Hellinga vertrekt na conflicten Stationskoffiehuis 'mooiste plekkie van Warmond' Regio Leiden Wassenaarse brigade tweede bij Roei Regatta MAANDAG 5 OKTOBER 1992 JO Forse boete voor snelheidsmaniak wassenaar Een 23-jarige inwoner van Parijs is afgelopen nacht omstreeks 00.15 uur op de Rijksstraatweg aangehouden omdat hij 140 kilometer per uur reed. De man, overigens een Hagenaar van geboorte, werd meegenomen naar het bureau, waar hem in overleg met de officier van justitie een boete van 750 gulden werd opgelegd. Op de Rijksstraatweg mag niet harder dan 70 ki lometer per uur worden gereden. Zoontje aan de haal met Porsche wassenaar Een 12-jarige zoontje van een Wassenaarse Porsche- bezittcr, is afgelopen nacht omstreeks drie uur door de politie betrapt achter het stuur van de wagen van pa. Hij had de sleu tels van het snelheidsmonster weggenomen en was samen met een 13-jarig vriendje in de buurt aan het toeren gegaan. De poli tie werd gewaarschuwd door een buurtbewoner die de wagen al diverse keren voorbij had zien komen. Het tweetal werd staande gehouden in Wassenaar-Zuid. Tijdens hun illegale tocht werd geen schade veroorzaakt. Wraakactie Hagenaar voorkomen zoeterwoudeMet de aanhouding van een Hagenaar heeft de Zoeterwoudse politie afgelopen vrijdagavond voorkomen dat een wraakactie met het pistool werd beslecht. De politie in Zoe- terwoude was door collega's uit Den Haag gewaarschuwd dat de man met een geladen vuurwapen op weg was naar een woning aan de Hoge Rijndijk. Over zijn exacte motieven kon een woord voerder van het Zoeterwoudse korps vanmorgen niets zeggen. Vijftig-plus groep hervat activiteiten voorschoten De vijftig-plus groep van het activiteitencentrum De Bosbloem in Voorschoten begint morgen weer met haar acti viteiten. Op het programma van de eerste bijeenkomst staan on der meer biljarten, kaarten, sjoelen en scrabble. De deelnemers zijn welkom tussen 14.00 en 16.00 uur. Een week later, op dins dag 13 oktober, is er een creatieve middag in het centrum, dat is gevestigd aan de Baron van Schimmelpennick van den Ooye- laan. Man met namaakpistool opgepakt wassenaar De Wassenaarse politie heeft afgelopen vrijdagmid dag een 36-jarige Hagenaar aangehouden die in bezit bleek van een namaakpistool en een bivakmuts. De recherche pakte de man op omdat hij zich 'verdacht ophield'. De man bekende later dat hij iemand had willen beroven, maar gaf geen verdere de tails. Na betaling van een nog openstaande boete moest de poli tie hem weer laten gaan. Rockin' Syndicate begint dansseizoen zoeterwoude Het dansseizoen van de Zoeterwoudse rock and roll-vereniging 'Rockin' Syndicate' wordt op 7 oktober geopend. Er is inmiddels weer een grote toeloop van leden en nieuwe deelnemers wordt gevraagd zich zo snel mogelijk in te schrijven. Dat kan via telefoonnummer 01728-8901 (Enrique Siegers). De vereniging organiseert dit jaar naast de danscursus ook een rock and roll-marathon op 14 oktober. Rockin' Syndicate houdt haar activiteiten elke woensdagavond in het jongerencentrum Utopia in Zoeterwoude. Tieneractiviteiten bij SJJO oecstgeest De tieners in Oegstgeest kunnen vanaf deze week weer terecht bij de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO). Het tienercafé is morgenmiddag voor het eerst weer ge opend van 15.00 tot 17.00 uur en de entree is gratis. De 'tiener disco sjjow' staat elke vrijdagavond van 19.00 tot 21.30 uur op het programma. Speciaal voor meisjes wordt de cursus Crea- Doe georganiseerd, op elke dinsdagavond van 18.45 tot 20.15 uur. De deelnemers worden vertrouwd gemaakt met allerlei nieuwe creatieve technieken, zoals het werken met fimo klei en het maken van sieraden van rubber. De Tiener Overkookclub heeft dit seizoen als thema 'De buitenlandse keuken' Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de lessen, die worden gehouden op donderdag van 17.00 tot 19.00 uur. Jubileum horecabedrijf valt samen met wisseling van de wacht warmond miep de graaff De entree van Warmond wordt al een eeuw lang gemarkeerd door het Stationskoffiehuis. De pittoreske uitspanning hoorde aanvankelijk bij het plaatselijke station, maar dat is al sinds jaar en dag opgeheven. Tegenwoor dig staat het in de schaduw van het - allesbehalve fraaie - Schip- holviaduct, pal op een drukke kruising. Behalve de serre die in de ja ren vijftig aan het gebouwtje werd geplakt, is er inwendig in al die jaren praktisch niets ver anderd. Ook de man die eige naar Jan Haverkort als pachter opvolgt, zal alles op de oude voet voortzetten. De Oudhol landse schemerlampjes, de ge weien aan de muur, de eiken meubilering en de met scheeps artikelen uitgeruste bar: ze hoe ven het veld niet te ruimen voor een moderner interieur. De Warmonders kunnen gerust zijn, af hebben heel wat stam gasten al laten weten het vertrek van de huidige man-achter-de bar maar 'niks' te vinden. 'Effe naar Jan gaan', zoals de War- mondse volksmond een bezoek aan het Stationskoffiehuis beti telt, is er niet meer bij. Haverkort - 54 jaar inmiddels - noemt het Stationskoffiehuis ook na 15 jaar nog een 'knus steklde waar ook een vrouw al leen rustig kan binnenstappen', maar hij vindt het nu welletjes. „Je maakt in de horeca tropen jaren. Kijk, niemand heeft hier last van ons, dus de politie doet nooit moeilijk over sluitingstij den. Gevolg is wél dat je lang doorgaat. Geen nacht lig je voor een uur of drie in je bed. Ik hoop straks een wat regelmati- Jan Haverkort, de man achter het 100 jaar oude Warmondse Stationskoffiehuis, stopt er binnenkort n ger leven te krijgen. Als je er- heb nu zorgen genoeg aan m'n opfrissen, toiletten vernieuwen, het meeste altijd zelf. Anders is g^ns in loondienst bent, is het hoofd gehad." „Daar komt bij je zit nooit stil. Gelukkig heb ik zoiets ook niet te betalen." na vijf uur afgelopen. Met een dat je aan zo'n oud gebouw na- twee rechterhanden, ik ben van Haverkort straalt iets uit in de eigen zaak loop je altijd rond. Ik tuurlijk blijft opknappen. De bar huis uit timmerman, dus kon ik sfeer van 'ik ken m'n pappen- Fractievoorzitter protesteert tegen 'gesloten politiek' Oegstgeest De Oegstgeester CDA-fractievoorzitter P. Hellinga ver trekt uit protest tegen de 'gesloten politiek' van de ge meenteraad. Hellinga wilde het vertrek van wethouder J. van der Reijden aangrijpen om een andere koers te va ren. „Opener en meer in communicatie met het dorp. Maar de fractie heeft me daarin niet willen volgen." In een fractie-overleg vlak vóór de raadsvergadering waarin Hellinga zijn vertrek bekendmaakte, besloot hij na scher pe kritiek van mede-raadsleden op te stappen. „In de fractie zijn wederzijds harde woorden gevallen." oegstgeest liesbeth buit1nk Als reden voor zijn vertrek gaf Hellinga aanvankelijk dat hij zijn raadswerk niet meer kan combineren met zijn werk bij de provincie Zuid-Holland en zijn gezin. „Ik heb al in een vrij vroeg stadium laten weten dat ik niet meer beschikbaar zou zijn voor de volgende periode", zegt de fractievoorzitter. „Die laatste anderhalfjaar van de ter mijn zijn echter onderwerp van discussie geweest", erkent hij. P. Mandema zou, volgens welingelichte bronnen in de Oegstgeester politiek, alleen Van der Reijden willen opvol gen wanneer Hellinga zou ver trekken. Ook raadslid P. van den Bosch en de waarschijnlijke nieuwkomer M. Jansen zouden hebben aangedrongen op Hel linga's afscheid. Hellinga wil dat niet ronduit bevestigen. „Dat moet je niet aan me vragen. Mijn raadslidmaatschap is niet ter discussie geweest. De porte feuille-verdeling wel." Mande- ma ontkent dat zij eisen heeft gesteld aan haar opvolging van Van der Reijden. „Mijn vertrek voert terug naar de principiële kanten van de ge meentepolitiek", verklaart Hel linga. „Ik kan dat het beste illu streren met het zwembadvoor- stel. Ik heb niet tegen gestemd, maar het was slikken of stikken. Deze manier van politiek be drijven zint mij niet. Naar mijn gevoel is het college te gespan nen in zijn relatie met het dorp. Het is niet toevallig dat er een brede beweging van verontruste burgers ontstaat. Dat was te voorkomen geweest door een opener discussie. Dat is het on derwerp waarover in de fractie harde woorden zijn gevallen. Daarom ga ik nu een sabatsjaar in. Ik moet afstand nemen." Volgens Mandema vertrekt Hellinga omdat hij zich de kri tiek persoonlijk heeft aange trokken. Het CDA zou in augus tus en september 'evaluatiege sprekken' hebben gevoerd over het functioneren van de fractie. „De hele fractie heeft daarbij kritische vragen gesteld over het functioneren van meneer Hel- linoa. Maar het is niet zo dat we ver de hele linie een bre- n onvermogen hebben hem gegeven", aldus Mandema. Hellinga erkent dat de fractie hem heeft bekritiseerd. „De he le fractie is ter sprake geweest en natuurlijk krijgt je dan kri tiek. Op ieder functioneren is kritiek mogelijk. Maar dat is niet de achtergrond van mijn ver trek." Hellinga zegt wel betrok ken te blijven bij de Oegstgees ter CDA-afdeling. „Dit alles laat onverlet dat ik me loyaal blijf voelen aan het CDA en verant woordelijk voor de besluiten. Ik zal blijven proberen het CDA een andere koers te laten varen. Niet meer als raadslid, maar als partijlid." Open dagen dierentehuizen minder in trek regio miep de graaff De Leidse 3 Octoberviering heeft de viering van Werelddie rendag in de Leidse regio afge lopen zaterdag flink in de wie len gereden. Open dagen bij de Oegstgeester dierenambulance en bij de Nationale Dierenzorg in Wassenaar trokken veel min der belangstelling dan waarop was gehoopt. Zo zegt Hans Raymaekers van de Oegstgeester dierenambu lance hooguit 30 bezoekers te hebben geteld. „Maar ja, dat was te voorzien. Op zo'n dag kun je het wel vergeten. We hebben onze hoop nu maar ge vestigd op 28 november. Dan bestaan we 20 jaar en dat vieren we uitgebreid." Ook de landelijke presentatie van dierenambulances, afgelo pen vrijdag in Gouda, trok niet die aandacht waarop Raymae kers en zijn collega's hadden gerekend. De actie was bedoeld om het publiek duidelijk te ma ken dat de dierenambulances zitten te springen om dona teurs, die hun werk financieel in stand houden. Aan sympathieke opmerkingen van het publiek ontbrak het volgens Raymae kers niet, maar daar bleef het verder bij. Tussen de 1000 en 1200 men sen brachten zaterdag een be zoek aan het complex van Na- lionale Dierenzorg aan de Was-" kenaarse Zijdeweg. Dat waren er volgens directeur J. Boersma 300 tot 400 minder dan andere wassenaar/katwijk De reddingsbrigade uit Monster heeft zaterdag tijdens de Rijn Roei Regatta op de Oude Rijn in Katwijk zijn suprematie ge toond. In patrouillebootjes voor vijf personen (onder wie een stuurman) scheerde de man- nenploeg uit Monster over het water. Zowel op de 500 meter sprint, als op de zes kilometer werd de punt van de boot als eerste over de finishlijn ge duwd. In het kielzog volgde de boot van Wassenaar, terwijl Katwijk vijfde van de in totaal jaren. Boersma is desondanks niet ontevreden over het ver loop van de dag. Hij zegt bij het asiel, de operatiekamer, het pension, de bejaardentehuizen voor honden en katten heel wat nieuwe gezichten te hebben ge zien. „Er waren zelfs mensen af komstig van de Veluwe." Maar Boersma mag toch al niet kla gen over publieke belangstel ling: verhalen over zijn dieren tehuis verschenen onlangs on der meer in The Los Angeles Ti mes en komende zondagavond komt het bejaardentehuis-voor honden en katten aan bod in een tv-programma over dieren van RTL 4. Geslaagd noemt de organisa tie de actie die gisteren in het Voorschotense zwembad Het Wedde werd gehouden voor dieren in nood. Onder de noe mer 'Zwemmers steunen zwemmers' brachten rond de 340 bezoekers in totaal 375 gul den bijeen voor het zeehonden opvangcentrum Ecomare op Texel. Van elk toegangskaartje ging een gulden naar dat op vangcentrum en daarnaast werd de collectebus niet verge ten. Woordvoerder Rob Schou ten weet niet of de 'naweeën' van 3 oktober van invloed zijn geweest op de bezoekersaantal len. „We hadden wel op wat meer gehoopt, maar aan de an dere kant, als je helemaal niets extra's doet heb je nog minder het bad. Dus ik denk wel dat we een dergelijke actie nog eens over doen. Het is toch leuk als er elke keer iets in het bad gebeurt". In alle gemeenten waar een ljd van de Stichting Molen De Een dracht woont, biedt de stichting het college van burgemeester en wethouders morgen een ont bijt aan. Dat gebeurt in de ge meenten Alphen, Bodegraven, Boskoop, Hazerswoude-Rijn dijk, Nieuwkoop, Reeuwijk, Ter Aar en Woubrugge. Tijdens dit ontbijt worden drie nieuwe bro den geïntroduceerd. Op deze wijze viert de Stich ting Molen De Eendracht in Alphen het koperen jubileum. Tvvaalfeneenhaif jaar maalt de molen aan de Gouwsluisseweg al meel. De 'echte bakkers' uit Alphen en omgeving gaan de drie nieuwe broden balcken. heimers'. Vreemd is dat niet. Zelf is hij geboren en getogen Warmonder en al die jaren ach ter de bar hebben hem een grondige kennis opgeleverd van zijn dorpsgenoten. Daar zul je hem echter nooit over horen. „Je hebt een sociale functie. Ik durf te stellen dat je na zoveel jaar horeca een halve psycho loog bent. In al die jaren heb ik het vertrouwen van de mensen wel gewonnen, dacht ik zo. Je weet een heleboel over ieder een: je hoort verhalen die je nooit kunt doorvertellen. Daar heb ik niet de minste moeite mee, nooit gehad ook." Voorspelbaar was zijn werk nooit. „Want je weet hier nooit wat je te wachten staat. De ene dag zie je niemand, de andere dag is het toevallig mooi weer en wemelt het hier van de fiet sers die even aankomen. Als je denkt: vanavond wordt het wel rustig, dan loop je je gegaran deerd rot." Overigens heeft I Ia- verkort zelf heel wat initiatieven ontplooid om de gang erin te krijgen. Hij sleutelde eèn biljart competitie in elkaar en organi seerde metde andere War mondse horecagelegenheden aan een jaarlijks terugkerend jazz-festijn. Ook komt de plaat selijke 'Oranjesoos' - voor de mannelijke notabelen van het dorp - tegenwoordig elke dins dagavond bij Haverkort bijeen. Zelf zal Haverkort ook na zijn vertrek een vaste bezoeker van het Stationskoffiehuis blijven: hij is een enthousiast deelne mer aan de biljartcompetitie. Bovendien blijft hij in het achter het café gelegen woonhuis zit ten. „Dit is toch het plekkie van Warmond?" Motorrijder schept fietser leiderdorp» Bij twee aanrijdingen in Leider dorp zijn zaterdagmiddag en - avond vier mensen gewond ge raakt. Drie van hen waren be trokken bij een ongeval op de Van der Valk Bouwmanweg, waar een motorrijder een over stekende fietser schepte. De motorrijder, een 42-jarige man uit Leiden, reed omstreeks half vier voorbij de file die stond te wachten voor de verkeerslich ten en zag de overstekende fiet ser - een 17-jarige Leiderdorper - over het hoofd. Behalve de motorrijder en de fietser, raakte ook de duo-passagier van de Leidenaar gewond. De slachtof fers werden overgebracht naar het ziekenhuis maar zijn inmid dels weer thuis. Een 19-jarige automobiliste uit Hoogmade liep omstreeks 19.15 uur een gebroken arm en een hersenschudding op bij een aanrijding met een NZH-bus op de kruising Persant Snoepweg- /Voorhoflaan/Simon Smitweg. De bus, bestuurd door een 45- jarige Leidenaar, verleende de vrouw geen voorrang. vijftien ploegen werd. In het landelijk klassement gaat de ploeg uit Monster na eerdere wedstrijden in onder meer Cal- lantsoog, Rotterdam en Den Haag eveneens aan de leiding. Gadegeslagen door vele belang stellenden op de kade, verging het de damesploeg van Katwijk beter dan de heren. Van de vijf teams finishten de vrouwen als eersten, vóór Was senaar. Bij de jeugd was de eer ste prijs eveneens weggelegd voor Katwijk. De junioren gaan ook in het landelijk klassement aan de leiding. AGENDA Molen De Eendracht serveert ontbijt met nieuwe broden Naast de al bestaande molen broden grofvolkoren en viergra- nenbrood, worden dat het geu- zenbrood, de wittemolenbol en het molenaartje. Al deze broodsoorten worden vervaardigd met meel dat op ambachtelijke wijze is gemalen door molen De Eendracht. Het cultuurhistorisch monument aan de Gouwsluisseweg maalt elke zaterdag. Het in bedrijf houden van de molen is moge lijk door de afname van meel door een aantal 'echte bakkers', de inzet van de molenaars en de hulp van vrijwilligers. Met el kaar zorgen zij ervoor dat de molen kan draaien en teven wordt onderhouden. De Een dracht is tevens elke zaterdag voor publiek geopend. MAANDAG 5 OKTOBER s. Haagweg 52/c, van 19.00 tot 20.00 uur. Thema-avond over voeding en aids in het HIV-Café-Leiden, voor men sen die zelf aids hebben of seroposi tief zijn, maar ook voor nauw betrok kenen, het café is gevestigd in 'De Bakkerij', Oude Rijn 44, aanvang DINSDAG 6 OKTOBER Bloemenwandeltocht over 10, 15 en 20 km, start vanaf VW-kantoor, Stationsplein 210, tussen 9.00 en 17.00 uur. Voorlichtingsmiddag voor 55-plus- sers, met als thema 'Gezond ouder worden', Gezondheidscentrum, Be vrijdingsplan 60, van 14 00 tot venshof. C van Bruggepad 2, vang 20.00 uur. Katwijk Sporten voor mensen met CARA olv een fysiotherapeut in sportzaal Boorsma, Zwanenburg 61, van WOENSDAG 7 OKTOBER Leiden Bloemenwandeltocht over 10,15 en 20 km, start vanaf WV-kantoor, Stationsplein 210, tussen 9.00 en Stadsbouwhuis, Langegracht 72, van 10 30 tot 12.00 uur. Sporten voor mensen met CARA olv een fysiotherapeut in Gymzaal De Brug, Wassenaarseweg, v tot 17. r~ 116.00 1*7.00 u Informatiepunt Gemeenschappelijk Wonen, Gerestraat 20. van 20.00 tot 21.00 uur. Oegstgeest Bridge-drive in Hotel het Witte Muit, aanvang 19.45 uur. De bewoners van het Wassenaarse dierenasiel werden niet warm of koud van de belangstelling tijdens de open dag. FOTO DICK HOGEWONING

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 10