktober te maken. Dit is zeer amateuris tisch. Dat sommige spelers het zo laten zitten en zelfs niet eens op de training verschijnen." SVLV daarentegen lijkt klaar te zijn voor de derby van komende zondag bij Randstad Sport. Alkmania - FC Lisse 1-3 (1-3)5 Paar- dekooper 0-1, 16 Obdam 1-1, 30. Hoogendoom 1-2, 40 Bon 1-3 Scheidsrechter: De Boer. Toeschou wers: 200. Gele kaart: Ron Hogenboom (Alkmania). FC Lisse stelt zich nadrukkelijk kandidaat voor de eerste perio detitel. Na de openingswed strijd van dit seizoen tegen VCL werd er niet meer verloren. Dit maal moest Alkmania er aan ge loven. De ploeg van trainer Fred André had niet veel moeite met de zwakke tegenstander. Slechts één helft werd de motor op vol le kracht gezet. Dat was vol doende om een winnende 1-3 score neer te zetten. Na rust werd gas terug genomen. Daar om werden de bordjes na rust niet meer verhangen korte periode lijkt onder zijn lei ding al een volwaardige vierde klasser op het veld te staan. „Je weet wat je aan die jongens hebt. De mentaliteit is bij zo'n dorpsploeg zeer positief. Ze ac cepteren veel van. elkaar en zo kom je snel tot een éénheid", schetst Kolkman de basis van de tot op heden hoopgevende resultaten. Randstad Sport - Teylingen 2-0 (1-0). 30. Fu 1-0, 86 Comvalius 2-0. Scheids rechter: Houtman. Toeschouwers: 300. Gele kaarten: Bunders, Langelaan (Teylingen). Een beproefd recept bij Teylin gen werkte zondag in het na deel van de Sassenheimers. In de slotminuten wil keeper Wilf red van Leeuwen zijn hok nog wel eens verlaten om de aanval van extra mankracht te Voor zien. Vorige week leverde dat nog de voorzet, waaruit de ge lijkmaker volgde, op. Tegen Randstad Sport liep het net even anders: toen Van Leeuwen bij een 1-0 stand vlak voor het Cliff Comvalius: doelpunt voor Randstad Sport, archieffoto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20