Sporters willen feest niet missen Gerlof hoort bij meubilair Sport y Fokke van der Reijd stapt op bij WSB Uitschakeling dreigt voor VfB Stuttgart Vrouwen strijden om Leidse wielerprijs VRIJDAG 2 OKTOBER 1992 21 'Het is toch de gezelligste avond van het jaar' Een beetje 'Leienaar' raakt op 3 oktober geen bal aan. Hooguit een gehaktbal, als hij die verkiest boven klapstuk bij zijn hutspot. Maar een voetbal, basketbal of korfbal, daar hoef je bij de rechtgeaarde kermisklant niet om te komen op die dag. Hoewel, er zijn natuurlijk uitzonde ringen. Wanneer er een zaterdag in het spel is, zoals dit jaar het geval is met 3 oktober. Dan zal een aantal spor ters het veld wel in moeten. Of ze dat nu leuk vinden of niet. met een paar vriendjes. Zo erg is dat toch allemaal niet?" Die mening deelt Jack Ginjaar absoluut niet. Nu is zijn situatie ook niet helemaal vergelijkbaar met die van de jeugdige voet baller, die 's avonds nog wel aan zijn trekken komt. Want Gin jaar, ras-echte Leidenaar, speelt namelijk in de promotiedivisie basketbal bij Luba Leiden en dient op het hoogtepunt van het feestgedruis morgenavond om 20.00 uur in het Brabantse Waalwijk aan te treden voor een competitieduel. Nu houdt Jack Ginjaar van gezelligheid en een biertje. Doet hij evenwel alles volgens de regels dan kan hij 2 en 3 oktober als feestdagen ge voeglijk in zijn geheel vergeten. „Vergeten", zegt hij, „ja, ver geet het maar. Uiteraard speel ik daar in Waalwijk, dat ben ik tegenover mijn team verplicht. Je kunt niet zomaar wegblijven, dat zijn nu eenmaal de conse quenties als je op dit hoge ni veau speelt. Maar vanavond neem ik heus wel een biertje in de stad. Zeg maar rustig dat ik even flink door het geluid ga. Dat ik de andere dag moet bal len, ben ik effe kwijt." Volgens Ginjaar heeft de club nog wel geprobeerd om de speeldatum te veranderen. „Maar met de uitbreiding van de promotiedivisie is het pro gramma overvol en dat lukte dus niet", verklaart hij. „Dat was natuurlijk even slikken, want ik ga daar tegen mijn zin naar toe. Met een beetje mazzel zijn we nog voor enen terug in de stad. Nou, dan nemen we er nog een paar." De meesten vinden het niet leuk om zich aan het feestge druis te onttrekken, dat zal dui delijk zijn. Het is per slot van re kening maar één keer per jaar 3 oktober en sporten kun je het hele seizoen door, zo redeneren ze. Maar niemand onttrekt zich aan zijn verplichtingen, als die competitie ook daadwerkelijk roept. Hooguit vergeten ze voor een keertje om de vrijdag daar voor vroeg naar bed te gaan. Weliswaar is 2 oktober maar een deel van het geheel, maar beter dat dan niets. Alan Campfens speelt in de B- regionalen van UVS en voetbalt derhalve op landelijk niveau. In tegenstelling tot de afdeling lei den kan de 'grote' KNVB geen rekening houden met lokale fes tiviteiten en daarom moet het 14-jarige talent vorige week scoorde hij voor het Leids elftal nog drie goals tegen de leeftijd genoten uit Haarlem morgen aantreden in Rotterdam tegen de jeugd van profclub Sparta. Die wedstrijd begint ongeveer op hetzelfde tijdstip als hier de optocht van start gaat. Zijn col legaatjes van de A-regionalen mochten eerder deze week hun duel vooruitspelen, maar in het geval van de BI werkte de te genstander niet mee. De scho lier van het Mondriaan baalt natuurlijk?. „Nou, dat valt wel mee, hoor. Leuk is het niet, maar het is nu eenmaal competitie en die gaat voor. De meeste jongens van mijn team vinden het maar niets, maar voor mij is het voet bal belangrijker dan de optocht. Ik ga vanavond ook vroeg naar bed, want we moeten mor genochtend al om half elf bij UVS zijn. Pas om een uurtje of zeven 's avonds zijn we weer te rug in de stad. Dus daarna kan ik toch nog wel naar de kermis Pemix De korfballers van Pernix mo gen morgenmiddag om vier uur aan de bak, thuis tegen IJsselvo- gels. „Met een compleet team", zegt coach Janko Breedveld. „Er kwam niemand met een afzeg ging en die zou ik ook niet heb ben geaccepteerd. Wij maken voor het seizoen een afspraak over de beschikbaarheid. Je speelt in het hoogste team, dus dat schept verplichtingen, ook op 3 oktober. Noem het een herenakkoord'. Eh....dat ak koord geldt ook voor dames, ja zeker." Breedveld accepteert niet dat er morgen spelers op het veld staan met pap in de benen. „Nee, maar ik ga er vanuit dat de meesten fit zijn. Ze kunnen wat langer slapen, want veel van mijn mensen begeleiden nor maliter 's ochtends andere teams en die zijn allemaal vrij nu. Dus ze kunnen uitslapen." W Leiden De voetballers van zaterdagder deklasser Leiden gaan morgen middag naar Ouderkerk aan de IJssel om te spelen tegen Spirit. Trainer Peter Ciere zal rond het middaguur als de bus voorrijdt op De Morsch op scherp staan. „Ik kijk ze één voor één even heel diep in de ogen. En dan laat ik mijn psychologische ach tergrond even spreken om te beslissen of die speler geschikt is ja of nee. Voor iemand die op zijn knieën bij de bus arriveert is het natuurlijk duidelijk: die speelt niet." De Leiden-coach betreurt het dat Spirit geen brood zag in het vooruit spelen van het duel. „Al begrijp ik het wel, ze zijn bij Spirit ook niet gek." Ciere („Ik ga zelf op vrijdag avond naar de kermis, maar zal niet laat thuis zijn.") hoopt dat de schade meevalt, al weet hij dat het gros van zijn troepen niet vies is van een stevige pot bier. De spelers hebben zelfs af gesproken om gezamenlijk de stad in te gaan op vrijdag. En de 'gele pretpap' zal dan rijkelijk vloeien, dat laat geen twijfel. „Dat vrees ik ook", zegt Rob Bink, spits van Leiden. „Maar we hebben met zijn allen toch afgesproken dat we een beetje oppassen. Het is toch de gezel ligste avond van het jaar. Ik lust ze zelf ook erg graag moet ik zeggen. Je weet hoe dat gaat. We zien het zaterdag wel." Ach Rubberen Robbie zong toch niet voor niets 'Op 3 okto ber, dan zijn we als een bal (als een bal)'. Tour zonder rit naar l'Alped'Huez parus» Voor de eerste keer in acht jaar zal l'Alpe d'Huez volgend jaar tijdens de Tour de France niet worden beklommen. Dat hebben de organisatoren van de Ronde van Frankrijk gisteren in Parijs verklaard. In de loop der jaren hebben Joop Zoetemelk, Hennie Kuiper, Peter Winnen, Gert-Jan Theunisse en Steven Rooks er de rit gewonnen. Omstreeks een half miljoen toeschou wers stond jaarlijks langs de bochtige weg naar het vakantiedorp in de Alpen. Het routeschema wordt op 29 oktober gepresen teerd. De Tour start in 1993 in de regio Vendée op de Puy-du- Fou in het westen van Frankrijk. In tegenstelling tot 1992 zijn de Pyreneeën wel in het traject opgenomen. Lakers betalen Magie vorstelijk los anceles Magic Johnson heeft gisteren in Los Angeles een contract getekend met de Lakers voor het seizoen 1994-95 voor het jaarsalaris van 14,6 miljoen dollar, bijna 25 miljoen gulden. Het bedrag is een record in de professionele sport in de Verenig de Staten. Magie (33) staat tot eind 1994 op de loonlijst van de Los Angeles Lakers voor 2,5 miljoen dollar per jaar. FBI pakt Hongaarse 'weldoener' Budapest Györgi Zemplenyi, het voortvluchtige goede heertje van het Hongaarse zwemmen, is door de FBI in New York gear resteerd. Dat heeft de commissaris van politie van Budapest gis teren voor de Hongaarse tv verklaard. Zemplenyi zorgde er ja renlang voor dat het de Hongaarse zwemploeg aan niets ont brak. Hij regelde trainingskampen, vijf-sterrenhotels en eerste klas vervoer. Tevens trad hij op als manager van de topzwem mers Norbert Rosza en Krisztina Egerszegi en was tegelijk zowel bondsdirecteur als voorzitter. Zemplenyi had de tien miljoen dollar achterover gedrukt, waarmee het Hongaarse bedrijfsleven dacht de zwemsport te sponsoren. Baresi zegt Italiaans elftal vaarwel milaan Franco Baresi heeft afscheid gemomen van het Italiaan se elftal. De 32-jarige aanvoerder heeft een punt gezet achter zijn carrière als international. Hij speelde 63 wedstrijden voor het Italiaanse elftal. Boere moet vijf wedstrijden boeten zeist De tuchtcommissie van de KNVB heeft Jeroen Boere van Go Ahead Eagles een schorsing opgelegd van vijf wedstrijden voor gemeen spel in de wedstrijd tegen Feyenoord op 13 sep tember. Twee van zijn ploeggenoten kregen schorsingen voor overtredingen tijdens Willem JI-Go Ahead Eagles. Bosvelt kreeg drie wedstrijden voor trappen van een tegenstander, Overmars één wedstrijd voor het beledigen van de scheidsrechter. Ron de Roode (Telstar) kreeg na drie gele kaarten één duel. Peter Mol wint koers in België kemzeke Wielrenner Peter Mol, die na vier jaar de Leidse Swift- /Casba- formatie verlaat, heeft in het Belgische Kemzeke een wedstrijd over 115 kilometer gewonnen. Het is de vierde sei zoenzege van de Zeeuw, die volgend jaar een stapje terug doet en bij Zeeuws Vlaanderen gaat rijden. Techniek houdt Noordwijk-spits overeind NOORDWUK ROB VAN DER ZANDEN Alsof hij nooit is weggeweest: Timo Gerlof betreedt morgen met Noordwijk weer gewoon Nieuw Zuid voor een zoveelste confrontatie met Quick Boys. Maar de inmiddels 32-jarige aanvaller was wel degelijk een poosje uit beeld en zette zelfs min of meer een punt achter zijn voetballoopbaan. Hij had er 'even de balen van' en een knie operatie deed de rest. Nu vliegt hij weer als een jonge hond over de velden. Hij heeft bij de w Noordwijk een voetbalgeneratie overleefd. In 1980 werd hij met de club landskampioen en twaalf jaar later staat hij er nog steeds. In zijn elftal loopt niemand meer die met hem kan praten over de tijd van toen. Hij vormt het laatste aandenken aan het Noordwijk waarover nog altijd met ontzag wordt gesproken. De fluwelen balbehandeling van Gerlof heeft de tand des tijds doorstaan. Alle stevige tackles op de ledematen en het klimmen der jaren ten spijt. Hij streelt de ballen met zijn linker voet nog altijd even gemakkelijk als met zijn rechter. Kom daar nog eens om bij de jeugd van tegenwoordig. Bewuster Net als trainer John Eelman be hoort hij een beetje tot het meubilair van sportpark Duin- wetering. Maar de rust die hij vond in de kustplaats, roest be- Eaald niet. „Ik ben zelfs nu veel ewuster bezig met het voetbal dan vroeger. Dat komt omdat ik voor mezelf de weloverwogen keuze heb gemaakt om door te gaan. Zo'n anderhalf jaar ben ik eruit geweest. Dat heilige moe ten, week in week uit, was ik een beetje zat. Daarbij kwamen die problemen met de knie. Toen ben ik helemaal gekapt. Niks geen voetbal meer, ge woon een beetje lopen in de duinen. Maar die duinen heb je natuurlijk op een gegeven mo ment ook wel gezien. Afgelopen zomer voelde ik dat ik weer moest beginnen. Daarom ben ik er nu ook zo zelfbewust en fa natiek mee bezig." Eelman Velen dachten dat Gerlof was teruggehaald door Eelman die door de vernieuwing en verjon ging in zijn team dringend ver legen zat om een routinier. Ger lof: „Mijn rentree is volledig vrijwillig tot stand gekomen. Niemand heeft me gevraagd, ook Eelman niet. Al zal hij mis schien best gelukkig zijn ge weest met mijn terugkeer, maar dat heeft hij nooit rechtstreeks gezegd. Ik heb me gewoon weer gemeld voor de trainingen en op een bepaald moment hoor je vanzelf of je in kleedkamer één of twee mag." Eén dus. Want de aanvaller kan op dit niveau nog steeds goed mee. Sterker: er lopen in het zaterdagvoetbal heel wat mindere goden rond dan de technicus uit Noordwijk. „Het voetbal is wat fysieker gewor den allemaal. De technisch besten worden eruit geplukt door het betaalde voetbal, lo gisch. Noordwijk heeft om die reden ook een veer moeten la ten. Daarvan zijn we zelf ook wel doordrongen. Voor mijzelf is dit toch wel een omschake ling. Ik was gewend met jon gens als Geert Jan Bakker te spelen voorin, da's nu even an ders. We hebben veel scorende spelers verloren. Maar de nieu welingen zijn erg leergierig en we beseffen dat de punten niet vanzelfkomen." Kantine Het is een geestelijke omscha keling, maar ook een fysieke. „Tijdens trainingen en wedstrij den valt het nog wel mee. Maar na die wedstrijd voel ik toch wel dat ik 32 ben. Dan blijf ik op za terdagavond effe lekker op dat bankie zitten thuis. Vroeger gin gen we stevig door in de kantine of de kroeg." Dat trekt hij nu niet meer. Maar voor de rest heeft Gerlof zich helemaal vastgebeten in zijn nieuwe rol bij Noordwijk. Een hamstring-blessure speelde hem de afgelopen weken par ten. hij hoopt morgen bij Quick Boys te kunnen aantreden. „We moeten eerlijk zijn, Quick Boys is wel even wat verder dan wij. Maar ik heb tegen de jongens gezegd: zorg dat je in vorm NOORDWUKERHOUT WSB zit zonder trainer. Fokke van der Reijd. net begonnen aan zijn derde seizoen bij de Noordwijkerhoutse zondagderdeklas ser. zag daags na de 7-2 nederlaag bij NSV met onmiddellijke in gang af van het voltooien van zijn dienstverband. Tijdens een gesprek met het bestuur werd duidelijk dat beide partijen niet meer met elkaar verder wilden. Volgens secretaris Willem van der Meer zijn trainer en club als vrienden uit elkaar gegaan. „Het is al een tijd geleden dat wij tot contractverlenging zijn overgegaan. Sindsdien hebben de zaken zich opgestapeld. Vandaar dat we met elkaar om de tafel zijn gegaan en tot deze oplossing zijn gekomen." Van der Reijd. die zegt zelf het initiatief tot de breuk te hebben genomen, is niet verloren voor het voetbal. „De weekeinden kan ik nu besteden om hier en daar voetbalwedstrijden te bekijken. Voor volgend seizoen probeer ik weer een club te vinden", aldus Van der Reijd. WSB is naarstig op zoek naar een opvolger voor de Noordwij kerhoutse sportleraar. Voorlopig leidt Kees van der Togt de trai ningen. ANP/RTR/SID/AFP Timo Gerlof is, twaalf jaar na het laatste landskampioenschap van Noordwijk, het juichen nog niet verleerd. foto archief VfB Stuttgart loopt het gevaar uitgestoten te worden uit het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. De Duitse kampioen overtrad woensdag avond de reglementen door in de return in en tegen Leeds de laatste zeven minuten met vier in plaats van de toegestane drie buitenlanders te spelen. Stuttgart verloor het duel met 4-1, maar plaatste zich voor de tweede ronde na de zege in de thuiswedstrijd (3-0) op basis van het dubbel tellend doelpunt in de uitwedstrijd. Trainer Daum begon het duel met de IJslander Sverrisson en Joego slaaf Dubajic. Tien minuten voor het einde bracht hij de Zwitser Knup in voor aanvaller Walter. Drie minuten later ge volgd door de Joegoslaaf Sima- nic voor aanvaller Gaudino. „Wij beseffen dat we de regels van de UEFA hebben overtre den", zei woordvoerder Lips gisteren bij terugkeer in Stuttg art. „Wij weten dat slechts drie buitenlanders zijn toegestaan. Wij hebben de zaak zelf aan hangig gemaakt bij de UEFA." De tuchtcommissie van de UE FA buigt zich morgen, een dag na de loting van de tweede ron de, over de kwestie. VfB Stuttgart vreest voor dis kwalificatie, en hoopt op cle mentie. „Er was geen opzet in het spel", zei Lips. „Het is ge beurd in de laatste hectische minuten, in de vuur van het spel. We hadden verdediger Strehmel, een Duitser, op de bank zitten. Die hadden we ook het veld kunnen insturen." Over de strafmaat had Lips inlichtin gen ingewonnen bij de UEFA. „Wij hebben van een UEFA- official vernomen dat bij zo'n overtreding de benadeelde ploeg een overwinning met 3-0 wordt toegewezen aldus Lips. In dat geval wordt een derde wedstrijd tussen beide ploegen op neutraal terrein noodzake lijk. „Wij opteren voor deze straf vertelde Lips. „In onze ogen is dat de beste oplossing." Voorzitter Mayer-Vorfelder sprak van een catastrofe bij uit sluiting. „Dat gaat ons miljoe nen marken kosten." Mayer gaf de zwarte piet aan trainer Daum en manager Dieter Hoeness, maar verbond er voor alsnog geen consequenties aan. „In het bedrijfsleven zouden beiden na een dergelijke blun der op staande voet worden ontslagenzei hij. „Wij zijn evenwel niet van plan tot soort gelijke acties over te gaan. Leeds-manager Fotherby heeft bij de UEFA per fax de eis op tafel gelegd dat de club tot de tweede ronde wordt toegela ten. „Regels zijn regels", oor deelde hij. „Het is hard voor Stuttgart, maar rechtvaardig te genoverons." Blankenstein Woedende Griekse supporters hebben John Blankenstein ge dwongen het UEFA-bekerduel tussen PAOK Saloniki en Paris SG in de rust te staken. De arbi ter uit Hillegom kon de veilig heid van de spelers niet garan deren en beëindigde na overleg met UEFA-waarnemer Palotai uit Hongarije de wedstrijd in de pauze. Paris SG leidde op dat moment met 0-2. Het had de thuiswedstrijd reeds met 2-0 ge wonnen. De supporters van PAOK heb ben een omstreden reputatie. Het zijn de heethoofden in het Griekse voetbal. Stadion Toum- ba in Saloniki was gisteravond gevuld met 30.000 toeschou wers voor de return tegen Paris SG. Binnen het half uur leidden de Fransen met 0-2 door doel punten van Weah en Sassus. De frustraties bij de Griekse sup porters liepen zo hoog op dat ze probeerden het veld te bestor men waarbij ze hun eigen spe lers met allerlei projectielen be kogelden. Blankenstein haalde de rust. al moest hij de wedstrijd in de heksenketel diverse malen on derbreken. In de pauze slaag den supporters er in de grasmat te bezetten. Ze werden door op roerpolitie teruggedreven. Ver volgens bombardeerden ze het vela met allerlei voorwerpen. Blankenstein verdubbelde de rust tot een half uur. nam daar na een kijkje op het veld en be- sloot de w-edstrijd definitief te staken. bent, want we gaan naar Wem bley. Ja. zo zie ik dat, Nieuw Zuid is toch het Wembley van de bollenstreek?" Bloemen In de toekomst kijkt de doorde weeks als onderwijzer actieve Gerlof nog niet. „Hoe lang ik er nog bij blijf? Weet ik veel. zo lang het leuk blijft. Ik kijk eerst dit seizoen eens rustig af. Dan heb ik er vijftien jaar Noordwijk opzitten. Een mooie tijd. De wedstrijden heb ik niet eens ge teld. maar volgens mij had ik al lang een keer bloemen moeten hebben. Ach, bij Noordwijk doen ze daar allemaal niet zo ingewikkeld over. Wat maakt het ook uit" Joop Riethoven heeft kennelijk de Nederlandse wielervrouwen aan zijn voeten. Leontien van Moorsel, Ingrid Haringa, Moni que Knol, Petra Grimbergen en nog vele anderen staan morgen vroeg op om de Leidse organi sator vanaf 10.30 uur op zijn wenken te bedienen. Zo kan Riethoven uitgeslapen Leide- naars op 3 oktober weer een Ronde van Leiden voorschote len. Ook oud-wereldkampioene Petra de Bruin is van de partij. Zij neemt na een goudomrande loopbaan afscheid van de wed strijdsport, maar kan dat tot haar spijt niet op de fiets doen. De Bruin raakte tijdens haar laatste wedstrijd geblesseerd, waardoor zij zich in Leiden moet beperken tot het lossen van het startschot. Wel wordt de Langeraarse van tevoren, om 10.00 uur, gehuldigd voor haar verdiensten voor de Nederland se wielersport. Hetzelfde geldt voor Leontien van Moorsel (winnares van de Tour Fémin- in) cn Ingrid Haringa. wereld kampioen puntenkoers. Voor sportief spektakel moe ten Knol, die brons haalde tij dens de Olympische Spelen in Barcelona, en Van Moorsel zor gen. Beide rivalen gunnen el kaar sinds de bewogen olympi sche wegwedstrijd het licht in de ogen niet meer. Eerstge noemde heeft morgen in de Leidse straten het voordeel dat zij het goed kan vinden met Ha ringa. Bovendien maakt de Rijnsburgse Petra Grimbergen deel uit van haar ploeg. Een gevaarlijke outsuirr is de Belgische Heidi van de Vijver, die de Tour Féminin als tweede afsloot. Regionale coryfeeën zijn Marion Borst uit leiderdorp, derde van de wereld bij de ju nioren, Anita Krüse, Astrid van Tol en Angela van Smooren burg. De start van de Leidse wie- leriTonde voor vrouwen, die door het hart van de stad voert (Steenschuur. Doezastraat, lan van Houtkade), is in de Ko- revaarstraat ter hoogte van Hoogvliet. De Leidse oud-voet balinternational Wim Rijsber- gen treedt bij de prijsuitreiking in café-restaurant Pardoeza omstreeks 12.15 uur op als 'ron demister'.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21