Wijn van het jaar 1992 Schrijvende Lezers Mot chateau l5*yl5?5 15.49 10.49 14-49 4." VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1992 22 Maarten 't Hart Schrijver Maarten 't Hart showde op 26 september drie nieuwe mantelpakjes bij het Leids Modehuis Van Egmond. In deze krant stond daarvan een aankondiging en een ver slag. Hierbij wil ik reageren op een tweetal artikelen in deze krant over het showen van dameskle ding door Maarten 't Hart voor Modehuis Van Hgmond. Mijn kritiek betreft niet dat hij dit heeft willen doen, maar zijn ideeën over bont en het kweken van dieren hiervoor. Maarten 't Hart heeft zijn vriendin Mensje van Keulen willen overhalen om naar de show te komen, hoewel zij te gen het werken met bont b.j de fa. Van Egmond is. Het ergste vind ik dat Maar ten 't Hart volgens uw artikel zegt geen moeite met bont te hebben en het niet erg te vin den als dieren er speciaal voor gekweekt worden. Wat doet het er toe of dieren in het wild ge vangen worden voor hun vacht of er voor worden gekweekt? Dieren worden In nel wfld weliswaar op veel wredere wijze gedood dan in een bontfarm, maar het leven dat b.v. nertsen slijten in kleine kooitjes is zeer onnatuurlijk en dieronwaardig. Het gaat altijd om levende we zens, die gedood worden omdat er mensen zijn die hun mooie vachten als jas willen gebruiken. En omdat daar veel geld mee verdiend wordt. Wat een narigheid is er kort geleden veroorzaakt met de nertsen uit een fokkerij in Noord-Brabant, die door kinde ren uit hun kooitjes waren los gelaten. Dat was heel ondoor dacht van die kinderen, maar de ware schuldigen zijn de mensen die deze dieren fokken en gevangen houden voor lie den die er 'mooi' bij willen lo pen. Terwijl dit op andere ma nieren kan, zonder dat er leven de wezens voor gedood worden. Het zou goed zijn als Maarten 't Hart dit alles eens goed over denkt, voor hij weer eens da meskleding presenteert. Mevr. F:. Muller, Heilige Geesthofje 13, Leiden. Zwembaden In een besloten vergadering wil men in de gemeente Rijne- veld uit de problemen komen rond de zwembaden. Met die beslotenheid is niet iedereen het eens. Het zou de besluit vorming kunnen beïnvloeden. Uit de media hebben wij verno men dat de commissie financi en geen 80.000 gulden extra be schikbaar heeft gesteld voor een nieuw onderzoek met betrek king tot de zwembaden in Rij- neveld. Daarmee lijkt het on derzoek voor de commissie zwembadproblematiek in een impasse te zijn geraakt. De commissie wil in een besloten bijeenkomst op 5 oktober uit de problemen komen. Wij zijn het er niet mee eens dat deze verga dering niet toegankelijk is voor burgers. Op deze wijze kan men niet tot open besluitvorming komen. Op 2 september j.l. heeft onze werkgroep in een brief aan de leden van de commissie zwem badproblematiek en aan B en W erop gewezen dat de kosten voor diverse onderzoeken uit de hand zijn gelopen en de resulta ten nihil zijn. In deze brief heb ben wij tevens de volgende vra gen gesteld met betrekking tot Optie 6'. Wij hebben om beant woording verzocht tijdens de eerstvolgende commissieverga dering. (Optie 6 houdt in: slui ting van de Dolfijn, renovatie van de Hazelaar en het Prins Willem Alexanderbad en nieuw bouw van een binnenbad bij de Hazelaar). 1. Is de gemeente van plan het Prins Willem Alexanderbad op te knappen voor 10 jaar of voor 25 jaar? In het geval van 10 jaar, wat is de gemeente daarna van plan? De grond verkopen voor huizenbouw? In 2005 mogen er in Rijneveld weer huizen ge bouwd worden. Dan zijn wij alsnog ons zwembad kwijt. 2. Hoeveel bezoekers verwacht de commissie in het binnenbad De Hazelaar buiten het school zwemmen? (het schoolzwem men is het enige dat vaststaat). 3. Verwacht de commissie meer bezoekers aan het buitenbad De Hazelaar dan thans het geval is? Zo ja, waarop is dit dan ge baseerd? 4. Verwacht de commissie in een eventueel binnenbad bij het Prins Willem Alexanderbad minder bezoekers dan in een eventueel binnenbad bij De Ha zelaar? Zo ja, wat zijn de rede nen? 5. Waarom is De Hazelaar al leen 's middags open? Is dit vanwege het lage bezoekersaan tal? 6. Zouden er wel voldoende mensen uit de kernen Hazers- woude-Rijndijk en Koudekerk aan den Rijn naar de nieuwe Hazelaar gaan? Zijn de alterna tieven in Leiderdorp en Alphen niet even aantrekkelijk, zo niet aantrekkelijker gezien de recre atieve mogelijkheden en de be reikbaarheid met het openbaar vervoer? En hoe is de situatie na de aanleg van de Nil en de spoorverdubbcling? 7. Waarom is een binnenbad bij het Prins Willem Alexanderbad politiek niet haalbaar? Wij willen dat deze vragen de commissie nader aan het den ken zet en dat zij daardoor de consequenties van haar uitein delijke beslissing goed kan in schatten. Wij vrezen namelijk dat 'Op tie 6' een financieel debacle wordt met als gevolg sluiting van alle drie de zwembaden. Namens de werkgroep tot be houd van het P.WA-bad: Liesbeth Rollingswier, Frits Nij- hof, Joke Wolvers, Leny Dub- beld, p/a De Boomgaard 20, Koudekerk a/d Rijn. 'Junkieteam' De Leidse politie heeft onlangs een speciaal 'junkieteam' in het leven geroepen. Dat ge beurde na een aantal klachten van omwonenden van het Ka toenpark over aldaar rond zwervende heroïneverslaafden. Ze bleken ook in de parkeerga rage aan Ir. Driessenstraat te huizen. Uw artikel 'Politie pakt junks aan' in de krant van donderdag 17 september jl., noopt ons tot de navolgende kanttekening. Als abonnementhouder van de parkeergarage van het Ir. Driessenplein hebben wij afge lopen zomer alleen al in de maand juni drie maal aangifte moeten doen van het feit dat in een van onze aldaar geparkeer de auto's was ingebroken met als gevolg ontvreemding van auto-radiocassette (2x), vermis sing van autopapieren (lx), en twee keer inbraakschade. Totale kosten minus eigen verzeke ringsrisico bijna 2.000 gulden. Wat ons daarbij in bijzonder hoge mate steekt, is dat bij de gedane aangiften nimmer ie mand van het rechercheteam ons er op heeft gewezen dat de parkeergarage als slaapplaats door junks wordt gebruikt, zoals wij uit uw artikel hebben begre pen. Wellicht dat dan de ge beurtenissen van het weekend van 13 september jl., die werke lijk alle beschrijvingen tarten, ons bespaard gebleven zouden zijn. In dat weekend werden van alle daar 's nachts gepar keerde auto's de ruiten ingesla gen, de dashboardkastjes door zocht alsook een reeks van ver nielingen aangebracht. Zo was van een auto van ons bureau een drietal ruiten inge slagen, het lakwerk beschadigd, alsook een aantal cassetteband jes gestolen terwijl uit de andere auto ons toebehorende weder om de radiocassette was ont vreemd. Totale schade voor ons bu reau 2.000 gulden, omdat de verzekeringsmaatschappij op grond van de hiervoor vermelde aangiften het eigen risico in middels heeft verhoogd van 300 tot 1000 gulden. Op grond van de in het week end van 13 augustus jl. plaats gevonden gebeurtenissen wa ren wij dan ook hoogst ver baasd in het onderhavige artikel te lezen dat door het slagvaar dig optreden van de politie de overlast van de junks in de afge lopen weken duidelijk is afge nomen. Wij kunnen daarbij slechts constateren dat de poli tie in haar informatie naar de pers duidelijk te kort geschoten is. Waakzaam geworden door het bewuste kranteartikel is on dergetekende in de nacht van 17 op 18 september jl. zelf op onderzoek uitgegaan, waarbij hij op de vierde etage een twee tal matrassen en dekens aan trof. waaruit mag worden afge leid dat de garage, in tegenstel ling tot hetgeen door de politie beweerd is, nog steeds als slaapplaats wordt gebruikt. Op zondagavond 20 september ble ken de deuren van de parkeer garage niet gesloten te ziin. De werking van de toegangsdeuren was geblokkeerd doordat men een stapel tegels, afkomstig van een nabij gelegen bouwterrein, onder de deur had geplaatst. Ook bleken zich in de parkeer garage een tweetal lieden op te houden, die hier niets te zoeken hadden. Hierop heeft ondergetekende de politie gebeld, waarbij hem zonder meer werd meegedeeld dat de politie hiervoor niet in actie kwam. Een bezoek dat on dergetekende hierop aan het politiebureau bracht, teneinde zijn verzoek wat meer kracht te kunnen bijzetten, leverde even min enig resultaat op. De achter de balie dienstdoende agent, die juist aan het koffiedrinken was met een aantal agenten van de surveillancedienst motiveer de zijn weigering om in de gara ge te gaan kijken met als argu mentatie dat de parkeergarage in particulier bezit is en op straat ook tal van auto's onbe heerd geparkeerd staan. Uiteraard heb ik hedenmor gen andermaal met de politie contact opgenomen over deze aangelegenheid. Op dinsdag 29 september om 16.00 uur kon ik formeel een klacht indienen over de hiervoor geschetste gang van zaken. Wel werd mij hierbij reeds op voorhand mee gedeeld, dat de afwikkeling van deze klacht wel enige tijd op zich zal laten wachten, omdat de functionaris, die deze klacht moet opnemen daarop enige weken verlof heeft. De slotconclusie heeft u al be grepen: 'Goed dat er politie is die dank zij onze belastingcent jes over onze eigendommen waakt'. I.C. de Wilde. Advertising Workshop v.o.f., Oude Vest 187, Leiden. Riooljournalistiek De Gemrod-Foundation (voor heen Emin-Foundation) plaatste in een aantal dagbla den een advertentie tegen de 'riooljournalistiek'. De actie was speciaal gericht tegen Stadsomroep Amersfoort. De omroep had mensen aan het woord had gelaten die slechte ervaringen hadden met de or ganisatie. De Gemrod-Founda tion reageert. Met verbazing en teleurstelling las ik het artikel van de hand van de heer Willem Spierdijk in uw krant van dinsdag 15 sep tember jl. Het moet mij van het hart: sommige vormen van journalis tiek houden kennelijk in dat je wat mensen opbelt, hun namen in je artikel vermeldt om aan te tonen dat je alle partijen ge hoord hebt, vervolgens een paar uit hun context gehaalde citaten toevoegt, en klaar is je artikel. Ik heb de heer Spierdijk twee maal telefonisch gesproken, bij elkaar bijna drie kwartier. Het ging hier om zaken die mij en anderen na aan het hart liggen en voor ons van grote waarde zijn. U zult begrijpen dat het niet meevalt jezelf dan vervol gens in de krant geciteerd te zien met twee uit hun context gehaalde, onbelangrijke citaten in een artikel, waarin wij als een geheimzinnige, onfrisse organi satie worden afgeschilderd. Het is jammer dat de heer Spierdijk zich zo gauw door mensen laat overtuigen die on ze stichting niet van binnen kennen. De aantijgingen jegens onze organisatie worden op geen enkele manier aange toond, maar klinken natuurlijk wel smeuiig. Ik kan slechts hopen dat pers vrijheid ooit nog eens met ver antwoordelijkheid gepaard zal gaan en verslaggevers zich van deze verantwoordelijkheid be wust maken, elke keer wanneer zij op het punt staan hun pen op papier te zetten of hun mond open te doen. Gezien het aantal positieve reacties op onze advertentie kunnen wij zeggen dat wij de laatste weken gelukkig ook ver antwoordelijke en principiële journalisten hebben ontmoet. Mw. G.J. van Schaik, Stichting Gemrod Foundation, Evertsenstraat 33/a, Leiden. Nelly Frijda Uitgerekend Nelly Frijda vindt dat het niveau van amateurac teurs laag is en dat deze van het scherm geweerd moeten wor den. Was haar rol in Flodder nog net te pruimen, haar ma nier van acteren als directrice in de serie 'Laat maar zitten' ont stijgt het 'toneeltje spelen' van de kleuterschool niet. Dit geldt ook voor zo'n 98% van haar zo genaamde professionele colle gae. Acteurs hebben evenveel recht om misstanden in hun vakgebied aan de kaak te stel len, maar ze moeten zich geen professionele kwaliteiten toe dichten die ze niet hebben. Freek de Jonge zei in een show eens over het Nederlands acteren: 'Dan was daar ook een Nederlandse amateur, als ik dit pleonasme zo mag gebruiken'. Frank Schröer, Zuster Meyboomstraat 265, Leiden. Chateau la Ramière is afkomstig van het oudste wijnkasteel in het Rhöne- dal. Het is een vlezige, stevige wijn met een bij zonder lange afdronk. De geur doet ons denken aan brem en zwarte bessen. Restaurateur Paul Bocuse heeft 'm al jaren op zijn wijnkaart staan èn de wijn beurs van Magon bekroon de deze Chateau la Ramière met 8 gouden en 2 zilveren medailles. Wij zijn oprecht trots juist deze Chateau La Ramière voor u te kunnen reserveren. WlOOUrr DE FRANCE Als er iets te feesten valt,'"^'"Ls^^^elanbiedingen vraagt Ontzet is natuurlijk zo n feest dat om zeer spe Leidsch Grachten- water 0,70 Liter Kruidenbitter van 17,95 Klerks Jonge Jenever 1 Liter van 17,25 voor Klerks Bessen 1 Litervan 12,45 voor Leidse Borrel 30°/» 1 Liter van 15,95 voor Klerks Advocaat 0,50 Liter van 5,95 voor *OMMon CAtos du BSAnu "Ct*tA RAMttBE 30J00 SABRA" f

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22